DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. )EN 19 n} 20 Mussolini beschouwt het oorlogsgebeuren. Havenwerken en militaire doelen in Huil gebombardeerd. De Canadian Cruiser in den grond aeboord. VERDUISTERINGS- TIJDEN van 19.09 tot 8.36. Duitsche vliegeraanvallen in Cyrenaica. iledj8i boosd blik da der di sn gen ke ke len ling me min o on bo pa pe - ren ren sche sche stre stu ver ver e n. Ie bezigheid. meubel. concurrent, sch. ider 5 bedoeld n gehecht is. r in de tram >erde goederen. n. ti. >estaan. tkkelde vraag- estigen op. lerlei gebied. ssagier". i.) liefst zoo doch uiterlijk 12 uur aan den n de Alkmaar- ireeuwt; 5 en klinker, belem- muz.), jongens- oeding, laatste s inziens, num- te van, rivier in edele, vloeistof, ipper; 8 vergel- groot dichter, nr. goederen; 9 plaats in Dren- ïdrichting; 10 loll, grens, ruw, ium; 11 metsel- bloeiwijze; 12 :a, naaste bloed - lerszijde, pers. 13 bijl, metaal, Eng.); 14 Griek- schgereed'schap, igc15 verdie- iadplaats in Ita- ;n andere, kade; en 2de klinker, bevestiging, ri- isjesnaam, staaf; dgebaar, woede; ter in Utrecht ropeaan, viseh, 19 vat, nieuw, nd, titel, noot, d in Zuid-Hol- aangesprokene, G VAN EBRUARI 1941. :nt '|AP iMAL EN A :nbc e sa '|T O 'RAS tlKA .eek .ira R S j e| b 1 r a i s a r s| 1 t r el LOOS ARTE bat i KIEN OOR OL ST CA|E FEL T|EL A DO A PBO DIER EST nb HA |1. ig H AC a spar ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telei 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 46. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADF.MA. Twee bladen. Maandag 24 Februari 1941 „De laatste veldslag heeft slechts beteekenis." Engeland kan niet overwinnen. Rome, 23 Febr. (Stefani). In het Teatro Adriano heeft Mussolini vanmiddag een rede gehouden voor de Romeinsche fasces. Op weg naar den schouwburg, waar de Duce over vijven aankwam, werd hij levendig toegejuicht door »een geestdriftige menigte, die zich al geruimen tijd tevoren had opgesteld. In het Treatro Adriano, waar zich vele Italiaansche autoriteiten en ook de Duitsche ambassadeur bevonden, verwelkomde de fede rale secretaris van Rome den lei der van den Italiaanschen staat. Mussolini zet "hiér gekomen te zijn om den pols van de fascisten te voelen en het stilzwijgen te verbreken, dat hem dierbaar is, vooral in oorlogstijd. Wij zijn niet sinds acht maanden in oorlog. We zijn het al zes jaar, d. w. z. sinds 3 Januari 1935. Toen kwam het beroep van Franco, waaraan wij ons niet konden onttrekken. Het was onze plicht te hulp te komen. In werkelijkheid zijn wij in oorlog sinds 28 October 1922, toen wij in verzet kwamen tegen de plutocra tische, maconnieke, kapitalistische wereld. In September 1939 stonden wij aan den afloop van twee oor logen. Wij konden niet wachten tot wij geheel gereed waren, want de geschiedenis greep ons bij de keel. Italië dwong onmetelijke vijandelijke strijdkrachten tot wer keloosheid. Nadat Frankrijk ge vallen was, bleef vijand no. 1, waartegen wij zullen strijden tot onzen laatsten druppel bloed. Italië moest op steeds grooter afstand steeds moeilijker oorlogen gaan voeren. Tijdens de vier eerste oorlogsmaanden waren wij in staat den vijand zeer zware slagen toe te brengen. Het door het fascisme heroverde Lybië werd steeds beschouwd als een zeer belangrijk strategisch punt. Tusschen 1 October 1937 en 31 Januari 1941 werden meer dan 14.000 officieren naar Lybië gezon den en meer dan 356.000 soldaten en er werden twee legers gevormd, het vijfde en het tiende. Ook wer den 1900 van de nieuwste kanon nen van alle kalibers naar Lybië gezonden met meer dan 15.300 machinegeweren, 11 