STAD EN OMGEVING AGENDA. AMSTERDAMSCHE BEURS 13 337 LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD Z Alkmaar, Maandag. D. HOEKMEIJER f Op den leeftijd van 58 jaren is overleden de heer D. Hoekmeijer, een in de kringen van voorstanders van staatspensioen bekende figuur hier ter stede. Sedert 9 jaren maak te hij deel uit van het bestuur der afd. van den B. v. S., waarvan hij in 1933 tot secretaris werd be noemd. Om gezondheidsredenen legde hij zijn werk in het afgeloopen jaar neer, waarop de heer M. Zwaan hem opvolgde als secretaris. Thans is hij heengegaan, maar men zal den sympathieken strijder, die nimmer zichzelyen zocht, niet ge- makkelijk vergeten. DE VEEVORDERING. Voor de levering aan de veehou derij centrale werden heden een 200 stuks runderen aangevoerd. Tot nog toe werden de runderen door een commissie, bestaande uit een slager, een veehandelaar en een boer in drie klassen geplaatst en daarna nog weer onderverdeeld in drie klassen. Aangezien het verschil voor elke klasse 2 cent per kg was, kon de slager, wanneer hij tevoren het beest in een hoogere klasse had gekocht een niet onbelangrijk verlies lijden, terwijl omgekeerd de boer dit ver lies opliep. Om hieraan tegemoet te komen is een andere regeling ingevoerd en bepaald, dat de commissie de beesten rangschikt in de drie klassen, waar na een commissie, bestaande uit een veehandelaar en een slager, zonder dat de boer hierover eenige zeggen schap heeft, den prijs van het beest bepaalt volgens de andere klasse. De Veehouderijcentrale heeft n.l. op bevel van de Duitsche instantie bepaald, dat niet meer de boer maar de handelaar het vee aan den slager mag vërkoopen. De boer als eigenaar, die voorheen tegen den vastgestelden prijs moest leveren, maar als de klassificatie hem te laag voorkwam nog kon pro testeeren, heeft dus nu geen zeg gingschap meer.' Voor hem is het echter een voordeel, dat het verschil per klasse tot 1 cent per kg is terug gebracht. Een nadeel is echter, dat hij nu ook het stalgeld enz. per koe kwijt is, welke kosten ongeveer 5 per koe bedragen, zoodat de boeren met de nieuwe regeling in doorsnee niet zijn ingenomen. Gezien den aanvoer kan er ook voor deze week voor den consu ment voldoende vleesch verwacht worden. GOEDE KANS OP BETERSCHAP. Naar wij vernemen zal het tien jarig zoontje van den heer ten Wolde, dat in November met zijn 11- jarig broertje op het baanvak Alk maarBroek op Langendijk door den trein werd aangereden, waarbij laatstgenoemde jammerlijk om het leven kwam, bij blij venden gunsti- gen voortgang, spoedig het zieken huis alhier kunnen verlaten. DE BRAND TE BERGEN. In ons nummer van Zaterdag deelden wij reeds mede dat de boer derij bewoond door den veehouder Veeken aan den Groenenweg einde Meerweg, een prooi der vlammen werd. De brandweerlieden van de Duitsche weermacht tastten onmid dellijk- de. vuurzee aan, wisten uit' breiding te voorkomen en een 20 koeien en 5 paarden in veiligheid te brengen, doch konden niet voorko men, dat de oude boerderij en de inboedel verloren gingen. Om half twee werd ook de Berger brandweer gealarmeerd, die twee nachten en den Zondag werkte voor de nablussching, omdat steeds de vlammen weer uit den hooiberg er waren 40 wagens hooi in de boer derij geborgen sloegen. De man schappen van de Bergensche brand weer hadden vooral toen het in den nanacht van Zondag op Maandag weer begon te vriezen, een zeer moeilijk karwei. De inboedel, het hooi en het vee waren verzekerd Jammer genoeg was dit met de oude boerderij, eigendom vah den heer Schroder uit Heiloo, niet het geval. Wegens de ouderdom was de boerderij destijds door de brandverzekering als object geschrapt en het was den heer Schroder nog niet gelukt een nieuwe verzekering te sluiten, zoodat de brand voor hem een grooten schade post beteekent. De oorzaak van de brand kon nog niet worden vastgesteld, doch ver moedelijk is de brand ontstaan door het stoken met eierkolen. Bioscopen. