STAD EN OMGEVING AGENDA STILLE NO 9 GESCHREVEN DOOR D A S HI E L L HAMMETT teekeningen ALEXANDER RAYMOND 32 LAATSTE AMSTERI BEI EERSTE BLAD. 2 EERSTE 1 Alkmaar, Maandag. TERAARDEBESTELLING A. SCHROODER. Een groote menigte belangstel lenden was Zaterdagmiddag naar de nieuwe begraafplaats aan den Holleweg te Heiloo getrokken, om de laatste eer te bewijzen aan wij len den heer A. Schrooder, die aldaar Dinsdag was overleden na een ziekte van slechts één week. 't Was goed, dat het met de kou en den wind nogal ging, anders zou den er tengevolge van het lange wachten zeker nieuwe grieppa- tiënten zijn gekomen: de stoet kwam ruim drie kwartier na den opgegeven tijd op de begraafplaats. Onder de belangstellenden merk ten wij o. a. op de heeren C. Kra mer Glijnis en mr. J. Belonje, resp. dijkgraaf en secretaris van het hoogheemraadschap van de Uit- waterende Sluizen van Kennemer- land en Westfriesland, waarvan de overledene hoogheemraad was; voorts den heer van Ammers, na mens de zuivelbank te Alk maar, van welke organisatie de heer Schrooder voorzitter van den Raad van Toezicht was; verder was er o. m. de heer J. W. Boersma, se cretaris van 't hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en van den bond van Waterschappen; de heer Bruin van Burgerbrug, jhr. mr. dr. L. A. van den Brandeler van Alkmaar, W. J. Bruul, gemeen te-secretaris van Heiloo, Meme link (van het P. E. N. te Bloemen- daal), de heer J. Withaar van Alk maar, alsmede de heeren van Westrienen, Muys en le Mair, allen van herv. evangenisatie te Heiloo; terwijl in den stoet buiten de familieleden nog meekwam ce heer Borghardt, hulpprediker, cand. t. d. H. D. te Alkmaar, die in het sterfhuis een rouwdienst had geleid, en voorts nog o. a. de heer J. Akkerman, penningmeester van het Ambacht van Westfriesland genaamd Geestmer-Ambacht. De lijkbaar was gedekt met een schat van kransen en andere bloemstukken. We noemen slechts die van het bestuur van de coöp. aankoopvereeniging te Heerhugo- waard, van het bestuur der herv. evangelisatie en van het personeel van het stoomgemaal. Toen de kist in de groeve was neergelaten, nam allereerst jhr. mr. dr. van den Brandeler het woord namens de Vereeniging voor Inwendige Zending, waarvan de overledene vele jaren bestuurs lid was geweest. Spr. getuigde dat de heer Schrooder zeer veel voor haar heeft gedaan. Ook in de zen dingsorganisatie Izin en het Tasik Malaja-comité had spr. wijlen den heer S. leeren kennen als een zeer werkzame figuur. Ook daar zal men hem noode missen, want er zal, evenals in andere vereenigin- gen en bovenal in het gezin door dit overlijden een groote leegte ontstaan. Moge God de familie kracht geven om dezen slag te dragen. Namens de Coöp. Aankoopver eeniging en Maalderij te Heerhugo- waard sprak de heer Spaan uit Sint-Pancras een woord van af scheid en oprechten dank aan den overledene, dien spr. een man van grooten eenvoud noemde, een man, die zich gaf met heel zijn hart aan de vereeniging die hij mede had opgericht en waarvan hij sindsdien steeds bestuurslid was geweest, waarvan de laatste 18 jaren voor zitter. Groot zijn z'n verdiensten geweest voor de coöp. vereeniging, die hij diende met opoffering van eigen rust en gemak. Thans is Schrooder heengegaan na een wel besteed leven. Hij ruste in vrede. De heer Borghardt, hulp prediker van de herv. evangelisa- tievereeniging, sprak uit haar naam een woord van dank aan den overledene, die in heel zijn leven