ETEN IN DEN HAAG PAM BIJ DE MAANAPEN KRUSCHEN r De Duitsche successen in het 2e half jaar 1940. FILMNIEUWS UIT T HAAGJE Allerlei ongewone tafels. Rijsttafel uit Indië. Chineesche en Russische gerech ten. Italiaansche en Duitsche specialité's Rheumatische pijnen PUBLICATIES RECHTSZAKEN SPORT Glimlachje. TWEEDE BEAU Een mededeeling van het opperbevel der weermacht. Berlijn, 2 Jan. (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht publiceert een rapport over de oorlogssuccessen in het tweede halfjaar 1940, waarin o.a. gezegd wordt: Het oorlogsjaar 1940 was een jaar van Duitsche overwinningen. Daar de Engelsche propaganda heeft ge tracht, de unieke successen van de Duitsche weermacht eerst te ontken nen en toen te verkleinen, heeft zij iedere geloofwaardigheid verloren. Tenslotte moest zij zich echter toch buigen voor het feit, dat Duitschland de door de blokkade in gevaar ge brachte nauwe Noordzeebasis heeft doen springen en haar uitgebreid heeft tot een gebied, dat zich uit strekt van de Noordkaap tot de Spaansche grens en dat het mogelijk maakt, Engeland zelf doodelijke sla gen toe te brengen. Sedert het begin van den wapen stilstand met Frankrijk zijn de voor bereidingen voor den strijd tegen En geland begonnen. Terwijl divisies van het leger de Fransche Atlanti sche kust tot aan de Spaansche grens t izetten, de resteerende steun punten van de Maginotlinie zuiver den en den onoverzienbaren buit schiftten, hebben de marine en de luchtmacht zich gereed gemaakt, om den strijd tegen Engeland te begin nen. De Italiaansche weermacht hield intusschen steeds sterkere Brit- sche strijdkrachten vast. De marine kweet zich in korten tijd van de moeilijke taak, alle in bezit genomen vijandelijke kustgebieden van de Noordelijke IJszee tot de Golf van Biscaye met spoed te beveiligen. Bij zonder succesvol was het optreden van zeestrijdkrachten in overzeesche wateren. Zoo zag zich de vijandelijke leiding van den zeeoorlog voortdu rend voor nieuwe verrassingen ge plaatst. Aan deze gevechtshandelin gen der marine, in vereeniging met ce aanvallen der luchtmacht, viel een aanzienlijk aantal Britsche oorlogs schepen ten offer. In samenwerking met duikbooten van de Italiaansche marine hebben Duitsche duikbooten haar successen steeds meer opgevoerd. De stijgende cijfers betreffende tot zinken ge brachte schepen beteekenen een aan tasting van de levensaders van het Britsche eiland. Voor de eerste maal konden ook door bewapende koopvaardijschepen in overzeesche wateren vijandelijke schepen voor goeden prijs verklaard en naar Duitsche havens opgebracht worden. Tegelijkertijd brachten Duit sche gevechts- en duikvliegers door onvermoeide aanvallen op Britsche convooien en afzonderlijk varende koopvaardijschepen den tegenstander ernstge verliezen toe. Van IJsland tot de Noordkust van Afrika be waakte de gewapende luchtverken- ning het Atlantischen luchtruim en verlichtte door haar lange-afstands- meldingen de zware taak der Duit sche onderzeebooten. Daarnaast verloor Engeland van 25 Juni tot het einde van het jaar aan eigen of in zijn dienst varende koop vaardijschepen als gevolg van ge- vechtshandelnigen der Duitsche ma rine 3.200.000 b.r.t. en door gevechts handelingen van de Duitsche lucht macht meer dan 700.000 b.r.t., dat is in totaal meer dan 3.90.000 b.r.t. Nog meer is voor den vijand uitgevallen door de beschadiging van minstens 264 koopvaardijschepen van ruim 2 millioen b.r.t. in totaal. Sedert Mei heeft de Britsche lucht macht in nachtelijke vluchter, Duitsch rijksgebied aangevallen en daarbjj vrijwel uitsluitend niet-mili- taire doelen getroffen. Den 8en Au gustus begon de Duitsche vergel ding voor een vorm van den lucht oorlog, dien Duitschland noch gewild