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Vorstentragedie (hist.-rom.) hoofdrollen Zarah Leander, Willy Birgel en Marié Koppenhöfer. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee, Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Geheimen van het oerwoud (natuur). Toegang voor eiken leeftijd Woensdagmiddag, half 3, matinee City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Lajla (rom. natuurfilm); hoofd rollen Aino Taube en Ake Ohberg. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee, Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer In den greep der wildernis (avont.); hoofdrollen René Deltgen, Gustav Diessl en Vera von Langen, Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee, DE VERPACHTING VAN DEN STEDELIJKEN MUZIEKTUIN. Burgemeester en wethouders heb ben de pacht van het stedelijk muziekpark gegund aan den heer J. Juyn te Epe. BRANDSTOFFEN GESTOLEN. Dat men ook in dingen, die de maatschappij als zoodanig niet duldt, met overleg te werk moet gaan, wil men slagen, ondervond de tijdelijk te Heerhugowaard verblijvende v. H. Van een partij brandstof, die de han delaar Komen aldaar op 't stations emplacement opgeslagen had, had hij zich een gedeelte toegeëigend. Nadat men de vermissing geconsateerd had en een onderzoek door de politie werd ingesteld, traden de op de zak ken aangebrachte firmanaam en de op de eierkolen aangebrachte V. L. verder als stille getuigen op, waar tegen ontkennen niet meer hielp. Van H. werd naar het Huis van Be waring te Alkmaar overgebracht. DE SNEEUWVAL. Heel Alkmaar was gistermorgen onder een dik sneeuwkleed bedolven en er werd hier en daar een sneeuwhoogte van 20-30 c.M. gecon stateerd. De vroege voetgangers moesten zich door deze sneeuw- woestijn een weg banen, maar de Gemeente-Reinging trok er spoedig op uit en een dagtemperatuur van circa 8 graden boven nul was daar bij de krachtigste medewerker. De sneeuw smolt van de daken der huizen en het lekte met breede stralen uit alle dakgooten. Het zag er naar uit of de grauwe, waterige massa, die nog bijeengehoopt op de straten bleef liggen, weldra verdwe nen zou zijn maar in den laten avond kwam de vorst het oprui- mingswerk weer verstoren en van morgen was het hier en daar spie gelglad en zal menige wandelaar een duikeling gemaakt hebben. Om ongeveer half tien rukten gistermorgen de sneeuwploegen der Gemeente-Reiniging uit, maar de sneeuw lag op dat tijdstip zoo hoog, dat de wagens plus minus anderhalf uur noodig hadden om van het Zeg- üs de stad te bereiken. Er is vervolgens tot 's avonds 8 uur gewerkt met een uur tusschen- ruimte, zoodat de gemeente arbeiders een zware dagtaak hadden. Men slaagde er evenwel in vrij wel de geheele stad begaanbaar te maken. Vanmorgen was er eenige stagna tie, daar een der wagens op het ter rein aan het Zeglis te water gleed. Met vereende krachten had men na ongeveer drie kwartier den drenke- ïing weer op het droge. Heden werd de strijd tegen de sneeuw hervat met 3 auto's en vijf paarden wagens. Er zijn hedenmiddag ongeveer 50 werkloozen in dienst genomen, die met 't personeel van Gemeente Rei niging - pl.m. 25 man - aan het op- ruimingswerk beginnen, waarbij al lereerst de Langestraat, de Laat en de tusschenliggende straten onder handen worden genomen. Men begrijpe hoeveel zwaar werk het gemeentepersoneel vooral gister in de lange dagtaak heeft moeten verzetten. Een der chauffeurs werd bij den Watertoren zoodanig door op geschoten jongens met sneeuwballen in het gezicht geworpen, dat hij moest worden vervangen. Op verzoek van den dienst der Gemeente-Reiniging doen wij een dringend beroep op de ballen- gooiende jeugd deze menschen bij hun zware en moeilijke taak zoo weinig mogelijk te hinderen. