DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Bommen op Cardiff. Verklaringen van Roosevelt. De Fransche krijgsraad Artillerie-gevechten i het gebied van Cyrenaica. De stormschade Spanje. in VERDUISTERINGS TIJDEN van 17.40 tot 9.50. van 17.41 tot 9.50, op 12,47 onder 0.24 op 13.09 onder 1.28 (Eerste kwartier) NIEUWS IN T KORT ALKMAARSCHE COURANT. Dezi Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door he* geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0-25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HËRMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 3. Directeurs C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Zaterdag 4 Januari 1941 Britsche vliegtuigen boven Duitsch gebied. Berlijn, 3Jan. (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: In den loop var. den dag heeft het luchtwapen aanvallen op doelen aan de oostkust van Engeland gedaan Een patrouilleboot werd in duik vlucht met bommen bestookt en tot zinken gebracht. In den afgeloopen nacht hebben vrij sterke formaties gevechtsvlie gers als vergelding voor de op Bre men gerichte Engelsche aanvallen boven de haven en de stad Cardiff bommen van elk kaliber laten val len. Talrijke branden konden ten deele tot op een afstand van 100 km waargenomen worden. Britsche vliegtuigen hebben op twee Noord-Duitsche plaatsen bom men laten vallen, waarbij weer een ziekenhuis en verscheidene huizen voornamelijk in onmiskenbare woonwijken getroffen werden. Bran den, die in enkele pakhuisruimten en fabrieksinstallaties ontstaan wa ren, konden evenwel door de lucht bescherming van het bedrijf ge bluscht worden, zonder dat noe menswaardige schade op militair ge bied of op dat van de oorlogsecono mie werd aangericht. In totaal val len acht dooden en twintig gewon den te betreuren. Twee Britsche vliegtuigen zijn neergeschoten. Een Duitsch vlieg tuig wordt vermist. Aanval op Cardiff. Berlijn, 3 Jan, (D.N.B.) In den nacht op Vrijdag hebben, naar het D. N. B. gemeld wordt, vrij sterke formaties Duitsche gevechtsvlieg tuigen een aanval gericht op het centrum van de Engelsche steen koolindustrie en groote haven Car diff. Het weer was gunstig zooda' de doelen ondubbelzinnig gezien konden worden. Er ontstonden vele branden, waarbij verscheidene groo te Een reusachtige steekvlam wekte de speciale aandacht van de Duit sche bemanningen. De branden na men in den loop van den aanval zoo'n omvang aan, dat zij reeds op afstanden van ruim 100 K.M. door de volgende vliegtuigen konden wor den gezien. De verwoestingen te Londen. Boedapest, 3 Jan. (D.N.B.) De Engelsche censuur heeft na den jongsten Duitschen luchtaanval op Londen bij uitzondering het noemen der getroffen straten toegestaan, zoo schrijft de Londensche correspondent van de Uj Magyarsag. Door de bombardementen zijn, naar de cor respondent verder meldt, het ge bouw van Reuter de persclub en het gebouw van de Daily Telegraph verwoest. Een verschrikkelijk beeld van vernieling biedt de Newgate Street, waar alle gebouwen zijn in gestort. Er is niets meer dan een geweldi ge puinhoop te zien. De correspon dent merkt op, dat hij een derge lijke verwoesting alleen nog maar te Southampton heeft gezien. .De aanvallen op Engeland. Berlijn, 4 Jan. (D.N.B.) De Engel sche berichtendienst deelde gister avond mede, dat na het invallen der duisternis vijandelijke vliegtui gen boven ver uit elkaar liggende deelen van Engeland zijn versche nen. Vooral in West-Engeland zijn sterke formaties vliegtuigen gezien. In Londen was er Vrijdagavond reeds tweemaal luchtalarm. De oorlog tegen Engeland. Stockholm, 4 Jan. (D.N.B.) Vol gens de Britsche radio was