noch aangevangen heeft, ofschoon alle voordeelen aan Duitschen kani lagen. Sedertdien hebben Duitsche gevechtsformaties in meer dan 130 grootscheepsche aanvallen telkens tusschen de 100.000 en 700.000 kg bommen uitgeworpen. Ofschoon reeds een aantal vijandelijke aanvallen op Berlijn vooraf was gegaan, werd de eerste vergeldingsaanval op de Brit sche hoofdstad pas den 7en Septem ber ondernomen. Sindsdien heeft Londen meegemaakt, wat aan de Duitsche steden was toegedacht. Meer dan 450 maal luchtalarm en meer dan honderd Duitsche aanval len, waaronder eenige van geweldi gen omvang, hebben het normale leven van deze stad gestoord en ha veninstallaties, kaden en opslag plaatsen vernield. Sedert den 15en November strek ken de Duitsche luchtaanvallen zich ook uit tot andere centra van de Britsche oorlogsindustrie. In 80 aan vallen in groot verband en 325 an dere aanvallen op belangrijke in- dustrieele bedrijven is de Britsche bewapening, in het bijzonder in hei midden-Engelsche industriegebied, zoo zwaar getroffen, dat de vermic- dering der productie voor Engeland gevaarlijke afmetingen aanneemt. Daarnaast werd echter ook door 350 aanvallen op de belangrijkste navens aan den Britschen invoer en de capa citeit van deze invoerhavens zeer ernstige schade toegebracht. Ver over de duizend kleine aanvalsacties richtten zich tegen militaire doelen als vliegvelden, troepenkampen, tankparken, graanpakhuizen, electri- sche centrales en verkeerswerken. Sedert den 25en Juni heeft de vijand aan vliegtuigen ongeveer het drievoudige verloren van de verliezen der Duitsche luchtmacht. Sedert den 24en October hebben ook escadrilles van de Italiaansche luchtmacht zijde aan zijde met de Duitsche formaties met succes aan de aanvallen op Engeland deelge nomen. Vèrdragend geschut van het leger en de marine slaagde er herhaalde lijk in, convooien, die door het Ka naal trachtten te varen, met verliezen voor den tegenstander uitelkaar te slaan. Met goed gevolg werden ook militaire doelen in het gebied van Dover en ten Zuiden van Londen aangevallen. Terwijl de Duitsche luchtmacht sedert den 8en Augustus meer dan 43 millioen kg brisantbommen en meer dan 1.600.000 kg brandbommen in meer dan 2.000 aanvalsacties op strategische doelen van het Britsche eiland'heeft geworpen, bedroeg de door den vijand uitgeworpen bom- menlast slechts rond een vijfentwin tigste deel van deze hoeveelheden. Het meerendeel der vijandelijke bommen kwam terecht op woonwij ken, o.a. op 30 ziekenhuizen en laza retten, alsmede op 40 kerken en kerkhoven. De aangerichte militaire en oorlogseconomische schade is daarentegen gering. EEN INCIDENT TE CRISTOBAL. Cristobal (Panama-kanaalzöne), 2 Jan. (D.N.B.) In den nacht van 30 op 31 December heeft een troep be schonken Engelsche matrozen het of- ficieele schild van het Duitsche con sulaat alhier afgerukt en aan den vlaggestok van het consulaat de Britsche vlag geheschen. De Ameri- kaansche politie der kanaalzone heeft later aan boord van een En- gelsch schip het consulaatsschild kunnen opsporen. Twee matrozen, die worden verdacht, de daders te zijn, zijn gearresteerd. Het gebeurde heeft hier veel op zien gebaard, daar het niet het eerste exces is, waaraan lawaaierige Brit sche matrozen zich bij het passagie ren in de kanaalzone hebben schul dig gemaakt. De gouverneur der kanaalzone heeft den Duitschen con sul zijn leedwezen naar aanleiding van het gebeurde betuigd en mede gedeeld, dat de daders strafrechter lijk vervolgd zullen worden. EEN AANGENAME VERRASSING MET EEN KEERZIJDE. Belgrado, 2 Jan. (D.N.B.) In alle deelen van- Joegoslavië is het weer plotseling omgeslagen. Op Nieuw jaarsdag werden temperaturen tot twaalf graden boven nul gemeten, terwijl het nog kort te voren vrij wel overal twintig graden vroor. Het gevolg is, dat de sneeuw gaat smelten. Een onaangenaam uitvloeisel vormt een hevige griepepidemie, die ten deele kwaadaardig van karakter is. Naar schatting zijn er alleen in Belgrado al 60.000 patiënten. 