ALKM. BOYS I ALCMABIA VII 1 AGENDA Postgiro-nos. van de Winterhulp Nederland Wie het eerst homi LAATSTE BERICHTEN HET ZWITSE PUBLIC AT SPORT ZONDAG a.s. 2 uu EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. PERSONEEL P.T.T. De commies J. Groenevelt is ver plaatst van Purmerend naar het post en telegraafkantoor te Alkmaar. De heer Groenevelt blijft voorloopig gedetacheerd te Den Helder. DE 8-OCTOBER-REVUE. Ook gisteravond heeft een stampvolle Harmoniezaal de Bonte Spelers in actie gezien in hun revue: Lachen zonder bon. Het publiek was enthousiast. De op voering had een zeer vlot verloop en het langdurige applaus na de finale toonde duidelijk, dat op nieuw een groot succes was be haald. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het Bureau van Politie te Alkmaar, op alle Woens- en Zaterdagen van des v.m. 11 uur, tot des n.m. 1 Uur, de volgende voorwerpen, als gevonden gedeponeerd in het tijdvak van 11— 13 Februari 1941. Zwarte boOdschappentasch, bos kleine sleuteltjes, nj wielbelasting- merk. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende personen de volgende voorwerpen, als gevonden gedepo neerd in hetzelfde tijdvak: Zilveren kettinkje, S. Winkel, Kin- heimstraat 41; portemonnaie met in houd, J. F. Huibers, Snaarmanslaan 58; zakje met witte boonen, N. Thoes, Eikelenbergstraat 24; rijwielbelas- tingmerk in étui, mevr. Fleshens, Huize Voorhout; glad, verm. gouden ringetje, J. Bruinois, Metiusstraat 4; damespcrtemonnaie met inhoud, S, H. Kop, Croesenlaan 365 bis, Utrecht; armbandje met gouden slot, v. d. Veer, Prins Hendrikstraat 28 I; paar bruine wanten, A. J. de Boer, Von delstraat 22b; beige muts, P. Bos, le Tuindwarsstraat 11; huissleutel, J. v. Til, Boterstraat 20; heerenschoen, A. Verschuur, Overdiepad 28. Indien men wederom in het bezit is van een verloren voorwerp, dient men hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie te Alkmaar. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 16 Februari is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedu rende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 7 uur tot den volgen den morgen half 9. Zaterdagsavonds is de apotheek tot 8 uur geopend. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Deze nachtdienst gaat in op Zaterdagavond 8 uur. ARBEID DER VERKEERSPOLITIE OVER DE MAAND JANUARI 1941. Autorijden zonder geldige ver- voersgunning 5 Autorijden en niet gerechtigd benzine te verbruiken 5 Autorijden en links houden 1 Autorijden en niet of niet tijdig stopteeken geven 20 Autorijden zonder geldig num- merbewijs 1 Autorijden zonder voldoende zij- uitzicht 1 Autorijden zonder achterlicht 1 Autorijden zonder spiegel 1 Autorijden en voor verkeer van rechts doorgang niet vrij laten 2 Autorijden op zoodanige wijze, dat daardoor vrijheid en veilig heid van het verkeer in gevaar worden gebracht 1 Autorijden links langs ver verkeersheuvel 1 Autorijden zonder duidelijk lees baar kenteeken 3 Autorijden zonder geldig rij bewijs 2 Auto onverlicht parkeeren 4 Auto binnen 8 meter van een hoek parkeeren 1 Driewielig rijwiel berijden zon der afgeschermde verlichting 2 Bespannen voertuig berijden zonder afgeschermde verlich- lithting 1 Motorrijwiel berijden zonder geldig rijbewijs. 