Vooral! Wederom groote smokkelzaak ontdekt. AGENDA Een herinnering aan Gari Melchers. De schilder van Egmond, die in Amerika woonde. EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Zaterdag'. Groote partij goederen achterhaald. Dank zij de goede samen werking tusschen de plaat selijke politie en ambtena ren van den Centralen Cri sis Controledienst is het al hier mogen gelukken we derom een belangrijke ont duiking van de Distributie- en Hamsterbepalingen, zoo mede van de Landbouwcri- siswet te ontdekken. Het was de ambtenaren en de po litie opgevallen, dat zekere T. H. v. G. op een zeer vlotte wijze handel in levensmiddelen dreef, waarbij op grond van enkele aanwijzingen het vermoeden rees, dat hierbij ernstig tegen de bestaande wettelijke bepa lingen werd gezondigd. Toen men na een minutieus onderzoek vol doende gegevens had, is men tot in grijpen overgegaan. Daarbij kwam aan het licht, dat door hem een groote partij koffie, zeep en meel op frauduleuze wijze verhandeld was en aan haar bestemming distribu tie onder de bevolking was ont trokken met de bedoeling om naar elders te worden gebracht, hetgeen ook gedeeltelijk is gelukt. Het over- groote gedeelte van deze partij kon nog worden achterhaald en is in be slag genomen. Tegen genoemden v. G., die een volledige bekentenis af- DE SINGELGRACHT BETROUWBAAR. Het ijs op de Singelgrachten, dat 8.5 cM. dik bleek, is heden door de politie goedgekeurd. Morgen zal de Kentnemersingel dus weer op een ouderwetsche ma nier in het teeken van de ijssport staan. Ook op de ijsbanen van de sportvereenigingen zal men morgen en heden van de ijssport genieten. Het is voor velen wel jammer, dat er, met het oog op de verduiste- ringsbepalmgen, des avonds niet op verlichte banen kan worden gere den, doch de volle maan is in aan tocht, zoodat er, wanneer de vorst aanhoudt en alles wijst hierop, al thans een paar avonden gereden kan worden. OPGEBRACHT. Een paar opgeschoten knapen die in een café in het Klein-Nieuwland en een dito op het Waagplein de bloemetjes buiten zetten, doch daarbij dermate optraden dat zij hinderlijk werden, zijn door de politie ter ontnuchtering ingesloten. INGESLOTEN. In den nacht van Oud op Nieuw is door de Politie één man gear resteerd wegens dronkenschap, terwijl vier personen werden aan gehouden, wegens het onrechtma tig op straat vertoeven. Voor dit laatste feit werden in den afgeloopen nacht eveneens twee personen aangehouden en opgesloten. Museumbezoek in Amerika. De heer Jochem Blaauboer, ge- bcortig uit Egmond aan Zee, oud gezagvoerder van de Kon. Paket- vaartmaatschappij, die door de oor logsomstandigheden in Amerika ver blijft, heeft een brief gezonden aan zijn vader te Egmond aan Zee, waar in hij interessante mededeelingen doet over zijn bezoek aan mevrouw Melchers, de weduwe van Gari Mel- chers, een bekend kunstschilder, die vroeger des zomers vaak te Egmond aan den Hoef verbleef en in het na jaar naar Amerika terugkeerde. In zijn brief die voor de Egmon- ders in het bijzonder van beteeke- nis is schrijft hij o.a. het volgende: Op mijn zwerftochten door Noord - Amerika bezocht ik de federale hoofdstad van de Vereenigde Staten Washington, de fraaist aangelegde stad van Amerika, ter grootte van ons Amsterdam. Deze stad ligt in het District van Columbia, tusschen de staten Maryland en Virginia, beken de namen van goede tabak. Ik dwaalde er door de vele, prachtige musea en ontdekte verscheidene meesterwerken van den ons zoo wel bekenden kunstschilder Gari Mel chers. In de „Corcoran Gallery" in Was hington kwam ik in contact met den directeur van dit schitterend museum en deze bleek een groot bewon deraar van Gari Melchers te