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN PRENTKAARTEN „VOOR HET KIND". De verkoopactie te Alkmaar e.o. geslaagd. Vrijdag 17 dezer kwam het Comité voor den verkoop der kinderzegels en kaarten te Alkmaar e.o. in zijn slotvergadering bijeen. Door den voorzitter, den heer Figée, kon met groote voldoening worden medegedeeld, dat de actie 1940/'41 ondanks de ongunstige ver wachtingen opnieuw een succes is geworden, en een bedrag opleverde van 4618,71, d.w.z. 500 meer dan het vorig jaar. Vóór den aanvang van iedere actie verkeeren we in spanning over den afloop, aldus spr. Het is telkens weer als een examen, dat we hebben af te leggen ten overstaan van heel het publiek. Feitelijk is met het al of niet slagen van de kinderzegel- actie de eer van stad en land ge moeid. Bovendien draagt het Comité een nog zwaarder verantwoordelijkheid. Want het gaat om de hulp aan het misdeelde kind, aan duizenden mis deelde kinderen. En nu is de actie weer geslaagd en kunnen we onbeschroomd voor het front van de publieke opnie ver schijnen. Maar we moeten daarbij aanstonds hulde brengen aan hen die die ons terzijde stodnen. Allereerst wel aan de dames De Wolff PeereboomEecen en Lou- rens-van Hamel, die de kantoren en bedrijven bezochten en daar te zamen voor 1278 hebben verkocht. Dan aan de dames Boomvan Seventer en Reeserde Lange, die Heiloo voor hun rekening namen en daar voor 557 hebben omgezet. Voorts aan de overige buitenge meenten, die onder het Comité Alk maar resorteeren, m.n. Limmen, Gropt-Schermer, Koedijk, Warmen- huizen, Oudkarspel, Stompetoren en Schermerhorn. Niet minder dank verdienen de dames en heeren, die aan de stand in het Postkantoor van 1 December tot 6 Januari een of meer zitbeurten hebben waargenomen. Er moet toch wel ipts aantrekke lijks geweest zijn aan onze stand, want de weg naar het postkantoor lokt den laatsten tijd wel allerminst aan tot een bezoek aan deze achter- afliggende inriching. Voorts roemde spr. de medewerking van den directeur van het postkan toor en zijn staf, de firma Ter Burg, de firma's Dam en Met en de pers voor haar gulle gastvrijheid, waar mede zij de berichtgeving van het Comité onverkort heeft overge nomen, en dat wil in dezen tijd iets .zeggen. Ook Mevr. Eecenvan der Stok werd dank gebracht voor haar mede werking bij de samenstelling der kalenders. Zij allen hebben, meer op den voorgrond, dan wel „achter de schermen" hun aandeel gehad in het succes van deze actie. Sommigen van de ouderen moesten het werk neerleggen. Het Comité verwacht dat de jonge generatie zal aantreden, om de opengevallen ge-, lederen met opgewektheid aan te vullen. Na dit openingswoord las mevr. Wittop Koningv. d. Sleen de notu len der vorige algemeene vergade ring en kwamen vervolgens aan het woord de 2e secretaresse, mejuffrouw Louwaars, die een uitvoerig verslag uitbracht omtrent het verloop van de actie en mevrouw Lourensvan Hamel, die namens mevr. de Wolff PeereboomEecen het verslag las over den verkoop bij de kantoren, waarbij de erkentelijkheid werd uit gesproken over de zeer vriendelijke ontvangst, die haar daarbij te beurt viel. Ten slotte verkreeg mevr. Har- teveldvan Houten het woord voor haar financieel verslag, waaraan het volgende moge worden ontleend: Verkocht wérden 18130 postzegels van 1^(3) cent 3280 postzegels van 2% (5) cent 2180 postzegels van 4 (7) cent 10775 postzegels van 5 (8) cent 22150 postzegels van 1% (11) cent Totaal 56515 postzegels (vorig jaar 58300); 5991 kinderkaarten (vorig jaar 5474). 