toonde een zendingsman te zijn, niet door prediking, maar door zijn getuigen voor God, door zijn le venshouding, zijn goede voorbeeld en zijn groote trouw. Spr. las het 21e hoofdstuk van de Openbarin gen van Johannes en bad ten slotte het Onze Vader. De zoon van den overledene dankte, mede uit naam van de overige familieleden, voor de laatste eer, aan zijn vader bewe zen. Vader, zei hij o.a., wij zullen U noode missen, gij laat veel dank baarheid achter bij ons allen, voor wie gij zooveel geweest zijt Het is ons een troost, dat ge naar Uw eigen woorden thans kunt rusten bij Hem, die U alles was. De droeve plechtigheid was hiermee afgeloopen en men verliet den doodenakker, in de weten schap dat een door zeer velen hartelijk gewaardeerd man naar zijn laatste rustplaats was ge bracht. BAL-AVOND TURNLUST. Ruim een week geleden gaf de Alkmaarsche gymnastiekvereeniging Turnlust haar jaarlijksche uitvoe ring in de Harmonie. Het tweede ge deelte van den avond had gisteren plaats in het Gulden Vlies, waar om zes uur de bal-avond begon. Het bleek een uitstekende gedachte van het bestuur te zijn geweest om de danslustigen volop de gelegenheid te geven zich te amuseeren. De belang stelling was ten minste buitenge woon groot, zóó, dat buiten de dans ruimte, in de zaal en op het tooneel geen plaatsje onbezet was. De avond werd met een hartelijk woord van welkom tot alle leden van Turnlust, geopend door den heer K. Habich, vice-voorzitter der vereeniging. Hij richtte dit woord van welkom nog in het bijzonder tot den heer dr. F. J. Haverkamp, beschermheer der ver eeniging. Turnlust stelde zijn bewijs van belangstelling ten zeerste op prijs. Als leider en conférencier van dn avond trad op de heer Andrê Carrell, die zich ook ter afwisseling in enkele succesnummers deed hoe ren. Voor de muziek, die op een der- gelijken avond onontbeerlijk is, zorg den The Blue Rambling Serenaders onder leiding van Guus van Meene. En deze band had eer van haar werk, want de dansliefhebbers waren in hooge mate tevreden. Onvermoeid werd er gespeeld en de dames en heeren, jong en oud, amuseerden zich uitstekend. Enkele attracties ver hoogden de vroolijke stemming en de Turnlustvrienden bleven .tot het uur van sluiting genoeglijk bijeen. De ver eeniging Turnlust en speciaal het be stuur kan met groote voldoening op den georganiseerden balavond terug zie. Moge het jubileumjaar (4 Maart bestaat Turnlust 40 jaar) deze echt Alkmaarsche Vereeniging nog veel succes brengen. OMZET NOORDERMARKTBOND. De omzet van de veilingsver- eeniging „De Noordermarktbond" was in Januari 161.278.78, tegen 140.208.05 in dezelfde maand van het vorige jaar. DISTRIBUTIE VAN SCHOEN REPARATIE. Wij verwijzen naar een in dit num mer voorkomende mededeeling van de Alkm. schoenmakerspatroons en winkeliersvereeniging betreffende eventueele distributie van schoen reparatie. GESLAAGD. Op de examens, welke gehouden werden te Utrecht van 114 Febr., uitgaande van de Ver. van Modevak scholen in Nederland, slaagde voor coupeuse mej. C. Tesselaar te Alk maar en yoo costumière de dames A. de Jong en G. Klinkhamer te West-Graftdijk. NIEUWE REGELINGEN VOOR DE VEILINGEN. Het is 's morgens voor den aan vang van de veiling steeds een drukte van belang als de tuinbou wers hun producten komen aanbie den. Zooals bekend is, worden de tuinbouwproducten thans zoo goed ais geheel „op de bon" verkocht; men komt niet per vaartuig naar de veiling, ook al in verband met