Verstopping AGENDA DOE HET NIET ELECTRISCH. Aambefen? Huiduitslag? Overtollig vet? Dr. Schieffer't Stofwisselinoszout AMSTEI BI EERSTE BLAD P»™** I,, i»i i uur— EERS' Alkmaar, Zaterdag. EEN DER OORLOGSINVALIDEN GAAT ALKMAAR VERLATEN. De oorlogsinvalide Laemen, die thans in zooverre hersteld is, dat hij, met behulp van een stok, korte wan delingen kan maken, verlaat thans het Centraal Ziekenhuis om voor verdere verpleging opgenomen te worden in Let Militair Hospitaal iu Den Haag. De groote belangstelling welke hij, tijdens zijn verblijf in Alkmaar, van de zijde der burgerij heeft on dervonden deed hem tot ons het ver zoek richten daarvoor op deze plaats zijn hartelijken dank te wil len betuigen, waaraan wij gaarne voldoen. Alkmaar heeft thans nog één oor- logsinvalde, namelijk de heer Har- tingsveldt, wiens toestand nog niet van dien aard is, dat hij binnen enkele weken het Centraal Zieken huis zal kunnen verlaten. COOP. ZUIVELBANK. Nieuwe directeur benoemd. In de gister gehouden buiten gewone algemeene vergadering der Coöperatieve Zuivelbank is ,tot direc teur benoemd de heer P. van Ammers, thans procuratiehouder en levens plaatsvervangend directeur, zulks in de plaats van den heer J. Dokter, die per 1 Juli a.s. aftreedt wegens het bereiken van den 65- jarigen leeftijd. DIERENBESCHERMING. Er is ter beschikking een donker rmoushondje, pl.m. 6 maanden oud, reu. Liefhebbers kunnen zich ver voegen bij den heer C. Verwer, Baansloot, alhier. De kreupele eend is nog steeds niet afgehaald bij den inspecteur. POSTBESTELLING TE BERGEN. Nu in verband met de verduiste ring het uitvoeren van de avond bestelling onder bepaalde omstandigheden bezwaarlijk en voor het betrokken personeel zelfs gevaar lijk is gebleken, zullen gedurende eenige donkere-maan-perioden som mige buurten van die bestelling moe ten worden uitgesloten. Onder dezen maatregel vallen de meeste perceelen, gelegen aan de na volgende wegen, dijken, enz.: Ker- kedijk, Kogendijk, Natteweg, Nes- dijk, Wiertdijkje, Zuidlaan en Zake- dijk. Voor de eerste maal vindt zulks toepassing gedurende het tijdvak van 14 t/m 27 Januari a.s. Voor belanghebbenden bestaat als dan gelegenheid de aangekomen stukken kosteloos aan het postkan toor te komen afhalen tusschen 18.45 en 19.30. EXAMEN HANDELS CORRESPONDENTIE. Voor het examen Nederlandsehe handelscorrespondentie van de Vereen, van leeraren in de handels wetenschappen slaagden mej. G. Middelbeek te Heiloo en de heer C. Heidema te Alkmaar. EXAMEN BOEKHOUDEN. Voor het examen boekhouden van de vereen, v. leeraren slaagde mej. B. Witteman alhier. Voor het in December gehouden examen voor praktijkdiploma boek houden van de Vereeniging van leeraren in de handelswetenschap pen slaagden de heeren J. Molenaar te Bergen en A. Brand te Heiloo. Geslaagd voor het practijk-diploma boekhouden van de ver. v. leeraren handelswetenschappen zijn geslaagd mej. M. van Maarleveld te Alkmaar en de heer N. J. Vries te Winkel. De heer P. Schut te Alkmaar be haalde eenzelfde diploma vanwege de ver. v. leeraren boekhouden. NOGMAALS JOHAN KAART EN ZIJN GEZELSCHAP IN 'N RARE FAMILIE. Na de enorme successen van de voorstellingen op het einde van de vorige maand (twee uitverkochte zalen wil wat zeggen in Alkmaar) was het te voorzien dat er nog wel eens een voorrielling van 'n Rare Familie in Alkmaar gegeven zou worden. Deze voorspelling is intus- schen bewaarheid geworden en zoo zal er op