AGENDA Lachen zonder bon „De Bonte Spelers" voor dé 8-October Vereeniging MARKTBERICHTEN LAATSTE BERICHTEN Op Duitschen wacht post geschoten. 35 gijzelaars in arrest gesteld. SPORT AMSTERDAMSCHE BEURS Alkmaar, Donderdag. ZILVEREN JUBILEUM. Het is vandaag 25 jaar geleden, dat de heer J. Bakkum bij den hout handel der firma G. A. Conijn in dienst trad als koetsier op den hout- wagen. Later, bij het in gebruik ne men van auto's voor dat vervoer, bleek hij ook geschikt te zijn voor chauffeur. Ter eere van den jubi laris wapperde heden op de fabriek de vlag. In den loop van den morgen brach ten de firmant en familie den heer Bakkum een bezoek in zijn woning, om hem te complimenteeren en te getuigen van hun waardeering voor zijn werk, ten bewijze waarvan hem een zilveren horloge met inscriptie, alsmede een enveloppe met inhoud werd aangeboden. Door het kantoorpersoneel werd als aandenken aan dezen heugelijken dag een barometer geschonken. Het personeel, dat vanmiddag' in zijn geheel vrijaf heeft, zal zijn ka meraad dan een bezoek brengen en een cadeau overhandigen. VARKENSVLEESCH GEKOCHT BUITEN DISTRIBUTIE. Door de politie is procesverbaal opgemaakt tegen een zekeren H., di» een partij gerookt varkens vleesch had gekocht in strijd met de distri- butiewet en de prijsopdrijvings- en hamster wet. Het vleesch bleek af komstig te zijn van een varken, dat in huisslachting met vergunning was geslacht. Het vleesch is in beslag ge nomen, terwijl tegen den leverancier, den landbouwer d. G., wonende te Akersloot, eveneens procesverbaal wordt opgemaakt, wegens het in strijd met de gestelde voorwaarden verkoopen van bedoeld vleesch. VERBODEN VERVOER VAN WITTE BOONEN. Tegen den zaadhandelaar Z. uit Schiebroek is alhier procesverbaal opgemaakt, wegens het doen ver- 1 oeren van ongeveer 2300 kg witte hoonen, in strijd met de op dit ge bied bestaande voorschriften. De boonen zijn in beslag genomen. EEN WONING TE HUUR. Het lot beslist! Door aankoop van een zaak door den bewoner van een woning van „Volkshuisvesting Heiloo" kwam die woning te huur. Het mooie per ceel, op goeden stand, te huur voor een door de regeering vastgestelde lage huur, trok tientallen liefheb bers. Het bestuur stond voor een moeilijke taak, doch Dinsdagavond heeft het resoluut den knoop door gehakt en het huis bij loting toege wezen. DE LANGENDIJKER GROENTEN- CENTRALE IN JANUARI. In de afgeloopen maand waren de totaal-aanvoeren en prijzen als volgt: Roode bewaarkool 328.000 kg. (v.j. 930.440 kg.); Gele bewaarkool 642.735 kg. (v.j. 992.965 kg.); Deen- sche witte kool 1.148.575 kg. (v.j. 854.600 kg.); Savoye kool 18.825 kg. (v.j. 24.080 leg.); Uien 96.000 kg. (v.j. 190.100 kg.); Breekpeen 14.300 kg. tv.j. 69.350 kg.); Bieten 4.475 kg. (19.825 kg.); Knolselderie 425 kg. (1.725 kg.); Andijvie (v.j. 1.675 st. Spruiten (v.j. 592 kg.); Late aard appelen (v.j. 500 kg.) De'totaal nzet bedroeg 98.740,08 tegen 111.913,75 in Januari 1940. Bioscopen. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Lajla (rom. natuurfilm); hoofd rollen Aino Taube en Ake Ohberg. Toegang boven 14 jaar. (Wederom geprolongeerd). Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Schaduwen der duisternis (rom.- sens.); hoofdrollen Rudolf Fernau. Reinholt Bernt, Christine Grabe e.a. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De Spooktrein (Nederl. sens, film); hoofdrollen Jan Musch, Fien- tje de la Mar, Louis Borel e.a. Toe gang boven 14 jaar. Donderdag 6 Februari. 7 uur, Harmonie, 8 Oct.-avond. Vrijdag 7 Februari. 8.30 uur, consistoriekamer doops gezinde kerk, jaarvergadering afd. Alkmaar Ned. Bijbelgenootschap. Zaterdag 8 Februari. 