millioen gra naten, meer dan een milliard pro jectielen voor handvuurwapenen, 24.000 ton kleedingstukken en 759 pantserwagens. Deze cijfers toonen aan, dat aan de voorberei ding aandacht wordt besteed. De soldaten, die in het rijk strijden zonder hoop op versterkingen, zijn de afgelegensten, maar zij zijn ons het naast. Op 9 December begon de veldslag, die ons eenige dagen voor was en de vijand te Benghasi bracht. Wij liegen niet, zooals de Engelsche huichelaars. Wij hebben met hardnekkigheid, vaak met woede weerstand geboden. Wij zullen steeds de waarheid spreken en elke vervalsching afwijzen. De gebeurtenissen van deze laatste maanden hebben onzen haat slechts verscherpt, hetgeen noodzakelijk is. Het laatste Engelsche bolwerk op den Balkan was Griekenland en dit wüde geen afstand doen van j nts^e garantie. Het was noodzakelijk dit onder de oogen te zien en op dat punt was de over eenstemming tusschen alle verant woordelijke militairen volkomen. De Italiaansche soldaten in Albanië schreven roemrijke bladzijden van legendarische beteekenis, die op de geheele wereld indruk maakten. De reeksen verliezen zijn hier groot. Weldra komt de lente en daarmede het mooie weer. Ook de Engelsche verliezen zijn aanzien lijk. Het is bespottelijk te beweren dat de Engelschen 2.000 man aan verhezen hadden. Sinds 11 November zijn de oorlogsgebeurtenissen tegen ons geweest. Het is altijd zoo geweest. Rome verwoest Car- tago en deed het van de we reldkaart verdwijnen, De kracht, waarmde wij ons her stellen, is ontzaggelijk. De laatste veldslag heeft slecht beteekenis. Mussolini (Archief) De overwinning van de as is volstrekt zeker. Engeland kan niet overwinnen. Wat er ook geschiedt, Italië zal tot aan het einde aan Duitschlands zijde marcheeren. Dit bondgenoot schap tusschen twee volken en twee revoluties is bestemd om op deze eeuw zijn stempel te drukken. De samenwerking tusschen de beide gewapende machten is ge grondvest op kameraadschap en hartelijkheid. De Duitschers we ten, dat Italië den druk van twee millioen soldaten en enorme lucht en artillerie strijdkrachten door staat. De houding van de Duitsche soldaten op Sicilië en Libye is vol strekt volmaakt en een sterk leger en een sterk volk waardig. De strijdkracht van Duitschland is niet.verminderd, maar vermeer derd. Zijn verliezen aan man schappen en materieel zijn mini maal. In de eerste plaats ligt het bevel in de sterke handen van den Führer, die eerst gemeen soldaat was en naderhand aan zijn volk een hooge irevolutionnaire vlucht wist te geven. In de tweede plaats is het Duitsche wapentuig oneindig superieur aan het Engelsche. In dien men in de derde plaats Oost- Europa in vogelvlucht beschouwt, dan is het vrijwel geheel tegen Engeland. In de vierde plaats heeft in tegenstelling tot den oorlog van 19141918 het Engelsche blok in het geheel geen beteekenis. In de vijfde plaats is het moreel van de volken van de as superieur aan dat van de Engelschen. De as strijdt voor de overwinning, Engeland om in het leven te blijven. Het is idioot over een afzonderlijken vre de te spreken. Het is onmogelijk het moreel van het Italiaansche volk te verzwakken, ondanks al die bombardementen op steden. Ten zesde staat Engeland alleen en roept Amerika dringend te hulp, maar het is noodig, dat deze hulp zoodanig is, dat zij de macht van Duitschland overtreft.. Ten zeven de: wanneer Engeland verslagen is, is de oorlog uit. Ten achtste heeft Italië ëeen rol op het eerste plan. Zijn bewapening vermeer dert zich van dag tot dag, dank zij de offers van zijn arbeiders. Ten negende is Italië ëer trotsch op, dat het gewaagd