IGr/eP AKKERTJES FILMNIEUWS VLIEGTUIG- EN VLOOTBASES OP MALTA GEBOMBARDEERD. Vijandelijke parachutisten neergelaten. Japan wil een betere verhouding met Rusland. TWEEDE BLAD. 3 MONlivA. Victoria-Theater. Monika is een eenvoudig boeren meisje uit het Sehwarzwald en zij ergert er zich over als de Berlij- ners, die aan wintersport doen, het dak van haar huis voor een helling aanzien. Zij besluit een van de jonge mannen, die zich daaraan schuldig maakt, onderhanden te nemen en het resultaat daarvan is, dat zij even later met een charmanten jongen Berlijner en haar groot moeder gezellig aan tafel zit onder het genot van een echt Schwarz- walder glaasje Kirschwasser, ter groote verontwaardiging van den jongen knecht, die er niet van houdt, dat vreemden werk van de knappe Monika maken. Monika en de Berlijner Günther verloven zich, maar als de jonge man naar Berlijn gaat en weken lang niets van zich laat hooren, besluit zij naar de hoofdstad te trekken, waar zij hem terugvindt als de geliefde leeraar in het paard rijden van allerlei flirtende Ber- lijnsche dames. Günthër neemt Monika in haar eenvoudig boerenjurkje mee naar zijn deftige club en de jaloersche dames maken het meisje daar zoo onmogelijk, dat Monika besluit naar haar hoeve terug te keeren. Dan voelt Günther wat hij mist, gaat haar na en vindt voortaan zijn geluk in de boerderij in het Sehwarzwald. Prachtig zijn de opnamen van land en volk met de karakteristieke feesten en kleeding van een der mooiste deelen van Duitschland. Hansi Knoteck en Wolf Albach- Retty geven in deze film keurig spel. Vooraf o. a. een interessante detectivefilm, waarin de televisie een groote rol speelt en prachtige opnamen uit binnen- en buiten land met een bijzondere film der Duitsche krijgsverrichtingen. BLONDE CHRIST'L. City-theater. Christ'l is een aardig meisje uit een romantisch bergdorpje en dat ze favoriet is bij het mannelijk publiek, mag geen wonder heeten. In de eer ste plaats is er de jager, die een oogje op 'r heeft. Maar de sympathie is niet wederkeerig de man is te oud en als Christ'l Hollandsch ge sproken had, zou ze hem zonder man- keeren met het epitheton „griezel" hebben opgeknapt. Dan is er de vioolbouwer, van middelbaren leef tijd en capaciteiten, een hartelijke, sympathieke kerel, wat oud mis schien, maar toch niet volkomen kansloos, ware het niet, dat er een derde was, aan wien Christ'l de voor keur geeft: een jonge, knappe viool bouwer, leerling van den vorige. Zooals dat dan pleegt te gaan, spreekt de moeder evenwel haar veto uit over de plannen van een verbin tenis tusschen haar dochter en den jongen vioolbouwer, die aanleg maar geen contanten bezit. Zij zorgt, dat de brieven van de gelieven elkaar niet bereiken en weet de zaak te la ten derailleeren mede tot de groote voldoening van de buurvrouw, wier bemoeizucht omgekeerd evenredig is met 'r gezond verstand en die de eigenlijke uitvindster is van het heil- looze plan. Christ'l is juist getrouwd met den ouden vioolbouwer als de jonge terug komt en het blijkt, dat belden zijn misleid. Het schijnt, dat er geen oplossing meer mogelijk is. Maar dan grjjpt het lot in de oudere man wordt hij een ongeluk gedood en de jonge neemt zijn plaats in. Ziedaar in 't kort 't verhaal. Karin Hardt maakt in haar hofdrol van dit ver haal, een niet al te nieuwe variatie op een oud thema, toch nog een boeiende film met treffende episoden. Vooraf: Polygoon-journaal, een filmpje, dat Hollandsche liedjes il lustreert, een filmpje over allerlei soorten sport en het Ufa-journaal. OP MANOEUVRE. Roxy-theater. Al is deze film dan al eenige jaartjes geleden gemaakt, toch weet zij de bezoekers wel aan het lachen te brengen. Watt en Half Watt, want zij zijn het die de hoofd rollen vervullen, hebben door dwa ze „manoeuvres" weergegeven op een wijze zooals alleen