7.30 uur, Hu-monie, uitvoering Turnlust. GESLAAGD. De heer H. G. Lesterhuis alhier is aan den universiteit te Amsterdam geslaagd voor het candidaatsexamen in de rechtswetenschappen. EEN HOND EN EEN SCHAAP VVEGGELOOPEN. Aan het Bureau van Politie te Alkmaar zijn inlichtingen te beko men' betreffende le. een zwarte bouvier, welke bij één der ingezetenen is komen aan- loopen; 2e. een schaap, dat eveneens bij één der ingezetenen is komen aan- loopen. Beide dieren zullen gedurende eenigen tijd ter beschikking van clen rechtmatigen eigenaar worden gehouden. GEVONDEN ZAKKEN. Aan het Bureau van Politie zijn inlichtingen te bekomen betref fende 10 balen zakken, welke zijn gevonden op den Helderscheweg tusschen Zijpersluis en de Vlot brug. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burgemeester om tegen Donderdag 20 Febr. a.s. een raadsvergadering te beleggen. DE UITDEELING VAN DE B.IJ.C. Gistermiddag heeft de Burger IJs club het tweede deel van haar pro gramma afgewerkt: de uitdeeling in het café Central. Dat ging nu anders dan vorige jaren, toen lange tafels op schragen bogen onder den last van brood, erwten, en andere levens middelen. Nu ging het natuurlijk ook om deze voedingsmiddelen, maar in verband met de rantsoeneering van een en ander was een andere rege ling getroffen. Er werden nu brief jes afgegeven, waarop de gegadigden, onder toevoeging van hun eigen bonnen, gratis 2 groote brooden, een half pond margarine of 2 ons vet, een pond rijst en een pond groene- erwten kunnen halen aan de op het briefje vermelde adressen. Er wer den 500 van zulke briefjes afgege ven, „porties" heeten ze dan in den stijl van de B.IJ.C., en 4 bakkers en 8 kruideniers waren de leveranciers van het uitgedeelde. Wie zijn bons voor et loopende tijdvak reeds heeft ingewisseld, kan zijn briefje van de B.IJ.C. bewaren tot er weer nieuwe bonnen zijn bekend gemaakt. Het bes .uur der gecamoufleerde liefdadigheidsvereeniging had het nu gistpr wel wat rustiger, maar stellig vonden de heeren het niet aangena mer, maar toch waren zij verheugd, dat nog deze weg had kunnen wor den gevonden om de traditioneele uitdeeling weder te kunnen doen. De burgemeester en mevr. van Kinschot hebben, ecenals vorige jaren, ook nu weer van hun belang stelling voor het werk der B.IJ.C. doen blijken door eenigen tijd de uitdeeling bij te wonen. En nu gaat de B.IJ.C. voorloopig weer rusten, om den volgenden win ter haar zegenrijk werk weder te hervatten. We hopen, dat tegen dien tijd het ledental sterk zal zijn toege nomen, opdat steeds meerderen zul len kunnen profiteeren van den gulden contributie, dien de leden offeren. JACOB HAMEL KOMT! Om tegemoet te komen aan de tal rijke aanvragen van groot en klein, zal Jacob Hamel Zondagmiddag hall drie nog een enkele kindervoorstel ling geven. Er zal weer flink gezon gen worden, tezamen en door kinde ren alléén. Ook de goochelaar is weer present. Hij zal eenige nieuwe leuke toeren uitvoeren. HET PLANTENKLEED VAN MAROKKO. Voor het natuur- en letterkundig genootschap Solus Nemo Satis Sapit, opgericht te Alkmaar in 1782, spreekt op Maandag 10 Februari a.s. pi of. dr. Th. J. Stomps uit Amster dam over Het Plantenkleed van Ma rokko. Prof. Stomps heeft in 1936 een groote onderzoekingsreis gemaakt in Marokko, georganiseerd door een in ternationale groep van Botanici, die zich voor de plantengeographie inte resseeren. Deze groep, de I. P. E. (in ternationale plantengeografische ex cursie), maakt om de paar jaar een excursie naar een gebied dat om de een of andere reden de aandacht verdient. Zoo