heeft zich met Groot- Brittannië te meten. Volken wor den groot indien zij moed hebben. Ten tiende zouden de Engelsche legers om te kunnen overwinnen het vasteland moeten overweldi gen, waaraan geen enkele En gelschman ook maar denkt. De inleiding van de Vereenigde Staten van Amerika is gebaseerd op de leugens van een aanval van de as op Amerika. Een inval in Amerika is een belachelijke fan tasie. In u heb ik tot het geheele Italiaansche volk willen spre ken, dat volk, dat werkt. Het fascistische Italiaansche volk verdient de overwinning en zal haar behalen, want het draagt de offers, waarvoor het gesteld wordt, met voorbeeldige waar digheid. De overwinning van Italië is vrede en rechtvaardig heid. De rede van den Duce, die dikwijls onderbroken werd door toejuichingen en indrukwekken de ovaties, werd met een ont zaggelijk geestdriftig gejuich ontvangen. Vliegveld in Oost Engeland aangevallen. Het Duitsche legerbericht. Berlijn, 23 Februari. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: Ten N.W. van de Hebriden zijn den 19den Februari behalve de in het Weermachtbericht van 20 Fe bruari genoemde, nog twee groote koopvaardijschepen van den vijand door bommen zoo zwaar getroffen, dat zij als verloren kunnen worden beschouwd. Den 22sten Februari konden in hetzelfde zeegebied een schip van TOO'O tort, door bommen tot zinken gebracht en twee groote koopvaardijschepen beschadigd worden. Lichte gevechtsvliegtuigen heb ben een vliegveld in O. Engeland aangevallen en een hangar alsmede vier op den grond staande vliegtui gen vernield. Vliegtuigen der ge wapende verkenning hebben een fabriek in Noord-Schotland ge bombardeerd en met de boordwa- pens een troepenikampemenit, ver scheidene goederentreinen en ge- notriseerde kolonnes in Zuid- Engeland aangevallen. In den afgeloopen nacht hebben ;evechtsvliegtuigen ondanks de on gunstige weersgesteldheid de ha venwerken en strategische doelen in Hull met goed gevolg met bom men bestookt. In het Middellandsehe zeegebied hebben Duitsche gevechtsvliegtui gen bommen van middelbaar kali ber geworpen op een klein oorlogs schip, op een groot koopvaardij schip en op de havenwerken van Benghasi. In het gebied ten Z. van Ageda- bia zijn twee vliegvelden en troe penconcentraties met succes met bommen en boordwapens bestookt. De vijand heeft noch op den 22sten, noch in dien nacht van 22 op 23 Februari boven Duitsch •ijfesgefoied gevlogen. In het tijdvak van 15 tot 22 Fe bruari zijn in luchtgevechten en door luchtdoel- en marineartillerie 32 vijandelijke vliegtuigen neerge schoten, terwijl bovendien talrijke vijandelijke vliegtuigen op den be- ganen grond werden vernield. In dezelfde periode toedroegen de Duitsche verliezen 15 vliegtuigen. Duitsche vliegtuigen in actie. Berlijn, 22 Febr. (D.N.B.) Lichte Duitsche gevechtsvliegtuigen heb ben Zaterdag overdag een aanval op het vliegveld Manston onderno men. De vliegers zagen duidelijk de vernietiging van vier voor de han gars staande vliegtuigen. Een ge bouw van de luchthaven kreeg eveneens eeraige bomtreffers en geraakte in brand. Een Duitsch verkenningsvliegtuig werd, naar het D.N.B. verneemt. Zaterdag boven de Noordzee door twee Britsche machines van het type Bristol-Blenheim aangevallen. Er ontstond tusschen de zware vliegtuigen een luchtgevecht, in welks verloop het den Duitschen verkenner gelukte een der beide Britsche machines neer te schieten. Het tweede Engelsche toestel brak daarop den strijd af en vloog in de richting van Zuid-Engeland weg. Het Duitsche vliegtuig is behouden op zijn basis teruggekeerd Luchtaanval op Benghasi. Berlijn, 23 Februari (D.N.B.) De Duitsche luchtmacht heeft naar het D N.B. verneemt, Zaterdagavond in de haven van Benghasi een Britsche monitor aangevallen. Het schip kreeg een voltreffer midscheeps en eeni andere bom ontplofte naast den scheepswand. Een schip van 10.000 brt. wérd met goed gevolg met bommen van middelzwaar kaliber bestookt, terwijl andere bommen de pier en kadeinstallaties troffen. Omtrenrt verdere acties, die de Duitsche luchtmacht gisteren heeft ondernomen, verneemt het D.N.B. nog, dat een bommenwerper ten N.W. van de haven Bournemouth een voorraad munitie in een muni tiedepot tot ontploffing heeft ge bracht. Van het vliegtuig uit werd waargenomen hoe groote hoeveel heden munitie ontploften en rook- en vuurzuilen de hoogte in schoten. Hetzelfde vliegtuig bombardeerde in hetzelfde gebied troepenkampe- menten en beschoot goederentrei nen en autocolonnes met de boord wapens. Ook in het Middellandsehe zee gebied werden Zaterdag Engelsche vliegvelden door Duitsche ge vechtsvliegtuigen met succes met bommen bestookt. Twee op den grónd staande vliegtuigen werden vernield en verscheidene hangars brandden af. Dit vliegtuig beschoot op den terugweg een korps kameel ruiters en troepenconcentraties in de woestijn. De verkenningsvliegtuigen van de Duitsche luchtmacht strekten zich Zaterdag uit tot de Noordpunt van Schotland. De schijnwerpers van een vuurtoren in de Pentland Firth werden door machinegewees- vuur vernield, terwijl een fabriek in de nabijheid der kust door twee bommen zwaar getroffen werd. Berlijn, 23 Febr. (D.N.B.) Duit sche jachtvliegtuigen zijn vandaag in den loop van den dag tot ver boven het Britsche eiland doorge drongen, zonder dat het tot om vangrijke gevechten in de lucht is gekomen. Vrij groote groepen Britsche jagers werden wel waar genomen, doch deze vermeden een gevecht. Toch werd er nog een afzonderlijk gevecht geleverd, waarbij een Britsch vliegtuig van het type Spitfaire werd neerge schoten. De Duitsche afdeelingen keerden zonder verliezen terug. De luchtaanvallen op Engeland. Berlijn, 24 Febr. (D.N.B.) De Londensche berichtendienst maakt bekend, dat in den af geloop en nacht de Duitsche vliegers op verscheidene plaatsen in Engeland aanvallen hebben gedaan, hoofd zakelijk in het noordoosten, oosten en zuid-oosten van Engeland. In Londen is twee maal luchtalarm gemaakt. Het schip voerde de Amerikaansche vlag. Berlijn, 22 Febr. (D.N.B. „Op den Ir.dischen Oceaan hebben Duitsche zeestrijdkrachten den gewapenden Britschen koopvaarder Canadian kruiser, groot 7178 brt. tot zinken gebracht. Het schip had als camou flage de vlag der Ver. Staten ge- heschen en Amerikaansche merk- teekens op den scheepswand ge schilderd" zoo meldde het weermachtbericht. In dit verband wordt van be voegde zijde aan het D.N.B. mede gedeeld: Dit voorval is een teeken des tijds. De camouflage heeft het schip niets gebaat. De identiteit van het verkapte Britsche schip is vastge steld en de Britsche koopvaardij werd een waardevol schip van ruim 7O'OO brt. armer. De Canadian krui ser behoort volgens Llyods register aan de Canadian National Steam ship Company en hoort thuis in Kalifax in Nieuw-Schotland. Het schip is onder Britsche vlag gere gistreerd. Het incident is in verschillende opzichten ophelderend. De Britsche scheepvaart voelt zich op de we reldzeeën niet meer veilig en kruipt weg achter een neutrale vlag. Der gelijke misleidingsmanoeuvres zul len de Engelschen nauwelijks kans- vol achten. Daarom komt de vraag op, of de Engelschen een dergelijke vlaggengwendelarij in scène zetten in de hoop, dat daaruit bij gele genheid eendgerlei verwikkeling