de mogelijkheid, dat de producten niet kunnen worden afgeleverd wegens wagongebrek, waarmede men thans te kampen heeft. De veilingleider heeft nu Zaterdagmorgen in de vei ling medegedeeld, dat het ge- wenscht is, dat dit aanbieden van de producten niet meer door iederen tuinder persoonlijk geschiedt, maar dat hiervoor door elke aangesloten vereeniging één persoon wordt aan gesteld, die zich met de inlevering van deze briefjes belast, hetgeen de regeling veel zal vergemakkelijken. Wanneer de aanvoer niet vol doende zou zijn, zou een dwingen de regeling worden ingevoerd, werd eenigen tijd geleden bericht. Hier voor is thans geen aanleiding, want de tuinders komen wel aan de markt met hun product. Er komt eerder te veel dan te kort. Toch is vanwege het departement van land bouw en visscherij een besluit af gekomen, waarbij de Ned. Groenten Bioscopen. Harmonie-tehater, alleen Zondag en Maandag, 7.15 uur, hoofdnummer Geschichten aus dem Wienerwalj (rom.); hoofdrollen Magda Schnei der, Wolf Albach-Retty en Leo Slezak. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag geen' matinee. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Op manoeuvre (komisch); hoofdrollen Watt en Half Watt. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De blonde Christl (rom.); hoofdrollen Karin Hardt, Theodoor Loos en Julius Patzak. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Monika (rom.); hoofdrollen Hansi Knoteck en Wolf Albach-Retty. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 18 Februari. 7 uur, Harmonie, 8 Oct.-avond. (Men kome op tijd: er moet pre cies 7 uur worden begonnen). Woensdag 19 Februari. 7 uur, Harmonie, 8 Oct.-avond. (Men kome op tijd: er moet pre cies 7 uur worden begonnen). en Fruit-Centrale gemachtigd wordt tot het treffen van dergelijke maat regelen. De bij deze Centrale als georga niseerden aangesloten telers van gewassen van den tuinbouw zijn verplicht, de door hen geteelde ge wassen ter veiling aan te voeren, met inachtneming van de aanwij zingen van de Centrale, Deze aan wijzingen kunnen inhouden een verplichting tot aanvoer, tot het ter beschikking houden van of het in leveren bij de Centrale, zoomede tot het beperken en zoo noodig stop zetten van den aanvoer van door de Centrale daarbij telkenmale aan te geven gewassen. De bij de Centrale aangesloten veilingen of veilinghouders zullen zich hebben te houden aan de door haar te geven aanwijzingen omtrent de bestemming en toewijzing aan koopers van ter veiling aangevoer de gewassen van den tuinbouw. FEDERATIE NEDERLANDSCHE LANDARBEIDERSBOND. De federatie van den Nederl. Landarbeidersbond heeft Zondag middag in de tooneelzaal van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude een bijeenkomst gehouden voor de leden, van de aangesloten af dee lingen. Er was veel belangstelling. De zaal was zoo goed als geheel bezet. De tooneelvereeniging I. D. D. A. heeft met veel succes het blijspel „De houten ham", van Jan van Ees en Henk Bakker opgevoerd. BENOEMING HOOFD TESSELSCHADESCHOOL. Ter voorziening in de vacature van Hoofd der Tesselschadeschool, ont staan door het aan den heer J. Bark man als zoodanig verleende eervol ontslag, voor welke voorziening de ontheffing is verkregen, bedoeld in het 5e lid van artikel 56 der Lager- onderwijswet 1920, bieden B. en W. den raad, ter voldoening aan artikel 36, 2e lid, dier wet, de volgende voor dracht aan: 1. C. van den Beidt, hoofd der open- luchtscliool