STILLE NO. 9 dashiell hammett 2 STAD EN OMGEVING AGENDA Gemeenteraad van Alkmaar. 35 EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag, LACHENZONDER BON. Ovatie op ovatie hebben de spelers en alle medewerkers van deze 8 October-revue gisterenavond voor de zevende maal in ontvangst kunnen nemen. Dat deze opvoeringen zoo'n gewel dig succes voor de propaganda- commissie der vereeniging zouden worden, aldus de voorzitter, mr. C. J. de Lange, na afloop der revue, hebben wij allerminst kunnen ver wachten. Het aantal avonden, dat voorzichtigheidshalve op 4 werd be paald, heeft zich moeten uitbreiden tot acht. Hierdoor zijn niet minder dan 4600 bezoekers in de gelegenheid gesteld, deze revue, waaraan onge^ veer 90 personen hun medewerking verleenden, te aanschouwen en daar door van een spel te genieten, dat vol is van lach, licht en liefde voor Hol land. Met deze woorden werden de propaganda-commissie, de deelneem sters en deelnemers gehuldigd en niet alleen met woorden, maar ook met Hollandsche tulpen. In de eerste plaats werden de prominenten, de heeren Menno Grondsma en Piet Cloeck op harte lijke wijze 'toegesproken, niet alleen voor hun acteursschap, maar ook voor hun auteurschap. Zij zijn het geweest, die hun kunnen hiervoor hebben gegeven, zij zijn de ziel van deze avonden geweest. Daarna wer den achtereenvolgens met bloemen gehuldigd de heer Joh. Kuiper voor zijn leiding in muziek en zang. Mevr. JonkerJonker als de ontwerpster der verschillende dansen, in het bij zonder voor den vlaggendans, mej. Jo Kuhl voor haar groote medewer king, de dames Thea Kroon, Nelly Rus en de heeren Piet Lely, Piet Kroon (Kees Stet uit Ierswoud), de pianist Gerrit Visser, de heeren Har tong van Ark Ton Koster, Rol en Peereboom, Nel Lind en last not least Marie Jeanne v. d. Veen, die tesamen iets tot stand hadden gebracht, wat doordrong tot in de ziel van elkeen. Begrijpelijk was, dat niet voor alle 90 medewerkenden bloemen aan wezig konden zijn, maar ook zij die deze niet ontvingen, werden op har telijke wijze toegesproken. Een drie werf herhaald „hoera" weerklonk aan 't einde der huldiging uit het publiek, waarna ten slotte de heeren mr. C. J. de Lange en P. Termaat, voorz. en secretaris der 8 October - vereeniging „Alkmaar Ontzet" in de bloemen werden gezet door Menno Grondsma namens het gezelschap „De bonte spelers van Alkmaar". Aan het succes van deze avonden h«eft zeer zeker ook de directeur van het Alkmaarsch Salonorkest, de heer D. de Vlieger, bijgedragen. Hij heeft vrijwel alle muziek voor zijn musici gearrangeerd. Het is begrijpelijk, dat voor een orkest van 18 personen, die ieder hun eigen partituur hadden, heel wat noten zijn geschreven. Het or kest heeft spontaan geheel belange loos alle avonden medegewerkt. DE VEEVORDERING. Naar wij vernemen heeft de Crisiscentrale voor N.-H. de door de vereeniging voor t.b.c.-bestrij ding onder het rundvee „De Eerste ling" te Stompetoren ingevoerde regeling voor de rundveelevering, welke regeling beoogt het voor het bedrijf geschikste vee op de boer derij te houden, dermate gunstig beoordeeld, dat zij zal trachten deze regeling voor geheel Noord holland door te voeren. GESLAAGD. De heer K. Wiggers alhier is aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam geslaagd voor het artsexamen. Voor het te Den Haag vanwege de P.T.T. gehouden examen voor radio-telegrafist is o.a. geslaagd de heer K. van Dam te Egmond aan den Hoef. „DE ROZENKRANS" IN HET GULDEN VLIES. Nog steeds behaalt het tooneelstuk „De Rozenkrans", in de opvoering door het Gezelschap Pierre Mols, overal in ons land een groot succes voor uitverkochte zalen. Reeds meer dan 1400 malen is de bewerking van Florence Barclay's boek nu opge voerd. Ook in Alkmaar waren de voorstellingen steeds uitverkocht. Zij, die het stuk nog