PAM BIJ DE MAANAPEN. GRAF. MONUMENTEN HOE MOET DE PENSIONHOUDER GEORGANISEERD ZIJN Voorlichting door de Federatie van V.V.V.'s. Inschrijving bij Horeca wordt verplichtend. S9 AMSTERDAMSCHE BEVRS TIJDSCHRIFTEN MARKTBERICHTEN ADVERTENTIEN HANNI GROOTHUIZEN WALTER TAMMLING. MIEP GROOTHUIZEN BOBBY DRANERT. EVA VISSER, kxW.F.STOELIZK EERSTE BLAD In de keuze van organisatie is men nog vrij. Ter voorlichting van de pen sionhouders, die in verband met de komende nieuwe orde georga niseerd moeten zijn, belegde de Federatie van V. V. V.'s in Noord- li eiland gister in Het Gulden Vlies een vergadering, waarin het woord werd gevoerd door de heeren J. C. Kettner, voorzitter en drs. G. G. Westerbeek, secreta ris van den Ned. Vakbond van Pensionhouders, Mr. J. P. Ekker, hoofd van de afd. „Vakbelangen" van den Nederlandschen Midden standsbond, en de heeren Bruggen- wirth, secretaris van den Bond van Beroepspensionhouders te Amsterdam, benevens door den heer Westerman, vice-directeur van de A. N. V. V. De secretaris van de Federatie, Mr. J. P. Bosman, leidde deze ver gadering wegens verhindering van den voorzitter, mr. Breebaart. Door het missen van de trein- aansluiting te Haarlem verschenen de sprekers te laat en daardoor kon de vergadering pas drie kwar tier na het aangekondigde aan- vangsuur beginnen. Spr. deelde mede dat de V. V. V. als neutrale organisatie de vergadering had be legd, om de pensionhouders voor hun vakbelangen, met het oog op de distributiemaatregelen, voor lichting te geven. Steeds vragen de pensionhouders inlichtingen en de V. V. V.'s heb ben de pensionhouders advies ge geven, dat zij van de A. N. V. V. ontvingen en mededeeling gedaan van de verplichte inschrijving bij Rijkshoreca. Later berichtte de A. N. V. V. zich van advies te moeten onthouden, omdat ze in middels het advies wilde afwach ten van een ingestelde commissie. Een en ander maakte noodig, dat er klaarheid kwam. De heer Kettner spreekt. Het woord was hierop aan den heer Kettner, voorzitter van het voorloopig bestuur van den Vak bond voor Pensionhouders te den Haag. Deze organisatie, aldus spr., is nog jong. Een voordeel is, dat hij niets heeft te verbergen; een na deel, dat hij nog niet op daden kan wijzen, al zijn die wel in voorbe reiding. De jeugdige leeftijd spaarde den bond niet voor verwarrend gepraat en spr. hoopte dit weg te nemen. Organisatie is een krachtige en gebiedende eisch van dezen tijd. Daarom is ook een vakbond voor pensionhouders, om te komen tot verbetering in het bedrijf, noodig. Spr. bracht in herinnering wat reeds hierover gepubliceerd was. 15 November verscheen het besluit over den opbouw van het Neder- landsche bedrijfsleven. Mr. Wol- terson werd benoemd tot voor zitter van de commissie, die be voegd is bedrijfsorganisaties in te stellen, deze als uitsluitende ver tegenwoordigende tak van het be drijfsleven te erkennen en voor ondernemers en ondernemingen het lidmaatschap van die bedrijfs organisaties verplichtend te stellen. Dwingen is dit nog niet. Bij de indeeling van de bedrijven is het pensionhoudersbedrijf genoemd. Hieruit blijkt dat de Staat meer dan ooit stuurt. Of dit ons ligt, speelt geen rol. Wij beseffen, dat wij in dezen tijd minder vrij zijn, maar moeten mee, of wij willen of niet. Het Rijksbureau Hore ca is een afdeeling van het Departement van Handel, N ij verheid en Scheepvaart en vormt een schakel tusschen de r e g e e r i n g s k r i n g e n en de vakbonden op dit gebied. Het Rijksbureau nu zocht, ter voorlichting van zichzelf, contact met kleinere en grootere bonden in het land en niet-georganiseerden. Horeca kwam tot de conclusie, dat in het land op dit gebied geen representatieve organisatie be stond, waarmee