Tandiieelk. Instituut Tandarts ACKEMA IN DEN LOOP DER EEUWEN Burgemeester Aduedmtim LAATS1E BERICHTEN MARKTBERICHTEN J. VAN DE GIESEN M. VAN DE GIESEN— TROMP Geheel gebit 35.-. Kliniek 's morgens van 911.30 uur Part. volgens afspraak I Tandheelkundige Inrichting „DENTOFORM" Café „Nummer één", fj Ritsevoort 60, Alkmaar f In verband met de ver duistering voorloopig alleen spreekuur Dlnsdag's van 1—4 uur, 0 iwwwwwwvrwwwg 9 9 9 9 9 9 9 9 9 EERSTE BLAD 3 dank bracht voor de hem in zijn openingswoord gebrachte hulde, Sprekende over de kwestie waarom men hem als voorzitter had gewipt, zeide de heer Nobel, dat hij de actie van de vier bestuursleden en van hen, die achter de schermen mee werkten betreurde, overtuigd als hij was, dat de genoemden op den duur geen vrede zullen kunnen heb ben met hun optreden. Bij de op richting en voorbereiding van het station en gedurende het 20-jarig bestaan is steeds prettig en goed in opbouwenden zin samengewerkt. Dat de V. V. Z. M. spreker verzocht om voor haar zitting in het bestuur te nemen mag, zoo vervolgde spr geen aanleiding zijn om hem dit kwalijk te nemen een actie tegen hem te voeren als zou hij nu een andere richting voorstaan, want het gaat bij de botercontröle alleen om een goede controle op de aangesloten bedrijven, de productie en de boek houding en een nauwkeurig weten schappelijk onderzoek van de boter, alsmede een billijke berechting wan neer de voorschriften worden over treden. Daar komt, aldus spr., geen coöperatief of particulier beginsel bij te pas. Alle bestuursleden moeten onpar tijdig oordeelen, aldus spr., wat door mij steeds is gedaan. Wanneer ik over de coöperatie naast het vele goede, dat zij tot stand heeft ge bracht, wel eens heb gewezen op fouten dan mag men mij dat bij de botercontröle, waarover ik nooit iets ten nadeele heb gezegd, ook niet kwalijk nemen. Ik vind, zoo eindigde spr. de actie onaangenaam en on rechtvaardig, wat niet wegneemt, dat mijn belangstelling op de boter controle onveranderd is en mijn medewerking als steeds welwillend. Aangezien niemand hierop het woord verlangde, sloot de voorzitter met de beste wenschen voor 1941. Kaascontröle-station Noordholland. Nimmer heeft het kaascontrolesta tion Noordholland, aldus de voorzit ter, de heer G. Nobel, in de heden middag te Alkmaar gehouden leden vergadering, een vergadering gehou den onder omstandigheden als waar onder wij thans leven. De moeilijk heden zijn zeer vele. Ik geloof, dat wij het verstandigst en het beste doen om dit zonder morren te aanvaarden en onze uiterste krachten in te span nen om er zooveel mogelijk van te recht te brengen. Ik hoop en ik ver trouw, dat na dezen zwaren druk op het Nederlandsche volk, er toch weer een betere en gelukkige tijd zal ko men. Medegedeeld werd, dat bij het sta tion zijn aangesloten 61 kaas- en bo terfabrieken, 2 kaasfabrieken en 213 zelfkazende boeren. De crisis-afdee- ling van het kaas- en botercontrole- station was in de tweede helft van dit jaar weer uitgegroeid. De begroo ting voor 1941 werd conform vast gesteld, terwijl het entreegeld voor dat jaar onveranderd bleef. Na be noeming van leden, belast met het nazien van de rekening, sloot de voorzitter, aangezien niemand meer het woord verlangde, na een woord van dank aan den heer van Baar, die 12 jaar deel van het bestuur had uitgemaakt en in de vorige vergade ring was vervangen, met