zijn en was voor jaren een intieme vrienc van hem. Door zijn toedoen, kreeg ik inzage van de vele tijdschrift- en kunstar tikelen, die in den loop der jaren over Gari Melchers zijn verschenen, waarin de naam Egmond vele malen legde en van wien bleek, dat hij weinig fraaie middelen gebruikte om de goederen los te krijgen, is proces-verbaal opgemaakt. Uit het uitgebreide onderzoek kwam vast te staan, dat zooals in deze zaken gebruikelijk is verschillende tus- schenpersonen hun bemiddeling bij de transacties hadden verleend. Voo'rts bleek, dat de Alkmaarsche winkelier S. M. H., die ook bij de groote smokkelzaak, die begin Dec. j.l. werd ontdekt, betrokken was, wederom als leverancier en bemid delaar was opgetreden. Ook de filiaalhouder S. uit den Helder, die bij de vorige zaak betrokken was, had zich thans wederom aan onwet tige leveranties schuldig gemaakt. Tegen al deze personen is eveneens proces-verbaal opgemaakt. In verband met deze zaak kwam tevens aan Het licht, dat de fabri kant G., ongeveer 100.000 kg graan producten (aardappelmeel, rijst, gort, havermout, e.d.) in strijd met de Landbouwcrisiswet voorhanden had. Ook in dit geval werd proces verbaal opgemaakt, terwijl de goe deren in beslag werden genomen. Aan den ambtenaren, die door goeden speurzin en volhardend wer ken weer een aantal, ten aanzien van de voedselvoorziening, misdadi ge elementen onschadelijk maakten, kan een woord van lof niet worden onthouden. In het bijzonder geldt dit voor de crisis-controle-ambtena ren Hoonakker, Willemse en d? Jong, die onder leiding werkten van mr. Francken, districts-chef con trole Distributiewetgeving, terwijl bij de politie het onderzoek werd gedaan door de afdeeling Bijzondere Wetten, onder leiding van den hoofdagent van politie Staats. INBRAAK. In den laten avond van Nieuw jaarsdag hebben onbevoegden zich door openschuiving van een raam toegang verschaft tot het winkelperceel van B. aan den Zijdam, alhier. Aangezien er nie mand aanwezig was, hebben zij rustig hun slag kunnen slaan. Een belangrijk bedrag aan geld is in hun handen gevallen, waarna zij het huis op dezelfde wijze weer hebben verlaten. De bewoners, die bij hun thuis komst den diefstal bemerkten, hebben direct daarna de Politie gewaarschuwd. Het politie-onder- zoek duurt voort. De Ijprgerij wordt aangeraden, haar huizen van behoorlijke afslui tingen te voorzien en vooral geen geld in huis achter te laten, dat niet behoorlijk is opgeborgen in een brandkast. Het is de Politie ook in de hui dige periode van verduistering al weer herhaalde malen gebleken, dat aan een en ander nog zeer veel ontbreekt. GUNNING DOOR DE WIERINGERMEERDIRECTIE. Door de Wieringermeerdirecttt. is bij overeenkomst aan het hoog heemraadschap Noordhollandsch Noorderkwartier voor een bedrag van 30165 opgedragen het leveren en verwerken van storsteen, met het uitvoeren van bijkomende wer ken. voorkwam. Ik kreeg hierdoor een indruk van hoe groote internationale beteekenis deze meester in de kunst wereld is geweest en van zijn groote productiviteit in zijn langen en schit terenden schildersloopbaan. Gari Melchers schilderde met recht „zoo lang het dag was" tot aan zijn 72e levensjaar, terwijl hij op 22-jarigen leeftijd reeds een eervolle vermel ding verwierf in Parijs. Vele zijn de onderscheidingen en bekroningen aan hem uitgereikt door Duitschland, Frankrijk en zijn geboorteland Ame rika en zijn schilderijen hangen in vele beroemde musea over de ge- heele wereld. Van bovengenoemden vriendelij ken Amerikaan, die met diep gevoel over Gari Melchers spreekt, vernam ik, dat de rouw van „onzen" schil der, zooals ik hem zou willen noe men, niet ver van Washington woont „slechts" 90 km. naar het Zuiden ir, Virginia op een dorpje, genaamd Falmouth, vlak bij een grooter dorp Frederiksburg. Een briefje van mij aan mevrouw Melchers was voldoen de om mij een uitnoodiging te be zorgen een Zondag bij haar te komen doorbrengen. Op een prachtigen herfst-Zondag trok ik per autobus naar Falmouth, waar mevrouw Melchers mij in haar auto, zelf aan het stuur, kwam afha len. Hoewel ik mevrouw Melchers vroeger wel eens had gezien in ge zelschap van haar man, kon ik mij haar toch niet goed meer voorstellen, doch de kennismaking met deze char mante dame met haar vriendelijke blauwe oogen, was gauw gedaan. Achter in de auto lagen ef liever worstelden drie praeht-rashonden, die al even vriendelijk bleken te 2ljn als hun meesteres. Het huis van mevrouw Melchers was slechts 5 mi nuten rijden van het autobusstation. Huis is een te gewoon woord voor dit lustoord, dat daar ligt aan de boorden van de Rappahannockrivier, welke via de Chesapeake Baai in den Atlantischen Oceaan uitmondt. Het hoofdgebouw van dit aristocratische landgoed is, als alle huizen uit den kolonialen tijd in Virginia, van hout opgetrokken en bezit vele, groote kamers, alle smaakvol door de eige nares ingericht en vele kunstschat ten bevattende. Het is omgeven door een enorm grooten tuin, gelegen op een heuvel, vanwaar men uitzicht heeft op de rivier. Vruchten er: groenten worden hier in overmaat geteeld en mevrouw houdt zelfs koeien en-kippen op haar landgoed en heeft daarvoor een boer in haar dienst. Oer-oude eikenboomen en véle bosschages maken deze plaats tot een idyllisch oord, waar Gari Melchers zijn studio liet bouwen en de laatste jaren werkte. Het is in één woord een goddelijk oord en ik kan me voorstellen, dat Gari Melchers wenschte, dat zijn assche zou rusten aan de boorden van de Rappahan nock, temidden van zijn werk, dat hij zoo zeer had liefgehad. In deze romantische omgeving bracht ik een onvergetelijken mid dag door, gezellig pratende, meest ih Engelsch, doch nu en dan in Hol landsch, dat mevrouw na zooveel jaren nog niet vergeten is, over de Egmonden en de Egmonders, die ons beiden na aan 't hart liggen. Na een overheerlijke lunch, door een gedistingueerden negerbediende geserveerd en besta.ande uit pro ducten van haar eigen tuin met een geraffineerd fijn ijsdessert, door mevrouw zelf gecombineerd, noodig- de zij mp uit, het heiligdom van haar man te gaan zien, zijn studio's, die een paar honderd 'meter van het hoofdgebouw zijn gelegen. Ëenige jaren na den dood van haar echtge r.oot, in 1932, heeft mevrouw Mel chers deze studio gesloten gehouden, doch voor goede vrienden wordt hei nu geopend. En het was hier, dat ik cenige uren leefde in mijn geboor teplaats en in mijn geliefde Egmond sche duinen. Met reverentie liet me vrouw mij het eene schilderij na het andere zien, de eene nog mooier en fijner dan de andere en wij raakten niet uitgepraat over de diverse on derwerpen. Allereerst zag ik een vogelvlucht gezicht van Egmond aan Zee, blijk baar geschilderd van de oude torens duin, waar vroeger de „Vuurtoren van Willigenburg" stond. Dan kwa men verschillende Egmondsche vis- seherstypen, wier namen mevrouw zich niet goed meer kon herinneren en die ik ook niet thuis kon brengen. Var. één schilderij, voorstellende een „Marine-matroos en zijn meisje" wist zij nog de namen „Job" en „Gerritje"., Diezelfde „Job" komt voor in een roodbaaien onderbroek op een schilderij, genaamd „De fa milie", hetwelk in een museum te Berlijn hangt. Van een sprekenden kop, genaamd „Smithy" (De Smid) wist 2ij alleen, dat het „Jan" was. Deze stoere mannenkop is van een Rembrandtieke schoonheid en forsch- heid. Beter was zij