2 Wielrijden en geen richting aan geven 9 Wielrijden zonder voorgeschre ven afgeschermde verlichting 22 Wielrijden zonder bel 3 Wielrijden links langs verkeers heuvel 12 Wielrijden over verboden weg gedeelte 3 Wielrijden in verboden richting of straat 5 Wielrijden zonder rijwielbelas- tingmerk 1 Rijwiel onbeheerd en niet afge sloten op den weg laten staan 15 Rijden met voertuig over be- sneeuwden weg, zonder dat trekdier is voorzien van een bel 6 Rijden met bespannen voertuig zonder afgeschermde verlich ting 1 Personen, die zich niet konden identtficeeren 33 Woning, niet voldoende verduis teren iy 36 Totaal 202 BOND VOOR STAATSPENSION- NEERING AFD. ALKMAAR. De afd. Alkmaar is er in geslaagd voor haar feestavond een buitenge woon ensemble te engageeren. Het gevierde „Optimisten-Ensemble", be staande uit Duo Hofmann, Jeanne Horsten, Henry Theunisse e.a., zal met een knalprogramma komen, zooals er niet veel in Alkmaar opgevoerd zijn. De entreeprijs is dit jaar zoowel voor leden als niet-leden op slechts 35 cent gesteld. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de aankondiging elders in dit blad. SCHAAKRUBRIEK. Wegens het te laat ontvangen van de copie voor de schaakru briek, kon deze heden niet worden opgenomen. DRIE INBRAKEN TE HOOGWOUD. De dader reeds gepakt. Hoogwoud was gistermorgen in rep en roer. Zelfs zoodanig, dat de raadsvergadering, welke tegen half elf was uitgeschreven, onverwacht moest worden afgelast. Er was op drie plaatsen ingebro ken, n.l. in het raadhuis, in het café Bakker en bij den heer Scher mer. Over hetgeen vermist wordt, konden nog geen mededeelingen worden gedaan, doch wel kan wor den gemeld, dat men den dader reeds te pakken heeft. De rijks veldwachter had hem reeds inge rekend voordat de inbraken be kend waren. Hij zag n.l. op zijn nachtelijke surveillance in de buurt een rijwiel staan, wat hem ver dacht voorkwam. Een nader onder zoek werd door hem ingesteld en hierbij werd de hand gelegd op een Amsterdammer, die zich in de nabijheid op verdachte wijze op hield. De man werd aangehouden en later bleek hij de dader te zijn van de genoemde inbraken. TENTOONSTELLING LUCHTBESCHERMING TE HEILOO. In de Rustende Jager had Don derdagavond de opening plaats van de tweedaagsche tentoonstelling op het gebied van luchtbescherming. In tegenwoordigheid van vele ge- noodigden heeft de loco-burgemees ter, dr. J. A. J. Barnhoorn, de ten toonstelling geopend. Het was spreker wel een eer, maar geen ge noegen om dit te doen. Echter om de bevolking voorlichting te geven, was de expositie op haar plaats en nuttig vond spr. de tentoonstelling zeker, omdat de doorsnee-burger te weinig weet, welke voorzorgsmaat regelen hij te nemen heeft en be langwekkend is zij om het vernuft van de uitvinders, die zich inspan nen om de afweermaatregelen zoo goed mogelijk uit te voeren. Wat er te zien is, is van groot belang, ook voor de veiligheid van ieder indivi du en elk gezin. De gemeentelijke luchtbescherming en de vereeniging voor luchtbescherming hebben hun beste beentje voor gezet. Wij den ken enkel nog maar aan de bij uit stek geslaagde indeeling van de wijkorganisatie en aan de blusch- middelen en verbandartikelen. De tentoonstelling is vandaag nog gra tis te bezichtigen en we maken den wensch van de besturen tot den onzen: „Gaat dat zien, voor beveili ging van u zelf en voor hen die aan uw zorgen zijn toevertrouwd". IJSGANG TE MEDEMBLIK. Badhuis vernield. In den nacht van Woensdag op Donderdag is het ijs onder Medem- blik