het dacht, in zee te kunnen gaan. De vertegenwoor digers van de bonden waren het erover eens, dat wij moesten ko men tot de oprichting van een nieuwen bond, waarin de bestaan de bonden zich zouden oplossen. Horeca vond den Kon. Ned. Middenstandsbond bereid, de or ganisatie daarvan ter hand te nemen. Ook de Amsterdamsche bond, met eenige afdeelingen er van, werd ingeschakeld en twee bestuursleden daarvan namen zit- tn.g in het hoofdbestuur van den nieuwen bond. Een dag later leg den zij per brief die functies neer en deelden zij mede, dat zij liever zelfstandig wilden blijven en dit, nadat zij van 12 September tot 15 October prettig met den nieu wen bond hadden samengewerkt. Zij deden dit, omdat zij ten on rechte verondersteld hadden, dat de nieuwe bond een dwangorgani- satie zou worden en omdat hun bond goedkooper was. Sindsdien hebben wij van hen tegenwerking ondervonden. Ten aanzien van spr., rl'e nooit aan politiek heeft "e'l?heeft' men er zelfs de poli tiek bij gehaald. Spr's politiek is: „Ik houd van Holland met al zijn fouten en ge breken en wel zóóveel, dat er in mijn binnen ste geen ruimte is, om voor een andere liefde plaats te hebbe n". Van belang is, aldus spr., dat het Rijksbureau Horeca zich bereid verklaard heeft, ons te erkennen en dat wij bij dit bureau steeds op een open oor kunnen rekenen, wanneer wij onze verlangens be hoorlijk naar voren kunnen bren gen. Verder hebben de A. N. V. V. en de Kon. Ned. Middenstands bond ons hun volledigen steun en medewerking toegezegd. Reeds is gebleken, dat die toezeggingen geen holle woorden zijn geweest. Spr. oordeelde dit een belangrijke factor, omdat de Bond daardoor weet, wat hij in deze tijden van regeeringskringen te wachten heeft. De contributie is vastgesteld nagr het aantal beschikbare kamers, die een bedrijf heeft. Uit de ingekomen inschrijvingen is gebleken, dat het getal van 14 kamers al zeer hoog is en dan heeft men te betalen f 2.50 per maand. Bij de betaling van de contributie, aldus spr., moet men zich bovendien afvragen, welke bond de meeste kans heeft, iets te bereiken voor uw bedrijf. Wij zullen niet kalm wachten op de weldaden van het Rijksbureau, maar waakzaam en strijdbaar zijn. In 60 plaatsen in ons land bezitten wij reeds een stevigen grondslag en wij hopen dan ook, dat onze Bond zal uitgroeien tot een representa tieven, landelijken, erkenden bond van pensionhouders. Waarom werd Rijkshoreca ingesteld? De heer mr. J. P. Ekker, hoofd der afdeeling vakbelangen van den Kon. Ned. Middenstandsbond, ving zijn betoog aan met erop te wijzen, dat 60 vakbonden op elk mogelijk gebied bij deze organisatie zijn aan gesloten en dat het hem bijzonder had getroffen, dat een zoo belang rijk bedrijf als het pensionhouders- bedrijf een centrale landelijke orga nisatie miste. Uit het rapport van Baron Kraayenhof over het vreem delingenverkeer, bleek reeds, dat het gemis hiervan sterk werd ge voeld. De regeering stelde het Rijksbu reau Horeca in voor het maken van regelingen, in verband met de dis tributie voor de hotel- en pension- bedrijven. Horeca verzocht den K.N. M.B. het initiatief te nemen voor een landelijke organisatie van pension houders om Horeca in staat te stel len, de adviezen, die het aan de re geering moest uitbrengen, voor te bereiden. Onze bond heeft gemeend, in het belang van het pensionbe- drijf aan het verzoek gevolg te moeten geven en verstrekte eind Aug. aan de pers een communiqué, waarin pensionhouders werden ver zocht, van hun instemming met een landelijken bond te doen blijken. Uit alle deelen van het land kwa men die binnen, ook van enkele in het land gevestigde organisaties van pensionhouders. Een bijeenkomst volgde. Tot de oprichting van een