TILLE NO. 9 «3» STAD EN OMGEVING Twee kinderen verdronken Door het ijs gezakt. AGENDA LAATSTE BERICHTEN De Varkens-schaker. AMSTERDAMSCHE BEURS DASHIELL HAMMETT 29 Ons Indisch en FILMNI El EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag, DE GRIEP IN ALKMAAR. Naar wij bij informatie van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst vernemen, is de griep in on ze gemeente nog steeds zeer ver breid, hoewel gelukkig niet van ernstigen aard. Het aantal griepgevallen is de laatste dagen niet toegenomen en blijft ongeveer op dezelfde hoogte. Complicaties komen gelukkig wei nig voor. In de scholen gaan de lessen nog gewoon door, maar ook daar zijn vele patiënten. Van sommige klas sen is het derde deel der leerlingen ziek. Tusschen Dirkshorn en Groen veld in de nabijheid van Schagen zijn twee kinderen uit het gezin Linstra, een jongen van 9 jaar en een meisje van 7 jaar, door het ijs gezakt en verdronken. Om gauwer uit school thuis te zijn hadden de kinderen met nog eenige makkertjes het landpad genomen. Het jongetje waagde zich op het ijs en zakte er door; zijn zusje trachtte hem te redden, doch verdween ook in de diepte. De andere kinderen spoedden zich toen naar Groenveld cm hulp te halen, maar begrijpe lijkerwijze duurden het ongeveer een half uur vóór deze ter plaatse ver scheen. En toen moest men nog zoeken naar reddingsmateriaal. Met behulp van een hek, dat over het ijs werd gelegd, heeft men de kinderen uit het water kunnen trekken. Dr. Groenhart uit Dirkshorn, die inmiddels ter- plaatse was ver schenen, begon direct met pogingen om de drenkelingen weer bij te brengen, en toen deze faalden, wer den de kinderen naar de behuizing van den heer P. Gootjes vervoerd. Hier werd door den geneesheer nog gedurende ongeveer drie uur kunst matige ademhaling toegepast, maar helaas moest hij tenslotte constatee- ren, dat de levensgeesten waren ge weken. TOCH NOG EEN ZEVENDE 8 OCTOBER REVUE-AVOND. De 8 October revue „Lachen zon der Bon" met de Bonte Spelers in de hoofdrollen zal voor de zevende maal opgevoerd worden. Er zijn bij het bestuur en de propaganda-com- missie zooveel aanvragen binnenge komen van leden, die door ziekte verhinderd waren op den zittingsdag plaatskaarten te komen halen, dat het bestuur besloten heeft a.s. Dins dag 18 Febr. een extra avond te ge ven. Deze avond zal eveneens in de Harmonie worden gehou'den, aan vang 7 uur precies. De plaatskaarten kan men komen halen op Maandag a.s. van 11-12 uur in de Harmonie. Er zal tevens ge legenheid zijn tot plaatsbespreking. Nieuwe leden kunnen zich dan op geven en dezen avond bezoeken. Het lidmaatschap bedraagt f 1 per jaar en iederlid ontvangt 2 kaarten a 0.25 per plaats. Huisgenooten kunnen lid worden a 0.50 per jaar en ontvangen 1 kaart a 0.25 per plaats. Evenals de vorigen, is ook de 3e avond van de revue „Lachen zonder ben" voor de 8 October Vereen, een groot succes geworden. De buitengewoon amusante tafree- len werden op de meest pittige en vroolijke wijze ten tooneele ge bracht, waarmee de Bonte Spelers thans wederom een groot succes be haalden. Een enthousiast en dankbaar pu bliek zorgde voor ovaties, welke al len, die hun krachten hiervoor ga ven, zeer zeker toekwamen. A. SCHROODER TE IIEILOO. f Woensdag overleed te Heiloo na een korte ongesteldheid, nog geheel onverwacht, de heer Aris Schrooder, in den ouderdom van 66 jaar. De overledene was dijk graaf van het Ambacht van West friesland, genaamd Geestmer- Ambacht, hoogheemraad van de Uitwaterende Sluizen in Kenne- merland en Westfriesland, be stuurslid van de coöp. boerenleen bank en oud-voorzitter van de onlangs opgeheven L. E. T. T. Zijn belangstelling ging uit naar vele vereenigingen en instellingen in de gemeente en niemand klopte tever geefs bij hem aan, wanneer het ging om anderen te st .unen. Ook op kerkelijk gebied toonde hij zijn belangstelling en bood hij steun. Met den heer