DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Italiaansche verdedigingswerken bij Bardia Britsche honden gevallen. Aan het Grieksche front werden krijgsgevangenen gemaakt. in Wijziging in den Franschen regeeringsvorm. Berlijn wenschf nadere inlichtingen. De havenplaats Avonmouth aangevallen. Zware branden in Ramsgate. De verwoestingen in de Londensche City. VERDUISTERINGS TIJDEN van 17.44 tot 9.48. A. K. te Zijpe, 10 dagen hech- lerik, C. J. K. en 5. H. te Oterleek, B. en R. K. te Barsingerhorn, J. C. B. te Oud- Doete of 10 dagen jen van de agsverorde- ;nz.): A. H. te >p roeping nietig en A. A. W. te L boete of 1 dag P., D. J. V. en J. H. G. te 2 boete of 1 dag 1. L. te Beemster, si, ieder 3 boe tenis. E. B. te boete of 1 dag en H. W. te Alk- l 1 boete of 2 lis. C. S. te 3 boete of 2 da- W ieringer waard, J, J. v. d. K., P. ;n, ieder 4 boete s. C. W. te Üit- Schagen, B. S. te 1 5 boete of 3 da- J. A. van O. te Egmond-Binnen, boete of 2 maal 1 M. te Beemster, of 2 maal 1 week B. te Noordschar- 4 dagen hechte- Alkmaar, 4 plus 1 dag hechtenis, en van de eersbeper- traat) owaard, 5 boete is. N. D. K. te O. te Noordschar- te Harenkarspel, L dagen hechtenis, irspel, Th. V. te ingerwaard, ieder igen hechtenis. e n van de op den licht: ;owaard, E. M. te boete of 3 dagen andeJacht- d aan Zee, 10 jchtenis met bevel m de in beslag genvan a r- het Wetboek cht (openbare H. en F. T. te i boete of 6 dagen H. en Th. V. te 10 boete of 8 da- i n g e n van 1 van het ran Straf- over verboden i J. P. L. te Eg- er 5 boete of 5 ingen van n i n g op r e- rachtaut o's: Pancras, N.V. te te Alkmaar, geen ingen van arisatiebe- 3 Castricum, vrij- [arenkarspel, 30 hechtenis met ver in de in beslag ge- J. S. te Haren- of 10 dagen hech- Iverklaring van de goederen, gen van de ordeningen: lar, 1 boete of 1 A. G. H. te Heiloo, hechtenis. A. 2.50 boete of 2 da- J. J. k: te Alk- if 2 dagen hechte- K. en P. L. en imaar, ieder 4 hechtenis, jen van de wi e 1 w e t: C. de ilag van rechtsver- Bergen, 2 boete s. H. de R. en K. W. H. W. te J. v. G. te Castri- oete of 2 dagen P. te Beverwijk, agen hechtenis. Binnen, 4 boete lis. J. V. te Pet- 3 dagen hechtenis, t, D. K. te Venhui- te of 4 dagen hech- Zijpe, J. V. te Be- Opmeer, ieder f 8 hechtenis. J. B. 15 boete of 10 da- i i ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door he9 'geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRfJS DER GEWONE ADVERTENTfEN: Van 15 regels 1-25, elke regel meer 0 25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HÊRMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320. redactie 3330. 143e Jaargang No. 4. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Maandag 6 Januari 1941 Italiaansch weermachts- bericnt. Ergens in Italië, 5 Jan. (Stefanü. In zijn weermachtsbericht no. 212 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Gisteren heeft de veldslag aan het front van Bardia met toegenomen hevigheid den geheelen dag voortge duurd. De gevechten zijn thans nog gaande. Formaties jacht- en gevechts vliegtuigen hebben daaraan deelge nomen door in verscheidene plaatsen vijandelijke troepen met mitraii- leurvuur en bommen te bestoken en pantserwagens onschadelijk te ma ken en te vernielen. Ondanks het heldhaftige gedrag van onze een heden te land en in de lucht, zijn eenige verdedigingswerken in han den van den vijand gevallen. De luchtmacht heeft herhaalde malen de vijandelijke vlootstrijdkrachten ge bombardeerd gelegen ter hoogte van Bardia alsmede de gemotoriseerds colonnes. Vijandelijke luchtaanvallen op ons gebied hebben lichte schade berokkend aan personeel en mate riaal. Tijdens luchtgevechten hebben onze jagers tot dusver acht