de beste wenschen voor 1941 de vergadering. NOORDSCHARWOUDE. Noordermarktbond. - Vrijdag middag vergaderde het bestuur van de veilingsvereeniging „Noorder marktbond" onder leiding van den heer J. Kliffen, die in zijn openings rede in het bijzonder de heeren A. Swager en D. Bruijn verwelkomde na hun afwezgheid wegens ziekte, waarna hij het afgeloopen jaar de revue liet passeeren. Hij herdacht degenen, die in Mei hun leven ge offerd hebben. Voor den tuinbouw zijn er groote veranderingen geko men en er zullen er nog wel méér komen. Spr. hoopte, dat de organisa tie het hoofd zal kunnen bieden aan al deze veranderingen. Wat de financieele zijde betreft, kan de tuinbouw tevreden zijn. We hebben verruiming van den export gekregen, waardoor onze producten niet meer op de mestvaalt komen of voor veevoeder bestemd worden. Na vaststelling der notulen deelde de voorzitter mede, dat de omzet in November 179.658.78 heeft bedra gen; in November van verleden jaar was de omzet 84.629.85. In 1940 zal de totale omzet van de veiling ongeveer 2.300.000 zijn, tegen 1.825.986 in 1939. De heer Kaan wees mèt den voorzitter op de steeds stijgende be drijfskosten. Er wordt zooveel ge schreven zonder dat daarmede re kening is gehouden. Spr. hoopte, dat de tuinbouwers een menschwaardig bestaan krijgen. Naar aanleiding van het jaarver slag der Provinciale Commissie merkte de voorzitter op, dat daaruit wel blijkt, dat de veilingsorganïsa- ties niet overbodig zijn. De voorzitter deelde mede, dat de oprichting van tuinbouwcul- tuurscholen in voorbereiding is. Deze zijn bestemd voor jonge tuin ders die een diploma van een tuinbouwcursus bezitten, opdat zij naast de theoretische kennis ook practische ervaring opdoen. De helft van de kosten zal door het Rijk en de helft door de belang hebbenden betaald moeten wor den; in dit geval via de veilings- vereenigingen, wat beter mogelijk is dan via de tuinbouworgani saties. Er zullen wel vestigings- eischen worden gesteld voor den tuinbouw. In de naar aanleiding van deze mededeeling gevoerde besprekingen kwam naar voren, dat men het ge wenscht achtte, dat meer dan 15 jongelieden, zooals het plan is, deze cursussen kunnen volgen. Voorts, dat ook de jonge werklie den in de gelegenheid moesten worden gesteld, de cursussen te bezoeken. De patroons verleenden daartoe te weinig medewerking, naar het oordeel van den voor' zitter. Medegedeeld werd nog, dat de scholen te Hoorn en te Langen- dijk zullen worden gesticht. De Noordermarktbond zal de gevraag de medewerking verleenen. De voorzitter, de heer J. Kliffen, werd benoemd in de schoolcommissie. Men besloot ir. Aietsema uit te noodigen, een lezing over het cur suswerk te houden. De voorzitter deelde mede, dat op de algemeene vergadering van de prov. commissie door den heer Val- star een inleiding zal worden ge houden. De zuurkoolfabrikanten zullen in de komende week 170 wagons Deensche witte kool ter beschilk- king krijgen om in te maken, deelde de voorzitter mede. Men vond den prijs wel wat laag, nu nog 3.10 wordt gegeven. De aanvoeren zul len niet te groot zijn, geloofde men. Naar aanleiding van een circu laire van Winterhulp Nederland werd besloten 100 hiervoor be schikbaar te stellen. Bij de behandeling van de agenda voor de prov. commissievergadering kwam de wenschelijkheid naar vo ren, dat groote aandacht wordt be steed aan de kostprijzen