STAD EN OMGEVING Er is deze week voldoende vleesch. AGENDA LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND SPORT F1LMNBEUWS UADWPROGRAM- AMSTERDAMSCHE BEURS EERSTE BEAD Alkmaar, Vrijdag. Zooals bekend is deze week bon 15 nog geldig en men zal daarop heden en morgen voldoende vleesch kunnen krijgen zoodat het niet noodig is in de rij te gaan staan. Paaiceravleescn is er ditmaa1 niet en ook niet het zoogenaamde Vrij- bank-vleesch. Aan de Vrijbank wordt wel een partijtje gesterili seerd vleesch beschikbaar gesteld. Wie aar gewoonlijk van gebruis maken weten wel wanneer dit /er- krijgbaar gesteld wordt. Alkmaar krijgt gemiddeld iets minder dan 80 koeien per week. Dat lijkt heel wat maar men moet be denken dat het niet alleen yoor de bevolking maar ook voor de weer macht is en dat het vee, dat thans ter markt wordt aangevoerd door het gebrek aan krachtvoer maar half zoo zwaar dan de gewone slagerkoeien van vroeger. In allen gevalle is er van de week voldoende vleesch beschikbaar. ERNSTIGE VAL. De arbeider K. D. te Oudkarspel die zich per fiets naar de fabriek van de fa. Hart aldaar begaf, is onderweg tengevolge van de glad heid komen te vallen, waarbij hij, naar bij het geneeskundig onder zoek door d-r. De Wit bleek, een hersenschudding heeft opgeloopen. DE KAASMARKT. De aanvoer was heden 1500 K.G minder dan die van de vorige week en bedroeg slechts 8500 K.G. tegen 30000 in dezelfde week van het vorig jaar. De lage aanvoer is voor een groot deel het gevolg van het feit dat tal van kaasfabrieken de ontvan gen melk als consumptiemelk moeten afleveren, zoodat vele fabrieken geen kaas meer maken en anderen dit één of twee dagen per week doen. Einde Februari kan echter weer een verhoogde melkopbrengst ver wacht worden, al zal over het geheel, tengevolge van de veevordering en de inperking van den veestapel, de melkopbrengst in 1941 belangrijk lager zijn dan in 1940 het geval geweest. Ondanks de geringe aanvoer (de hoogste markt was ook ditmaal weder de maximumprijs van 35,25 per 50 K.G.) blijven de handelaren en producenten naar de Alkmaarsche markt komen, al is dit maar om op de hoogte te blijven van hetgeen er in de zuivelwereld omgaat. Voor Alkmaar is dit zeker ver blijdend. DE AUTOBUSDIENST EGMOND—ALKMAAR. Met ingang van a.s. Zondag wordt de autobusdienst van Egmona aan Zee op Alkmaar gewijzigd. Van af 11 uur rijden de diensten, die rechtstreeks naar Alkmaar reden, via Heiloo, terwijl de diensten via Hei- loo vanaf 11 uur voortaan recht streeks naar Alkmaar gaan. In ver band daarmede is de vertrektijd van de diensten, die nu rechtstreeks rij den 5 minuten verlaat en van de diensten over Heiloo met 5 minuten vervroegd. De voornaamste wijziging is voorts, dat de bus van half 11 uit Alkmaar komt te vervallen. DE AUTOBUSSEN-MISERE. De directie van een autobus dienst verzoekt ons, in verband met wat wij gister over het auto- busvervoer schreven, van de zijde der bussenhouders te willen ver melden, dat in dezen tijd de exploi tatie extra duur is. Alleen al door dat er geen benzine-tractie meer is en het ombouwen bijzondere kosten met zich meebracht. De verkeersinspectie is gerechtigd na te gaan of in een bus niet te veel staanplaatsen worden uitgegeven en de groote exploitatiekosten zouden het aanstellen van speciale conducteurs in de bussen niet mo gelijk maken. Men zal zich dus aldus deze directie in dezen tijd moeten aanpassen bij toestanden 'welke in normale tijden onmogelijk zouden blijken. Wij ontkennen allerminst, dat de omstandigheden voor de busexploi tanten en voor de chauffeurs zeer moeilijk zijn. Tegenover vermeer dering