nimmer zagen, kunnen a.s. Dinsdag profiteeren van een wederopvoering in Alkmaar. Ook nu zullen de hoofdrollen ver tolkt worden door Enny de Leeuwe en Pierre Mols. Wie het prachtige stuk nog niet zag, verzuime deze gelegenheid niet. FRAUDULEUS GESLACHT VARKEN. Door de politie werd een dezer dagen in samenwerking met de controleurs van den C. C. C. D., een persoon aangehouden, die in het bezit was van een partijtje varkensvleesch, dat afkomstig bleek te zijn van een frauduleus geslacht varken. Het vleesch moest bezorgd worden bij een caféhou der in deze gemeente, die het had gekocht voor 2.70 per kg. Daarna heeft de politie te Limmen een verder onderzoek ingesteld, al waar nog een gedeelte vleesch, afkomstig van dat varken, in be slag kon worden genomen. HET HANDELSREGISTER. Inschrijvingen van 11 Febr. tot 17 Febr. 1941. Nieuwe zaken: Alkmaar: Guus Brouwer, Ken- nemerstraatweg 143, grossier in zuivelproducten enz. Expolitatie- bouw- en aannemingsbedrijf „van den Berg en Hulst", Steijnstraat 10, exploitatie-maatschappij enz. Castricum: P. Greve, Sifried- straat 28, grossier in zuivelpro ducten. Den Helder: A. Zander, Klaver straat 12, handel in hout, gebruikte artikelen enz. Bestuurswijzigingen: Alkmaar: Kerrebijn's Glas- en verfhandel N.V., Luttik Oudorp 6165. Hypotheekbank Noord- hollandsch Grondcrediet N.V., Voordam 11. Den Helder: Administratiekan toor voor onroerende zaken „Den Helder en Omstreken" N.V., Plant soenstraat 3. Schagen: Drukkerij en Uitge vers Maatschappij „De West- Friesche Kerkbode, Landbouw- straat 182. Texel: Coöperatieve Zuivelfa briek „Eendracht" G.A., Den Burg. Andere wijzigingen: Alkmaar: H. Sanders, Hekel straat 1, drukkerij; handelszaak omgezet in een vennootschap onder firma. Heerhugowaard: Coöperatieve boerenleenbank, Middenweg C. 51: in- en uittreding kassier. P. Bot, Middenweg G. 118a, aannemer; handelszaak omgezet in een ven nootschap onder firma. Noordscharwoude: D. Bruin, Handelskade 14; afdeeling expe ditiebedrijf overgegaan aan M. Bruin Dz. Opheffingen: Alkmaar: „Radical", Perron straat 7, haarwaterbereiding. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer Op manoeuvre (komisch), hoofdrollen Watt en Half Watt. Toe gang voor eiken leeftijd. City-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer De blonde Christl (rom.), hoofdrollen Karin Hardt, Theodoor Loos en Julius Patzak. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Monika (rom.); hoofdrollen Hansi Knoteck en Wolf Albach-Retty. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 20 Februari. 7.30 uur, Harmonie, optreden „Op timisten-ensemble" voor de afd. Bond voor Staatspensionneering. Vrijdag 21 Februari. 7 uur, Harmonie, 8 Oct.-avond. (Men kome op tijd: er moet pre cies 7 uur worden begonnen). Zaterdag 22 Februari. 11 uur, Paradijs te Purmerend, bijeenkomst Agr. Jeugdbeweging. 7 uur, 't Gulden Vlies, soiree jeugd- sociëteit Everybody. EEN CENTRALE KEUKEN TE ANDIJK. De primeur op het platteland. Te Andijk is in voorbereiding het oprichten van een centrale keuken. Voor dit doel is het pakhuis van den heer A. Prikkel aan den Hoekweg gehuurd en na een grondige schoon maak zijn electrisch licht en water leiding aangebracht. Het wachten is r,u op den keukeninventaris en verdere benoodigdheden. Naar de N. H. Crt. verneemt, ligt het voorloopig in de bedoeling het middagmaal te bereiden voor de te werk gestelde Amsterdammers in den Koopmanspolder en aan den nieuwen weg AndijkDe Streek. Het plan bestaat dit middagmaal op het werk te verschaffen. VERPACHTEN GROND AAN DE WOGNUMSCHE BUURT. B. en W. stellen den raad voor om hen, te rekenen met ingang van 1 Januari 1941, voor den duur van vijf jaren te machtigen: a. een strook grond aan de Wognumsche Buurt, sectie C nummers 3508 ged. en 3513 ged., ter grootte van ongeveer 