STAD EN OMGEVING AGENDA GEMEENTERADEN PUBLICATIES BURGERLIJKE STAND alkmaar. KERK EN SCHOOL STILLE NO 9 n A S H E L L HAMMETT 4 EERSTE BLAD Alkmaar, Woensdag. DE CENTRALE KEUKEN. Op a-s. Dinsdag opening. Met het verstrekken van warme maaltijden uit de centrale keuken wordt Dinsdag 21 Januari begonnen. Zij, die daaraan wenschen deel te nemen, dienen zich zoo spoedig mogelijk van knipkaarten te voor zien. De dagkaartenverkoop aan de vier uitdeellokalen begint a.s. Maandag 20 Januari. ALKMAARSCHE GELEIDE- DIENST. Deze dienst is heden gevestigd Groot Nieuwland 40 met volle me dewerking der politie. Deze dienst zorgt niet alleen voor geleide, maar belast zich ook met diverse distributie-aangelegenheden, zooals het halen van kaarten, het plakken van bons, enz. MET DE REISVEREENIGING NAAR ZWITSERLAND. Een aantal leden van de Alkmaar- sche afdeeling der Ned. Reisvereeni- ging, bijeen in het Gulden Vlies, heeft gisteravond onder leiding van den heer J. Panman uit Den Haag voor hun lang geen dnbekende een tocht gemaakt door het Zuidoostelijk deel van Zwitserland en genoten van zomer, voorjaar en winter, zon, wa ter en sneeuw, alles door middel van een viertal films. Vooraf heeft de heer Panman eeni- ge mededeelingen gegeven over de groote vereeniging, die de laatste jaren een 60.000 leden had en ge regeld de ongeveer 10.000 bedankjes door nieuwe leden zag aangevuld. In 1940 waren er 8000 opzeggingen tegen 1500 toetredingen, maar finan- cieel staat de vereeniging wel zóó sterk, dat zij dezen tijd wel weer zal dóórkomen. Sinds 1 Jan. j.l. zijn er al 203 nieuwe leden ingeschreven Er werden een viertal films ver toond: „De zon tegemoet", „In het land van de Rhatoromano", „De dsrstige aarde" en „Een Zondagmor gen op ski's". Alvorens het afdraaien begon, gaf de heer Panman van elk dezer rolprenten een korte verklaring om het den toeschouwers gemakke lijker te maken de film te verstaan. De eerste geeft beelden van een berg tocht op een laten winterdag in het Engadin met onmiddellijk daarop aansluitend een rit in de omgeving van Lugano, waar de voorjaarsboden reeds bloeiden. De tweede film brengt ons in Grau- bunderland, waar de Rhatoromanen wonen, die in 1424 den „Grauen Bund" sloten ter bewaring van hun eigen taal. De film „De dorstige aarde" brengt den strijd der Zwitsers tegen en óm het water in beeld; het water, dat soms een vernielende vijand is en op andere tijden een vriend, dien men met gebed en gejuich binnenhaalt. De vierde en laatste film, sprak geheel voor zich zelf: ski-en door een grootsch sneeuwlandschap, over en tusschen bergen met in een dik wit kleed gestoken dennen. Al deze films gaven in een schat van foto's een heerlijk beeld van het door toeristen zoo druk bezochte Zwitserland, dat thans jammer genoeg voor toerisme gesloten is. We hebben tal van bijzonderheden gehoord en gezien over gebruiken en het leven in Zuidoost-Zwitserland, zooveel, dat allicht bij sommigen de lust zal zijn opkomen om een en an der eens in werkelijkheid te zien, terwijl bij anderen mooie herinnerin gen zijn gewekt. De voorzitter, de heer Sietsma, die bij den aanvang na zijn welkomst woord eenige vereenigings-mededee - iingen heeft gedaan, sprak aan het einde van den avond een woord van dank tot den heer Panman, dat met een hartelijk applaus onderstreept werd. WENSCHEN VAN TUINDERS. De kostprijzen; verwarming door petroleum. Dinsdag hebben de heeren Jb. de Vries en A. Hoogland te Sint Pancras namens den Kring Langendijk van den Ned. Tuindersbond een bezoek gebracht aan de Ned. Groenten en Fruitcentrale. Breedvoerig hebben zij in dit onderhoud over de prijzen- regeling voor de verschillende tuin bouwproducten gesproken en de wenschen van de tuinders naar vo ren