AIM BOYS I - ALCMARIA VICTRIX1 GRAF.! MONUMENTEN HET ZWITSERSCHE WINTERSPORTBEDRUF. PUBLICATIES SPORT LAND- EN TUINBOUW ZONDAG a.s. 2 uur van elk reclame-plan: KANTONGERECHT MARKTBERICHTEN TOONEEL Ir. C. J. SOETERS Jonkvrouwe A. VAN FOREEST, ANTJE ASJES, EVERT WILS, AALTJE SCHUTZ, EERSTE BLAD. (Van onzen correspondent.) ii. Sedert eind-December is het Zwitsersche wintersportbedrijf weer in vollen gang, althans voor zoover dat onder de huidige om standigheden mogelijk is. Buiten landers mag men dit jaar natuur lijk niet verwachten, hetgeen voor de talrijke wintersportplaat sen en groote hotels natuurlijk een geduchte tegenslag is. Maar gelukkig laten de Zwitsersche hun landgenooten, die in het ho- telbedrijf en verkeerswezen werkzaam zijn, niet in den steek. Sedert het begin der groote sneeuwvallen in begin-December toont de Zwitsersche bevolking een geweldige enthousiasme voor zijn wintersportoorden, waarvan de meeste tijdens Kerstmis en Nieuwjaar „uitverkocht" waren. De Zwitsersche kringen van het vreemdelingenverkeer, die in nor male tijden het grootste gedeelte van hun activiteit op het buitenland richten, hebben dezen winter alles in het werk gesteld om hun eigen landgenooten tot het nemen van wintervacantie (die, zooals een be kende slogan zegt, „dubbel telt") te bewegen. Tot nu toe heeft dat streven zeker succes gehad. Doch men mag niet vergeten, dat de buitenlandsche toeristen vroeger de helft van het aantal vacantiegasten in de Zwitsersche bergoorden uit maakten. Het spreekt vanzelf, dat ook een vermeerderd bezoek van Zwitsersche zijde niet tegen het wegblijven der buitenlanders kan opwegen. Uit den aard der zaak worden de luxe-hótels, waar vroeger de rijke Amerikanen, Engelschen en N e- derlanders hun vacantie door brachten, door de tegenwoordige omstandigheden het zwaarst ge troffen. Het meerendeel dezer „ho- telpalèizen" is reeds het vorige winterseizoen gesloten en men stelt zich zelfs de vraag, of zij ooit weer kunnen worden geopend. Eigenlijk behooren deze hotels met hun over dreven luxe en dito prijzen tot een voorbije periode In ieder geval zijn de Zwitsers- zelf met heel wat eenvoudiger ho- Zürich, einde Januari tel-toestanden tevreden. De kleinere hotels en pensions zijn dan ook vrij wel alle geopend en tot nu toe heb ben zij niet te klagen gehad. Doch het is natuurlijk nog te vroeg in het seizoen om reeds een definitief oordeel te vertellen. De Zwitsersche hoteliers hebben besloten, voorloopig nog steeds hun oude, vooroorlogsche prijzen van Augustus 1939 te handhaven, on danks de zoozeer gestegen kosten. Ir.plaats daarvan maakt men de maaltijden wat eenvoudiger. Eén of twee gangen zijn, indien er vol doende wordt geserveerd, óók toe reikend en het opdisschen van al lerlei heerlijkheden is natuurlijk heel aangenaam, maar in den te- genwoordigen tijd verwacht nie mand dat. En ook zonder dat is de stemming overal voortreffelijk. Per slot van rekening zijn voor de win tersportliefhebbers goede sneeuw en veel zonneschijn de voornaam ste factoren om hun vacantie te doen slagen! Dank zij de wijze voorzienigheid der regeeringsbureaux voor de oor logseconomie, die hebben ingezien van welk belang de Zwitsresche hotel- en verkeersindustrie voor het land is zijn ook de hoogst in de bergen gelegen hotels goed ver warmd. Het eenige wat de gasten méér moeten betalen dan vroeger is een brandstoffen toeslag die al naar den rang van het hotel van 75 Rap pen