landelijken vakbond werd besloten en de reeds bestaande organisaties besloten zich als zelfstandige orga nisaties op te heffen en zich in den vorm van plaatselijke afdeelingen in den nieuwen bond op te lossen. Wij ontwierpen statuten en huishou delijk reglement, die in een Octo- bervergadering werden behandeld; de Bond werd opgericht en van de bestaande organisaties werd één lid in het bestuur opgenomen. Wij wa ren op den goeden weg. En het valt zeer te betreuren, dat daarna de Amsterdamsche bond besloot, afzon derlijk te blijven bestaan. De tijd, dat men individueel de overheidsinstanties kan bereiken, ligt allang achter ons. De Neder- landsche Vakbond heeft den steun van de regeering, van de A.N.V.V. en van den K.N,M.B. en spr. hoopte dan ook, dat de Amsterdamsche bond zich spoedig in den Nederland schen Vakbond zal oplossen. Alleen dan zal het mogelijk zijn, met eenige kans op succes, de belangen van het pensionbedrijf te behartigen. Uitvoerig betoogde spr. nog, dat een bond, die goed werk wil doen. een leider van een bureau noodig heeft, die den geheelen dag beschik baar is om voorlichting te geven en die zich volledig op de hoogte kan stellen van besluiten en maatrege len, door de overheid genomen, die het bedrijf raken. Bovendien is iemand noodig, die door zijn alge- meene ontwikkeling in staat is, de adviezen, die aan de overheid gege ven moeten worden, gedocumen teerd naar voren te brengen. Voorts zeide spr. nog, dat het Rijksbureau voor het hotel-, pen sion- en restaurantbedrijf niets te maken heeft met den Ned. Vakbond van Pensionhouders, maar wel gaar ne de beschikking wil hebben over een krachtige landelijke organisatie van het pensionbedrijf. De verplichte inschrijving van elk oensionbedrijf bij Rijkshoreca staa' los van de vraag of men al of niet lid is van een vakbond. Spr. hoop te evenwel, de aanwezigen te heb ben overtuigd, dat het dringend ge- wenscht is, dat ook het pensionbe drijf komt tot organisatie van zijn branche. Het is wenschelijk, dat de bond zetelt in den Haag. Drs. Westerbeek, secretaris van den Vakbond van Pensionhou ders, gaf hierna een uiteenzetting van de werkzaamheden van het se cretariaat en stelde in het licht, dat het wenschelijk is, dat de zetel van den Bond in den Haag is gevestigd, omdat daar het Rijksbureau en de groote lichamen gevestigd zijn. Spr. wees ook op de noodzakelijk heid om de beunhazerij op pension- hóudersgebied te beëindigen. De verplichting om zich te laten in schrijven bij Horeca, kan elk oogen- blik afkomen en bleef nog uit, om dat de Duitsche autoriteit, die dit moet uitvaardigen, momenteel nog buitenslands vertoeft. Het aantal gemeenten, waar men leden heeft, steeg reeds tot 70. Nood zakelijk is, dat men afdeelingen op richt. De afdeelingsbesturen kunnen worden gekozen uit de afdeelingsle- den; de afdeelingen worden samen gebracht in districten; de bestuurs leden van de districtsorganisaties worden gekozen uit de leden, woon achtig in de districten en de hoofd bestuursleden in de algemeene le denvergadering, die eenmaal per jaar wordt gehouden. Een hoofdbe stuurslid, woonachtig in een district, heeft automatisch zitting in het districtsbestuur. Spr. verzekerde, dat de bond zal groeien tot een centrale, krachtige, landelijke organisatie. Een woord namens den Bond van Beroepspensionhouders. De heer M. Bruggenwirth, secretaris van den Bond van Be roepspensionhouders, door de vorige inleiders de Amsterdamsche Bond genoemd, ving zijn betoog aan met de opmerking, dat het bestuur van zijn bond niets te maken heeft met het toeschrijven van politieke nei gingen aan mr. Ekker. Ook spr. betreurde de verdeeld heid. Reeds lang voor den oorlog was dei Amsterdamsche bond bezig