KIJKEN is KOOPEN EU CLOECK STILLE NO. 9 STAD EN O AGENDA BOTTEN. LANGESTIOT r DASHIELL HAMMEfT 33 EERSTE BLAD. 2 EERSTE Alkmaar, Dinsdag. TERAARDEBESTELLING MEJ. C. G. SCALE. Zooals te verwachten viel was de belangstelling voor de teraardebe stelling van wijlen mej. C. G. Scalé, vooral uit de kringen van dames, vrij groot. Verschillende organisa ties, die haar werkzaamheid vinden op maatschappelijk terrein wij noemen b.v. Huisverzorging, reclas seering, kinderpostzegels, het A. D. C. waarvoor mej. Scalé zeer veel deed, waren op de begraafplaats vertegenwoordigd en daarnaast merkten wij o.a. nog op den heer Figee, secretaris van den Armen raad, den heer B. Fels, secretaris van Maatschappelijk Hulpbetoon en den heer Verschoor, hoofd van den luchtbeschermingsdienst te Am- sierdam, voorheen secretaris van den Armenraad alhier. Een groot aantal kransen en bloemstukken dekte de baar als cvenzoovele bewijzen van de hoog achting, welke men de overledene toedroeg. Zoo zagen we o.a. een dergelijk huldebetoon van het Witte Kruis, van Huisverzorging, van het Comité tot verkoop var. weldadig heidspostzegels en prentbriefkaar ten voor het kind en van mej. van Rijn, de eerste presidente van Huis verzorging. Aan de groeve werd allereerst ge sproken door een broer van de overledene, den heer G, C. Scalé, uit Bussum, die zijn zuster schetste als een eenvoudige vrouw in het leven, groot bij haar verscheiden. De jaren brachten haar veel strijd, ook innerlijk, maar de uitkomst bracht vreugde. De moeilijkheden bleven haar niet gespaard, ook niet wat haar gezondheidstoestand be treft, maar zij ging het leven door, werkende, zich niet ontziende, en zoo werd haar leven rijk en groot, waarin zij een sfeer rondom zich wist te scheppen, zooals slechts weinigen dat vermogen. Hoewel klein en zwak.ihad zij groote kracht om haar levensstrijd te strijden, dien zij sierde met het stempel van naastenliefde. Zoo is haar leven ge lukt, waarin zij zooveel deed op maatschappelijk terrein, ten behoe ve van de misdeelden en van het kind en daar waar verzorging noo- dig was. Ook in ons familieverband, als zuster, ben je geslaagd, vervolgde spr., je zult in onze herinnering voortleven als een groote gave van geest en als steun voor velen, omdat je zon bracht waar er behoefte aan was. Jij was de kleinste van ons, maar desondanks was je een sterke' schakel in onze keten; jou innerlijk gaf er een groote sterkte aan. Wij danken je voor alles wat je voor ons was en ook daarvoor, dat je voor zoovelen een gevoelsmensch bent geweest. Spr. haalde ten slotte eenige dichtregelen aan van Jan Ligthart en eindigde dan met een „Rust zacht." Ds. A. C. de Regt, em.-pred. te Bergen, las den 90en Psalm en bad daarna het Onze Vader. Met een woord van dank voor de groote belangstelling, gesproken door den heer Scalé, ook namens de overige familieleden, werd de droe ve plechtigheid besloten. Mej. Ca. G. Scalé. In memariam. De heer G. Figee schrijft ons het volgende: Velen, die gisteren de plechtige teraardebestelling van mej. Scalé bijwoonden, hadden daarbij gaarne uiting zien gegeven aan hun gevoe lens van vriendschap en waardee ring jegens de overledene. Nu zulks, wegens het ontbreken van een daartoe strekkende rege ling, achterwege is gebleven, zij het mij vergund ook namens de vele plaatselijke maatschappelijke wer kers te Alkmaar, langs dezen weg eenige woorden te wijden