der produc ten, aangezien de kosten van de be drijven, na de vaststelling der kost prijzen door de betr. commissie, al weer aanzienlijk gestegen zijn. Rondvraag. Men besloot, aan het veilings- personeel een duurtetoeslag te ver leenen van 10 pet. Vervolgens werd geinformeerd naar de schaderegeling voor de hagel- schade in Waarland. De voorzitter antwoordde, dat het er vrij hopeloos voorstaat. Ir. Rietsema weet niet. waar hij heen moet om de schade vergoed te krijgen. De heer Klaver vroeg hoe het stond met de inneming van goedgekeurde pootaardappelen. De prijzen zijn heel wat hooger dan wij gehad heb ben en hier zijn ze allemaal uitver kocht. De veilingleider antwoordde, dat deze worden ingenomen door de B. E. A., een exporteursorganisatie. Nadere voorwaarden zijn niet be kend. EGMOND AAN ZEE. Aanbesteding. - B. en W. hebben aanbesteed het gemeentewerk voor het jaar 1941. Laagste inschrijvers waren: voor het metselwerk G. de Graaff met f 99, voor het schilder werk H. A. de Goede met 125 en voor het timmerwerk J. Blaauboer en W. de Graaff elk met 109. Het ■fcerk werd aan de laagste inschrij vers gegund, het timmerwerk bij loting aan J. Blaauboer. OUDE-NIEDORP. Bijna verdronken. - Op een ijs baan in deze gemeente, welke door den dooi al eenigszins had gèleden, is een meisje, zekere A. P., door het ijs gezakt en bijna verdronken. Een bakker uit deze gemeente, K. Vor mer, kwam nog juist bijtijds om haar op het droge te helpen. Het meisje maakt het thans zeer goed. Brieven uit de Hoofdstod LIMMEN, Tentoonstelling. - In een der zalen van het Vereenigingsgebouw had de traditioneele tentoonstelling plaats van naai- en breiwerk, aange vuld met snuisterden en geschen ken, het resultaat van elke week naaien en breien, haken en bordu ren jong en oud aan den „uitzet' voor de arme parochianen. Pastoor P. J. van Leeuwen heeft de tentoon stelling geopend en den mooien, lief devollen inzet van deze jaarlijksche tentoonstelling geroemd. De paro chianen kunnen zien hoe hun liefde gaven worden besteed. Ruim 50 arme gezinnen ontvingen op den voor avond van Kerstmis een rijke gave, z-oodat het voor hen feestdagen zijn. HENSBROEK. Bonte avond. - Den Tweeden Kerstdag is een „bonte avond" in café Kossen georganiseerd door de plaatselijke vereenigingen. De groote zaal was tjokvol, zoodat er heel wat belangstellenden moesten staan. De avond werd geopend door een clubje van de afd. Hensbroek van de Rijzende Kerk, dat een 4-tal aardige zangnummertjes ten gehoore bracht. Om beurten traden op de gymnas- tiekvereeniging U. d. I. met haar dames-afd. N. E. A. en een zang koortje onder leiding van den heer Pluister. Ondanks de korte voorbereiding slaagde al het gebodene zeer goed. Na de pauze werd door de tooneel- vereeniging ,,'t Viooltje" een een- acter opgevoerd, waarvan het pu bliek ook zeer heeft genoten. Het was een echte bonte avond. Namens alle medespelenden dankte de heer Koppenol voor de buitengewone be langstelling en spoorde hen, die daarvoor de capaciteiten bezitten, aan om lid te worden van de plaat selijke vereenigingen. (Van onzen correspondent.) Binnenkort gaat de Amsterdam- sche gemeenteraad beginnen aan de jaarlijksche behandeling van de be grooting. In menig opzicht zullen die begrootingsvergaderingen van die van vroeger verschillen. Om te beginnen zullen zij heel wat korter duren. De tijd is voorbij, dat de Am