van het Rotterdamsch Zeehospitium te Katwijk aan Zee, wenende te Oegstgeest; 2. A. Kramer, hoofd der gemeente lijke opleidingsschool te Den Helder; 3. P. H. van Os, hoofd der openbare lagere school te Groot-Schermer. BENOEMING ONDERWIJZER TESSELSCHADESCHOOL. B. en W. schrijven in bijlage nr. 17: Ter voorziening in de vacature van onderwijzer aan de Tesselschade school, ontstaan door het aan den heer L. W. de Bree als zoodanig ver leende eervol ontslag, bieden wij, ter voldoening aan artikel 36, 8e lid, der Lager-onderwijswet 1920, uwe ver gadering de volgende voordracht aan, opgemaakt na overleg met den inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar, na inge wonnen met redenen omkleed be richt van het waarnemend hoofd dier school: 1. B. Verolme, tijdelijk onderwij zer aan de Tesselschadeschool te Alkmaar; 2. J. Gorter, onderwijzer aan de openbare lagere school te Egmonö aan Zee; 3. G. S. Jellema, volontair aan een opleidingsschool te Heemstede, wo nende te Haarlem. DE VEEMARKT. De aanvoer voor de veevordering, 270 stuks runderen, was heden zeer goed. De kwaliteit van de runderen gelijk aan die van de vorige week. Ook het aantal nuchtere kalveren, dat-was aangevoerd, was zeer be vredigend, zoodat de vleeschvoorzie- ning deze week in ons rayon geen moeilijkheden zal opleveren. DE INBRAKEN TE HOOGWOUD. Zooals reeds medegedeeld, zijn te Hoogwoud in den nacht van Donder dag op Vrijdag verschillende in braken gepleegd. De dader, een zekere C. G. H. uit Amsterdam is gearresteerd. Wij ontleenen over het gebeurde het volgende aan het relaas van de N. H. Ct.: Toen de rijksveldwachter Fix z'n nachtelijke ronde maakte, trof hij aan de Dorpsstraat een fiets aan. Tegelijk zag hij, dat een persoon zich op verdachte wijze ophield achter het huis van den caféhouder D. Bakker. De veldwachter hield hem aan, con troleerde zijn licht en zijn belas tingplaatje, doch bevond alles in orde. Omdat de man hem echter on bekend voorkwam, naar drank rook, zich verdacht ophield en omdat hij in het bezit was van een fiets, waar op stond „v. d. S., Hoogwoud" be sloot de veldwachter de zaak nader te onderzoeken. Toen bleek alras, dat de zaak niet pluis was. Zoowel in het raadhuis, els in de woning van den heer Schermer en in het café van D. Bakker had de aangehouden wiel rijder ingebroken, terwijl het ver moeden bestaat, dat hij ook gepro beerd heeft z'n slag bij dokter Pool te slaan. De buit was echter buitengewoon gering. In het raadhuis, waar het schrijffbureau van den burgemees ter en' in de raadszaal een kast werden opengebroken, is slechts een kistje sigaren ontvreemd. Bij den heer Schermer is de zoo goed als nieuwe fiets van een der huisge- nooten, den heer v. d. Steenhoven, meegenomen. Tenslotte bracht de man een bezoek aan café Bakker, waar hij zich eenige rollen peper munt toeeigende om zich tenslotte ook nog aan drank te goed te doen. Nadat hij - nog een nieuwe winterjas van den heer Bakker Jr., over een vogelkooi, die achter op het erf stond, had neergelegd, met het ken nelijke doel, die mee te nemen, is hij kort daarop met fiets, peper munt en sigaren, echter zonder winterjas, op weg gegaan. Nog op de Dorpsstraat werd hij door den veldwachter aangehouden. In de huiskamer van den veld wachter, waar de man aan een eer ste verhoor werd onderworpen, heeft hij, onder de divan een bei tel, eenige andere gereedschappen er. een rol pepermunt verborgen in èen oogenblik van afwezigheid van