gaan kruien. Het schoof aan den Oostei'dijk tot over den kruin en hield rakelings bij den rijweg stand. Het ijs woelde tal van ba- zaltsteenen langs de dijkglooiïng los en voerde deze mede. Erger was het fraaie, groote badhuis er aan toe. Vroeger werd het kleinere badhuis gedurende den winter verwijderd, doch het sinds enkele jaren nieuw gebouwde bleef over winteren. Het stond nogal hoog aan den dijk en had een heel stevigen onderbouw. Men vertrouwde het nogal, temeer waar eb en vloed tot het verleden behooren. Dit ver trouwen is beschaamd. Het ijs heeft het paalwerk vermorzeld. Het badhuis werd opgelicht en to taal vernield. Men zal het van den grond opnieuw moeten opbouwen. De kleine volks-badhuisjes hadden onder bescherming der pieren geen last. BROEK OP LANGENDIJK. Aanvoer per schuit. - De aanvoer per schuit werd, wegens het tekort aan wagons, den laatsten tijd afge raden, doch nu werd in- de veiling geadviseerd, afwijkende kwaliteit en stort weer per vaartuig aan te voeren, daar deze denzelfden dag af genomen kunnen worden, UITGEEST. Werkverschaffing, Maandag zal de werkverschaffing weder aanvangen. De centrale werkver schaffing en die in den polder zul len beginnen; er worden pl.m. 25 werkjoozen tewerk gesteld. Bioscopen, Harmonie-tehater, alleen Zondag en Maandag, 7.15 uur, hoofdnummer Geschichten aus dem Wienerwali (rom.); hoofdrollen Magda Schnei der, Wolf Albach-Retty en Leo Slezak. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag geen matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Op manoeuvre (komisch); hoofdrollen Watt en Half Watt, Toe gang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De blonde Christl (rom.); hoofdrollen Karin Hardt, Theodoor Loos en Julius Patzak. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Monika (rom.); hoofdrollen Hansi Knoteck en Wolf Albach-Retty. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 15 Februari. 7 uur, Harmonie, uitvoering De Halter voor donateurs. Zondag 16 Februari. 6 uur, 't Gulden Vlies, balavond van Turnlust. OUDE-NIEDOKP. De bond van het gezin. - Deze bond vergaderde Donderdagavond in café Brouwer te 't Veld. Aan wezig waren 25 leden en bestuur. De voorzitter memoreerde dat het voor vele gezinnen een ramp jaar geweest is. Toch zijn ook eenige lichtpunten aan te wijzen, onder meer de invoering van de loonbelasting, die met de draag kracht van het gezin rekening houdt. Ook de kinderbijslagwet bracht voor velen voordeel. Dank werd gebracht aan den L. T. B., den Landarbeidersbond, de Mid- denstandsvereenigingen en den Volksbond voor de verleende sub- sidiën. De heer G. Koster van Boven- karspel, die als lid van het hoofd bestuur zou komen spreken, was door ongesteldheid verhinderd. Blijkens ingekomen schrijven van het Centraal Fonds van Moeder en Kind kunnen den Bond financieele bijdragen worden verleend voor enkele moeilijke gevallen. Vervolgens las de voorzitter eenige dankbetuigingen voor die zijn binnen gekomen van hen die in natura werden gesteund. Het leden-tal is met honderd gestegen en bedraagt thans 113, en 13 do nateurs. Aan het bestuur werden 2 leden toegevoegd en drie vrou welijke adviseurs. In 20 gevallen werd voor ruim 100 in natura uitgegeven. Uit het financieel verslag bleek, dat het kassaldo op December 1939 bedroeg 14.88. Inclusief dit saldo bedroegen de inkomsten 329.58, en de uitgaven 229.69. Van