sterdamsche gemeenteraad tegen het einde van het jaar een maand of twee „parlement speelde". Wat wa ren dat vaak een eindelooze mid dag- en avondvergaderingen! Wat waren dat vaak een ellenlange alge meene beschouwingen! En wat werd daarbij al niet overhoop gehaald Soms vergaten de Amsterdamsche raadsleden, dat zij.... Amsterdam sche raadsleden waren, zooveel in ternationale politiek werd er dan in de discussies „bij de haren" bijge sleept. Neen, dit jaar zal de Amsterdam sche gemeenteraad ongetwijfeld heel wat zakelijker te werk gaan. En wel zullen de journalisten zich zoo nu en dan met een tikje weemoed de begrootingsvergaderingen uit vroeger jaren herinneren en zullen zij in hun koffiekamer daarover menig „sterk verhaal" nog eens doen herleven, maar grooter dan him weemoed zal hun dankbaarheid zijn Het staat te bezien, dat het ook in ander opzicht dit jaar een ongewone begrootingszitting zal zijn. Hoogst waarschijnlijk zal burgemeester De Vlugt haar namelijk niet presidee- ren. De burgemeester is door een vrij ernstige ziekte getroffen, waar door hij weliswaar voorspoedig be zig is te genezen, maar die hem toch wel beletten zal om de belangrijk ste raadszitting van het jaar vóór te zitten. Dat is heel jammer en zoo wel de raadsleden als de mannen van de perstribune en de vaste be zoekers van de publieke tribune zullen „vader Willem" missen. Want een raadsvergadering zonder den markanten kop van burgemeester De Vlugt achter de tafel van B. en W. is eigenlijk geen raadsvergade ring. Wat al wijzigingen er aan die tafel op het verhoogde podium ook plaats vonden, welke wethouders er kwamen en gingen, dr. De Vlugt was de „rustende pool temidden dei- wisselende verschijningen". Een rus tig en wijs raadspresident was hij, een gemoedelijk man, die het ver stond om zich alleen maar vrienden te maken en die met een en kelen Amsterdamsch-humoristischen kwinkslag zelfs den lastigsten op posant aan zijn soepele en toch strak-volgehouden leiding wist te onderwerpen. Hij keere spoedig achter die voorzitterstafel terug, ge heel genezen, geheel weer „de oude". Zooals het met den raad is, is het trouwens met geheel Amsterdam. Onze hoofdstad werd zeer geschokt- toen de kranten het bericht van bur gemeester De Vlugt's ernstige ziekte brachten. Want deze in allen een oud waardige man heeft zich in de twintig jaren van zijn burgemeester schap in den waren zin des woord? STOMPETOREN. Bedrijfsvoorlichting. Onze correspondente schrijft ons: Naar aanleiding van hetgeen ir. Lier-esch gisteren naar de Alkm. Ct. ter rectificatie schreef, moet ik hem, voor wat het eerste gedeelte betreft, gelijk geven. Bij het na kijken van mijn aanteeken-ingen bleek mij, dat ik het woordje niet heb aangekeken voor met, zoodat ik foutief schreef, met verschen mest. Het spijt mij en ik zal mijn best doen zooiets te vermijden, maar méér spijt het mij voor den heer Lien-esch, dat ik hem bij het verdere gedeelte moet tegenspre ken. Woordelijk zei hij tot den heer Kluft, over de ontwatering na een verwijt en bevestiging over de be maling: „Ik wou dat ik de hand er in had en de polderbesturen de macht kon ontnemen." Ik schreef in het verslag: de heer L. zou er meer invloed op willen hebben. Is dat nu zoo verschillend? Ik heb nog gevraagd, om pijnlijkheden te ver mijden: „moet het. in de courant" De spreker en de bezoekers waren daar op gesteld, ik