DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Verklaringen van Ohasji over Nederl.-Indië. Strategische doelen op Britsche eilanden getroffen. Brand- en brisantbommen op Londen. HARDNEKKIGE GEVECHTEN AAN HET GRIEKSCHE FRONT. De toestand in het Verre Oosten. Beoordeeling van het Bulgaarsche-Turksch verdrag. VERDUÏiiTERlNGS' TIJDEN van 18.59 tot 8.47. Herderlijk sennjven der Duitsche Bisschoppen. SE VISCH- jf La L.N.P.) Aan de de klost van zer dagen een gespoeld. Het gst aangevoerd h terugtrok, is l toch nog blij- levolking zich ierbare visch- ven. :n echte vis- hun netten, was de school de haringen on wegvoeren, r het geval te van dit onge- en de koopers ti verre tot van kust gesneld. hier weer de erwege, en zoo •ingen, die in erden verkocht anc per stuk eds tegen 3 tot boden. >E OORLOG. ebr. (D.N.B.) nde Australia lent, Fadden, ten van Ame- oppen uit Sid- s bijeengeroe- :iale presiden- toestand in het bijzonder pro- ralisehe lucht- roken zullen iveerde de bij den huidigen ID VAN LLFONSO. (Stefani). De oning Alfonso we voor Spanje. :che vrachtsche- oan Aztigarraga :ken uit de ha- ïsche hoofdstad. 1.000 ton Argen- >anje brengen. /at voor tiers van pen dus. ie steeds d Fam", rmede je urt in de daar de vooruit- ïrzuimd had, zijn nderdeel van zijn ;n. otty echter ge- ingdurig gesprek ïapman aan te met hem in gis - t plotseling ver- Lush te verdie- rogen uit, aange- ■ingbare gereser- =r hen, die hij neden zich acht- goede eigenschap iheer Chapman, butler-kamerdie- Dientengevolge genover juffrouw i hooghartig, dat te kunnen wre- reenkomstig zwij nen, hoe moeilijk pijnlijk dit ook flat werd vol- iuiten medewer- ihelijke stem. W<">Tr?t VP'rr ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargong No. 42. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. AÜEMA. Twee bladen. Woensdag 19 Februari 1941 De NederL regeering kon beter in Ned.-Indië zijn. Tokio, 18 Febr. (Domei). Tsjoetsji Ohasji, de Japansche viceminister van buitenlandsche zaken, heeft heden in den landdag verklaard, dat Japan op het oogenblik onder handelingen voert met de uitge weken Nederlandsche regeering te Londen als de autoriteit welke het bestuur uitoefent over Neder- landsch-Indië. Ohasji erkende, dat de positie van de uitgeweken Ne derlandsche regeering „zonder pre cedent" was en wees er op, dat Japan thans de onderhandelingen voortzet met de regeering van Nederlandsch-Indië, die haar orders ontvangt van de uitgeweken regee ring te Londen. In antwoord op een interpellatie in een vergadering van een com missie uit het Lagerhuis, gaf Oshaji vervolgens een uitvoerige uiteen zetting van het verband tusschen de Nederlandsche regeering te Londen en Nederlandsch-Indië alsmede tusschen de regeering te Vichy en Fransch IndoChina, waarbij hij opmerkte, dat Nederlandsch-Indië een deel vormt van het Nederland sche grondgebied, terwijl Indo China een Fransche kolonie is. Vervolgens gaf Ohasji als zijn mee ning te kennen, dat normaliter ver wacht mocht worden, dat de Neder landsche regeering haar toevlucht zou zoeken in Nederlandsch-Indië welke een deel vormt van haar grondgebied, in plaats van in En geland. Thans bestaat daardoor de onnatuurlijke toestand, dat de Ne derlandsche regeering zich in En geland bevindt, terwijl Neder landsch-Indië haar grondgebied vormt Ohasji zeide dat Japan de verant woording op zich neemt om er voor te zorgen, dat er geen geschil zal ontstaan tusschen de verschillende volkeren in dit deel van de wereld, ten einde hun geluk en welvaart te bevorderen. Het beteekent niet, dat Japan er toe zal overgaan 'van ge wald gebruik te maken om ze te bezetten of te veroveren. Het Duitsche legerbericht. Berlijn, 18 Febr. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: Gevechtsvliegtuigen hebben giste ren met goed gevolg strategische doelen op de Britsche eilanden aan gevallen. Bomtreffers veroorzaakten branden en verwoestingen in havens aan de Oostkust. Bij een aanval in scheervlucht op een fabriek ten Z.O. van Huil, veroorzaakten voltreffers hevige ontploffingen. Aan de Moray- Firth in Noord-Schotland werd een olie-opslagplaats in brand geworpen. Voorts werden geslaagde aanvallen ondernomen op pakhuizen op de Shetland-eilandqn en op scheepsdoe- len. Een vijandelijk schip van 4.000 b.r.t. werd tot zinken gebracht. In den afgeloopen nacht hebben sterke formaties gevechtsvliegtuigen brand- en brisantbommen op Londen geworpen en 'met succes havenwer ken en zoeklichtstellingen aan de Zuid- en Oostkust aangevallen. De vijand heeft noch boven het Duitsche rijksgebied, noch boven de bezette gebieden gevlogen. Afweergeschut aan de kust heeft een gevechtsvliegtuig van het type Bristol-Blenheim neergehaald. De marine heeft eveneens een vijande lijk toestel neergeschoten. Nacht vliegers hebben in het Kanaalgebiea vijf drijvende versperringsballons vernietigd. Twee eigen vliegtuigen worden vermist. Van de in het weermachtbericht van gisteren als vermist vijf eigpn vliegtuigen is er inmiddels één terug gekeerd. Luchtaanval op Malta. Berlijn, 1'8 Febr. (D.N.B.) Be schermd door' torpedovliegtuigen zijn Dinsdagmiddag sterke formaties Duitsche bommenwerpers opgeste gen om Malta aan te vallen. Uit de eerste radioberichten der aldaar opereerende toestellen blijkt, dat het optreden tegen militaire en voor de oorlogvoering belangrijke doelen be langrijke resultaten heeft opgeleverd. Optreden van het Duitsche vliegerscorps in Cyrenaica. Japan moet het gevaar keeren. Tokio, 18 Febr. (D.N.B.) In de buitenlandsche persconferentie heeft gezant Isjii, een verklaring afge legd betreffende den toestand in het Verre Oosten. Hij wenschte nadrukkelijk te verklaren, dat er geen reden voor alarmeerende berichten over den toestand in het Verre Oosen bestaat. Japan herhaalt, dat het doel van het driemogendhedenpact vreed zaam is. Het kan daarom niet na laten een zekere bezorgdheid, om niet te zeggen grooten vrees, te koesteren ten aanzien van de oor logsvoorbereidingen der Britsche- en der Amerikaansche regeering. Japan mag geen tijd verliezen om de noodige stappen te ondernemen, ten einde aan de ergste moeilijk heden in den Stillen Oceaan het hoofd te bieden. Japan is bereid, als bemiddelaar op te treden of op andere wijze werkzaam te zijn, ten einde norma le toestanden te herstellen, en wei niet alleen in Groot-Oost-Azië, maar óók elders ter wereld. Op de vraag wat verstaan moet worden onder oorlogsvoorberei dingen van de Engelsche- en Ame rikaansche regeering, verwees de woordvoerder naar de versterkingen van Samoa, Guam, het leggen van mijnen bij Singapore enz. Het is niet verstandig van andere landen, zoo vervolgde de woordvoerder, Ja pan uit te dagen. EEN ZWEEDRCHE DEFENSIE- LEENING. Stockholm, 18 Febr. (D.N.B.) Op de eerste en tweede defensieleening van Zweden is tot dusver voor een totaal bedrag van een milliard kro nen ingeteekend. De eerste leening heeft 800 millioen kronen opge bracht. In den loop der eerste maand van de inschrijving op de tweede verdedigingslëening is voor 200 ftiil- üoen kronen ingeteekend. Italiaansch legerpericht. Ergens in Italië, 18 Febr. (Ste fani). Het 256ste communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „Aan het Grieksche front hebben zich gisteren den geheelen dag hard nekkige gevechten afgespeeld in der. sector van het elfde leger, waarbij de vijand zeer groote verliezen leed en er niet in slaagde, ons uit onze stellingen te verdrijven. Ook onze verliezen zijn aanzienlijk geweest. Onze luchtmachtafdeelingen hebben