den veldwachter. Ondanks al dit bewijsmateriaal ontkende hij hardnekkig iets met déze diefstallen te maken te hebben De gearreseerde is de 52-jarige H. G. Huijzer uit Amsterdam en staat bij de politie aldaar bekend als een van de z.g. zware jongens. Hij blijkt reeds talrijke vonnissen achter den rug te hebben en is o.a. tot een gevangenistraf van 5 jaren veroordeeld. EEN STRANDING. Angstig avontuur. Vrijdagmorgen is de „Dokter Wa- gemaker", nadat ze om elf uur van Den Helder naar Texel was vertrok ken, in den mist tengevolge van een verkeerde aanwijzing van het kom pas (het scheelde wel een streek) op den Zuidwal (de Bollen), tusschen ton 1 en 2, gestrand. Het gebeurde tijdens vloed. Toen het eb was, stond er maar twee voet water. Directeur J. van der Vlies verliet zoo gauw hij kon met een kleine boot de haven om de 30 passag:ers en de post over te nemen. Nadat de „Marsdiep" des middags den dienst had waargeno men, verliet ze dés avonds om half zeven de haven om assistentie te verleenen. Gelukkig mocht ze er. toen de vloed opkwam, in slagen de „Dokter Wagemaker" vlot te bren gen. Tegen half elf liepen beide sche pen de haven te Oudeschild binnen. Het was stikdonker op zée en voortdurend joeg de opkomende vloed het schip meer tegen den Zuidwal aan. BROEK OP LANGENDÏJK. Ambtenaar distribulickring. Tot ambtenaar vap den distribu tiekring Broek op Langendijk is be noemd de heer A. 3. Jansen, ambte naar bij de distributie te Almelo. VOOR HAAR UITZET. De rijkspolitie heeft te Schagen gearresteerd een 22-jarige dienst bode, die bekend heeft zich eenige malen te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van geld uit de brand kast van haar patroon. Op haar ka mertje vond men een groote kist met uit het huishouden van haar patroon gestolen goederen, welke zij dacht te bestemmen.voor haar uitzet. OUDKARSPEL. Brand. - Zondagmiddag ont stond een begin van brand in de woning van den heer Y. G.- alhier. Men was er spoedig bij met" de motorspuit van de fa. Eecen, hout handel alhier, die er in slaagde, het vuur in de kiem te smoren. Het blusschingswerk werd ernstig be moeilijkt door sterke rookontwik keling. Het huis stond vol rook, zoo dat men er heel moeilijk kon ingaan. De plaatselijke brandweer, die ook spoedig aanwezig was, had moeilijkheden met het opzetten van de standpijp op de waterleiding, zoodat eerst water kon worden ge geven nadat de brand gebluscht was. HEILOO. Tentoonstelling luchtbescherming. De tweedaagsche tentoonstelling welke Vrijdagmiddag en Zaterdag middag in de Rustende Jager is gehouden, is druk bezocht. Het is den bezoekers duidelijk geworden hoe men zich kan beschermen tegen luchtgevaar of dit gevaar tot een minimum kan beperken. Een nieuwe transportauto. - De garage Ruiter aan den Stationsweg ga-at met haar tijd mee. Eenigen tijd geleden werd een lij-kauto aange schaft, doch deze is nu weer opge ruimd en door het nieuwste model vervangen. Deze lijkwagen is laag gehouden en speciaal ingericht voor vervoer op lange afstanden. De gang is vrijwel geruischloos, de motor uiterst betrouwbaar en elk onder deel is van het nieuwste wat er op dit gebied is gemaakt. Naar we vernamen is dit de vier de wagen van deze constructie, welke in ons land loopt. De inrich ting is niet alleen practisch voor het vervoer van lijken, doch ook door de bijkomende ruimte voor chauf feur en bedienaren van begrafenis sen. Ook de ruimte voor kransen en bloemen is goed