gebracht. Aan deze wenschen is Maandag j.l. reeds gedeeltelijk tege moet gekomen, doch nog niet vol doende. Er bestaat nog een vrij be langrijk verschil .tusschen de maxi mumprijzen en de door de organi saties berekende kostprijzen. Men had bij de N;G.F.C. een gewillig oor. Er werd wel voor gevoeld, om een percentage van de^i aanvoer be schikbaar te stellen voor vrijen han del voor het binnenland. Defini tieve toezeggingen konden echter niet worden gedaan. Het vraagstuk der verwarming van de schuren met petroleum 's Dinsdag eveneens besproken op het betreffende bureau van den commis saris voor de voedselvoorziening. Daar werd uitvoerig de noodzake lijkheid van de verwarming met pe troleum besproken, aangezien voor velen de verwarming met vaste brandstoffen niet doeltreffend is. Men verkreeg de toezegging, dat al het mogelijke gedaan zal worden, om het verzoek om beschikbaarstel ling van petroleum voor dit doel te kunnen inwilligen. KUNSTEN AARSVEREENIGING TE BERGEN. De jaarlijks door dez<_ vereeniging beschikbaar gesteldè schilderijen werden toegewezen aan den heer J. J. Nieuwerehuijzen, burgemeester van Limmen, een schilderij, eerste keuze; den heer dr. L. Kukenheim Bz. van Amsterdam, een schilderij, 2de keuze; den heer P. Trapman van Bergen, een teekeniing of pastel. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Wegens diefstal van een rijwiel werd door de politie te Den Helder aangehouden een 33-jarige sjouwer man, aldaar woonachtig. Hij is ter beschikking van de justitie naar Alkmaar op transport gesteld. BEPERKING SPOORWEGVER KEER IN FRANKRIJK. Vichy, 14 Januari (Stefani) Naar medegedeeld wordt, zal met ingang van heden het personenverkeer op de spoorwegen in het niet bezette deel van Frankrijk beperkt worden tot een trein per dag op de hoofd lijnen en volkomen gestaakt op de secondaire lijnen. Deze maatregel is genomen in verband met het ge brek aan steenkool. NIEUWS IN 'T KORT Brand eischt vier menschen- levens. (D.N.B.) - Bij een grooten brand in een pakhuis aan de East- river (Am.) zijn vier menschen om het leven gekomen en verscheidene ernstig gewond. Japansche bommenwerpers in actie. (D.N.B.) - In Tsjoenking is gister luchtalarm gemaakt, toen negen Japansche vliegtuigen boven Hot- sjoean, honderd kilometer ten Noor den van Tsjoengking verschenen en door bommen lieten vallen. Samensmelting van Japansche jeugdorganisaties. (D.N.B.) - Gister is onder leiding van den minister van onderwijs Hasjida de aaneen sluiting van alle Japansche jeugdor ganisaties tot stand gekomen. Onlusten in Ecuador. (D.N.B.) - Te Quito (Ecuador) hebben zich ongeregeldheden voorgedaan. Demon stranten verlangden in een storm achtige betooging, dat elf ^vliegers, die zich wegens deelname aan de poging tot opstand ten gunste van oud-president Ibarra sedert een jaar in hechtenis bevinden, zouden wor den vrijgelaten. Tot dusver werden twee personen gedood en 36 gewond. Nieuwe Chief-Whip in het En- gelsche Lagerhuis (D.N.B.) - Naar Reuter meldt, is James Gray Stuart als opvolger van den minister van oorlog, Margesson, benoemd tot chief-whip in het Lagerhuis. Nieuw Zwitsersch protest te Londen. (Stefani.) - De bondsraad heeft gisteren beraadslaagd over het stelselmatig vliegen van Engelsche militaire toestellen boven Zwitsersch gebied. Opnieuw is een protest tot de Britsche regeering gericht. Spoorwegongeluk in Joego slavië (D.N.B.) - In Oost-Servië is op den spoorlijn van Prahovo aan den Donau naar Nisj in de buurt van het station Rgosjta een volle wagon derde klasse ontspoord. Onder de reizigers ontstond een paniek. Ter wijl de wagon overhelde, sprongen zij er uit. Vier passagiers werden op slag gedood, terwijl drie andere pas sagiers zwaar gewond werden. Ver scheidene personen worden vermist. Het aantal licht gewonden is groot. Bioscopen. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Verdachte ontkent (rom.-sens.); hoofdrollen Olga Tsjechowa en AI- brecht Schönhals. Toegang boven 18 jaar- Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer De oude en de jonge koning (hist.-rom.); hoofdrollen Emil Jan- nings, Werner Hinz en Marielouise Claudius. Toegang boven 18 jaar. Donderdag geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Storm op den Mont-Blanc (rom.- sens.); hoofdrollen Sepp Rist, Leni Riefenstahl en Ernst Udet. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De nacht der beslissing (rom.); hoofdrollen Pola Negri, Sabine Peters en Ivan Pelrovitch. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 15 Januari. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoe ring van ,,'n Rare familie", door Jo- han Kaart en zijn gezeLschap. Donderdag 16 Januari. 1.30 uur, Harmonie, verg. vanwege de K. v. K.; causerie over „De wer king van het distributie-apparaat" en „Het besluit omzetbelasting 1940". „Savoy", Laat, band J. v. d. Brink. Vrijdag 17 Januari. 7 uur, de Unie, voordracht der In donesische muziek, voor de Volks universiteit. LOTERIJ „ZONNESTRAAL". Bij de trekking van de de „Zon- nestraal"-loterij zijn de drie hoofd prijzen gevallen op de navolgende nummers: landhuis t. w. v. 4000 of een andere prijs tot gelijke waar- ue op no. 126367; zomerhuisje t. w. v. 2000 of een andere prijs van gelijke waarde op no. 114456; kajuit zeiljacht met hulpmotor ter waarde van 1000 op no. 136276. ERNSTIG ONGEVAL TE NOORDSCHARWOUDE. De heer H. uit den Helder reed Dinsdagmiddag met paard en wagen door Noordscharwoude. Bij het Gor- terdiepje geraakte er een wiel van den wagen, waardoor de wagen overzij ging. De voerman viel en de wagen ging over zijn lichaamr Het paard sloeg op hol, maar kon spoedig worden gegrepen. De heer H. werd bij ds. Richel bnner.gedragen, waar dr. Wilmink uit Zuidscharwoude de eerste ge neeskundige hulp verleende. Het slachtoffer was er vrij ernstig aan toe. Hij had een hersenschudding en nog eenige verwondingen, zoodat overbrenging per ziekenauto naar het ziekenhuis te Alkmaar noodzake lijk bleek. EGMOND AAN ZEE. Loop der bevolking. - *Volgens de voorloopige telling is het bevol kingscijfer onzer gemeente in 1940 gestegen van 3153 tot 3178. EGMONDBINNEN. Aanbesteding. - B. en W. heb ben aanbesteed het ophalen van vuilnis langs de huizen in 1941. Laagste inschrijver was Adr. de Graaf te Egmondbinnen met 2.75 per keer. Het werk is aan den laag- sten inschrijver gegund. Vergadering L. T. B. - De af deeling Egmondbinnen van den Land- en Tuinbouwbond hield Maandagavond een algemeene ver gadering in café van der Molen te Rinnegom, onder voorzitterschap van den heer Roskam. De heer Maasdam vertoonde de zen avond een aantal films over de veefokkerij, die zeer leerzaam wa ren en door den heer Maasdam werden toegelicht en met tal van wetenswaardige bijzonderheden aangevuld. De heer Maasdam ver toonde ter afwisseling nog enkele ontspanningsfilms en hield een cau serie over het belang van verbete ring van den veestapel, juist in den tegenwoordigen tijd. In Egmond binnen is z. i. op dit gebied nog veel te verbeteren, omdat men al te veel alleen op de melkproductie let. Ten- siotte beantwoordde spreker nog verschillende uit de vergadering gestelde vragen. STOMPETOREN. Benoemd. - In de laatstgehou den bestuursvergadering van de Vereeniging tot exploitatie eener proefzuivelboerderij te Hoorn zijn gekozen tot voorzitter in de plaats van den heer W. Keestra, de heer Davelaar, diriecteur - an de zuivel- "abriek „Neerlandia" en tot secre taris—penningmeester voor wijlen den heer Kuiper, de heer Jb. Posch, burgemeester der gemeente Oter- leek. HEILOO. Jaarvergadering Wit-Gele Kruis. - Op deze Maandagavond gehouden vergadering, onder voorzitterschap van den heer M. J. C. van Rossum, bleek uit het jaarverslag dat het ledental is vooruitgegaan van 533 tot 562. Er werden 2143 bezoeken afge legd bij 113 patiënten, 612 voor zui gelingenzorg en 266 voor t.b.c.