57. Op een teken van Lunati komteer iemand om Pam naar zijn slaapkamer te brengen. Door enige gangen wordt hij naar een vertrek gebracht en het mannetje neemt afscheid, na hem goede nacht te hebben gewenst. HEARST VEILT ZIJN KUNST VERZAMELINGEN. Stockholm, 2 Jan. (D.N.B.) Een eigen correspondentie van Svenska Dagbladet uit Londen meldt, dat de bekende Amerikaasche krantenuit gever Hearst zijn kunstverzamelin gen wil veilen. Het blad verklaart, dat dit wel licht de grootste kunstverkooping wordt, die ooit gehouden is. Hearst heeft zijn schatten in meer dan vijf tig jaar uit alle deelen der wereld bijeengebracht. Twee der bekend ste warenhuizen, -Gimbels en Sachs op Fifth Avenue te New-York, heb ben ieder een geheele verdieping voor de uitstalling en verkooping van de verzameling beschikbaar ge steld. Deze bevat o.a. een geheel Spaansch klooster dat steen na steen in 14.000 kisten verpakt werd, die sinds jaren in een pakhuis van zes verdiepingen te New-York staan. De kosten van aankoop, verpakking en verzending bedroegen destijds een millioen dollar.- De veiling omvat bovendien o.a. hog- Engelsche heerenhuizen, Fran sche en Nederlandsche kasteelen, voorts een ongelooflijk aantal mid- deleeuwsche geschilderde glazen, manuscripten, gobelins, schilderijen, meubelen, juweelen, tapijten, auto- graphieën enz. MIJN VROUW MAG HET NIET WETEN. Victoria-theater. Het nieuwe programma in het Victoria-theater brengt een zeer ge slaagde komische film met tal van dolle situaties. Dat doet de titel al dadelijk vermoeden. En men zal wat vroolijke verrassingen betreft niet worden teleurgesteld, mede doordat de film door een aantal voortreffe ijke artisten wordt gespeeld met Geraldine Katt en Alice Treff in de voornaamste damesrollen en Hans Brausewetter, Hans Zeseh-Ballot en Ernst Walkow in de heerenrollen. 58. Pam staat in een groot slaapvertrek, dat prachtig is ingericht. Een groot bed, in het midden der kamer, noodt tot rusten en het duurt niet lang of Pam ligt onder de dekens en slaapt dadelijk in. BLEEKE BET. Roxy-theater. Deze week brengt het Roxy- theater een zeer goede Hollandsche film, n.l. die welke vervaardigd is naar Boubers Jordaapschets Bleeke Bet. Tal van bekende Hollandsche artisten van wie zeker Aaf Bouber, Johan Else-nsohn en Johan Heester: genoemd mogen worden, hebben de 'ilm op uitnemende wijze gespeeld en en daar zij natuurlijk veel meer mo gelijkheden biedt dan het stuk, zal men Bleeke Bet als film met genoe gen zien. VERLIEFD... MAAR OP WIE? Harmonie-theater. Een mooie zangfilm van Jan Kiepura komt onder bovengenoem- den titel in het Harmonie-theater. In deze film is de regisseur Karl Lamac op zijn best. Men ziet Kiepura als zanger en als bediende in een comes- tibles-zaak. Op de meest verrassende plaatsen hoort men Kiepura zingen en verder biedt de film een aantal zeer goede humoristische vondsten, die het geval tot een amusante ge schiedenis maken. Ook Adile Sand rock en Theo Lingen treden op bij zondere wijze in dit geslaagde werk op den voorgrond. HET GELUKKIGSTE HUWELIJK. City-theater. Er wordt in deze succesfilm een groot bedrag uitgeloofd voor het ge lukkigste echtpaar en men begrijpt dat Hans Moser, Leo SleZak, Hans Thimig en vele anderen de vele kostelijke avonturen, die aan de ge schiedenis verbonden zijn, op schit- (Van onzen Haagschen correspondent.) Het zal wel overal zoo zijn als bij ons in Den Haag: als er twee of meer menschen bij elkaar zijn, pra ten zij over twee