het Centraal Fonds werd nog 10 ontvangen. De periodiek aftredende be stuursleden C. Jong Jnz. en P. Hoebe werden herkozen. Tot afgevaardigde naar de cen trale vergadering werd benoemd de heer J. G. Impink, Bij de rondvraag wees de heer J. Ligthart op het dikwijls nijpend gebrek aan kraamvrouwen-hulp. Het bestuur zegde toe zich in ver binding te zullen stellen met het Wit-Gele Kruis om zoo mogelijk een oplossing te vinden. LANGENDIJK. De Hanze 25 jaar. - De afd. Lan- gendijk heeft in haar Donderdag avond gehouden jaarvergadering het 25-jarig bestaan herdacht. In ver band met het overlijden van pastoor Van Noord is dit jubileum in alle stilte voorbijgegaan. Van eenige feestelijkheden was geen sprake. In het jaarverslag van den secre taris, den heer G. Kraakman) werd vermeld dat ondanks de moeilijke tijden toch veel door de afdeeling is gedaan. De middenstandssehool der afdee ling is wegens te weinig belangstel ling voorloopig stopgezet. Op de ver gadering bleek echter, dat eenige leerlingen wel waren opgegeven, doch dat het bestuur dit niet wist; men zal zich met den directeur in verbinding stellen. Aan den voorzitter, den heer Met selaar, die sinds de oprichting be stuurslid is geweest, werd hulde ge bracht. Hem werd de medaille voor 25-jaren trouwen dienst uitgereikt. De voorzitter he°ft hierna de afge- loopen 25 jaren aan de revue laten passeeren en aan het einde hiervan den overleden pastoor herdacht. Hierna sprak de geestelijke advi seur een felicitatie uit. Nadat ook de oud-voorzitter, de béér C. Kramer, nog het woord ge voerd had, werd overgegaan tot verdere afwikkeling van de agenda punten. De rekening van den pen ningmeester werd in orde bevonden. Men besloot, de contributie met 10 cent per maand te verhoogen ten bate ven „Santos". De heer G. Kraakman weed her kozen als bestuurslid. In de plaat9 van den heer J. Broers, die niet her kiesbaar was, werd de heer J. Hand gekozen. Looncontract. - Naar wij ver nemen, is het bestuur van den kring Langendyk van den Nederlandschen Tuindersbond tot overeenstemming gekomen over het advies, aan de af- deelingen uit te brengen terzake het nieuwe contract voor den tuinbouw aan den Langendijk en omstreken. De voorstellen van de arbeiders, die een loon vragen van 23 per week gedurende twee maanden van het jaar en voor de rest 21 'per week, kunnen aanvaard worden, met dien verstande, dat voor de vaste arbeiders het loon 1 per week minder zal moeten zijn. De afdeelingen van den Ned. Tuindersbond zullen hierover nog een beslissing moeten nemen. Wanneer deze loonen worden vastgesteld, zal dit een flinke ver hooging beteekenen, aangezien tot nu toe 18 per week het hoogste contractloon was. Nadat eenige besprekingen wa ren gevoerd over de rijks- en,, pro vinciale credieten, werd besloten, een deputatie naar Ged. Staten te zenden om te spreken over de an nuleering van de prov. credieten. EGMOND AAN ZEE. Het Witte Kruis. - De afdeeling Egmond aan Zee van Het Witte Kruis vergaderde Donderdagmiddag om 4 uur in het wijkgebouw. De voorzitter heette in het bijzon der welkom den heer Jager, als nieuw bestuurslid. De heer H. J. van den Berg bracht het jaarverslag over 1940 uit. Het ledental steeg van 321 tot 326. De contributie daarentegen bracht min der op. De heer Rasch en mevrouw van EenennaamDijkstra bedankten wegens vertrek als bestuurslid. Me vrouw van Eenennaam