Woensdag 15 Januari a.s. des avonds half acht in 't Gulden Vlies wederom een opvoering van deze lach-schlager gegeven worden, wederom natuurlijk met Johan Kaart in de hoofdrol, terwijl ook de overige rollen door dezelfde spelers als de vorige kieren vervuld worden. Ongetwijfeld zal er ook nu weer groote belangstelling zijn, zelfs is het te bezien of al de honderden welke bij de laatste voorstelling teleur gesteld moesten worden, plaats kun nen krijgen. Maandag om 11 uur be gint de plaatsbespreking en men kan om teleurstelling te voorkomen niet beter doen dan dien dag terstond kaarten te koopen en plaats te be te bespreken. ENGELSCHE HANDELS CORRESPONDENTIE. De heer C. Kansen, alhier, is ge slaagd voor het examen Engelsche handelscorrespondentie van de Vereen, van leeraren. IJSONGEVAL TE 'T ZAND. Bij een val op het ijs kwam de heer P. Doedens te 't Zand zoo on gelukkig terecht, dat hij een gebro ken rib en inwendige kneuzingen opliep. BEVORDERD. Naar wij vernemen, is de heer P. Leegwater, brigadier der rijksveld wacht te Broek op Langend ijk, met ingang van 1 Januari bevorderd tot brig.-majoor. De heer Leegwater is sinds Augustus van het vorige jaar waarnemend brigade-commandant te Alkmaar geweest. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 12 Januari is de apo theek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en ge durende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 7 uur tot den volgen den morgen half 9. Zaterdagsavonds is de apotheek tot 8 uur geopend. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomeh. Deze nachtdienst gaat in op Zater- 'agavond 8 uur. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het Bureau van Politie te Alkmaar, op alle Woens- en Zaterdagen van des v.m. 11 uur tot des n.m. 1 uur, de volgende voorwerpen, als gevon den gedeponeerd in het tijdvak van 1731 December 1940: Een sjaal, lantaarnkop, sleutel, jongensmuts, kinderwantje, porte- monnaie met ritssluiting, halsdoek, portemonnaie inh. distributiebon nen, medicijnfleschje, extra tex- tielkaart, roode halsdoek, bruine dameshoed, bruine handschoen, rozenkrans, heerenhoed, dames hoed, textielkaart, dameshand- schoen, r.k. kerkboekje, grijze da- mesportemonnaie met ritssluiting, bruine want, kQSteloos rijwielbe- lastingmerk, bruin glacé heeren- handschoen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende personen, de volgende voorwerpen als gevonden gedepo neerd in hetzelfde tijdvak: eenige distributiebescheiden, Ser- pentie, v. d. Woudestr. 57; tasch met ondergoed, M. Kaal, Reguliers laan 4; gebreide grijze handschoen, M. Kouwen, Eikelenbergstr. 58; sleuteltje, v. d. Liet, Tienenwal Ï5; blauw regenkapje, G. Hoebe, Ge^st 11; kettingslot, M. Aulbers, Ken- nemerstraatweg 298 Heiloo; „Vok- zos"-insigne, F. Rempt, Oudegracht 8389; rood lederen meisjeskapje, Klompalberts, Julianastraat 20; rijwielbelastingmerk in étui, A. Borst, Oudorperdijkje 24; zaklan taarn, Agricola, Kennemersingel 28 I; grijze regenjas, J. W. Dirke, Varnebroek 23; poëzie-album, N. Bloem, Dijkgraafstraat 44; roode sjaal, J. v. Egmond, Forestusstraat 2; massief rubberbandje, N. Heusy, Heul 7; portemonnaie met inh., N. v. d. Veer, Westerweg 49; arm bandhorloge, K. Dekker, Wester burgstr. la; rood-bruine dames- want, O. J. van der Hooff, Spoor straat 95; glacé heerenhandschoen, Kaldenbach, Reekerstr. 24; grijze autoped, M. Zwart, Rochdalestr. 