«3» STAD EN OMGEVING De Centrale Keuken wordt in gebruik genomen 8 9 10 Geboortedatum eetlust. en AGENDA KIJKEN is KOOPEN BUCLOECK AMSTE E EERSTE BLAD «3» Alkmaar, Dinsdag. DE BEGRAFENIS VAN EEN BRANDWEERMAN. De heer P. Wayboer naar zijn laatste rustplaats geleid. Op de algemeene begraafplaats is gistermiddag onder zeer grootè be langstelling het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Wayboer, heofdbrandweerman, ter aarde be steld. Een plechtigheid, die met korpseer geschiedde en waarvoor niet alleen de heele brandweer, maar ook de burgemeester en de oud-com mandant, de heer Frayman, aanwezig waren, alsmede de oud-hoofdlieden van de brandweer, de heeren Lütje- harms, Lind en van Dijk. Leden van het korps Kracht en Vlugheid droe gen de kist met het stoffelijk omhul sel, waarop een groote krans van het korps Kracht en Vlugheid, naar zijn laatste rustplaats; twee anderen droegen een baar met bloemstuk ken (waaronder een groote krans van de Vrijwillige Brandweer en een van het Weldadigheidscomité 1928- 1929), terwijl de overige leden van de vrijwillige brandweer zich achter de familie bij den stoet aansloten. De burgemeester was de eerste, die aan de geopende groeve het woord nam. Hij herinnerde eraan, boe hij op 27 Dec. bij de installatie van hoofdlieden der brandweer de hoop uitsprak, die de heer Wayboer, de toen ziek was, spoedig hersteld zou mogen wezen. Helaas heeft dit niet zoo mogen zijn: thans, nog geen drie weken later, staan we hier aan het graf van deze sympathieke fi guur, die meer dan 30 jaren lid was van het brandweerkorps. Hij heeft zich opgewerkt tot hoofdbrandweer man en vermocht zich in elk der door hem bekleede functies geliefd te maken, terwijl hij velen kon doen doen profiteeren van zijn groote ken nis op het gebied van de brandweer. Spr. brachten den overledene dank voor hetgeen hij aan de gemeente heeft gegeven. Voor mevr. Wayboer hoopte spr., dat God haar de kracht zal schenken om haar groote leed te dragen. Hij eindigde met een „Rust zacht". De heer F. H. R i n g e r s, com mandant van de brandweer, had het nog niet eerder meegemaakt, dat een lid van het korps, een kameraad, was overleden. En welk een kameraad was Wayboer! We noemden hem al tijd Piet. We kenden hem als vriend en tegelijk als zakenman en als vader, een trouw kameraad, die overal de scherpe kanten wist weg te nemen en altijd bereid was te doen wat in zijn handen gelegd werd om te doen. Spr. verzekerde mevr. W., dat de heele brandweer de laatste weken met haar heeft meegeleefd. U heeft veel in hem verloren, maar ook wij. Het had spr. goed gedaan, dat het heele korps er prijs op had. gesteld om thans bij zijn laatste rustplaats aanwezig te zijn. Een neef van den over ledene dacht aan een oudejaars avond, als 't afgeloopen jaar met zijn vele herinneringen de revue passeert en een nieuw jaar met nieuwe toe komst staat te beginnen. Aan Piet dragen wij mee een schat van herin neringen. Thans, nu hij vrij is van lichamelijk lijden, dringt zich zijn beeld uit het verleden aan ons op. Hij heeft ons een grooten schat ge geven door zijn gulle medewerking overal waar wij die behoefden, door zijn liefde en zorg voor allen die met hem waren en door zijn groote plichtsbetrachting. Aan het graf wilde spr. hem daarvoor dank zeg gen. Tot de achtergebleven echtgenoote richtte spr. het troostwoord, dat zij vele herinneringen heeft aan de lief de van haar man, herinneringen, die blijven tot in eeuwigheid. Namens -de familie bracht spr. een woord van dank voor de betoonde belangstelling en voor de vooral in den laatsten tijd ondervonden vriend schap. Ds. Brandt, luth. predikant