onderwerpen, het eerste is de oorlog, het tweede eten. Nooit is er zóóveel over eten ge praat als op het oogenblik. Een kennis van mij liet mij on langs een tekst zien, dien hij, heel mooi op perkament met zwarte let ters en roode hoofdletters had laten calligrafeeren. Een wandtekst: Daarom zeg Ik u: zijt niet bezorgd voor uw leven wat gij eten en wat gij drinken zult, noch voor uw lichaam, waarmee gij u kleeden ZUlt"..!.. Zooals men ziet: ook op de klee- dingdistributie werd gerekend. Het is hiermee echter gemakkelijker ge zegd dan gedaan. Maar daar wil ik het voor het oogenblik nu eens niet over hebben. Ik had maar eens willen doen of er geen bonnen bestonden en u een kleine inleiding willen houden over Haagsche eetgelegenheden en dan wel voor de variatie over een reeks van restaurants, die iets anders zijn dan anders, de exotische, de buiten- landsche, kortom de niet-specifiek- Nederlandsche, al staat er ook vaak een Nederlander aan het hoofd. Rijsttafelen. Zulke eetgelegenheden behooren in het ci-devant-internationale Den Haag, tot de spécialités de la mai- son. In de eerste plaats zijn er de Indische. Het zijn niet alleen de In dische oud-gasten, die nog wel eens graag rijsttafel en nassi goreng eten, ook vele Hagenaars, die nooit de linie gepasseerd zijn, zijn daaraan verslaafd. Het oudste Indische restaurant van Den Haag is de Waarong Dja- wa, tegenwoordig in de Lange Hout straat ('s zomers op Scheveningen). Het lokaal is vrij klein en nogal laag, het geeft het idee alsof men aan boord van een schip in de eet zaal zat, men kon zich wel verbeel den op zee te zijn, op reis naar den Oost. De specialiteiten zijn hier, na tuurlijk, rijsttafel en nassi. Men wordt daarop al voorbereid als men binnenkomt, want de Indische keu ken heeft een zeer eigen aroma, dat men niet kan miskennen en dat men bijvoorbeeld ook op den Kneuter dijk, waar twee andere Indische restaurants, Brastagi, in het huis van Johan de Witt, en Boeatan ge vestigd zijn, zelfs op straat altijd een beetje ruikt als men het kent. Zóó zit het Indische in de Haagsche lucht! Ook het Indische personeel, in een wit baadje en met een kleuri- gen hoofddoek om de gitzwarte ha ren, hoort bij het décor. Geruisch- loos gaat het zijn gang, de oud-gas ten spreken de „djongós" in het Maleisch aan, maar men kan zich ook heel goed in het Nederlandsch verstaanbaar maken, want zij heb ben welhaast allemaal heel wat Ne derlandsche jaren. Maar eer men het weet, heeft men zijn rijsttafel al voor zich staan. Het begint met groote schalen rijst en in een haast niet bij te houden tempo komen daar al de gerechten, die bij de rijsttafel hooren en wier aantal toe neemt, naarmate men een duurdere rijsttafel bestelt, bij. Rijsttafelen moet men met een gezelschap. Doet men dat, dan wordt het aantal schaaltjes, dat men op tafel krijgt haast ontelbaar. Daar komen de sa- jors, de verschillende soepen bij vooraan, waarmee men zijn rijst be sproeit; het vleesch in verschillende soorten van bereiding, met roode en bruine en gele saus, lever in dob belsteentjes, kip met roode of groe ne saus, sateh, dat is aan stokjes ge braden vleesch of kip, waar men een saus bij eet, die rood ziet als Spaansche pers en als gloeiende lava de tong verbrandt. Onderwijl wordt in het midden van de tafel een schotel met de gebobbelde en ge krulde kroepoek en kriepiek neer gezet, waarvan men onder het eten door knabbelt. De kroepoek is goed om een al te erg geteisterden tong weer wat te restaureeren. Het is bijnija allemaal zeer pedis, diw.z. heet. Daar is mede visch in bijzon dere sausen, verder een soort van vruchtensla, die er hoogst onschul-. dig uitziet, maar heel verraderlijk kan wezen en nog een verbijsterend aantal andere gerechten en