WAT NU? PAM BIJ DE MAANAPEN. KAMER VAN KOOPHANDEL Geen verkiezing van voorzitters, de zittingsperiode zonder meer verlengd. Weer de tunnel aan den Bergerweg. SPORT PUBLICATIES RADIOPROGRAMMA FEUILLETON TWEEDE BLAD. WAARSCHUWING INZAKE HET GEBRUIK VAN LICHTUITSTRA- LENDE AANDUIDINGEN. 1. De rijksinspecteur voor de be scherming van de bevolking tegen luchtaanvallen brengt onder de aan dacht van de verantwoordelijke eigenaars en/of beheerders van winkels, café's, restaurants, theaters, bioscopen en dergelijke voor het pu bliek toegankelijke localiteiten, dat het verboden is om lichtuitstralende aanduidingen in den handel te bren gen dan wel te bezigen, welke niet voldoen aan de terzake door de rijks-inspectie luchtbescherming na der vast te stellen voorschriften: Voor toepassing als lichtuitstralen de aanduiding door winkels, hotels, café's, restaurants, theaters, biosco pen en dergelijke voor het publiek toegankelijke localiteiten komen slechts in. aanmerking: a) Het door de rijksinspectie luchtbescherming ter beschikking der Nederlandsche industrie gestelde standaardmodel voor lichtbak met beperkte lichtuitstraling. b) Door de rijksinspectie luchtbe scherming goedgekeurde en als zoo danig met het goedkeuringsteeken I.L.B. nogewaarmerkte licht uitstralende aanduidingen. 3. Ter voorkoming van moeilijkhe- heden en onder verwijzing naar de door den rijkscommissaris op over treding van de bepalingen der ge noemde verordening gestelde straf fen (geldboete van hoogstens 150 gulden of hechtenis van hoogstens 4 weken) wordt belanghebbenden, voorzoover noodig, met nadruk aan geraden zich te onthouden van het in den handel brengen dan wel het gebruiken van lichtuitstralende aan duidingen, welke niet aan de gege ven voorschriften voldoen. ALGEMEEN NEDERLANDSCH ONDERWIJZERS VERBOND. Dezer dagen is te Utrecht gesticht het algemeen Nederlandsch onder- wijzersverbond, een federatie van het katholieke onderwijzersverbond, het Nederlandsche onderwijzersge nootschap en de unie van christelijke onderwijzers. Het verbond, staande op den grond slag van artikel 200 der grondwet (gelijkstelling tusschen openbaar en bijzonder onderwijs) stelt zich ten doel bij de overheid de gemeen schappelijke belangen van de leden der aangesloten organisaties en alle aangelegenheden betreffende de zore voor goed onderwijs te behartigen. Ook in zaken betrekking hebbende op 't verleenen van sociale hulp aan deze leden zal zooveel mogelijk wor den samengewerkt. Het bestuur bestaat voor 1941 uit de heeren L. F. Kleiterp te Amster dam voorzitter; Willem Wiltschut te Arnhem, vice-voorzitter en A. P. Jungcurt te 's-Gravenhage, secreta ris. Het verbond telt ruim 22.000 leden. JAPONNEN TER WAARDE VAN 1500 GESTOLEN. Vannacht hebben onbekend ge bleven personen zich toegang ver schaft tot een leegstaand bovenhuis in de Kinkerstraat te Amsterdam. Van hier lieten zij zich zakken, zoo dat zij aan de achterzijde van den ondergelegen winkel in manufactu ren kwamen. Een raam was spoe dig opengeschoven en dieven eigen den zich daarop japonnen tot een waarde van 1500 gulden toe. Zij verdwenen met hun buit in de duisternis. MEISJE DOOR TREIN OVER REDEN. Gistermiddag kwam het veertien jarige nieisje H. W. uit Kolderveen van familiebezoek uit Meppel. Op den onbewaakten overweg te Oos- terboer werd zij door den sneltrein uit Groningen gegrepen en op slag gedood. De gistermiddag ten