tot Fr. 1.25 per dag bedraagt. In de hotels behoeven nog steeds geen levensmiddelenbons te worden afgegeven, evenmin trouwens als in de restaurants in de groote steden. Dat is natuurlijk erg prettig, maar het staat toch te bezien, of deze maatregel nog lang zal worden ge handhaafd. Er zit namelijk iets on billijks in; immers, wie zich de luxe kan veroorloven, langeren tijd in een hotel door te brengen of geregeld in een restaurant te eten, is sterk be voordeeld boven de minder gegoe den, die maar moeten zien, hoe ze met hun kleine rantsoenen een ge- heele maand rondkomen. Ook de Zwitsersche Bondsspoor- wegen dragen er het hunne toe bij om het wintersportseizoen te doen slagen. Zoo is ook dezen winter weer het z.g. „Vacantie-abonnement" ver krijgbaargesteld, dat in den zomer van 1940 is ingesteld en toen door niet minder dan 130.000 vacantierei- zigers is gekocht. Tegen betaling van 9 Francs heeft men het recht, voor den halven prijs naar het winter sportoord zijner keuze te reizen en vandaar ook weer terug te keeren, onder voorwaarde, dat men er min stens vijf dagen blijft. Voor hen, die tijdens het week-end er op uit willen trekken, bestaan de zoogenaamde „Wcek-end-biljetten", die onder het motto „Einfach für Retour" worden gepropageerd. Men koopt een enkele-reisbilejt naar een wintersportplaats en. heeft dan het recht, daarmede gratis terug te keeren. Daar, zooals men weet, in Zwitserland ter besparing van brandstoffen de vijfdaagsche arbeidsweek voor kantoren, fabrieken en scholen is ingevoerd, hebben tallooze Zwitsers een geheel vrij en Zaterdag. De weekend-bil jetten zijn geldig van Vrijdagavond 5 uur tot Maandagavond, waarbij men de terugreis naar keuze op Zondag of op Maandag mag aanvaar den. Men hoopt en verwacht dat de hotels van deze gelegenheid, tegen lage reiskosten er een paar dagen op uit te trekken, veel voordeel zullen genieten. Er is dit jaar reeds vroeg zéér veel sneeuw gevallen. Begin Decem ber waren alle wintersportoorden gereed, hun gasten te ontvangen. Met één enkele onderbreking van twee dagen heeft het sedert dien steeds gevroren en zoo nu en dan heeft een laagje „Neuschnee" de ski- velden weer prachtig glad gemaakt. Dat is, met de vele „Badewannen" der beginnelingen, v/el noodig! Voor het eerst sedert 1929 zijn thans vrijwel alle Zwitsersche meren weer dichtgevroren. Op de meeste heerscht een levendige schaatsen- rijdersdrukte. Ik keer juist terug van een tocht over het Meer van Zürich, waar men zich op een der Friesche meren of op de Loosdrecht- sche Plassen kon wanen, ware het niet, dat de nabije berg-silhouetten deze illusie teniet doen. Doch overi gens was het echt-Hollandsch; zelfs „koek-en-zoopies" ontbraken niet. Men kon er chocolademelk en war me kastanjes krijgen. Overigens is 't merkwaardig -\frat de Zwitsers op hun kunstschaatsen want Friesche doorloope-s kent men hier niet presteeren. Op hun fraaigeslepen ronde ijzers, die eigenlijk voor een keurig-onderhouden hotelbaantje be doeld zijn, maken ze den tocht van Zürich naar Rapperswil en terug, alsof 't niets is. (Nadruk verboden). STIERENREGLEMENT NOORDHOLLAND 1938. De BURGEMEESTER van ALK MAAR brengt hieronder ter open bare kennis de uitslag van de in 1940 gehouden najaarskeuring van stieren, waarvan de houders in Bergen (N.H.) wonen. Alkmaar, 15 Februari 1941. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. C. Paarlberg te Bergen, Hans van Gretha 3, geboren 17-2'39, goedge keurd. J. N. de Koning te Bergen, Janus, geboren 24-3-'39, goedgekeurd. Vo etb al ZAL ER NA LANGE RUST MORGEN WEER GESPEELD WORDEN? Als de voorteekenen niet bedrie gen zullen er morgen diverse wed strijden van 't uitgebreide program ma doorgaan. Doch in vele gevallen zullen de terreinen nog onbespeel baar blijken. Voorspellingen lijken ons voor morgen daarom niet mo gelijk, vooral ook omdat verrassin gen na zoo'n rustperiode veelvuldig voorkomen En zoo. kan men bij de wedstrijden, die morgen doorgaan ook zeker verrassingen verwachten. In de 2e klasse A staat voor Alk maar een belangrijke wedstrijd op het programma, n.l. de plaatselijke ontmoeting aan den Westerweg. Men zal ten zeerste benieuwd zijn naar den vorm der ploegen na zoo'n gedwongen voetbalvacantie. De be langstelling zal dan ook zeker groot zijn. FRUITTEELT-DEMON STRATIE- BEDRIJF TE SCHELLINKHOUT. Men zendt ons het volgende ver slag van het fruitteelt-demonstratie- bedrijf van den economisch-technolo gischen dienst der provincie Noord holland, te Schellinkhout, over de maand Januari 1941: De maand Januari heeft weinig gelegenheid tot snoeiwerk gegeven, zoodat dit werk voor een groot deel nog moei worden uitgevoerd. Het werk in deze maand heeft zich verder be paald tot houthakken en het maken van een flink aantal pootbakken. In de maand Februari zal zooveel mogelijk het snoeiwerk worden ver richt. Ook de winterbespuiting met carbolineum zal zoo mogelijk worden uitgevoerd, zooals in het vorig maandverslag is beschreven. De be schikbare kunstmeststoffen zullen, indien mogelijk, worden uitgestrooid. Voor kali werd nog een toewijzing ontvangen, zoodat van dezen kunst mest een behoorlijke hoeveelheid kan worden uitgestrooid. Als aan vullende bemesting is ook nog wat bagger op het bedrijf aanwezig. In Januari werden geveild de Winterlouwtjes, welke goede prijzen opbrachten. Voor verkoop in Fe bruari zijn nog beschikbaar de Goudreinet en Winterjan. Zweden vertegenwoordigt Roe menië in 't Britsche rijk. (D.N.B.) - Naar het Zweedsche telegraaf-agent- schap meedeelt, heeft de Zweedsche regeering vandaag besloten gehoor te geven aan het verzoek van de Roemeensche regeering en de be scherming van de Roemeensche be langen in het Britsche rijk op zich te nemen. Het vertrek van het Engelsche gezantschap te Boekarest. (D.N.B.) - Het Britsche gezantschap vertrok gisteravond te 22 u. naar Constanza, waar het zich op een Turksch schip naar Istanboel zal inschepen. INGEZONDEN STUKKEN De wedstrijden, die verder voor 2A en 2B zijn vastgesteld, publi ceerden wij deze week reeds. In de eerste klasse afd. I krijgt Ado een zwaren wedstrijd in Rotter dam tegen Feijenoord, terwijl DHC naar Stormvogels moet, wat even eens moeilijkheden meebrengt. En hoe zal VSV het tegen Ajax in Am sterdam makenï Opk Haarlem— HBS kan een aardige ontmoeting worden. Voor de overige ontmoe tingen zie men ook het reeds gepu bliceerde programma, EEN DRINGENDE BEHOEFTE. M. de Red. Een al-gemeen gevoelde gemeen schappelijke behoefte, die eigenlijk wel het geheele jaar door bestaat, maar in strenge winters, zooals dezen en den vorigen aan ontelbaren weer heel duidelijk werd, is de be scherming tegen ons wisselvallig klimaat bij begrafenissen. Terwijl steeds het mysterie van den doodvalleen reeds ontzag en eer bied weki en daarbij de laatste eer, aan eigen dierbaren of geëerde afge storvenen bewezen, bijna iedereen De ruggegiaat DAGBLAD-RECLAME! van