den geheelen dag met de troepen tactisch samengewerkt en vijande lijke detachementen met bommen en machinegeweervuur bestookt. Escadrilles van het Duitsche vlie gercorps hebben de achterwaartsche verbindingen en de troepenkampsn van den vijand in Cyrenaica gebom bardeerd. In de Aegeïsche Zee heb ben vijandelijke vliegtuigen brisant- en brandbommen op Italiaansche eilanden laten vallen. In Oost-Afrika actie van plaatse lijk karakter aan het front van Erythrea. Aan het front in Kenya heeft een onzer colonnes gevechts wagens en gemechaniseerde strijd middelen van den vijand op de vlucht gedreven. Aan den beneden loop van de Joeba zijn heftige aan vallen van den vijand, die de rivier wilde oversteken, afgeslagen. Na de haven volkomen versperd te hebben, nebben onze dekkingstroepen in So- maliland de basis Kisimaio ontruimd. In dezen sector duurt de strijd voort. De luchtmacht van het rijk heeft ae bewondering van het Italiaansche volk verdiend voor haar bijdrage tot den strijd, haar. volharding en het bloed, dat zij sedert het begin der operaties grootmoedig heeft geof ferd, en in het bijzonder voor de stoutmoedigheid en de offers in de laatste slagen". DE SCHADE TE SANTANDER. Santander, 18 Febr. (D.N.B.) Vol gens de laatste berichten zijn als ge volg van de geweldige brandcata- strophe ongeveer 35.000 menschen dakloos geworden. De schade wordt op 250 millioen pesetas geraamd. Van de handelshuizen is 95 procent verwoest, waaronder alle groote za ken. In totaal zij.i ruim 300 huizen uitgebrand of ingestort. Voor San tander en omgeving is het oorlogs recht afgekondigd en op plundering de doodstraf gesteld. Uit alle deelen van Spanje komen giften binnen in den vorm van levensmiddelen en geld. Ook in andere provincies hebben branden en instortingen ernstige ge volgen gehad. Te Sestao in de omge ving van Bilbao zijn 2.00 huizen door brand verwoest. Het dorp Trevijana in de provincie Logrono is geheel in de asch geiegd. BRTISCH ANTWOORD OP ZWITSERSCHE PROTESTNOTA'S. Bern, 18 Febr. (D.N.B.) De bonds raad heeft in zijn heden gehouden vergadering kennis genomen van het antwoord, dat de Britsche regee ring gegeven heeft op de door het Zwitsersche gezantschap te Londen ingediende protesten wegens de bom bardementen op Bazel en Zürich. Ofschoon de Brit-che regeering het resultaat van het ingestelde onder zoek niet volkomen bindend acht. verklaart zij zich met het oog op de vriendschappelijke betrekkingen tus schen de beide landen bereid, te erkennen, dat voldoende gronden aanwezig zijn om de verantwoorde lijkheid voor de bombardementen op zich te nemen. Zij spreekt haar diep leedwezen uit over de doodelijke gevolgen en de schade, die door de beide „ongeluk kige incidenten" ontstaan zijn en verklaart zich bereid, de veroor zaakte schade te vergoeden. OOK LISSABON GETEISTERD. Madrid, 18 Febr. (D.N.B.) Volgens berichten uit Lissabon is de portu- geesche hoofdstad Zaterdag door noodweer geteisterd. Reeds op den morgen van dezen „zwarten Zaterdag" loeide een or kaanachtige zuidwesterstonm dooi de hoofdstad en haar omgeving m verren omtrek, 's Middags nam de kracht van den storm nog toe. Een springvloed, die de monding van de Taag binnenstroomde, zette in de ge heele haven van Lissabon de kaden onder water. Meters stond de be roemde Praca Docommercio onder water. Verscheiden sloepen en lich ters werden tegen de kademuren geslingerd, zoodat zij zonken. De stad zelve bood in de vroege middaguren een beeld van verwoes ting: ontwortelde boomen, brok stukken van omgewaaide schoor- steenen, afgerukte daken en inge storte muren van huizen bedekten de straten. Op tallooze plaatsen werden de telefoonkabels vernield, evenals de bovenleidingen van de electrische trams. In het groote park van