KIJKEN is KOOPEN >u CLOECil STAD EN OMGEVING AGENDA M. J. BRUSSE f PUBLICATIES Giin. tchfe. WINTERHULP NEDERLAND Dr. F. Posthuma Voor drie kwartjes hensbroek. EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Dinsdag. DE SMOKKELAFFAIRE. In velband met hetgeen wij Zater dag over het ontdekken van een smokkelzaak hebben medegedeeld, werd tevens gemeld, dat ook aan het licht was gekomen, dat fabrikant G. ongeveer 100.000 K.G. graanproduc ten in strijd met de Landbouwcrisis- wet voorhanden had. De heer G. verzoekt ons mede te deelen, dat er geen enkel verband bestaat tusschen de affaire inzake T. H. v. G. en deh 1 abrikant G. In zijn geval is er geen sprake van een smokkel-affaire of onttrekking van levensmiddelen aan de voedsel voorziening, doch uitsluitend van het in verzuim zijn met het verstrek ken van een opgave in verband met het inventarisatie-besluit. De Meelcentrale was echter, naar de heer G. ons verzoekt te melden, van het bestaan van dezen voorraad op de hoogte. Had het Bureau voor Voedsel voorziening in Oorlogstijd een schrif telijke kennisgeving gezonden dat ook bij haar de voorraden opgegeven moesten worden, zooals dit van deze zelfde goederen wekelijks aan de Nederl. Meelcentrale wordt gedaan, dan was er, zoo deelde de heer G ons mede, niets voorgevallen. DRONKENSCHAP. Wegens dronkenschap werd gister avond een landbouwer in arrest gesteld. BEEEDIGD. De heer S. Smit alhier is voor de rechtbank beëedigd als makelaar. AANRIJDING. Gistermiddag heeft er op den Helderschenweg een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een wielrijder tengevolge van het glijden van de auto. De wielrijder bekwam een bloed uitstorting aan het rechteronderbeen, zoodat hij eenige dagen rust zal moeten houden, terwijl zijn rijwiel gedeeltelijk werd vernield. De politie maakte proces-yerbaal op. SCHOORSTEENBRANDJE. Gisteravond woedde er in een perceel aan de Drebbelstraat een schoorsteenbrandje, dat door de poli tie door middel van een brand- bluschapparaat werd gebluscht. DE TREINENLOOP SLECHTER GEWORDEN. Bij de nieuwe regeling van den treinenloop is het er voor verschil lende plaatsen in Westfriesland niet beter op geworden. Van Alkmaar vertrekken nog treinen in de rich ting Hoorn om 6.32 (alleen op werk- cagen) en om 8.32, 10.37, 12.57, 16.48 en 18.37, terwijl van daar naar Alk maar treinen gaan om 7.34, 9.34, 12.14, 15.34, 18.14 en 19.54. Voortaan zal nog slechts gestopt worden te Hoogkarspel enBovenkarspel. Het treinverkeer naar Medemblik staat weer geheel stop; de vérbinding ge schiedt per autobus. HET RESEDENTIE-TOONEEL VOOR COVOTO. Donderdag 30 Januari a.s. zal het Residentie-tooneel te Alkmaar voor Covoto gedeelten uit Hildebrands Camera Obscura opvoeren. ARBEID VERKEERSPOLITIE over de maand December 1940. Door de verkeerspolitie werden in de maand December 1940 de navolgende processen-verbaal op gemaakt, terwijl 26 personen wer den gewaarschuwd. Autorijden zonder deugdelijk werkende remmen 2 Autorijden zonder voorge schreven afgesch. verl. 5 Autorijden zonder duidelijk zichtbare letter en nummer 1 Autorijden zonder te zijn in geschreven 2 Autorijden zonder geldig rijbe wijs te kunnen toonen 3 Autorijden zonder geldige ver- voersvergunning 7 Autorijden zonder spiegel2 Autorijden zonder ,,B" borden 3 Autorijden zonder kenteeken achterzijde1 Autorijden en niet gerechtigd benzine te verbruiken 1 Autorijden en bij het stilhou den geen stopteeken geven 2 Autorijden en maximum-snel heid overschrijden 5 Autorijden en niet werkboekje invullen1 Auto onverlicht, parkeeren 2 Rijden met 3-wielig motorrij tuig zonder hoorn of ander sign.