zij dat kun nen. „Op manoeuvre" is een echt hu moristische soldatenfilm, waarin Watt en Half Watt het meisje, dat zij reeds eerder in het burgerleven op een heldhaftige maar rare ma nier hebben leeren kennen, steeds weer terugzien. Tijdens de herha lingsoefeningen worden ze n.l. op een groote boerderij ingekwartierd, waar ook het meisje logeert. Haar tante w.e zouden het een man wijf kunnen noemen is hierover niet erg gesticht en verbiedt aan haar en ook aan al het vrouwelijk personeel met de soldaten in aan raking te komen. Desondanks wordt er stiekem gefuifd en geflirt, waar bij het duo Watt bijna altijd de zondebonk is. Deze twee zijn het aldoor die den boel aan den gang maken, maar die ook de klappen moeten ontvangen, al worden ze vaak op handige wijze afgeweerd. Meer zullen we over den inhoud dezer film niet meedeelen. Wie eens Italiaansch legerbericht. Ergens in Italië, 14 Febr. (Ste- fina.) Het 252e weermachtsbericht luidt: Aan het Grieksche front levendige bedrijvigheid der wederzijdsche pa- trouüles met gunstige resultaten voor onze troepen, die den vijand gevoelige verliezen toebrachten en gevangenen overmeesterden en wa pens buitmaakten. Onze luchtmacht heeft een vijandelijke vlootbasis ge bombardeerd en met goed gevolg bommen van klein kaliber geworpen op troepenconcentraties. Onze jagers hebben negen vijandelijke vliegtui gen neergehaald, waarvan een groot deel temidden onzer linies. Een der bemanningen werd krijsgevangen gemaakt. Italiaansehe en Duitsche vliegtui gen hebben vliegtuig- en vlootbases op Malta gebombardeerd. Duitsche jagers hebben 4 vliegtuigen van het type Hurricane neergehaald. Vliegtuigen van het Duitsche vlie gerkorps hebben krachtig vijande lijke luchtbases in Cyrenaica ge bombardeerd. Hangars, gebouwen en barakken kregen voltreffers en tal rijke vliegtuigen werden in scheer- vlucht met machinegeweren be stookt. In de Egeïsche Zee hebben onze bommenwerpers in opeenvolgende golven een vliegtuigbasis in de nabij heid van Canea aangevallen en 4 op den grond staande vliegtuigen ver nield. Vijandelijke vliegtuigen heb ben in den vroegen ochtend van den 13den Februari eenige bommen ge worpen op het eiland Rhodes. In Oost-Afrika is in den sector van Cheren een aanval afgeslagen. In het gebied aan de overzijde van de Djoeba verzetten onze ongeregelde troepen zich hardnekkig tegen den "ijandelijken opmarsch. Een onzer jachtformaties heeft iri de zóne van Cheren troepen met mitrailleurvuur bestookt en een aanval van vijande lijke vliegtuigen na een verwoed ge vecht afgeslagen. In den ochtend van den 13den hebben vijandelijke vliegtuigen met poover resultaat Massaoea aangevallen. Het afweer geschut der marine heeft twee vlieg tuigen neergehaald. De bemanning ervan werd gevangen genomen. In den nacht van 10 op 11 Februari heeft de vijand in het gebied van Calabrie en Lucanie een groep para chutisten neergelaten, die gewapend waren met mitrailleurs, handgraten en ontplofbare stoffen en tot taak hadden, het verkeer en de water- krachtbedrijven in dit gebied te sto ren en schad aan te richten. Dank zij het snelle ingrijpen van onzen be wakingsdienst werden alle vijande lijke parachutisten gevangen geno men voordat zij ernstige schade had den kunnen- aanrichten, zooals zij van plan waren. Bij de gevangenneming ontstond een handgemeen, waarbij een schild wacht en een burger gewond wer den. De Engelsche parachutisten in Calabrië. Rome, 14 Febr. Het Italiaansehe weermachtsbericht van heden ver meldt, dat een groep Engelsche para chutisten, die getracht hadden in richtingen van openbaar belang in Zuid-Italië te vernielen, gevangen genomen is. Hieromtrent worden de een leuken avond wil hebben en daarbij gezond wil lachen, verzuime deze week niet „Op manoeuvre" te gaan zien. Een uitgebreid journaal, waarin veel binnen- en