den dieren tuin zijn alle boomen ontworteld. De brandweer bleef tot Zondagochtend in alarmtoestand en moest bij de hulpverleening door contingenten pioniers ondersteund worden. Vele honderden menschen zijn op straat ten deele zwaar gewond door neervallende brokken puin en glas splinters. Het aantal dooden be draagt 102, duizenden zijn gekwetst en veel vee is omgekomen. Orkaan boven Straat van Gi braltar. (D.N.B.) - Tengevolge van den voortdurend in kracht toenemen- den orkaan, die op het oogenblik in de Straat van Gibraltar woedt, zijn daar talrijke vaartuigen gestrand en gezonken. Berlijn, 18 Febr. (A.N.P.) De officiëele tekst van de Bulgaarsch Turksche vriendschapsverklaring is, naar vanmiddag in de Wilhelm - strasse werd verklaard, pas heden ochtend hier ontvangen, zoodat men nog niet officieel zijn standpunt kon bepalen. Voor zoover men de dingen kan overzien, aldus voegde men er in Berlijnsche politieke kringen reeds aan toe, kan de BulgaarschTurk sche vriendschapsverklaring be schouwd worden als een „positieve bijdrage tot stabilisatie der toestan den in Z.O. Europa". Wat tot in bij zonderheden de uitwerking ervan in de practijk zal zijn, kan slechts de toekomst leeren. Men ziet er in be doelde kringen van af, bij de beoor deeling van het BulgaarschTurk sche accoord verder te gaan dan de verklaringen der beide betrokken mogendheden, doch wijst op de ze nuwachtigheid, waarmede vooral En geland erop reageert en trekt daar uit de conclusie, dat dit accoord blijkbaar niet past in de bekende oorlogsplannen der Londensche re geering. Men stelt er hier prijs op, de vriendschapsverklaring van Bul garije en Turkije, die blijkbaar de uitdrukking is van den wil der beide regeeringen, in hun levensgebieden de handen vrij te houden, te be schouwen buiten het verband van alle combinaties en te beoordeelen als een bijdrage tot handhaving van den vrede in z.o. Europa, aldus tot oplossing van een probleem, ten aanzien waarvan Duitschland altijd reeds zijn bekende standpunt heeft ingenomen. Rome en het Bulgaarsch Turksche accoord. Rome, 8 lFebr. (D.N.B.) Ten aan zien van het TurkschBulgaarsche accoord hebben officieele Italiaansche kringen vooralsnog niet hun hou ding bepaald. Men geeft echter in politieke kringen alhier te kennen, dat de mogelijkheid, die thans wel licht geschapen is voor het handha ven van vreedzame betrekkingen tusschen Bulgarije en Turkije met sympathie btschouwd wordt. Amerikaansche pers over het accoord. New York, 18 Febr. (D.N.B.) De pers der Ver. Staten publiceert de onderteekening van de Bulgaarsch Turksche niet-a2nvalsvorklaring. on der sensationeeu: koppen en spreekt van een diplomatieke nederlaag van Engeland en den Balkan. Berichten uit Washington wijzen er op, dat de Amerikaansche regee ring de ontwikkeling op den Balkan met spanning volgt. In dit verband verluidt, dat diplomatieke kringen te Washington hierin een mislukking van het diplomatieke offensief der Ver. Staten tot steunverleening aan Engeland ien. Stefani over de Turksch Bulgaarsche overeenkomst Rome, 18 Febr. (Stefani). De di plomatieke redacteur van Stefani schrijft: Het accoord tusschen Turkije en Bulgarije is door de geheele wereld pers met symnathie ontvangen, uit gezonderd door de Engelsche. In de Ver. Staten zijn tal van bladen van meening, dat het een groote diplo matieke nederlaag beteekent voor Engeland. Tegenover het voornemen van Engeland, een oorlogstooneel te maken op den Balkan en den brand tot heel zuidocst-Europa uit te brei den, hebben Bulgarije en Turkije eer accoord gesloten, dat tegenover gestelde doeleinden nastreeft, d.w.z het behoud van den vrede in dat ge bied. De besprekingen tusscher Duitschland en Joego-Slavië en het accoord tusschen Turkije en Bulgarije