240 m2., te verpachten aan een door hen aan te prijzen pachter voor ten min ste 11.25 per jaar en voorts op de door hen vast te stellen voorwaar den; b. van dezelfde strook grond andere gedeelten aan door hen aan te wijzen pachters te verpachten vcor tenminste 2.50 per 100 m2 per jaar, eveneens op de door hen vast te stellen voorwaarden. AUTOBOTSING TE KOEDIJK. Hedenmorgen zijn te Koedijk tengevolge van de gladheid van den weg een veewagen uit Bakkum en een trailer van den heer Wiering uit Middenimeer tegen elkaar op gereden. De botsing was zoo hevig, dat, wanneer er geen boomen had den gestaan, de trailer ongetwijfeld in de woning van den heer Breg- man zou zijn terecht gekomen. Thans beperkte de schade zich tot een zware beschadiging van beide wagens en vernieling van een hek. VERKOOP GROND AAN DE FRANS HALSSTRAAT. Bredero's Bouwbedrijf N.V. te Utrecht heeft verzocht voor zich of haar lastgevers van de gemeente te mogen koopen twee perceelen bouw terrein aan de Frans Halsstraat, on derscheidenlijk groot ongeveer 1473 m2 en 1476 m2, voor resp. 11047,50 en 11070 in totaal, ten einde op elk terrein 12 woningen te bouwen. B. en W. stellen den raad voor het verzoek in te willigen onder de ge bruikelijk voorwaarden. AGENDA VAN DE RAADS VERGADERING. Aan dc agenda van de heden te houden raadsvergadering wordt toe gevoegd 21. Voorstel tot het verleenen van een tijdelijke toelage aan een deel van het gehuwde gemeenteper- soneel; idem tot verhooging van den kinderbijslag voor het gemeentener- soneel. (Bijlage nr. 20). NIEUWJAARSREDE VAN DEN BURGEMEESTER. De burgemeester, jhr. mr. van Kin schot, heeft bij den aanvang der zit ting van hedenmiddag de volgende rede gehouden: Mejuffrouw Carels, mijne heeren Het is een vast gebruik geworden de eerste raadzitting in het nieuwe jaar te openen met een rede en ik heb gemeend ook ditmaal deze ge woonte niet achterwege te moeten laten; in verband met de bijzondere tijdsomstandigheden, waaronder wij gedurende het afgeloopen jaar heb ben geleefd en thans nog leven, heb ik den gebruikelijken inhoud echter aanmerkelijk verkort. Ik wil beginnen met een woord van hartelijken dank uit te brengen aan U allen, speciaal aan de wethou ders en den secretaris, aan het ge- heele corps van ambtenaren en werk lieden, aan de burgerij van Alkmaar voor den krachtigen steun en groote medewerking, welke ik bij de uit oefening van mijn ambt telkens in bet afgeloopen jaar heb mogen on dervinden. In onzen Raad had ditmaal geen mutatie plaats. Bij het corps gemeente-ambtena ren zagen wij in verband met de leeftijdsgrens of gezondheidsredenen het vertrek van de heeren Fedderus, directeur gemeentelijke avondschool voor nijverheidsonderwijs, B. Hoek, directeur der plantsoenen, C. A. Grootegoed, directeur der reiniging, in 't begin van 1941, J. G. Hazeloop en J. Barkman, hoofden van ge meentescholen, die allen na zeer lan gen dienst hun functie moesten neerleggen, terwijl door den dood ontvielen J. A. C. van den Berg, leeraar lichamelijke oefening aan Gymnasium, Handelsschool en U.L. school, M. Jimmink, concierge han delsschool, R. M. Oden, ambtenaar van den burgerlijken stand. De bevolkingstoename bedroeg in 1940 het cijfer van 1010 personen, zoodat op 1 Jan. 1941 de stad 33819 inwoners telde. Het aantal besmettelijke ziektege vallen bedroeg in het afgeloopen jaar 82, w.o. een groot aantal rookvonk- gevallen van buiten de gemeente; in het Centraal ziekenhuis werden ver pleegd 3553 patiënten met 76283 vei- pleegdagen, in het St. Elisabeth Zie kenhuis 3092 patiënten met 71091 verpleegdagen. Ten aanzien van den woningtoe stand kan worden medegedeeld, dat het aantal woningen vermeerderde met 110, terwijl op 31 Dec. nog 62 weningen in aanbouw waren. Op het slachthuis was het aantal slachtingen ongeveer gelijk aan dat