Schrooder is een goed mensch heengegaan en voor zijn echtgenoote en kinderen is het een groot verlies. De begra fenis zal laats hebben op Zater dag a.s. op de nieuwe begraaf plaats aan den Holleweg, 'shramid- dags 2 uur. Hij ruste' in vrede. DIERENBESCHERMING. Reeds geruimen tijd zwerft te Heiloo een oude half-blinde Iersche setter. Het adres van Dierenbescherming ter verkrijging van inlichtingen en raadgevingen moet voldoende bekend worden geacht. Het is daarom onbe grijpelijk, dat de eigenaar van het beest geen moeite doet het dier terug te krijgen. Wie kan inlichtingen verstrekken over het adres van den baas? Het adres van den inspecteur is: C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. EGMOND AAN ZEE. Vroom, Vrij en Blij. - De secre taris der oud-katholieke jongelieden- vereeniging Vroom, Vrij en Blij, de heer E. J. Broek, heeft in de leden vergadering het jaarverslag over 1940 uitgebracht. Er werden in dit 22ste' levensjaar der vereeniging 9. algemeene vergaderingen gehouden, waarin lezingen werden gehouden, boeken werden besproken, vereeni- gingszaken werden afgehandeld, tooeelstukjes werden opgevoerd, enz. Bovendien werden eenige bonte avonden gegeven, twee uitvoeringen en een Kerst-wijdingsavond. Tenslotte werden verschillende fietstochten en wandeltochten georganiseerd. Dit alles doe-t voldoende zien, dat het be stuur niet stilzit en integendeel alles in het werk stelt om het vereeni- gingsleven te doen bloeien. Niette min liep het ledental iets terug, na melijk van 98 tot 86, terwijl het aan tal begunstigers met tien verminder de tot 81. Het boekjaar sloot met een voor- deelig saldo van 285 (v. j. 249). De uitleenbibliotheek kon in 1940 wegens opvordering van het gebouw niet functionneeren. Er werden voorts 30 gezelschaps avonden gehouden (v. j. 13), waar voor o.a. een tafelbiljart werd aan geschaft De mondharmonicaclub V.V.B. Eoys trad op verschillende feest avonden en vergaderingen op. even als de tooneelafdeeling V.I.O.S. In verband met de uitvoeringen in het vereenigingsgebouw werden ver scheidene verbeteringen aangebracht waardoor een betere en vlottere op voering mogelijk is gemaakt. Hervatting werkverschaffing. - De werkverschaffing zal Maandag 17 Febr. a.s. weder worden hervat. WARMENHUIZEN. A. N. W. B. - Dinsdagavond hield de Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B. een propaganda-avond in de zaal van den heer Slikker. Een lezing werd gehouden, waarin speciaal tot uiting kwam het nut tige en goede werk op gebied van het toerisme. Al zijn thans de grenzen voor het toerisme herme tisch gesloten, ook ons eigen mooie land biedt een zeer goede gelegen heid. De spreker verklaarde, dat in geen land ter wereld op het gebied van het verkeerswezen, t. w. rich tingsborden, fietspaden, wandel wegen enz., zoo goed geoutilleerd is als Nederland. Het rijwielpad van Laren naar Baarn was het eerste ter wereld. Na de lezing werd een film ver toond, waarin op fraaie wijze is aangetoond het nut van het werk van den A. N. W. B. Allerlei in lichtingen worden aan de leden verstrekt. Niet alleen een buiten- landsche, maar ook een binnen- landsche reis wordt op verzoek geheel uitgestippeld, waarbij men er van verzekerd kan zijn, dat de mooiste plekjes en wegen worden uitgezocht. Aan dezen avond ging een ten toonstelling vooraf op gebied van het bondswerk en de bondsuit- gaven. Dit trok veler belangstel ling. Vóór het beëindigen wekte spre ker de bezoekers op om den A. N. W. B. te steunen door als lid toe te treden. Bioscopen. Victoria-theater, 7 uur, hoöfdnum mer Liefde op ski's (comedie); hoofdrollen Anny Ondra, Paul Klin- ger, Paul Richter. Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.15 uur,-hoofdnum mer Koningstijger (sens.); hoofdrol len Ivan Petrov tch, Paul Heidemann en Charlotta Susa. Toegang boven. 14 jaar. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Vergeet mij niet (rom.