van kosten staan voor de busondernemingen, door het uit vallen van het overige verkeer, meerdere ontvangsten. Geen bus ondernemer zal kunnen ontkennen, dat de gemiddelde bezetting per rit thans veel hooger is. In Utrecht heeft, ter verhooging van de veiligheid voor het publiek, de politie met succes ingegrepen tegen een overladen bezetting van de bussen. Wij blijven van meening. dat de dienst bespoedigd kan worden door op de groote bezette bussen naast den chauffeur een conduc teur of conductrice in dienst te stellen en, gezien het onprettig rijden van thans, heeft het publiek er recht op, dat de ondernemers het mogelijke doen om de passa giers ter wille te zijn. AUTOBUS IN DE SLOOT. Gistermiddag ongeveer 5 uur is op den Veenhuizerweg onder Heer- bugowaard een Habo-bus tengevolge van de gladheid in een bocht ge slipt en tengevolge dearvsoa in een sloot langs den weg gereden. De bus werd aan de voorzijde licht be schadigd en werd later weer in het rechte spoor gebracht. SINT-PANCRAS „Zanglust". - De zangvereeniging „Zanglust" gaf Woensdagavond een bonten avond in het lokaal van den heer Bouwstra, onder leiding van liaar directeur, den heer H. J. Zaal Medewerking verleende het Alk maarsche Salonorkest, directeur de lieer D. de Vlieger. Dc avond werd geopend door den nieuwgekozen voorzitter, den heer J. Bruin, aio den als zoodanig afgetreden heer A Volkers dankte voor alles wat deze voor de vereeniging heeft gedaan. De zaal was uitstekend bezet. Direct viel ons op de flinke bezetting van het koor, dat zijn verschillende nummers vlot zong; daarbij kwam tot uiting dat de heeren (vooral de bas) te zwak waren en ook waren er nog onvoldoend geschoolde stem men, die echter onder leiding van den heer Zaal wel spoedig gevormd zullen zijn. Dat de vereeniging van het gewo ne programma was afgeweken en samenwerking met het Alkmaarsch Salonorkest had gezocht, bleek een goede keuze te zijn. Als eerste num mer werd ten gehoore gebracht de- ouverture „Orpheus in der Unler- welt". Hiermee werd een buitenge woon succes behaald en ook de an- de.re nummers sloegen zeer in. De- nummers, uitgevoerd door koor er. orkest, hadden zeer groot succes. Jammer was 't, dat het orkest zoo spoedig moest vertrekken, zoodat niet alle aangekondigde nummers konden worden gegeven. Ter afwisseling werden, een paar éénactertjes gegeven, die ook zeer in den smaak vielen. We noemen hiervan slechts „Ochtendgymnas tiek", door den heer J. Bruin en mej. M. Keizer ten tooneel gebracht. On bedaarlijk is om dit stukje gelachen. In de pauze werd nog een verloting gehouden tot stijving der kas. DE NEDERLANDSCHE UNIE IN NOORDHOLLAND. Men verzoekt ons opname van het volgende: Op 17 Aug. van het vorige jaar begonnen de gewestelijk secretaris, mr. A. A. Aberson, en de gewestelij ke pers- en propagandaleider drs. Jac. van Eijk, hun werkzaamheden voor de Nederlandsche Unie in Noordholland te Haarlem op een zeer bescheiden ruimte van een eer ste étage. Sindsdien is er veel ge beurd en veel tot stand gebracht. Nadat een gewestelijk secretariaat was ingericht in Kruisstraat 25 te Haarlem, vonden daar dagelijks be sprekingen plaats met personen van allerlei richting uit de vele gemeen ten, welke Noordholland telt (122) Nu, ruim vijf maanden later is voor circa 60 gemeenten een plaat selijke organisatie van de Nederland sche Unie tot stand gebracht. Het totaal aantal naaste medewerkers, die in deze plaatselijke organisaties zijn ingeschakeld en vrijwel iederen dag voor de Nederlandsche Unie hun pionierswerk verrichten, bedraagt thans circa 300. Deze personen ko men voort uit alle richtingen