maakte zich zeer verdienstelijk door het aanwer ven van nieuwe leden, verhoogin;; van contributies en inzameling van giften. De uitzending van patiënten naar sanatoria kostte ruim 1300. Er stonden 11 patiënten onder toe zicht, terwijl 13 gezinnen voor huis bezoek in aanmerking kwamen. Voor de wijkverpleging werden door de zuster 1735 bezoeken gebracht. Er werden 140 stuks verplegingsmate- riaal uitgeleend. De financieele toe stand baart zorg. Het bestaande te kort werd in 1940 grooter, terwijl voor 1941 een verdere stijging der uitgaven is te wachten, zonder com- penseerende inkomsten. De rekening en verantwoording van den penningmeester over 1940 gaf te zien aan inkomsten van Het Witte Kruis 2426,18, uitgaven 1546,66, batig saldo 879,51; wijk verpleging: inkomsten 1402,35, uit gaven 1794,58. nadeelig saldo f 392,23; t.b.c.-bestrijding: inkomsten f 1865,50, uitgaven 3202,81, nadee lig saldo f 1337,31. De heer P. Jonker merkte naar aanleiding van deze cijfers op, dat door elkaar gerekend het tekort der vereeniging, dat 547,82 bedroeg, thans tot 850,03 is gestegen. Over 1940 kwam de vereeniging dus weder 302,21 tekort. Het Witte Kruis is een instelling ten dienste der lijden de menschheid en moet geholpen worden. Naast andere middelen gaf hij in overweging de leden te verzoe ken de contributie vrijwillig te ver hoogen tot f 2.50 a 5. Een contri butie van 2 is laag in vergelijking met andere gemeenten. Over deze financieele moeilijk heden werd zeer langdurig van ge dachten gewisseld. Algemeen was men van oordeel, dat iets gedaan moet worden om de moeilijkheden het hoofd te bieden, daar zóó niet kan worden voortgegaan. Tenslotte werd besloten de contributie, die be paald was op een minimum van 2 per jaar, voor 1941 vast te stellen op 2,50. Mocht dit voor sommigen bezwaarlijk zijn, dan kan volstaan worden met een contributie van f 2. De heer P. van der Schinkel bracht als afgevaardigde verslag uit van de algemeene vergadering. Hij had in die vergadering het behoud van Vechtoever bepleit, zooals bekend echter zonder succes. De heeren J. A. J. van Zanten en J. J. Jager werden als bestuurslid herkozen. In de vacature-mevrouw van EenennaamDijkstra werd ge kozen mevrouw P. KoemanPrins. De voorzitter bracht de zuster dank voor haar werk in het afgeloo- pen jaar. Vervolgens richtte hij het woord tot den secretaris, den heer H. J. van den Berg, die straks de ge meente gaat verlaten en daarom voor het laatst de vergadering mee maakte. Het speet het bestuur, dat hij heengaat, waar hij 13 jaar lang als bestuurslid met ambitie het noo- dige werk voor de vereeniging ver richtte. Nadat de heer van den Berg den voorzitter dank had gezegd voor zijn woorden, werd de vergadering ge sloten. Winterhulp Nederland, Den Haag, no. 5553. Als Bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasvereeniging N.V., Am sterdam no. 877. Stort op 6553 of 87?, Ge brengt geluk in veler leven! Een slager toont zich ook in deze tijden een vriendelijk en hulpvaar dig man. Als bon 16 door zijn trou wen klant is opgeteerd, wil hij zijn klandisie niet met leege handen de deur uit jagen: hij geeft vleeschelijk voorschot op bon 17. Wat zijn ten slotte een paar dagen in een men- schenleven. Maar nu is plotseling de knuppel in het hoenderhok gegooid door die simpele regels in de krant „dat de nog resteerende bonnen 17, 18, 19 en 20 van de