dergelijke plannen hier en daar toch ook -minstens wel de nog ko mende maanden voor dat volgende winterseizoen noodig zouden blijken. Met dank voor de opname, A. J. P. B. Schoorl, Februari 1941. [Het maken van een aula of be schutte ruimte, waar de plechtig heden aan de begrafenis verbonden kunnen plaats vinden, is een zaak van het gemeentebestuur. In Alkmaar liggen de plannen en teekeningen reeds gereed voor een op het kerkhof passend gebouw. In omliggende gemeenten zal men zich wellicht- voorloopig met een voudiger localiteiten moeten be helpen. Wij verwachten, dat het bijeen brengen van gelden van particulieren ter aanbieding aan de gemeente besturen voor deze doeleinden geen bezwaren zal ondervinden. In kou, mist en regen constateert inen het best hoe noodzakelijk een doeltreffende bescherming van be langstellenden bij een begrafenis is. Red. Alkm. Crt.] dringt het hoofd te ontblooten, hoeveel verkoudheden en andere ziekten zijn daarmee al niet opge daan? Zijn de naastbestaanden in zulke dagen toch al uit hun gewonen doen en daardoor vatbaarder, de ontroe ring van het oogenblik, na vooraf allicht een koude reis of lang in den wind staan wachten, doet nog het hare daartoe, zoodat niet zonder grond naar analogie van een andere spreekwijze, de volksmond wel pleegt te zeggen: „van een begrafe nis komt een begrafenis". Op kerkhoven in de meeste steden en andere grootere plaatsen vindt men daarom bijna overal een kapel of aula, d. z. kleinere of grootere gebouwen met wacht- of spreek- gelegenheiti. Doch ware dit welbe schouwd eigenlijk niet een nood zakelijke behoefte voor elke burger lijke gemeente? In de meeste dorpen kon de alge- meene begraafplaats immers vol staan met een zeer eenvoudige, mits maar van boven en drie- of vierzijdig afgeschermde ruimte, waar in met plaats voor de baar en de naaste familie en vrienden van de ter-ruste-gebrachten en desnoods ook nog een kleine verhooging voor altaar enz. en spreekgelegenheid ver der eigenlijk niets meer noodig ware. Opdat alleen maar het blootgesteld zijn aan wind, regen, hagel of sneeuw hierdoor werd voorkomen en bij elke weersgesteldheid enkele rustige oogenblikken van ongestoord sa menzijn met gelegenheid tot be zinning, herdenking of andere af- scheidsplechtigheden konden worden verzekerd. Terwijl de teraardebestel ling daarna dan in enkele oogen- ülikken kon zijn afgeloopen. Zou, indien hiervoor eens een al- gemeene inzameling mocht worden georganiseerd, niet op ruime deel neming mogen worden gerekend, terwijl waarschijnlijk ook tal van architecten er gaarne hun volle aan dacht aan zouden willen geven, om modellen voor dergelijke „ontmoe- tings-gebouwen" te ontwerpen? Maar ligt dit niet denk ik mij tegengeworpen op het terrein van overheidszorg? Uitnemend! Aangezien echter van die zijde tot dusverre nog slechts op zeer enkele plaatsen in deze behoefte werd voorzien, wat ware er tegen particulier initiatief van hiermee sympathiseerenden? En natuurlijk zou dit in deze om standigheden alleen onder auspiciën van „Winterhulp" mogelijk zijn! An dermaal: Best! Want is dit niet vól komen als 'n vaak van „Winterhulp in 't algemeen belang" te beschou wen? Ja, al mocht het nuttig effect, zelfs naar wij van harte hopen pas over een jaar recht blijken, de ver- scha herinneringen aan de recente belevingen ten dezen 2ouden juist nu nog tof gulle offervaardigheid in- spireeren, terwijl voor de