te Haarlem, die in het sterfhuis reeds een lijkdienst had geleid, sprak ten slotte ook aan de groeve nog een en kel woord. Mevr. Wayboer, zoo zei hij, ge staat hier thans op een plaats, die voor u steeds zal blijven het graf van den geliefden man en den zorgzamen vader voor uw kinderen. Zij, die hem kenden, hebben hem ge- teekend als vriend, als man en als vader, maar zijn innerlijk leven heeft niemand beter gekend dan gij en gij weet, dat ook dit was gelijk zijn leven als brandweerman: altijd klaar, al tijd paraat en bereid te gaan als het sein ging, om anderen, die in nood waren, hulp te bieden. Dit alles zal tot u blijven spreken tot in lengte van dagen, 't Is waar, het kan u der. overledene niet vergoeden, maar laat die herinneringen bij u blijven, als ge op zijn ledige plaats staart. Dan blijft hij met u leven tot over het graf en blijft ge geestelijk samen verbonden. Spr. bad ten slotte het Onze Vader. GESLAAGD. Voor het Mercuriusdiploma Ne- derlandsche handelscorrespondentie slaagden te Amsterdam de heeren J. G. van Zanten en B. v. d. Berg. EXAMEN BOEKHOUDEN. Geslaagd voor het examen boek houden van de Vereeniging van leeraren in de handelswetenschap pen de heer D. Honig te Bergen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar, op alle Woens- en Zaterdagen van des v.m. 11 uur tot des n.m. 1 uur, de volgende voorwerpen, als gevonden gedeponeerd in het tijdvak van 1 lot 10 Januari 1941. koperen ketting, handschoen, vleesehkaart, kosteloos rijwielbe- lastingmerk, lederen zijstuk van een motorkap, bruine dameshand schoen, portemonnaie met inh., foto album, padvindersriem, paar grijze handschoenen, een paar grijze wanten, donkere wollen want, zwarte handschoen, leeren hand schoen met kap, nummerbordje van een motorrijwiel, sjaal, hoofddoek, rood-bruin wantje, groene ceintuur, sleutel, ceintuur, zwart vulpotlood, heeren pantalon inh. portemonnaie met inhoud. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende personen, de volgende voorwerpen, als gevonden gedepo neerd in hetzelfde tijdvak: licht blauw kussen, F. Mentzy, Achterom 20; grijze heerenhoed, Bruggeling, Bleekerskade 97; ro zenkrans, H. Schuyt, v. d. Woude straat 85; brandstofkaart, G. Boomstra, Snaarmanslaan 159; gebr. kinderhandschoen, Dekker, Brou werstraat 29; blauwe heeren win terjas, C. Boon, Rembrandstr. 49; Friesche schaats, W. v. Slooten. Kewnemerstraatweg 54 E; belfe kinderwantje, C. Brugman, Wester- kolkstraat 14; gebloemd kinder- taschje met inh., K. Schot, Water schapstraat 6; rood met blauwe muts, N. Wetterauw, Kenmemer- straatweg 50; huissleutel, Bergman, Gasthuisstraat 3; linker heeren- handschoen, C. Akkerman. Wilde- mashofje 77; bankbiljet a 100. Dröge, Langestraat 73; vulpenhou- derfoudraaltje, B. Butter, Steijn- straat 12; zwarte vulpen, A. Dele- meye, Burgerweeshuis; portefeuil le met inh., Wayboer, Houttil 48; paar bruine dameswanten, L. v. d. Togt, Leliestraat 10; damestasch m. inh., M. Rabeling, Grensstraat 6; paar roode damespantoffels, H. J. Schuijt, v. d. Woudestraat 85; groe ne ceintuur, E. Berger, Heilooërdijk 30; paar schaatsen, E. Bruyn, Prins Hendrikstraat 34; paar groene wan ten, J. Christiaanse, Font. Ver- schuirstraat 5; rood kinderwantje, H. Streefkerk, Kennemerstraatweg 16; armbandhorloge en rcode want, J. v. d. Meer, Achterweg 2; paar heerenhandschoenen, Koppijn, St. Anthoniusstraat 11; vulpotlood, D. Moolhuijzen, Geesterweg 11; gulden, P. Kleymeer, Bloemstraat 32; zwarte vulpen, G. Zwakman, Kreb- besteeg 4; paar leeren handschoe nen, Kantoor Lichtbedrijven, Hel- dersche weg; vulpotlood in houder. H Josee, Eikelenbergstraat 