stadhuize ge houden vergadering van de K. v. K. en F. voor Hollands Noorderkwar tier werd niet bijgewoond door de heeren Moens en Schmalz (wegens ziekte), Ringers en Kramer (wegens zakelijke bezigheden) en Coltof, Kuyper, Grunwald en Blaauboer. Na de opening sprak de voorzitter, de heer S. W. Arntz, zijn nieuw jaarsrede uit (zie ons no. van gister), waarin hij nog eenige vriendelijke woorden toevoegde aan het adres van den heer Endel, die onlangs is afge treden als voorzitter van de r.k. mid denstandavereeniging De Hanze, welke functie hij vele jaren heeft vervuld en in welke kwaliteit hij belangrijk werk voor den midden stand heeft verricht. Spr. betuigde den heer Endel de erkentelijkheid der Kamer voor de prettige samen werking, die zij met genoemde ver- eeniging heeft gehad en voor het goede werk, dat hij voor den plaatse- lijken middenstand heeft verricht. Herdenking ir. Bosscher. Alvorens -tot behandeling van de agenda over te gaan, verzocht de voorzitter allen zich van hun zetel a te verheffen ter eerbiedige nage dachtenis van den heer ir. Ph. M. Bosscher, die in het maatschappelijke leven van deze gemeente zulk een belangrijke plaats vervulde en die als vertegenwoordiger der Kamer zitting had. in de commissie van toe zicht voor middelbaar onderwijs te Alkmaar en op verzoek der Kamer fungeerde als voorzitter van de be vrachtingscommissie „U" te Alk maar, welke taak hij op de hem De- kende, rechtvaardige, ernstige wijze heeft waargenomen. Wij zijn, zoo zei spr., den overledene zeer erkente lijk voor al hetgeen hij voor het be drijfsleven in dit district heeft willen doen en zijn nagedachtenis zal on getwijfeld ook bij u in hooge eere worden gehouden. Een woord namens de leden der Kamer. Namens de overige leden der Ka mer getuigde de heer K o 1 s t e r met belangstelling de nieuwjaars rede te hebben beluisterd. Het deed hem genoegen, dat de voorzitter zijn aanvankelijke aarzeling had terzijde gesteld en toch. nog een overzicht van de voornaamste bedrijfstakken had gegeven over 1940. Spr. zegde hem daarvoor dank. Jammer vond hij het, dat erkend moest worden, dat de uitkomsten meerendeels on gunstig waren. Echter, spr. wilde BOEKENWEEK. Van 1 tot 8 Maart wordt voor de tiende maal de jaarlijksche boe kenweek gehouden en uitgevers en boekhandelaren zullen niets liever zien dan dat men zich voor deze ge legenheid weer minstens één goed boek naar keuze aanschaft. Lezen verrijkt den geest en"doet een tijdje alle onaangename dingen vergeten, terwijl de koopers de schrijvers in staat stellen met hun cultureele ar beid voort te gaan. Het gebruikelijke jaarlijksche geschenk opnieuw verzorgd door Emmy van Lokhorst en Victor E. van Vriesland is dit maal een verzameling Novellen en Gedichten van onze beste schrijvers en dichters. Tusschen 1 en 8 Maart wordt dit werkje door ale erkende boekhandelaren aangeboden aan allt' koopers, die ten minste 2.50 voor Nederlandsche of Duitsche boeken besteden. rekenen op de volharding en het doorzettingsvermogen der zaken lieden om niet bij de pakken te gaan neerzitten, maar, gedachtig aan het „Ende despereert niet" van Jan Pie terszoon Coen, zullen voortgaan. La ten we hopen, zei spr., op een recht vaardigen vrede na dezen oorlog en op een door Gods zegen betere toe komst, waarin wij ons werk verder zullen voortzetten, zullen voortzetten. (Applaus.) Op des voorzitters voorstel werd de dronk, die steeds