-instrument 1 Motorrijden zonder geluiddem pende inrichting 1 Wielrijden en tweeden persoon vervoeren 3 Wielrijden zonder bel 5 Wielrijden zonder voorgeschr. afgesch. verlichting 42 Wielrijden en geen richting aangeven 12 Wielrijden en zich laten voort trekken door auto 1 Wielrijden in verboden straat of richting5 Wielrijden links ïangs ver keersheuvel 7 Wielrijden zonder wit achter spatbord 1 Wielrijden links naast 2 ande ren 1 Wielrijden en stuur niet vast houden 1 Wielrijden en te breeden last daarop vervoeren 1 Rijwiel onbeheerd en niet af gesloten laten staan .14 Voorwerpen op den openbaren weg aanwezig hebben zon der vergunning van B. en W. 1 Personen die zich niet konden legitimeeren 9 Woning onvoldoende verduis terd 3 Vaste standplaats innemen op den openbaren weg zonder vergunning van B. en W. 1 Laten bedienen door personen beneden 18 jaar 1 Totaal 149 Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Het gelukkigste huwelijk (hu moristisch); hoofdrollen Hans Thi- mig, Leo Slezak, Hans Moser. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Mijn vrouw mag 't niet weten (kom.); hoofdrollen Geraldine Katt, Hans Brausewetter, Alice Treff, Ernst, Waldow e.a^ Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Verliefd maar op wie? (rom. zangfilm); hoofdrollen Jan Kiepura, Adèle Sandrock en Theo Lingen. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee Donderdag geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Bleeke Bet (Ned. hum. film); hoofdrollen Aaf Bouber, Johan Hees ters, Johan Elsensohn e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee Donderdag 9 Januari. 7.30 uur, Harmonie, Javaansche kunstavond.- DE N.R.V. EN DE BRIDGE-SPORT. Gisteravond werd in het Gulden Vlies de tweede bridgewedstrijd ge houden van de Ned. Reisvereen. in de serie van vijf. Er werd gespeeld aan 9 tafels, welk aantal niet meer voor uitbreiding vatbaar is. In de lijn der even-paren werden de heeren A. VisserH. C. Slotboom en L. Sluizer en C. v. Stock resp. 1 en 2 met 28 en 34)^ p. In de andere lijn werden 1 en 2 de gemengde pa ren de heer en mevr. Lind en de heer en mevr. BrandonBravo, resp. met 27VÓ en 31 p. In het algemeen klassement heb ben thans de leiding de heeren-paren VisserSlotboom met 17 en Sluizer v. Stock met 15 p. Verder zijn er 3 paren met 13 p. en 2 paren met 12 p. De andere "paren hebben minder punten. Voor den volgenden wedstrijd op 3 Febr. is de samensteling der lijnen volgens den uitslag van gisteren. Ir. de z.g. sterke lijn spelen dan de nummers 14 uit beide lijnen van den tweeden wedstrijd en het best geplaatste nummer 5. De avond werd geopend door mej. Roldanus namens de N.R.V. Zij wenschte de leden een gelukkig jaar 1941 en hoopte, dat de N.R.V. in het pas begonnen jaar meer voor haar leden zou kunnen doen in den geest der vereeniging. BENOEMD. De heer P. Bakker te Zandwerven, werkzaam aan het Ned. Rundvee stamboek, gevestigd in het Land- bouwhuis alhier, is door de stoom- zuivelfabriek te Venhuizen benoemd tot melkcontroleur. Tevens