viel in het voorjaar van 1936 de keus op Marokko. Met medewerking van de Fransche regee ring en in het bijzonder van prof. Maire van de universiteit van Al giers en van prof. Emberger, thans hoogleeraar te Montpellier, werd aan de I. P. E. de gelegenheid geboden een onderzoek in te stellen in het gansche protectoraat Marokko, een gebied dat slechts voor enkele tien tallen jaren voor de wetenschap werd ontsloten. Prof. Stomps zal aan de hand van een groot aantal eigen opnamen van deze reis vertellen, waarbij de be schouwing van het mediterrane plan tenkleed op den voorgrond zal staan, doch waarbij tevens een algeheele landbeschrijving van dit nieuwe, voor de toekomst zooveel beloven de gebied, zal worden gegeven. De avond, welke beelden van on gekende schoonheid zal bieden, zal zeker veel belangstelling trekken. Een beperkt aantal introducties is te verkrijgen bij den secretaris van het genootschap, waarvoor wordt verwezen naar de advertentie in dit nummer. DE RUILVERKAVELING VAN DEN ZUIDSCHARWOUDER POLDER. De voorbereidingen voor de ruilverkaveling van den Zuidschar- wouder polder zijn thans zoover ge vorderd, dat de lijsten met den in breng van de verschillende eigena ren ten gemeentehuize ter inzage zijn gelegd. De schatting, volgens welke ook na de verwerking van den grond zal worden gewerkt bij de toewijzing der gronden, is gebaseerd op hét olgende: In het algemeen is er een teellaag van humushoudende klei ter dikte van 20 tot 40 cm, waaronder een dikwijls min of meer stijve klei laag wordt aangetroffen ter dikte van ongeveer 50 cm., welke rust op laagveen, zand of klei. Naar gelang van de diepte van de bouwvoor en de hieronder liggende laag, de door- latendheid en de structuur van den grond, wordt de cultuurgrond ge rangschikt in drie klassen ter waar de van ƒ2500 per ha voor klasse 1, 2400 per ha. voor klasse II en 2300 voor klasse III. De rietgron den worden gerangschikt in de klas se IV ter waarde van 500. Klasse V bevat het water, ter waarde vati 200. Erven worden geschat als klasse I. Wegen, gerangschikt in klasse VI, krijgen een waarde van 100 per ha. De strook grond, be- noodigd voor de verbreeding van den provinicaleri weg, voorzoover deze nog niet in het bezit is van de provincie, wordt geschat als de aan grenzende gronden. Het bedrag, waarmee de hierbo ven genoemde waarde ingevolge den cultuurtoestand van den grond moét worden verminderd of vermeerderd, wordt door de schatters bepaald. Deze toeslagen loopen tot 500 per ha., de verminderingen tot 1550. De eerste avond van de zes is achter den rug, de avond van de première van de nieuwste revue van „De Alfcmaarsche Bonte Spe lers", en toen om kwart voor elf de executanten haastig hun kleedka mers opzochten zullen ze zeker allen dankbaar en voldaan geweest zijn. Want: „het liep" en op de vijf avon den die nog in het nabije verschiet liggen zal het nog veel beter loopen. En niet alleen dat de zaak draaide: een zeer dankbaar publiek heeft den spelers ondubbelzinnig bewezen, dat het gebodene op hoogen prijs werd gesteld en het daverend ap plaus, vooral na de zeer mooie finale, zal velen de vermoeidheid hebben doen vergeten. Een revuegeen kleinigheid voor een groep dappere lieden om er een te brengen, 'n revue, dat toch wil zeggen een kijkspel, een lust voor het oog en oor, een vlot geval, dat uit verschillende scènes bestaat r an allerlei soort en inhoud, die door een compère aan elkaar ge praat moeten worden en waardoor heen toch een draad moet loopen. En dit alles is het geval met ..Lachen... zonder Bon". Menno Grondsma en Piet Cloeck zijn er in geslaagd een revue