van het vorige verslagjaar; de in voer van vleesch en vet liep eenigs- zins terug; de ijsfabriek leverde 5 meer af dan 't vorige jaar. Over het marktwezen kan worden medegedeeld, dat de tijdsomstandig heden daarop zoodanigen invloed hebben gehad, dat een algemeene teruggang moet worden geconsta teerd; de marktgelden liepen dan ook met 1/3 achteruit. Van de directie der N.V. Alkmaar- sche Exportveiling bereikte mij het bericht, dat 1940 als een gunstig jaar kan worden beschouwd. De oorlogstoestand had uiteraard zoo'n grooten invloed op de arbeids markt, dat het niet mogelijk is daar van een normaal beeld over het af geloopen jaar te vermelden. Als belangrijke werken, in den loop van 1940 tot stand gebracht of ondernomen, kunnen worden ver meld: het bouwrijp maken van ter reinen, gelegen ten Zuiden van het Dr. Schaepmanplein en aan den Friescheweg, de aanleg van den nieuwen verkeersweg ten N.O. van Alkmaar, de bouw van het nieuwe Murmellius-gymnasium, terwijl een begin is gemaakt met de zoo belang rijke restauratie van de Groote Kerk en de lang verwachte vernieuwing van de Willems- en Turfmarktsbrug met de daarbij behoorende verbree- cing van den Limmerhoek binnen kort zal zijn voltooid. Het is moeilijk, zoo niet onmoge lijk, iets te zeggen over de toekomst van onze stad, zelfs niet over de meest nabije toekomst van het jaai 1941. Drie vraagstukken zullen onze bijzondere aandacht blijven vragen: in de eerste plaats de regeling der financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten, waarvoor thans een voorloopige maatregel is getroffen. Van de uiteindelijke regeling zal af hangen, of en in hoever het de ge meente gegeven zal zijn, op eigen wieken te drijven. Het tweede probleem is de oplos sing van het woningvraagstuk, dat meer en meer van klemmenden aard wordt en waarvoor zoo spoedig mo gelijk een oplossing moet worden ge vonden. De toeneming van de bevol king in een voor Alkmaar ongewoon tempo vordert tevens, dat op een zoo groot mogelijke schaal woningen worden gebouwd, waardoor de steeds stijgende behoefte aan woningruimte kan worden bevredigd. Wat binnen de grenzen der tegenwoordige mo gelijkheden kan worden gedaan, zal inderdaad ook verwezenlijkt moeten worden om aan die moeilijkheden het hoofd te,, bieden. Tenslotte zal geheel Alkmaar met belangstelling uitzien naar de resul taten van de overwegingen der hoo- gere instanties met betrekking tot de uitbreiding van het gebied der ge meenten. Ik noem hier slechts eenige pun ten, die de toekomstige ontwikkeling van Alkmaar zullen beheerschen. Ook al mochten alle verlangens, die te dien aanzien worden gekoesterd, niet worden vervuld, toch moeten wij in de ontwikkelingsmogelijk heden van onze stad vertrouwen blij ven schenken en daarnaar ons be leid richten. De stad biedt reeds door haar ligging en door allerlei andere factoren zooveel mogelijkheden, dat zij ook in de tegenwoordige tijdsom standigheden den moed niet mag verliezen! De nuchtere zin der Alk- maardrs, hun gezond inzicht en hun energie in zaken- en bedrijfsleven blijven voor mij een waarborg, dat in onze bevolking de elementen aan wezig zijn, die onze stad, zoo het slechts eenigszins mogelijk is, zullen handhaven op de plaats, die zij nu reeds jaren inneemt. Wij moeten verder werken, ieder op zijn plaats en de handen ineenslaan in het be lang van onze goede stad. Mogen wij allen daarbij in deza bijzondere tijden bijzonder licht en wijsheid van God ontvangen en ons in Hem gesterkt voelen bij het vol brengen van de ons opgelegde taak! (Applaus.) BIJSLAG OP SALARISSEN EN LOONEN EN KINDERBIJSLAG. B. en W. schrijven in bijlage no. 20 o.a.: Met ingang van 1 December 1940 wordt aan het gehuwde Rijksperso neel in vasten en tijdelijken dienst of op arbeidsovereenkomst naar bur gerlijk recht werkzaam, een