en standen. In vele plaatselijke organi saties is bovendien een vrouw ver tegenwoordigd, die, bij voorkeur op sociaal terrein, haar medewerking verleent. Daarnaast treden elke week op nieuw onze colporteurscorpsen in actie met het zoo populair geworden weekblad „De Unie". Het aantal col porteurs bedraagt thans circa 1000 man. Ook deze colporteurs komen voort uit alle richtingen, standen en leeftijden; ook zijn er vrouwelijke krachten onder. Op het platteland zijn het veelal boerenzoons en tuin bouwers. Een enkele greep in het colporteursregister van de stad Haar lem laat zien, dat in hun vrije uren menschen van allerlei stand colpor- teeren. Het aantal exemplaren van „De Unie", dat wekelijks in Noordhol land wordt verkocht, varieert tus- schen de 20 en de 25.000. Dagelijks vinden, dan hier, dan daar, zoo groot mogelijke bijeen komsten plaats, waarin de geweste lijk secretaris of de gewestelijke pers- en propagandaleider een spreekbeurt vervullen. In ieder gemeente, waar een plaat selijke organisatie van De Neder landsche Unie tot stand is gebracht, worden thans de z.g. „Unie-krin gen" gevormd van ongeveer 15 per sonen, waarin het programma van de Ned. Unie en de artikelen van het weekblad De Unie worden be sproken. Het totaal aantal leden van de Ned. Unie in Noordholland bedraagt thans, naar schatting, 50.000. Bin nenkort zal wederom een aanvang worden gemaakt met een nieuwe in tensieve ledenwervingsac-tie, waarbij ieder lid in het organisatorisch ap paraat zal worden ingeschakeld. Met Paschen hoopt men de 100.000 leden van de Ned. Unie in Noord- Holland te bereiken. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Morgen gaat het beter (Nederl amus. film); hoofdrollen Lily Bouw meester, Paul Steenbergen en Theo Frenkel. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee, City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Lajla (rom. natuurfilm); hoofd rollen Aino Taube en Ake Ohberg, Toegang boven 14 jaar. (Geprolon geerd). Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee, Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Gier Wally (rom.-dram.); hoofd rollen Heidemarie Hathyer, Eduard Köck. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.15 uur, hoofd nummer Vorstentragedie (hist.-rom.) hoofdrollen Zarah Leander, Willy Birgel en Marie Koppenhöfer. Toe gang boven 18 jaar. (Geprolongeerd) Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee, Donderdagav. geen voorstelling. Vrijdag 24 Januari. 8 uur, lokaal Bouwsira te St. Pan -ras, bonte avond van „Zanglust". Zaterdag 25 Januari. 2.30 uur, dancing Harmonie, piano matinee Theo v. d. Pas voor de Ka mermuziekvereeniging. BROEK OP LANGENDIJK. Ziekenhuisverpleging. - Don derdagavond hield de vereeniging /oor ziekenhuisverpleging alhier haar alg^meene jaarvergadering ten okale van den heer Vijzelaar. De penningmeester, de heer Jb, Kruk, bood ae rekening en verant woording over 1940 aan, die sloot op een totaal aan ontvangsten en uitgaven van 3326.50, met een and-saldo van 1734.77. Het begin- al-do was 869.43. De vereeniging was dus 865.34 vooruitgegaan Jnder de uitgaven was begrepen een storting in het reservefonds van 20-0. Er is aan ziekenhuiskosten ïr. totaal 103-0.14 uitgekeerd, ter wijl nog een bedrag van 213 te betalen is. De uitgaven aan ver- oerkogten beliepen een bedrag van 142.5-5. Medegedeeld werd, dat het aantal verpleegden 2-5 was, met een totaal van 368 verpleegdagen. Er waren 13 operatie-, 12 observatie gevallen en 2 p-atienten voor aman aelen-knippen. Het reservefonds bezit t-hans 620.53. Aan het ja'arverslag van den se- retaris, den heer