uitvoering Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 14 Februari 1941. Schriftelijke uitspraken. C. G. te Zijpe, overtreding van de verordening op ontslag arbeiders, ontslag van rechtsvervolging. E. N. de V. te Egmond aan Zee, over treding van art. 461 van het Wet boek van Strafrecht (loopen over verboden grond), vrijgesproken. Mondelinge uitspraken. Overtredingen van de V erduisteringsveror- d e n i n g (rijwiel enz.): A. S. te Heemskerk, 1 boete of 1 dag hechtenis. J. F. D., J. J. S. en J. F. D. te Beverwijk, G. C. W. en P. W. A. de R. te Heemskerk, H. M B. en P. D. te Alkmaar, Th. B. te A'dam, J. v. d. M. te Dordrecht, A. v. d. V. te Oudorp, P. P. te Aker- stoot, J. C. W. te Heiloo, J. G. H. P. A. L. en J. P. D. te Beemster,. H. H. P. te Steenwijk, ieder 2 ooete of 1 dag hechtenis. A. S. te Oudesluis, A. M. te Heiloo, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. R. D. te Schagen, J. P. G. te den Helder, W. F. C. M. H., P. M. P., M. M. N. en A. H. te Alkmaar, B. B. te Heiloo, J. Th. V. te Akersloot, Th. J. v. T. te Uitgeest, ieder 4 ooete of 2 dagen hechtenis. G J. M. K. te Egmond aan den Hoef, 3, plus 1 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. A. W. te den Helder, C. v. N. te Harenkarspel, L. B. te de Rijp, Th. A. B. te Purmerend, C. B. te Schagen, K. de G. te Sint Maarten, P. B. te Hèerhugowaard. ieder 3, plus 2 boete of 2 prus 1 dag hechtenis. M. Z. te Ouden dijk, P. S. te Oudesluis, ieder 4, plus 2 boete of 2 plus 1 dag hech tenis. M. L. te Schoorl, 2 maal 4 boete of 2 maal 2 dagen hechte nis. J. M. te Broek op Langen- dijk, 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de Verduisteringsveror dening (woning enz.) T, N. G., B. E. en A. T. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. C. S., G. D., C. F. R. en A. M. S. te Aklmaar, P. V. te Wie- ringerwaard, P. J. B. te Egmond aan den Hoef, J. E. te Zijpe, ieder 8 boete of 4 dagen hechtenis. S. K. en J. B. v. d. M. te Alkmaar, ieder 12 boete of 8 dagen hechte nis. T. P. te Alkmaar, 10 boete of 5 dagen hechtenis. P. C. R. ie Wieringerwaard, 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Verordening op den Iden titeitsplicht: E. J. B. te Krommenie, geen straf toegepast. C. M. M. te Zaandam, J' 1 boete of 1 dag hechtenis. J. de G. te Spakenburg, D. S. te Heerhu- gowaard, A. S. te Oudesluis, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. P. J. A. H. te Alkmaar, P. K. te Sint- Pancras, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van.de Verordening op Ver k eers beperking (te laat op straat) C. M. te Alkmaar, vrijspraak. D. J. W. te Wieringerwaard, 8 boete of 4 dagen hechtenis. M. de B. en G. B. te Wieringerwaard, ieder 10 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de Motor- en Rijwielwet: C. L. te Castricum, f 2 boete of 1 dag hechtenis. C. J. C. H. te Cas tricum, J. A. de R. te Jutphaas, J. P. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. C. K. te Oudkarspel, P. D. te Haarlem, N. v. D. te War- menhuizen, J. F. V. en P. S. te Alk maar, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. W. A. V. K. te Alkmaar, P. Th. L. te Nieuwe-Niedorp, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. D. L. te Egmond-Binnen, J. v. W. te Cas tricum, J. W. en C. H. te Zaandam, J. v. d, H. te Heiloo, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. N. J. J. te Beemster, 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Politieverordeningen: H. W. S. te