DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. EN Strategische doelen in Engeland aangevallen. Hevige bomaanvallen op vliegvelden en havens van Malta. Gevechten van plaatselijk karakter ten Z. van het ontruimde Benghazi. Aanvallen in O.-Afrika afgeslagen. De politieke toestand in Frankrijk. De Amerikaansche hulp aan Engeland. Een rede van dr. Göbbels. Nederlands nieuwe economische taak. VERDLI1STER1MGS- TIJDEN van 18,42 tot 9,05. 35. Tdl, e3 e2. Zwart biet trt: La Bour- Rc4, Dh4f 4. 4, d6 7. Pd5, 3ge7 10. Pc3, I, f6 13. ef6:, :g2, Rg4: 16. 18. Df3:, Pe5 Tc8 21. Rd2, M6:, cd6: 24. n 26. Db7f, II, f3 29. Td2, 15f, Kf8 32. *2f 34. Tg2:, Kf2, ghl:D t, Kh5 39. 4 41. Dc4t, Rb6, Dh2t Kel, Te5t 45. ilt 47. Ddlt, rt wint. -plan: - RECLAME! :uariprijs in komen, moet de Februari- ■e. No. 2 der Iter en het i aangegeven ;l'k een letter juist telkens nen die letter n elke groep ters een zeif aken. l deze gevon- n de aange- tam van een „diereeds l a n. n t. b o. tien. liefst zoo doch uiterlijk >ri 12 uur aan ur van de 6 2 n ft t '?i- w a z/ meisjesnaam, :r, 29 deel van ij ze, 32 straat 35a transport- fer ontbreekt jeniblik, 38 ge- Lte van, 41 de 43 reinigings ten., 47 onder- ing, 49 geducht v, 50 toegene- 54 deel van wol pluizen, 58 tel, 62 korten 65 zie 19 hor., epresse (afk.)„ ippij,' 74 werk en, 79 teekenen p, 82 geheel de lam, 84a ont- ot, 87 noot, 88 zetsel, 91 soort ;h dier, 93 be- 94 een (Eng.), isch (afk.), 98 plechtige be- i, 106 eilanden niet deze, 108 0 stad in Italië, 114 race, 115 uwolgende let- 119 zie 60 vert. ZATERDAG ;l 1941. A L BIJ LB EEKIE KENIEL A KIBED RIJ A| B ■MAOER INDU S ENIARI LOIDOM AREIPA N E|OAP D|NE|R lake I GEB IED ■KARN! D|L|U I O OS {WA ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door he* gebeele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0-25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h, HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060/TeIef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 34. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Maandag 10 Februari 1941 Het Duitsche legerbericht. Berlijn, 9 Febr. (D.N.B.) Het op perbevel der weermacht deelt mede: Afzonderlijke gevechtsvliegtuigen hebben gisteren overdag en in den nacht met succes strategische doelen in de Midlands en in Z.O.-Engeland aangevallen. In het Middellandsche zeegebied heeft de Duitsche luchtmacht bij aanvallen in opeenvolgende golven op vliegvelden op het eiland Malta en de haven van La Valetta bom- treffers van zwaar kaliber geplaatst op gebouwen en pakhuizen. Er ont stonden omvangrijke branden. De vijand heeft in den afgeloopen nacht met weinig vliegtuigen op drie plaatsen bommen geworpen op woondistricten in West-Duitschland. Van drie vijandelijke vliegtuigen die Noorwegen trachtten binnen te vlie gen, werden er twee neergehaald. Twee eigen vliegtuigen worden ver mist. De aanval op convooi bij Spanje. Berlijn, 9 Februari. (D.N.B.) De Duitsche aanval op het Britsche convooi ten westen van Spanje, die vanmiddag geschiedde, beteekent voor de Engelschen een algeheel verlies van omstreeks 10.000 b.r.t., terwijl 22.000 b.r.t. scheepsruimte althans zoo zwaar beschadigd is, dat gebruik voor geruimen tijd uitgesloten is, naar uit de jongste rapporten blijkt. Onder de aange vallen schepen bevond zich ook een koopvaarder van 8000 b.r.t. die door bomtreffers zeer zwaar be schadigd werd. Schepen uit Britsch convooi tot zinken gebracht. Berlijn, 9 Februari. (D.N.B.) Duitsche gevechtsvliegtuigen met groote actieradius hebben Zondag middag op den Atlantischen Oce aan,ten westen van Spanje, een Britsch convooi in duikvlucht aan gevallen. Twee schepen werden tot