K. Slot, ontlee nen wij, dat het jaar 1940 voor de vereen-iging een gunstig jaar is ge weest. Nimmer werd zoo'n groot saldo gekweekt. Het aantal leden is in 1940 van 1012 betalende en 161 niet-betalen- de gestegen tot 1041 betalen-de en 154 niet-bet-alende leden. Na eenige besprekingen, waarbij de heer W. Giltjes eenige bezwaren maakte tegen de grootte van het bedrag en de secretaris het stand punt van het bestuur verdedigde, werd besloten, een bedrag van 400 aan de reserve toe te voegen, Dit is wel noodzakelijk, aangezien in tien jaar tijd 'n reservefonds moet wor den verkregen gelijk aan een jaar contributie, hetgeen thans ongeveer 2400 bedraagt. De bestuursverkiezing had tot uit slag, dat de aftredende heeren J. Smak en Jb. Kruk wei-den her kozen. Op voorstel van het bestuur be sloot men, het maximum-aantal verpleegdagen wederom te bepalen op 30 voor ongevallen en operatie- gevallen en 17 voor alle andere gevallen. De heer P. Hollen-berg werd be noemd tot afgevaardigde naar de aig. vergadering van het Streekver- band. Plaatsvervanger de heer G, Groen. In antwoord op een vraag van den heer Giltjes deelde de secreta ris mede, dat de Onderlin-ge Opera- tiekas er financieel goed voorstaat. Het aantal leden is nu totaal onge veer 1500, waarvan ruim 180 in 3reek op Langendijk. Hierna sloot de voorzitter de vregaderin-g. ZUIDSCHARWOUDE. Ged. Staten onjuist voorgelicht? - Ged. Staten schrijven naar aanlei ding van het door een twaalftal ouders van leerlingen van de kleu terschool alhier gedaan verzoek om bij het gemeentebestuur van Zuid- scharwoude aan te dringen, dat een lokaal voor deze school wordt be- ichikbaar gesteld, het volgende: .Omtrent het adres hebben Ged. Staten het advies van B. en W. inge wonnen. Daarin wordt o.a. medege deeld, dat de vereeniging „Volks onderwijs" afd. Langendijk, na over leg met den inspecteur van het 1. o., reeds de beschikking over een andere lokaliteit heeft gekregen. Op grond daarvan zijn Ged. Staten van oor deel, dat voor verdere tusschen- komst geen termen aanwezig zijn". Aangezien de situatie geheel an ders is dan in dit advies van B. en W. aab. Ged. Staten wordt medegedeeld, Is vanwege de ouders een nadere toe lichting aan het provinciaal bestuur verzonden, waarin de aandacht wordt gevestigd op deze onjuistheid. BERKHOUT. Aan de gevolgen overleden. - De heer van der Gulik, die dezer dagen bij het houthakken uit een boom viel, is, naar de N. H. C. meldt, aan de ge volgen overleden. OUDKARSPEL Polderverkiezing. - Bij enkele eandidaatstelling is de heer Eecen Pz. herkozen als lid van het dagelij ksch bestuur van de banne Oudkarspel. De heer P. J. Lammerschaag Koedijk werd gekozen als hoofdinge land, in de vacature, ontstaan door het aftreden van den heer Jb. Visser, te BERGEN Winterhulp Nederland. - Voor de inzameling ten behoeve van de stichting Winterhulp Nederland op 30 Jan. en 1 Febr. a.s. zijn collec tanten dringend noodig, doordat deze inzameling wordt gehouden door middel van inteekenlijsten Aanmeldingen worden ingewacht ten raadhuize tot en met Woensdag 29 Januari a.s. Het schijnt niet overbodig te zijn er op te wijzen dat in deze ge meente reeds een uitdeeling van waardebonnen heeft plaats gehad Teneinde misverstand te voor komen, wordt opgemerkt dat de door de winkeliers in ontvangst genomen waai-debonnen onmid dellijk bij een bankinstelling of spaarbank kunnen worden inge wisseld. EGMOND AAN ZEE Feestavond Egmondia. - De sportvereeniging Egmondia organi seerde Woensdag een zeer geslaag den, gezelligen feestavond in de con eertzaal van De Vergulde Valk. D; zaal was vrijwel tot de laatste