122 kalenders met een totaal op brengst van 4618.71 (vorig jaar 4118.85). Hiervan werd verkocht: In de depots en buitengemeenten voor 1112.31 (vorig jaar 625.15), bij de kantoren en bedrijven voor 1278.60 (vorig jaar 922.47); aan de stand in de hal van het postkantoor 2227.80 (vorig jaar 2571.23). Na een gezellige pauze, werd door den voorzitter dank gebracht aan de dames voor de uitgebrachte versla gen en het door haar gepresteerde werk. In het bjjzonder somde spr. nog eens de verdiensten op van de pen- ningmeesteresse, mevr. Harteveldt van Houten, die vanaf 1 Dec. tot 6 December 3 maal daags zorgde voor het bijvullen der trommels en daarbenevens het omvangrijke werk verrichte dat aan de administratie en het kasbeheer is verbonden. Zij en haar werk worden bovenal zoo gewaardeerd omdat zij haar taak met zoo groote accuratesse en zoo buitengewone opgewektheid ver vult. Haar werden bloemen aange boden. Door het eere-lid mej. Ca. G. Scalé werd daarop het woord ge richt tot de afgetreden secretaresse mej. Dorbeck, met wie zij meer dan 10 jaren in het comité heeft sa mengewerkt. Zij memoreerde dat door mej. Dorbeck in deze jaren steeds de correspondentie met het hoofdcom. was verzorgd en zij verder haar krachten gegeven heeft in het belang der kinderzegel-actie. Na mens het bestuur overhandigde spr. aan mej. Dorbeck een tuil bloemen. Inmiddels was door de aanwezigen geraden naar den inhoud der spaar potten, waarvoor de prijs ten deel viel aan mevr, Reeserde Lange. Tevens was door de 2e secretaresse bekend gemaakt dat door sommige dames in het postkantoor 5, 6, 7 en door een,'n.l. mej. Twenhöffel 10 zitbeurten waren vervuld. Aan mej. Twenhöffel werd daarom de kam- pioensprijs toegekend. Nadat door den vertegenwoordi ger der r. k. vereeniging voor Kin- derzorg nog dank gebracht was voor het vele en belangrijke werk dat door het comité ten bate van het hulpbehoevende kind wordt ver richt, sloot de voorzitter met een woord van opweking om na de wel verdiende rust, straks met versterk te geleden weer aan te treden om dit zoo prettige en prachtige werk voor het misdeelde kind met onver flauwde toewijding en ijver voort te zetten. HET VERGAAN VAN DE SOEMBA. Zestien leden van de bemanning vermist, vv.o, één uit Egmond aan Zee. De Stoomvaart Maatschappij „Nederland" deelt mede, dat zij uit New-York telegrafisch bericht heeft gehad, van den eersten stuurman van het s.s. „Soemba' dat de gezagvoerder, J. E. Leguit uit Amsterdam, de tweede stuur man F. Legger (Emmen) en de volgende leden van de bemanning vermist worden: bootsman A. Kok (Egmond aan Zee), timmerman E. Middelberg (Amsterdam), kwar tiermaker S. Bosma (Wormer), de matrozen C. A. Heyjer (Amster dam), P. van Duyn Jzn. (Katwijk aan Zee), D. Visser Pzn. (Hollum Ameland), J. van Duin Adzn. (Noordwijk aan Zee), C. van Duy- venbode (Kat wijk aan Zee), de lichtmatroos W. Woonink (Am sterdam), de olielieden K. Th. Hamstra (Amsterdam), J. Ase (Amsterdam), A. Greuter (Mon nikendam), de hofmeester W. C. de Boer (Hilversum) en de kok S Haantjes (Amsterdam). DOODELIJK ONGEVAL. De heer P. O. uit Zuidschar- woude, die Vrijdag bij zijn werk zaamheden bij den heer De B. te Oudkarspel zoodanig kwam te vallen, dat hij in bewusteloozen toe stand naar huis moest worden ver voerd, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag aan de bekomen ver wondihgen overleden. De heer O., die aan het mestrijden