een stan in het westen van Engeland in den afgeloopen nacht het voornaamste doel van de Duitsche luchtaanval len. Bij deze aanvallen, die eenigen tijd duurden, hebben de Duitsche vliegers talrijke brand- en dyna- mietbommen neergeworpen, die schade hebben veroorzaakt. Volgens hier ontvangen berichten van Lon densche agentschappen zou de stad, waarom het hier gaat, Birmingham zijn. Ook in andere gebieden van het Britsche eiland zijn, volgens deze berichten, aanvallen ondernomen, zooals b.v. op Liverpool en een stad in het N.W. De kolenschaarschte in Enge land. (D.N.B.) - Naar de Daily Sketch meldt, zal in verband met de kolenschaarschte het aantal personen treinen in Engeland beperkt worden. Gebrek aan vrachtschepen Washington, 4 Jan. (D.N.B.) Roo sevelt heeft op de asrSconferentie verklaard, dat op het oogenblik zooveel scheepstonnage tot zinken wordt gebracht, dat bij het einde van den oorlog in de geheele wereld waarschijnlijk een gebrek aan vrachtschepen zal bestaan. Roosevelt heeft derhalve besloten een aanvang te maken met een bouwprogramma van tweehonderd koopvaardijsche pen en hiervoor nieuwe scheepswer ven te doen bouwen. Roosevelt raamde de kosten van dit program ma op 300 a 350 millioen dollar en deelde mede, dat hij uit het fonds dat hem het vorige jaar ter beschik king is gesteld een bedrag van 36 millioen dollar voor het beginnen van den bouw aan de scheepswer ven heeft geschonken. De nieuwe schepen zullen geheel volgens een standaardmodel worden vervaardigd en Roosevelt hoopt, dat men binnen één jaar met de voltooiing kan be ginnen. Het betreft' hier, aldus ver klaarde Roosevelt verder, een zeer leelijk uitziende plomp scheepstype in den vorm van een langwerpige tank. Men zal alle onderdeelen in de staalfabrieken vervaardigen en de werven alleen gebruiken om deze onderdeelen aan elkaar te lasschen, Ieder schip zal ongeveer een inhoud van 7500 brt. hebben. Op een vraag, of hij hiervoor vol doende staal ter beschikking heeft, antwoordde Roosevelt, dat hij ge loofde dat de tegenwoordige pro ductie hiervoor voldoende is. Wat echter de bewapeningseischen be treft, zoo vreesde hij, dat men bin nenkort een plan tot het verhoogen der staalproductie ernstig in over weging zou moeten nemen. Roose velt deelde verder mede, dat deze schepen eigendom van' de regeering zullen blijven en door de federale scheepvaartautoriteiten beheerd zul len worden. Op een vraag, of dit bouwprogramma in het belang van Engeland is opgesteld, weigerde Roosevelt antwoord te geven. Het bericht in de Noord-Ameri- kaansche bladen van Vrijdagochf tend, dat de nieuwe Engelsche am bassadeur lord Halifax het afstaan van nog méér torpedojagers aan Engeland zal eischen, noemde Roo sevelt een krantenverzinsel. Even zoo dementeerde Roosevelt het be richt, dat de Vereenigde Staten torpedojagers aan Mexico zouden leveren. Het eerste proces met gesloten deuren. Geneve, 3 Jan. (D.N.B.) Naar uit Vichy wordt gemeld, zal de krijgs raad, die bij decreet van 24 Sept. is ingesteld, volgens een mededeeling van het ministerie van justitie op 6 Janijgri te Gannat zijn eerste zitting houden onder voorzitterschap van generaal Duffieux. In welingelichte Fransche kringen neemt men aan dat de regeeringscommissaris zal eischen, dat het eerse proces met gesloten deuren zal worden behan deld. De raad heeft tot taak gekre gen, recht te doen over alle perso nen, die naar den raad verwezen zijn en wien misdaden en actie te gen de eenheid en de handhaving van het vaderland worden verwe ten. De raad zal -zich verder bezig houden met overtredingen van de prijzenbepalingen en delicten tegen de rantsoeneering van