thuis in de namen van de geschilderde vrouwspersonen. Ettelijke malen komt Anna Dekker voor in schilderijen met een melan cholieke uitdrukking o.a. „Moeder met kind", „Moederschap" (Kind aan de borst) en „De Bruid". Ik heb een vaag idee, dat ik in mijn jongensjaren Anna Dekker heb ge kend en anders ken ik haar nu uit de onsterfelijke schilderstukken van Gari Melchers. Een van de „Anna Dekkers" hangt in het Nationaal Mu seum in Washington en een andere in de .Chicago Art Institute". Een andere vele malen geschilderde vrou wenfiguur is die van Kirie (Knier tje?) Blok, over wie mevrouw met groote waardeering sprak. Zij komt voor in „Penelope" als dienstbode waar mevrouw zelf „Penelope" is, werkende aan een costuum, en zitten Bij de rondvraag bracht de heer v. d. Molen een woord van dank aan den scheidenden voorzitter, die sedert 1921 onafgebroken bestuurs lid geweest is, waarvan ongeveer 15 jaar penningmeester en daarna voor zitter. De heer J. Leegwater vroeg of het niet mogelijk is een wedstrijd te houden zonder hindernissen (hardrijden). Dit zal door het be stuur in overweging worden geno men. Dan vroeg de heer Leegwater of, nu de vereeniging uit den bond is getreden, de leden evengoed lid kunnen worden van den IJ. H. N. De voozitter antwoordde, dat dit zeer zeker kan, maar men zal zich in verbinding moeten stellen met den secretaris van den bond, den heer J. Trouw te Abcoude. De heer E. de Jong bracht naar voren dat het voorgekomen is dat menschen hebben meegedaan aan den wedstrijd, zonder lid te zijn. Hiermede zal rekening worden ge houden. De heer Jb. Bas wilde, dat zij die tijdens den wedstrijd lid worden niet meerijden. Hierin zal echter geen verandering worden gebracht. Na afloop der vergadering werd tot voorzitter der vereeniging be noemd de heer Jb. v, d. Molen. SINT-PANCRAS. „IJsclub". - De „IJsclub" hield Donderdagavond haar jaarvergade ring in het lokaal van den heer Bouwstra onder leiding van den heer A. Schuur. De rekening van den penning- meesteer gaf een gunstig beeld, ont vangsten 173,94, uitgaven f 95,17, saldo 78,77. De heeren A. Schuur, Jb. Olie en C. Tromp werden als bestuursleden herkozen. In de plaats van den heer P. Groen, die zich niet meer beschik baar stelde, werd gekozen de heer M. Schuit. De te houden wedstrijden gaven veel stof tot besprekingen. Voorge steld werd om als eersten wedstrijd^ te organiseeren een behendigheids wedstrijd voor paren, vervolgens hardprikken, enz. Een afval-wed- strijd zal worden gehouden voor hee ren. Ten slotte kwam ter sprake om een betrouwbaarheidsrit te organi seeren. Het bestuur werd gemachtigd dezen voor te bereiden. Voorts werd besloten, dat het be stuur stappen zal doen tot aansluiting bij den landelijken schaatsenrijders- bond. De heer Jb. de Vries meende, dat door het bestuur te weinig aandacht werd geschonken aan de afzetting van wakken. Door verschillende be stuursleden werd dit echter weer sproken. De jeugd echter is te on voorzichtig, daardoor zijn in het laat ste wintertje in hoofdzaak de onge lukken gebeurd, er werd zelfs over afgezette wakken gereden. Het be stuur doet al het mogelijk om de wakken, die in de nabijheid van de ijsbaan zijn, af te zetten. EGMOND AAN ZEE. Aanbesteding. - B. en W. hebben aanbesteed het onderhoudswerk der gemeente in het jaar 1941. Het werK werd gegund aan de laagste in schrijvers, te weten: het timmer werk aan J. Blaauboer voor 109, het metselwerk aan G. de Graaff, vcor 99 en het schilderwerk aan H. A. de Goede voor 125. de in een kamer met schoorsteen mantel en kleurenrijk behangsel van het huis van den anderen Egmondsch- Amerikaanschen kunstschilder op Schuil-enburg; George Hitchcock. Vele