verbetering te krijgen in den misera belen toestand bij de bedrijven. Doordat een leger van buitenlanders zich op het bedrijf wierp, werden de toestanden al slechter. Ons bestuur toog naar Den Haag en legde aan bevoegde instanties den noodtoe stand voor. Wij kregen de toezegging, dat men ze aan den minister zou voorleggen. Wij verzonden in het land afschriften van ons request, met verzoek om adhaesie te betuigen. Hieraan werd door velen gevolg ge geven en tevens kwamen verzoeken in om een landelijken bond op te riohten. Wij togen aan het werk, toen de oorlog uitbrak. 8 Juli 1940 hebben wij, na overleg met Haarlem en Schoorl, een Ned. Bond van Beroepspensionhouders opgericht. Deze bond groeide in een paar maanden tot 600 leden, toen wij verrast werden door de oprichting van Horeca. Wij vroegen met den directeur Pfeifer een onderhoud aan. Langen tijd hoorden wij niets en plotseling lazen wij in de krant, dat de directeur opdracht had gegeven aan den K.N.M.B. voor de oprichting van een landelijken bond, die allen moest omvatten. In een bespreking m Den Haag zegden wij alle mede werking toe, omdat wij meenden, dat toetreding verplichtend was en dat daardoor de lang verbeide ordening in het pensionbedrijf zou worden ge bracht. 19 October werden de ontworpen statuten in den Amsterdamschen bond besproken en spr. gemachtigd, zijn bemerkingen te verkondigen. 25 October waren wij in Den Haag en wij oordeelden de contributie te hoog; deze was n.l. 3 per kamer met een minimum van 6 en een maximum van f 60. Spr. stelde voor, 2 per kamer, met een minimum van 10 en een maximum van 75 en dit werd tenslotte vastgesteld. Voor sei- zoenbedrijven zou het zijn een mini mum van 6 en 1.50 voor elke ka mer meer. Thans is de contributie gesteld op 6 minimum voor 4 ka mers of minder plus 2.25 per jaar voor in het bedrijf beschikbare ka mers, met een maximum van f 75 en voor pensionbedrijven, die niet lan ger dan 5 maanden open zijn, het twee derde deel. In Den Haag begrepen wij niet dat de A.N.V.V. was ingeschakeld en toen de heer Pfeifer mededeelde, dat er geen organisatiedwang was en dat voor degenen, die geen lid zijn, dezelfde maatregelen gelden, bleek ons, dat de nieuwe bond niet meer kon aanbieden dan de bestaan de bond. Wij hadden het gevoel, dat men getracht had, ons onzen bond uit handen te wringen en daarom be sloten wij, onze organisatie zelfstan dig te handhaven. Wij vragen, waarom de hotels ten aanzien van de distributie, een betere regeling hebben dan de pensions en wij willen als volwaardige mensehen behandeld worden. Wij betreuren de verdeeldheid, zoo zeide spr., wij zullen straks wel georganiseerd moeten zijn, maar de keuze in welken bond, staat ons vrij. Discussies. De heer Westerman, onder directeur van de A.N.V.V., betoogde nog, waarom de A.N.V.V. als touris- tenorganisatie niet alleen voeling houdt met de verkeersmaatsehap- pijen, maar ook met de hotel- en pensionbedrijven. Het vreemdelin- 59. Weldra is hij in droomenland. Hij woont in een prachtig kasteel, hoog in de wolken. Het is een echt slot, met veel torens, hoge muren met kantelen en een grote poort met ophaalbrug. 60? De valbrug wordt neergelaten en op een wolken- paard gezeten, aan het hoofd van zijn ruiters, eveneens op wolkenpaarden, snelt Pam door het luchtruim. Wat gaat dat fijn. In snelle vaart gaat het voort. genverkeer, aldus spr., beteekent niet alleen gasten lokken, maar ook de uitbreiding van de mogelijkheid om gasten te krijgen. Ook ter be vordering van het vreemdelingenver keer is het noodig, dat er een goed georganiseerde landelijke bond van pensionhouders komt. Dit beteekent nog niet verplicht is tot aansluiting speciale groepen, maar wel, dat wij van advies en