vijande lijke vliegtuigen brandend neerge schoten. Drie van onze toestellen zijn niet teruggekeerd. Aan het Grieksche front hebben wij, tijdens een optreden van plaatse lijk karakter, Wapenen bemachtigd en krijgsgevangenen gemaakt. Lucht- formaties hebben op marsch zijnde vijandelijke troepen met machinege weren beschoten en gebombardeerd. In Oost-Afrika hebben vijandelijke vliegtuigen op eenige plaatsen ih -Somaliland bommen e'n pamfletten laten vallen. Aan de grens van den Soedan heerscht de gebruikelijke activiteit van de artillerie. De Italianen in Albanië. Belgrado, 4 Jan. (A.N.P.) De Ita lianen hebben, naar de Politika uit Ochrida verneemt, aan het front van Lin vèrdragend geschut in stelling gebracht, dat een vernietigende uit- werking op, de Grieksche troepen ontwikkeld'heeft. Ook het Italiaan sche luchtwapen is onafgebroken in actie. In het Mokragebergte zijn de gevechten bij verbeterend weer op nieuw intenser eworden. De correspondent van de Vreme meldt eveneens uit Ochrida, dat de sneeuw, die hier en daar twee meter hoog ligt, iedere actie belet of ten minste bemoeilijkt en dat de Griek- sche aanvallen op de Italiaansche versterkingen afgeslagen zijn. Ten Zuidwesten van Pogradets hebben de Italiaansche troepen verscheidene stellingen heroverd. Groote formaties Italiaansche bommenwerpers hebben gisteren het gebied van Pogradets, Starova en Serawa met bommen be stookt. De daar geconcentreerde Grieksche troepen hebben groote verliezen geleden. Roode Kruis-schepen naar Griekenland. Washington, 5 Jan. (D.N.B.) Het Amerikaansche Roode Kruis maakt bekend, dat de Grieksche vracht- schepen Kassandra en Loulou op 15 Jan. uit New York als „Mercy-chips van het Amerikaansche Roode Kruis zullen vertrekken, om via het Suez- kanaal naar Athene te varen. De schepen bevatten levensmiddelen, Heeding, verbandstoffen, tien zieken wagens en 25 gemotoriseerde ambu lances. Volgens inlichtingen van den Amerikaanschen gezant te Athene Hm de ambulances en verbandstof fen aan het Grieksche front drin gend noodig. De slag om Bardia. Rome, 5 Jan. (D.N.B.) In zijn toespraak voor de Italiaansche weermacht heeft de hoofdredac teur van de Telegrafo, Ansaldo, hedenavond met betrekking tot den slag om Bardia verklaard: Het feit, dat de vastberaden, krachtige en schitterende ver dediging van Bardia door gene raal Bergonzoli, twintig dagen lang heeft geduurd, is voor Ita lië, ook wanneer Bardia valt, een reden om trotsch te zijn. Bardia is geen vesting. Wel is het met veldfortificaties versterkt doch het standhouden der Ita lianen is alleen aan hun helden moed te danken. Het militaire resultaat van deze heldhaftige verdediging van Bardia is dui delijk te zien. Door het twintig dagen lang standhouden is het Engelsche offensief onderbroker, en aan de Italiaansche troepen in Libye tijd gegeven om zich te verzamelen. Door hun tegen stand hebben generaal Bergon zoli en zijn troepen aan de ge heele wereld laten zien, dat de strijdwaarde en de strijdgeesf van het Italiaansche leger on aangetast zijn. Wat ook het lot van Bardia moge zijn, op welk uur het ook moge vallen, de heldendaden van zijn verdedi gers verplichten iederen Italiaan tot dank en zijn tevens een aan sporing voor het geheele Ita liaansche volk. Het bombardement op Saloniki Belgrado, 6 Jan. (D.N.B.) Naar de Vreme uit Leskovitsje bericht, is de door het jongste Italiaansche bom bardement op Saloniki aangerichte schade zeer aanzienlijk geweest. De door dit bombardement veroorzaakte schade wordt geraamd op in totaal meer dan een milliard drachmen Het blad legt er den nadruk op, dat bjj alle bombardementen het gebied van de Joegoslavische vrijhaven niet geschonden is. DE STAAT VAN BELEG IN JERUZALEM. Beiroet, 5 Jan. (D.N.B.) De En- gelsch gezinde partij van den on langs vermoorden fakhir Nasjasjibi, die bijna uitsluitend uit leden van zijn groote familie bestond, heeft, naar uit Jeruzalem gemeld wordt, besloten zich te ontbinden. Vrijdag werden toen onder de Arabische be volking van Jeruzalem biljetten uit gedeeld met de mededeeling, dat het verdwijnen van Fakhri Nasjas jibi bewijst, dat de Arabische revo lutie van 1936 in vollen gang is. 