- patiënten. Er zijn ook nog 98 propa gandabezoeken afgelegd en 45 voor maatschappelijk werk. Het consul tatiebureau bleek in een groote be hoefte te voorzien: 220 consulten werden gegeven op 24 zitdagen; 506 maal zijn verplegingsartikelen uitge leend. Over het terugbrengen is men maar matig te spreken. De kinder verzorgingscursus met 32 deelneem sters, waarvan 28 zijn geslaagd, is een succes geworden. Uit het financiëelverslag bleek, dat de ontvangsten en uitgaven waren 3620.25, batig saldo 58.77. De schuld is nog f 1090. De begrooting 1941 werd aangeboden in ontvang sten en uitgaven op 2739.41. Men rekent op 321 van het Rijk, 600 van de gemeente Heiloo en 1650 aan contributie. Mevrouw Brantjes bracht verslag uit over de kraamverzorging. Het ledental liep terug tot 58, het aantal donateurs verminderde tot 33. Het financieel verslag gaf aan 931.08. Van de afdeeling is het geheele be drag der verloting ontvangen, zijnde 138.52. Er is een vooruitgang van 232.72K- De bijbetaling voorbaker hulp heeft 492.05 gekost. De voorzitter stelde vast, dat er 82 bevallingen zijn geweest en in door snee brengt elk geval kosten mee voor de afdeeling. Toch vond hij het wenschelijk, dat men de hulp van gediplomeerde bakers via het Wit- Gele kruis vraagt, ook voor 'gevallen, die men zelf kar. en wil betalen. De begrooting kraam verpleging werd vastgesteld op 571. Na rond vraag volgde sluiting; Boomen rooien. - Door het ge meentebestuur zal eerstdaags wor den overgegaan tot den verkoop van 33 zware iepenboomen aan de Oost zijde van den ouden straatweg in de Buurt. Jammer dat het Rijk er ook niet toe over gaat om oude boomen te rooien. Mooi zijn ze allerminst 'en tientallen zijn door de iepenziekte aangetast. Er schijnt nog kans te be staan dat de geheele Westzijde ge rooid wordt. Ook aan den Heerert- weg-Zuid gaat de gemeente de jonge iepenboomen, die grootendeels ziek zijn, omhakken. SINT-PANCRAS. De vaart open. - Met het in vallen van den dooi is door de tuin ders de vaart naar de veiling open gehakt. Het ijs was wel dik, doch na 5 uur hakken was alles gereed. Een flinke vaargeul is ontstaan. Een zoon van den tuinder Duif, die Maandagmorgen met het hakken bezig was, had het ongeluk uit te glijden op het gladde ijs. Hij kwam op het achterhoofd te vallen en bleef bewusteloos liggen, waarna men hem bij den heer de Ruiter binnendroeg. Daar constateerde dr. Destree een hersenschudding. Per brancard van het Witte Kruis is de patiënt later naar zijn woning vervoerd. STOMPETOREN. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. - Dinsdagavond werd voor den kring van afdeelingen van de H. M. v. L. in het café Kamsteeg een filmavond georga niseerd. Vertoond werd „Groenen de weiden", waarbij het woord werd gevoerd door den heer Roos dorp, die mede met de andere aan wezigen door den voorzitter, den heer M. C. van der Laan, van harte welkom werd geheeten. De film begon met een statistisch over zicht, waarin de verhouding van gras- en bouwland en de veebezet ting per H. A. zijn aangegeven. Wij zagen het gebruik en de ver zorging van het grasland in ver schillende provincies, met de uit- eenloopende typen van boerderij en. Mooi waren de winterland schappen onder de sneeuw. Het greppelploegen, het verbeteren van de graszoden door het ge bruik van de kettingegge en het beweide met schapen, alsmede het