aan de. nagedachtenis van mej. Scalé. Zij was een merkwaardige per soonlijkheid. Zij maakte zich voor het maat schappelijk werk in haar geboorte plaats Alkmaar zeer verdienstelijk, niet alleen door wat zij deed, maar bovendien door wat zij was. Ofschoon zij als bestuurslid dezer vereenigingen meer in het bijzon der betrokken was bij het werk der reclasseering, de vereeniging voor Huisverzorging, het Alkmaarsch Kleeding- en Dekking Comité en het Comité voor den verkoop der weldadigheidspostzegels „Voor het Kind", zoo ging haar belangstelling in feite toch veel verder en omvatte schier het geheele terrein van het maatschappelijk werk in zijn rijke verscheidenheid. Velen, die tot meer dan één func tie worden geroepen, bedreigt het gevaar dat zij een deel daarvan slechts in naam vervullen. Bij mej. Scalé was daarvan geen sprake. Integendeel, voor iedere functie, bij elke bespreking wierp zij zich als met een telkens vernieuwd enthou siasme in den strijd. Zij was altijd „in actie". In haar werk en optreden was iets „emotioneels"; d. w. z. men voelde achter alles de innerlijke spanning, die haar in voortdurende beweging hield. Wat zij deed, deed zij dan ook in den vollen zin des woords ,met hart en ziel". Zij deed hel vanzelfsprekend vrijwillig, be langeloos. Maar zij deed het niet minder grondig. Niets ontging haar. zelfs niet het geringste. Soms zou men haar hebben kun nen verdenken van een „te ver gaanden dienstijver". In feite was dit echter haar bezorgdheid voor den goeden gang van zaken, die haar persoonlijk in hooge mate ter harte ging. Dit was trouwens ook het kenmerk van haar privé-be- moeiïngen voor hen, die in maat schappelijke moeilijkheden waren geraakt. Zij liet daarbij niets aan het toeval over. Bij alles hield zij zelf de touwtjes in handen. Zij is nu heengegaan en wij zullen haar straks gaan missen. Toch zijn wij overtuigd, dat de glans van haar toegewijd en werk zaam leven nog lang als een licht zal blijven naschijnen. Moge dit alle maatschappelijke werkers te Alk maar'aansporen haar en ons aller werk in zijn rijke verscheidenheid me tdezelfde trouw en onverflauw de toewijding te blijven voortzetten. Dit is wellicht de beste, misschien wel dé eenige waardige hulde die wij de. nagedachtenis van mej. Scalé kunnen brengen. Zij ruste in vrede. LEO SPEET, f Gisteravond is te Haarlem op 49- jarigen leeftijd onverwacht over leden de heer Leo Speet, die onge veer 13 jaar hoofdredacteur is ge weest van het Noord-Holl. Dagblad, destijds „Ons Blad" geheeten. In dienst van de Ver. •Kath. Pers ging hij in Augustus 1929 als hoofd redacteur van de Nieuwe Haarlem- sche Courant naar Haarlem. Hij is daarna eenigen tijd parlementair redacteur van „De Tijd" geweest en werd in 1938 opnieuw hoofdredac teur van de Nieuwe Haarl.sCrt. De gezondheidstoestand van den heer Speet, die destijds als leider van het reisbureau der V.K.P., vele buitenlandsche reizen voor de abon- né's verzorgde, liet den laatsten tijd veel te wenschen over. PROPAGANDA-AVOND NAZORG. De zeer moeilijke tijden voor ver eenigingen met uitsluitend liefda dige doeleinden zijn ook aan de vereeniging „Nazorg" niet onge merkt voorbijgegaan. Nietemin doet het bestuur zijn uiterste best óm krachtig werkzaam te blijven in het belang der maatschappelijk en geestelijk achtergestelden. De Na- zorg-arbeidsinrichting kan zich, on danks de schaarschte aan grond