'Als antwoord hierop hebben de Britsche autoriteiten den staat van beleg in Jeruzalem afgekondigd. JAPANSCHE LUCHTAANVALLEN OP YOENNAN. Tokio, 6 Jan. (D.N.B.) Afdeelingen van het Japansche luchtwapen heb ben, naar uit Hanoi wordt gemeld opnieuw aanvallen gedaan op de stad Yoennan. Door de bommen werden talrijke gebouwen beschadigd, een regeeringsgebouw werd vernield. Ministerraad te Vichy. Genève, 4 Jan. Maarschalk Pétain is, naar Stefani meldt, tot een radicale wijziging in het regeerings- stelsel overgegaan. Hij heeft 'n triumviraat gesticht, dat ter beschik king van den staatschef staat en met uitgebreide volmachten bekleed is. Het triumviraat is samengesteld uit: Admiraal Darlan, minister van Marine, die president is van het triumviraat en de leiding krijgt van het ministerie van Binnenlandsche Zaken; Generaal Huntziger, minis ter van Oorlog; F1 a n d i n, minister van Buiten- landsche Zaken. Genève, 4 Jan. (D. N. B.) Van avond is te Vichy de ministerraad bijeengekomen. Een communiqué. Genève, 5 Jan. (D. N. B.) Naar uit Vichy gemeld wordt, is een kort communiqué uitgegeven over den gisteravond gehouden Franschen ministerraad onder voorzitterschap van admiraal Darlan. In dit commu niqué wordt medegedeeld, dat ver scheidene algemeene bestuuursaan- gelegenheden besproken zijn. Naar voorts vernomen wordt zijn vooral de kwesties van organisatie in den boezem der regeering besproken, welke verband houden met het af treden van den minister van Staat, Baudoin. De wijzigingen in de Fransche regeering. Genève, 4 Jan. (D. N. B.) Uit Vichy wordt officieel gemeld, dat toi secretaris-generaal voor de inlich tingen senator prof. Portmann is benoemd. Het secretariaat-generaal voor de inlichtingen, dat eenige weken geleden geplaatst was onder den gisteren afgetreden minister Baudoin, zal bestuurstechnisch onder het ministerie van buitenlandsche zaken ressorteeren. Het secretariaat-generaal voor de jeugd, dat eveneens onder Baudoin stond, wordt toegevoegd aan het ministerie van onderwijs. Duitschland vraagt opheldering. Berlijn, 4 Januari (A. N. P.) Naar wij van welingelichte zijde ver nemen, is vandaag een reeks vragen gesteld in de Wilhelmstrasse door door buitenlandsche persvertegen woordigers omtrent de verschillende berichten en geruchten over ge beurtenissen in Vichy. Van Duitsche zijde werd in dit verband opgemerkt, dat men in Berlijn met belangstelling de huidige ontwikkelingen in Fransche regeeringskringen waar neemt, welke in verband staan met de kwestie, op welke wijze de Fransche politiek een standpunt bepaalt tegenover het Duitsche rijk. Men verklaarde in de Wilhelm strasse, dat er geen twijfel aan kan bestaan, dat het Fransche volk de samenwerking met Duitschland wenscht en zich gelukkig voelt door de grootmoedige geste van den Führer. Evenzeer is het echter een feit, dat een zekere kliek deze 1 sa menwerking en dezen wensch van het Fransche volk tracht te sabo- teeren.' Men verklaart in de Wilhelm strasse, dat van den uitslag dezer ont wikkelingen in Vichy de vorming van de Duitsch-Fransche politiek afhankelijk is. Het Duitsche weermachts bericht. Berlijn, 5 Jan. (D. N. B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: Het luchtwapen ondernam