tijde lijke toelage verleend van zes ten honderd van de bruto-wedde of het bruto-loon, voorzoover de bruto wedde of het bruto-loon, vermeer derd met deze toelage, een bedrag van 1900 's jaars niet overschrijdt. Het bovenstaande is niet van toepas sing, wanneer ingevolge een alge meene loonsverhooging na 31 Dec. 1937 de wedde of het loon van vo renbedoeld Rijkspersoneel is ver hoogd. Voorts wordt ingaande 1 Januari 1941, bij wij-e ven tijdelijken maat regel, het minimumbedrag van de kindertoelage, bedoeld in artikel 21, eerste lid onder a. en in artikel 24, zevende lid, van het Bezoldigings besluit Eurgerlijke Rijksambtenaren 1934, van 60 's jaars, 1.15 per week of 5 i>er maand per kind, op gevoerd tot 75 's jaars, 1.45 per week of f 6.25 per maand per kind. Bovendien stellen B. en W. voor te be sluiten tot het toekennen van een tijdelijken toeslag van 6 op de sa larissen en loonen aan het lager be zoldigd gehuwd gemeentepersoneel, een en ander overeenkomstig de voor het rijkspersoneel getroffen re geling. Aangezien ons bekend is, dat ten departemente wordt over wogen om ongehuwde ambtenaren, „eenig kostwinner" zijnde, voor de toepassing van den toeslag van 6 met gehuwd personeel gelijk te stel len, ontmoet het bij ons College geen bezwaar voor eerstgenoemde cate gorie een bepaling van dezelfde strekking in de verordening op te nemen. De aandacht wordt er op gevestigd dat t. a. z. van de kinderbij slagver ordening tot dusverre nog gold het standpunt van de departementen van binnenlandsche zaken en financiën, dat aansluiting van de gemeentelijke kinderbijslagregeling aan de Rijks regeling voor deze gemeente in ver band met de financieele consequen ties niet geoorloofd is. Aangezien wij uit den brief van 14 Januari j.l. meenden te mogen afleiden, dat ge noemd bezwaar in den tegenwoordi- gen tijd niet meer zou gelden, heb ben wij ons aanstonds tot de betrok ken departementale instanties ge wend met de vraag of aan de ge meente thans in verband met de in dien brief opgenomen aansporing tot het volgen van de gedragslijn van het Rijk wordt toegestaan om de kindertoelageregeling van het Rijks bezoldigingsbesluit te volgen. De secretaris-generaal van het dept. van binnenlandsche zaken deelt mede, dat voor het gemeentepersoneel een kinderbijslagregeling mag worden ingevoerd op den voet van de rege ling voor het rijkspersoneel, slechts met dit verschil, dat de bijslagen voor het gemeentepersoneel zullen aanvangen bij het 3e kind. Het gemeentepersoneel, vallende in de inkomensklasse tot 2500 's jaars, zal van het 3e kind af voor ieder kind beneden den leeftijd van 18 jaar een toelage ontvangen van 75 per jaar, 6.25 per maand of van 1.45 per week, terwijl de bij slag boven 2500 's jaars 3 van de jaarwedde bedraagt. B. en W. stellen voor tot vaststel ling van de nocc'ige ontwerp-beslui- ten over te gaan. Voor het personeel van den Keu ringsdienst voor waren en voor het politiepersoneel moeten met het oog op de voor dat personeel geldende wetsbepalingen afzonderlijke ver ordeningen worden vastgesteld. De ging, ging JAARVERSLAG COMMISSIE VOOR HUISVERZORGING. Commissie voor Huisverzor- onderafdeeling van de vereeni- „Het Witte Kruis", afdeeling Alkmaar, zendt ons het verslag over 1940, haar 28e jaarverslag. Dit geeft weer blijk van den nut tigen, zegenrijken arbeid, die ver richt werd voor de zieke huisvrouw, die tijdelijk niet in staat is haar werk te doen. De commissie werkt geheel neu traal, zoodat gezinnen van eiken godsdienst en elke richting geholpen worden, wanneer zij daarvoor in de termen vallen. De vrouw kan dan thuis worden verzorgd, behoeft in vele gevallen niet in een der zieken huizen te worden opgenomen en het gezin kan intact blijven. In 1940 werden geholpen 192 ge zinnen (v.j. 235). Van deze gezinnen waren 74 prot., 94 r.