vormen twee gelijktijdige diploma tieke feiten die in overeenstemming ,zijn met de groote richtsnoeren van de as, zoowel wat de oorlogvoering betreft als de toekomstige organisatie van de wereld. Istanboel, 19 Febr. (D.N.B.) In het sluiten van het Bulgaarsch-Turksche vriendschaps- en nietaanvalsverdrag zien de Turksche bladen een belang rijken factor tot behoud en verstevi ging van den vrede op den Balkan. Tegelijkertijd zien de bladen in de overeenkomst een concrete uitdruk king van de vreedzame intenties der Turksche politiek. De Ikdam spreekt de meening uit. dat de politiek van Turkije een poli tiek is van vrede, vertrouwen en veiligheid. Turkije noch Bulgariie willen den oorlog, maar werken voor den vrede. In gelijken zin schrijft de Tasviriefkiaj, dat de Bul gaarsch-Turksche verklaring verwel komd moet worden in het belang van den vrede op den Balkan en in het belang van alle andere vrienden van den vrede. Vatan wijst op de vreugde en vol doening van de Turksche openbare rr.eening over het sluiten van het ver drag der beide nabuurlanden en ziet in -'t accoord 'n bewijs, dat Turkije en Bulgarije 't vooinemen hebben den ooiTog verre te houden van den Balkan. Het is niet alleen een bila teraal beperkt verdrag, het dient de veiligheid van het geheele Balkan- gebied. HET HERSTEL IN FRANKRIJK. Parijs, 18 Febr. (D.N.B.) Het stre ven - der Duitsche instanties in Frankrijk, het leven der Fransche bevolking weer in normale banen te leiden, heeft, in weerwil van de aan zienlijke moeilijkheden, welke het gevolg van den oorlog waren, veel succes gehad. Zoo zijn in enkele maanden 1400 bioscooptheaters heropend. De pers, die bij de bezet ting volledig stokte, heeft het bedrijf in vollen omvang hervat. Alleen al in het niet-bezette deel hebben de bladen een oplaag van ruim zeven millioen. Verder zenden de Fransche omroepstations bijna evenveel mu ziek en amusementsprogramma's uit als voor den oorlog. JAPAN EN BINNEN-MONGOLIE. Tokio, 18 Febr. (D.N.B.) De minis ter van buitenlandsche zaken, Mat- soeoka, heeft hedenmiddag een maaltijd laten aanrichten ter eere van prins Teh, den president der bondsregeering van Binnen-Mongolië Daaraan namen deel de minister van marine, de minister van financien en andere hooge autoriteiten. Prins Teh had tevoren besprekin gen gevoerd met den minister van oorlog, generaal Tojo en den minis ter van buitenlandsche zaken, Mat- soeoka, over den toestand in Binnen- Mongolië. ONGEREGELDHEDEN IN BRITSCH-INDIE. Moskou, 18 Febr. (D.N.B.) Uit Ka boel meldt Tass nieuwe botsingen tusschen Hindoes en Mohammeda nen in Indië. Aanleiding hiertoe vormden religieuze optochten ter gelegenheid van een Mohammedaan- schen feestdag. Volgens het Britsch- Indische blad Tribune is te Sohapoer een groot aantal personen gewond. Te Djabbalpoer, waar elf personen werden gewond, is de politie er niet in geslaagd, de orde te herstellen, zoodat militairen moesten worden ontboden. Tenslotte werd in deze plaats de staat van beleg afgekon digd. DE GUERILLA IN CHINA. Sjanghai, 18 Febr. (D.N.B.) Eer. Chineesche givriillabende heeft gis teren nab'j Soetsjau een geslaagden aanslag gepleegd op een goederen trein op het traject Nanking Sjanghai. Door een ontploffing wer den de locomotief van den trein en 13 met koeien, gevogelte en levens middelen geladen goederenwagens tot ontsDormg gebracht. Het traject werd in don loop van den ochtend gezuiverd. De Chineesche pers maakt gewag van toegenomen guerrilla-actie in het gebied van Sjanghai, Nanking en Hangtsjau, nadat deelen der Japan sche bezettingstroepen teruggetrok ken zijn. AMERIKA STELT VERBODEN ZONES TER ZEE EN IN DE LUCHT IN. Washington, 18 Febr. (D.N.B.) President Roosevelt heeft een ver ordening onderteekend, waarbij op zee z.g. defensiegebieden en in het luchtruim verboden zones ingesteld worden, waar schepen resp. vlieg tuigen zonder vergunning van den minister van marine geen toegang hebben. Deze verboden zones wor den ingesteld voor de voorposten van de marine in den stillen oceaan en in de Caribische zee. Deze maat regel treedt negentig dagen na 14 Februari in werking. Intusschen zul len de buitenlandsche regeeringen uitvoerig worden ingelicht. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- én ondergang 19 Februari: op 3.28 onder 12.45. Nieuwe Maan 26 Februari. (Van onzen Haagschen correspondent In verschillende Duitsche diocesen, o.a. van Keulen, Breslau, München, Osnabrück en Münster, is Zondag j,L een belangwekkend herderlijk schrijven van de gezamenlijke Duitsche bisschoppen voorgelezen, dat Zondag a.s. in de overige dio cesen der R.K. kerk zal worden af gekondigd. In dezen korten, doch niettemin inhoudrijken herderlijken brief wordt o.a. gesproken over den eind strijd van het Duitsche volk voor de vrijheid van land en natie een strijd, die weliswaar van den enke ling groote offers vraagt, doch die ongetwijfeld, na de overwinning der Duitsche wapenen, voor vele jaren een ongestoorden vrede zal waar borgen. Ook wordt gewezen op den aan- merkelijken aanwas van meer dan 50 welke de R.K. kerk in Duitsch land mocht ervaren, sinds het epis copaat, nadat in de voorgaande jaren vele uittredingen plaats vonden, een juistere houding wist aan te nèfhëft t.o.v. het nat.-soc. en daarwerkelijk begon mede te arbeiden aan den opbouw van het Rijk. Uit alle diocesen bereiken het episcopaat mededeelingen over toe nemend kerkbezoek, met name ook door leden van de Weermacht. Deze herderlijke brief heeft, naar wij van bevoegde zijde vernemen, in breede lagen der R.K. kerk in Duitschland warme instemming ge oogst en vond evenzeer weerklank ;n de kringen van den clerus. Ook voor het jaar 1941 werden, zooals het episcopaat tevens bekend maakt, aanzienlijke bedragen voor religieuze doeleinden en voor in standhouding der kerken door den staat en de gemeenten ter beschik king gesteld, gelijk ook in vorige jaren steeds het geval was. STORM IN NOORD-AFRIKA. Tanger, 18 Febr. (D.N.B.) In ge heel Noord-Afrika woedt sedert Zon dag een orkaanachtige storm, die groote vernielingen aangericht heeft. Boomen werden ontworteld, leiding- masten knapten af en aan de plan tages werd ■.-eel schade aangericht. Talrijke huizen zijn ingestort. Bijna alle telefoon- en telegraafleidingen zijn afgeknapt. Te Casablanca slin gerde de wervelstorm een auto, waarin verscheidene personen geze ten waren, tegen een muur. De in zittenden werden zwaar gewond. DE BEHANDELING VAN DE LEEN- EN PACHTWET. Washington, 19 Febr. (D.N.B.) Bij den senaat zijn twee aanvullende be palingen op de wet op de hulp aan Engeland ingediend. De democrati sche senator Ellender eischte, dat het congres uitdrukkelijk bekend zou maken, dat het tegenstand zou bie den tegen een zenden van vloot- eenheden of andere strijdkrachten uit het westelijk halfrond. Ellender sprak de meening uit, dat met een dergelijke verklaring van het con gres de ongerustheid van millioenen moest worden opgeheven, welke on gerustheid hierop neerkomt, dat de regeering door de wet op de hulp aan Engeland aanvullende volmach ten zou kunnen krijgen om militai ren naar over zee te zenden. De democratische senator Lucas stelde voor een commissie van ad vies te benoemen voor de practische uitvoering van de wet op de hulp aan Engeland. De toestand van ex-koning Alfons. (Stefani). Uit het door pro fessor Frugon uitgegeven bulletin over den gezondheidstoestand van ex-koning Alfons blijkt, dat een lichte verbetering is ingetreden.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1