in elkaar te zet ten, die er zijn mag. Een rijke Amerikaan komt naar Alkmaar en bewondert onze kaas markt om den rijken Yankee heen keurige studio worden dan verschild de ruitertjes komen,'ia zün plan ge* maakt: hij gaat eén groote radio studio "bouwen in on-ze Kaasstad en Piet Cloeck, die ook al op de Kaas markt om den rijken Yankee heen zwerft, wordt omroeper. In een kt* keurige studio worden dan verschil lende artisten in de gelegenheid ge steld hun of haar microfoon-tests af te leggen endaar hebt U dan de verschillende liedjes en sketches, die met elkaar het kijkspel maken. Het is een onbegonnen werk alles in chronologische volgorde op te noemen en ook om alle medespelen den voor het voetlicht te halen. Dat gebeurt trouwens nog vijf keer. De algeheele indruk is vlot, geestig, en buitengewoon goed verzorgd. Grime en costuums zien er zeer goed uit en de beide finales munten uit door fraaie, frissche costuums. De demi finale voor de pauze, een soirée in het jaar 1820, is van een groote be koring, niet in het minst door het keurig gedanste menuet door de dames van „half vijf', onder leiding van mevr.Jonker-Jonker, waarin als soliste optrad Marie Jeanne van der Veen, onze oud-stadgenoote, die thans in het ballet van Yvonne Georgi een belangrijke rol speelt en tot Europas twaalf beste danseres sen gerekend wordt. Mej. van der Veen werd met enkele prachtige bloemstukken gehuldigd. Wie er nog meer zijn? Piet Cloeck met een liedje en een praatje, Menno Grondsma met zijn imitaties van Mariene Dietrich, Louis Da vids, Willy Derby, Charles Trenet, Speenhof en anderen, de heeren P:et Kroon en Gerrit van der Post als de gebroeders Stet uit Ierswoud, die in de beide scènes, waarin zij optreden zeer goed op dreef zijn, Prof. Mentnochini met zijn wonder lijke goocheltoeren, Nelly Rus, die met een mooie donkere stem Isola Bella zingt, the Rhythm Radio Stars, die op de pian-o een nummer tje Tiger Rag" weggeven, dat er zijn mag, maar waör dè microfoon wel wat heel dicht bij stond, Nel Lind, die als een gezellige Amster- dams'che baker een minister in de eens flink laai blozen* Zes ■mi* rj.,lW4(w. tram Oude Kereltjes, met een leuk liedje, Gerrit van der Post als Nigger-Boy in „My old Kentucy Home" enz. enz, De finale is buitengewoon mooi, Een Hollandsch Landschap, waarin de kleederdrachten van alle pro vincies verschijnen, waarna als apotheose een vlaggendans wordt uitgevoerd, en een rij in het wit gekleede meiskes, met palmtakken in de hand den wensch uitdrukken te willen leven in ons geliefd Hol land, onder het rood-wit- en blauw De door Piet Cloeck bij elke provin cie gezegde teksten zijn kort en kernachtig, al met al een doorslaand succes. Het Al-kmaarsch Salon-Orkest, directeur de heer D. de Vlieger, heeft de muzikale begeleiding op zich genomen, en doet dat, onder leiding van den „muziekman bij uitnemendheid", den heer Joh. Kuiper, op goede wijze. Zoo is dan de eerste opvoering een feit. Nog vijf moeter. er komen err dat zal hooge eischen van leiders en spelers vergen. Maar Iaat het hun een groote >oIdoening zijn, dat ze zes avonden lang honderden Alk- maarders een paar uren van vreug de en plezier geven. Rest ons nog mede te deelen, dat de voorzitter der 8 October Ver eeniging, Mr. C. J. de Lange, de avond met een kort woord opende en speciaal Burgemeester en Wet houders met hunne dames verwel komde. Hjj uitte zijn vreugde dat er 6 avonden uitverkocht waren en dat hierdoor bleek, dat de leden het met 't bestuursbesluit, om de Bonte Spelers van Alkmaar weer met een revue te laten optreden, volkomen eens waren. Zoodat die Bonte Spe