ingedeeld. GROOT-SCHERMER. Winterhulp. - De Vrijdag en Za terdag gehouden collecte heeft in de gemeente Zuid- en Noordschermer 53.17 opgebracht. KOEDIJK. Zang- en tooneelmiddag. - Het gemengde koor „SchoorlKoedijk" gaf met medewerking van het dubbelmannenkwartet „Zang en Vriendschap" uitv Alkmaar, beide onder leiding van den heer Corn. Jonker, een concert in het lokaal Groot alhier. Het concert was tot in de puntjes verzorgd en daarom was het jammer dat het aantal bezoekers zoo gering was. Na de pauze werd nog een één- acter opgevoerd door het tooneel- gezelschap Loevens uit Alkmaar. Winterhulp. - Door de man schappen van de vrijwillige brand weer werd Zaterdag 90 voor "e Winterhulp gecollecteerd aan den Kanaaldijk en in Huiswaard. NOORDSCHARWOUDE. Uitvoering „Jong Leven". - De tooneelvereeniging „Jong Leven" heeft Zondagavond in „Concordia" een uitvoering gegeven voor de donateurs, met het blijspel „Vrij dag, de dertiende", door J. W. van der Heiden en Henk Bakker. De zaal was geheel bezet, ondanks het vroege aanvangsuur. Het kluchtige spel werd op verdienstelijke wijze gespeeld. Er zat „gang" in en men wist de zeer vele komische situaties uit te buiten op een wijze, welke den aanwezigen eenige uren van echt' pleizier heeft bezorgd. Na afloop was er nog gelegen heid te dansen, waarvan een druk gebruik is gemaakt. BERGEN. Jaarvergadering begrafenisver- eeniging. - De alg. onderl. begrai- fen-isvereeniging Bergen hield Zaterdagavond haar jaarvergade ring in het café Hil-brand. Er waren circa 40 leden aanwezig. De voorzitter, de heer C. Groot, constateerde met voldoening dat 1940-voor de vereeniging een gun stig jaar is geweest. Uit het jaarverslag van den se cretaris, dén heer P. Leering, stip pen wij aan, Jat in het afgeloopen jaar 10 volwassen leden en 3 kinde ren aan de vereeniging zijn ont vallen door overlijden. Het ledental is met 18 tot 1187 gegroeid. De maandelijksche contributie is van 116.63 tot 116.49 terug geloo- pen, waaruit blijkt, dat hooge con tributie betalende leden afvallen en er minder betalenden bij komen. Er zijn thans 260 kinderen opgenomen. Drie leden zijn overleden op hoogen leeftijd, de overigen waren van 30 tot 60 jaar oud. Door den penningmeester, den heer J. Houtenbos, werd het kas- verslag uitgebracht. Het saldo op 31 Dec. 1939 bedroeg 3225.59; de inkomsten over '40 waren 1259.83, de uitgaven 1156.84; batig saldo 102.99. Het totaalbezit der ver eeniging bedraagt 3328.58. Bij de bestuursverkiezing werd de penningmeester herkozen. B(j loting werd- een halfjaar vrij stelling van contributie verleend aan de gezinnen der weduwe Th. Roosloot en J. Nederveen. De beide voorstellen van het be stuur om de leden kosteloos van Alkmaar, Heiloo of Egmond te ha len voor den tijd van één jaar, en alle leden voor twee maanden vrü van contributie te stellen, werden algemeen goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat ten aanzien van het voorstel tot het verleenen van een gratificatie aan voorzitter en commissarissen voor den tijd van één jaar, door den heer B. Boorsma het denkbeeld was ge opperd deze gratificatie in een be sluit vast te leggen voor zoolang de vereeniging een garantiebedrag ad 2000 of hooger bezit. Besloten werd voor het loopende jaar de voorgestelde gratificatie te verleenen en voor de volgende jaar vergadering een omlijnd voorstel te doen naar de richtlijnen door den heer Ellis aangegeven (waarbij het garantiekapitaal wordt vastgesteld naar verhouding