gerecht jes meer, waarvan de meeste rijst- tafeleters de namen nooit zullen we ten, met de dingen, die daarbij hoo ren om het te assaisoneeren, zooals de seroendeng, een mengsel van klapper, pinda's en peper en andere kleinere zaken .die voor de tong zeer geniepig kunnen zijn, maar voor de echte eters de rijsttafel pas haar smaak geven. In zoo'nn Indisch restaurant kan men soms de inwij ding bijwonen van iemand, die het nog nooit gegeten heeft en gewoon lijk begint het naar en griezelig te vinden en, als het een dame is, de noodige kreten van afkeer en ont steltenis en pijn aan de verschroeide tong uitstoot. De echte Indische menschen hou den hun verschillende gerechten uit elkaar op den rand van hun bord of een afzonderlijk bord en nemen van elk gerecht op zijn beurt een hapje in combinatie met wat rijst, maar de anderen, die bepaald niet weten hoe het moet, hutselen ge woonlijk -alles maar door elkaar en maken er een soort van hondekostje van, dat naar alles tegelijk en naar niets smaakt, alleen verschrikkelijk scherp is, zoodat men op het laatst tot de conclusie komt, dat men eigenlijk heelemaal niet weet wat men gegeten heeft, maar dat het toch lekker was. Want dit is in 99 van de 100 gevallen de slotsom. Ook zij, die eerst met den hevigsten tegenzin met de rijsttafel kennis ge maakt hadden, worden er vaak het heftigst aan verslaafd. Het is dan ook geen wonder, dat er in Den nog een aantal andere Indische res taurants is. In het geheel zeker een stuk of twaalf. Ongerekend de „koks", die Indisch eten uitzenden. Het Indisch eten is van de exoti sche eterijen ongetwijfeld het meest in zwang in Den Haag. China, Rusland, Italië, Duitschland. Maar men kan desgewenscht ook Chineesch eten en dat is zelfs heel lekker. Een soep van vogelnestjes of van haaievinnen is volstrekt niet griezelig, mevrouw maar integendeel een groote lekkernij en die Chinee- sche croquetjes, de op Chineesche wijze met bamboekern, amandelen e.d. bereide tong, kreeft enz. hebben een eigenaardigen flavour, die men eens geproefd moet hebben. Over smaak valt niet te twisten, maar m.i. is de Chineesche keuken veel geraffineerder dan de Indische. Ik heb echter nooit bij den sultan van Solo gerijsttafeld en ben ook in het hotel des Indes te Batavia niet zoo thuis. Ook Chineesche restaurants zijn er in Den Haag verscheidene. Het bekendste is „het Verre Oosten" in de Laan van Meerdervoort, welks eigenaar vroeger kok is geweest bij den Chineeschen gezant te Londen, die wel een behoorlijken keukenchef noodig gehad zal hebben. Dichter bij huis blijft men met het Russische restaurant 1' Aigle Russe in de Lange Houtstraat, met zijn Rus sische specialiteiten zooals de Bortsch, een koolsoep, of (maar daarmee is het nu wel afgeloopen, tenminste onbetaalbaar geworden) de caviaar met blinis, dat zijn in raapolie gebakken kleine flensjes, die men met dunnen room bij de caviaar eet. Verder heeft Den Haag verschil lende Italiaansche restaurants, o.w. Umbria, ook al in de Lange Hout straat, met Italiaansche specialitei ten en Eliza op de Hooikade. Eliza. Dit is een zeer primitief lokaal, waar rnen om zoo te zeggen in de keuken zit te eten. Hieraan had het langen tijd een zekere vogue te dan ken, want men vond dat typisch en a la bohème. Bovendien was het eten er voortreffelijk en de Chianti, hoe wel vrij prijzig, evenzeer. De aardig heid is van Eliza echter wel een beetje afgegaan, sinds Eliza, de vrouw van Bartolo, den exploitant, er niet meer is. Eliza een Nederland sche, schijnt het op zekeren dag niet meer met Bartolo te hebben kunnen vinden. In een vlaag van Italiaan sche opwinding is Bartolo toen voor de deur in de gracht gesprongen, die het hem echter onmogelijk maakte te verdrinken, want het