PAM BIJ DE MAANAPEN. Zweden bouwt aan een nieuwe defensie. GEMENGD NIEUWS BUITENLAND LAND- EN TUINBOUW De veilingen aan den Langendijk. RUGGEGRAAT frmgÈim üiSüSï S'SHBimiUS'1!!!/ 3 TWEEDE BLAD VERDUISTERING VAN 4500 L. PETROLEUM. Tankchef benadeelde zijn maatschappij. Als terreinchef van een der pe- troleumopslagplaatsen van de maat schappij „Petrolea" aan de Laakha ven te Den Haag, was een 26-jarige beambte belast met de afgifte van deze vloeibare brandstof uit een on- dergrondschen tank aan de cliënten zijner onderneming. Hij was reeds tien jaren in dienst bij deze maat schappij en was een tijd geleden ge huwd op een salaris van f 21 per week, doch moest daarvan nog af betalingen doen aan een magazijn, dat hem eenig meubilair had gele verd, terwijl hij bovendien nog steun aan familie moest uitkeeren. Den laatsten tijd zag de man geen kans meer om met 21 gulden in de week dit alles te financieren en toen zon hij op een middel om zijn no minale inkomsten te verhoogen. Hij zette den drijver van den grooten tank vast en stelde op die manier de automatische aanwijzing van den den voorraad buiten werking, zoo dat de opbrengst van de petroleum- leveringen voor een door hemzelf te bepalen gedeelte in zijn zak kon vloeien zonder dat „Petrolea" er iets van bemerkte. Op den laatsten dag van het afgeloopen jaar had de man echter pech, want toen schoot de drijver los en kwam de teller plot seling op een zoo laag peil te staan, dat bij de controle een tekort van ongeveer 4500 liter verscheen, die zonder afdracht waren verkocht. Een en ander moest zich in enkele maan den hebben afgespeeld en, waar de prijs inmiddels van 6 1/4 tot 15 1/4 cent per liter was opgeloopen, kon worden uitgerekend, dat „Petrolea" voor ruim 500 was benadeeld. EEN RECALCITRANTE SCHAATSENRIJDER. Zondagmiddag was van de ijs banen op den vijver van het West- broekpark te Den Haag een deel wegenis gevaar afgezet, doch een 18-jarige schaatsenrijder stoorde zich daaraan niet en ging hier op zijn eentje aan den zwier. Toen een agent hein aanmaande om op het ongevaarlijke deel te blijven, bleef de jongeman op de afgesloten strook en toen tenslotte de agent hem aanhield, verzette de schaat senrijder zich hiertegen en begon met den politieman een vechtpartij. Een agent in burger, die in zijn vrijen tijd op het veilige deel van de baan aan 't schaatsenrijden was, sr.elde zijn collega te hulp en moest deze assistentie bekoopen met een trap van den jongeling tegen zijn rechterbovenbeen, dat hierdoor werd verwond. De weerbarstige werd nu ingerekend en naar het politiebureau overgebracht, terwijl bovendien bleek, dat de jongeling niet in het bezit was van een legi timatiebewijs. Nadat procesver baal was opgemaakt is de jonge man in den loop van den avond ter beschikking van zijtn ouders ge steld. NEDERLANDSCHE COMMISSIE NAAR DUITSCHLAND. Naar het A.N.P. uit goede bron verneemt, zal binnenkort een Neder- landsche commissie naar Duitschlar.d reizen om zich op de hoogte te stel len van arbeidsvoorwaarden en levensomstandigheden van de Neder- landsche arbeiders in Duitschland en de maatregelen te bestudeeren, welke eventueel in het belang van deze arbeiders wenschelijk zouden kunnen blijken. Een 102-jarige te Beuningen. - Maandag heeft mevr. R. van Bei\en .-Berendsen te Beuningen haar 102den verjaardag gevierd. Ze ge niet nog een goede gezondheid. Gees telijk Iaat haar toestand de laatste maanden wel iets te wenschen over. De burgemeeser van Beuningen is haar in den loop van den middag persoonlijk zijn gelukwensehen ko men aanbieden. Mijnwerker gedood. - Bij het verplaatsen van ijzeren steunbokken werd gisteren de 38-jarige houwer N. uit Nieuwenhagen in de mijn „Laura" te Eygelshoven door vallend gesteente getroffen én op slag ge dood. De man was gehuwd en vader van vier kinderen. Burgemeester van Oss over leden. - Hedenmorgen is burgemees ter J. F. Ploegmakers