4; padvindersriem, M. Zwart, Kanaal kade 55b; textielkaart, A. van Gaa ien, Kinheimstr. 4; rijwielbelas tingmerk, A. Vogelzang, Leliestr. 7; leeren hondenriem, C. v. d. Togt, Leliestr. 10; terra gebr. da mesjurk, W. de Haas, Blaeustr. 12; damestasch, J. Kramer, Stations weg 166; bruin glacé heerenhand schoen, J. Zandbergen, Kanaalka de 58; pakje inh. damesgoederen, Akkerman, Ridderstr. 8; lederen ceintuur, J. v. Essen, Snaarmans- laan 68; rijwielbelastingmerk, G. Voermans, Groenelaantje 13; ge ruite halsdoek, N. Sneek, Berger- weg 38; grijze wollen heerensok, K. Hartenberg, Oudegracht 34; rood-bruin 'regenkapje, F. Huls kamp, Baansingel 14; vulpotlood Wigard, Kennemerstraatweg A 52; bruine want, Pieterse, Doelenstr. 16; paar grijze wollen handschoe nen, A. Conijn, Fnidsen 29; paar zwarte glacé heerenhandschoenen, A. Oudhoff, Lindenlaan 84a; pakje met inh., P. Pannekeet, Vogelen zang 2; portemonnaie niet inh., M- Wehnes, Zaadmarkt 20a; 2 vleesch- kaarten, B. Latenstein, Landstraat 81; portemonnaie met inh. F. v. Wel, Frans Halsstr. 16; koperen dasspeld, J. Galensloot,Druiven laan 44; r.k. kerkboekje, S. Fraay, Schoutenstr. 18; schakelarmbandje. J. Hoveling, Landstr. 68; kosteloos rijwielbelastingmerk, A. Bakkum Friescheweg E 57b; portemonnaie met inh., Kuypers, Eikelenbergstr, 22; bruine want, W. Geerding Corfstr. 42rijwielbelastingmerk en Lipssleutel, Groen, Kennemer straatweg 7; bankbiljet a 20, G. de Wit, Magdalenenstr. 4; kin dermuts, G. Meyer, Baansingel 23 grijs gebr. wantje, F. Kemper, Heul 18; bruine handschoen, D Zevenhek, Dijkgriaafstr. 13; glacé Bioscopen. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Verdachte ontkent (rom.-sens.); hoofdrollen Olga Tsjechowa en Al- brecht Schönhals. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer De oude en de jonge koning (hist.-rom.); hoofdrollen Emil Jan- nings, Werner Hinz en Marielouise Claudius. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee Donderdag geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Storm op den Mont-Blanc (rom.- sens.); hoofdrollen Sepp Rist, Leni Riefenstahl en Ernst Udet. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De nacht der beslissing (rom.); hoofdrollen Pola Negri, Sabine Peters en Ivar. Pelrovitch. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 11 Januari. 2 uur, ijsbaan Heiloo, wedstrijd schoonrijden dames en paren (uit sluitend leden). 2.30 uur, dancing Harmonie, voor dracht met lichtbeelden, prof. Huib Luns van Amsterdam voor het Nut Hardrijderij te Bergen om het kampioenschap van Nederland. „Savoy", Laat, band J. v. d. Brink. Zondag 12 Januari. 11 uur, ijsbaan Heiloo, wedstrijd hardrijden dames en heeren (leden); ih de pauze demonstratie kunstrijden. Hardrijderij te Bergen om het kampioenschap van Nederland. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stom- petoren, optreden van „De Bonte Spelers". „Savoy", Laat, band J. v. d. Brink. 1.30 uur, hardrijderij te De Rijp. WIERINGERWAARD. Loop der bevolking. - Het aantal inwoners bedroeg op 1 Januari 1940 1198 en op 31 December 1239, alzoo een vooruitgang van 41. Er werden 25 kinderen geboren, terwijl 13 per sonen zijn overleden. Er hadden elf huwelijken plaats. heerenhandschoen, W. Grim, Sint Annastr. 36; 5 vleeschbonnen, P. v. d. Berg, Lyceumstr. 40; zakkam metje in étui, P. J. Kraakman, St. Anthoniusstr. 16; snelbinder, F. Leuw, Hofdijkstr. 10; rijwielbelas tingmerk, A. Bakker, Achterom 6; damesportemonnaie met inh., J. Droge, Roemer Visscherstr. 