stoffen, handhaven. Nieuwe arbeids- vormen zullen echter binnenkort noodzakelijk worden. Het bestuur heeft hiertoe reeds de noodige stap pen gedaan. Dit voorjaar zal weer een flink aantal kinderen van de koloniever- pleging kunnen genieten. Tot bestrijding van de kosten en bovenal tot meerdere bekendma king van het streven der vereeni ging zal een propaganda-avond ge houden worden in de „Harmonie". Evenals het vorige jaar rekent het bestuur op een volle zaal. Men zie verder de aankondiging elders in dit blad. P. T. T.-PERSONEEL. De kantoorbediende le klasse J. Boon is met ingang van 16 Februari j.l. verplaatst naar het post- en telegraafkantoor te Alk maar. De heer Boon was laatstelijk werkzaam te den Helder. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Op manoeuvre (komisch); hoofdrollen Watt en Half Watt. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De blonde Christl (rom.), hoofdrollen Karin Hardt, Theodoor Loos en Julius Patzak. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Monika (rom.); hoofdrollen Hansi Knoteck en Wolf Albach-Retty. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3,^matinee. Dinsdag 18 Februari. 7 uur, Harmonie, 8 Oct.-avond. (Men kome op tijd: er moet pre cies 7 uur worden begonnen). Woensdag 19 Februari. 7 uur, Harmonie, 8 Oct.-avond. (Men kome op tijd: er moet pre cies 7 uur worden begonnen). Donderdag 20 Februari. 7.30 uur, Harmonie, optreden „Op timisten-ensemble" voor de afd. Bond voor Staatspensionneering. De grootste besparing op Uw stroomrantsoen verkrijgt U door het gebruik van de beste en zuinigste lampen ooit door Philips vervaardigd: PHILIPS L. DE BRUIN, f In den ouderdom van 73 jaar is in Huize „Westerlicht" overleden de heer L. de Bruin, oud-directeur der kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Zaandam. In deze functie en ook daarvóór, als onderwijzer en als hoofd der school te Westzaan, heeft hij vele jaren het onderwijs, dat hem zoo na aan het hart lag, gediend. Zijn oud-leerlingen velen zijr. er reeds als hoofd eener school werkzaam vergaten hem niet en het deed hem immer goed, wanneer zij door een brief of 'n bezoek blijk gaven, dat zij steeds in dankbare berinnering aan zijn prettige lessen terug dachten. Een geziene persoonlijkheid is heengegaan. ARBEIDSMOGELIJKHEID. Het Rijksarbeidsbureau deelt in een uitvoerige circulaire mede, dat in de mijnen van het Roergebied ge legenheid bestaat voor jeugdige per sonen van 1417 jaar om opgeleid te worden tot geschoold mijnwerker. Bovendien bestaat de gelegenheid tot plaatsing van mannen van 18 30 jaar tot plaatsing als sleeper en verdere opleiding tot mijnwerker. De leerlingen worden in bepaalde tehuizen ondergebracht, waar zij logies en volle kost genieten. Tot 16 jaar is de opleiding bovengronds. Na het afleggen van een proef van be kwaamheid wordt de opleiding on dergronds voortgezet en bestaat ge legenheid zich tot vakarbeider in het mijnbouwbedrijf tot houwer te scholen. Aan de 14 en 15-jarigen wordt een zakgeld van RM. 3 per maand ver strekt. De oudere ontvangen 5 RM. zakgeld per maand en op de spaar rekening i5 tot 20 R.M. Over het tegoed op de spaarrekening kan met toestemming van den wettigen ver tegenwoordiger worden beschikt. Voorts wordt 120 RM.' per jaar ver goed voor aanschaffing van klee ding, enz. Het verlof bedraagt per jaar voor werklieden van 1416 jaar 15 en boven 16 jaar 12 werkdagen