Alkmaar, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. Th. S. te Heemskerk, 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. W. te Alkmaar, 4 boete of 2 dagen hechtenis. A. R. te Alkmaar, 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van het Ka naalreglement: J. J. B. te Amsterdam, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van het Land- bouw-Inventarisatie- besluit: Th. D. te Broek op Langendijk, f 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de Jacht wet: A. K. te Egmond aan Zee, 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van Art. 426 van het Wetb. van Straf recht (in staat van dronkenschap de orde verstoren): J. J, O. te Midden-Beemster, 15 boete of 10 dagen hechtenis. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 15 Febr. Op de heden gehouden botermarkt waren in totaal 54 stuks van lA kg aangevoerd, waarvan de prijs (kleinhandel) 1.101.15. Handel matig. ALKMAAR, 14 Febr. (Alkm. Ex portveiling). Andijvie 2326, Boe renkool 2.2010.60, Bieten 3.10, Gele kool 2.905.20, Groene kool 2.60, Knolselderie 12, Prei 10.40 27, Roode kool 4.506.50, Schor- seneeren 1017, Uien 2.605.50. Wortelen 3.90, Waschwortelen 13 per 100 kg; Appelen 10.50, Peren 10—11, Spruiten 7—22, Witlof le s. 1012 2e s. 7.509 per 100 pond; Peterselie 10, Rabarber 14 17 en Selderie 5.208 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Febr. (Lang. Groenten veiling). 40600 kg Roode kool 6.50; 65000 kg Gele kool 5.20; 107000 kg D. witte kool 4.70; 10000 kg Uien en grove uien f 5.50; 2500 kg Peen 3.90; 900 kg Bieten 3.10. WARMENHUIZEN, 14 Febr. 1941. 1900 kg Uien 5.50; 82700 kg Roode kool 6.50; 20000 kg Gele kool/5.20; 62800 kg D. witte kool 4.70. NOORDSCHARWOUDE, 15 Febr. (Noordermarktbond). 119300 kg Roo de kool 6.50; - 52100 kg Gele kool 5.20; 275800 kg D. witte kool 4.70 1600 kg Uien en grove uien f 5.50, drieling uien 3.90. HET CENTRAAL TOONEEL IN HET GULDEN VLIES. Het Concert, blijspel in drie bedrijven van Her mann Bahr. De tweede abonnementsvoorstel ling in het Gulden Vlies heeft gis teren een avond van prachtig tooneel gebracht. Het Centraal- Tooneel heeft met de opvoering van Herman Bahr's: Het Concert, zijn reputatie op schitterende wijze gehandhaafd en het enthousiaste applaus aan het slot, van het tal rijke publiek dat de zaal geheel vulde, bewees dat men genoten had. Herman Bahr stierf in 1934 op 71-jarigen leeftijd. Cornelis Veth schreef toen in een artikel, gewijd aan de nagedachtenis van den schrijver: „Van zijn tooneelstuk- ken, die repertoire hebben gehou den en het in hooge mate verdie nen, is voor mij „Het Concert" wel het mooist. Het behoort tot de allerbeste blijspelen, die de nieuwe tijd heeft voortgebracht, omdat het een schat van zuivere levenswijs heid geeft, in een luchtig-humoris- tischen vorm, omdat het even ver rassend is als natuurlijk, even on gezocht als rijk aan vondsten". En inderdaad is het stuk hier mede wel zeer juist geteekend. Gustav Heink, de gevierde pia nist, wordt door de vrouwen en speciaal door zijn vrouwelijke leerlingen in hooge mate bewon derd en zelfs meer dan dat. En als dan weer één dier vrouwen voor de charmes Vtn den reeds niet meer zoo heel jongen Gustav bezwijkt, neemt hij haar mee naar zijn huis je, hoog in de bergen, om eenige dagen ongestoord met haar samen te zijn. Zijn vrouw Marie, die hem begrijpt als geen ander, weet wel wat het beteekent als Heink Weer „een concert" ergens moet