16; textielkaart, R. Brouwer, Nieuw- poortslaan- 131; kosteloos rijwiel belastingmerk, J. Kaandorp, Sta- tionsstr. 24; portemonnaie met inh., B. Keuss, Baanstr. 3; broche met steentjes, P. de Graaf, Stuartstr. 88; portemonnaie, inh. Duitsch geld, J. Books, Stuartstr. 6; vulpen, R. J. Scheltenga, St. Jacobstr. 9; vilten heerenhoed, F. J. Wilden burg, Dr. Schaepmanstr. 17; por temonnaie met inh. Mei Manden maker, Spoorstr. 57; blauwe sport kous, P. de Rover, Korte Landstr. 4; portemonnaie met inh. Vroom Dreesmann; portemonnaie met inh., idem. Indien men wederom in het be zit is van een verloren voorwerp, dient men hiervan ten spoedigste kennis te geven aan het Bureau van Politie te Alkmaar. Aan het Bureau van Politie te Alkmaar zijn inlichtingen te beko men betreffende een klein, zwart hondje, dat bij één der ingezetenen is kgmen aanloopen. CASTRICUM Een raadszitting van 5 minuten. - Vrijdagmiddag kwam de raad in voltallige zitting bijeen. De voor zitter, burgemeester Sloet, heette allen welkom en sprak den wensch uit dat voortaan in het belang der gemeente een goede verstandhou ding en dito harmonie en samen werking betracht zullen worden. Verder hoopte hij dat in het pas begonnen jaar vrede en voorspoed over de wereld zouden komen. De agenda werd in enkele minu ten afgehandeld. De notulen van de raadsverga deringen van 21 Nov. en 24 Dec 1940 werden met eenige opmer kingen van mevr. BakkerPieterse en den heer Berlee goedgekeurd. De kinderbijslagverordening en het voorstel tot wijziging van de veldwachtersverordening, alsmede -'at tot 'intrekking van het raads besluit tot wijziging en aanvulling der bouwverordening, werden met Igemeene stemmen aangenomen. Hierna ging de raad in comité ter behandeling van belastingreclames. Deze raadszitting heeft ongeveer vijf minuten geduurd. SINT-PANCRAS. De tuinders hakken niet. - Door de vereeniging de „IJsboeier" werd onder de leden een referendum ge houden, om de „Veert" open te hak ken om hun tuinbouwproducten naar de markt te vervoeren. De animo was, mede door de prachtige ijsbaan, niet groot, slechts twee leden ver klaarden zich voorstanders van hak ken, de rest ge-, oelde meer voor de ijssport. Zoo gauw de dooi intreedt, zal worden gehakt. ZIJPE. Loop der bevolking.- Het aantal inwoners dezer gemeente bedroeg op Jan. 1941: 5514 (2896 mannen en 2618 vrouwen). Per 1 Januari van het jaar 1940 was dit aantal 5353 (2810 mannen en 2543 vrouwen). De bevolking is in den loop van het jaar 1940 dus toegenomen met 161 personen. Het aantal geboorten was (57 jongens en 38 meisjes), over leden 48 personen (25 jongens en 23 meisjes); vertrokken 425 (207 m. en 218 vt.) Er vestigden zich 539 men- schen in de gemeente (261 m. en 278 vrouwen). OUDKARSPEL. Winterhulp. - Het plaatselijk comité van de Winterhulp Nederland heeft onder leiding van den burge meester ten gemeentehuize verga derd. In deze vergadering deelde de- voorzitter o.a. mede, dat de eerst volgende collecte zal worden gehou den op 31 Januari en 1 Februari a.s. Het comité heeft zich onledig ge houden met de verdeeling van het ter beschikking gestelde bedrag. De steunbedragen wisselden af van 2.50 tot 5. Aan 34 gezinnen zijn waardebonnen uitgekeerd. HEERHUGOWAARD Bouw van boerderijen opgedragen - De bouw van zes boerderijen te Hoogland voor rekening van den wederopbouw in de omgeving van Amersfoort is opgedragen aan