per jaar. Wat de 1830-jarigen betreft, deze worden in tehuizen vanwege de mijnbouwonderneming onderge bracht tegen den prijs van RM. 1,80 per dag. Het netto loon is als volgt: 18 jaar 99.87 RM. per maand 19 jaar 112.02 RM. 20 jaar 123.94 RM. 21 jaar 128.99 RM. Na een opleidingstij d van ten minste 1 jaar en indien de bekwaam- heidsproef met gunstig gevolg is afgelegd, bestaat gelegenheid tot RAADSVERGADERING DONDERDAG 20 FEBR. De burgemeester heeft de leden van den gemeenteraad opgeroepen ter bijwoning eener vergadering op Donderdag a.s. des namiddags te één uur. Te behandelen: 1. Vaststellen der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van tijdelijke leeraren aan het Murmellius-gymnasium (bijl. nr. 1). 3. Beneeming van een tijdelijk leerares aan de handelsavondschool (bijl. nr. 5). 4. Benoeming van een hoofd aan de Tesselschadeschool (bijl. nr. 15). 5. Benoeming van een onderwijzer aan de Tesselschadeschool (bijl. nr. 17). 6. Voorstel tot overplaatsing van een onderwijzer bij het openbaar la ger onderwijs (bijl. nr. 16). 7. Idem inzake verpachting van de sluisgelden van de sluis aan de Zes- wielen (bijl. nr. 2). 8. Idem tot afwijzing van een ver zoek om een bijdrage ten behoeve van de lagere landbouwschool te Hoorn (bijl. nr. 3). 9. Idem tot het toekennen van voor schotten op de gemeentelijke ver goeding voor 1941 in de kosten van instandhouding van hef bijzonder iager onderwijs en in de kosten van vakcnderwijs bij dat onderwijs (bij), nr. 4). 10. Idem tot het organiseeren van herhalingscursussen in lichamelijke oefeningen voor onderwijzend per soneel bij het l.o. (jpijl. nr. 7). 11. Idem inzake uitbreiding van de avondvakcursussen aan de Am bachtsschool (bijl. nr. 10). 12. Idem tot het verleenen van een tijdelijke toe-lage aan een deel van het gehuwde personeel bij het Mur mellius-gymnasium en de handels school en tot tijdelijke verhooging van het minimum-bedrag van de kin dertoelage voor dat personeel (bijl. nr. 11). 13. Idem tot het geven van een naam aan een brug (bijl. nr. 6). 14. Idem tot instelling van de be trekking van kweekerijknecht bij de plantsoenen (bijl. nr. 8). 15. Idem inzake verpachting van ge meente-eigendommen in den Huis waarderpolder (bijl. nr. 9). 16. Idem inzake de verpachting van grond aan de Wognumsche buurt (bijl. nr. 18). 17. Idem tot verkoop van grond aar de Frans Halsstraat (bijl. nr. 19). 18. Ide-m tot het toekennen van een bijdrage in de kosten van verbetering van de woning Fnidsen nr. 74 (bijl. nr. 13). 19. Idem tot intrekking van de ver ordening tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting voor het belastingjaar 1 Mei 1941 tot en met 30 April 1942 (bijl. nr. 12). 20. Idem met betrekking tot de ex ploitatie van een centrale noodkeu- ken. (bijl. nr. 14). BIJDRAGE VERBETERING ARBEIDERSWONING. De heer H. de Haan, wonende al hier, heeft, zoo zeggen B. en W. in bijlage nr. 13, zich tot ons gewend bij adres d.d. 16 December 1940, met het verzoek te willen bevorderen, dat hem ten behoeve van de verbetering en de verbouwing tot arbeiderswo ning van het aan hem toebehoorende winkelhuis Fnidsen 47 een bijdrage wordt verleend uit de kassen van Rijk en gemeente. Aan de eigenaren van perceelen, als in de circulaires bedoeld, kan een overheidsbijdrage a fonds perdu worden toegekend tot een bedrag, gelijk aan 1/3 van de kosten der verbetering met een maximum van 320 