is htj benoemd tot administrateur van de rundveefokvereeniging te Venhui- Op 67-jarigen leeftijd is in den nacht van Zaterdag op Zondag in het St. Elizabeth Ziekenhuis te Alkmaar, waar hij den vorigen dag 'n ernstige operatie had ondergaan, overleden de heer M. J. Brusse, een van onze meest bekende journa listen. Marie Joseph Brusse werd te Amsterdam geboren, bezocht de H. B. S. aldaar en begon zijn loop baan als journalist bij „De Am sterdammer." In 1893 werd Brusse verbonden aan de „Nieuwe Rotter- damsche Courant" in welk blad hij de groote reportages en de rubriek „Onder de menschen" verzorgde. Brusse was een der beste krachten onder de journalisten. Ook op let terkundig gebied heeft hij naam gemaakt. Zijn bekendste werk is het in 1903 uitgegeven boek „Boefje". Brusse was een geboren Amster-- dammer, maar hij kon in de Maas stad uitstekend wennen, hetgeen zijn talrijke publicaties over Rot terdam bewijzen. Brusse was een journalist, die gaarne onder de menschen was en met hen mede leefde. Hij ging met hen de zee op en zwierf door het land en na eiken tocht beschreef hij in zijn feuille tons „Onder de menschen" zijn be levenissen en ervaringen met een fijn gevoel voor humor en een diepen kijk in de menschenziel. Vooral ook met den kleinen man leefde hij mede en met een bijzon dere belangstelling, getuige o.a. zijn vele feuilletons over het leven langs de straat, in kroegen en andere plaatsen, waar het leven bruist. Financieele overwegingen heeft hij bij zijn werk weinig laten gelden. Het scheppen van goed werk ging hem boven alles. Wij herinneren aan tal van boe ken en publicaties, die van zijn hand verschenen; „Een Dierenkolonie in ten groote stad" (1898); „Van af- tot aanmonsteren" (1899), „Boefje", dat in 1903 verscheen en in 1932 zijn 17de druk beleefde en dat door de voorstellingen ""onder regie van Cor van der Lugt Melsert, met Annie van Ees in den titelrol, als tooneel- stuk een even fenomenaal succes werd daar het 750 n aal werd opge voerd. Verder: Landlooperij (1906), Het nachtlicht van de zee (1907); De zonderlinge avonturen van Zijn Excellentie den Generaal (1915); Het rosse leven en sterven van de 'andstraat (1917); Vijf en twintig jaar onder de menschen (1920 2 dln.); Rotterdamsch zedeprenten (1922); Op het eiland (1923); Lot gevallen van den ouwen heer Doris (1928); Jonker Johnny (1930) enz. De laatste jaren had Brusse zich uit het, krantenleven teruggetrok ken te Schoorl, en schreef hij nog slechts feuilletons o.a. voor onze courant, die eenige jaren in het Zaterdagnummer een feuilleton „Uit mijn notitieboekje" plaatste. Ook zijn verslagen van het be- roepstooneel in onze courant, wer den zeer gewaardeerd. Hij was eerelid van den Ned. Journalistenkring en lid van de Ned. Maatschappij van letterkunde. De begrafenis zal plaats hebben Donderdag a.s. om kwart over twaalf op de Algemeene Begraaf plaats te Schoorl. Annie van Ees over den schepper van „Boefje". „Brusse overleden? Wat ver schrikkelijk net of een familie lid van je is heengegaan. Zóó ver groeid als de naam Brusse met „Boefje" is, zóó wordt mijn naam met „Boefje" vereenzelvigd. Als ik in de tram zit wijst men elkaar mij aan, niet als Annie van Ees, maar als „Boefje", zoo vertelde ons de vertolkster van een der bekendste rollen van het Nederlandsche too- neel, mevrouw