J. Leegwater, aannemer alhier, voor ruim f 107000. OBDAM Loop der bevolking. - In deze gemeente zijn in 1940 aangegeven 58 geboorten, 20 huwelijken, 14 sterfgevallen, 3 levenloos aange geven geboorten; vertrokken zijn 129 en ingekomen 134 personen; op 1 Januari 1940 bedroeg de bevol king 2019 en op 1 Jan. 1941 2068 personen. STOMPETOREN. Bond van boerinnen e. a. platte landsvrouwen. - Vrijdagavond trad in de geheel gevulde kleine zaal van café Kamsteeg mej. Menagé Challa op voor de afd. van den Bond van boerinnen e. a. plattelandsvrouwen. De spreekster begon met een frag ment uit Sally Salminen's boek .Katrina". Op suggestieve wijze bracht zij ons in kennis met de hoofdpersoon en de voornaamste fi guren uit dezen roman, teekende ten voeten uit de fiere, zelfstandige boerenvrouw, die werkend haar grootste levensteleurstelling wist te overwinnen. Na de pauze droeg mej. Menagé Challa komische schetsen voor, en kele met zeer diepen zin, waarmee zij haar gehoor geheel meesleepte. Het was een prachtige avond, waar voor de presidente, mevr. Rootjes Klerk, haar uit aller naam dankte en haar een „Tot weersziens" toeriep. Ik heb tot voor kort zorg gehad over het electrisch bedrijf dat het met zijn stroom zou blijven zitten geen straatverlichting, geen étalages vol licht, geen lichtreclames wat 'n strop aan electriciteit, die niet af genomen wordt en aan inkomsten die niet binnen komen. Om dit be drijf in zijn moeilijkheden tegemoet te komen en om het nuttige met het aangename te vereenigen, heb ik de huiskamer 's avonds zoo gezellig mo gelijk gemaakt: na het middenlicht ontstoken te hebben, heb ik eenige schemerlampjes ingeschakeld, het schilderijlampje laten branden en in de leeslamp een extra sterke peer gedraaid. Het resultaat was zeer ge zellig en het gaf bovendien een ge voel van voldoening om het over heidsbedrijf in zorgvolle tijden een extraatje te gunnen. Nu blijkt mij echter dat de over heid mijn zorgzaamheid maar matig heeft gewaardeerd. Zij dreigt me zelfs met een boete als ik de illumi natie van mijn woonvertrek niet ter stond tot 150 decalumen in het mid denlicht reduceer. Aardig is dat om 'n goede en goedmeenende klant zoo toe te blaffen. Als leidzaam en volg zaam burger slik ik dat echter: de peren in de schemerlampen gaan weer in de papieren en de 40 watt in plaats van de 75 in de leeslamp. BROEK OP LANGENDIJK. Wintervermaak. - De ijsclub Wintervermaak vergaderde gister avond in café De Boer onder leiding van den heer Jb. Balder. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heeren Ten Bruggen- cate en Jb. Balder met op een na algemeene stemmen herkozen. De heer P. de Geus besprak de eventueele aansluiting van de ijsclub bij den Kon. Ned. Schaatsenrijders- bond. Hierover voerden verscheidene heeren het woord. Men stelde zich op het standpunt, dat wanneer men ge dwongen kon worden, op Zondag wedstrijden te houden, van aanslui ting niet zou kunnen komen. Hier naar zal eerst nog worden geïnfor meerd. In de rondvraag kwam de demping van het Zuiderdel naar voren. Men zou het zeer-betreuren, als het del werd gedempt. De mooie ijsbaan, welke men thans bezit, zou daardoor verloren gaan. Besloten werd, aan het gemeentebestuur een adres te richten, met verzoek, niet tot de ciemping over te gaan. Na nog eenige besprekingen volgde sluiting. Loop der bevolking. - In het af- geloopen jaar werden in onze ge meente geboren 23 (33) jongens en 22 (27) meisjes. Totaal 45 (60) Hiervan behooren tot de geref. kerk 15 (23),- herv. kerk 19 (23), chr. geref. kerk 4 (5), doopsgez, kerk 2 (3), r.k. kerk (1), rem. kerk (1) en tot geen godsdienst 5 (5). Er overleden 8 (8) mannen en 11 (12) vrouwen, totaal 19 (20). Als levenloos is aangegeven de geboorte van twee kinderen (1) Er werden 17 (22) huwelijken ge sloten. Door vestiging nam de bevolking toe met 40 (26) mannen en 58 (42) vrouwen, totaal 98 (68); zij ver minderde door vertrek met 33 (41) mannen en 49 (73) vrouwen, to taal 82 (114). Op 1 Januari j.l. telde de ge meente dus 1133 (1111) mannen en 1138 (1118) vrouwen, totaa1 2271 (2229) inwoners. De tusschen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op het vorige jaar. Ik volg de overheid door dik en dun. Maar toch zal ik een verzoek schrift richten tot den direceur van het electrisch bedrijf om meer stroom dan het vorig jaar „in de overeenkomstige periode" te mogen gebruiken. En wel „op grond van de omstandigheid, dat het verbruik (volgens de meteropneming) vóór 15 December 1940 is toegenomen door een of meer nieuwe verbruiks- toestellen in werking gesteld sinds de overeenkomstige periode van het vorig jaar". Mijn vrouw heeft namelijk dit jaar met Sinterklaas geen kistje si garen voor me kunnen bemachtigen en me toen maar een electrischeh sigarenaansteker cadeau gedaan. Ik wil van dit nuttige geschenk gebruik maken, althans gebruik kunnen ma ken zoodra ik weer sigaren heb. En aangezien ik voor het aansteken van een sigaar geen 100 pet. boete wil oploopen, vraag ik bij de leiding van het electriciteitsbedrijf om „verhoogt rantsoen overeenkomende met dat van soortgelijke bestaande" electn- sche-sigarenaanstekers-houders. Dat is redelijk: men zal mij toch niet kunnen weigeren om het Sint Nico- laas-geschenk van mijn vrouw dank baar te benutten. Maar ik zou tocfl liever in de schoenen staan van iemand die wel sigaren maar geen genamer tijdpasseering dan een genamere tijdpasseering dan een verzoekschrift schrijven. SINT-PANCRAS. Bonte avond - De vereeniging Zanglust is voornemens om op 22 en 24 Jan. a.s. een bonten avond te geven, waar naast klassieke ook meer poplaire liederen ten gehoore zullen worden gebracht, terwijl voor afwisseling eenige voordrach ten worden gedaan door een uit de leden gevormd tooneelclubje. Ver der werkten aan deze avonden mede een groot orkest met een ongeveer 20. man sterke bezetting. Met begeleiding van dit orkest, het Alkmaarsch Salonorkest, diri gent de heer D. de Vlieger, zal onder leiding van den directeur van Zanglust, den heer H. J. Zaal, o. a. worden uitgevoerd „Donau- wellen", „De Heilige Stad", (Jeru salem), „Droomland", „Auf der Heide bluhen die letzte Rosen", enz. enz. Al met al staan -het publiek een paar zeer bijzondere avonden te wachten. DAN Men voelt zich vrijer en gezonder. Flaoon f1.05. Dubbele flacon fl.TS bij apotheker* en vakdrogisten. EGMOND AAN ZEE. Jaarvergadering Roode Kruis. De afdeeling van het Ned. Roode Kruis hield Donderdagavond haar jaarvergadering in Het Witte Huis. Mr. Spit was waarnemend voorzitter, daar de heer Jumelet als bestuurslid bedankt had. De secretaris, de heer W. van Eenennaam Jr., bracht het jaarver slag uit en tevens verslag van de ge beurtenissen tijdens de oorlogsda- dagen. De aangewezen koloniehuizen werden direct als hulpziekenhuizen in gereedheid gebracht. Op 18 Mei kwam bericht, dat geen patiënten te verwachten waren. In