te zijnen huize aan de Kromstraat te Oss op 62-jari- gen leeftijd overleden. Tasch met 300 verdwenen. - Te Den Haag heeft een kwitantieloo- per van een verzekeringsmaatschap pij, die Zaterdag zijn tasch had laten staan in de vestibule van een perceel aan de Torenstraat, waar hij op de tweede verdieping moest zijn, bij de politie aangifte gedaan van de ver missing van dien tasch toen hij eenigen tijd later weer beneden was gekomen. De tasch zou 300 aan bankpapier en zilver hebben bevat. DE ALKMAARSCHE COURANT js het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. AMY JOHNSON VERMIST. Stockholm, 6 Jan. (D. N. B.) Vol gens een Reuterbericht uit Londen wordt de bekende Engelsche avia- trice Amy Johnson vermist. Men ge looft, dat zij verdronken is. Zij sprong Zondag boven de monding van de Theems met een valscherm uit haar vliegtuig, doch de motor boot van de Royal Air Force kon haar niet vinden. Amy Johnson was werkzaam als pilote van den hulpdienst voor de aflevering van de vliegtuigen door de fabrieken. Men heeft gezien, dat Zondag het door haar bestuurde vliegtuig in zee stortte. HET SPOORWEGVERKEER IN FRANKRIJK WEER UITGEBREID. Berlijn, 6 Jan. (A.N.P.) De laatste weken zijn in het bezette gebied weer enkele belangrijke spoorweg trajecten in bedrijf genomen. De noordelijke ceintuurbaan van Parijs is weer voor het verkeer openge steld, zoodat rechtstreeksch verkéer van het Gare St. Lazare naar Cher bourg mogelijk is. Ook de lijnen Parijs-Rouaan, Parijs-Melun-Moret en Soissons-Reims zijn weer berijd baar, evenals het traject door het dal vain de Marne. Door deze maatregelen, die hoofd zakelijk door het optreden van Duit- sche technische formaties mogelijk gemaakt zijn, zal het economische leven in aanzienlijke mate verder geactiveerd worden. DE EERSTE ZITTING VAN DEN FRANSCHEN KRIJGSRAAD. Genève, 6 Jan. (D. N. B.) Uit Vichy wordt gemeld: De eerste zaak, die voor den krijgs raad van Gannat is behandeld, is Maandagavond geëindigd met vrij spraak van den kapitein Gaston Robert, die ervan beschuldigd werd, op Malta en te Bizerta de bemannin gen van Fransche schepen te hebben aangespoord, naar de Gaulle over te loopen. De vrijspraak werd gemotiveerd met de „uitstekende militaire ver diensten" van den officier, die in den oorlog gewond werd en bovendien acht eervolle vermeldingen heeft ge had en die zich, naar in het Havas- bericht over de vrijspraak wordt ge zegd, nadat hij zijn fout had inge zien, vrijwillig bij zijn chef heeft gemeld. VIER MAANDEN DUITSCHE VERGELDINGSAANVALLEN. Berlijn, 6 Jan. (D. N. B.) Vandaag is de vierde maand der Duitsche vergeldingsaanvallen op Londen ge ëindigd, aldus verneemt het D. N. B. in aanvulling op het weermachts- bericht van heden. De aanvallen der Duitsche luchtmacht op de Britsche hoofdstad begonnen, zooals bekend, in den nacht van 6 op 7 September, nadat de Britsche luchtmacht langer dan drie maanden bommen op niet- militaire doelen te Berlijn en elders in Duitschland had laten vallen. Met enkele uitzonderingen, zooals de Kerstdagen, zijn de Britsche eilan den sedertdien dagelijks door de Duitsche vliegtuigen aangevallen. Het vernietigingswerk is gericht op militaire en voor den oorlog belang rijke objecten in geheel Groot- Brittannië, van de zuidkust tot de noordpunt van Schotland. Ook in het nieuwe jaar zijn de aanvallen energiek voortgezet. Het weermachtsbericht van van daag meldt weer een aanzienlijk succes van een Duitsche duikboot in den strijd tegen de Britsche koop vaardij. Het trotsche resultaat, het tot zinken brengen van 20.600 ton vijandelijke koopvaardij scheeps- ruimte, bewijst dat de Duitsche te- genblokkade met succes wordt voort gezet en de Engelsche oorlogstuig- en levensmiddelenvoorziening, die voor Engeland van essentieel belang is, steeds problematischer maakt. ROEMEENSCHE OFFICIEREN ONTSLAGEN. Boekarest, 6 Jan. (A.N.P.) Staats leider