in de eerste verga dering in een nieuw jaar wordt aan geboden, gewijd aan een vredé, zoo als de heer Kolster zich voorstelde. Geen voorzittersverkiezingen. De voorzitter deelde onder applaus der vergadering mede, dat cie zittingsperiode van den algemee- nen voorzitter en van de voorzitters van de afdeeling groot- en kleinbe drijf zijn verlengd (resp. de heeren Arntz, Kolster en Schmalz). Spr. dankte voor den bijval en zei ook thans weder bereid te zijn om zich, voor zoover hij zulks vermocht, te wijden aan de werkzaamheden der Kamer. De heer Kolster sloot zich hierbij aan. Den heer Schmalz zal bericht worden gezonden van de verlenging van zijn voorzitterschap van de afa. kleinbedrijf. De commissies der Kamer. De samenstelling der commissies uit de Kamer werd gewijzigd in ver band met het niet meer deelnemen aan het werk der Kamer door de heeren Kuyper, Grunwald en Coltof. De Wilhelminasluis te Zaandam. De afd. Alkmaar van de schippers- vereeniging Schuttevaer verzocht om de electrificatie van de Wilhelmina sluis te Zaandam te willen bevorde ren. De heer Scheffel (secretaris) deelde mede, dat het Bureau der Kamer medewerking had gevraagd ook van de beide Kamers v. K. te Zaandam en Amsterdam. Beiden had den brieven gezonden, waarin de op gaven van Schuttevaer omtrent de tijden van schutten waren aange vochten. Na eenige besprekingen werd be sloten over een en ander met ge noemde Kamers te spreken en de kwestie daarna weer aan de orde te stellen. IJsbestrijding. Desecre taris deelde mede, dat er een verordening is verschenen van den secretaris-generaal van Waterstaat, waarbij het openhouden van de vaarwegen bij ijsgang wordt geregeld en een commissie op grond 'van deze verordening wordt inge steld. De ijsbestrijding, tot dusver een zaak van het particulier initia tief, wordt thans overgedragen aan den rijkswaterstaat. De particuliere vereenigingen kunnen nog wel goed werk blijven doen. Zoo heeft de ver- eeniging IJsstrijd alhier de verbin- dmg met Broek op Langendijk en De Rijp kunnen onderhouden door de kosten ervoor aan den rijkswater staat ter hand te stellen. Spr. stelde voor, om voor het lidmaatschap van bovenbedoelde commissie, waarvan de dir.-generaal van den rijkswater staat te Haarlem voorzitter zal zijn, aan te wijzen den voorzitter en den secretaris van de vereeniging IJs strijd (de heeren Lakeman en Mar- gadant) en de secretarissen van de K. v. K. te Hoorn en Alkmaar, een en ander om snel handelen te bevorde ren en het contact met de Kamers in dichtknoopen, en hij hoopte dat de eer wel oogluikend zou toestaan, dat zijn scheiding niet heelemaal rceht was. Aldus, in een geur van koffie en spiegeleieren met spek, waarin ook marmelade een rol speelde, werd ten slotte Mary's brief geopend. „Mijn arme Jim", stond er bo venaan. Nu, was dit alleen al niet de kwelling van het uitstel waard? Wanneer was een brief van Mary ooit anders begonnen dan met „Beste Jim". De lezer kreeg bij de zen aanhef zoo'n hevigen aanval van de reeds eerder beschreven verschijnselen van brandende oogen vergezeld van een droge keel, dat hij even niet verder kon lezen. Geen oogenblik kwam de mogelijkheid bij dezen sentimenteelen dwaas op, dat „Mijn arme Jim" in denzelfden spottend medelijdenden geest ge schreven kon zijn, waarin hij die zelfde woorden den vorigen mid dag door het portier van een taxi heen had hooren zeggen. Neen, dit was werkelijk