Van Ees, toen wij haar tijdens een repetitie in den Stadsschouwburg spraken over het verscheiden van den schepper van het Rotterdamsche jongensfiguur tje, dat honderdduizenden schouw burgbezoekers heeft ontroerd. Brusse leefde altijd nog mee met Boefje met de tallooze jubileum- voorstellingen, die het mocht be leven, maar ook met de andere cre aties van mevrouw van Ees. Het laatst was hij bij een voorstelling van „Nora" in Alkmaar, een paar jaar geleden, want, wonende in Groet ,viel het hem in recente jaren moeilijk de tooneelloopbaan van „Boefje" te volgen. Maar altijd ont ving zij nog hartelijke brieven van hem. Hoeveel malen stuurde hij njet bloemen, boeken, jubileum-uitga ven en telkens weer ontdekte ze hem in de zaal bij voorstellingen van „Boefje". „Hoe het begonnen is met Boef je? De première, op 30 October 1928 in den Grooten Schouwburg, was direct een succes. Een jaar lang hebben we „Boefje" achter elkaar gespeeld. Het was een rage. Ik zie nóg Brusse met stralende oogen na afloop van de eerste voorstelling komen: het was zijn Boefje. Want die jongensfiguur was hem heel bij zonder lief. Mijn man was naar hem toegegaan of het boek niet voor het tooneel kon worden bewerkt. Het heeft toen nog ongeveer een jaar geduurd voor wij het opvoerden. Ik speelde in dien tijd veel jongens- rollen en het lag dus voor de hand dat ik „Boefje" zou brengen. Toen Brusse eens bij de repetitie kwam kijken was hij zeer teleurgesteld: zou ik, heel slank en tenger, nu wel de rauwe straatjongensfiguur voor stellen zooals hij die zich dacht? Met costuum en schmink is het in orde gekomen. Alleen mijn stem banden kregen het wel eens te kwaad van het schreeuwen van Boefje „En de toekomst van Boefje?" „Ik speel de rol nog altijd even graag. Sommige menschen kijken mij wel eens een beetje verwijtend aan, wanneer ze vragen of ik het nu heusch nog wel ambieer om „Boefje" te spelen. En toch doe ik dat. Want men kan wat zeggen van het stuk, maar de jongen is prachtig. Altijd worden de menschen weer ontroerd. Wat jammer dat Brusse de duizendste voorstelling niet kan beleven." (Hbld.) ONGEVAL OP HET IJS. Maandagmiddag kwam de 19- jarige B. bij het schaatsenrijden op het Oude Hof te Bergen zoodanig te vallen, dat hij in bewusteloozen toestand naar de woning der dames van Reenen moest worden vervoerd. Medische hulp werd ingeroepen, waarbij een hersenschudding werd geconstateerd. - DOOR DE GLADHEID GEVALLEN. Gistermiddag is de 40-jajrigo veehouder S. van L. uit Heerhugo- waard door de gladheid op de Dijk zoodanig gevallen, dat hij een her senschudding kreeg. De heer Stoutjesdijk, verleende de eerste hulp. De man is op last van dr. Dijkhuizen per ziekenauto naar het Elisabethziekenhuis vervoerd. GESLAAGD. B(j het alhier gehouden examen voor Duitsche handelscorresponden tie, vanwege de Ver. van leeraren, is geslaagd de heer J. F. Poll alhier NIEUWE EXPORTPRIJZEN VOOR DE TUINBOUW PRODUCTEN. De nieuwe exportprijzen, welke met ingang van gister voor export naar Duitschland zijn vastgesteld, gelden tevens voor het binnenland als maximumprijs. Voor de afwij kende kwaliteit van de hieronder ge noemde -producten, waaronder ook vallen de dikke en losse spruiten, geldt een maximumprijs, die 20 pet. lager is dan voor de goedgekeurde producten. De maximumprijzen gelden zoowel voor