Antonescu heeft zeven kolo nels, vier majoors, negen kapiteins, twee eerste en twee tweede luite nants wegens „zedelijke ongeschikt heid" uit den dienst bij de veld- wacht ontslagen. DE WERKLOOSHEID IN DENEMARKEN. Kopenhagen, 6 Jan. (D.N.B.) In een rede over de tegenwoordige po sitie van Denemarken heeft de mi nister van binnenlandsche zaken, Kristensen, gesproken over de werk loosheid en o.a. gezegd, dat de staat hier werkgelegenheid moet schep pen. Het gevaar, dat in een dergelijk optreden schuilt, n.l. dat de gelden hiervoor aan het particuliere initia- tief worden onttrokken en zoodoen de slechts een verplaatsing der ar beidskracht intreedt, is tegenwoor dig niet al te groot, omdat Denemar ken een grooteren voorraad geld dan grondstoffen heeft. Verder zeide de minister, dat de binnenlandsche prijs der goederen zoo laag mogelijk wordt gehouden. Een belangrijke vermindering der openbare uitga ven hield de minister op het oogen- blik niet voor mogelijk. Toch wordt met een vermindering der uitgaven op de begrooting met honderd mil- lioen kronen gerekend. (Van onzen correspondent). Helsinki, eind December. Zweden's nieuwe legerorgani- satie, die in de komende vijf jaar zal worden uitgevoerd, is be doeld als een militaire krachtsin spanning, welke de verdediging van het geheele land en volk aangaat. De nieuwe defensie plannen zijn een gevolg van de hachelijke positie, waarin het vrijwel geïsoleerde Zweden ver keert. Een Zweden, dat op eigen kracht moet bouwen, nu een golf van dynamiek over Europa stormt. Méér offers dan tot lus ver dienen thans voor 's lands veiligheid te worden gebracht. In officieele Zweedsche kringen hoopt men, dat Duitschland en Rusland dit zijn de twee groote mogendheden, waarmede Zweden in hoofdzaak heeft te rekenen geen aanstoot zullen nemen aan de militaire versterking van dit land. Aan deze zijde beroept men zich er op, dat Zweden zich ge noodzaakt ziet, om zich te bewa penen, teneinde op alle gebeur lijkheden voorbereid te zijn, In een rede voor den Rijksbond voor Zweden's verdediging heeft de Zweedsche minister van defensie, staatsraad P. E. Sköld, onlangs de perspectieven belicht van een nieuw verdedigingsstelsel, waaraan de Zweedsche staat dringend behoefte meent te hebben. Sterk wordt in Zweden aangevoeld, hoe ongunstig de strategische positie van het land in de laatste jaren is geworden. De Zweedsche verdedigingsmogelijk- heden zijn voor dezen tijd ontoerei kend, ten deele zelfs geheel en al ongeschikt. Zweden wil thans niet in de groote fout vervallen, dat het in vredestijd de energie verloren laat gaan, die voor oorlogstijd noo- dig is. De oorlog heeft Scandinavië reeds doorschokt. Zweden als kern land van Scandinavië bleef tot dus ver gevrijwaard, toch kan de oor- logsdynamiek zich vroeg of laat ook naar hier verplaatsen. Militaire deskundigen hebben een vijfjarenplan uitgewerkt, dat als richtsnoer voor de bewapening moet dienen en waarvan men hoopt, dat het nog het volgend jaar den Zweedschen Rijksdag voorgelegd kan worden. Als voornaamste zorg gold het, de nieuwe organisatie v-an het leger zoo rationeel mogelijk in te richten. Daarbij hield men reke ning met de veranderingen in 's lands strategische positie, die geleerd hebben, dat Zweden nim mer voldoende strijdkrachten te lande zal kunnen krijgen, om een massa-invasie te doorstaan. Zweden's verdere neutraliteits politiek zou ook niet mogelijk zijn, indien men niet beschikte over een krachtige vloot. Wat de Zweedsche marine betreft, zijn thans aller eerst nieuwe artillerie-vaartuigen noodig. Naast een sterke vloot is een krach tig luchtwapen evenwel een onmis bare factor in 's lands verdediging. Het luchtwapen was tot dusver een der zrwakke plekken in het Zweed sche verdedigingsstelsel. Op grond van de geringe beteekenis der Zweedsche vliegtuigindustrie is het noodzakelijk geweest, vliegtuigen in het buitenland