buitenlandsch nieuws, gaat aan het hoofdnummer vooraf. G'SCHICHTEN AUS DEM MTRNERWALD. Harmonie-Theater. Een film, die den toeschouwer brengt naar het vroolijke Weenen, de stad van Strauss, oefent steeds een groote bekoring uit. Zoo is het ook met G'schichten aus den Wie- nerwald, die Zondag en Maandag in het Harmonie-Theater uw aandacht vraagt. Een alleraardigste geschiede nis van een jongen graaf, Rudi ge naamd, die een kasteel erft, dat zwaar met hypotheken belast is. Rudi ziet natuurlijk geen kans deze af te lossen. Advies: verkoopen. En zie toevallig if er een rijke millionnairs- dochter, Mary Lamford. Zij wil ook wel eens iets doen, zonder dat de pers er notitie van neemt en heeft daarom in den trein van rol verwis seld met een Amerikaansche jour naliste. Zoo wordt dus deze Mollie Sheffers eigenares van het kasteel, maar weet niet wat er mee te begin nen. Maar Mrry weet het wel. Zij toont mede interesse te hebben voor een jongen graaf. Is die ook te leve ren? En met wie moet hij dan trou wen? Gaat U dit zelf eens zien in deze amusante film en geniet tevens van het gcede spel van Magda Schneider, Truus van Aalten, Wolf Albach-Retty en Leo Slezak als de journaliste, de rijke erfdochter, de jonge graaf en de zaakwaarnemer. Gij zult dan tevens een stuk vroolijk Weensch leven zien. Een interessant voorprogramma gaat ditmaal weer aan het hoofd nummer vooraf. volgende bijzonderheden vernomen: In den nacht van 10 op 11 dezer waren parachutisten tusschen half elf en twee uur geland in de streek van Lucanie en Calabrië. Deze para chutisten beschikten over automati sche wapens en patronen en hadden stellig de bedoeling de waterstaats werken in deze streek te beschadi gen, een schitterende prestatie van het fascistisch bewind, diekrachtige hervatting van den landbouw in dit geheele gebied mogelijk heeft ge maakt, en voorts spoorwegen, brug gen, wegen enz. Na hun landing bezetten de para chutisten enkele boerderijen, waar zij een hunner achterlieten, die een been gebroken had. Kort daarop werd hij door Carabinieri gear resteerd. Om de boeren om den tuin te leiden, hadden de Engelsche para chutisten zich aangemeld met den kreet „Duce, Duce". De Engelschen begaven zich naar de bronnen van het bèvloeiïngsstel- sel. Maar er was reeds in de streek alarm gemaakt en Carabinieri vorm den in samenwerking met militie, politie en militaire organisaties van de fascistische partij een net van be wakers en organseerden terstond een drijfjacht, waardoor de parachutis ten in een zeer benarden toestand kwamen. Daar zij zoo spoedig om singeld waren, konden zij hun plan nen niet ten uitvoer leggen en zij moesten zich in de bosschen verber gen om aan een gevangenneming te ontsnappen. Om minder gemakkelijk opge spoord te worden, verdeelden de val schermjagers zich in verscheidene groepen in de hoop, dat enkelen door de mazen van het net der Italianen zouden kunnen glippen en het pro gramma althans ten deele konden uitvoeren. Deze krijgslist bleek nut teloos, want bijna op hetzelfde oogen- blik werden elf parachutisten gevan gen genomen in het eene gebied en zeven anderen enkele kilometers verderop. Laatstgenoemde groep trachtte tegenstand te bieden en vuurde met een snelvuurgeweer op een patrouille, bestaande uit een Carabinieri, een politie-agent en een herder uit de buurt, die hen langs de bergpaden leidde. De politieman en de herder werden geveld, maar de Carabinieri antwoordde in zijn eentje met zijn karabijn, waardoor hij de Engelsche valschermjagers dwong in dekking te blijven achter een rots tot andere Carabinieri op bet geluid van de schietpartij te hulp kwamen. De Engelschen zagen toen in, dat alle tegenstand nutteloos was en gaven zich over. Toen moest nog een ander groepje gezocht worden, dat in het struik gewas gevlucht was. De drijfjacht werd voortgezet