giste ren slechts gewapende verkenningen. Luchtfoto's bevestigen de goede uit werking van den aanval op Cardiff in den nacht van 2 op 3 Januari. In den afgeloopen nacht werden Avon mouth, dat als havenplaats voor Bristol van bijzondere beteekenis is, alsmede verscheidene andere be langrijke militaire doelen aan het Bristol-kanaal met sterke krachten op succesvolle wijze aangevallen. Vijandelijke vliegtuigen vlogen vannacht slechts met zwakke krach ten naar het Duitsche rijksgebied. Zij lieten op enkele plaatsen een gering aantal bommen vallen, die slechts onbeteekenende materieele schade aanrichtten. Er werd geen schade berokkend aan militaire of voor de oorlogvoering belangrijke doelen. Nadere bijzonderheden. Berlijn, 5 Jan. (D. N. B.) In den nacht van 4 op 5 Januari hebben sterke Duitsche luchtformaties de fabrieks- en havencomplexen van Avonmouth aan het Bristolkanaal aangevallen. De onderneming kon met succes worden uitgevoerd. Er ontstonden talrijke groote en kleine branden. Bovendien werden Bristol en Por- tishead aan het Bristolkanaal, als mede Newport op bet eiland Wight en Bournemouth door kleine lucht formaties met bommen bestookt. Zware branden in Ramsgate. Berlijn, 5 Jan. (D. N. B.) Lichte Duitsche formaties hebben gisteren overdag afzonderlijk en in kleine groep vluchten naar Engeland onder nomen en aanvallen gedaan op mi litaire doelen. In Ramsgate ontstonden zware branden. Een van onze vliegtuigen deed van zeer geringen hoogte een aanval op een vjjandelijk vliegveld en plaatste voltreffers op een hangar en op schuilplaatsen. Optreden van de Britsche vloot bij Noorsche kust. Berlijn, 4 Jan. (D. N. B.) In den nacht van 2 op 3 Januari hebben Britsche oorlogsschepen getracht de Noorsche kust ten zuiden van Sta- vanger te beschieten. De bodems bleven echter zoo ver van de kust verwijderd, dat de projectielen in zee vielen. Er ontstond geen schade. Britsche communiqué over Duitsche aanvallen. Stockholm, 5 Jan. (D. N. B.) Het Britsche ministerie van luchtvaart en het ministerie voor de binnenland sche veiligheid hebben hedenochtend het volgende bekend gemaakt: Za terdagavond kort na het vallen van de duisternis hebben vijandelijke vliegtuigen eenige aanvallen onder namen, die het grootste deel van den nacht aanhielden. De aanval was voornamelijk gericht op een stad in het westen van Engeland. Er ont stonden branden en er werd eenige schade aangericht. Er werd een aan tal personen gedood en gewond. Ook vielen bommen op eenige plaatsen in Zuid-Wales en andere streken. In Londen duurde het alarm eenige uren. Met tusschenpoozen werd des nachts kanongebulder vernomen. Bommen op steden in Oost- Anglia. Berlijn, 5 Jan. (D.N.B.) De Engel sche berichtendienst heeft medege deeld, dat in den loop van den Zon dag vijandelijke machines nu en dan boven Engeland bommen hebben uitgeworpen. In de eerste plaats zijn bommen gevallen in twee steden in Oost-Anglia. In beide steden hebber, de Duitsche bommen „eenige schade aan gebouwen" veroorzaakt. In den loop van den middag is er te Londen korten tijd luchtalarm geweest. De aanvallen van den afge Ioopen nacht. Berlijn, 5 Jan. (D.N.B.) Dë Brit sche berichtendienst meldt, dat gis teren kort na het vallen van de duisterns de aanvallen der Duitsche vliegtuigen op Engeland, en vooral op het Westen, begonnen en dat zij bij na den geheelen nacht geduurd heb ben. Huizen en gebouwen zijn door de bommen vernield, beschadigd of in brand geraakt. Er is een aantal menschen omgekomen of gewond. Ook boven Zuid-Wales zijn bommen geworpen. In andere deelen van het land vielen slechts hier en daar bommen, zoo ook in Londen. De aanvallen op Engeland. Berljjn, 6 Jan. (D.N.B.) De En