inwoners van Egmond aan den Hoef zullen zich herinneren een meisje, genaamd „Nellie Kabel", on der welken naam haar portret voor komt in Melchers Studio; een van de mooiste meisjeskoppen, die ik zag. Een andere uitstekende meisjeskop van Egmond aan den Hoef, noemde mevrouw „Miêp". Wellicht kunnen de- lezers uitmaken, wie hier is be doeld. In het „Laatste Avondmaal" her kende ik in een van de Apostelen de legendarische figuur van „Wip", bij Egmondzeeërs welbekend. Dit schil derij is wereldberoemd en hangt in cte hoofdstad van Virginia, Rich mond. Zeer beroemd zijn ook de doe ken, die ceremoniën afbeelden in het lieve kerkje van Egmond aan den Hoef, zooals „De Preek", „De Trouw partij" en „De Doop". In „De Preek" („The Sermon"), welk schilderstuk een eereplaats heeft in de „Corcoran Gallery", komen diepernstige, devote vrouwenfiguren voor, zittende in de kerk op rieimattenstoelen. Eén vrouw heeft de Noord-Hollandsche kap op, twee vrouwen dragen het zoogenaamde „boerenhoedje" en de overigen de bekende bazuin. Twee mannen, gezeten in een zij bank, het hoofd gewend naar den preekstoel, zijn een en al aandacht voor den dominee. Hoewel de domi nee niet op de schilderij te zien is, „voelt" men zijn aanwezigheid. Wie had ooit kunnen denken, dat al deze eenvoudige dorpelingen nog eens vereeuwigd zouden worden in Ame- rika's hoofdstad door den kunste naarshand van Gari Melchers. Wel licht schrijf ik later nog eens uitvoe riger over nog andere van zijn mees- meesterwerken. Behalve de reeds genoemde na men in verband met de schilderijen, werden door mevrouw Melchers nog Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Het gelukkigste huwelijk (hu moristisch); hoofdrollen Hans Thi- mig, Leo Slezak, Hans Moser. Toe gang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor» stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Mijn vrouw mag 't niet weten (kom.); hoofdrollen Geraldine Katt, Hans Brausewetter, Alice Treff, Ernst Waldow e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door» loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Verliefd... maar op wie? (rom. zangfilm); hoofdrollen Jan Kiepura, Adèle Sandrock en Theo Lingen. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af door» loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdag geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Bleeke Bet (Ned. hum. film); hoofdrollen Aaf Bouber, Johan Hees ters, Johan Elsensohn e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 5 Januari. 3 en 7 uur, 't Gulden Vlies, optre den The Rhythm Sellers. 2 uur, ijsclub Stompetoren, wed strijd mannen om kampioenschap van de Schermeer. 6.30 uur, café de Vries te Oterleek, uitvoering „Kunst naar Kracht", 4 uur, café de Hengelaar, Oudorp, afscheidsbal. 7.3010.30 uur, bal in De Rusten de Jager te Bergen. Maandag 6 Januari. 8 uur, hotel De Nachtegaal, de heer van Dobbenburgh over „De lithogra fische prentkunst", voor natuur- en letterkundig genootschap S.N.S.S. icHERMERHORNL „Hulpbetoon" 35 jaar. - Op Zon dag 5 Jan. bestaat de damesver- eeniging „Hulpbetoon" 25 jaar. Zij werd opgericht op initiatief van wij len ds. Zijlker. Maandag zal in een te houden ledenvergadering dit feit worden herdacht. Was oorspronkelijk het plan een feestavond te houden, door de buitengewone omstandig heden waarin wij thans leven, is hierop teruggekomen en werd nader besloten aan behoeftige gezinnen een gave te verstrekken. Te dien einde werd aan 57 ingezetenen een waar debon van 2 uitgereikt, welke bon bij de ter plaatse wonende winke liers in goederen kan worden omge zet. Op de te houden feestelijke ver gadering zullen eenige dames wor den gehuldigd, n.l. mevr. A. van