bezoek aan de proefboerderij Haaroo, trok aan ons oog voorbij. De landbouwkundige voorlichting was niet vergeten. Door middel van keuringen, georganiseerd door vereenigingen van jonge boeren, wordt onder technische leiding het grasland verbeterd. Te Wage- ningen belast men zich met het wetenschappelijk onderzoek van het grasland. Vervolgens werd een kijkje ge toond in den proeftuin onder lei ding van prof. Hoyer Gomellin, waar het gras gecontroleerd en veredeld wordt. Door verschillen de manieren van inkuilen, het hooien, het ruiteren en alles wat in het zoo oude veebedrijf in een jaar voorvalt, zagen wij de revue passeeren. Het vervoer van hooi per boot in het waterrijke Fries land, de typische hooiwinning op het Kampereiland, en de lange rij hooibergen in Genemuiden trok ken op het doek voorbij. Vooral het land van Overijsel trekt veel toeristen uit Engeland en Ame rika. Daarna kwam de prachtige molengroep van de Zes Wielen, de hooioogst op het moderne bedrijf „Achtergeest", van den heer Jac. Blom te St. Pancras en de opna men van het „tiemen" en het bin nenhalen van het hooi. Tot slot namen wij een kijkje in Limburg met zijn boomgaarden, waarin het vee graast. De heer Posch zeide als voorzit ter van den Kring den heer Roos dorp hartelijk dank voor zijn prachtige film en ,zijn met humor gekruide explicatie. UITGEEST- Dinsdagmorgen kwam de raad dezer gemeente bijeen onder voor zitterschap van den burgemeester. Afwezig was wegens ziekte de heer N. M. Broerse. De heer Klaver beantwoordde een door den voorzitter uitgesproken nieuwjaaxswensch en wenschte hem, ook namens den raad, een gelukkig nieuwjaar toe. Daarna kwam aan de orde een nieuw voorstel van B. en W.: 1. tot intrekking van het besluit van 20 December 1940, waarbij het voorstel om de oude vuilnisbelt in werkver schaffing te slechten over het ge- meentèterrein enz. werd verworpen; 2. tot het nemen van een nieuw be sluit om de oude vuilnisbelt in werk verschaffing te slechten over het ge- meentèrrein en het graven van een nieuwe sloot naast genoemd terrein en het ophoogen van genoemd ter rein met bagger uit het Uitgeester- meer tot pl.m. 50 cm hoogte, over eenkomstig het plan van de Neder- landsche Heide Mij. De voorzitter zei, dat het be lang der gemeente hiermede zoozeer gebaat is, dat B. en W. meenden dit punt nog eens aan den raad te moe ten voorleggen. Intusschen is de goedkeuring ontvangen op de aan vrage van de gemeente op dit werk verschaffingsplan. De heer Twaalfhoven hand haafde zijn bezwaren over de slechte arbeidsvoorwaarden, maar om voor ciè menschen erger te voorkomen, zou hij thans vóór stemmen, mede omdat het algemeen belang der ge meente hiermede gediend is. De heer Jb. G r o e n was van een zelfde gevoelen als de heer Twaalf- hoven, doch verzocht B. en W. om te pogen de arbeidsvoorwaarden zoo gunstig mogelijk te maken. De voorzitter deelde mede, dat reeds is gevraagd om het loon te verhoogen tot 40 cent per uur. B. en W. zullen de gunstigst mogelijke voprwaarden bedingen. De heer d e V r i e s vroeg of A- tuinders in de werkverschaffing ge plaatst kunnen worden. De voorzitter antwoordde bevestigend. Overigens worden die personen bemiddeld, die daarvoor geschikt zijn. Voor steun en werk verschaffing komen alleen in aan merking werkloozen, die ongeschikt zijn voor uitzending wegens groot ge zin enz. Hierna werd het heele voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen, waarmede de v o o r- z i t t e r de gemeente feliciteerde Met de uitvoering van het werk zal waarschijnlijk spoedig worden be gonnen. Punt 2 der agenda was een voor stel 'van B. en W. tot het intrekken van het raadsbesluit van 25 Septem ber 1940 tot het aangaan van een geldleening groot ,7600 