te bestellen. De in spanningen op het gebied van een na tionale vliegtuigindustrie hebben tot teleurstellingen geleid. Wil Zweden zich veiligheid scheppen door ver sterking van het luchtwapen, dan zal het noodzakelijk zijn de vliegtuigin dustrie in eigen land te bevorderen en uit te breiden. De regeering ge voelt ten aanzien van dit laatste voor particulier initiatief. Het schep pen van een staatsindustrie wordt niet wenschelijk geacht. Belangrijk is voorts de vraag of Zweden met het oog op de verdedi ging van zijn grenzen en kusten zich zal moeten inrichten op een oorlog in vaste stellingen dan wel zich basee ren op een bewegelijke verdedigende oorlogsvoering. Zweden is niet in staat, een massale Maginotlihie of Westwall te scheppen. Het bezit in het zuiden des lands een bescheiden „Peer Albin-linie" met kustfortifi- caties. Voor Zweden kunnen verde digingswerken slechts steunpunten worden voor een bewegelijke tactiek. Dit wordt begunstigd door de na tuurlijke gesteldhed van het land. Daarom zal de Zweedsche leger-tac- tiek zoo bewegelijk moeten zijn. Het motoriseerings- en moderai- seeringsproces moet zooveel mogelijk voortgezet worden bij de bewapening van het Zweedsche leger. Ofschoon men waarschuwt tegen overdrijving van de beteekenis van het pantser wapen, wil men toch een groot aan tal tanks en pantserwagens bezit ten. Betreffende de opleiding van reserve-officieren is een grondige verbetering noodzakelijk. Teveel heeft men zich voordien verlaten op het kader van reserve-officieren. Be roepsofficieren zijn dringend ge- wenscht. Ook zal de kameraadschaps gedachte een hechte basis moeten vormen voor 's lands verdediging. Deze gedachte zal zooveel mogelijk verdiept worden. De lagere in rang zal de beteekenis van discipline moeten verstaan en vertrouwen heb ben in zijn superieuren. Dezen op hun beurt zullen vervuld moeten zijn van verantwoordelijkheidsbesef voor eiken man op zichzelf. Ook in dit op zicht heeft men vaak zwak gestaan in het pacifistische, oorlog- en leger- schuwende Zweden. Zweden wil den boog niet te strak en te hoog spannen, doch, zonder boven zijn krachten uit te gaan, nieuwe verdedigingsmogelijkheden scheppen, die respectabel zijn. Na uitvoering van dit vijfjarenplan zal het land een nieuwe legerorganisatie bezitten, die een belangrijke mili taire factor beteekent, waarmede on getwijfeld de groote mogendheden rekening zullen houden. De tendens der nieuwe plannen is gezond. Men kan ze slechts verheugend noemen voor het Zweedsche volk, dat uit een roes van stilstand is ontwaakt. SLOEP VAN POOLEXPEDITIE UIT 1914 GEVONDEN. Leningrad, 6 Jan. (Tass). Aan de kust van de baai van Toll hebben Sovjet-Russische Poolonderzoekers een sloep gevonden, welke behoorde tot de uitrusting van een Russische Aardrijkskundige expeditie, welke in 1914/1915 is ondernomen op het schiereiland Taimyr en het eiland Vaigatch. In de sloep werd een kist met conserven aangetroffen, die in 1910 in Sint Petersburg bereid waren. De conserven verkeerden nog in goeden staat. Alle gevonden voor werpen zijn naar het Poolmuseum overgebracht. VERSCHERPTE MAATREGELEN TEGEN DEFAITISME IN TURKIJE. Istanboel, 6 Jan. (D.N.B.) Het blad Tan meldt uit Ankara, dat men voor nemens is nieuwe verscherpte maat regelen tegen het defaitisme te ne men. In deze bijzondere tijden zul len alle gevallen welke de nationale weerstandskracht ondermijnen, uit sluitend door het 'militaire gerecht gevonnist worden. Artikel 161 van het Turksche wetboek van strafrecht noemt alle personen defaitisten, die valsche berichten verspreiden, waar door onrust onder de bevolking wordt gezaaid of de weerstands kracht van het land verzwakt kan worden. De minimumstraf hiervoor bedraagt thans een jaar gevangenis. DUITSCH-RUSSISCHE HANDELS OVEREENKOMST VERLENGD. Berlijn, 6 Jan. (D. N. B.) De Duitsch-Russische overeenkomst van. 1 Maart 1938 welke het