medelijden en mede lijden was verwant aan wel, lees de rest van den brief en oor deel zelf of hij niet toevallig de juiste beteekenis van den aanhef had gevoeld. Mijn arme Jim, Vader heeft mij alles verteld en ik vind het gewoonweg verschrik kelijk naar voor je. Ik moet je zeg gen, dat ik altijd van meening ben geweest, dat je van alles kunt doen als je maar werkelijk wilt en ik Noordelijk Noordholland te onder houden. Met lof sprak de heer Scheffel in verband met de ijsbestrijding over de medewerking der schippers, ondanks het vaak moeilijk varen tusschen de ijsschotsen. Er was geen enkele klacht vernomen over stagnatie an het vervoer van levensmiddelen. Goedgevonden werd de bovenge noemde heeren voor de in te stellen commissie aan te wijzen. De kaasproductie. De heer Grondsma voerde het woord naar aanleiding van een adres der K. v. K. te Gouda aan het depar tement van H., N. en S. ter zake van de productie van volvette kaas. Deze kwestie gaat ook Noordholland aan, waar men ongerust is over de toe komst van den zelfkazenden boer. Heeft men in het district Gouda de volvette kaas verboden ten bate van de consumptiemelkvoorziening, in onze provincie is het zoo met de 40 plus kaas. Beide kaassoorten zijn over de heele wereld bekend en als zij nu niet meer gemaakt worden, gaat de goodwill, gekweekt in een lange reeks van jaren, verloren. Spr. ging op een en ander nader in en hetcogde dan de wenschelijkheid om een adres te zenden, waarin voor Noordholland gevraagd wordt om wederinstelling van de mogelijkheid van het maken van kaas 40 plus, omdat anders het gevaar zeer groot is, dat de boer de kunst van de fabri cage verleert. De heer Nobel sloot zich hierbij aan en verdedigde het idee ook nog op grond van het vraagstuk van voedselvoorziening van eigen bodem. Het voorstel van den heer Grondsma werd met algemeene stemmen aange nomen. Rondvraag. De heer Nobel bracht de plannen tot samenvoeging van gemeenten nog eens weer ter sprake. Is er al meer van bekend? De heer Valkering (die ook lid is van Prov. Staten) meende te weten, dat er voorloopig niet veel van zal komen, uitgezonderd dan voor de gemeenten, die om samen voeging hebben gevraagd of zoncfer eenigen twijfel eigenlijk bij elkaar behooren. De heer Grondsma be pleitte voor de zooveelste maal actie inzake het bouwen van een tunnel in den Bergerweg. Na eenige besprekingen, waar- bij de voorzitter o.a. wees op de nabijheid van het spoorwegem placement, waardoor het om hoog brengen van het niveau der spoorbaan onmogelijk is en de tunnel dus vrij diep moet zijn met als gevolg veel kosten voor materialen en loonen, werd besloten thans een adres te stu ren aan de commissie voor den wederopbouw van Nederland, waarbij nogeens weer zal wor den aangedrongen op het maken van een tunnel. Des ecretaris betuigde zijn dank aan den voorzitter voor de in de nieuwjaarsrede aan het secreta riaat gebrachte hulde. Spr. was daar voor zeer erkentelijk, vooral nu hij als inspecteur van de distributie meermalen afwezig moest zijn en zulks in de toekomst misschien nog méér zal voorkomen in het belang van laatstgenoemde sociale zaak. Nadat de voorzitter nog had verzekerd, dat het werk der Kamer desondanks goed marcheert en de Ka mer den secretaris dankbaar is, dat hij ook werkt in het sociale belang, volgde sluiting der openbare verga- cering. AD VERTEEREN IN DE KRANT BRENGT U NADER TOT DEN KLANT ij s h o c k e y. HET TOURNOOI TE GARMISCIS BEGONNEN. Het tweede deel van de vijfde wintersportweek te Garmisch is Woensdag ingezet met den ijshoc- keywedstrijd ZwitserlandZuid- Slavië. Uiteraard trok deze wed strijd de belangstelling van de Hol- landsche ploeg, daar deze landen met de A. IJ. H. C.