per woning. Van de bijdrage wordt door het Rijk 3/4 deel en door de gemeente 1/4 deel gedragen. Het is de bedoeling, dat na het aan brengen der verbeteringen voor ge noemd perceel, hetwelk door den vorigen eigenaar steeds zelf is be woond geweest, een huur van 5 -per week zal worden bedongen, zoodal de woning alsdan nog als een arbei derswoning beschouwd kan worden. Het komt ons voor, dat het ver zoek van den heer de Haan, met be trekking tot het verleenen van finan- cieele medewerking door de ge meente, voor inwilliging vatbaar is. Wij stellen mitsdien voor de ge vraagde medewerking van gemeente wege te verleenen. accoord-werk. Bij 25 „Schichten" kan een gemiddelde maandelijksche verdienste van 173.59 RM. per maand worden gehaald. Nadere inlichtingen worden door de arbeidsbeurs verstrekt. DUISTERNIS-GEVAREN. Op het trottoir van den Kennemer- straatweg is een laag driehoekig verkeersbord geplaatst, dat een weg- kruising aangeeft. Waar het bord 114 meter hoog onverlicht is, bestaat er groot gevaar dat men er in het donker tegen oploopt. Het Waagplein is op donkere avonden o.a. gisteravond zoo volkomen verduisterd, dat menigeen reeds in onzachte aanraking is ge komen met de daarop in het midden staande lantaarnpalen. Het verdient zeer zeker aanbe veling de onderste gedeelten daar van wit te schi'deren. DE ALKMAARSCHE SMOKKELAFFAIRE. Heden werd voor de Alkmaarsche rechtbank behandeld de bekende smokkelzaak, die in het begin van dit jaar door de Alkmaarsche politie werd ontdekt. De voornaamste verdachte, de Alkmaarsche caféhouder Th. v. G., die goederen als koffie en zeep van een Helderschen kruidenier had ge kocht en die de partij in voorraad had toen de politie bij hem een in val deed, ontkende kooper en eigenaar te zijn van de goederen. Ze waren van. de Duitsche Weer macht en door deze instantie ge kocht. Hij had slechts bemiddeling verleend. De officier, mr. de Bruyes Tack, hield een zeer scherp requisitoir waarin hij het doen en laten van verdachte laakte en bestreed, dat de Duitsche Weermacht iets met de zaak had te maken. De officier vor derde 10 maanden gevangenisstraf tegen van G. De andere verdachte, een voor malige filiaalhouder van de fa. A. H. te Den Helder, had de goede ren aan v. G. geleverd, naar zijn verklaring, onder sterke pressie van v. G. en tegen een zeer lagen prijs. De officier, die pressie van den kant van v. G. aannam,, vorderde 3 maanden gevangenisstraf, omdat hij den filiaalhouder toch voor een deel schuldig achtte. De verdediger, mr. dr. Buiskool, bepleitte vrijspraak, subsidiair een geldboete. HET JUBILEUM VAN DEN HEER G. H. HARMSEN. Zaterdag herdacht de heer G. H. Harmsen het feit, dat hij vóór 25 jaar werd aangesteld tot koster der Kapelkerk. Des morgens werd hem door een deputatie van het college van kerk voogden bij monde van mr. J. Belonje hulde gebracht voor de uit stekende wijze, waarop hij zijn functie steeds vervuld heeft. Deze huldiging ging gepaard met het aan bieden van een prachtige bloemen mand, alsmede een enveloppe met .nhoud. Des middags kwamen ten huize van den jubilaris afgevaardigden van den kerkeraad, alsmede van de beide collectanten-colleges. Hij werd toe gesproken resp. door de heeren ds. J. H. W. Warners, J. H. Besijn en J. Dokter, die allen hun woorden deden vergezeld gaan van bloem stukken. De jubilaris heeft op de hem eigen eenvoudige hartelijke wijze alle sprekers