plaats gevuld. Het was van het bestuur goed ge zien voor deze gelegenheid den hu morist Leo van Norde uit te noodi- gen, die bij het Egmondsche publiek wel bekend is en altijd zeer in den smaak valt. Ook dezen avond wist hij met zijn compagnon, den heer H Smal, de aanwezigen uitstekend te vermaken. Het publiek toonde door luiden bijval het gebodene op prijs te stellen. Ook de Egmondsche Her riemakers, die het muzikale gedeel te verzorgden, bleek dit wel toever trouwd, zoodat er een gezellige sfeer heerschte en Egmondia op een goed geslaagden feestavond kan terugzien OBDAM. Alhalen distributiebescheiden. Ten gemeentehuize zal het uitrei ken van de boter (vet en textiel) textieltoeslagkaarten plaats vinden op Maandag 27 Januari van 912 uur voor Wijk A 1100 en van 1517 uur voor wijk A 100165; Dinsdag 28 Januari van 912 uur voor wijk A 165 en hooger en voor wijk C geheel; Woensdag 29 Januari van 912 uur voor wijk B geheel. HEILOO. Jaarvergadering r.k. volksbond. - De Woensdagavond gehouden ver gadering werd door den voorzitter, den heer G. W. van Lieshout, geopend op de gebruikelijke wijze. Mede gedeeld werd, dat de feestcommissie heeft besloten het 20-jarig bestaan van de afdeeling op 16 Februari ker kelijk en feestelijk te herdenkep. Het jaarverslag van den heer H. Pel werd onder dank goedgekeurd. Het financieel verslag gaf aan als ontvangsten en uitgaven 639,79, voordeelig saldo 232,72. De begroo ting 1941 werd vastgesteld op 617,76. De aftredende bestuurs leden, de heeren H. Pel, B. Lampe en G. Dekker Mzn., werden herkozen. Bij de rondvraag kwam de heer P. Kraakman op tegen de bepaling, dat men een half jaar lid moet zijn van Concordia vóór men uitkeering kan krijgen. Het cijfer van winst wettigt wel soepelheid. Ook moet het geheele gezin lid zijn. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 24 Jan. 1941. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 8 stapels, wegende 8500 kg, kaas aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 7 stapels Kleine fa- briekskaas 35.25 en 1 stapel Kleine Boerenkaas, waarvan de prijs niet genoteerd. Alles met rijksmerk. Han del vlug. LEEUWARDEN, 24 Jan. 1941. Vee markt: 768 Melk- en Kalfkoeien 170—420; 144 Pinken 80—200; 25 Varkens: drachtige 120200 en mager 80125; 106 Kleine biggen 13.20, loopers 2025; verder 28 Stieren; 138 Vette koeien, 2 Vette kalveren, 488 Nuchtere kalveren, 178 Schapen en Lammeren. Totaal aanvoer 1908 stuks. Zuivel: geen noteering. Eierhandel: 10000 kg kipeieren 5 7,4 cent per stuk, handelsprijs 1.07 1.09 per kg. 50 kg Eendeneieren, 6,57 een per stuk. Vereen, van Zuivelmaatschappijen: Edammer kaas 20 plus 44 en 40 plus 67.50; Goudschc kaas 20 plus 44 en 40 plus 67.50; Broodkaas 40 plus 67.50 per 100 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Jan. (Lang. Groentenveiling). 2900 kg Roode kool 5.50; 6700 kg Gele kool 4.40; 26100 kg D. witte kool 3.90; 1200 kg Savoye kool 5; Grove uien en drielingen 5. NOORDSCHARWOUDE, 24 Jan. (Noordermarktbond). 9100 kg Roode kool 5.50; 3700 kg Gele köol 4.40; 43100 kg D. witte kool 3.90; 5900 kg Uien 5. JALOERSCHE HOND BIJT MEISJE DEN NEUS AF. Een niet alledaagsch ongeval heeft zich gisteren in een woning aan de Loosduinschekade te Den Haag afgespeeld. Het 19-jarige meisje M J. S. bevond zich in de huiskamer in gezelschap van een poes en een herdershond. Zij aaide de poes en hierdoor bleek de hond jaloersch te worden. In ieder geval sprong hij op het meisje toe enbeet haar fi naal den neus af Het beklagens waardige slachtoffer is door den ge neeskundigen dienst naar het r. k, ziekenhuis aan het Wetseinde ver voerd. FIETS