was, is, toen hij het paard wilde tegenhouden, uit gegleden en door de kar overreden, waardoor hij ernstig gewond werd. Een treurig geval. MELK OVER DE STRAAT. Een minder prettig avontuur overkwam den melkrijder de V. te Heerhugowaard, in dienst van den caféhouder Kroone. In de nabijheid van het station aldaar verloor de wagen, vermoedelijk door verglijden van de bovenste laag melkbussen, de stabiliteit, waardoor hij achter over wipte en de bussen met den kostbaren inhoud over de straat rol den. BERGEN. Uitvoering „De Maskerspelers". - De Maskerspelers, die tengevolge van de achter ons liggende gebeur tenissen een ongewoon langen tijd niet van zich hadden doen spreken, gaven Zondagmiddag in de groote schouwburgzaal van De Rustende Jager door een uitstekende vertolking Vftn de door J. van Doorn in vier tafereelen geschreven comedie „In den nacht van 23 April" blijk, dat zij gedurende den tijd van min of meer gedwongen rust geenszins stil heb ben gezeten. Zich bewust, dat een gave opvoe ring van dit detective-society- stuk een ernstige voorbereiding, een zich volkomen geven vereischte in de talrijke spannende momenten en in de humoristische en sensatio- neele intriges, welke in dit stuk bij herhaling voorkomen, zijn moeiten noch kosten gespaard om de zeer vele tooneelvrienden, die de zaal tot de laatste plaats toe bezetten, een middag van ontspanning en aange name sensatie te bezorgen. In den St. Joris-nacht wordt Richard Roache, de Parijsche schoenen koning, in den trein vermoord ge vonden. De politie, voor een raadsel staande, roept de hulp in van detec tive Hubert Bouvard, die een school vriend is van Jeanette Roache, de weduwe van den vermoorde. Tijdens het onderzoek ontdekt Bouvard ver schillende ernstige aanwijzingen tegen Jeanette en tevens een her borgen liefde voor de nog jeugdige weduwe. Bouvard komt in twee strijd. Hij voelt, dat het zijn plicht is, Jeanette te laten arresteeren, maar hij weet de politie eenigen tijd op sleeptouw te houden. Tenslotte begrijpt Bouvard, dat hij zijn plicht boven zijn sentimenteele beweeg redenen moet stellen en komt op de origineele gedachte, om een zooda nig plan ten uitvoer te brengen, dat Jeanette,'als zij schuldig is, gedwon gen zal worden een bekentenis af te ieggen, zonder vooraf den schijn te wekken, dat Bouvard haar verdenkt. Om dit te doen slagen, inviteert Bouvard haar en eenige jeugdvrien den en hun echtgenooten op zijn 'andgoed. Deze reünie vormt de belangrijke middenmoot van het stuk. Na 10 jaren zien de schoolvrienden elkaar weer, maar nu onder geheel andere omstandig heden. Echter, evenals destijds, is Jeanette ook nu weer het middelpunt waar alles om draait. De vrienden zijn weer sterk van haar gechar meerd en de dames zijn jaloersch. De sfeer wordt steeds meer geladen. De toeschouwer voelt dat Bouvard, ondanks hevigen tweestrijd, lang zaam maar zeker op de bekentenis van Jeanette aanstuurt. Dit hoogte punt komt aan het slot van het tweede bedrijf. Het schijnt inder daad, dat Jeanette een bekentenis heeft afgelegd en Bouvard is thans overtuigd, dat zij schuldig is, maar tevens is het hem onmogelijk ge worden, haar aan de politie over te leveren. Hij beraamt een plan om met haar naar het buitenland te vluchten, als geheel onverwacht de ontknooping komt. Uit de vondst van een knoop, welke Bouvard in de coupé van den vermoorde had aan getroffen, komt n.l. vast te staan, dat net dienstmeisje, hetwelk dien nacht den mantel van haar mevrouw had gedragen, de moordenares is. Hét mag den Maskerspelers als een groote verdienste worden aan gemerkt, dat zij het sensationeele gegeven, waaruit het stuk is opge bouwd, op pakkende