lers ih wijden kring de waardeering ziil-ien genieten, die ze volkomeh verdienen. OUDE-NIEDORI' Winterhulp. - De opbrengst van de' lijstencollecte bedroeg 95.50. BERGEN. Een bonte avond van Winterhulp. De afdeeling Bergen van de stich- rng „Winterhulp Nederland" or- aniseert Maandag a.s. in de Rus tende Jager een bonten avond van het bekende ensemble Louis Noiret Kobus Kuch). Deze avond wordt georganiseerd om o.m. duidelijk te maken, dat Winterhulp uitsluitend dienstbaar is aan Nederlandsche belangen. De provinciaal directeur voor Noordholland, die gister als opvol ger van baron Röell, tot commissa- is der provincie werd benoemd, zal daarom tusschen de nummers een uiteenzetting over het werk geven. Voor Bergen tevens een mooie ge- egenheid om met den nieuwen comm'ssaris kennis te maken. NOOIT GEKENDE HOUTPRIJZEN. De houtveiling van deze week te Castricum, waarvoor buitengewone belangstelling was, heeft prijzen op gebracht, welke in den vorigen oor log niet bereikt zijn. De boeren en tuinders, die meestal op deze hout veilingen zijn aangewezen voor het koopen van slieten, rijs en paalhout, zijn over deze hooge prijzen lang niet te spreken omdat het voor hen haast ondoenlijk is om die te betalen. De oorzaak voor deze prijsstijging is niet alleen dat vele particulieren meedongen om hun huisbrand eenigszins aan te vullen, doch in hoofdzaak dat de handelaren in hout- blokjes, vooral ten behoeve van autobrandstof, zóó hoog boden, dat er voor de tuinders en boeren geen kans was om iets te bemachtigen. HEERHUGOWAARD Vechtende rammen. - Een ram van den veehouder Konijn alhier maakte van de gelegenheid gebruik om over het ijs te wandelen naar schapen van den buurman. Onmid dellijk ontstond minnenijd met ge volg, dat de ram van den buurman weldra zieltogend ter aarde lag. Naar men ons mededeelde, zou volgens oud boerenrecht de veehou der K. tot schadevergoeding ver plicht zijn, aangezien het zijn ram was, die, op het land van een ander gekomen, daar schade aanrichtte. Winterhulp. - De drie in onze gemeente gehouden collecten voor Winterhulp brachten respectievelijk op 194, 262 en 294, totaal 750. Van het hoofdcomité werd een eerste gift ontvangen van 220, een tweede gift van 1100, totaal 1320. HEILOO Een r.k. tafeltennisclub opgericht. In het café Admiraal werd Woens dagavond een druk bezochte bijeen komst gehouden, met het doel te ko men tot oprichting van een r.k. ta feltennisclub. In deze vergadering waren mede aanwezig bestuur en le den van de tafeltennisclub „Luto die medewerking verleenden niet alleen door het geven van technische bijzonderheden omtrent de sport, doch ook een demonstratie gaven in enkel en dubbel heerenspel. Reeds aanstonds verklaarden zich 12 per sonen vóór de oprichting, waarna op een nader te bepalen avond de statuten en het huish. reglemen zullen worden behandeld en een de finitief bestuur zal worden gekozen Het opstellen der tafels, het fraaie enkel- en dubbelspel, voor vele bezoekers iets nieuws, had de on verdeelde belangstelling. Besloten werd de belangloos aangeboden hulp van „Luto", onder dank te aanvaar den. Collecte Winterhulp. - De collecte voor Winterhulp Nederland heeft weer meer opgebracht dan de tweede. De opbrengst was 452.80. CASTRICUM Winterhulp. - De eerste geld inzameling voor Winterhulp Neder land, toen met bussen werd gecol lecteerd, heeft pl.m. 700 opge bracht. Van de verleden week ge houden collecte waarbij met lijsten werd gewerkt, had men algemeen een hoogere verwachting. Dit evenwel heel anders uitgekomen want nu is slechts pl.m. 280 bin r.engekomen. BROEK OP LANGENDIJK Meer aanvoer