tusschen Duitschland en een neu trale mogendheid voortvloeit. Wanneer het voorbeeld van de Canadian kruiser school mocht maken, zou het een zaak der Ame rikanen zijn om er zorg voor te dragen, dat het misbruik van de Amerikaansche vlag door Britsche gewapende koopvaarders de veilig heid van de vreedzame Amerikaan sche scheepvaart niet benadeelt. Van dit zakelijke gezichtspunt beschouwd, doet zich de interes sante factor voor. dat Canada zich klaarblijkelijk onder de vlag van de Ver. Staten veiliger voelt dan onder de Britsche vlag. EEN METEOOR BIJ FIUME IN DEN GROND GESLAGEN. Milaan, 23 Febr. (D.N.B.) Gister avond om half elf is in de nabijheid van Fiume een meteoor neergeko men. Met luid gedreund kwam het hemellichaam, dat bij zijn val een helder spoor aan den hemel achter gelaten had, op een heuvel in de omgeving van de stad terecht. Ter stond ging 'n groote massa nieuws gierigen op zoek, doch wegens de heerschende duisternis heeft men de meteoriet 's nachts nog niet kunnen vinden. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 24 Februari op 7.36 onder 17.40. Nieuwe Maan 26 Februari. Een aanval in het Djoeba-gebied afgeslagen. Italiaansch legerbericht. Rome, 23 Februari. (Stefani) Het 261ste weermachtbericht luidt: Van het Grieksche front niets belangrijks te melden. Onze forma ties bommenwerpers hebben ver scheidene malen met goed gevolg een der vijandelijke vlootbases aan gevallen. Een vliegtuig is niet teruggekeerd. In Noord-Afrika van het land- front niets 'belangrijks te melden. Vliegtuigen van het Duitsche vlier gerkorps hebben aanvallen in duik vlucht ondernomen op schepen, welke in een der havens van Cyrenaica lagen. Een schip werd door bommen van zwaar en mid delzwaar kaliber getroffen. Op den 21 sten overdag hebben Duitsche vliegtuigen een der vliegtuigbases en een der havens van den vijand hevig gebombardeerd. Bovendien hebben zij troepenicolonnes doel treffend met mitrailleurvuur be stookt. In Oost-Afrika is in het gebied van Camceua (Erythrea) een vij andelijke aanval afgeslagen. In het gebied van de Beneden-Djoeba is op een gemotoriseerde colonne, die getracht had, onze stellingen te Tartoa. te naderen, een tegenaanval ondernomen door een onzer batal jons Amhara, waardoor de vijand gedwongen was, zich met gevoelige verliezen terug te trekken. Vijan delijke vliegtuigen hebben een plaatsje in Godjam gebombardeerd zonder belangrijke schade aan te. richten. Een vijandelijk vliegtuig is door het afweergeschut neerge haald. In het gebied van de Bene den-Djoeba is nog een vliegtuig door onze jagers neergeschoten. Tijdens den luchtaanval op Mas- saoea, waarvan in het weermacht bericht van gisteren sprake was, heeft het afweergeschut twee Brit sche vliegtuigen neergehaald. Op den Atlantischen Oceaan heeft een duikboot een vijandelijk tank schip van 6500 ton getorpedeerd en tot zinken gebracht. DE BIRMA-WEG VERSPERD. Japansche vlootbasis in Indochina, 23 Febr. (Domei). De persafdeeling van de Japansche vloot in de Zuid- Chineesche zee heeft in een com munique meegedeeld, dat de Bir- ma-weg daar waar hij den boven loop van de rivier de Mekong kruist, volkomen versperd is, aan gezien de bruggen bij Koengwo door de luchtbombardementen ver nield zijn. Volgens de waarne mingen van verkenningsvliegtuigen ziin er geen teekenen, die er op wij zen, dat de beide hangbruggen her steld worden. Japansche vliegtui gen hebben ook weder de Hoei- tceng-brug over de rivier de Sal- wifn gebombardeerd. SPAANSCHE MINISTERRAAD BIJEEN. Madrid, 23 Febr. (D.N.B.) De Spaansche ministerraad, die giste ren onder voorzitterschap van Franco bijeen