MET GELDTASCH GESTOLEN. Een zekere A. J. H. K. 57 jaar oud en wonende op het Oranjeplein in Den Haag, zou gistermiddag voor zijn schoonzoon geld naar de bank brengen. Het was een bedrag van 3000, t.w. 30 biljetten van 100. Het geld borg hij in een tasch op welke hij op zijn rijwiel bevestigde, Alvorens zich naar het bankge bouw op den Kneuterdijk te bege ven ,ging hij nog even naar een pak huis in de Korte Koediefstraat om de banden van zijn fiets op te pom pen. Hij beging hier echter de on achtzaamheid het rijwiel met het geld erop buiten te laten staan, toen hij het pakhuis binnen ging, om een pomp te halen. Even later kwam hij naar buiten en deed de ontstellende ontdekking, dat de fiets en het geld verdwenen waren. ALKMAAR. GEBOREN: Josefa J., d. v. Karl A. Jakschtov en K. Jonker. Tiemen C., z. v. Pieter Faber en J. Loen. Jan K., z v. Tewes van Zalinge en W. Kaaij. Leopold, z. v. Nicolaas van Twuijver en M. Wijkhuizen. Jo hannes S. z. v. Johannes G. J. Ger- sen en L. Moerbeek. ONDERTROUWD: Wouterus Tui lenaar en Everarda A. Loggen. Jacques J. Ch. Ph. Eeftinck Schat- tenkerk en Adriana C. Kieinjan. Willebrordus A. Vogelpoel en Maria J. Trompert. Gerrit Buter en Maria G. Keijsper. OVERLEDEN: Melgert Leguijt, gehuwd met M. Berkhout, 45 jaar. Willem Bakker, wedr. van M. van Westrop, 84 jaar. Klaas Bloemen- daal, wedr. van P. Selman, 75 jaar. Voetbal. PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Nu de kans op het doorgaan van voetbal-competitiewedstrijden op a.s. Zondag weer veel grooter is ge worden, geven wij diverse voor dien dag vastgestelde wedstrijden. Ie klas: Ado—DHC, KFC—Sparta, HDVS—DWS, Xerxes—DOS, CVV— VSV, RFC—Ajax, Limburgia—M VV, Roermond—Juliana, Eindhoven Longa, HelmondNAC en Willem II—Noad. 2e klas: AFC—ZFC, Zeeburgia— Alkm. Boys, OSV—WFC, Alcmaria- DWV, VVZ—West Frisia, Edo—Wa tergraafsmeer, Kennemers-Hercu- les, VolendamVelox, HFC Spartaan, RCH—Hilversum. 3e klas A: QSC—GVO, Always ForwardHollandia, KWSt. George, ZVVPurmersteijn. 4e klas A: BKC—MFC, DTS Wieringerwaard. LAJLA. (Geprolongeerd) City-Theater. Dat de buitengewone film Lajla geprolongeerd is, zal niemand ver wonderen, die deze Nordisk-film reeds zag. Zij biedt inderdaad iets bijzonders. Er spreekt een diepe menschelijkheid uit en van het spel en de prachtige natuuropnamen gaat een wonderlijke bekoring uit. Wie de film Lajla nog niet zag, ver- zuime thans de gelegenheid niet. Een nieuwe succesweek gaat mor gen in. VORSTENTRAGEDIE. (Geprolongeerd) Harmonie-Theater. Het succes in de afgeloopen week in het Harmonie-Theater behaald met de nieuwste Zarah-Leander- film: Vorstentragedie (Het hart eener koningin) is zoo groot ge weest, dat ook in de komende week deze prachtige film zal worden ver toond. Een film, waaraan kosten noch moeiten zijn gespaard en die een ontroerend beeld geeft van één der meest romantische periodes uit de geschiedenis, n.l. die van Maria Stuart en Elisabeth van Engeland. Het diepdoorvoelde spel van Zarah Leander, de zoo juist getroffen at mosfeer en het bijzondere spel van de overige medespelenden, maken deze film tot een werk, dat gü niet moogt verzuimen te gaan zien. WARMENHUIZEN, 23 Jan. 1941. 