de telers als door handelaren of anderszins aangevoerde produc ten. Het percentage, dat voor export naar Duitschland beschikbaar moet worden gestéld, is gewijzigd. Voor roode kool en breekpeen is het ge handhaafd op 50 pet., van de witte en savoye kool is het verhoogd tot 60 pet. van den aanvoer. Goudreinet- ten en Bellefleuren A moeten voor de volle 100 pet worden uitgevoerd. Van uien is het uit te voeren per centage 50. Van veldsla 25 pet. Wanneer het voor het binnenland overblijvende gedeelte niet tegen den exportprijs wordt afgenomen, kan een verhoogd percentage wor den geëxporteerd. De te exporteeren producten moeten voldoen aan de voor de goede kwaliteit gestelde kwaliteitsvoorschriften. Van veldsla mag alleen goed schoon en 'zuiver product voor export afgeleverd wor den. De exportprijs voor roode kool is Verhoogd van 4.50f 5 per 100 kg. voor gele- en savoye kool van 3.80 4.10, voor Deensche witte kool 1.30—3.50 per 100 kg. Ook de exportprijs voor de kroten (ronde, 610 cm. middellijn tot 1 kg per stuk en tenminste 3 cm. mid dellijn) is verhoogd, van 2.50 2.80 per 100 kg. De uien, welke langen tijd op 4 per 100 kg gestaan hebben, zijn ver hoogd tot 4.50 per 100 kg. De breek peen is verhoogd van 3.303.69 per 100 kg. Voor schorsenéeren A (ten hoogste 20 stuks per kg) is de exportprijs 16 per 100 kg, voor B (van 2045 stuks per kg) 10.50. Veldsla f 24 per 100 kg, knolselderij (ongewas- schen zonder lof (sorteering A en B) 11 per 100 kg. De exportprijs van goudreinetten A is 23 per 100 kg en van Belle fleuren A 19 per 100 kg. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat gedu rende het tijdvak van Woensdag 8 Januari tot en met Dinsdag 14 Januari 1941 de volgende kleuren bonnen geldig zijn: Margarinebonnen blauwe kleur; Vetbonnen witte kleur. Alkmaar, 6 Januari 1941. De Directeur voornoemd, v. d.' HEUVEL. Ook als men romantisch is aangelegd, en zoo graag een open haardje heeft, kan een beetje prac- tische zin geen kwaad. „Winterhulp in iedere stulp. Niemand, die steun bekoelt, wordt overgeslagen' Ieder kan over de nieuwe radio belasting denken zooals hij wil, maar niemand zal kunnen beweren dat hij niet genoeg waar voor zijn geld krijgt. Men is volkomen vrij dip drie kwartjes per maand uit te buiten tot nachtrust en zenuwgestel erdoor gekraakt zijn: de P. T. T. zal er geen cent meer om vragen. Men mag de radio zoo hard zetten dat de buren verbolgen naar de pen grijpen om ingezonden stukken te schrijven: het staatsbedrijf vraagt er geen toe slag voor. Ook de abonné's van de radio-centrales kunnen voor die drie kwartjes hun hart ophalen. Dat is het groote verschil tusschen de radio-distributie en die van de bon nen: bij de radio zestien uur per daq volop muziek; met de bonnen elke week een ei en één ons kaas. Een goede plaats in de bioscoop kost drie kwartjes voor twee-en- een-half uur. Wat pech bij het kaar ten en men moet vijf-en-zeventig centen neertellen om zich een avond lang te ergeren. Er is economisch beleid en matigheid toe noodig om in een café gedurende een avond met drie-kwart gulden toe te komen. De radio verslaat alle concurrentie door voor vijf-en-zeventig cent niet één 'avond ontspannig te bieden maar dertig ochtenden, middagen en avonden via twee Nederlandsche zenders tegelijk. En dat heet dan nog belasting be talen, de meest verfoeide bezigheid van elk staatsburger. Maar bij de radio zal het anders zijn: onder het genot van de muziek van Nico Treep zullen wij al neuriënd radio-zegeltjes plakken of girobiljetten invullen. Want hierbij is het geen probleem „waar ze toch met al dat geld van de belasting blijven' de luidspreker is onuitputtelijk van. BERGEN. Tweede lustrum van „St.