-ploeg in 0 één groep ingedeeld zijn. De Zwitsers vertoonden een dergelijk sterk spel, dat men zeker rekening zal moeten houden met hun uiteindelijke overwinning van het tournooi. Met niet minder dan 130 moesten de Zuid-Slaviërs het onderspit delven. Zoowel in spelopvatting als in techniek en snelheid waren zij verre de minderen van de Zwit sers. Er werd dan ook vrijwel al leen op de helft van Zuid-Slavië gespeeld, de Zwitsersche doelver- dediger kreeg slechts enkele verre schoten te verwerken. In de Zwit sersche voorhoede waren Cattini en Lohrer de meest succesvolle spelers, zij namen samen het grootste deel van de doelpunten voor hun rekening. Na dezen wedstrijd vond de officieele ontvangst van de deel nemers aan het ijshockeytournooi door den rijkssportleider von Tschammer unt Osten plaats. AANMELDINGSPLICHT' PERSONEN VAN GEHEEL OF GEDEELTELIJK JOODSCHEN BLOEDE. De Burgemeester van Alkmaar herinnert belanghebbende ingezete nen dezer gemeente bij dezen nog maals aan de verplichting tot aanmelding ter gemeente-secretarie vóór 24 FEBRUARI a.s. van per sonen, die van geheel of gedeelte lijk Joodscheh bloede zijn. Alkmaar, 18 Februari 1941. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. VRIJDAG. HILVERSUM I, 415 M. (Nederl. progr. NCRV). 7.30 Gr.pl. 7.45 Och tendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Zang met orgelbegeleiding (opn.) ,8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 ANP-ber. 8.45 Gr.pl. 9.30 Spaarne-sextet en gr.pl. 10.15 Gr.pl. 10.30 Morgen dienst. II.Spaarne-sextet. 11.40 Zang met pianobegeleiding en gr.pl. 12.15 Gr.pl. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1. NCR V-orkest en gr.pl. 2.Gr.pl. 2.30 Rep. 2.45 Viool en piano. 3.15 Huisvrouwenpractijk. 3.45 Molto Cantabile. 4.15 Voor de kinderen. 4.45 Marcando-ensemble. (5.155.30 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP). 6.Ber. 6.05 Land- en tuinbouw- causerie. 6.25 Gr.pl. 6.42 Almanak. 6.45 Act. rep. of gr.pl. 7Econ. vrag envan den dag ANP. 7.15 Gr.pl. (7.30—7.45 Ber. Eng.) 8.— ANP-ber. 8.15 Rep. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 NCRV-orkest (opn.) 9.15 Deel. 9.35 Orgelconcert (opn.) Hierna Schrift lezing. 9.45 Eng. ber. ANP. 10. ANP-ber. en sluiting. HILVERSUM H, 3015 M. (AVRO). 7.30 Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 ANP-ber. 8.45 Gr.pl. 10.— Mor genwijding. 10.15 Grpl. 10.25 Voor de vrouw. 10.30 Ensemble Jack der Kinderen en solist. (11.11.20 Deel.) 12.Ber., event, gr.pl. 12.15 Gr.pl. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.Avro-Musette-ensemble en so liste. 1.35 Orgelspel. 2.Soc.-econ. evolutie, lezing. 2.20 Amabile-sextet. 3.05 Gr.pl. 3.20 Omroeporkest en so liste. (4.—4.15 Rep.) 5.— VPRO: Ge sprekken met luisteraars. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 Avro-Amus.-orkest en solist. 6.15 Zang met 'pianobegeleiding en toe lichting. 6.45 Act. rep. of gr.pL 7. 