oude vleeschkaart ko men te vervallen". Daar zit de ge dienstige gedupeerde slager met zijn bon 17! Daat zit de niet voor uit-ziende maar wel vooruit-etende klant! Nu zal de man van het mes on dervinden of hij een vriend of een vijand tot klant had. De vijand zal zich niet meer in zijn winkel laten zien maar met bon 01 naar den concurrent gaan: hij is weer bij met zijn rantsó'en. De vriend zal met lood in de schoenen en met hangen de pootjes naar zijn bereidwillige vleeschleverancier gaan en zeggen: „Alsjeblief, hier heb je bon 01 in plaats van bon 17. Maar nu moet je me ook een voorschot geven op bon 02". Wat moet een slager dan doen? Hier staat de wetenschap stil! Dit vraagstuk werd daarom voorgelegd aan den doorsnee-slager. Die zei: „De klant die dat doet, zal ik dank baar de hand drukken en met tra nen in de oogen zal ik zeggen: vriend, je krijgt van mij geen vleesch op bon 02, maar hier heb je de bons 01 van mijn eigen vleeschkaart". De doorsnee-sVager heeft echter maar één serie bon 01 op zijn eigen vleeschkaart en hij zit met twaalf bonnen no. 17. Men haaste zich dus! HENSBROEK. De begrafenisyereeniging „Me- mento-Mori", hield Donderdag een algemeene vergadering. De opkomst was gering tengevolge van de heer- schende griep. De voorzitter, de heer K. Speets, memorteerde het overlijden van den oud-voorzitter, den heer Joh. Koning, die vanaf de oprichting 17 jaar geleden als voorzitter heeft gefungeerd. Dan bracht spr. een woord van dank aan den voorlooper, den heer Heertjes, die al die jaren de leiding der ver eeniging heeft gehad. Verder deelde de voorzitter nog mede dat over het in de vorige ver gadering behandelde punt uitbrei ding begraafplaats, een onderhoud heeft plaats gehad met B. en W., die medewerking toezegden. Door de tijdsomstandigheden moest de uitvoering voorloopig uitgesteld worden. Uit de rekening van den penning meester bleek, dat de ontvangsten over het afgeloopen jaar bedroegen f 1134.22, de uitgaven 413.47, het kassaldo inclusief saldo '39 720.75 Dit jaar heeft de vereeniging een vooruitgang te boeken van 134.98. In het jaarverslag werd gememo reerd het gevoelig verlies, dat de vereeniging heeft geleden door het overlijden van den heer Joh. Koning. In het afgeloopen jaar heeft de ver eeniging 5 maal haar diensten moe ten verrichten, waarvan één maal voor een lid. De vereeniging telt 215 leden, waaronder 7 oud-leden. Als voorlooper heeft de heer Jb. Heer tjes bedankt; in zijn plaats is geko men de heer J. Oudendijk. De secretaris sloot zijn jaarverslag met een wcord van dank aan voor looper en dragers. Door den voorzitter werd mede gedeeld dat de penningmeester van den bond, de heer Kramer, is overle den. De heer Speets werd herkozen als bestuurlsid en in de vacature- Koning werd gekozen de heer J. Vergaai. Op advies van den heer Bommezij werd besloten het bedrag der ver zekering van pakken en hoeden van het personeel enz. van 1000 te verhoogen tot 1500. Aan de afgevaardigden naar de bondsvergadering te Noordschar- woude, de heeren J. Oudendijk en J. Klerk, werd opgedragen een verzoek ever te brengen om niet steeds die vergadering in dezelfde plaats te houden. Nadat nog enkele punten van meer nuishoudelijken aard waren bespro ken, sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. HEERHUGOWAARD. Veel sterfgevallen. - Tot den vijftien den Februari waren in deze gemeente