steun zullen dienen. De voorzitter bracht de inlei ders dank, concludeerde, dat men nog niet verplicht is tot aannsluiting en gaf de aanwezigen in overwe ging, zoódra die komt, er onmid dellijk bij te zijn en erop te letten of mén zich niet verkeerd aansluit. De heer Van de Garde deel de nog mede, dat het hoofdbestuur van Horecaf overweegt om een af zonderlijke afdeeling voor pension houders te stichten. M r. Ekker merkte op, dat het de heer Pfeifer, die jarenlang secre taris van Horecaf is geweest, was, die als directeur van het Rijksbu reau Horeca den K.N.M.B. verzocht, een landelijke organisatie te stich ten, en hij nam aan, dat deze daar- OPGAVB AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Zaterdag 4 Januari 1941 plm llu 98% 8JVw 87% STAATSLEEN1NGEN. Vor. k. 4 Nederland 1940 II 9t% 3—3Neder1. 1938 89 3 Ned -Indie 1937. 87% 514 üuitschl m verkl. BANK-1NSTELLINGEN Amsterd Bank .118 Hande' Mij. Cert. v. 2501271/j Koloniale Bank 195 Ned. Ind. Handelsbank 114 iND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 111 l/s Calvé Delft Cert. 70% Nederl Ford33'% Lever Bros129 Philips Gloeil. Gem. Bezit209% IND. OND. BU1TENL. ,\m. Smelting 47 Anaconda 50% Bethleh Steel 80% Cities Service 7%6 General Motors 5R/S Kennecott Copper. 39'% North American Rayon24'/s Republic Steel 26% Standard Brands Steel comm71% CULTUUR MAATSCH. H V A 447 lava Cultuur284 Ned Ind Suiker Unie .2/2 Verg Vorstenlanden .129 'ETROLEUM. Dordtsche Petr.6 Kon Petr.2/3% Phillips Oil38" Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber iessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Intcrc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn lava—China—Japan lijn Kon Ned Stoomboot Scheepva'art Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senetnbah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka 'llinois Central Southern Pacific Southern Ratlw. Union Pacific Can. Pac. 12% H% 258% 2;/ 14/% 1/4 8 U/s 115 5% 122 160 lo2 105% 204 278 217 21 10% 11% 15% 89 5l/s 118 12 19' 135 ll'Vs '7 338 130 209 47'/, 31% y% 7% 54% 39V4 24 2'% 6% 73% 452 2:>5 274 131% 2/5 3J 1 z% ll-'/s 287 2 5 150 108 5% 123 101 I >3 187-3 204 2/9% 218 22'/, 10% 11% 15% 89% 5% voor wel zijn goede reden zal heb ben gehad. Voorts deelde hij mede, dat met de nieuwe inschrijving de qualifica- tie „hotel-pension" komt te verval len. Ten aanzien van de contributie merkte spr. op, dat het de heer Bruggenwirth zelf was geweest, die de contributie niet te hoog had ge oordeeld en dat de contributie-rege ling nog maar voorloopig is. Daar over kan in de komende Algemeene vergadering van gedachten worden gewisseld. De heer Hoogervorst be toogde, dat hooge contributies niet noodig waren, wanneer de besturen maar uit liefde voor de organisaties werkten. Z.i. moesten bovendien de besturen door de vakmenschen wor den aangewezen en niet door bui tenstaanders. De heer Kettner antwoordde, dat het bestuur geen cent salaris krijgt, en ook nimmer is toegezegd, salaris te ontvangen. Wanneer de heer Hoogervorst goed geluisterd had, dan zou hem duidelijk zijn ge worden, dat de leden de bestuurs leden kiezen. Drs. Westerbeek deelde aan den heer Van de Garde nog mede, dat in het bestuur van Horecaf het denkbeeld om een onder-afdeeling van pensionhouders te vormen, was verworpen. Met Horecaf komt men er dus niet en wel degelijk zit de bedoeling vóór, de bestaande bon den in den landelijken bond op te lossen. Nadat de heer Van de Garde het bestuur van de Federatie nog dank had gebracht voor den spoed, waarmede deze voorlichtingsverga dering was belegd, sloot de voor zitter de vergadering. ,.Op den Uitkijk", eind Dec. 1940. Gebr. Zomer en Keuning's Uitg. Mij., Wa peningen. In „Vijftig jaar