te wachten. - De aanvoer aan de veiling zal thans iets bgter kunnen worden, nu eenl ge autohouders de beschikking heb beft gekregen over een extra toe wijzing benzine. Dit is voornamelijk van belang voor de tuinders van Siat-Pangra§ en Koedijk, menschen en dingen leidt tot beter oegrijpen". „De eerlfjke wensch van dit blad, met de bezettende macht loyaal •amen te werker., mogen bij deze ge- egenheid opnieuw tot uiting komen". (w g.) M. BLOKZIJL. BRAND OP DE „HEEMSKERK". New-York, 6 Febr. (D.N.B.) Bij den aanval, dien het Duitsche iuchtwapen heeft ondernomen op een convooi op 350 mijl ten westen van Foynes, zijn behalve op het Engelsche vrachtschip King Edgar ook treffers geplaatst op het Nederlandsche s.s. „Heemskerk". Evenals de King Edgar vloog ook de Heemskerk in brand. Nadere berichten zijn niet ontvangen. (De.Heemskerk meet 6516 ton. Het schip is in 1919 gebouwd op de Neptunwerf in Rostock. De Heemskerk behoorde toe aan de N. V. Vereenigde Scheepvaart Maatschappij BROEK OP j_,ANGlNDiJK, 6 Febr. (Lang. Groentenveiling). 5100 kg Roode kool 6; 18000 kg Gele kooi 4.80; 35300 kg D. witte kool 4.30; 1700 kg Uien en grov- uien 5. NOORDSCHARWOUDE, 6 Febr. (Noordennarktbonö). 18800 kg Roo de kool 6; 10200 kg Gele kool 4.80 51700 kg D. witte kool 4.30; 2500 kg Savoy kool J 3.504; 2100 kg Uien en grove uien 5. WARMENHUIZEN, 5 Febr. 1941 325 kg Uien 5; 49100 kg Roode kool 6; 11625 kg Gele kool 4.80; 49500 kg D. witte kool 4.30. DOODELIJK VERKEERS ONGEVAL ONDER HEEMSTEDE. Gisteravond is op den Heerenweg te Heemstede een ernstig verkeers ongeluk gebeurd, waarbij een per soon om het leven is gekomen. Een personenauto bestuurd door den 25-jarigen D. J. L. uit Bloemen- daal, reed van Bennebroek in de richting Haarlem. Plotseling voelde de bestuurder een klap tegen de voorzijde van zijn auto, waarna hij onmiddellijk stopte. Het leek, dat een man door de auto was aangereden en bewuste loos op den grond lag. Een inmid dels gewaarschuwde dokter kon slechts den dood constateeren. Het slachtoffer bleek te zijn de 29-jarife J. P. M. van Kolk uit Haarlem. 3e Het A. P. meldt: Door de bezettende overheid wordt medegedeeld dat den 31sten Januari jl. bij Hilversum een Duit sche wachtpost tijdens de duisternis vanuit een hinderlaag i-> beschoten en gewond. Deze laffe daad kan niet zonder vergelding blijven. Als con tra maatregel zijn voorshands 3-5 gijzelaars in hechtenis genomen en in een gevangenis opgesloten. DR. COLIJN VERLAAT „DE STANDAARD". In het anti-revolutionaire dagblad „De Standaard", dat onder het poli tieke hoofdredacteurschap stond van dr. H. Colijn, is gisterenavond een onderteekend artikel van zijn hand verschenen, getiteld „Ten afscheid' waaruit blijkt dat dr. Colijn zich uit zijn functie aan het blad heeft terug getrokken. Wij lezen in den aanhef van het artikel; „De Duitsche bezettende macht heeft het wenschelijk geacht ten aan zien van De Standaard een maat regel in overweging te geven, die ons ofad, in vergelijking met vele andere oladen in een uitgesproken uitzon deringspositie plaatst". „Die maatregel bestaat hierin, dat van „De Standaard" verlangd wordt een door de Duitsche autoriteit aan gewezen Nederlandsch journalist uit het buitenland, die niet de anti revolutionaire beginselen toegedaan is, in de Redactie van ons blad op te nemen". „Deze eenigszins ongewone figuur in de perswereld in de perswereld in Nederland zou bij eiken politie «en leider van een dagblad de vraag doen opkomen of hij, onder zulkg, omstandigheden, zijne functie zou kunnen lbijven vervullen. Rekening houdend bovendien met de bijzon dere plaats, die