13; grijze vulpen, M. v. Grunningen. Nieuwlandersingel 71; portemon naie inh. sleutel en eenig geld Hoogeboom, ie Landdwarsstraat 15; hondenpenining, G. Waarkamp. No:rderkade 10. Indien men wederom in het bezit is van een verloren voorwerp, dient men hiervan ten spoedigste kennis te geven aan het Bureau van Politie te Alkmaar. NACHTELIJKE VECHTPARTIJ TE ZUIDSCHARWOUDE. In den nacht van Zondag op Maandag heeft voor den winkel van den heer Sch. alhier een vechtpartij plaats gehad, jvaarbij het warm is toegegaan. Het was al begonnen in de balzaal van den heer Rijper, toen C. K. ruzie kreeg met D. W. Deze vechtpartij eindigde met eep neder laag voor IC, die daarna naar huis ging en zich verkleedde, om, gewa pend met. een bijl, W. óp te wachten en zich te wreken. W. was hem ech ter te vlug af bij dit treffen voor de woning van den heer Sch., zoodat K., die het tegen de overmacht van W. en diens vrienden niet kon bolwer ken, voor de tweede maal het onder spit moest delven. Daar bleef het niet bij. De gemeente-veldwachter Prins en rijksveldwachter Joor, die deze zaak in behandeling kregen, hebben hem Maandagmorgen naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht, onder verdenking van poging tot zware mishandeling. 12 1/2 JAAR BURGEMEESTER. Onder zeer groote belangstelling heeft burgemeester G. C. Bos van Egmond-Binnen zijn twaalf en een halfjarig ambtsjubileum herdacht Des morgens om tien uur, werd een buitengewone raadsvergadering ge houden, welke ook door den jubila ris, zijn echtgenoote en kinderen werd bijgewoond. Tevens waren de ambtenaren en het personeel hierbij vertegenwoordigd. Na den geluk- wensch dankte wethouder de Waard namens allen ingezetenen der ge meente den jubilaris voor zijn goed bestuur en onvermoeiden arbeid. Tevens wees spreker op de uitste kende samenwerking tusschen bur- Bijzonderheden over knipkaarten en dagkaarten. Algemeene wenken. 1. Wat moet men doen om eten uit de Centrale Keuken te beko men? Zorgen dat men in het bezit komt van a. een knipkaart en van b. een dagkaart met aangegeven datum. 2. Hoe komt men aan een knip kaart? Men gaat naar het hoofd bureau van de Centrale Keuken, gevestigd in de Bosboom Tous- saintschool ingang Brillesteeg, en neemt mede a. zijn distributiestamkaart en b. zijn vet- en boterkaart. Men levere aan het bureau in: 4 vleeschbonnen, Vi vet- of bo terbon en 1/3 peulvruchtenbon. Nadat men deze bonnen heeft ingeleverd, wordt de distributie stamkaart en de vet- en boter kaart afgestempeld, waarna zonder eenige verdere betaling de knipkaart, die recht geeft op den aankoop van 9 dagkaarten, wordt uitgereikt. Voor de goede orde wijzen wij er nog op dat iemand, die in een gezin van 4 personen gebruik wil maken van de Centrale Keuken, ook 4 knipkaarten be hoort aan te vragen, vanzelf sprekend met 4 stamkaarten, en de daarbij behoorende bonnen dient in te leveren. Men wordt verzocht om niet op den laatsten dag de knip kaarten te komen halen, daar dit natuurlijk stagnatie zou veroor zaken. Het hoofdbureau is met opzet enkele dagen vroeger ge opend dan de uitdeellokalen, om een rustig verloop te waar borgen. Ten overvloede wijzen wij er nog op dat zij, die in het bezit zijn van een boterkaart een knipkaart bekomen, die recht geeft op den aankoop van dag kaarten a 25 cent, terwijl dege nen die een vetkaart hebben, hetzelfde recht hebben vOor porties 13 cent. Hieruit volgt dus dat telkens met de distri butiestamkaart ook de vetkaart voor de bepaalde periode van 9 dagen moet worden afgestem peld, daar men niet op dezelfde vetkaart 2 maal een goedkoope knipkaart kan bekomen. 