zinken gebracht, de andere, waaronder een schip van 6.000 ton, zwaar beschadigd. Een 'stoomschip van 5.000 ton zonk na een recht- streekschen treffer van zwaar ka liber in korten tijd. Een iet of wat kleiner schip werd zoo ernstig ge troffen, dat het na eenige minuten eveneens zonk. Men zag, dat de bemanning der drie andere sche pen, die zwaar beschadigd werden, in de sloepen ging. Italiaansch legerbericht. Rome, 9 Februari. (Stefani) Het 247e legerbericht luidt: Aan het Grieksche front acties van plaatselijk karakter. Onze luchtmacht heeft met. doeltreffende resultaten vijandelijke stellingen en troepen gebombardeerd Enkele ob jectieven van de bases van Prevesa en Navarrino zijn eveneens getrof fen. Tijdens deze acties hebben onze bommenwerpers een vliegtuig van het type Gloster en een van het type P.Z.L. neergehaald. Een onzer vliegtuigen dat een verkennings vlucht maakte in het westelijk deel der Middellandsche zee, en door drié jachtvliegtuigen van het type Hurricane werd aangevallen, heeft er hiervan een neergeschoten. In Noord-Afrika gevechten van plaatselijk karakter in het gebied ten zuiden van Benghazi. In Oost-Afrika heeft de vijand in den sector van Cheren zijn aanval len herhaald doch zij werden af geslagen. Aan de grens van Soma- Iiland is een aanval op een onzer stellingen met een tegenaanval af geslagen. Onze luchtmacht heeft met onvermoeibare activiteit haar medewerking aan de gevechten verleend en vijandelijke troepen, strijdmiddelen en inrichtingen met machinegeweervuur en bommen bestookt. De vijand heeft gepoogd, luchtaanvallen te ondernemen op Asmara en Adioegri, doch deze po gingen zijn verijdeld door het snelle ingrijpen van onze jacht vliegtuigen, die vier vijandelijke toestellen neerschoten. Drie onzer toestellen zijn niet op hun bases teruggekeerd. In de Egeische zee hebben vijan delijke vliegtuigen gistermiddag onze vliegtuigen gebombardeerd. Ei- vielen geen slachtoffers, terwijl de schade gering is. In den nacht van 7 op 8 dezer hebben formaties van het Duitsche vliegercorps met zichtbare resul taten eenige vliegvelden van de bases Malta gebombardeerd. In den nacht van 8 op 9 dezer zijn de bom bardementen op Malta door Duit sche vliegerafdeelingen met op merkelijke hevigheid en doeltref fendheid herhaald. In het legerbericht van Zaterdag werd o.a. gemeld: In den loop van den vijfden en den zesden Februari is in het gebied ten zuiden van Benghazi een uiterst felle veldslag geleverd, tijdens wel ken onze verliezen ernstig en die van den vijand aan mannen en strijdmiddelen niet minder ernstig waren. In den avond van den zesden Februari be zette de vijand Benghazi, dat ontruimd was door onze troepen om de nationale en mboorlin- genbevolkimgen te sparen. Flandin zou ontslag hebben gevraagd. Geneve, 8 Febr. (A.N.P.) Naar in regeeringskringen te Vichy verluidt, zoo vernemen wij van goedingelichte zijde, heeft Laval de hem door maar schalk Pétain aangeboden nieuwe functie van minister van staat van de hand gewezen. Laval £bu ook in het driemanschap worden opgeno men. In dezelfde kringen verluidt ver der, dat de minister van buitenland- sche zaken, Flandin, hedenavond zijn ontslagaanvrage zou hebben inge diend, welke door maarschalk Pétain zou zijn aangenomen. Officieel communiqué van Vichy. Vichy, 9 Febr (D.N.B.) Mot be trekking tot de besprekingen van Darlan te Parijs heeft de pers heden morgen het volgende officieele com muniqué gepubliceerd: „Het staatshoofd maarschalk Pé tain, die de politiek van Montoire volgt, heeft president Laval voorge steld, als minister van staat en lid van een directorium tot de regee- ring toe te treden. President Lavai heeft het aanbod van den