is gekomen, heeft zijn besprekingen in den loop van den avond beëindigd. De minister van buitenlandsche zaken Serrano Suner heeft uitvoerig verslag uit gebracht over den internationalen toestand. De ministerraad heeft ver scheidene wetten goedgekeurd. Zoo zullen o.a. 660 politieke gevangen in vrijheid worden gesteld. Voor de Spaansche werkloozen is 2 mil lioen pesetas beschikbaar gesteld Voor de slachtoffers van de ramp te Santander is eenzelfde bedrag uitgetrokken. OORLOGSMAATREGELEN IN TONKIN. Hanoi, 23 Februari (Domei). De Japansche autoriteiten in Indo- China slaan met toenemende be zorgdheid de oorlogsvoorbereidin gen gade, die de Fransche autoritei ten in Tonkin treffen. De gouver neur-generaal, vice-admiraal Jean Decoux, heeft aan alle prefecten in Tonkin de volgende instructies ge geven: 1 zich met het oog op het „nade rende gevaar" op alle mogelijk heden voor te bereiden. 2. Aan alle lichamelijk geschikte jongemannen order te geven, zich gereed te houden voor een mogelijke mobilisatie voor de burgerlijke verdediging. 3. Rapport uit te brengen over de voorraden levensmiddelen en landbouwproducten. Tachtig Fransche vliegers, die onlangs te Haiphong zijn aange komen zijtn op de na-bij Saigon ge legen bases ingedeeld. Voorts wordt ?lken dag Fransch oorlogsmateriaal van Haiphong naar Hanoi gezonden. DAGORDER AAN HET ROODE LEGER. Geen enkele gebeurtenis mag Rusland verrassen. Moskou, 22 Febr. (Tass). Ter gele genheid van den 23en verjaardag van het roode leger en de marine, heeft admiraal Koetsnetsof, de volks commissaris van marine, een dag order uitgevaardigd, waarin hij o.a. zegt: Sinds 23 jaar bewaken het roode leger en de marine de gren zen van het Sovjetland. Het vorige jaar was gekenmerkt door nieuwe roemrijke overwinningen der wape nen van de Sovjet-Unie. Voor de marine was het afgeloopen jaar een tijdperk van voortdurenden groei en versterking. De vlootstrijdkrachten worden steeds weer aangevuld met nieuwe oorlogsbodems van alle klas sen, uitgerust met de modernste technische inrichtingen. Het pro gram van aanbouw voor de Russische vloot wordt met succes uitgevoerd. De verdediging der zeegrenzen van ons land wordt steeds sterker en vei liger. Met de bereikte resultaten kunnen wij rns echter niet tevreden stellen. De .gevechtssterkte van de vloot moet steeds toenemen. De hui dige internationale toestand vereischt uitstekende effectieven voor de ma rine en voortdurenden arbeid om de opleiding op te voeren, geen enkele gebeurtenis mag ons verrassen. Alle vlootoefeningen moeten plaats heb ben in een situatie welke de werke lijkheid steeds meer nabij komt. Overeenkomstig de besluiten van het 18e partijcongres zal onze industrie zich verder on. wikkel en. Dit betee- kent, dat de marine binnenkort nog volmaaktere wapenen zal krijgen. Tenslotte wenscht admiraal Koets netsof de matrozen, aanvoerders en politieke opleiders geluk met den 23en verjaardag van bet roode leger en de marine. Dagorder van Timosjenko. Moskou, 23 Febr. (D.N.B.) De com missaris van oorlog maarschalk Timosjenko, heeft ter gelegenheid van den 23sten verjaardag van het roode leger en de roode vloot een dagorder tot het Sovjet-leger gericht waarin hij met het oog op den tegen- woordigen internationalen toestand als belangrijkste taak de verdere on vermoeide oorlogsopleiding der troe pen noemt. Stierenvechter overleden. (D. N.B.) - Na een langdurige ziekte is te Cordova de populairste Spaan sche stierenvechter, Guerra Bejara- no, overleden. Hij werd ook bijzon der gewaardeerd in Mexico, op Cuba en in Peru..

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1