gelsche berichtendienst deelt over de bedrijvigheid van het Duitsche lucht wapen in den afgeloopen nacht mede, Men zal gedwongen zifn het geheele stadsdeel neer te haien. Stockholm, 5 Jan. (D. N. B.) Uit Zweedsche berichten blijkt, dat, zooals een Zweedschen correspon dent zich uitdrukt, aan herbouw van de door den jongsten en groo- ten Duitschen luchtaanval op Lon den verwoeste City in het geheel niet meer kan worden gedacht, doch dat men gedwongen zal zijn, het geheele stadsdeel neer te halen. Het gebied van de City, dat vol gens neutrale berichtgevers geheel met den aardbodem gelijk gemaakt is, en waar practisch geen enkel huis meer staat, heeft een uitge strektheid van ongeveer anderhal ve tot twee vierkante kilometer in het middelpunt waarvan de straten Cheapside, Newgate en Aldersgate, meer naar het zuiden de onbescha digde St. Paul's kathedraal en in het n.o. London-Wall en Forestreet liggen. In dit gebied, het economi sche en financieele centrum van het Britsche wereldrijk, is volgens een ooggetuigeverslag van den Londenschen correspondent van Swenka Dagbladet alle leven uit gedoofd. Straten en huizenrijen zijn vaak niet meer te onderschei den een vormen een groote puin hoop.'Slechts hier en daar ziet men de zwart beroete overblijfselen van wat eens een trotsch zakenge- bouw van zes of meer verdiepin gen was. Dit gebied, dat het ergste werd getroffen, is volgens het ver slag de eigenlijke kern van de verwoeste City. Het door den aanval getroffen gebied, waarin nog meer verwoes tingen van allerlei aard geconsta teerd kunnen worden, reikt echter naar een ooggetuige kon zien, in het westen via Fleetstreet tot aan liet strand, in het noorden verder dan het Paddingtonstation, in het oosten tot Bischopsgate en in het zuiden tot den noordelijken oever van de Theems. Dit is een gebied van bijna vier vierkante kilometer, waar. eveneens geheele straten- complexen verwoest werden, waar geen straat door de vlammen on aangetast of beschadigd bleef, waar alle gas-, water- en electri- sche leidingen verbroken of be schadigd werden en waar ook alle telefoonverbindingen nog gestoord zijn. Bijna acht dagen na den aanval werd aan de neutrale dagbladcor respondenten toegestaan, door de geheel verwoeste straten der City een rondgang te maken, voor zoo ver dit dan mogelijk was. De Londensche correspondent van Svenska Dagbladet meldt hierover: evenals te Coventry en Bristol vereenigden zich bij het begin van den nachtelijken aanval op de City de vele honderden af zonderlijke branden tot een gewel dige vuurzee, welke een dusdanige hitte uitstraalde, dat de brand weerlieden niet dichterbij konden komen. In alle straten rond Aldersgate, Forestreet, London-Wall en tus- schen de St.-Paul's kathedraal en Newgate staat nauwelijks nog een gebouw, dat niet tot de grondmu ren is afgebrand. Menigmaal zijn zelfs de voorgevels der huizen ver dwenen. In de meest gevallen staan zij echter nog met hun uitgebran de ramen als dunne spinnewebben, vijf en zes verdiepingen hoog, ter wijl zich achter deze gevels niet anders meer bevindt dan puin. Alle verdiepingen met haar machi nes, de trappen met de liften, lig gen in een geweldige chaos door elkaar, daar waar eens kelders wa ren. Het verwoeste gebied der City maakt een nog veel meer be- klemmenden indruk dan de door brand verwoeste stadsdeelen in de Engelsche provinciesteden, daar in de City de huizen veel grooter en hooger waren. De ruïnes zien er daarom veel verschrikkelijker uit. In een andere stad, zoo meent de Zweedsche correspondent, zou een dat de Duitsche aanvallen voorna melijk op Londen geconcentreerd waren. De aanvallen hebben ver scheidene uren geduurd. De neerge worpen brand- en brisantbommen hebben een aantal huizen en ge bouwen beschadigd en een aantal branden veroorzaakt. Ook op andere ver uit elkaar liggende gebieden van Engeland zijr luchtaanvallen onder nomen. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 6 Januari: op 13.32 onder 2.31 13 Januari volle maan. dergelijke verwoesting als die in de City, de zakenwijk van Londen, het leven der stad volledig verlamd hebben. De Londensche correspondent van Stockholms Tidningen meldt aan zijn blad, dat uit de puinhoo- pen van de City nog steeds rook opstijgt. De pioniers banen zich met behulp van dynamiet een weg van straat tot straat. Rond Newgate is het geheele stadsgedeelte afge brand. Het dwalen door deze stra ten des doods is precies hetzelfde als een bezoek aan de ruïnes van een stad uit de oudheid.- Het is nog steeds onmogelijk, den omvang van de vernietiging en de schade te ramen, Het zal hier om vele milli- oenen gaan, want er zijn niet al leen huizen verwoest, doch ook groote voorraden en doucementen. Dit alles is thans verdwenen. De indruk tijdens den nacht van den brand, waardoor de City verwoest werd, is zoo verschrikkelijk ge weest, dat men haar uit vrees voor overdrijving niet durft te beschrij ven. Gaat men thans echter door de ruïnenstad, dan begrijpt men eerst goed den omvang van de schade. Het is geen overdrijving, wanneer men thans zegt, dat een gebied van de City met een uitge strektheid van een vierkante mijl in het geheel niet meer herbouwd kan worden. Men zal gedwongen zijn, daar de geheele wijk neer te halen, om dan later eens een nieuw stadsdeel te laten ontstaan. •Hier wordt er op gewezen, dat in het gebied van de City ook de be kende groote markt Smithfield market ligt. Het groote gebrek aan vleesch te Londen wijst er op, dat men hier vaststelt dat Smithfield market eveneens moet zijn ver woest. DE NIEUWE FINSCHE REGEERING. Helsinki, 4 Jan. (D.N.B.) De sa menstelling van de nieuwe Finsche regeering is vanmiddag door het hoofd van de rijks voorlichtings centrale bekend gemaakt. Tot premier is de directeur van de staatsbank, Johan Wilhelm Rangell, benoemd. Minister van landbouw is de agrariër Viljami Kalliokoski, tweede minister van landbouw Toivo Ikonen, eveneens agrariër, minister van verkeer dr. Vilho Annala, lid van de vaderlandsche volksbeweging en tweede minister van financiën Joeho Koivisto. Alle andere ministers, on der wie die van buitenlandsche zaken, Witting, defensie, Rudolf Walden, en binrenlandsche zaken, Ernst von Born, blijven op him post. De nieuwe premier, advocaat Ran gell, is 76 jaar. Hij heeft een leidende positie bekleed in verschillende economische organisaties van het rijk. Sinds 1937 maakte hij deel uit van de directie van de Finsche staatsbank, o.a. is hij voorzitter van het bestuur van de Finsche sport- en gymnastiekvereeniging, lid en vice- voorzitter van het Finsche Olympi sche Comité en voorzitter van de FinschZweedsche handelscommis sie. Een regeeringsverklaring. Helsinki, 4 Jan. '(D.N.B.) De nieuwe Finsche mgeering heeft van avond een korte uiteenzetting van haar program gepubliceerd, waarin verklaard wordt, dat de nieuwe regeering op het gebied van de bin nen- en buitenlandsche politiek de richtlijnen van het program der vorige regeering zal toepassen. Zij zal de maatregelen ten uitvoer leg gen, die het vorige regeerings- program behelsde, ter bestrijding van de binnenlandsche moeilijkheden en ter vervulling van de talrijke groote opgaven, die ontstaan zijn uit den oorlog en de algemeene economische situatie. De verklaring eindigt met een beroep om steun op het Finsche volk. Zie vervolg buitenland pag. 2, 2e bi.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1