2000 kg Uien 5; 10700 kg Roode kool 5.50; 6900 kg Gele kool 4.40; 16500 kg D. witte kool f 3.90. MORGEN GAAT HET BETER. Roxy-Theater. Een Hollandsche film, waarvan een gezond optimisme uitgaat, iets waaraan tegenwoordig nog wel eens gebrek is, vraagt in de komende week de aandacht in het Roxy-Thea ter. Morgen gaat het beter! Als men dat maar voor oogen houdt. Willy Verhulst, de hoofdfiguur uit de film, heeft een zeer zwaren strijd te voe ren. Maar haar vertrouwen op een betere toekomst helpt haar over de moeilijkheden heen. De film geeft tevens een aardigen kijk op het ra- diobedrijf. De hoofdrollen worden vervuld door Lily Bouwmeester en Paul Steenbergen en verder een aantal van onze meest bekende Hol landsche fiimartisten. GIER-WALLY. Victoria-Theater. Dit felle en krachtige romantische spel uit de bergen, uit het gebied van de koppige bergbewoners, waar haat en liefde sterk zijn, is tot een prachtige film geworden onder de kranige leiding van den regisseur Hans Steinhoff. En de hoofd- en titelrol wordt op schitterende wijze gespeeld door Heidemarie Hatheyer. Zij en Eduard Köck als de oude Fenderbauer zijn Tiroolsche bergbe woners. Steinhoff is er in geslaagd het verhaal steeds spannender te maken, zoodat men niet uit den greep van het drama kan loskomen. Een sterke film. ZATERDAG. HILVERSUM I, 415 M. (Nederl. progr. VARA). 8.— Gr.pl. 8.30 ANP- ber. 8.45 Gr.pl. 10.VPRO-morgen- wijding. 10.20 Voor de kinderen, 12.Esmeralda. (12.30 Vara-Alma- nak). 12.45 Nieuws- en econ. ber, ANP. 1.VAR A-orkest. 2.Cyclus „Beeldende Kunsten". 2.15 Gr.pl. 3.Tuinbouwhalfuurtje. 3.30 Zang met pianobegeleiding. 4.Resi dentie-orkest en solist. 4.45 Lezing „De lichamelijke opvoeding tijdens de kleuterjaren". 5.05 Gr.pl. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 VARA-orkest. 6.15 Causerie „Van Staat en Maatschappij". 6.30 Gr.pl. 6.42 Vara-Almanak. 6.45 Act. rep. of gr.pl. 7.Vragen van den dag (ANP). 7.15 Orgelspel. 7.30 Ber. (Eng.) 7.45 Orgelspel. 8.ANP-ber. 8.15 Puzzle-uitz. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 Vroolijke voordr. 8.50 Bont Studio- progr. 9.45 Eng. ber. (ANP). 10 10.15 ANP-ber., sluiting. HILVERSUM II, 301 M. (KRO). 8.Wij beginnen den dag. 8.30 ANP-ber. 8.45 Gr.pl. 11.30 Godsd, halfuurtje. 12.Ber. 12.15 Rococo- octet. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.Orgelspel. 1.15 Musi- quette. 1.45 Gr.pl. 2.Voor de jeugd. 3.Onze Zaterdagmiddag. 5.VPRO: Bij bel vertelling. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 Rep. 6.Sportpr. 6.15 Gr.pl. 6.30 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 6.45 Act. rep. of gr.pL 7.7.15 Groningsch praatje (ANP). OPGAVB AMSTERDAMSCHE BANS N.V. Bijkantoor Alkmaar., van Vrijdag 24 Januari 1941 STAATSLEEN1NGEN. Vor.k. 4 Nederland 1940 II 94% 3—3X Nederl. 1938 84s/g Ned.-ladië 1937. 831/, 534 Duitschl. m. verkl. BANKINSTELLINGEN Amsterd. Bank .110 Hande! Mij. Cert. v. 2501131/4 Koloniale BankIb0% Ned. Ind. Handelsbank123% IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 103% Calvé Delft Cert. 70% Nederl. Ford. .334 Lever Bros 1187/. Philips GloeiL Gem. Bezit 197% IND. OND. BU1TENL. Am. Smelting 45% Anaconda28% Bethleh. Steel 82 Cities Service 0% General Motors 49 Kennecott Copper35s/s North American Rayon. 22'6/le Republic Steel 2hl/s Standard Brands 6% Steel comm66% CULTUUR MAATSCH. H. V. A419 Java Cultuur260% Ned. Ind. Suiker Unie 251% Verg. Vorstenlanden. .122 PETROLEUM. Dordtsche Petr. .224 Kon. Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn 148% Kon. Ned. Stoomboot 151 Scheepvaart Unie .168% TABAKKEN. Deli Batavia .185 Oude Deli .246 Senembah206 AMER. SPOORWEGEN. •244 35 11% Ib'/s .263 .207 .140 .164 75 126 416/16 .114% Atchison Iopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac, 24% 10% 11% 14% 82 5Vs plm 2u 92% 84%s 83 109 114 182 120 99V, '0% 330 117% 195% 46 28 V, *1% b% 48% 35% 23 25% 6%6 65% 415 261 252 122 238 34% 1C%6 259 20S 145 156 126 5% 113% 146 41 166 187 248% 2061/, 24 10% 11% 15 82 5

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2