levensmidde len. SKISPORT EISCHT SLACHT OFFERS. Innsbrück, 3 Jan. (D.N.B.) Zeven skiloopers, die gisteren van de U1- mer Huette bij St Anton am Arl- berg naar de Valluga klommen, zijn door een sneeuwstorting meege sleurd. Men had het ongeluk zien gebeu ren, zoodat terstond een reddings expeditie naar de plek des onheils kon vertrekken. Drie dergenen, die bedolven waren, hadden zichzelf bij aankomst van de redders al onge deerd uit de sneeuwmassa's kunnen bevrijden. Twee anderen daarente gen, afkomstig uit Augsburg, kon den na moeizamen arbeid slechts als lijken geborgen worden. De beide laatsten werden levend, maar zwaar gekwetst in veiligheid gebracht. Het ongeluk zou een gevolg zijn van on deskundige keuze yan de route. JOEGOSLAVIË EN DE AS. Belgrado, 3 Jan. (Stefani). Naar aanleiding van de reis van den Bul gaarschen minister van buitenland- sche zaken, Filof, heeft de Londen sche radio zich gehaast aan de re geering te Belgrado den raad te ge ven de algemeene mobilisatie af te kondigen. Maar de propagandistische en diplomatieke druk van Engeland zijn tot mislukking gedoemd. In diplomatieke kringen te Bel grado sluit men de mogelijkheid niet uit, dat Filof te Weenen poli tieke besprekingen voert. De Vreme meent, dat deze bespre kingen van positieve beteekenis zul len zijn voor een steeds nauwer sa menwerking tusschen Bulgarije en de asmogenheden. Het blad legt ver band tusschen deze reis en het di- plomatiek-militaire offensief, waar mede de asmogendheden het nieuwe jaar ingetreden zijn. DE RANTSOENEERING IN DUITSCHLAND. Extra-toewijzingen. Berlijn, 3 Jan. De Duitsche rijks minister voor voedselvoorziening en landbouw, heeft, naar de Telg. meldt voor de rantsoeneering van levens middelen in de periode van 13 Jan. tot 19 Febr. 1941, nieuwe bepalin gen afgekondigd, volgens welke b.v. het rantsoen jam van 600 tot 700 gram wordt verhocgd. Op de vet kaarten van kinderen van zes tot veertien jaar, zullen ook thans weer 200 gram jam extra worden gege ven. Iedere rechthebbende ontvangt in deze negentiende toewijzingspe riode een extra rantsoen van 250 gram peulvruchten en een extra toe wijzing van 125 gram rijst. Verder kan wederom, in plaats van 125 gr. koffiesurrogaat of bijmengingspro ducten, 25 gram thee gekocht wor den. De bepaling, dat in plaats van andere voedingsmiddelen naar keu ze gecondenseerde melk kan worden betrokken, blijft van kracht. Voor normale verbruikers bestaat boven dien de mogelijkheid in plaats van 125 gram koffie-surrogaat of bijmen gingsproducten, 60 gram koffie te koopen. De rantsoenen brood, meel. vleesch, vet, boter, met'reuzel ver mengde boter, margarine, kaas, kwark, volle melk, kunsthoning en cacaopoeder, blijven eveneens on veranderd. Italiaansch weermachts- bericht. Ergens in Italië, 3 Jan. (Stefani) Het hoofdkwartier publiceert weer machtsbericht no. 210. Het luidt als volgt: In het grensgebied van Cyrenaica heeft onze artillerie haar afweer- vuur gericht op vijandelijke geme chaniseerde formaties en vlootstrijd krachten. Bombardementsvliegtui gen hebben vele malen een der vooruitgeschoven bases van den vijand aangevallen, alsmede sche pen nabij de kust, waarbij een krui ser werd geraakt. Andere luchtstrijd krachten richtten bommen en mi trailleurvuur op gemechaniseerde formaties aan het front van Bardia en in de woestijn. Onze vliegtuigen keerden alle terug. Aan het Grieksche front werden aanvallen in eenige sectoren, welke een plaatselijk karakter hadden be slist .afgeslagen. Onze koene overval joeg de vijandelijke elementen op de vlucht en leverde krijgsgevange nen op. Vijandelijke vliegtuigen hebben Elbassan gebombardeerd, waar