wijze hebben weergegeven. Het publiek, dat den tweestrijd van Bouvard en de opge drongen bekentenis van Jeanette met toenemende spanning volgde, toonde zich buitengewoon dankbaar en uitte dit door een enthousiast applaus. Uit waardeering voor de sympa thieke houding, Welke de Masker spelers den vorigen Zondag, toen de schaatswedstrijden om het kampi oenschap van Nederland alhier werden verreden, hadden getoond door de uitvoering naar dezen Zon dag te verdagen, bood de voorzitter der Berger IJssportvereeniging, de heer A. van Reenen, den Masker- spelers in den persoon van Jeanette, 'n fraai bloemstuk aan. Na afloop vermaakte men zich nog geruimen tijd op den dansvloer. NOORDSCHARWOUDE. Begrafenis A. Barten Pz. - De teraardebestelling van wijlen den heer A. Barten Pz. had Zaterdag middag op de algemeene begraaf plaats alhier in allen eenvoud plaats. Er waren heel wat belangstellenden aanwezig. De burgemeester van Zuid- en Noordscharwoude, jhr. A. L. van Spengler en de wethouders Kooij en Schrijver vertegenwoor digden het gemeentebestuur van Noordscharwoude, van welke ge meente de overledene jarenlang raadslid en wethouder is geweest. Voorts waren er vertegenwoordi gers van het bestuur van den Noord- scharwouder polder, van de a.r. kies- vereeniging, de chr. schoolvereeni- ging en nog vele anderen, om een laatsten groet te brengen.^ Volgens den wensch van den overledene werd aan het graf niet gesproken. Ds. Richel heeft de geloofsbelijde nis voorgelezen, waarna hij voor ging in gebed. ZUIDSCHARWOUDE. Landarbeidersbond, - De plaat selijke af deeling van den Ned. Bond van Arbeiders in het landbouw, tuinbouw- en zuivelbedrijf verga derden ten lokale van den heer H. Stoffers, onder leiding van den heer K. Kliffen, die mededeelde, dat het ledental van de afdeeling goed in stand is gebleven. De jaarverslagen van den secreta ris en den penningmeester^ werden goedgekeurd, waarna het looncon- tract 1941'42 werd besproken. Men zal trachten, een verhooging van het ldon te verkrijgen, in verband met de sterk gestegen kosten van het levensonderhoud. De aftredende bestuursleden, de heeren K. Kliffen, P. Kist en C. Swart, werden herkozen. Na eenige besprekingen van huis- houdelijken aard volgde sluiting. Zoo gezond als 'n visch. Maar toch bent U af en toe verkouden of grieperig I Neem dan Aspirin en U bent er zoo weer af! OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar./ van.Maandag 20 Januari 1941 STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederland 1940 II 3—3)4 Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937. 554 Duitschl. m. verkl. BANK-INSTELLINGEN Amsterd. Bank Hande! Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank IND. OND. B1NNÉNL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford. Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit IND. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper. North American Rayon. Republic Steel Standard Brands Steel CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn Java—China—Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Oeli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac. Vor.k 85V4 84V, 1143/4 1201/4 189«/t 130 IO51/4 73I/2 336 122 Vs 201'/! 