water kwam maar tot aan zijn knieën. Bartolo werd er dus weer uitgehaald, maar tusschen hem en Eliza was het uit. Zij gingen uiteen en Eliza is nu kort geleden in de Molenstraat een eigen restaurant begonnen, dat zij, met een herinnering aan de Negerhut van Oom Tom, Eliza's vlucht heeft ge noemd en waar men behalve de be proefde Italiaansche zaken ook een uitstekend en zelfs fijn maal kan krijgen, want Eliza is een prima kokkin. Onze culinaire verkenning Is hiermee nog lang niet ten einde. Ik zou U bijvoorbeeld nog in een reeks van Duitsche restaurants en eet- bierhuizen kunnen brengen, die op het oogenblik natuurlijk nog meer floreeren dan voorheen, maar de ruimte, ook in uw maag, zou dit niet toelaten. En het repertoire zou ook' hiermee geenszins uitgeput we zen. Laat ik u, in vertrouwen, tot slot meedeelen, dat de meeste van de genoemde restaurants zich met wei nig bonnen tevreden stellen, omdat men zijn menu zoo kan inrichten, dat deze er niet of nauwelijks aan te pas komen. De directe oorzaak van Uwe is onzuiver bloed. Neem die oorzaak weg; doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen Zout. Met de onzuiverheden in Uw bloed zullen ook Uw pijnen ver dwijnen, radicaal en langs natuurlijken weg. Bij alle apoth. en drog. 1.62, 1,47, 0.76, 0.41 p. fl BURGEMEESTER en WETHOU DERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in de Gemeentebladen van Alkmaar -nrs. 1713 en 1714 zijn opgenomen de besluitei van den Raad dier ge meente van 19 December 1940 waarbij zijn vastgesteld: a. een Verordening tot wijziging van het Reglement voor de Alkmaarsche Brandweer; b. een Verordening houdende re gelen omtrent de toekenning van kinderbijslagen aan het personeel in dienst der gemeen te Alkmaar. Deze verordeningen zijn heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing gelegd. Zij zijn aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar. Alkemaar, 3 Januari 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. terende wijze doen leven. Men kan er zeker van zijn deze week in het City theater een echt vroolijke film te zien. KINDEREN NA 10 MEI IN DEN STEEK GELATEN. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft gisteren de 34-jarige huis vrouw J. G. M. terecht gestaan, die op 14 Mei j.l. haar vier kinderen na 10 Mei achter had gelaten zonder naar hen om te kijken. Twee maan den geleden diende de zaak voor den politierechter, maar deze had de behandeling naar de meervou dige kamer verwezen. De officier, mr. baron van Dedem, noemde het feit schandalig. De vrouw heeft reeds meer blijk gegeven niets voor haar kinderen te voelen. Spr. eisch- te acht maanden gevangenisstraf. Uitspraak 16 dezer. Spanjaard; mr. G. C. A. Oskam; W. Koomen. Eeregroep dames: mevr. F. Koo men; mevr. C. Roodzant; mej. A. M. van Schaik; mej. M. W. Bannink. Mevr. F. Koomen (beter bekend onder haar meisjesnaam Fenny Heemskerk) is kampioene van Ne derland, meyr, Roodzant is oud kampioene van Nederland. Hockey. OOK DE HOCKEYWEDSTRIJDEN AFGELAST. Naar wij vernemen, zijn ook de competitiewedstrijden van den Ne- derandschen Hockeybond voor Zon dag 5 Januari afgelast. Schaken. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE BEVERWIJK. De Hoogoven schaakclub organi seert op Zaterdag 11 en Zondag 12 Januari a.s. te Beverwijk nationale wedstrijden, waaraan vele bekende Nederlandsche schakers en schaak- sters deelnemen. De eeregroepenzijn als volgt samengesteld: Eeregroep a: Dr. Max Euwe; A. J. Wijnans; N. Cortlever; C. J. R. Sa- m.elius. Eeregroep b: S. Landau; mr. Efl. CONCENTREER op hel krachtigste reclame-middel COURANTENRECLAME V- Goeden morgen, meneer de Wit. Kijk, ik heb hier nog een pakje voor U!

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6