en zonder moeite werden de andere parachutisten ge arresteerd. Allen waren gekleed in een khaki-overall, zij droegen een vliegerpet, waren gewapend met snelvuurgeweren en automatische pistolen en hadden Italiaansch geld bij zich. Zij zijn aan het districts commando overgeleverd. Italiaansehe aanval op Kreta. Rhodos, 14 Febr. (Stefani). Ita liaansehe jachtvliegtuigen hebben een aanval ondernomen op het vlieg veld Araclion van het eiland Kreta. Ondanks het hevige afweervuur daal den de vliegtuigen tot geringe hoog te en plaatsten zij vervolgens hun brandbommen op de hangars en de andere inrichtingen van het vlieg veld, waar zware branden ontston den. De toestellen keerden behouden op hun basis terug. Griekenland roept reservisten op. Belgrado, 14 Febr. (D.N.B.) De „Politika" meldt uit Saloniki, dat het Grieksche ministerie van luchtvaart tegen 20 Februari alle reservisten van de lichtingen 1933 en 1935, elec- triciens van de lichtingen 1930, 1932, 1933, 1935, 1936, 1937 en typografen, schilders en metselaars van de Ren ting 1938 heeft opgeroepen. Het mi nisterie van marine heeft alle reser visten uit Attica en Boeotie van de lichting 1936 en de ziekenverplegers uit het geheele land van de lichtin gen 1930 tot 1940 opgeroepen. Zij moesten zich binnen 12 uur melden. DE NATIONALE VOLKS PARTIJ IN FRANKRIJK. Parijs, 14 Febr. (D.N.B.) De na tionale volkspartij van Frankrijk (rassemblement national populair) heeft haar hoofdkwartier opgeslagen in een groot huis in de Rue Mon- ceau. In verband met den grooten toeloop tot de partij waren de vroe- geré lokaliteiten te klein geworden. Bovendien zijn te Parijs drie districtsbureaux geopend. VERKLARING VAN MAARSCHALK BROOK POHAM. Tokio, 14 Febr. (A.N.P.) Volgens een mededeeling van het agentschap Domei uit Sydney, is de comman dant van de Engelsche strijdkrach ten in het Verre Oosten, maarschalk Brook Poham 8 Febr. uit Singapore in Port Darwin aangekomen. Op de vraag over een eventuee- len aanval op Singapore van de landzijde, verklaarde de maarschalk, dat Ned.-Indië en het Verre Oosten voortreffelijk op alle mogeUjkhe- den zijn voorbereid. Verklaringen van Matsoeoka in de begrootingscommissie. Tokio, 14 Febr. (Domei). De mi nister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka, heeft in de begrootings commissie van het Lagerhuis gewe zen op den gunstigen keer in de ver houding tusschen Japan en de Sov jet-Unie en verklaard, dat hij de gelegenheid zou aangrijpen om de betrekkingen tusschen beide landen te regelen. Met erkentelijkheid maakte de minister gewag van den door de Sovjet-Unie ondernomen stap om de onderhandelingen met Japan voor het sluiten van een han delsverdrag te hervatten, hoewel hij het resultaat van deze onderhande lingen weigerde te voorspellen. De Sovjet-autoriteiten, zoo verklaarde Matsoeoka, hebben blijkbaar aan vankelijk getwijfeld aan de goede voornemens van Japan cm de be trekkingen tusschen beide landen te regelen, maar nu de verstandhou ding tusschen luitenant-generaal Tatekawa, den Japanschen ambas sadeur, en Molotof, den Russischen volkscommissaris van buitenland sche zaken, dieper is geworden, is aan het Russische misverstand om trent de bedoelingen van Japan een eind gekomen. Reeds worden on derhandelingen gevoerd voor rege ling der kwestie van de Japansche petroleumconcessie in Noord-Sacha- lin alsmede voor het sluiten van een permanent visscherij-verdrag. Een interpellant drong aan op de wenschelijkheid art. 5 van het drie- mogendhedenpact te herzien, dat bepaalt, dat het pact niet slaat op de respectieve betrekkingen der on- derteekenende mogendheden met de Sovjet-Unie, maar dat geen bepalin gen behelst voor Italiaansch-Duil- sche hulp aan Japan, ingeval er tusschen Japan en de Sovjet-Unie vijandelijkheden zouden uitbreken. Hij wees derhalve op de wensche