-zang- filmj; hoofdrollen Benjamino Gigli en Magda Schneider. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 13 October. 7 uur, Harmonie, 8 Oct.-avond. (Men kome op tijd: er moet pre cies 7 uur worden begonnen). Vrijdag 14 Februari. 7 uur, Harmonie, 8 Oct.-avond. (Men kome op tijd: er moet pre cies 7 uur worden begonnen). Zaterdag 15 Februari. 7 uur, Harmonie, uitvoering De Halter voor donateurs. DOOR DRIJFRIEM GEGREPEN Dinsdagmiddag wilde de 64-jarige gehuwde J. S., werkzaam in een draadnagel- en houtenfabriek te Hel mond, een drijfriem van een ma chine afwerpen. Dit mislukte echter en de man werd tegen den vloer ge smakt waarbij hij een zware her senschudding en inwendigen bloe dingen kreeg. Na in het St. An to- nius-gasthuis te zijn opgenomen, is het slachtoffer daar gisterenavond overleden. EEN ZONDERLING GEVAL. Gisteravond heeft zich te Amster dam een zonderling geval van mis handeling voorgedaan. Een zekere van W. werd gevonden met een mes steek in zijn buik. Bij het onderzoek van de politie bleek, dat een half uur tevoren van TV. een eenigszins stormachtig bezoek had gebracht aan een perceel in de Monnikenstraat waar een zekere T. woont, die op het oogenblik in ondertrouw is met de vroegere vrouw var. van W. Van W. werd bij T. niet toegelaten, zoodat hij zich toegang verschafte tot de wo ning door het slot te forceeren. Er ontstond een vechtpartij tusschen de beide mannen, waaraan tenslotte en kele agenten een einde maakten. Van W. werd naar huis gestuurd en de rust keerde weer in de Monniken- straat. Van W. wijst T. als dader aan, doch dit is haast niet mogelijk, doordat agenten de twee mannen gescheiden hebben na de vech.tpartij. Het is thans de vraag,- of de man zichzelf heeft toegetakeld dan wel of hij wellicht op weg van de Monni kenstraat naar huis de steek heeft opgeloopen. De grootste besparing op Uw stroomrantsoen verkrijgt U door het gebruik van de beste en zuinigste lampen ooit door Philips vervaardigd: STOMPETOREN. Onderlinge hulp bij ziekte. - Wegens afwezigheid van den voorzitter, dr. Heringa, riep de vicevoorzitter.'de heer D. de Bak ker, de leden het welkom toe in café Renses. Ingekomen was een verzoek van de afd. Broek op Langendijk Warmen-huizen van den Bond van Z.ekenkassen, om tot samenwer king op het gebied van ziekte-ver zekeringen te komen. Daartoe werd het bestuur op een in Alkmaar te houden vergadering, uitgenoodigd. In het jaarverslag memoreerde de secretaris, de heer R. Witteveen, de feestviering ter gelegenheid van het jubileum van dr. Heringa. Er was een klacht over de toetreding van r.ieuwe leden, iets wat te weinig voorkomt. De penningmeester, de heer Leegwater, bracht een verslag van c.'e financiën uit, die weinig schom melingen vertoonen; 34 leden ge noten van de uitkeering van ziekte- gelden. De aftredende bestuursle den, de heeren D. Tijdeman, R. Renoy en P. Leegwater, werden herkozen. Het bestuursvoorstel tot invoering van een progressieve contributieschaal voor de 1 ets. groep, met dien verstande, dat op hen die ïeeds lid zijn, deze bepaling •jiet van toepassing zal zijn, werd na eenige discussie, met algemeene stemmen aangenomen. Na de rond vraag dankte de voorzitter allen voor de vlotte b-sprekingen. SCHAKING VAN TWEE MEISJES. Als verdacht van het misdrijf scha king is op verzoek van den commis saris van politie te Groningen in Deventer aangehouden de 22-jarige N> A. K., wonende te Groningen. De vorige week hadden twee meisjes van 15 en 16 jaar uit Groningen het plan opgevat er van door te gaan. Zij werden hierin bijgestaan door genoemden K., die de meisjes reis geld verstrekte en haar voorstellen deed om hen naar Parijs te brengen. In Deventer trok het echter de aandacht van de recherche, dat deze heer met twee jongemeisjes in een hotel logeerde. De meisjes werden toen onmiddellijk op transport naar Groningen gesteld en aan de ouders teruggegeven. Aangezen