-Jan". - Voor een stampvolle zaal dona teurs,, leden van den r.k. Volks bond 'en belangstellenden heeft de r.k. gem. tooneelvereen. „St.-Jan" Zondagavond in deRustende Jager, ter gelegenheid van de vie ring van haar 10-jarig bestaan, opgevoerd het tooneelspel van Anton Coolen, „Kinderen van ons volk". Wie de verrichtingen van dit gezelschap dezen avond heeft ga degeslagen, moet wel tot de erken ning komen, dat hier een prestatie is geleverd, grooter dan men had durven verwachten. Het is geen kleinigheid voor een dilettanten gezelschap, dat de kinderschoenen nog niet zoo heel lang is ontwas sen, een stuk ten tooneele te bren gen, waarbij van iedere speelster en speler gevraagd wordt het type weer te geven van een volksgroep, welker zeden en gewoonten in onze streken vreemd aandoen. Zonder een zweem van geveinsd heid of aanstoot gevende gedwon genheid te wekken, waartoe dit stuk toch zeker aanleiding zou kunnen geven, werd hier een stuk Peelbewonersleven gegeven, dat de toeschouwers diep in de ziel greep. Van harte wenschen wij haar toe, hetgeen de .voorzitter van de r.k. Volksbond in zijn huldigingswoord zeide, n.l. dat de stijgende lijn welke „St.-Jan" volgt, haar eens moge voeren tot nog grootere suc cessen. Vóór den aanvang sprak de re gisseur, de heer Jac. van Baar, 'n welkomstwoord en bood hij de jubileerende vereeniging namens de tooneelvereeniging „Het mas ker" te Warmenhuizen, waarvan de heer van Baar lid is, zijn geluk- wenschen aan. De heer Dingerdis huldigde de feestelingen door het aanbieden van een fraai bloemstuk. NOORD-SCHARWOUDE. Jaarvergadering Tafeltennisclub. - Zaterdagavond vergaderde de L. T. T. C. De secretaris de heer Schrie- ken bracht het jaarverslag uit. De club heeft nu 31 leden en vier tafels (welk aantal spoedig 6 zal bedrag en). De rekening-sloot met een nar deelig saldo van 48.51. Uit een fonds van vrijwillige bijdragen werd de schuld afgelost. De vereeniging zal den naam dragen Langendijker T. T. C. Vitesse. Het bestuur bestaat na de verkiezing uit de heeren: Francis, Schrieken en van Gorkum. De heer P. J. Schrieken werd spel leider. ANDIJK Vandalisme. - Op ergerlijke wijze heeft, naar de N. H. Crt. meldt, een deel der Andijker jeugd den laat- sten tijd huisgehoudeh in de bad huisjes van de zwemvereeniging „De Stroom'" te Andijk-West. Deu ren zijn opengebroken en ruiten vernield, terwijl de cellen als w.c. zijn misbruikt. VEILING WARMENHUIZEN. Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhandeld in December 1940 December 1939 Roode kool 674.40 kg. 1.771.100 kg. Gele kool 169.200' kg. 304.500 kg D. w. kool 220.575 kg. 339.400 kg. Witte kool 27.900 kg. 227.500 kg. Savoye kool 12.200 kg. Peen 6.500 kg. 3.575 kg. Uien 2.600 kg. 39.875 kg. Andijvie (stuks) 7.600 25.150 Andijvie 3.400 kg. Spruitkool 200 kg. 200 kg. Bieten 100 kg. 2.975 kg. Nep 2.100 kg. Aardappelen 11.550 kg De omzet bedroeg in December 1940 40.383, tegen 86.587.02 in December 1939. De