lijkheid van het sluiten van een niet-aanvalspact tusschen Japan en de Sovjet-Unie. Matsoeoka ant woordde, dat art. 5 van het driemo- gendhedenpact inderdaad eenige bezorgdheid kan wekken, maar dat, toen Japan onderhandelingen voer de voor het sluiten van het pact, het den nadruk gelegd heeft op de regeling der betrekkingen met de Sovjet-Unie. Niettemin beloofde Matsoeoka zoo noodig naar een her ziening van art. 5 te zullen streven. Over het sluiten van een niet-aan- valspact met de Sovjet-Unie wenschte Matsoeoka zich niet uit te laten. Op de vraag van den inter pellant naar de meening van den minister omtrent de wenscheRjkheid het anticominternpact te beëindigen teneinde de betrekkingen met de Sovjet-Unie te regelen, antwoordde Matsoeoka, dat het raadzaam zou kunnen zijn het anticominternpact te beëindigen alleen uit een oog punt vap regeling der betrekkingen met de* Sovjet-Unie. Het anticomin ternpact, aldus de minister, is echter niet tegen de Sovjet-Unie gericht, maar tegen de* communisten en de communistische activiteit in de ge heele wereld. Duitschland b.v. heeft een niet-aanvalspact met de Sovjet- Unie gesloten, m&ar nooit de kwes tie opgeworpen van het anticomin ternpact te beëindigen. Osjima over de betrekkingen tusschen Japan en Rusland. Moskou, 14 Febr, (D.N.B.) Am bassadeur Osjima, die thans op doorreis naar Berlijn hier vertoeft, heeft hedenmiddag de Duitsche journalisten ontvangen. Gevraagd naar zijn meening over de ontwik keling der betrekkingen tusschen Japan en de Sovjet-Unie, zeide Osji ma: Tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie bestaan goede betrek kingen, tusschen Duitschland en Ja pan bestaat een bondgenootschap. Daarom kan men aannemen, dat ook de betrekkingen tusschen Japan en de Sovjet-Unie beter zullen wor den, vooral daar er geen punten van wrijving tusschen beide landen aan wezig zijn. Wanneer er goede be trekkingen tusschen Japan en de Sovjet-Unie bestaan, dan zal dit ook bevorderlijk zijn aan de vorming eener nieuwe wereldordening. Am bassadeur Osjima wees er op, dat hij tijdens zijn nieuwe ambtsperiode in Berlijn al zijn krachten zal wij den aan de versterking van de nau we Duitsch-Japansche betrekkin gen. In Berlijn is krachtens de be palingen van het driemogendheden- pact reeds een commissie aan het werk, welke zich met de uitvoering van dit pact bezig houdt. Het doel van het pact, zoo merkte ambassa deur Osjima op, is duidelijk. Het be- Rchaamt een nieuw denkbeeld. In dit verband wees de ambassadeur er op, dat hem een staf van nieuwe medewerkers vergezelt, die tevens grootendeels ook tot de in het drie- mogendhedenpact vastgestelde com missie behooren. DE JAPANSCH-AMERIKAANSCHE BETREKKINGEN. De taak van Nomoera zou hopeloos zijn. Tokio, 14 Febr. (D.N.B.) De Ko- koemin Sjimboen noemt de taak van den nieuwen Japanschen am bassadeur te Washington, admiraal Nomoera, hopeloos. Reeds bij het vertrek, zoo schrijft het blad, zijn de betrekkingen tus schen de Ver. Staten en Japan zoo slecht geworden, dat het zenden van een ambassadeur beter achter wege had kunnen blijven. Het -is duidelijk, dat zijn positie uiterst moeilijk is. Thans is het te laat om de Ver. Staten nog een keer tot be zinning op te wekken, want men is in Washington reeds te ver gegaan. De betrekkingen tusschen beide landen staan nu op het punt ver broken te worden. De Amerikaan sche steunpunten op Hawaii, de Philippijnen en andere plaatsen in den Stillen oceaan worden dagelijks versterkt, terwijl ook de Pacific- vloot voortdurend verbeterd wordt Kortom, zoo schrijft het blad, alles schijnt op een naderen van een oor logstoestand te wijzen. Derhalve moet Japan volkomen voorbereid er. vastbesloten zijn. DE BESPREKINGEN TUSSCHEN PETAIN EN FRANCO. Vichy, 14 Febr. (D.N.B.) Na den terugkeer van maarschalk 'Pétain en admiraal