verdachte K. reeds eer der met de politie in aanraking is geweest, werd een nader onderzoek naar zijn praktijken gewenscht ge acht. Hij is ter beschikking van den officier van justitie gesteld. ZATERDAG A.S. GEEN COLPORTAGE. Naar den directeur-generaal van de zijde van de N. S. B., Nationaal Front en Nederlandsche Unie wordt medegedeeld, zal in verband met de collecte van de Winterhulp Neder land, welke op Vrijdag en Zaterdag a.s. wordt gehouden, op Zaterdag 15 Februari geen straatcolportage plaats vinden. Waar het aantal aan vragen uit de gemeenten om hulp verleening den vollen inzet van een ieder tot het doen slagen van deze actie noodzakelijk maakt, is met groote erkentelijkheid van deze be slissing kennis genomen. BEZOEK VAN FRANCO AAN MUSSOLINI. Madrid, 13 Febr. (D.N.B.) Tus schen den caudillo en den duce zijn, naar officieel bexend gemaakt wordt, op 12 Februari in Bordighera twee uitvoerige besprekingen gevoerd. Aan de conferenties is ook deel ge nomen door den minister van bui- tenlandsche zaken, Serrano Suner. De Italiaansche minister van buiten- landsche zaken, graaf Ciano, die door zijn militairen dienst verhin derd was aan de besprekingen deel te nemen, zond Serrano Suner een vriendschapstelegram, dat door Su ner met hartelijke woorden werd beantwoord. Na de besprekingen is een commu niqué van den volgenden inhoud gepubliceerd: „Bij de besprekingen die op 12 Febr. des ochtends en des middags zijn gevoerd tusschen den caudillo en den duce, benevens den Spaan- schen minister van buitenlandsche zaken, Serrano Suner, bleek over eenstemming van opvattingen der bede regeeringen ten aanzien van de problemen van Europeeschen aard en van de kwesties, die in deze histo rische oogenblikken de twee volke ren interesseeren. De „hyena s van het achterland" -• de hamsteraars, de leveranciers van ondeugdelijke etenswaar, de clandestiene varkensmeste'rs en consorten hebben er een collega bij gekregen: de schaker van var kens. In het Noord-Limburgsche plaats je Sevenum zijn dezer dagen vier varkens tegelijk spoorloos verdwe-, nen. Hoe deze ontvoering heeft plaats gehad kan nog niet aan de openbaarheid prijs gegeven worden aangezien van dit nieuwste uitwas van den modernen tijd nog alle de tails ontbreken. Bekend is alleen dat de vier var kens op het punt stonden om te verhuizen van het varkenshok van den vërkooper naar dat van den op- kooper en dat ze op een gegeven oogenblik verdwenen waren. Op het oude adres waren ze niet meer woonachtig, hun nieuw verblijf hadden ze nog niet betrokken en in velden noch wegen was een var- kensspoor of varkensschakersspoor te ontdekken. Met één varken op den nek spoor loos verdwijnen is nog te doen maar met vier tegelijk: dat is een eerste klas varïèténummer. Als die nieuwe ster aan den oplichtershe- mél zijn entree maakt met vier biggen, waarmee moet hij dan ein digen? Dan heeft de grootste vee houder nog kans zijn stallen leeg te vinden. De ambtenaren van de centrale crisiscontrole hebben zich met deze schaking bemoeid in de hoop spoe dig den roover schaakmat te kun nen zetten. Dat zal echter wel moei te kosten, want wie vier varkens kan laten verdwijnen, zal dat foefje ook wel op zichzelf kunnen toe passen. DE ENGELSCHE STAFOFFICIEREN IN TURKIJE. Sofia, 13 Febr. (A.N.P.) Een Ja- pansche journalist, die hier uit Istanboel is aangekomen, meldt, ciat de Engelsche stafofficieren, die sedert eenigen tijd in Turkije ver teeven, den Engelschen wensch hebben overgebracht, dat Turkije aan Engeland militaire steunpun ten afstaat. De Turksche regeering zou hierop geantwoord hebben met het tegenvoorstel, dat Engeland de noodige luchtafweerwapens, af weergeschut en vliegtuigen, aan Turkije levert, alvorens Turkije zich in zulk een gevaarlijk avontuur stort. De Engelsche delegatie heeft verklaard, niet in staat te zijn, aan de Turksche verlangens te voldoen, waarop de Turksche regeering dit