tot het ledental.) Met het voorstel van den heer B. Boorsma om door het regelmatig plaatsen van advertentiën aan het doel en streven der vereeniging meer bekendheid te geven, stemde de vergadering in. Na de rondvraag, waarbij punten van uitsluitend internen aard aan de orde kwamen, sloot de voorzit ter de vergadering. ZUIDSCHARWOUDE. Concert St. Joannes- Het-fanfa recorps St. Joannes heeft Zondag een concert gegeven in de zaal van den heer Th. Rijper. Er was flinke belangstelling voor. De tooneelclub T O.P. verleende medewerking door het opvoeren van Het tooneelstuk „Het weggestopte pleegkind" waar mee de aanwezigen zich kostelijk geamuseerd hebben. Na aflocftj was er bal. LIMMEN. Winterhulp Nederland. - De plaatselijke afdeeling hield Vrij dag een goed geslaagden propa- ganda-avond voor W. H. N, in de zaal van den heer A. C. de Graaf. De burgemeester opende en sprak een opwekkend woord tot de tal rijke aanwezigen en spoorde hen aan oni het mooie doel steun aan den behoeftigen medemensch naar vermogen te steunen. Het program was goed gekozen. Het duo Noiret, met zangnummers, af gewisseld met de verrichtingen yan den goochelaar Antonini, vielen zeer in den smaak. De heer Kal- horn hield een speech, welke ten doel had om het werk van W. H. N. meer populair te maken. VAN ST. FRAJNUlSCt TE ROTTER BOMMEN G Berlijn, 17 Febr. aanval van Engi mentsvliegtuigen i Zaterdag op Zond: achteraf bekend w het St. Franciscus- fen. De inrichting schadigd. Het dak brandde volkomen en drie verpleegs dood en verscheidt den gewond. E'enij en een vrij groot a raakten bedolven. DE IN NED.-IN JAPAN Tokio, 17 Febr. Ned.-Indië wonend ken met het oog o van den algemeen stand toebereidsel! het blad Tokio As: Batavia om hur waarts te sturen, schepen, welke in Zuidzee varen, z alle hutten besprol Indië woner.de met de grootste loop van de h? tusschen de Jap: Indische delegatie van deze onderhar komst op ver-stre beïnvloeden. DE DOOD VAN 1 TE AMS1 Het A. N. P. m Amsterdam, 17 derzoek van de D zake de gebeurter ben geleid tot dei wachtmeester der heeft het volgend' leverd: Op 11 Februari werd het lid van S, S., Straser, toei wiel over het W: door Joden over gewond. Op het Strasser snelde ee 40 W. A.-lieden te Singel door de St nenburgerstraat W.A.-mannen, d'e waren, kwamen 1 een veel sterker 1 ke met alle mogel: sieekwapens op d jt.cinsq. Ook werd OPG AMSTERDAMS! Bijkantooi van Maandag 1 STAATSLEENINGE 4 Nederland t 4 Nederland 194' 3—3)4 Nederl. 1 3 Ned.-Indië 193 BANK-INSTELLINC Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsb 1ND. OND. BINNEt Alg. Kunstzijde Ur Cajvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Phil. Gloeil. Gem. IND. OND. BUITEt1 Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rs Republic Steel Standard Brands Steel comm. CULTUUR MAATS H. V. A Java Cultuur. Ned. Ind. Suiker U Verg. Vorstenlande: PETROLEUM. Kon. P»tr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust i Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN HollandAmerika Java—China—Ja pai Kon Ncd Stoorobi Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWE Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Cao Pac VALUTAKOERS! LANDSCHE B (Schriftelijke ei Valuta's: New-York 1.88 Berlijn 75.28—75 tot 30.17; Hek Stockholm 44.81 43.63—43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19 I.86 1/2—1.90 1/ 30.20; Stockhol Zurich 43.59—43.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2