Darlan uit Montpellier ver krijgt men in welingelichte Fransche kringen eenige gegevens over den inhoud en de draagwijdte der be sprekingen met den Caudillo. Zoo wijst men er op, dat het onderhoud van algemeenen aard geweest is, dat geen bepaald afzonderlijk vraagstuk behandeld is en dat geen nauw om schreven beslissingen genomen zijn. Admiraal Darlan en de Spaansche minister van buitenlandsche zaken, Serrano Suner, hebben een alge- meene bespreking gehouden met in achtneming van den tegenwoordigen oorlogstoestand en van de opbouw- plannen in Europa. In bevoegde krin gen wordt gezegd, dat Duitschland en Italië van den inhoud der bespre kingen in kennis gesteld zijn. Ziekte van ex-koning Alfons (D.N.B.) - Ex-koning Alfons van Spanje, die te Rome woont, heeft, naar eerst thans vernomen wordt, Woensdag een aanval van hartziekte gehad. Zijn gezondheidstoestand is mtusschen verbeterd. Italiaansehe generaal gesneu veld. (D.N.B.) - Bij de gevechten in het gebied van Bengasi is generaal Teilera, commandant van het tiende leger, den heldendood gestorven. Hij was zwaargewond in gevangenschap geraakt en stierf na enkele uren ge vangenschap. TOESPRAAK VAN NOMOERA TOT ROOSEVELT. Washington, 14 Febr. (D.N.B.) De nieuwe Japansche ambassadeur No moera, heeft bij de overhandiging van zijn geloofsbrieven aan presi dent Roosevelt in de daarbij gebrui kelijke toespraak o.a. verklaard, dat de recente ontwikkeling in de Ja- pansch—Amerikaansche betrekkingen aan beide zijden van den oceaan groote bezorgdheid teweeggebracht heeft. Meer dan ooit is het thans noodig beter begrip voor de weder zijdsche positie aan den dag te leg gen om de belangen en de welvaart van de beide naties te verzekeren en daardoor den vrede in den Stillen ceaan te beweren. Hij, Nomoera, is besloten, naar hij zeide, voor deze doeleinden alles te doen wat in zijn vermogen is. Roosevelt bevestigde in zijn ant woord, dat er in zeker opzicht een ontwikkeling in de betrekkingen tus schen de Ver. Staten en Japan is, die bezorgdheid veroorzaakt. Hem is de verzekering van den ambassadeur welkom, dat deze besloten is al het mogelijke voor het ontstaan van een betere versta, dhoudïng te doen. No moera kan er van verzekerd zijn, aldus Roosevelt, dat de Amerikaan sche regeering hem te allen tijde be hulpzaam zal zijn bij de uitoefening van zijn ambt. DE ENGELSCHE SCHEEPS BOUW. Berlijn, 14 Febr. (A.N.P.) De Brit- sche minister van arbeid, Bevin, heeft, naar de Engelsche berichten dienst meldt, een bespreking gevoerd met vertegenwoordigers van de Brit- sche vakvereenigingen en van den bond van Engelsche reeders. Bij deze bespreking ging het er om middelen en wegen te vinden voor een opvoe ren van den Engelschen scheeps bouw. Waarschijnlijk zal men er toe overgaan alle Engelsche werven, die nog niet geheel voor de Engelsche oorlogseconomie werken, te onder werpen aan een gedwongen registra tie door den staat. Op die wijze kan men n.l. nauwkeurig nagaan of de een of andere werf nog gebruikt kan worden voor scheepsbouw ten be hoeve van den staat. DE KLEEDINGRANTSOENEERING IN FRANKRIJK. Vichy, 14 Febr. (D.N.B.) Naar aanleiding van de invoering van kleedingkaarten in Frankrijk merkt de pers op, dat de textielvoorraden door den oorlog al aanzienlijk ver minderd waren. Bij de rantsoenee ring van kleeding wordt dezelfde methode gevolgd, als bij die van schoenen, d.w.z. dat men, indien men kleeding noodig heeft, een schriftelijk verzoek tot het gemeen tebestuur moet richten. 