in de maand Februari reeds 10 personen overleden, de meesten van gevorderden en som migen van zeer hoogen leeftijd. Griep. - De griep waart ook in onze gemeente rond. De r.k. school aan den Hondenweg, die een drie tal dagen gesloten is geweest, is Donderdag weer geopend. Aan de chr. school aan den Basserweg zijn van de ruim 100 leerlingen 2/3 van het totaal niet aanwezig. Enkele gevallen van longontsteking wer den geconstateerd. Ook aan de andere scholen blijken veel kin deren afwezig. PETTEN. Geslaagd. - Mej. G. Roozing te Petten slaagde te Utrecht voor het examen costumière. OUDORP. Ingekomen personen. - J. Zijlstra, Ger.K., zonder, en echtgenoote, Mun- nikenweg E 7, van Heiloo. S. L. Wit (eehtg. v. D. de Haan), geen, zonder, Burg. G. Bosstraat 49, van Alkmaar. D. E. Duin (echtg. v. C. J. Vis), R.K., zonder, Heerenweg B 11, van Obdam. D. Nelemans, N.H., transportarbeider, en gezin, Breelaan C 22, van Dordrecht. N. G. Leering, R.K., winkelbediende, Huigendijk C 23, van Velsen. Chr. J. v. d. Dungen, geen, zonder, en echtgenoote, Heerenweg B 21a, van Den Helder. J. K. Knol, geen, zon der, aan boord, van Leeuwarden. G. Zwagerman, geen, dienstbode, Kievitstraat E 10, van Hilversum. A. Pauluspia, Ger.K,, ver warmings- monteur, Burg. G. Bosstraat 32, van Alkmaar. J. H. Koppel, geen, zon der, en gezin, Heerenweg B 21, van Den Helder. A. Heinis, Kerk v. J.C., bloemist, Burg. G. Bosstraat 30, van Alkmaar. S. Smit, R.K., dienstbode, Heerenweg A 10, van Alkmaar. G. M. Koenis, R.K., zonder, Heerenweg A 58. J. van Bueren, N.H., adj.insp. Voorl.dienst t.b.v. Landb., en gezin, Kanaaldijk E 22, van 's-Gravenhage. M. E. Bresser, geen, buffetjuffrouw, Kie vitstraat E 34, van Alkmaar. Vertrokken personen. - C. T. aa Boer, R.K., zonder, en zoon, van Westerstraat A 90 naar Bergen. W. F. H. van Zwanenburg, geen, bakkersknecht, van Frieschewcg E 57a naar Anna Paulowna. A. P. Leering, R.K., dienstbode, van Kie vitstraat E 22, naar Alkmaar. T. de Haan (wed. van J. Hes), R.K., z.b., van Heerenweg B 21a naar Alkmaar. J. Haverkamp, N.H., onderwijzer, en echtgenoote, van Kievitstraat E 31 naar Kortenhoef. P. Boots, R.K., timmerman, en echtgenoote, van Heerenweg A 42 naar Alkmaar. W. Nugter, N.H., straatmaker, en gezin, van Heeren weg A 5, naar Callantsoog. M. E. de Jong, R.K., z.b., van Molenkade C 3 naar Ursem. H. Beens, N.H., landarbeider, van A 50 naar Barsin- gerhorn. D. Nelemans, N.H., transportarb., van Breelaan C 22 n. Dordrecht. J. Winder, N.H., han delsreiziger, en gezin, van Kievitstr. E 41 naar Alkmaar. M. J. Daal der, N.H., grossier, van Friescheweg E 5 naar Alkmaar. D. Klerk en J. C. Klerk, N.H., z.b., van Noorder vaart D 30 naar Hazerswoude. M. Lindeboom (echtg. van J. Schot), N.H., z.b., van Burg. G. Bosstraat 52 naar Alkmaar. PROV. VOEDSELCOMMISSAR1S IN ARREST. Verdacht van verduistering. Het A. N. P. meldt: In de provincie Utrecht zijn on regelmatigheden bij de regeling der voedselvoorziening aan het licht gekomen. Dezer dagen is de pro vinciale voedselcommissaris in. Utrecht, de heer de G. door de po litie aangehouden en verdacht van verduistering in arrest gesteld. Het onderzoek in deze zaak is nog in vollen gang en de verdachte zou een gedeeltelijke bekentenis hebben afgelegd. DE POLITIEKE TOESTAND IN ARGENTINIË. Buenos Aires, 15 Febr. (D.N.B.) De voorzitter van den Argentijn- schen senaat heeft krachtens