3. Hoe komt men aan een dag kaart, die recht geeft op het verkrijgen van het eten zelf? De eerste maal gaat men één dag voordat men den maaltijd wil gebruiken naar het uitdeel lokaal waar men zijn eten halen wil. Deze uitdeellokalen zijn: 1. Het gebouw kindervoeding in de Doelenstraat; 2. Het R.K. Gezellengebouw op het Verdronkenoord; 3. De Tesselschadeschool, ingang Brillesteeg/Laat; 4. Het R.K. Patronaatsgebouw op het Varnebroek. In één dezer uitdeellokalen dient men altijd bij zich te heb ben zijn knipkaart, die tegen be taling van 13 of 25 cent geknipt wordt en waarop men de met datum gestempelde 'dagkaart overhandigd krijgt. Vermoedelijk zal de eerste dag, waarop het eten verkrijg baar is, zijn Dinsdag 28 Januari a.s., zoodat men dus op Maandag 27 Januari tusschen 10 en 2 uur op één der uitdeellokalen met zijn knipkaart dient te komen. VOORLOOPIGE REGELING. Aantal knipkaarten In te'leveren bonnen Ontvangt wisselbonnen terug 1 1 vet- of boterbon. 1 peulvruchtenbon. 4 vleeschbonnen. 1 wisselbon vet/boter. 2 wisselbonnen peul vruchten. 2 1 vet- of boterbon. 1 peulvruchtenbon. 8 vleeschbonnen. 1 wisselbon peul vruchten. 3 2 vet/boterbonnen. 1 peulvruchtenbon. 12 vleeschbonnen. 1 wisselbon vet/boter. 4 2 vet/boterbönnen. 2 peulvruchtenbonnen. 16 vleeschbonnen. 2 wisselbonnen peul vruchten. 5 3 vet/bóterbonnen. 2 peulvruchtenbonnen. 20 vleeschbonnen. 1 wisselbon vet/boter. 1 wisselbon peul vruchten. 6 3 vet/boterbonnen. 2 peulvruchtenbonnen. 24 vleeschbonnen. Niets terug. 7 4 vet/boterbonnen. 3 peulvruchtenbonnen. 28 vleeschbonnen. 1 wisselbon vet/boter. 2 wisselbonnen peul vruchten. 4 vet/boterbonnen. 3 peulvruchtenbonnen. 32 vleeschbonnen. 1 wisselbon peul vruchten. 5 vet/boterbonnen. 3 peulvruchtenbonnen. 36 vleeschbonnen. 1 Wisselbon vet/boter. 5 vet/boterbonnen. 4 peulvruchtenbonnen. 40 vleeschbonnen. 2 wisselbonnen peul vruchten. Bonnen geldig in het tijdvak na 21 Januari worden ingenomen. Vanzelfsprekend kan men dan op Dinsdag 28 Januari het eten komen halen en gelijktijdig wederom een dagkaart koopen voor den volgenden dag en zoo kan dit dagelijks doorgaan. Het publiek dient er nog even rekening mede te houden, dat men er zelf voor moet zorgen een pan of pot mede te brengen waarin het eten meegenomen kan worden. Zonder dat men eei knipkaart bij zich heeft kan nimmer een dagkaart worden afgegeven. Welke werkwijze moet men vol gen na afloop van de eerste 9 dagen? Hiervoor wordt een dezer dagen in de plaatselijke bladen de regeling bekend gemaakt. In ieder geval zal er tijdig gezorgd worden dat de nieuwe- knipkaar ten voor de volgende 9-daagsche periode aan het hoofdbureau af gehaald kunnen worden, waar voor men altijd weer de boven genoemde bescheiden dient mede te brengen. 5. Wanneer opent het hoofdbureau? Het hoofdbureau ter verkrij ging van de knipkaarten wordt geopend Woensdag 15 Januari 's morgens om 10 uur in de Bosboom Toussaintschool, ingang Brillesteeg. Het is dagelijks ge opend van 10 tot 2 uur. 6. Wanneer openen de uitdeel lokalen? De uitdeellokalen worden ge opend ter verkrijging van de dagkaarten op Maandag 22 Januari a.s. Zij zijn dagelijks ge opend van 10 tot 2 uur. 7 Hoe laat is het eten verkrijg baar? Het eten wordt dagelijks aar de uitdeellokalen uitgereikt van 11.30 tot 12.30. gemeester en gemeente, welke e? gemeente ten goede is gekomen. Nadat nog meerderen het woord hadden gevoerd, bracht de jubilaris dank aan allen, die met hem had den samengewerkt en hoopte met Gods hulp de gemeente tot grooten bloei te brengen. Des namiddags werd in café Mooy een receptie gehouden, welke druk bezocht werd. Hierna gaven de plaatselijke muzièkvereenigingen eenige stukken ten gehoore ter eere van hun jubileerenden burge meester aan de gemeente bewezen heeft, werd hem na de receptie een cadeau aangeboden. De dag werd besloten met een gezellig samenzijn. SPRUITKOOL GESTROOPT. Dè beide zoons van den heer H. K. te Zuid.