de CappeleHoek, die vanaf de oprich ting onafgebroken penningmeeste- resse is geweest en in die functie veel werk heeft verricht; mevr. J. Schreuderde Boorder, die 25 jaar bestuurslid en het laatste jaar secre taresse was en mevr. S. Meindersma, die gedurende 12i/z jaar voorzitster is en door haar ijver en toewijding de vereeniging tot grooten bloei heeft gebracht. Gedurende dit lange tijd vak heeft de vereeniging aan een zeer groot aantal zwakke en herstel lende menschen versterkende midde len, op advies van de medici, ver strekt en daardoor is zij een onmis bare, nuttige instelling ter plaatse geworden. vele andere op het tapijt gebracht. Natuurlijk het allereerst de sym- phatieke Sijtje Bult en haar ouders, de altijd behulpzame en innemende heer Schild en nogmaals de ge dienstige Kirie Blok. Zij haalde Eg mondsche uitdrukkingen aan van den ouden melkboer Bakkum, die volgens haar altijd onomwonden de waarheid sprak en daarom mocht zij hem zoo graag. Het huis van Kraakman aan het „Mallegat" kwam ter sprake en „God is Liefde" van tante Sieuwtje Veenhuysen. De avontuurlijke levens geschiedenis van den collega-schil der Hitchcock werd opgehaald (Wil lem Butter speelde daarin een rol) en de s-ymphatieke mevrouw van den Arend werd niet vergeten. Wij bewonderden samen nog de laatste prachtige schilderijlijst, door Jan Rozing gemaakt uit een antieke kast. Het was tegen het vallen van den laten zomeravond, dat ik met een tikje weemoed afscheid nam van deze lieve, eerbiedwaardige, gastvrije dame, nu eenzaam op haar landhuis in Virginia, die in het kunstleven van haar man zoo'n gewichtige aan vullende rol heeft gespeeld. Als een trouwe levensgezellin trok zij met hem op zijn tochten door Europa en Amerika. Gari Melchers zal in de kunstge schiedenis geboekstaafd worden als een van de groote meesters van zijn tijd met een ongeëvenaard talent in de uitbeelding van diepe mensche- lijkheid, hoogstaande karakters, ver draagzaamheid en genegenheid voor zijn medemensch. Zijn naam zal on afscheidelijk verbonden blijven aan het Egmondsche Zeedorp en het dorpje aan den Hoef, aan welker in woners mevrouw Gari Melchers mij vroeg haar hartelijke groeten en toe genegenheid over te brengen, hetwelk ik hierbij gaarne doe, vergezeld van de mijnè. voorkome men. verstopDing, slechte ont lasting, ovetmatig vet, die de oorzaak zijn van aambeien, rheumatlek, vale onreine huid, hoofdpijnen, enz door grondige zuivering van bloed en Ingewanden met Dr. Schteffer's Stofwisselingzout. Een weldaad voor het otganismel flacon f 1.05. Dubbele flacon I 1.7S bl| apotneken «»n vatcdroalsten ZWANEN IN NOOD. Een bewoner van Alkmaar deelt ons mede, dat zich in de Egmonder- meer achter het kazerneterrein bij den molen van den heer Van der Zei in de vaart twee zwanen be vinden. Zij zitten in een stukje wa ter, dat nog niet heelemaal dichtge vroren is, maar vanmorgen was het ijs de dieren zoo dicht genaderd, dat het te voorzien is, dat zij zullen vastvriezen als zij er niet spoedig uitgehaald worden. Waar dit grond van Alkmaar Is, heeft men, naar onze zegsman me dedeelde, de gemeente gewaar schuwd, die evenwel geconstateerd heeft, dat Het geen Alkmaarsche zwanen zijn en zich daarna niet ver der met de kwestie bemoeid heeft. Onze zegsman vraagt terecht wat er nu verder met deze dieren moet ge beuren. Men maakt er ons opmerkzaam op, dat in de Scheteldoekshaven een stuk of acht eenden zitten. Ook deze dieren zijn geen eigendom van de gemeente. Eventueele eigenaren v/orden verzocht de dieren weg te- halen of voor voldoende voedsel te zorgen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 5 Januari is de „Apotheek Wanna Ritsevoort", Ritse voort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en ge durende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 7 uur tot den volgenden morgen half 9. Zaterdagsavonds is de apetheek tot 8 uur geopend. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Deze nachtdienst gaat in op Zaterdagavond 8 uur. BEVERWIJKSCHE VEILINGEN IN 1940. Groenten-omzet steeg met drie ton. De omzetten over 1940 der beide Beverwijksche groenten veilingen vertoonen ten opzichte van het jaar 1939 een zeer belangrijke stijging, althans wat de groenten betreft. Bij de Vereenigde Veilingen be droeg de omzet aan groenten 721.376 tegen 518.371 in 1939. Een Stijging derhalve met meer dan twee ton. De omzet van de B. E. T.-veiling Steeg in 1840 met 106.514 tot f 566.088. Uit de maandcijfers blijkt, dat de stijging zich uitsluitend in de tweede helft van het jaar voor deed. De Vereenigde Veilingen b.v. hadden in Juni nog een achterstand van 30.000 ten opzichte van 1939. Doordat in andere tuinbouwcentra de helft van den aanvoer voor export bestemd werd, ontstond er ruimte op de bin- nenlandsche markt, waarvan Bever wijk dankbaar geprofiteerd heeft. De maandcijfers toonen dat duidelijk aan. Zoo werd bij de Ver. Veilingen in Augustus voor niet minder dan 73.000 méér omgezet, dan in het voorafgaande jaar en over September bedroeg het voordeelige verschil nog f 60.000. Het aardbeienseizoen daarentegen was zeer teleurstellend. De B.E.T. veilde voor anderhalve ton aan aardbeien, tegen 210.948 in 1939, dat ook al een slecht jaar was. Bij de Ver. Veilingen bedroeg de aard- beienomzet 222.699 tegen 319.104 in 1939; een nadeelig verschil van bijna 100.000. Ook voor de bloemenveiling was 1940 een slecht jaar. De strenge vorst en de oorlogsmaand Mei veroor zaakten een grooten achterstand, die later niet meer kon worden inge haald. De omzet daalde met rond 50.000 236.982.50 in 1940 tegen 286.813 in 1939). NACHTWACHT VERMIST TE SCHAGEN. Donderdagmorgen kwam men op iet distributiebureau te Schagen tot de ontdekking dat de nacht wacht, de heer G. Botman, niet verschenen was. Op het bureau brandde de lamp nog en het brood van den vermisten nachtwacht lag nog op tafel. De heer Botman heeft, naar de N» H. Crt. meldt, zijn kost huis Woensdagavond om tien uur verlaten, indsdien heeft men niets meer van hem gezien of gehoord. ONDERHOUD ZUIDERZEE WERKEN. De rijkswaterstaat heeft aanbe steed: het onderhoud gedurende 1941 van de rijkszeewerken op Wieringen bewesten den Oever en van de werken behoorende tot den Amsteldiepdijk, Balgzanddijk en Balgzandkanaal, van Rijkshaven werken op Wieringen en van de Rijkswegen, Gegund aan P. Daalers aannemingsbedrijf N.V. te Alkmaar, voor 53.922. HENSBROEK. Vergadering ijsclub. - Donderdag hield de ijsclub „Hensbroek" een alg. vergadering in café Kossen, onder voorzitterschap van den heer Kolder. De rekening van den penningmeester gaf als ontvangsten 90,31, uitgaven 49,87. De voorzitter dankte den waarnemenden penningmeester, den heer P. Kort, voor zijn werkzaam heden en den heer van der Molen als waarnemend secretaris. De beide functies werden weer in handen ge geven van resp. de heeren Jb. Bas en K. Gelder, die weder zijn terugge keerd en door den voorzitter werden verwelkomd. Daarna deelde de voorzitter mee, dat hij bedankt als bestuurslid, om zijn plaats aan een jongere af te staan. Hij dankte het bestuur voor de altijd prettige samenwerking. De heer Gelder werd met alge- meene stemmen herbenoemd en de plaats van den heer Kolder werd benoemd de heer E. de Jong. In de vacature-Mantel werd voorzien dooi de benoeming van den heer C. Kos sen.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2