kon niet anders. Maar dan moet men niet terug krabbelen en de verslaggeefster voor de moeilijkheden plaatsen, want: „laf is, wie schuld van eigen daad op schouders van een ander laadt." KOEDIJK. Tooneeluitvoering. - Bij ontsten tenis van de tooneelvereeniging „De Roos" werd de kerstuitvoering op den eersten kerstdag verzorgd dooi het Alkmaarsch Tooneel onder regie van den heer A. de Waal. Het gebo dene „En Jacob diendedat de vorige week in Alkmaar door dezelf de tooneelgroep werd opgevoerd, was uitstekend verzorgd, ook wat aankleeding en grime betreft, zoodat de niet talrijke aanwezigen een pret- tigen middag hadden. Na afloop was er nog gelegenheid om een dansje te maken. een „burgervader" betoond, dien niemand gaarne aan het hoofd der stad zou missen. Toen hij tot zijn hooge ambt geroepen werd, rees bij sommigen twijfel of deze man, die immers tot een politieke groep be hoorde, die slechts 'n minderheid der bevolking vertegenwoordigde, wel de geschikste voor zijn moeilij ke ambt zou zijn. Met de rondborsti ge openhartigheid, die zelfs dr. De Vlugt hèm niet kwalijk nam, heeft wijlen wethouder Wibaut bij de in stallatie van burgemeester De Vlugt aan dien twijfel uitdrukking gege ven. Achteraf is gebleken, dat die twijfel ongegrond was. De heer De Vlugt heeft het verstaan om de burgemeester van allen en de bur gervader van héél de bevolking te worden. Hij is met zijn ambt ge groeid tot een voorbeeldigen ma gistraat en tot een figuur, die zeer waardig haar plaats ging innemen in de lange rij van burgemeesters, die over Amsterdam geregeerd hebben. Want zie, dat burgemeesterschap van Amsterdam is nog even iets anders dan dat van welke stad in Nederland en.... daarbuiten ook! Er ligt over dat ambt van Amster dam's eersten burger nog altijd iets van den glans der gouden eeuw, toen Amsterdam's burgemeesters in het Europa hunner dagen een macht bekleedden en een aanzien genoten, die bijna met de macht en het aanzien van vorsten vergeleken konden worden. „Wij zijn, mevrouw, de koningen van dit land", moet één hunner in trotsch zelfbewustzijn aan Margaretha van Parma toegevoegd hebben. Ook wel vergeleek men hun machtige positie met die der consuls van het oude Rome, en toen ik, peinzende over den zieken dr. De Vlugt, dit alles nog eens over dacht, schoot het mij ineens te bin nen, hoe niemand minder dan Ne derlands grootste dichter, Joost van den Vondel, eens een magistraal lof lied heeft gedicht op den Amster- damschen burgemeester. Hij deed dat in 1655, toen het nieuwe stad huis, thans paleis op den Dam, ge opend werd en zijn gedragen verzen vond ik bij het herlezen zoo mooi, dat ik ze toch even voor u heb over geschreven. Ziehier dan het beeld, dat Vondel van den idealen Amster- damschen burgemeester ontwierp ,De Burgemeester weet den breidel hier te vieren En aan te halen; weet alle ampten te bestieren. In orde, en kan nu zacht dan weder strenger gaan. Naar eis van elks natuur en staat, niéts onberaan Verhaasten; wrevelen die hogen en lagen honen Bestemmen; misverstand ver bloemen en verschonen: De lasten minderen, zoveel de Staat dit lijdt, Eer 's koopmans koopkans kere en winst en welvaart slijt'. Uitheemsen gunt hij plaats en welkomt ze uit ontfarmen Hij zorgt doorgaans met lust voor Gods nooddruftige armen; t Geweten min of meer door onverstand verrukt. Beschut hij. Niemand wordt in zijn gemoed