-charwoude betraptep een tweetal personen, de gebr. B. uit Broek op Langendijk, bij het stroo pen van spruitkool van het land van hun vader. Zich ontdekt ziende, na men de gebr. B de "'ucht, doch zij werden opgevangen door twee rijks veldwachters, die toevallig passeer den. Deze hebben proces-verbaal op gemaakt en de spruitkool in beslag geromen. Ue ruggegiaat van elk reclame-plan: DAGBLAD-RECLAME! De distributiedienst heeft weer ten royale bui. Met kwistige hand worden thans stapels kaarten en bonnen uitgereikt: allen krijgen hun beurt en niemand wordt vergeten. Maar de hand is toch niet zóó kwis tig en de stapels zijn toch niet zóó hoog dat ieder het maar voor het uitzoeken of voor het grijpen heeft Voedingsexperts hebben naar de hoogere wiskunde gegrepen om voor ieder nauwkeurig uit te rekenen op welk gedeelte van den voedselvoor raad hij aanspraak mag maken zon der anderen iets te kort te doen. Die particuliere porties houden ten nauwste verband met den leef tijd; er zijn hier zeer scherpe gren zen te trekken. Wie op 2 Februari 1920 geboren is, heeft meer honger dan iemand die op 1 Februari van dat jaar het levenslicht aanschouw de: hij krijgt daarom een-vijfde broodkaart meer. Wie op 2 Februari 1927 op den aardbol verscheen, heeft weer minder trek dan iemand die EERSTE hem eén dag voor is: de extra bo terham vervalt dus. Wie op 2 Februari 1933 om 0.05 uur het ort- dermaansche betrad, zal zichzelf en zijn kleedij vuiler maken dan zijn tweelingbroer die in die belangrijke nacht van 1 op 2 Februari tien mi nuten verder zijn entree deed: zes zeepbonnen meer dus. Kinderen van 2 Februari 1937 hebben minder trelc in een „bam" met vleesch en meer in een bordje pap dan die van 1 Februari van dat jaar: slechts y, brood- en vleesehkaart en een extra papkaart en ze kunnen hun zin krij gen. De peuters van 2 Februari 1939 maken zich vuiler dan die van daags tevoren: met zes bonnen voor een extra rantsoen toiletzeep zijn ze toonbaar te houden. Voor wie het eenmaal weet, is het heel begrijpelijk en eenvoudig. Ook in de praktijk van een gezin met een kroost geboren tusschen 1 Februari 1939 en 2 Februari 1920 valt het erg mee om ieder het zijne te geven. Men doet hutje bij mutje, en geeft ieder wat hij noodig heeft, maar de jongsten hebben hier de eerste rechten. Bioscopen. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Verdachte ontkent (rom.-sens.); hoofdrollen Olga Tsjechowa en Al- brecht Schönhals. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer De oude en de jonge koning (hist.-rom.); hoofdrollen Emil Jen nings, Werner Hinz en Marielouise Claudius. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdag geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Storm op den Mont-Blane (rom.- sens.); hoofdrollen Sepp Rist, Leni Riefenstahl en Ernst Udet. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De nacht der beslissing (rom.); hoofdrollen Pola Negri, Sabine Peters en Ivan Pelrovitch. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 14 Januari. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, Zwitser land-avond van de N.R.V. Woensdag 15 Januari. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoe ring van ,,'n Rare familie", door Jo- han Kaart en zijn gezelschap. Donderdag 16 Januari. -1.30 uur, Harmonie, verg. vanwege de K. v. K.; causerie over „De wer king van het distributie-apparaat" en „Het besluit omzetbelasting 1940". „Savoy", Laat, band J. v. d. Brink. EGMOND-BINNEN. Vergadering Ziekenfonds. In het patronaatsgebouw hield het zie kenfonds voor Egmondbinnen en Rinnegom zijn jaarvergadering, on der voorzitterschap van den heer C. van der Molen. Uit het jaarverslag van den penningmeester ,den heer J. J. Liefting, bleek, dat 1940 een gunstig jaar was en voor het eerst weder eens een batig saldo oplever de. Besloten werd aan leden van sportvereenigingen bij eventueel ongeval ook uit te betalen. Toetre ding tot het fonds zal voortaanal leen mogelijk zijn in Januari en in den loop van het jaar alleen voor pasgehuwden. NOORDSCHARWOUDE. Die willen hun baantje kwijt. - Onder de mannelijke bewoners der gemeente circuleert een adres gericht aan den rijksinspecteur der luchtbescherming te Den Haag, waaraan gevraagd word de burgerij van de patrouillediensten der lucht bescherming te ontslaan en hiervoor werkloozen aan te stéllen. Polderverkiezing. - Bij de stem ming voor een bestuurslid van den Noordscharwouder polder is de heer G. Heeringa met algemeene stem men herkozen. SCHERMERHORN. Uitvoering Amicitia. - Het whs de eerste maal in dit seizoen, dat een ontspanningsavond werd gegeven en zooals te verwachten viel, was de groote tooneelzaal van café Schreu- der overvol, toen Zondagavond 12 dezer de rederijkerskamer „Amicitia" voor den dag kwam met het klucht spel ,,'n Huis vol herrie". De opvoe ring van dit stuk was best; alle medewerkers zaten goed in hun rol en speelden vlot. Vooral mejvr. S. de JongVisser vertolkte haar rol van schoonmoeder uitstekend. OTERLEEK. Geslaagd. - Onze plaatsgenoot, de heer Jac. Govers is geslaagd voor het op 18 December gehouden M-rcurius"-examen Nederland- ~che handelscorrespondentie. Herkozen. - Als bestuurslid van de banfie en polder Oterléek is herkozen de heer Jb. Moerbeek. OPGESPOORD. Rijks- en gemeentepolitie te Noordscarwoude zijn er in geslaagd, den dader op te sporen van een eenigen tijd geleden aldaar gepleeg- den rijwieldiefstal. De dader, die in Den Helder vertoefde, werd daar ge arresteerd en naar Noordscharwoude overgebracht. Hij heeft bekend en is nu naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht. NAAR HET HUIS VAN BEWARING. De politie te Schermerhorn heeft een tuinder gearresteerd, die onze delijke handelingen met minderjari gen pleegde. De man is gevankelijk naar Alkmaar overgebracht. HEILOO. Tooneel Sint Josephgezellen. - Voor een uitverkochte zaa (terwlijl men velen moest teleurstellen) gaf Zondagavond 6 uur de tooneelclub van de St. Jozep Gezellen een op voering van „De Bibliothecaris", blijspel in 4 bedrijven door Gustav von Moser. Het stuk, vol humor en afwisseling, werd vlot gespeel«, zoodat de erin voorkomende pracht- typen goed tot hun recht kwamen. De grime en de tooneel-décoratie waren goed verzorgd. Een gezellig bal besloot de avond. OUDE NIEDORP. Gecombineerde IJsclub.- Op initiatief van eenige inwoners dezer gemeente is men overgegaan tot op richting van een gecombineerde ijsclub. De heer Klaver, die als voor zitter van de tot nu toe bestaande ijsclub te Zijdewind het eerst het woord voerde, noemde deze oprich ting eigenlijk een klap in het gezicht van de bestaande club, doch in oogenschouw nemende dat men niet anders wilde, kon spreker er zich mee vereenigen. Het zou spreker echter zeer verheugen, indien de nieuwe club de goederen en de schulden van de thans nog bestaande club zou overnemen. Na hierover eenigen tijd te hebben gesproken, werd overeengekomen dat het wei nige materiaal zal worden overgeno men en dat het nieuwe en het oude bestuur