zij eenige verliezen veroorzaakten der de burgerbevolking. Uit Oost-Afrika niets van belang te melden. „DE LUCHTAANVALLEN ZIJN NOG NIET BEGONNEN". Belgrado, 3 Jan. (D.N.B.) De mili taire deskundige van de Hrvatski Dnevnik schrijft, dat ondanks de he vige luchtaanvallen op Londen en andere belangrijke Engelsche centra de eigenlijke groote luchtoperaties nog niet begonnen zijn. Duitschland kan met zijn luchtvloot nog geheel andere resultaten boeken en de reus achtige etappenlinie van Drontheim tot Irun is daarop volkomen voor bereid. De voornaamste slag zal on getwijfeld tegen de Britsche eilan den geleverd worden, al worden in den tusschentijd ook verschillende operaties in afgelegen gebieden on dernomen. DE AARDAPPELEN IN BELGIE. Gent, 3 Jan. (Belgapress). Onver poosd zetten de controleurs van de inspectie der voedselvoorziening en rantsoeneering der provincie Oost Vlaanderen hun opzoekingen voort. Na gedurende enkele dagen in het Noorden der provincie te hebben rondgezworven zijn ze meer naar het Zuiden getrokken en kregen achtereenvolgens Hansbeke, Eeke en Beirvelde een bezoek. Htm optre den viel zoo gunstig uit dat meer dan 200.000 kg aardappelen als on middellijk leverbaar werden gevon den. Daarvan moest er slechts 10.000 kg in beslag worden genomen bij enkele onwillige boeren. ENGELSCH VLIEGTUIG BOVEN IERLAND KRIJGT WAARSCHUWING. Stockholm, 4 Jan. (D.N.B.) Vol gens een Reuterbericht uit Dublin is aldaar officieel medegedeeld, dat Vrijdagmorgen het voor Dublin be stemde Engelsche civiele handels vliegtuig, komende van Engeland tengevolge van de slechte weers omstandigheden zijn richting was kwijtgeraakt. De Iersche luchtdoel artillerie heeft daarop waarschu wingsschoten gelost. Het Engelsche vliegtuig heeft daarop zijn richting weer gevonden en is daarna op het vliegveld van Dublin geland. Madrid, 3 Jan. (D.N.B.) Uit ge heel Spanje komen berichten binnen over de schade, die de zware storm, welke sedert gisterochtend woedt, heeft aangericht. Bij Avila staan nog steeds een sneltrein en een goe derentrein stil tengevolge van het weigeren der wissels en de sneeuw massa's. Ook bij het Escoriaal staan twee treinen in de sneeuw. In het geheele gebied van het Guaderrama en het Somosierragegebergte houdt de sneeuwval onverminderd aan. De telefoonverbinding met Avila is ver broken. Te Teruel staat de sneeuw e meter hoog. De temperatuur is ge daald tot 18 graden onder nul, het geen sedert jaren niet is voorgeko men. Uit Merida wordt gemeld, dat in Campanario twee mannen dood gevroren zijn. In het Laserenadal heeft de koude veel schade aan ge wassen en veestapel toegebracht. Ook uit Vigo worden storm en regen gemeld, waarbij de tempera tuur gedaald is. In de haven moes ten de schepen hun verankering versterken. Vele visschersbooten konden bijtijds de haven binnenloo- pen, er zijn geen menschenlevens te betreuren. In de haven van Souzas is een treiler gezonken, waarbij twee visschers zijn omgekomen. Een en een ander visschersvaartuig werd op het strand geworpen. De tele foonverbindingen tusschen Vigo en Madrid en tusschen Vigo en Portu gal zijn verbroken. DE SCHAARSCHTE IN ENGELAND. New York, 3 Jan. (D.N.B.) Tege lijk met de aankondiging van de vermindering van het vleeschrant soen heeft de Engelsche minister van voeding gewaarschuwd voor de vleeschschaarschte tijdens het weekeinde „als gevolg van tijde lijke leveringsmoeilijkheden". Deze waarschuwing zoo schrijft de Lon densche correspondent van de New York Herald Tribune, is overbodig, daar vele vleeschwinkels te Londen wegens gebrek aan vleesch reeds gesloten zijn. Officieel is als reden voor de schaarschte „vervoersmoei- lijkheden" opgegeven. Het is echter volgens den correspondent mogelijk dat de voorraden niet toereikend waren. Voor met verlof zijnde leden van de weermacht zijn de vleesch- en suikerrantsoenen verminderd. Het Engelsche ministerie van voe ding heeft verder mededeeling ge daan van controle op de prijzen van eieren en van de verplichting tot aanmelding van paarden, daar met ingang van I Februari het voer ge rantsoeneerd wordt. - Ontslag van Baudoin aanvaard. (D.N.B.) Uit Vichy wordt gemeld, dat maarschalk Pétain het ontslag van minister Baudoin heeft aan vaard. WARD PRICE OVER DEN TOESTAND. Geneve, 3 Jan. (D.N.B.) Ward Price schrijft in de Daily Mail on der het opschrift: „In den loop der komende zes maanden staan of val len wij" o.a.: Een jaar geleden hadden wij slechts een tegenstander en een machtigen bondgenoot. Dat is thans omgekeerd. Buiten de hulp der Grie ken en de medewerking van kleine groepen staat het Britsche imperium thans alleen. Duitschland heeft in het afgeloopen jaar niet alleen een bondgenoot met een groot leger, een groote vloot en een groote lucht macht gekregen, doch het heeft ook de heerschappij over de industrieele en agrarische hulpbronnen van Europa verworven. Van den Noord kaap tót de Pyreneeën en van Brest tot de Zwarte zee. Wanneer iemand dat voor een jaar geleden had voor speld, zou men hem voor gek ver klaard hebben. Het vorige jaar om dezen tijd vertrouwden wij te zeer op de Maginotlinie. Laat ons thans niet te zeer op de Ver. Staten ver trouwen. Sir Walter Layton, de di recteur-generaal van het ministerie van levensmiddelenvoorziening heeft uit Amerika het volgende bericht meegebracht: Het resultaat van de Amerikaansche inspanningen kan niet met het voorjaar, doch pas te gen den nazomer verwacht worden. De menschen moeten niet denken, dat dit jaar een vloed van wapens uit Amerika zal komen. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Morgenavond Maans op- en ondergang 4 Januari: 5 Januari: PLANNEN VOOR OOST-AZIATISCHE LIGA. Tokio, 3 Jan. (D.N.B.) Vanmiddag is een uit leden van beide huizen be staande commissie, die tot taak heeft, de vorming van een Oost-Aziatische liga te bespoedigen, van hier naar China vertrokken. De commissie telt 25 leden. Men verwacht, dat zij Dinsdag te Nanking zal aankomen. De commissie zal de tegenwoordige voorwaarden voor een vrede in China onderzoeken. KLACHTEN OVER DE DISTRIBUTIE IN ENGELAND. Genève, 3 Jan. (D.N.B.) Volgens een bericht in de News Chronicle beklagen de Britsche huisvrouwen zich er over, dat zij in de kleme ste den, waarheen zij geëvacueerd zijn, in de winkels geen artikelen kunnen krijgen, terwijl de winkels in de groote steden vrij ruime voorraden hebben. De bevolking der kleine provinciesteden, zoo schrijft het blad, is met 50 pet. toegenomen, doch de levensmiddelenvoorziening is niet eens zoo voorbereid als noodig is om in de behoeften te kunnen voorzien. De huisvrouwen beklagen er zich over, dat de schaarschte van vrijwel alle artikelen zich doet gevoelen. De moeders zijn ontstemd over het ge brek aan kindervoedsel. Het is de taak van het ministerie van levens- middelenvoorzicning, een recht vaardige verdeelingsmethode te vin den. In de eerste plaats zijn er dis tributiesystemen, die men zeer goed zou kunnen probeeren. De Duit schers hebben een distributiesysteem voor stoffen, het puntenstelsel, uit gevonden, dat goed werkt en wij zouden ons kunnen voorstellen, dat hetzelfde principe voor biscuits, kaas conserven *en gedroogde vruchten werd toegepast. NIEUWE INCIDENTEN AAN DE GRENS TUSSCHEN THAILAND EN INDO-CHINA. Genève, 3 Jan. (D.N.B.) Volgens vandaag