1/ Neem direct 'n "AKKERTJE", If want "AKKERTJES" zijn dan I J van groote waarde. Ze be- strijden koorts en infectie. "AKKERTJES" verdrijven de ziektekiemen, door hun af leidende werking. Bovendien bevorderen "AKKERTJES" het transpireeren, onmisbaar bij het doeltreffend bestrijden jvan kou, koorts en griep. '"AKKERTJES" stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat gevoelen. tegen hoofdpijn, pijnen, "nare dagen" Doos: 13 stuks -12 stuivers: 2 stuks - 2stuivers. DE OORLOG TER ZEE. Stockholm, 14 Febr. (D.N.B.) Om trent het lot der schepen, die na den aanval op een Britsch convooi in de" Atlantischen oceaan overgebleven zijn, is "te Londen nog geen bericht binnengekomen. Naar gemeld, wer den van dit convooi dertien koop vaardijschepen tot zinken gebracht. Naar verder uit Londen gemeld wordt; is het daar reeds uitgelekt, dat de aanval veel ernstiger gevol gen heeft gehad dan in een door de Britsche admiraliteit uitgegeven communiqué werd toegegeven. Het feit, dat de tot zinken gebrachte schepen oorlogsmateriaal aan boord hadden, heeft in de Engelsche open bare meening ontsteltenis gewekt. DE SPANNING IN HET VERRE OOSTEN. Tokio, 14 Febr. (D.N.B.) Volgens berichten uit Manilla heeft de Ne- derlandsche consul aldaar op aan wijzingen uit Batavia twee Neder- landsche schepen, die zich op weg bevonden naar Hongkong resp. Ja pan, het bevel gegeven onmiddellijk naar Manilla terug te keeren. De Hotsji Sjimboen meldt naar aanleiding hiervan uit Batavia, dat de motieven voor dit bevel van den consul in Manilla niet duidelijk vast te stellen zijn. Bij geruchte verluidt echter, dat de naar Londen uitge weken Nederlandsche regeering be sloten heeft alle Nederlandsche schepen uit de havens van bepaal de staten terug te trekken. JOEGOSLAVISCHE STAATS LIEDEN BIJ HITLER. Salzburg, 14 Febr. (D.N.B.) Com muniqué: De Führer heeft vandaag in tegenwoordigheid van den minis ter van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, den Joegoslavischen premier, Tswetkowitsj, en den Joe goslavischen minister ,van buiten landsche zaken, Cincar Markowitsj, op den Berghof ontvangen. De be sprekingen over vraagstukken van gemeenschappelijk belang werden gevoerd in den geest van de tradi- tioneele vriendschappelijke betrek kingen tusschen de beide landen. Nadere bijzonderheden. Berlijn, 14 Febr. (A.N.P.) Men meldt ons van welingelichte zijde: De Joegoslavische premier en de minister van buitenlandsche zaken zijn vanmorgen per trein te Salz burg aangekomen. Zij waren 's mid dags. te gast bij den Duitschen mi nister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, in zijn landhuis te Puschl. Na een korte rustpoos, die de Joegoslavische gasten in hotel „Oesterreichischer Hof" te Salzburg doorbrachten, begaven zij zich naar den Berghof, waar zij om half vijf door den Führer ontvangen werden, die hen in de vestibule van den Berghof hartelijk welkom heette. Een afdeeling van het wapen SS bracht den Joegoslavischen staats lieden de eerbewijzen. De bespre kingen, die meer dan drie uur duur den, werden slechts voor korten tijd door de thee onderbroken. Aan deze besprekingen nam, behalve Hitier, von Ribbentrop en de Joegoslavi sche staatslieden, gezant dr. Schmidt als tolk deel. Na de besprekingen verlieten de gasten den Berghof tegen kwart voor acht en vingen kort daarop de terugreis van Salz burg naar Belgrado aan. DE TOESTAND IN ROEMENIE. De Engelschen verlaten het land. Constantza, 14 Febr. (D.N.B.) Het Turksche schip Ismir (9.000 ton) is hedenochtend alhier aange komen om de leden van het Engel sche gezantschap te Boekarest af te halen. De leden van het gezantschap en van de drie in Roemenië bestaan de Engelsche beroepsconsulaten te Galatz, Barila en Constantza zullen Zaterdagochtend aan boord gaan. Het Britsche gezantschap vertrekt vanavond te 22 uur naar Constan- za, waar het zich op een Turksch schip naar Istanboel zal inschepen. Verbreekt Egypte de diplo matieke betrekkingen met Roemenië? Rome, 14 Febr. (D.N.B.) De Mes- saggero meldt uit Boekarest, dat Egypte het plan heeft de diploma tieke betrekkingen met Roemenië te verbreken.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 7