diphterieserum" vertelt dr. R. Vedder over de serum therapie, verbonden aan den naam Von Behring. Dr. A. E. Schouten spreekt ons over het vanadium, een metaal, het eerst in het Zweedsche Taberg-ijzererts ontdekt. Een derde oorspronkelijke Ne- derlandsch opstel is dat van de hand van dr. W. J. A. Schouten over het begin onzer jaartelling. Dit is vastgesteld in de 6e eeuw in de studeerkamer van een abt te Rome. Wist de lezer, dat tot dusverre ook m de christelijke kerk de Romein- sehe jaartelling, van de stichting der stad Rome af, gold (754 v. Chr.)? In bet begin der vorige eeuw vond men bij opgravingen te Rome een Paaschtafel afkomstig van den kerkvader Hippolytus (pl.m. 200 v. Chr.). Deze doet onze jaartelling lfc 747 aanvangen. Merkwaardig is, dat de studie van den Duitschen onder zoeker Gerhardt in de laatste kwart eeuw hij gaat uit van de ver schijning van de „ster van Bethle hem" met dit getal samenvalt! Voorts brengt een reeks van ar tikelen (twee Amerikaansche, de overige Duitsch van oorsprong) ons interessante bijzonderheden over planten, moderne volksverhuizingen („terugkeer van de Zuid-Dobroedz- ja"), platina, luister-apparaten uit ouden tijd, de mysteriën-villa tn Pompji,vliegkunst, economie in be drijfsleven. De afwisseling wordt wel zeer betracht.' F. W. R. Postgiro-nos. van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, Den Haag, no. 5553. Als Bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasvereeniging N.V., Am sterdam no. 877. Stort op 5553 of 877, Ge brengt geluk in veler leven! Schaatsen. WEDSTRIJDEN TE WARMENHUIZEN. Morgen zullen te Warmenhuizen wedstrijden gehouden worden in het hardrijden voor amateurs op 500, 1500, en 3000 meter. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 4 Jan. 1941. Aanvoer 120 stuks van y, kg, prijs: groot handel 1.05 en kleinhandel 1.15. Per 34 kg. Handel matig. 1571 stuks Kippeneieren (groot handel) 1.07 per kg. Handel matig. ALKMAAR, 3 Jan. 1941. (N.V. Alkm. Exportveiling). Andijvie 7 18, Boerenkool 7.10—11.10, Gele kool 3.80, Groene kool 3.80, Knol- selderie 10, Roode kool 4, Uien 4 en Waschwortelen 712.50 per 100 kg; Peren 11, Spruiten 7.50— 20.50 en Witlof le s. 12.50—18 en 2e s. 10.5012 per 100 pond; Peter selie 3.90—8.10 en Selderie 2.60 3.90 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 4 Jan. (Noordermarktbond). 7000 kg Deen- sche witte kool 3.10; 300 kg Stek uien 2.80. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Jan. (Lang. Groentenveiling). 1000 kg Roode kool 4.50; 3600 kg Gele kool 3.80; 7000 kg D. witte kool .f 3.10; 3200 kg Uien 4. Verloofd 1 Januari 1941: AlkmaarHamburg. Den 13en Januéfri a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders J. VAN DIEPEN M, A. VAN DIEPEN—GROEN hun 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen, Receptie Maandag 13 Jan. 1941 van 2 tot 4 uur. Alkmaar, Zeglis 74. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, kennis te geven, dat na kortstondig, doch hevig lijden, is overleden onze geliefde Echtgenoote en allerliefste Moeder, Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw Echtgenoote van den Heer ALBERT VAN DER VEEN, in den ouderdom van 43 jaar. A. VAN DER VEEN. GERRIT. HANS. INEKE en familie. Amsterdam, 2 Januari 1941. Valeriusstraat 152 boven. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der rouw kamers Zandpad 3a (Stad houderskade n/h. Vondelpark); bezoek Zondagmiddag van 3 tot 5 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 6 Jan. a.s. te 1 uur op de begraaf plaats „Zorgvlied". STOOMSTEENHOUWERU IIJTTIK OUDORP 25 ALKMAAR vraagt gratis catalogus of bezoekt onze toonzaal grootste keuze ih n.holland

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3