ik in onzen eigen volkskring en ook nog wel bij velen daarbuiten inneem, is het niet alleen niet te verwonderen, dat die vraag ook door mij gesteld moest worden, maar kan het nog minder verbazing wekken, dat ik haar in ontkennenden zin heb be antwoord." „Dat wil dus zeggen, dat de band tusschen „De Standaard" en mij xuim 20 jaar geleden gelegd, thans verbroken is. Ik heb mijn arbeid aan ons blad neergelegd". Dr. Colijn merkt dan verder o.a. op, dat 't principieele en poli tie k e karakter van „De Standaard' ongerept kan worden gehandhaafd, en dat een door de commissarissen aer vennootschap te benoemen com missie van redactie voortaan de prin- oipieel-politieke hoofdredactie zal voeren en de hoofdatrikelen zonder voorcensuur zal schrijven. Elders in het anti-rev. blad richt de heer Max Bolkzijl, die tot voor enkele maanden als Berlijnsch cor respondent van het Algemeen Han delsblad optrad, en daarna de redac tie dier courant verliet, zich tot de ^ezers van „De Standaard" met de volgende mededeeling: „Met dendag van heden neem ik, op grond van een besluit van Com missarissen en Directie, deel aan de redactioneele leiding van „De Stan- daarcj". In de principieel-politieke hoouaing van he blad brengt zulks geer. wijziging. Het zal mijn bij zonder streven zijn den lezer mat de groote gebeurtenissen, die van Mid u en-Europa uitgaan, op grond van larenlange eigen ervaringen ter plaatse, nog beter vertrouwd te maken. Toenemende kennis yan ADVERTEEREN IN DE KRANT BRENGT V NADER TOT DEN KI.ANT. Schaatsenrijden. IELKJE NIENHU1S WINT TE ASSENDELFT. De Zuider IJsclub te Assendelft organiseerde gisteren wedstrijden op de korte baan voor vrouwen, waaraan door een tiental bekende Friesche rijdsters werd deelgeno men. Zij waren daartoe reeds giste renmorgen voor dag en dauw van huis gegaan, doch waren toch nog ruim anderhalf uur te laat op de startplaats. Ofschoon de weersom standigheden ideaal waren en de publieke belangstelling eveneens zeer groot was, is de wedstrijd niet volkomen geslaagd, omdat de baan ten gevolge van het feit, dat teveel menschen waren toegelaten, tal van scheuren vertoonde en er bovendien water op het ijs kwam. De deel neemsters waren daardoor zeer ge handicapt. In dezen wedstrijd heeft mej. A. Buys uit Oostzaan van zich doen spreken: zij maakte het de Friezinnen, waaronder zich de besten bevonden zeer lastig en OPGAVB AMSTERDAMSCHE BANK KV. Bijkantoor Alkmaar., van Donderdag 6 Februari 1941 Vor.k 9?'/, 945/, 84'/, 84 .112'/, .1143/, .17 7 120 STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 3—3Nederl 1938 3 Ned.-lndië 1937. BANK-1NSTELL1NCEN Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 1C01/, Calvé Delft Cert 6/ Nederl. Ford320 Lever Bros'141/, Phil. Gloeil. Gem. Bezit IND. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper. North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. P-tr.i Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hcssa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn Java—China Japan lijn 14ö% Kon Ned. Stoomboot 150 Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central s Southern Pacific Southern Railw. llniop Pacific Can.' Pac. 44% 2'"% 81V, 6i/, 4b5/16 34% 23 24'/, &3/, 645/8 •4131/, •254 •242 •119 238% 34% 11'/, 10% 258'/, 202'/, 136 •155 1 L\ 4'/, .113 169 183% .241 206 23% 10 10% 14% 78% 4% pim 2 u W 94% 84% 84 113 115 177 120 101% 69 322 116% 197 45% 29% =3% 6% 49 35% 23'/, 25'/, f% 6t% 416% 255 243 122 24'% r5 12% 10% 265 205 139 155 126 4% 114% 118 151% 1 'IV» 185 243 208 27% 10% li% 15 79 4%

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2