47 29% Ö4'/s 50'f/;f> 366/s 23'3/ie 253/4 6>/j 6/i/g 433»/, 272 265 "V/4 2373/4 255 3t'/« 12 105/s 270 214 146 160 75 130 5 115 152 156 174 188 256 210 24 87 plm 2 u 943/4 85% 84'/, 114'/, 120 196 130 106 121V, 203% 47 29'/, 843/, 99/ib 50% 367/,8 233/4 253/4 6% M»/« 432 2<2 265 125 253 12 11% 269 214 145 160 124 5 115 151 154 173 190 257% 209 24 10% 11% 15'/, 87 4 LANGENDIJK. Groote sneeuwval. - Het heeft in den nacht van Zaterdag op Zon dag aan den Langendijk hard ge- sneeuwd. Er was nogal veel wind, zoodat de sneeuw op sommige plaatsen op groote hoopen werd gejaagd. Voor het verkeer gaf dit groote moeilijkheden, doch het was nu niet zoo druk als verleden jaar, terwijl er ook niet zoo veel sneeuw lag als het vorige jaar, toen het verkeer heelemaal ge stremd werd. Nu konden de auto bussen en melkwagens er nog doorkomen. Ondanks de omstandigheid dat het Zondag was, heeft een groot aantal ingezetenen der Langen- dijker dorpen zich Zondagmorgen verdienstelijk gemaakt, door de sneeuw van de straat te verwijde ren, zoodat al spoedig eenige ver betering intrad. INGEZONDEN STUKKEN. SNEEUWOPRUIMING. M. de Redacteur, In den nacht van Zaterdag op Zon dag viel er een flinke laag sneeuw. Enkele bewoners van Alkmaar to gen direct aan het werk om het voet pad voor htm huis begaanbaar te maken. Een groot deel deed dit niet, zoodat Zondagavond alle voetgan gers -in de duisternis door hoopen sneeuw en plassen zich een weg moesten banen. In dezen tijd van verduistering is deze nalatigheid nog ergerlijker dan in normalen tijd. Ligt hier niet een taak voor da politie om hierop toe te zien? Zoo de gemeenteverordeningen dit niet mo gelijk maken, kunnen deze dan niet worden gewijzigd, zoodat de politje proces-verbaal kan opmaken? Er zou waarschijnlijk voor werk zoekenden nog iets te verdienen zijn, als degeen, die het trottoir voor zijn huis of zaak niet wenscht schoon te maken of dit niet kan, dit zou laten Met dank voor de opname. B. HET THAILANDSCHEINDO- CHINEESCHE ZEEGEVECHT. Genève, 19 Jan. (D. N. B.) Uit Vichy wordt gemeld, dat in tegen stelling tot beweringen uit Am'eri- kaansche en Thailandsche bron bij het zeegevecht, dat eenige dagen geleden tusschen Fransche en Thailandsche strijdkrachten is ge voerd, geen Fransche schepen tot zinken gebracht of beschadigd zijn, zooals blijkt uit berichten uit Indo-China, door de Fransche re geering ontvangen. In het bijzonder wordt tegengesproken, dat de kruiser La Motte Piquet tot zinken gebracht zou zijn. Daarentegen, aldus bevoegde kringen te .Vichy, hebben de Thailandsche "strijd krachten twee schepen verloren, terwijl een derde schip ernstig beschadigd is. Deze mededeeling wordt beves tigd door een bericht uit Saigon, dat Zondagmiddag te Vichy is ont vangen. Dit bericht luidt als volgt: „Op 17 Januari stiet een groep schepen, behoorende tot de Fran sche zeestrijdkrachten in het verre oosten, bij een operatie in de golf van Siarn, in de nabijheid der Indo- Chineesche grens op Thailandsche zeerstrijdkrachten, die een Fransch Hanoi, 20 Jan. (Domei). Fransche strijdkrachten die opereeren in het N.W. van de provincie Laos, hebben de Thailandsche strijdkrachten, die over de grens gedrongen waren in de gebieden van Loeangprabang en Paklai na een tegenoffensief, dat op 15 Jan. werd ingezet, weer uit het land verdreven, zoo deelen Fransche bronnen mede. Intusschen is een bloedige strijd geleverd op 18 Jan. langs den weg van Poipet naar Si- sophon in Cambodja, toen de Thai landsche troepen trachtten oost waarts op te rukken, terwijl de Thailandsche strijdkrachten bom men hadden geworpen op het vlieg veld van Ventiane op 17 Jan. en van beide kanten artillerievuur was ge geven in het gebied vpn Savan- nakhet. AMERIKAANSCH EXCUUS WEGENS VLAGINCIDENT. Washington, 20 Jan. (D.N.B.) Vol gens Associated Press heeft het mi nisterie van buitenlandsche zaken jegens Duitschland het leedwezen van de Amerikaansche regeering uitgedrukt over het afrukken van de Duitsche vlag op het Duitsche consulaat-generaal te San Francisco door betoogers.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2