een besluit dezer vergadering een com missie van vijf leden benoemd, die aan de hand van de grondwet een onderzoek zal instellen naar de be voegdheden, die den president, die thans ziekteverlof heeft, toekomen. Dit senaatsbesluit heeft bij de ra dicalen groote verontwaardiging ge wekt. De Critica publiceert een onderhoud met den radicalen afge vaardigde Comke, die over deze kwestie met president Ortiz rugge spraak heeft gevoerd. De president had hem gezegd, dat de senaat met dit besluit zijn bevoegdheden te buiten is gegaan. Bovendien vormen de verklaringen der nationale de mocraten zonder twijfel een vijandig antwoord op den oproep tot een heid, dien de president in zijn bood schap tot het volk heeft gericht. Do radicale partij heeft besloten, met alle middelen verzet te bieden tegen de beslissing van den senaat. EERSTE Sedert eind-Decer Zwitsersche win weer in vollen gang zoover dat onder de standigheden mogeli, landers mag men di lijk niet verwach voor de talrijke wir sen en groote hote een geduchte tegen." gelukkig laten de hun landgenooten, d telbedrijf en v werkzaam zijn, niet Sedert het begin sneeuwvallen in be, toont de Zwitsersch een geweldige entho zijn wintersportoord< de meeste tijdens Nieuwjaar „uitverko De Zwitsersche krini vreemdelingenverkeer, male tijden het groot van hun activiteit op h richten, hebben dezen in het werk gesteld on landgenooten tot het wintervacantie (die, zo kende slogan zegt, „d te bewegen. Tot nu to streven zeker succes men mag niet vergeti buitenlandsche toeristei helft van het aantal vi in de Zwitsersche berg maakten. Het spreekt ook een vermeerderd Zwitsersche zijde niet wegblijven der buitenl opwegen. Uit den aard der zaal luxe-hotels, waar vroeg Amerikanen, Engelschei d eilanders hun va brachten, door de te omstandigheden het z troffen. Het meerendee] telpaleizen" is reeds winterseizoen gesloten e zich zelfs de vraag, of 2 kunnen worden geopen behooren deze hotels me dreven luxe en dito prj voorbije periode In ieder geval zijn c zelf met heel wat eenv STIERENREGLEN NOORDHOLLANE De BURGEMEESTER MAAR brengt hierondei bare kennis de uitslag va gehouden najaarskeuring waarvan de houders (N.H.) wonen. Alkmaar, 15 Februari De Burgemeester F. H. VAN KI C. Paarlberg te Bergei Gretha 3, geboren 17-2'J keurd. J. N. de Koning te Be: geboren 24-3-'39, goed gei DE ALKMAARSCHE COURANT 4 het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARARTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. V oetbal ZAL ER NA LANG! MORGEN WEER GEi WORDEN? Als de voorteekenen 1 gen zullen er morgen d strijden van 't uitgebreic ma doorgaan. Doch in v zullen de terreinen nog baar blijken. Voorspelli: ons voor morgen daaroi gelijk, vooral ook omda gen na zoo'n rustperiode voorkomen En zoo. kan wedstrijden, die morgen ook zeker verrassingen In de 2e klasse A staa maar een belangrijke het programma, n.l. de ontmoeting aan den Men zal ten zeerste be naar den vorm der ploeg gedwongen voetbalvacan langstelling zal dan ook zijn. De wedstrijden, die 2A en 2B zijn vastgest ceerden wij deze week In de eerste klasse af Aao een zwaren wedstrü dam tegen Feijenoord, t naar Stormvogels moet, eens moeilijkheden meel hoe zal VSV het tegen A sterdam maken? Ook HBS kan een aardige worden. Voor de overig tingen zie men ook het bliceerde programma.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2