uit Hanoi ontvangen berich ten hebben zich de laatste dagen nieuwe botsingen tusschen. Thailand- sche en Indo-Chineesche patrouilles voorgedaan en wel aan de oevers van de Mekong en langs de grens van Kambodsja. Op 31 Dec. is bij een schietpartij een Fransch officier licht gewond. Een Thailandsch vaar tuig werd bij Nong-Thay door Fran sche machinegeweren beschoten. Op 1 Januari werd een inheemsche I schildwacht aan de grens van Kam- |4>odsja gewond. De Fransche grens- poift te Honei-say werd levendig be schoten. Een Thailandsch vliegtuig, dat over de grensrivier de Vientrane vloog, wierp anti-Fransche pamfletten uit. Thailandsche artillerie heeft Ban- naptsoem, 80 kilometer van Sava- nathet, beschoten. HET AMERIKAANSCHE CONGRES. Washington, 4 Jan. (D.N.B.) Het nieuwe congres is gisteren in eerste formeele zitting bijeengekomen. D senaat telt in totaal 96 en het «Huis van Afgevaardigden 435 leden. Hiervan zijn in den senaat 66 le den en in het Huis van Afgevaar digden 268 leden democraten, en resp. 28 en 162 leden republikeinen. De rest der leden behoort tot de z.g. onafhankelijken en wel twee in den senaat en vijf in het Huis van Afge vaardigden. Washington, 3 Jan. (D.N.B.) Het nieuwe huis van afgevaardigden heeft vandaag zijn eerste bijeen komst gehouden. De democratische senator Wheeler heeft intusschen bekend gemaakt, dat hij met de hulp van andere sena- toren een groote propaganda-actie tegen de buitenlandsche politiek van Roosevelt wil beginnen. Minstens 15 senatoren, aldus Wheeler, zullen zich in redevoeringen tegen de poli tiek der regeerir.g keeren. Het aantal tegenstanders der regeering zal blij ven groeien. ZONDAG EEN RADIOREDE VAN MATSOEOKA. Tokio, 3 Jan. (D.N.B.) De Japan sche minister van buitenlandsche "zaken, Matsoeoka, zal Zondagavond voor de radio een redevoering uit spreken over de Japansche buiten landsche politiek en het probleem China. De rede zal uitgezonden wor den naar Amerika, China en de Zuidzeegebieden. - Roosevelt zendt Hopkins naar Engeland. (D.N.B.) - President Roo sevelt heeft aangekondigd, dat h\j den nieuwen Amerikaansche ambas sadeur in Engeland de volgende week zal benoemen. Intuschen zal hij zijn persoonlijken vriend Hopkins voor een tweeweeksche persoonlijke missie naar Londen zenden. Mislukt offensief van Tsjang Kai Sjek. (D.N.B.) - Strijdkrachten van Tsjang Kai Sjek hebben tijdens de jaarswisseling getracht, in de Zuidwestelijke provincie Sjansi een offensief te ontketenen. De aanval len werden door Japansche eenheden afgeslagen. Ook storm in Spaansch Marok ko. (D.N.B.) Ook in Melilla en. om geving in Spaansch Marokko woedt sedert gisterochtend een zware storm, die groote schade aan licht- en tele foonleidingen heeft aangericht en vele boomen heeft geveld. - De verliezen der Engelsche koopvaardij. (D.N.B.) - In een cor respondentie uit Londen, gepubli ceerd door het blad Nacion, wordt voor de eerste maal van Engelsche zijde toegegeven, dat Engeland in de eerste zestien maanden van den oor log 4% millioen ton aan koopvaar dijschepen heeft verloren. Mijnongeluk in België. (Belga press.) - In schacht no. 10 Grisoeil te Paturages heeft zich een instor ting voorgedaan. Drie mijnwerkers werden bedolven. De on gelukkigen werden spoedig bevrijd. Een hunner was reeds overleden en de anderen zijn zwaar gewond. Geschenk van den Duce voor gewonde soldaten. (Stefani). - Ter gelegenheid van het fascistische Drie koningenfeest zullen alle gewonde of zieke soldaten, die van het front teruggekeerd zijn en zich in zieken huizen te Rome bevinden, een gave yan den Duce ontvangen.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1