7.15 Econ. vragen van den dag (ANP) en sluiting. trekt. Je kunt er echter wel van op aan, dat als er niet verder over ge sproken wordt, alles weer in orde komt, te meer daar wij hier een dag of veertien zullen blijven, en elkaar dus toch niet kunnen ont moeten. Houd er intusschen den moed maar in; in de eerste plaats, omdat ik zeker weet, dat je zult slagen, zoodra je iets aanpakt en ten twee de, omdat ik er voor zal zorgen, dat vader zijn woord gestand doet en je vooruit helpt. Schrijf mij gauw wat je plannen zijn. Ik vergeef je, dat je zoo als een romanheld hebt gedragen en mij niets hebt willen vertellen toen je mij zag, hoewel ik zeker boos zou zijn ge weest, als ik niet geweten had, dat ik het toch vroeg of laat van va der te weten zou komen. Alles is hier even rijk. Een prach tig nieuw huis. Wij 'zijn tot nu toe de eenige gasten, maar er worden er meer verwacht. Er is hier een hoogst onaangename zoon des hui zes, die ik een- of tweemaal in Londen heb ontmoet en die op zijn plaats moet worden gehouden overigens waardeer ik de luxe, waarmee ik ben omringd en waar we ons over vooroordeelen moeten heenzetten, heb ik geen bezwaar tegen de onzekere afkomst van mijn gastheer. Ik geloof, dat ik je zijn naam nog niet heb genoemd. Hij is een kennis van vader, ge naamd Sir Adolf Lloyd. Als steeds Mary. (Wordt vervolgd) DOOR DENIS MACKAIL. 40) Getuigschriften, zoo vervolgde de bijlage, werden niet vermeld, doch ieder, die hierin belang stelde, hoef de zich slechts naar het Bilio-wa- ter Laboratorium te begeven, waar de staf chemici maar al te gaarne inzage zou verleenen van een aan tal albums, bevattende duizenden ongevraagde geuigschriften uit alle deelen der wereld, die hoog opga ven van de voortreffelijke eigen schappen van Parkyns' Bilio-water. Deze laatste mededeeling ver wonderde Jim in hooge mate, aan gezien, volgens Parkyns' brief, het goedje nog niet aan de markt was gebracht; het scheen echter moge lijk, dat hij slechts op de toekomst vooruit was geloopen en in ieder geval, aangezien het adres van het Laboratorium nergens werd ont huld, leek er weinig kans te be staan, dat iémand op het aanbod in zou gaan. Maar dit was toch een hoogst eigenaardig geval. Die arme Par kyns; wat een schrik moest hij hebben gehad toen hij Lush' recept zag! Wel, hij moest de zaak maar met Lush bespreken, den genees heer waarvan hier sprake was, en hjj moest dan maar beslissi - hoe de brief beantwoord moest wor den. En nu Mary's brief, dacht Jim, met een verlangenden blik op het epistel. Maar neen, bij nader in zien, als hij zich nog even kon be dwingen, zou hij hem niet openen voor hij ging ontbijten. Zoo lang de brief nog dicht was, kon hij zich allerlei heerlijke beelden scheppen omtrent den inhoud, en hoewel er wilskracht voor noodig was om de enveloppe niet open te scheuren verleende, de onzekerheid en de zich onnoodig opgelegde kwelling hem een soort voldoening, die de brief zelf hem wellicht niet zou ge ven. Niet dat er op Mary's brieven, zooals op alles wat met Mary ver band hield, ooit iets aan te merken zou zijn, maar ach, die verschrik kelijke onbelangrijkheid van haar brieven voor iemand, die gretig zocht naar een teeken van aan moediging, of tusschen de regels iets van dien aard hoopte te zullen vinden. Dus ging hij zich eerst scheren, met Mary's brief voor zich tegen den spiegel gezet, en daarna volg de een kort, doch als gewoonlijk, door zang begeleid bad, waarna het overige deel van het toilet, als de waarheid gezegd moet worden, ta melijk verwaarloosd werd. Want ofschoon de eer hem gebood, na eenmaal het besluit