gedrukt, Noch in zijn billijk recht ver kort of opgehouden Postgiro-nos. van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, Den Haag, no. 5553. Als Bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasvereeniging N.V., Am sterdam no. 877. Stort op 5553 of 877, Ge brengt geluk in veler leven! NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. ZONDAG 29 DECEMBER 1940. HEILOO, herv. evang. vereen., half elf, ds. Kalkman, van Am sterdam (verb, bericht.) SCHERMERHORN, geen dienst. DE MOORD OP VAN STOKKUM. In den loop van deze week arres teerde de marechaussee te Spekhol- zerheide in verband met den geheim- zinnigen moord, gepleegd op D. van Stokkum, een zekeren T. van der S., den huiseigenaar en medebewo ner van het pand, waarin het lijk van v. S. de vorige week Woensdag avond gevonden werd door van der S. Aanvankelijk werd de gearres teerde overgebracht naar Maastricht, doch werd daar door de justitie op vrije voeten gelaten. DIPHTERITUS TE KERKRADE. Vele gevallen van diphteritis zijn geconstateerd onder de schoolgaande jeugd van Kerkrade. Een groot aan tal patiënten is naar de barakken voor verpleegden van besmettelijke ziekten overgebracht. Verscheidene sterfgevallen kwamen reeds voor. Deze nu bijna drie eeuwen oude verzen konden op de figuur van onzen „vader Willem" geïnspireerd geweest zijn. Moge onze burgemees ter spoedig geheel hersteld zijn ver- ntwoordelijken arbeid kunnen her vatten! Alle Amsterdammers, wel haast zonder uitzondering, deelen dezen oprechten wensch van uw Amsterdamschen briefschrijver! Gasgeneratoren distributiegoe deren. - Bij beschikking van den secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart zijn gasgeneratoren, pers gasinstallaties en drukvaten, een en nder voor zoover dienende voor de voortstuwing van motorrijtuigen, aangewezen als distributiegoederen in den zin van artikel 4 van de distributiewet 1939. PETER KALLENBACH OVERLEDEN, f In den ouderdom van 71 jaar is in den afgeloopen nacht te 's-Hertogenbosch overleden de bekende musicus Peter Kallenbach, directeur van 's Hertogenbosch' mannenkoor en van Eindhovens mannenkoor, organist van de ka thedrale basiliek van St. Jan en di recteur van het zangkoor dezer basi liek. Peter Kallenbach werd op 30 De cember 1869 te Honeff aan den Rijn geboren. In 1886 kwam hij naar Ne derland als leeraar in de muziek aan het college der Paters Jezuieten te Katwijk. In 1896 werd hij be noemd tot organist-directeur van het kerkkoor der basiliek van St. Jan te 's Hertogenbosch. Later volgde zijn benoeming tot directeur van 's Hertogenbosch' mannenkoor en Eindhovens mannenkoor, die beide onder zijn leiding zoowel in binnen- als buitenland vele lauwe ren oogstten. De overledene had regelmatig zitting in de jury bij zang- en mu- ziekwedstrijden. Van zijn hand ver schenen vele composities, welke thans nog bij tal van koren en ensembles een onderdeel van het repertoire uitmaken. DS. F. W. DRIJVER OVERLEDEN. Te Naarden is Donderdag overleden de bekende folklorist en geschied schrijver ds. F. W. Drijver. Ds. Drijver werd 26 Mei 1860 ge boren te Utrecht en bereikte aldus den leeftijd van 80 jaar. Zijn theo logische studies voltooide hij te Amsterdam. Op 30-jarigen leeftijd werd hij predikant te Warder (N.H.) en vier jaar later deed hij zijn in trede te Avenhorn en Grosthuizen. In 1899 nam hij een beroep aan in Naarden, welke gemeente