ieder geval was gebleken, dat de afdeeling pa raat was. Uit het jaarverslag stippen wij aan, dat de', nog maar pas ongerichte afdeeling in 1940 blijk gaf van de noodige vitaliteit. In voor- en najaar werd een goed geslaagde collecte ge houden. De opleiding van leden voor E.H.B.O. en voor helpster werd voortgezet tot '10 Mei. Verschillende benoodigdheden, brancards e.d. wer den aangeschaft. Een 40-tal werd genoteerd als donor voor den bloed transfusiedienst. Het verslag be sloot met een opwekking om paraat te blijven en de Roode Kruisgedachte te blijven uitdragen. De penningmeester, de heer. J. Petri, bracht verslag uit over den financieelen toestand van het afge- loopen jaar, die reden tot tevreden heid gaf. De begrooting voor 1941 ving aan met een klein batig saldo. Naar aanleiding van het verslag van den penningmeester over 1940, waaruit bleek, dat een 20-tal leden bedankten en ook enkelen hun con tributie niet betaalden, wees de voor zitter er op, dat Het Roode Kruis nog steeds steun verdient, omdat het ge wone werk normaal doorgaat en daarnaast zegenrijk werk gedaan wordt voor krijgsgevangenen en correspondentie met familie in het buitenland. Hierna was aan de orde de verkie zing van een voorzitter, wegens be danken van den heer Jumelet. De voorzitter bracht in herinnering, hoe de heer Jumelet vanaf de oprichting eeri groote stuwkracht was geweest en met zijn enthousiasme allen aan vuurde. Met het oog op de samen werking met de gemeente Egmond Binnen, achtte het bestuur het ge- wenscht, dat uit die gemeente thans een bestuurslid zou worden gekozen. Daarom stelde het bestuur voor als voorzitter te kiezen burgemeester G. C. Bos van Egmondbinnen. Na gehouden stemming bleek bur gemeester Bos met op 1 na alge meene stemmen gekozen te zijn, waarvan hem kennis zal worden ge geven. Daarnaast was er nog een vacature ontstaan door bedanken van den secretaris, den heer van Eenennaam, wegens vertrek. De voorzitter wenschte hem .geluk met de benoe ming te Hoogezand, maar het speet het bestuur ten zeerste, hem nu voortaan te moeten missen. Voor al hetgeen hij voor de afdeeling deed, bracht spr. hem hartelijk dank, met den wensch, dat voor hem en zijn ge zin een zeer gelukkige toekomst mocht zijn weggelegd. De voorzitter deelde hierna mede, dat het bestuur overleg gepleegd had inzake benoeming van een secretaris. Van het dagelijksch bestuur bedank ten de voorzitter en de secretaris en bleef alleen de penningmeester over. Met het oog hierop achtte het be stuur het gewenscht om niet twee nieuwe krachten in het dagelij ksche bestuur te brengen en het stelde daarom voor de functies van secre taris en penningmeester te combi neeren, zoodat de heer Petri dan secretaris-penningm. zou worden. De vergadering kon zich met dit voorstel vereenigen. De voorzit ter vertrouwde, dat de heer Petri het secretariaat op even lofwaardige wijze zou vervullen, als de heer van Eenennaam. De voorzitter sprak tot slot een woord van opwekking, waarbij Hij wees op het prachtige werk, dat het Nederlandsehe Roode Kruis juist nu doet, ter verzachting van het lot der krij gsgevangenen. HEILOO. Nutsavond. - Voor het depar tement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen werd Donderdag avond in de Rustende Jager een ontwikkelingsavond gehouden over „Syrië en de Bedouïnen". Na een inleiding van den voor zitter, ds. H. W. Bloemhoff, werd door den heer Gerard Pilger van Amsterdam .een causerie gehouden over dit interessante onderwerp, verduidelijkt door prachtige kleu- ren-fotogra'fie en lichtbeelden. Na de geschiedkundige inleiding werd een tocht gemaakt door Syrië, waarbij o. a. behandeld werd het watervraagstuk, het goud, Damas cus de oudste stad der wereld, de duizendjarige ruïnen van Palmyra en de Syrische muziek en dans. Tot slot was er een optreden in authentiek Bedouïnen-costuum. Het bezoek ongeveer 'n 100 personen viel niet mee. Loop der bevolking. - Op 1 Jan. 1940 bestond de bevolking dezer ge meente uit 4372. m. en 3908 vr., to taal 8280, personen. Zij vermeerderde door vestiging met 504 m. en 523 vr., door geboorten in de gemeente met 76 m. en 86 vr. en door geboorten elders, behoorende tot de gemeente Heiloo, met 12 m. en 14 vr. Van de in de gemeente geboren kinderen behooren 5 m. en 4 vr., totaal 9, tot andere gemeenten, zoodat de geheele vermeerdering was 587 m. en 619 vr. De bevolking verminderde door vertrek met 340 m. en 376 vr., door overlijden te Heiloo met 92 m. en 18 vr., door overlijden elders, behooren de tot deze gemeente, met 22 m. en 8 vr. en door te Heiloo overledenen, elders woonachtig, met 21 m. en 1 vr., totaal met 433 m. en 4Ó1 vr. Het bevolkingscijfer was op 1 Jan. 1941 dus 4526 m. en 4126 vr., totaal 8652, zoodat er een toename was van 372 personen. OESKUNDIG opgebouwde reclame-cam pagnes voor een goed ar tikel of een goede taak systematisch In couranten gevoerd moeten stagen Dr. H« „Er is beringen d< Wie den r gave aan 1 zijn vermo; OUDE-NIE) Geboren: 1 d. v. Johannes I Ermina Cornelk Afra, d. v. Joh rina Alida Porti jan Kuin en Tri nelis Wouterus, man en Afra 3 Margarehta, d. en Alida Wilhe Johanna Maria, en Cornelis Tan Overleder weduwe van F oud 84 jajren, scharwoude. BERGEN Geboren: 1 Adrianus Thei Geertruida Pe Gerardus Johan van Wonderen Leering. Iren d. v. Antonie U Johanna Jager. Piet, z. v. Bauki Rentenaar. I Petrus Druiven tharina Hoppen dorus, z. v. Pet helmina Catha Cornelis, z. v. Triena Leegwa Getrouwd nus Cornelis Vi Maria Jacoba v Overleder 70 jaar, echtger HARENKAI Geboren: Koesveld en vai weij. Fintje, en van Trijntje van Klaas Krap Herman Berr nes Jaspers en Nicolaas, z. van Kaatje Noo dus, z. van Jacc Guurtruida Sp Pieter, z. van t Maria Elisabeth Ondertrou manus Tamis te Jóhanna Maria I Ol AMSTERDAM Bijkante van Zaterdag STAATSLEEN1N 4 Nederland 1 3—3H Nederl 3 Ned -Indië 5'A Duitschl. BANK-INSTELLl Amsterd. Bank Hande' Mij. Cert 250. Koloniale Bank Ned. Ind. Hande IND. OND. BINti Alg. Kunstzijde Calvé Delft Cerl Nederl. Ford. Lever Bros Philips Gloeil. G< Bezit IND. OND. BUIT Am. Smelting Anaconda. Betbleh. Steel Cities Service General Motor* Kennecott Coppe North American Republic Steel Standard Brands Steel comm. CULTUUR MAA H. V. A. Java Cultuur. Ned. Ind. Suiker Verg. Vorstenlan PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubbei Hcssa Rubber Oostkust Rotterdam Tapa Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAART HollandAmerik JavaChiDa—Ja Kon. Ned. Stoot Scheepvaart Uni TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOOR\ Atchison Iopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw Union Paciiic Can. Pac, OFFICIEELE DER NEDERL 11 J NewYork 1 Berlijn 75.28 tot 30.17; I Stockholm 44 43.63—43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19 I.86 1/2—1.90 J>! 20; Stockh i3 59

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2