Engelsche voorstel heeft afgewezen. GROSTHUIZEN. Griep. - Wegens het heerschen van de griep, zoowel onder het onderwijzend personeel, als onder oe leerlingen, is de o.l. school alhier tijdelijk gesloten. SINT PANCRAS. „Ziekenhuisverpleging". - De vereeniging „Ziekenhuisverpleging" vergaderde Dinsdagavond in het lokaal van den heer Bouwstra, onder leiding van den heer A. Schuur. In zijn openingsrede noemde de voor zitter de groote voordeelen die de vereeniging biedt, het jaar is niet on gunstig geweest voor de vereeniging. Uit het jaarverslag stipten wij aan, dat de ontvangsten der vereeni ging bedroegen 2342.17, de uitga ven 2184.35, het saldo 157.82. Het bezit der vereeniging is 1075.79; het ledental bedraagt 785 over 253 gezinnen. In 1940 werden 21 leden in een ziekenhuis verpleegd met 330 ligdagen. De omslag bedroeg voor leden van het doktersfonds 2.20, voor niet-leden 3.52. Medegedeeld werd dat de aan vrage om subsidie aan de gemeente is toegestaan tot een bedrag van 50. indien dit noodig mocht blijken voor de leden die niet aan hun verplich tingen kunnen voldoen. De bestuursverkiezing gaf tot. uit slag dat de heer G. Booij Az. herko zen werd Door den heer J. van Kampen werd een verslag uitge bracht van de streekvergadering. Hij bepleitte aansluiting tij den bond en wilde over gaan tot benoeming var. een controleerend geneesheer. Een en ander zal in overweging worden genomen. Als afgevaardigde naar de volgen de vergadering werd wederom geko zen de heer van Kampen. In den hérdruk van het reglement zijn eenige fouten geslopen, deze zul len worden hersteld. Ook zal een aanvulling van het reglement noodig zijn voor de winst belasting. Dit zal eveneens in orde worden gebracht door hec bestuur. Indien nieuwe leden zich melden, zal de dokter geen verklaring meer afgeven over de gezondheid van den betrokken aanvrager. Dit zal in het vervolg geschieden met invulling van formulieren. Na nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard sloot de voor zitter de vergadering. NOORDSCHARWOUDE. Kerkelijk leven. - In de Nea. herv. kerk werd Woensdagavond een gemeente-avond gehouden, georga niseerd door de herv. vrouwenclub. Medewerking werd verleend door ds. Nell, die een rede heeft uitgespro- pen. Voor muzikale afwisseling werd gezorgd door de gem. zangvereeni ging „Crescendo". Ds. Nell had als onderwerp geko zen „Onze verantwoordelijkheid", waarin hij verschillende vraagstuk ken en onze verantwoordelijkheid ten aanzien van dezen tijd besprak. Verschillende vragen werden ge steld. Het geringe kerkbezoek was van velen het onderwerp. De inleider zeide, dat het noodzakelijk is de be langstelling voor de kerk te doen toenemen. Wij zullen moeten trach ten meer menschen naar de kerk te krijgen. Vooral dient daarbij aan- aacht te worden besteed aan de jeugd. Alle medewerking werd inge roepen om tot het doel te geraken. „Crescendo" heeft zich eenige ma len op verdienstelijke wijze laten hooren onder leiding van den heer W. Hespe. Er werden toepasselijke liederen gezongen, welke, ondanks de ietwat dunne bezetting van het koor, heel goed tot hun recht kwa men. ,>t ruggegiaat van elk reclame-plan: DAGBLADRECLAME' OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar., van Donderdag 13 Februari 1941 Vor. k, 91% sT' S48/16 .111 ,113»/, 167'/-, STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 11 33% Nederl, 1938 3 Ned.-lndië 1937. BANK-1NSTELLINGEN Amsterd Bank Hande' Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank. Ned. lnd. Handelsbank115 1ND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 973/. CaTvé Delft Cert. 65»/, Nederl. Ford. .320 Lever Bros112'/, Phil. Gloeil. Gem. Bezit 195 1ND. OND. BU1TENL. Am. Smelting 43 Anaconda273/, Bethleh. Steel 805/s Cities Service e»/]6 General Motors 48%6 Kennecott Copper34»/, North American Rayon. 22% Republic Steel 24»/. Standard Brands 51/ Steel 637/. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur. Ned. lnd Suiker. Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn .110% JavaChina—Japan lijn 142 Kon, Ned. Stoomboot 147l/j Scheepvaart Unie 1643/, TABAKKEN. Deli Batavia 183»/s Oude Deli240 Senembah199'/, AMER. SPOORWEGEN. 403 249 240'/, •115% •235 33% 11% Ws 252»/, 199 •131 •155 •111 4% Atchison topeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac 22% 10 10% Jf/s 78 4% plm 2 u 97»/,-| 94% 84'/, 84'/, 112% 113 168 115 98»/, 65 318 112'/,4 19/è-i 43% 27-Wis bl 6% 48'/,-9 34'/, 23»/, 24% 6% 64% 407 249 240 116% 236-40 33^-34 llf-12 10% 254-5 200 156 112 4% 111-2 141'/, 1473-3- 1651-0 181 240 260 22»/, 10 10'/, 14% 18 4% VALUTAKOERSEN DER NEDERL. BANK, 13 FEBRUARI. Schrift, en tel. transacties. Valuta's: New York 1.88 3/16— 1.88 9/6; Berlijn 75.28—75.43; Brus sel 30.11—30.17; Helsinki 3.81—3.82; Stockholm 44.8144.90; Zürich 43.63 —43.71. Bankpapier: Berlijn 75.1975.34; New York 1.861/2—1.901/4; Brus sel 30.0830.20; Stockholm 44.76 44.94; Zürich 43.5943.75. GESCHREVEN DOOR TEEKENINGEN VAN ALEXANDER RAYMOND EERSTE BLA] V door Dr. H. F. Til U, althans de oudei dat ik indertijd te S naar was van een bli Den goeden gang vai ik voor een groot juiste gebruik van c van kranteninkt! Nie beter dan onze hoofdr Ik druk op het woo zal dit toelichten. Ree eerste begin van mijn Java had ik begrepen moest maken en dat elke goede propagand Kranten-publiciteit". deze slagzin thans jaar in alle Neder bladen). Mijn method vol geld kostte, vold< niet. Ze droeg het leekenwerk. Ik beseft verteeren, goed reclan wetenschap is. Vindt wat te hoog gegrepen ook spreken van „vai Elk vak eischt kenr dus studie, en van pr Nadat ik het vak e< bestudeerd, mijn metl beterd, kon ik mijr budget aanzienlijk ve zien het verkregen ef Wanneer men, zoo I iets wil verkoopen, di ginnen er zijn aand vestigen, vervolgens langstelling voor dan de wensch te het voorwerp te bezit tenslotte tot den k o o te halen. Dit is de tl toepassing gegeven wc de praktijk. De schrijver vestig aandacht op de groote het dagblad. Dit is al woning, de andere mi drachten, lezingen, fi stellingen, prijscourant vergaderingen enz. vc fage, de aankleeding Ik paste het geleerd kreeg er zulke goede 1 dat ik mijn reclame aanzienlijk kon ver stijgenden omzet. „Ons Begin". - De bouwvereeniging „Ons Maandag een ledenvc het lokaal van den hec Ingekomen was een de L. G. C. dat de ve Yt veilingskosten o tikelen voorloopig niet Naar aanleiding van van den heer A. van H respondent van den F kundigen dienst, werd contributie toegestaar secretaris werd medeg heer Bloothoofd zijn b bestuurslid aanneemt. Tot afgevaardigde n dering van de L. G. noemd de heer O. de V zien van den -beschrijv die vergadering werdc stellen gedaan. Bij de rondvraag vrc de Vries of deze win praatavondje zou plaa voorzitter, de heer i was hiervan een voorst, vergadering oordeelde iaat werd. De vergadering zou dat nog deze week gc ontsmetten van de in komende landbouwzad geven. De secretaris st< middellijk telefonisch met den heer A. van I kon.na dit onderhoud dat deze bereid was j Woensdag gelegenheid ontsmetting in het lok; Vries alhier. GESCHICTEN Al WIENERWA Har Voor Zondag en M het Harmonie-theater c Weensche film, zooals leeds doet vermoeden, paar straatmuzikanten van Strauss spelen en 2 drie jonge menschen e moeden van wat zij in vier en twintig uren muziek zullen beleven, graaf, een Amerikaan iiste en een millionnaii graaf heeft een kasteed hypotheken noodzaken teel te verkoopen. All< erfdochter kan dit doei wisselt van rol.met d en de vele verrassende situaties zijn er. Men deze door Magda Schnc van Aalten, door Wc Betty en Leo Slezak speelde film ten zeersl Door bijzondere omstar deze film slechts twee 1 vertoond. DIE BLONDE Cï De2e week brengt he een prachtig gespeelde bergland met winter cn zang van den bero

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2