beantwoord en hun dank gebracht voor de huldiging, die hij in het geheel niet verwacht had, daar hij vermeende slechts zijn plicht gedaan te -hebben in al die jaren. Vooral was het zijn streven geweest het algemeen belang der herv. kerk te doen voorgaan bij het richtingsbelang, waardoor hij in alle richtingen der kerk vele vrienden heeft verworven, daarbij speciaal thans denkende aan wijlen ds. de Pree en ds. Baar en aan den thans te Voorthuizen (Geld.) staanden ds. van Dop. Zondagochtend, na beëindiging der godsdienstoefeningen, werd de jubi laris nog temidden der gemeente toe gesproken door den predikant ds. J. D. Kleijne. Al met al werd het bewijs ge leverd, dat het er in de maatschappij minder op aan komt of men een hooge functie bekleedt of een een voudig beroep, doch dat de wijze waarop men werkt, doorslaggevend is In dit verband willen wij ook nog verwijzen naar een waardeerend ar tikeltje, eenigen tijd geleden in De Alkmaarsche Kerkbode geplaatst door ds. K. Nobel. Zoowel Zaterdag als Zondag kwa men nog zeer velen den heer Harm sen complimenteeren. Het aantal kaartjes was legio. Dat ze 'van botten lijrti, been zwart en technisch vet maken: mij best. Dat er veevoer van vervaardigd wordt: nou ja, het is dan ook vee dat dit product voorgezet krijgt en bovendien hebben de dieren hier de eerste rechten, want zij waren het per saldo, die ons die botten afston den. Maar dat de botten ook onmis baar zijn voor de fabricatie van lekkernijen als suikerwerk, pud dingpoeder en roomijs: dat is meer dan ik van beentjes verwacht had, z\) stijgen in mijn achting. Dank zij deze verhoogde appre ciatie zal een ieder in de toekomst de botten bewaren, temeer daar hij anders later bot zal vangen als hij zich genoemde artikelen wenscht aante schaffen. Niemand zal botweg durven wei geren aan dit nieuwe nationale be lang zijn beste krachten te wijden en de huisvrouw zal in de toekomst haar huishoudelijke taak ook op de botten botvieren. De situatie is dus nu zoo: we moe ten aan vleesch met been zien te komen om het been weer in te le veren nadat het zijn diensten bewe zen heeft. Van de beenderen heb ben we dus alleen het vruchtge bruik. We hebben de botten dus alleen maar geleend. Het is minder prettig idee, maar beschamend is het niet, want met de botten in ons eigen body is het feitelijk niet anders. TËLËF. 4472 f1rp,WBEK BOND VOOR STAATS PENSIONNEERING, AFDEELING ALKMAAR. Op verzoek van bovengenoemden bond verwijzen wij onze lezers naar de advertentie „Zonder Bon" elders in dit blad. DE CENTRALE WERK VERSCHAFFINGSOBJECTEN. Naar wij vernemen, zullen a.s. Maandag de werkzaamheden aan verschillende centrale werkverschaf- fingsgobjecten, die ten gevolge van de vorst twee maanden hebben stil gelegen, weer ter hand worden ge nomen. Wel zit de vorst, vooral op de klei gronden, nog in den grond, maar het mooie voorjaarsweer doet verwach ten, dat dit Maandag niet meer het geval zal zijn. Maandag worden de werkzaam heden voor den aarden baan van den verbindingsweg BergerwegMeer weg te Bergen, als onderdeel van den op het uitbreidingsplan gepro- jecteerden weg BergerwegFransch- rnan, hervat. Een dertigtal arbeiders uit Egmond en een twintigtal uit Bergen zullen alsdan daaraan te werk worden gesteld, zoodat ver wacht kan worden, dat eindelijk dit werk een behoorlijken voortgang kan hebben. Rif. KERK. Tot pastoor te Schoorl is benoemd