genomen te hebben, het lezen van Mary's brief tot het ontbijt uit et stellen, schreef de eer niet voor, dat hij niet met pantoffels in de zitkamer mocht komen, of daar zijn vest niet mocht 139. Het leven was er onmogelijk geworden en de overgeblevenen waren genoodzaakt, die plek te ver laten. Zo verhuisden zij naar de andere kant van de maan. 140. Hier was het leven ook niet zo best, doch er was nog wat water en plantengroei en zo goed en zo kwaad als het ging, kon men hier blijven bestaan, al was het dan ook moeizaam. weet zeker, dat ten slotte alles voor jou weer in orde zal komen; maar ik kan me begrijpen, dat het een erge teleurstelling en een slag voor je is geweest. Ik wil niet zeggen, dat ik geloof, dat het je ooit een gevoel van voldoening moet hebben gegeven, te denken dat je slechts op den dood van je oom hoefde te wachten, om al zijn geld te krijgen, maar niemand zou het je kwalijk kunnen nemen als je gemeend had, waar hij steeds zoo veel voor je heeft gedaan, dat je een welgesteld man zou zijn, wanneer dit ooit ge beurde. Zelfs vader is het hierover met mij eens. En niemand zou het je euvel duiden, nadat jij je in den oorlog zoo goed geweerd hebt, als je een lange vacantie nam, alvo rens iets anders te ondernemen. Ik begreep wel, toen ik je gisteren bezocht, dat er iets was gebeurd, waarover je erg in het nauw zat. maar ik merkte, dat je er mij niet over wilde spreken. En vanmiddag zag ik, dat je nog steeds erge zor gen had; maar ik ben niet iemand die op vertrouwelijkheid aandringt, en dus wachtte ik geduldig tot ik alleen met vader in de coupé zat, om hem om een mogelijken uitleg te vragen. In het begin probeerde hij mi) met een kluitje in het riet te stu ren, maar natuurlijk moest hij ten slotte toch met de waarheid voor den dag komen. Nu Jim, wat jouw opinie ook geweest mag zijn, hoop ik, dat je vader's gezichtspunt zuil willen begrijpen, want ik ken jullie beiden heel wat beter, dan dat jul lie elkaar kent. Klaarblijkelijk had die arme vader het idee, dat jij mij zn je netten verstrikt had en met mijn diepste gevoelens speelde, daar dit ongeveer de eenige reden is, die menschen van zijn leeftijd kunnen bedenken, wanneer zij twee jongen menschen met elkaar zien omgaan, zonder oogenblikkelijk verloofd te raken. Toen hij dus gistermorgen in ae stad hoorde, dat je oom vrijwel zonder een cent na te laten overle den was, schijnt hij, indachtig aan het spreekwoord omtrent zachte 'heelmeesters, gemeend te hebben, drastische maatregelen te moeten nmen, om zijn onschuldige dochter uit den greep van een berekenend avonturier te redden. Het spijt mij, dat ik mijn vader moet voorstellen als zoo'n hopeloo- zén idioot, maar dit schijnt inder daad zijn gedachtengang te zijn ge weest, en nietttegenstaande dit al les, is het toch zoo'n goeierd. Ik zei hem natuurlijk, dat hij zich de hee le zaak verkeerd had voorgesteld en dat wij alleen maar goede vrien den waren en dit altijd zouden blijven en geloof me, binnen tien minuten verzekerde hij mij, dat hij al zijn invloed zou aanwenden, om je ergens een baan te bezorgen. Vader kennende, wilde ik niet direct zeggen: „Dus ik mag hem weer bij ons thuis vragen", want hoe goedgezind hij op dat oogen- -blik jegens jou was, is het niet raadzaam van hem te verlangen, dat hij een eenmaal gedane uit drukkelijke verklaring weer in

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6