in contact zullen treden en gezamenlijk de schulden van de oude club, bedragende ongeveer 40, zul len ovternemen zonder dat de leden daartoe zullen bijdragen. Op een desbetreffende vraag lichtte de heer Bakker toe, dat vergunning om het beoogde water bij den Tocht te exploiteeren, zonder kosten of formaliteiten bij het Geestmeram- bacht zal zijn te verkrijgen. De kosten van het lidmaatschap werden vastgesteld op 1. Wegens het vergevorderd seizoen zal echter voor dit jaar het lidmaatschap ge steld zijn op 0.50 en zij d'e by de oude club reeds f 0.50 hebben vol daan, worden automatisch lid van de nieuwe. Voor Slootgaard werden tot be stuursleden gekozen de heeren G. Poland en S. Hoek, voor Waarland de heeren G. Jonker, S. de Jong en F. van Schagen, voor Zijdewind de heeren P. Klaver, M. de Graaf en P. Wijnker, voor 't Veld de heeren H. Tamis, G. Groen en J. Ligthart. Als voorzitter werd aangewezen de heer S. de Jong, secretaris de heer H. Tamis en penningmeester de heer G. Jonker. De naam van de nieuwe ijsclub zal luiden „Eendracht maakt Macht". Kunstvlijttentoonstelling. - De uitslag van deze tentoonstelling was: I. G. Ursem, 2. S. Groot, 3. J. Bakker. Een eervolle vermelding viel ten deel aan Th. Leegwater, P. Bleeker en D. Wijnker. Tooneeluitvoering. - Zondag gaf de Middenstandsvereeniging Oude Niedorp een middaguitvoering, waar op door de tooneelver. „Kunst na Arbeid" werd opgevoerd het be kende blijsjpel in drie bedrijven Betje regeert". Er was een talrijk oubliek, o.a. de burgemeester en zijn echtgenoote. Na afloop van de zeer geslaagde uitvoering volgde een geanimeerd bal. s Nederlands Maandagav Zuidscharwou Tuindersbond heer H. Stoff De voorzitti Jz., heeft bi. leden besti Kramer Sr. de woorden Spr. bespra nissen in het danks de de tuinders becritiseerde meening wor het den tuinc O. W. wordt daarvan nog meldingen va vergeet men werd gegeven terwege zal bi De prijsstijf weest. Onze nog zijn te sti den prijs. De baggerre ling zijn nog den, omdat ei beschikbaar T. a. v. de de voorzitter voorzitter van geen ontslaga te worden ing bouwers. In het jaarv taris, den hee medegedeeld, 50 tot 47 is wordt het Kramer. Ook groote prijsstij waren echter kochten. Het ging. De reg< hooging van renten enz. ji De stijging veilingen is rekend over leden en de kosten. Medegedeeld peulvruchten per gezinslid voor eigen gel per gezinslid broodbonnen, met inlevering Er bestaat aanvragen van neer men een dateerd vóór 5 Het financiei AMSTERDA Bijkanl van Dinsda STAATSLEEN1I 4 Nederland 3—3K Nede 3 Ned.-lndië 5 y, Duitschl BANK-INSTELI Amsterd. Bank Handel Mij. Ce: 250. Koloniale Bank Ned. Ind. Rano IND. OND. BIN Alg. Kunstzijde Calvé Delft Ce Nederl Ford. Lever Bros Philips Gloed. Bezit IND. OND. BUI Am. Smelting Anaconda Bethleh. Stee! Cities Service General Motor Kennecott Copf North Americar Republic Steel Standard Branc Steel comm CULTUUR MA H V. A. Java Cultuur. Ned. Ind Suike Verg. Vorstenla PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. P-tr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubbe Deli Bat Rubbe Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tap Serbadjadi lnterc Rubber SCHEEPVAART Holland'Ameril JavaChina Ja Kon Ned. Stoo Scheepvaart Un TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOOR! Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw Union Pacific Can Pac VALUTAKOEI LANDSCHE (Schriftelijke Valuta's: New-York 1. Berlijn 75.28— tot 30.17; H Stockholm 44 43.63—43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19- 1.86 1/2—1.90 3U.20Stockh Zurich 43.59—4

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2