maar schalk van de hand gewezen. Flandin afgetreden. Vichy, 9 Febr. (D.N.B.) Officieel wordt medegedeeld, dat de minister van buitenlandsche zaken, Flandin, vandaag is afgetreden. Zijn porte feuille wordt overgenomen door admiraal Darlan, die tevens tot vice-president is benoemd en ook het ministerie van marine aan houdt. PARIJS HEEFT RUIM VIER MILLIOEN INWONERS. Parijs, 9 Febr. (D.N.B.) Parijs telt thans 4.247.957 inwoners. Dit cijfer berust op het aantal verstrek te levensmiddelenkaarten Vóór den oorlog telde de stad ongemeer 4)4 millioen zielen. Dat het inwoners- tal thans lager is, wordt verklaard door de omstandigheid, dat vele vreemdelingen niet zijn terugge keerd en dat vele vroegere Parijze- naars nog in het niet-bezette gebied verblijf houden. Het wetsvoorstel inzake hulpverleening aangenomen. New-York, 9 Febr. (D.N.B) Het Huis van Afgevaardigden heeft een voorstel aangenomen, volgens het welk de leveranties aan Engeland tot het einde van het begrootings- jaar beperkt blijven tot 1.3 milliard dollar. Het voorstel van den republikein Contello, volgens hetwelk hoogstens een derde van alle tot nu toe in dienst zijnde Amerikaansche vlieg tuigtypes zou mogen worden afge staan en de chefs van de weermacht steeds voor iederen afstand hun toés' stemming zouden moeten verleenen, werd met 105 tegen 73 stemmen verworpen. Daarvoor was. nog een republikeinsch voorstel van Dewey verworpen op grond waarvan de re geering der Ver. Staten als garant voor den duur van den oorlog het bezti der Engelschen of andore bui tenlanders in ondernemingen op het westelijk halfrond moesten overne men. Veel belangstelling ontmoette het voorstel van republikeinsche zijde, dat de wet tot hulpverleening aan Engeland bepalingen zou bevatten, volgens welke geen Amerikaansche troepen buiten de territoriale wate ren van' het westelijk halfrond ge zonden zouden mogen worden. De verwerping van dit voorstel werd van de zijde der regeeringspartij heirmede gemotiveerd, dat in de wet tot hulpverleening aan Engeland niets het recht geeft, troepen buiten lands te zenden. Het voorstel van den republikein Fish, te verbieden, dat havens der Ver. Staten beschikbaar zouden wor den gesteld voor reparaties aan schepen van belligeranten, werd met 147 tegen 70 stemmen verworpen. Met 177 tegen 120 stemmen ver wierp het Huis het voorstel van den republikein Eaton, de hulp aan En geland te beperken tot 2 milliard dollar, en met 122 tegen 38 het voor stel van den republikein Wads- worth, een maximum grens van 7 milliard dollar vast te stellen voor de leveranties aan landen, welker verdediging van belang is voor de verdediging van de Ver. Staten. Daarmede werd een der belangrijk ste voorstellen van de oppositie ver worpen. De wet aangenomen. Het Huis van Afgevaardigden heeft het wetsontwerp inzake de hulpver leening aan Engeland met 260 tegen 165 stemmen aangenomen. Het ont werp zal thans aan den senaat wor den doorgezonden. Kort voordat het ontwerp was aangenomen, had het Huis met 263 tegen 160 stemmen het voorstel ver worpen van den republikein Fish, het ontwerp terug te zenden naai de commissie van buitenlandsche za ken van het Huis van Afgevaardig den en in de plaats van de hulpver- leeningswet een wetsontwerp in te dienen, waarbij aan Engeland een crediet van 2 milliard dollar ter be schikking zou worden gesteld. DE KRIJGSVERRICHTINGEN IN CHINA. Ergens in Midden China, 10 Febr. (Domei). Na twee weker, van ope raties tegen 17.000 man Chineesche troepen in de vijfde oorlogszone zijn 16.300 Chineesche dooden ge vonden. Voorts werden 1150 krijgs gevangenen gemaakt, terwijl den Japanners een buit in handen viel van 42 kanonnen, 7500 granaten, 