goederen- en betalingsverkeer tusschen Duitsch land en de Sovjet-Unie regelt en tot 31 December 1940 was verlengd, is thans uitgebreid tot 1 Augustus 1942. De overeenkomst vormt, zooals be kend, slechts de algemeene om lijsting voor het Duitsch-Russische goederen- en betalingsverkeer en be vat geen afspraken over den omvang en de samenstelling van het handels verkeer. GRIEKSCHE VULKAAN IN WERKING. Sofia, 6 Jan. (D.N.B.) Op het Grieksche eiland Santorina is de vulkaan Thira hevig in werking getreden. Na een rustperiode van meer dan duizend jaar was deze vul kaan pas anderhalf jaar geleden teekenen van activiteit gaan vertoo- nen. Tijdens de huidige activiteit heeft zich op het eiland St. George een krater gevormd waaruit een groote hoeveelheid asch en gloeien de lava opsteeg. Deze lavamassa's hebben om den krater een heuvel gevormd. NOMOERA EIND JANUARI NAAR WASHINGTON. Sjanghai, 6 Jan. (D.N.B.) Nomoe- ra, die benoemd is tot ambassadeur te Washington, is van een reis door Korea, Mandsjoekwo, Noord- en Midden-China teruggekeerd en naav Tokio vertrokken. In Japansche kringen brengt men zijn reis in ver band met het verzamelen van in lichtingen over en toestand in het Verre Oosten, daar Nomoera zich waarschijnlijk eind Januari naar Washington zal begeven. Tuinders niet tevreden. In de maand December van het vorige jaar hebben wij er meer malen op gewezen, dat de aanvoe ren van de verschillende tuinbouw producten aan den lagen kant ble ven en nu de omzetcijfers van de beide Langemdijker veilingen zijn, blijkt wel, dat er aanzienlijk minder aan de veilingen is verhandeld dan in dezelfde maand van het jaar '39. Wel zeer duidelijk komt de ver mindering tot uiting in den aanvoer van de roode kool. Zooals wij reeds vermeldden, werd de prijs van 4.50 per ÏÓ'O kg voor de roode kool geen redelijke prijs bevonden door ae tuinbouwers, zoodat zij hun goe de producten niet aan de markt brachten, maar eerst eens afwacht ten, wat er verder met de prijzen gebeuren zou. Eerst was de ver wachting, dat de exportprijs per 30 December verhoogd zou worden, aangezien op dien dag de veertien dagen, welke gedurende de rege ling der vaste prijzen steeds tus schen de verhoogingen gelegen had den, voorbij waren. Toen de ver hooging niet op dien datum kwam, werd verwacht, dat bij de intrede van het nieuwe jaar de verhooging zou komen, maar ook dat was niet het geval. Men moest wachten tot 6 Januari. En. de verhooging, welke werd gegeven, is van dien aard, dat de tuinders zich beginnen af te vra gen, hoe dit verder zal loopen. Een verhooging van 0.50 per 100 kg voor roode kool, 0.40 per 100 kg voor Deen- sche witte kool en 0.30 voor de gele kool in drie weken tijd is er geen, waarvan de te maken kosten, het gewichtsverlies enz. vergoed kan worden. Aanvankelijk was de veronder stelling, dat de prijzen opzettelijk wat aan den lagen kant werden ge houden, om de tuinders daardoor te bewegen, niet te snel aan te voeren, aangezien men in Duitsch land eerst den eigen oogst wilde verwerken. Maar nu het reeds Januari is, begint men ongerust te worden. Zal het nu weer drie weken duren, eer een verhooging van de exportprijzen wordt gegeven, of zullen ze eerder een stijging onder gaan? Men hoopt, dat de prijzen sneller zullen verbeteren, aan gezien de kostprijzen, welke de .tuinbouworganisaties hebben berekend, aanzienlijk boven de thans vastgestelde liggen. Deze noodzakelijkheid klemt te meer, daar momenteel niet onbe langrijke kosten moeten worden gemaakt, zooals het vervoer per as, waarmee bijna de ge heele verhooging van de laat ste drie weken gemoeid zal zijn; voorts het vorstvrij houden van de kool, dat ook niet zon der kosten kan geschieden. Van de stapelproducten heeft al leen de gele kool in December een flinke stijging in den aanvoer te zien gegeven. De prijzen waren in verhouding tot andere jaren niet zoo slecht en men heeft ruimschoots