totale omzet over 1940 bedroeg 1,033,484.54 tegen 807.989.58 in '39. HEILOO. R.K. Ziekenhuisverplegingsfonds. - De Vrijdagavond gehouden jaar vergadering werd geopend door den vice-voorzitter, den heer J. Schuijt, met een terugblik op het jaar dat achter ons ligt en voor het fonds buitengewoon duur is geweest. Een verzoek van het Wit-Gele Kruis om 100 -subsidie werd na een uitvoe rige bespreking in handen van het bestuur gesteld. Uit de rekening bleek, dat 4394 is uitgegeven aan verpleegkosten, tegen 3314 m 1939. Aan contributie is ontvangen 6654. Het kassaldo op 31 Dec. was 2340. Het ledental is 2083 over 448 gezinnen. Voor het barakkenfonds zijn ingeschreven 536 leden. Verpleegd zijn 55 volwassenen met 1337 ligdagen, 28 kinderen met 451 ligdagen en 6 kinderen met 78 lig dagen, in totaal 1666 ligdagen. Uit het jaarverslag van den heer Tamis bleek, dat de verzekering steeds meer in een behoefte voor ziet, doch dat men huiverig is voor zulke groote kosten zonder noe menswaardig reservekapitaal. Er is gesproken van de „gemakzucht" van doktoren om op kosten van de fond sen uit te zenden, doch als de con- troleerende dokter niet kan bewij zen, dat de opname overbodig is, is er weinig aan te doen. De heeren C. Franken en Th. Ro- zing werden herkozen als bestuurs leden. De contributie voor volwassenen (boven de 16 jaar) werd bepaald op 6 cent per week, voor kinderen be neden 16 jaar voor de eerste twee 2 cent en de daaropvolgende 1 cent per week; 61 personen zijn lid en betalen geen contributie. Aan den secretaris en den penningmeester werd over 1940 een gratificatie toe gekend van resp. 50 en 75. LIMMEN. Loop der bevolking over het jaar 1940., - Bevolking op 1 Januari 1940: 1229 m., 1230 vr., tot. 2459; in 1940 geboren behoorende tot de werkelijke bevolking 18 m., 32 vr.; in 1940 vestigden zich in de ge meente 66 m. en 94 vr. In 1940 overleden 12 m. en 13 vr., en vertrokken 62 m. en 82 vr. De bevolking bedroeg op den 31 December j.l. 1239 m., 1261 vr., totaal 2500. De vermeerdering in 1940 was dus 10 m. en 34 vr., tot. 41. WIJDENES. Oud-wethouder Oud. - Alhier is in den ouderdom van 82 jaren overleden de heer J. Oud, die gedu rende vele jaren achtereen lid van den gemeenteraad was en ook tal van jaren een wethouderszetel be zette. Voorts maakte hij deel uit van het bestuur van polder en kerk en van de coöp. asurantievereen. BROEK OP LANGENDIJK. De veiling en de vorst. - Naar w(j vernemen, zullen de producten, welke aan de Langendijker Groen- tencentrale worden geveild, den vol genden dag moeten worden afgele verd. Men heeft deze regeling getrof fen, om zooveel mogelijk bij dag licht te kunnen verladen. Nu vervoermogelijkheid te water niet bestaat voor de tuinders uit Heerhugowaard, waardoor deze hun artikelen per as zullen moeten ver voeren, zal geprobeerd worden een regeling te treffen, opdat de uit Heerhugowaard aan te voeren tuin bouwproducten aan het station Heer hugowaard kunnen worden geladen. Wijziging buslichting. - Met in gang van deze week is de buslich ting alhier gewijzigd als volgt: 's morgens 7 uur (voorheen 7.30 u.); 's middags 4.30 uur (voorheen 2.30 u.) Het afhalen van post op Zon- en feestdagen kan plaats vinden aan het kanto.or van 9.3010 uur (voor heen van 8.459.15 uur).

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2