1020 machinegeweren, 3791 gewe ren, 460.00 houders munitie en 7100 handgranaten. Een desbetref fende mededeeling is uitgegeven door den woordvoerder van het Japansche leger in Centraal China. De woordvoerder voegde hieraan toe: na de 59ste, 55ste, en 68ste divisie der Chineesche strijdkrach ten langs de rivieren Tang en Pai op de vlucht te hebben gedreven, bezetten de Japansche troepen Nainyang op 4 Februari, waarna zij de Chineesche legerrestianten in het gebied versloegen. Een ernstige slag is toegebracht aan een van de beste troepen van Tsang Kai Sjek, waar mede het voornaamste doel der campagne bereikt is, Het volksvertrouwen in den Führer is gren zeloos. Hamburg, 8 Febr. (D.N.B.) „Het Duitsche volk werkt voor den dag, waarop Engelands uur zal slaan zoo verklaarde rijksminister dr. Göb bels vandaag tijdens een massabij eenkomst in Hamburg. Dr. Göbbels stelde tegenover het onwankelbare geloof aan de overwinning van de Duitsche natie het beeld van Enge land van 1941, dat nog slechts een schaduw is van zijn vroegere macht. Dit Engeland gelooft met de voor rechten van een oude, overleefde wereld de sociale levensrechten van de jonge volken te kunnen onder drukken. Duitschland echter zal, ëvenals het zijn vijanden op het continent heeft verslagen, ook de zen laatsten vijand van zijn vrijheid en zijn wil tot socialen opbouw ver slaan. In Duitschland weet thans iedereen, zoo ging de minister ver der, dat de oorlog tegen Engeland zich niet alleen beperkt tot den strijd met de wapens. Twee vijande lijke werelden, belichaamd in haar politieke en sociale doeleinden, staan voor den beslissenden strijd aange treden. Deze oorlog is een volksoor log, want het gaat er om de oude, vermolmde wereld der Engelsche plutocraten te vernietigen en voor het Duitsche volk de levensrechten te veroveren. Het vertrouwen van het Duitsche volk in den Führer is grenzenlöos. Het zal ieder bevel, dat hij geeft, met een vastbeslotenheid zonder weerga in daden omzetten. Het vertrouwt en werkt voor den dag, waarop Engeland's uur zal slaan. - EEN REDE VAN CHURCHILL. Engeland moet zich niet overgeven aan een gevoel van al te groote veiligheid. Berlijn, 10 Februari. (D.N.B.) Winston Churchill heeft Zondag avond een radiorede uitgesproken, waarin hij zich in het bijzonder uit voerig bezig hield met den toestaifd in Afrika. In het begin van zijn rede zeide hij over de Duitsche luchtaanvallen op Engeland, dat voor eiken ton door de R.A.F. op Duitsch gebied geworpen bommen het Duitsche luchtwapen drie tot vier ton op Engelsch gebied heeft geworpen. Verder gaf Churchill toe, dat de Duitsche luchtaanvallen nog feller zouden kunnen worden. Hij sprak echter de meenin-g uit, dat zij korter zouden duren. Bij zijn bespreking van de ge beurtenissen in Afrika wees Chur chill er op, dat de Engelsche troe pen groote versterkingen uit Indië, Australië en Nieuw Zeeland in den strijd tegen de Italianen in het veld hebben gebracht. Aan zijn optimistische voorstel ling van de Engelsche situatie ver bond Churchill echter de waar schuwing dat men- er aan denken moest, dat de oorlog spoedig in een phase van toenemende felheid zou treden. De Engelsche premier besloot met te verwijzen naar de uit de Vereenigde Staten verwachte mate- rieele hulp .Woordelijk zeide hij: „Wij hebben op de meest drin gende wijze behoefte aan ontzag lijke leveranties en voortdurend aan oorlogstuig en technische machines van allerlei soort. Wij hebben ze hier (in Engeland) noodig en het is noodzakelijk, dat zij hiernaartoe gebracht worden. Wij hebben voor 1942 behoefte aan een groote hoe veelheid koopvaardij-tonnage, veel meer dan wij zelf kunnen bouwen, wanneer wij onze