geven. Bij den aanvang van het stuk gaat de gevierde musicus weer op reis. uitgeleide gedaan door zijn leerlin gen. Ditmaal is Delfine, het jonge vrouwtje van dr. Franz Jura, zijn reisgezelschap. Dr. Jura komt van de situatie op de hoogte en deze zeer verstandige zonderling be sluit na overleg met Marie, Heink de consequenties van zijn uitstapje te doen gevoelen. Vandaar dat Heink, als hij in het tweede bedrijf met Delfine in zijn huisje bij Pol- linger en zijn vrouw is gekomen, spoedig bezoek krijgt van Marie en Franz, die het schijnbaar ook sa men eens zijn. Dit leidt tot tal van kostelijke tafereelen met een schit terenden dialoog. Franz en Del fine komen weer tot elkaar en ook Heink en Marie, al dreigt aan 't slot weer een nieuw gevaar voor Heink in den vorm van één zijner leer lingen, Eva. Maar de levenswijze Marie zal ook nu stellig weer zege vieren. De vier hoofdfiguren in dit stuk werden uitmuntend gespeeld in buitengewoon vlot tempo. Cees Laseur als Gustav Heink was wel zeer juist de verwende artist, die in vele opzichten nog een groot kind blijft. Rie Gilhuys alle hulde voor haar spel als Marie. Dat was steeds fijn, met een tikje ironie, soms vol gevoel. Joan Remmelts maakte van de Franz Jura een bij zondere figuur, prachtig tot het einde volgehouden. En Mary Dres- selhuys wist het kind-vrouwtje Delfine verrassend goed uit te beelden. Zeer mooie typen waren Pollin- ger en zijn vrouw, gespeeld door Arend Hauer en Teunke Orré. Hun Groningsch dialect deed het best. Elly Weller was alleraar digst als de verrukte Eva. Verder noemen wij nog Pauly Bigot als huishoudster en Sara Heyblom, Ans van Merlevoort, Mies Hagens en Asta Lee als Heinks leerlingen. Het geheel was een gave voorstel ling, die het gezelschap alle eer aandeed. De décors van Arend Hauer wa ren zeer geslaagd, speciaal het huisje in de bergen (décor 2e en 3e bedrijf). *Adoecte*t£im De receptie ter gelegenheid van het Zilveren Huwelijksfeest van den Heer en Mevrouw PALEARI—v. NIEUWKUYK zal gehouden worden ZONDAG 23 FEBR. a.s. van 24 uur Paul Krugerstraat 11. GETROUWD: en De Heer en Mevrouw SOETERS VAN FOREEST danken, ook namens wederzijdsche ouders, voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Heden overleed zacht en kalm ten huize van den Heer A. Kolk, Nieuwpoortslaan 12, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Wed. van W. DE GROOT, in den ouderdom van bijna 80 jaar. Alkmaar, 14 Februari 1941. Nieuwpoortslaan 12. Uit aller naam, C. DE GROOT Wz. De begrafenis zal plaats hebben Maandag 17 Februari a.s., op de Nieuwe Begraaf plaats te Heiloo. Vertrek vanaf het sterfhuis 3.30 uur n.m. Algemeene kennisgeving. Zacht en kalm overleed onze lieve Man, Vader, Behuwd-, Groot-, Overgrootvader en Broeder, de Heer in den ouderdom van bijna 80 jaar. Heiloo, 14 Februari 1941. Kennemerstraatweg A 127. Uit aller naam, JAN WILS, Den Haag. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 18 Februari a.s., nam. half een, op de Nieuwe Begraafplaats te Heiloo. DANKBETUIGING. Aan allen, die bewijzen van deelneming hebben betoond, tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Vrouw en Zuster geb. POVER, onzen welgemeenden dank. Uit aller naam, G. SCHUTZ. Alkmaar, 15 Febr. 1941. o Rochdalestraat 12. stoomsteenhouwerij nyW.F.STOEL Zn uittik oudorp 25 ALKMAAi? VRAAGT GRATIS CATALOGUS OF BEZOEKT ONZE TOONZAAL GROOTSTE KEUZE IM N.IIOUANB

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3