-kath., 3 van gemengd geloof, 1 isr. en behoorden 20 tot geen kerkgenootschap. De hulp bestond uit 2331 heele dagen (v.j. 2115), 1099 halve dagen (v.j. 132,9) en 481 waschhulpen (v.j. 597). In 36 gevallen werd een toeslag gegeven (v.j. 30). Aan de verzorgsters werd uitbe taald 2727.20 (v.j. 281531). De subsidie der gemeente bedroeg 1600, van het Witte Kruis 400, aan contributie werd ontvangen 692.50, aan bijdragen der gezinnen, giften en buitengewone inkomsten 666.08. Het totaal der inkomsten was 3358.58 en dat der uitgaven f 2907.23, zoodat een batig saldo overblijft van 451.35. Hierin is echter begrepen het saldo van den collectedag ad 286.59, zoodat het zuiver saldo 164.76 is. Door overlijden verloor de com missie 9 leden, door vertrek 3, en door bedanken 17, tezamen 29. Echter traden 6 nieuwe leden toe. Het aantal bedraagt thans 493. Aan de beurt van aftreden was mevr. RingersVeen, de presidente, die bij acclamatie werd herkozen. In de vacature-mevr. Goettsch werd gekozen mevr KuiperHeuvelink; beide dames namen de benoeming aan. Als bezoekdames traden toe: mevr. v. Rossum du Chattelde Graaf en mevr. OvertoomMustert, terwijl mevr. de GrootBooij zich om ge zondheidsredenen terugtrok. In de maand Juli en Augustus stond het werk stil; de meest nood zakelijke geval'en zijn toen waar genomen door Maatsch. Hulpbetoon, waarmee altijd zeer aangenaam wordt samengewerkt. De cursus in Huishoudelijke Zie kenverpleging, die georganiseerd werd vcor het hoofdbestuur van het Witte Kruis en die van eind Januari tot half Maart werd gehouden, werd weer een groot succes: 55 deelneem sters gaven zich op, en niettegen staande de hevige koude en vaak bijna onbegaanbare wegen, werd zoo goed als nooit verzuimd. Aan het eind van het verslag wordt dank gebracht aan allen, die de com missie steunden, hetzij door per- SCHERMERHORN. Tuinbouwvergadering, - Dinsdag hield de tuinbouwvereeniging „Schermerhom en Omstreken" haar jaarvergadering onder leiding van den heer A. Kluft. Spr. memoreerde in zijn openings rede den oorlog en de daarmede ge paard gaande inundatie. Een onzer medeleden heeft een zoon, die nog niet terug is; spr. hoopte dat ook deze gezond in het ouderlijk huis moge terugkeeren. Ook herdacht spr. het overlijden van Van Tiel, verte genwoordiger aan de veiling. De rekening van den penning meester was in ontvangsten 4244.30 in uitgaven 4264.03 en sloot alzoo een nadeelig saldo groot 19.73. Het periodiek aftredende bestuurs lid de heer J. de Groot werd herko zen, terijl in de vacature, ontstaan door vertrek van den heer S. van Berge, werd gekozen de heer H. Jonker. De heer P. van Langen, assistent bij den voorlichtingsdienst, hield een beschouwing over bemesting en da resultaten van kaliproefvelden, waarna de voorzitter dank te hebben gebracht aan den inleider voor alles wat hij voor de vereeniging had ge daan, de vergadering sloot. KOEDIJK. Onderhandsche aanbesteding. Door den heer L. Visser, bouwkun dige alhier, is voor rekening van den heer A. Couvert onderhands aanbe steed het verbouwen van een bak kerij met plaatsing van een dubbe len heeteluchtoven. Het werk is opgedragen als volgt: aan den ovenbouwer Oneling te Am sterdam plaatsen en monteeren van den oven; het metselwerk aan den heer Jb. Kossen en het smidswerk aan de firma K. Bos, beiden alhier. In beslag genomen. - Naar wij bij een ingezetene dezer gemeente een belangrijke hoeveelheid brand stoffen in beslag genomen, wegens overtreding van de betreffende dis tributievoorschriften. soonlijke medewerking, hetzij finan cieel. Gehoopt wordt hierop ook weer in het vervolg te mogen rekenen, opdat zij in staat blijve het werk van Huisverzorging voort te zetten. -1 GESCHREVEN DOOR T E E K E N 1 N Q E\N VAN ALEXANDER RAYMOND

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2