oorlogsinspan ning in het Westen en het Oosten op peil willen houden en vergroo- ten". Er kan echter verwacht worden, zoo voegde Churchill hieraan toe, dat Duitschland alles, wat maar mogelijk is, zal doen om de Engel sche tonnage te vernielen en den omvang van de Amerikaansche leveranties te vermin-deren. Hij waarschuwde derhalve het Engel sche volk, dat het zich niet moest overgeven aan een gevoel van al te groot© veiligheid* Een artikel van Dr. Fischböck. Berlijn, 9 Februari. (D.N.B.) Omtrent de nieuwe taak van Ne derland op economisch-politiek gebied, die uit de nieuwe situatie in Europa voortvloeit, merkt rijks commissaris dr. Fischböck in het DuitschNederlandsche economi sche tijdschrift „Nederland" op dat ook na de oprichting van dit rijkscommissariaat de verantwoor delijkheid voor de economische ontwikkeling is blijven berusten bij de Nederlandsche officieele en par ticuliere instanties. Als gevolg der noodzakelijkheid van een tijdelijke oriënteering van het economisch leven van Nederland op de Euro- peesche markt en op uitbreiding van de Duitsch-Nederlandsche eco nomische betrekkingen streven de Duitsche instanties er evenwel naai de oorlogslasten van het bedrijfs leven ook in Nederland zoo draag lijk mogelijk te maken. Welke resultaten reeds door de Duitsche maatregelen bereikt zijn blijkt vooral uit de aanzienlijke daling van de werkloosheid in Ne derland. Ter opheffing van de tus schen Duitschland en Nederland bestaande beletselen op handels- en valutagebied zijn om te begin nen de in Duitschland aanwezige beleggingen in principe vrijgege ven en is de mogelijkheid geopend de rente en andere vormen van opbrengst dezer beleggingen naar Nederland over te maken. Daar de Duitsche invoerrechten voor Ne derlandsche goederen vrijwel afge schaft zijn en Nederland op Duit sche goederen geen invoerrechten heft, heeft men ook de moeilijk heden voor een wederkeerig goe derenverkeer uit den weg kunnen ruimen. Tevens zijn de betrekkingen op het terrein van handels- en valuta- politiek tusschen Nederland en de overige Europeesche staten op nieuwen grondslag hersteld, zoodat aan het Nederlandsche economi sche leven de mogelijkheid gege ven is de plaats te veroveren, die het in Europa toekomt. GRAFTOMBE VAN PIUS DEN ELFDEN INGEWIJD. Vatikaanstad, 9 Febr. (Stefani). Vanmorgen is het grafmonument van Paus Pius XI, dat door de zor gen van een comité onder voorzitter schap van kardinaal Cacchia Do- mimo in de grotten van het Vatikaan opgericht, plechtig ingewijd. Hieraan ging een gehoor vooraf, dat Pius de Xlle verleende aan de leden van het comité en aan een delegatie uit Mi laan, en uit Desio, een klein plaatsje in de omgeving van Milaan, waar de overleden paus geboren was. In een toespraak tot de aanwezigen zei de paus o.a., dat bij de nagedachtenis van Pius den Xlen Milaan, Rome en Italië en de geheele wereld een bij zondere plaats innemen: Milaan, omdat zijn wieg in de om geving van deze stad stond en hij er het herderlijk kruis ontving, Rome omdat het hem tiara en graf schonk, Italië, dat onder alle volken, die hij beminde, het meest beminde was, en de wereld, die voor hem, verheven als hij was boven tijd en hartstoch ten, zich in bewondering neerboog en hem haar bijval betuigde. De paus vervolgde, dat Pius de Xle tot al diegenen, die zich bij zijn graf zullen neerbuigen, zal spreken door de herinnering aan zijn leer, aan zijn deugden en zijn veelvuldigen arbeid. DE ENGELSCHEN IN GRIEKENLAND. Rome, 9 Febr. (Stefani). De spe ciale correspondent van de Popoio di Roma aan de Grieksch-Joegosla- vische grens meldt, dat volgens uit Griekenland ontvangen berichten de Engelsche invloed in het land na den