van de gelegenheid gebruik ge maakt, om de. kwaliteit van «de in de schuren opgeslagen kool te ver beteren door flink door te schieten en de minder goede kwa' teit op te ruimen. Het aanbod van Deensche witte kool was gering, ongeveer een der de gedeelte van den aanvoer in December 1939. De oorzaken hier van zullen zijn, dat aanvankelijk niet voor export gekocht mocht worden, maar alleen voor opslag of binnenlandsche consumptie, terwijl later, toen wel voor export geladen mocht worden, de maximumprijs van 3.10 van dien aard was, dat men het liever nog wat wilde aan zien. De kleinere kool werd hoog stens geruimd, om wat werk de deur uit te krijgen. Andijvie heeft het dezen winter niet best gehad op het land. Er zal heel wat op den akker achterblij ven. Als men een tochtje door het Geestmerambacht maakt, ziet men verscheidene velden met andijvie, die waardeloos geworden zijn ten gevolge van de vorst. Peen werd weer vlot verkocht tegen 3.30 per 100 kg. De aanvoer van bieten heeft weinig te betee- kemen gehad, ongetwijfeld ook ten gevolge van den vrij lagen maxi mumprijs. SPÏNAZIEZAADMEEL. Het Noordhollandsch Veevoe der bureau, in het Landbouwhuis te Alkmaar schrijft ons: Het boek „Die Handelsfutter- mittel" van prof. dr. Max. Kling geeft de samenstelling van boven genoemd voedermiddel. Schijnbaar is het gehalte goed, maar de verteerbaarheid is volgens Kling zeer gering. Volgens hem komt het overeen met bieten zaad, waarvan het gehalte nog wat lager is dan van erwtenkaf. Wat de zetmeelwaarde betreft komt het gehalte van spinaziezaad- meel overeen met zomergerststroo. Het verteerbaar eiwitgehalte is van dit stroo evenwel wat lager. Wanneer men in de praktijk dit voer koopt voor prijzen die som tijds nog boven de krachtvoerprij- zen uitgaan, dan blijkt wel, dat men van de verteerbaarheid een te hooge verwachting heeft. Het eerder genoemde boek geeft verder aan, dat het spinaziezaad- meel ook in eigenschappen met het bietenzaad overeenkomt. Hiervan deelt Kling mee, dat het in het bijzonder geschikt is voor rundvee, terwijl het ook als paardenvoer is te gebruiken. Voor varkensvoer is hgt daarentegen door het hooge ruwvezelgehalte ongeschikt. Hoewel het spinaziezaadmeel dus aan koeien en ook wel aan paarden heel goed gevoerd kan worden, dient de prijs niet te hoog te zijn, bijv. iets lager dan van erwtenkaf. Voor prijsvergelijkingen kan men zich steeds wenden tot het Noordhollandsch Veevoederbureau, Landbouwhuis, Alkmaar. De van elk goedreclame-plan COURANTENRECLAME Treinbotsing in België. (D.N.B.) - In de nabijheid van Charleroi is een personentrein in volle vaart in botsing geraakt met een goederen trein. Verscheidene wagens van bei de treinen zijn geheel verbrijzeld. Vijf personen zijn om het leven ge komen. Tien reizigers zijn zwaar en veertig licht gekwetst.. De Amerikaansche ambassadeur bij Flandin. (D.N.B.) Uit Vichy wordt gemeld, dat de nieuwe Ameri kaansche ambassadeur aldaar, admi raal Leahy, Maandag een eerste be zoek heeft gebracht aan den minister van buitenlandsche zaken, Flandin, en hem het afschrift van zijn geloofs- breiven heeft overhandigd. Poipet door Thailandsche strijd krachten veroverd. (Domei.) - Vol gens een bericht van het Thailand sche opperbevel hebben de strijd krachten van Thailand op 6 Januari Poipet aan de grens van Cambodsja na een offensief van twee dagen veroverd. 63. In de deuropening staat een dame. Pam begrijpt het al. Dat moet Kristallientje, de Maanfee zijn. Met boze stem vraagt zij aan Pam, wie of hij is, wat of hij komt doen en hoe hij het wagen durft, in haar bed te slapen. ii i", iV'Xv,?1*! mmiilS': 1 \.,vV.v 64. Doch voordat Pam kan antwoorden, verschijnt Lunati, die alles heeft gehoord en aan de Maanfee een verklaring geeft van Pams aanwezigheid. Zij begrijpt het en zegt vriendelijk, dat Pam nu blijven mag.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6