voor ver bouwing van het raadhuis en den bouw van nieuwe arrestantenloka len enz. Dit voorstel werd gedaan op verzoek van Ged. Staten, wie het ge- wenscht voorkomt te wachten totdai zal zijn beslist inzake de samenvoe ging van de gemeente met Akersloot en Limmen. Het voorstel werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Nog niet toegelaten ais raadslid. Na onderzoek van de geloofsbrie ven van den heer L. Th. van To-nge- WAARSCHUWING. De Burgemeester van Alkmaar doet een ernstig beroep op de inge zetenen, om zich van elke sabotage- handeling of poging daartoe jegens de bezettende macht te onthouden. Niet alleen dat de eventueele bedrijvers hiervan zich aan ernstige bestraffing blootstellen, doch zij zouden hiermede ook hun mede ingezetenen een zeer slechten dienst bewijzen. Het spreekt immers van zelf, dat de bezettende macht tegen over dergelijke handelingen zeer scherpe maatregelen zou nemen, met alle gevolgen van dien voor de geheele bevolking. Een ieder onthoude zich daarom van elke handeling, welke een reactie als boven bedoeld tenge volge zou kunnen hebben. Alkmaar, 15 Januari 1941. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat gedu rende het tijdvak van Woensdag 13 Januari tot en met Dinsdag 21 Januari 1941 de volgende kleuren bonnen geldig zijn: Margarinebonnen: rose kleur. Vetbonnen; oranje kleur. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. Alkmaar, 14 Januari 1941. GEBOREN: Ronald A. E., z. van Ferdinand L. Driessen en d. c. Hoogenstraaten. Agnes M., d. van Wilhelmus Appelman en G. Ooije- vaar. Ina, d. van Martinus j. Ver does en P. M. R. Pardcen. GETROUWD: Jan Bierman erl Neeltje Nierop. OVERLEDEN: Petrus J. Fernée 9 maanden. OUDERLING GEKOZEN. In de plaats van den heer D. Bakker, die als zoodanig bedankt had, is de heer C. Keeman Cz. geko zen als ouderling van de Ned. herv, kerk te Noordscharwoude. RIJZENDE KERK TE HENSBROEK. Dinsdagavond heeft de afd. HensbroekObdam van de Rijzende Kerk haar jaarlijkschen donateurs avond gegeven met medewerking van de adspirantenafdeeling „Vrije Vogels", in de zaal van C. Kossen. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer Bankert, werd de avond ingezet met het gezamenlijk zingen van het bondslied, waarop aangevangen werd met de uitvoe ring van het zeer gevarieerde pro gramma, bestaande uit dertien nummers. Hierbij heeft ieder naar zijn beste- kunnen medegewerkt, om dezen mooien en vooral voor de jeugd leerzamen en opvoedenden avond te doen slagen. Mede ver» njelden we nog dat een godsdienstig woord werd gesproken door ds. Kastein uit Hoorn. ren zei de heer Kortekaas, dat de heer v. T. ook lid is van het Alge meen Burgerlijk Armbestuur en daarvan geen melding gemaakt is op de lijst voor openbare betrekkingen. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten hem niet toe te laten, doch eerst een verbetering in de over te leggen lijst van betrekkingen voor te schrijven. Op een verzoek van het bestuur van den Uitgeester Bestuurdersbondi om vermindering van huur voor het gebouw der voormalige bewaar school, daar dit gebouw na 10 Mei zoo goed als niet meer gebruikt is, stelden B. en W. voor om over 1940 de huur met de helft te verminderen: en dus te brengen van 65 op 32.50. Na eenige toelichting van den voorzitter werd zonder hoofdelijke stemming aldus besloten. Bij de rondvraag vroeg de heer d e V r i e s naar den bouw van de nieuwe school, waarop de voorzitter meedeelde, dat er nog niets van be kend is. Er is een verzoek naar het departement van opvoeding enz. om ontheffing van het verbod van scho lenbouw, doch daarop is nog geen antwoord ontvangen. GESCHREVEN DOOR TEEKEN1NGEN VAN ALEXANDER RAYMOND

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2