dood van Metaxas nog versterkt en uitgebreid is, o.a door de benoe ming tot minister-president van den gouverneur van de bank van Grie kenland, Koritzis, die geheel van de Britsche financiers afhankelijk is, en door de ontscheping van nieuwe con tingenten Britsche rijkstroepen te Saloniki. De levensmiddelensituatie wordt voor de bevolking steeds ern stiger. Alle artikelen zijn zeer schaarsch of kosten vreeselijk veel. zoo zjj niet geheel ontbreken, i Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 10 Februari: op 17.17 onder 7.39. ITALIAANSCHE VERLIESLUST. Rome, 9 Febr. (D.N.B.) Het hoofdkwartier der Italiaansclie weermacht heeft de verliezen ge durende de maand Januari bekend gemaakt. In die maand zijn aan het Grieksche front 2194 man gesneu veld, 4712 gewond, 2639 worden vermist. Daarbij komen onder de Albaneesehe troepen 6 dooden, 9 gewonden en 63 vermisten. In Italiaansch Oost-Afrika bedroe gen de verliezen 54 dooden, 42 ge wonden en 7 vermisten, in Noord- Afrika volgens de tot 31 Januari binnengekomen lijsten, 51 dooden, 77 gewonden en 4080 vermisten. Bij de marine waren de verliezen 49 dooden, 132 gewonden en 216 ver misten, bij de luchtmacht 55 doo den, 118 gewonden en 447 vermis ten. De lijsten met de namen der gesneuvelden zullen worden gepu bliceerd in het orgaan der weer macht, Le Forze Armate. DE WINTERHILFE. Berlijn, 9 Febr. (D. N. B.) Het voorloopig resultaat van de collec tes, die vandaag op den tweeden offer Zondag van het oorlogswin terhulpwerk gehouden zijn, be draagt voor de Duitsche hoofdstad 1.6 milioen mark, of 40 pet. hooger dan het vorig jaar. WILLKIE WEER TERUGGEKEERD. New York, 9 Febr .(D.N.B.) Wen dell Willkie is vanmorgen op het vliegveld van New York aangeko men. Hij weigerde aan persverte genwoordigers mee te deelen tot welke gevolktrekkingen hij op grond van zijn indrukken in Engeland ge komen is. Hij verklaarde deze me- dedeelingen te reserveeren tot zijn verschijning voor de Senaats-com- missie van buitenlandsche zaken, waarschijnlijk Dinsdag. Willkie zei evenwel dat hij in Engeland in het geheel geen ver wachting of voorstel vernomen had omtrent deelneming aan- de Ver eenigde Staten aan den oorlog. Hij voegde hieraan toe, dat het Ameri kaansche volk wel dankbaar mocht zijn, dat het niet behoeft te leven op een wijze, als waartoe het Engelsche volk thans gedwongen wordt. ANTONESCU BEVORDERD. Boekarest, 9 Febr. (Stefani). Ko ning Michael heeft staatsleider An- tonescu als blijk van erkentelijkheid voor de vastberadenheid, waarmede hij de orde in Roemenië heeft her steld, bevorderd van legerkorps- generaal tot legergeneraal. VISUM NOODIG VOOR REIZEN NAAR NEDERLANDSCH-INDIE. Tokio, 8 Febr (D. N. B.) De Ne derlandsche autoriteiten hebben, naar uit Batavia gemeld wordt, een verordening uitgevaardigd, volgens welke in het vervolg de onderdanen van alle naties voor het binnenreizen van Nederlandsch-Indië een visum noodig hebben. De onderdanen van Japan, de Ver. Staten, Nieuw- Zeeland, Thailand en verschillende andere landen hadden tot dusver geen visum noodig. ITALIAANSCHE GRENS- PATROUILLE DOOR LAWINE VERRAST. Milaan, 8 Febr. (D. N. B.) In het Alpengebied van Goerz is een patrouille grenssoldaten door een lawine, die van de Monte Bogatin bij Tolmein neerstortte, bedolven. De commandant van deze patrouille en acht soldaten Kwamen om het leven. Elf andere soldaten werden met bevroren ledematen gevonden. Het ongeluk is gebeurd op 5 Fe bruari, doch is eerst thans ontdekt, omdat een colonne, die verontrust was door het lange uitblijven van de kameraden, nasporingen verrichtte. Zie vervolg Buitenland pag. Z, Ze bl.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1