rector J. N. A. Beenakkerte Den Haag en tot idem aan den Langen- dijk de heer C. A. Moons. EGMOND AAN ZEE. Geslaagd. - De heer A. ten Bruggencate alhier slaagde op het te 's-Gravenhage gehouden examen der P. T. T. voor radio-telegrafist. Ontheffing verleend. - Bij be sluit van den secretaris-generaal van het departement van opvoe ding, wetenschap en cultuurbe scherming is aan onze gemeente ingevolge artikel 59 der lager onderwijswet ontheffing verleend ten aanzien van de vervulling van een vacature aan de openbare lagere school. Verduisteringslantaarns. - Nu de proef met een verduisterings lantaarn op het Pompplein als ge slaagd mag worden beschouwd, zijn op verschillende kruispunten dergelijke lantaarns geplaatst, die uitstekend voldoen. Bij volslagen duisternis kan men zich nu gemak kelijker oriënteeren. OB8CHBEVBN DOOR TBBKBKINGEK TAK ALEXANDER RAYMOND R.K. Tuinboui Belang". - Met 1 April a.s. van administrateur r.k. tuinbouwvei lang" mogen wij vens publiceeren leiding een schi omgezet in eei van 12.000. Di Louter begon lyke taak in 195 willige obligatie] kend van 20 kreeg Ons Bela 't vertrouwen de geheele schu mille weggewerk gin gemaakt mei een reserve, die bedraagt. De eerste win' Belang werd een diger dan verws werd zij een gro is het ondenkbaa veiling er niet zc sten winterveilini ken spruitkool in 1939 60.000 140.000 kg. scl geveild. Nu de land zoo'n vlucl heeft ook Ons profiteerd. Ook, Heiloo, Limmen hebben hun proc lang laten veiler het hoogtepunt opbrengsten bevr aantal inbrengers 365, waarvan 165 Belang. De veilin Belang zal binne: ker een half mil De heer Louter ning zijn taak ne behalven aan tu: ook ons dorp gro zen, waardoor Or omtrek groote verworven. Het Witter Kru ons nog, dat de van Het Witte K op een revolutie dat men zou geloc gadering van een een menschlieven ders was het op vergadering in he monie"; er is gee hoord. De opkom waarnemend voor heer J. Tromp, heer Nijssen, g verslag van de dering, waarna 1: van Het Witte K bestrijding uitbra betuiging werd dn als het financieele De begrooting gekeurd in ontva ven op 1843,86 Kruis en 2175 bestrijding. Er waren 491 len uitgeleend. vervoerd. Het i zuigelingen bedroi 22 in Limmen, 2 in Castricum. Er patiënten verplee bloemcollecte brac Rundveefokvereei belangstellenden vi avond de zaal van waar de algemeene gehouden van de rt ging. De voorzitter, de Glijnis, opende met welkom, en bespra van de huidige oms aen veestapel: veel wordt opgeëischt er laatste jaren systeir conditie kwam, zal aan voer, achteruit vermindering van opbrengst, zal ook catie lijden. Doch doorwerken. In de veel, dat als mes worden. Laten wij hopen op betere tjji Vervolgens gaf d heer E. Dz. Govers voerig jaarverslag, de monsternemers r tiviteit. Het vee bevind welstand, wel heeft king plaats gehac mate waarin mon was opgetreden, wa tie percentage steeg er over onvo, ledige De voorzitter st leden voor, aie mei aangenomen. De hee tijdelijk, tot in Ca wordt opgericht. complimenteerde de het feit, dat het 50e De heer S. Kalvi meester) gaf een financien. De beer of de leder, niet drie maanden hei bc konden storten, in een bankinstelling ti Het bestuur was woord niet eens werk en grooter on bonden zijn. Daar geen der i steunde, werd het De heer S. KalVe: bestuurslid herkoze heer E. Dz. Govers keurings-commissie. van de heer Wim É0>

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2