hij 29 jaar diende. Op 1 Nov. 1928 vroeg hij emeritaat aan. De regeering erkende zijn ver dienste door hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nas sau. Verschillende geschriften over de historie van Naarden van zijn hand zagen het licht. Hij schreef in ver schillende tijdschriften veel over folklore. Ds. Drijver heeft ook hard ge werkt om een waardige rustplaats te verkrijgen voor het stoffelijk overschot van Comenius. De toen malige Tsjechische regeering onder scheidde hem en benoemde hem tot officier in de witte leeuw van Tsje- choslowakije. ontstond het gebruik vrienden en kennissen een „Gelukkig Nieuw jaar" te wenschen. Juist ook in deze tijden is het voor U van belang den band met Uw zaken- j relaties en clientèle zoo hecht mogelijk te doen zijn. Eert daarom de goede gewoonte en plaatst op Nieuwjaars dag een annonce, waar-1 in U hen, met wie U in zakelijke relatie staat, het beste wenscht. Dat schept „good-will" voor Uw zaak en komt dus ook Uzelf ten goede. MINISTER GOBBELS OVER DE PLUTOCRATIE. Berlyn, 28 Dec. (D.N.B.) Dr. Göbbels heeft in de „Völkischer Beobachter" een artikel geschreven, dat als kop draagt: „Wat denkt Churchill eigenlijk?" en waarin Göbbels zich bezig houdt met het wezen en de ziel van de thans op het Britsche eiland en in het Engel- sche wereldrijk repeerende plutocra tische h—ro„ KALENDERS 1941. Van de Vereeniging Neder- I landsch Fabrikaat" ontvingen wij een Nederlandschen Industrieka lender, verlucht met 26 reproduc ties van pastelteekeningen van den Larenschen kunstschilder H. Heijenbrock, onze Nederlandsche industrieschilder bij uitnemend- i heid. Elke plaat geeft een beeld I van een Nederlandsch bedrijf, ter wijl op de achterzijde der kalen- I derbladen korte beschrijvingen voorkomen van de afgebeelde industrieën. De kalender is dan ook niet alleen van belang als kunstuiting, maar ook als middel om de bekendheid met onze natio nale nijverheid in al haar veelzij digheid te bevorderen. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 28 Dec. 1940. Op de heden gehouden botermarkt was de aanvoer 50 stuks van kg en de prijs (kleinhandel) 1.15 per y2 kg. Handel matig. 2350 Kippeneieren (groothandel) 1.07 per kg. Handel matig. ALKMAAR, 27 Dec. 1940. (N.V. Alkm. Exportveiling). Andijvie 9.50 19, Boerenkool 1.504.50, Bieten 2.50, Gele kool 23.80, Groene kool 3.80, Knolselderie 3.60— 8.80, Prei 2.806, Roode kool 4, Uien 4, Wortelen 3.30 en Wasch- wortelen 1214 per 100 kg; Appe len 612, Peren 14.50, Spruiten 619, Tomaten 17.5025 en Witlof 10.50—12.50 2e s. 8.50— 10 per 100 pond; Peterselie 3.80, Selderie 1.403.10 per 100 bos. SCHAGEN, 27 Dec. 1940. Vee markt: 6 Geldekoeien (mag.) 250- 350; 10 Kalfkoeien 300—400; 11 Vaarzen 250—410; 3 Graskalveren 200—250; 4 Schapen (magere) 43; 150 Overhouders 1840; 12 Bokken en Geiten f 16—20; 32 Big gen 2028; 90 Konijnen 3—6; 19 Kippen 1.902.60. Op den llden Januari 1941 hopen onze geliefde'Ouders hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare kinderen. NIC en VERLOOFDE. CEES en VERLOOFDE. JAN. HENK. ANTOON. RIE. JOOP. TRIENTJE. GREETJE. Receptie Zondag 12 Januari 1941 van 4.30 u. tot 5.30 uur, Oudorp, Heerenweg 69 A. Stationsweg 90 ALKMAAR tegenover het station. Spreekuren iederen Maandag van 2-4Vs 7-81/4 uur. Pijnloos trekken inbegrepen. Nassaulaan, Alkmaar

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3