WAT NU? PAM BIJ DE MAANAPEN. Herkeuring van oude films. BUITENLAND FEUILLETON TWEEDE ELAD. Het departement van volksvoor lichting en kunsten deelt het vol gende mede: Met ingang van 1 Mei a.s. zullen alle keuringskaarten van films, ge dateerd vóór 1 Januari 1937, ongel dig worden verklaard. Films, welke vóór of op 31 December 1936 door de filmkeuring zijn toegelaten en thans nog voor vertooning in aan merking komen, moeten voor 30 April a.s. opnieuw ter keuring wor den aangeboden en kunnen slechts vertoond worden, indien zij voor zien zjjn van een nieuwe keurings- kaart. Deze maatregel is genomen ter vergemakkelijking van de controle op de uitvoering van het besluit van 19 Juli 1940, waarbij bepaald werd: In het bezette Nederlandsche ge bied mogen films slechts vertoond worden, die 1. In het bezette Nederlandsche gebied zijn vervaardigd en na 14 Mei 1940 door de censuur zijn goed gekeurd; 2. In het Groot-Duitsche rijk met inbegrip van het protectoraat Bo- hemen en Moravië zijn vervaardigd en na 31 December 1936 door de censuur zijn goedgekeurd; 3. In het gebied van het Groot- Duitsche rijk voor de vertooning zijn vrijgegeven. Bij aanbieding van films voor herkeuring moet het bewijs wor den overgelegd, dat de betreffende films onder bovenvermelde groe pen vallen. Deze bepaling geldt ook voor niet-aangeslotenen bij den Neder- landschen bioscoopbond, die films in het openbaar doen vertoonen. ENQUETE PAPIERWOL. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart heeft bepaald, dat een ieder, die papierwol vervaar digt of doet vervaardigen, alsmede een ieder, die een machine of in stallatie bestemd tot of geschikt voor de vervaardiging van papier wol bezit, te zijner beschikking of voorhanden heeft, verplicht is over eenkomstig de bepalingen van de ze beschikking, hiervan opgave te doen aan den directeur van het rijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen, Paleisstraat 7 te 's-Gravenhage. Invul-formulieren worden op aanvrage gratis verstrekt door het genoemde rijksbureau en moeten uiterlijk binnen 6 dagen na den dag van inwerking treding van de ze beschikking aldaar worden aan gevraagd. De indiening der formu lieren moet geschieden binnen 3 dagen na den dag, waarop deze van het rijksbureau werden ontvangen. HET AGRARISCH FRONT ROEPT OP TOT „ERZEUGUNGS- SCHLACHT". Naar het A.N P. meldt heeft het Nederlandsch Agrarisch Front een actie ingezet, waarbij de boeren wor den aangemoedigd tot een zoo groot mogelijke productie in 1941, in de eerste plaats voor het eigen volk. Nu de invoer van overzee, zooals we dien vóór den oorlog kenden, is afgesloten, moet, aldus het N.A.F., alles in het werk worden gesteld om met eigen middelen in de behoeften van de Nederlandsche bevolking te voorzien. Het N.A.F. acht daartoe noodig het bebouwen van allen daarvoor ge- schikten grond met broodgraan en aardappelen; de grootst mogelijke zorg voor de weiden: tijdig en vol doende bemesten, regelmatig en vaak omweiden, tijdig hooien, ensilage; het zoo hoog mogelijk op voeren van den verbouw van stop pelgewassen; de uiterste zorg voor teelt, voeding en verpleging van onze landbouw-huisdieren, teneinde de productie van dierlijke eiwitten en vetten zoo hoog mogelijk op te voe ren. In de dagelijksche persconferentie ■MSB van het rijkscommissariaat heeft gis teren dr. F. E. Posthuma een rede gehouden naar aanleiding van een artikel van Staatssekretar Herbert Backe over den „Erzeugungsschlacht" Deze is ingezet op grond van de er varingen van den vorigen wereld oorlog. Bovendien kwam hierbij de voederkwestie. T.a.v. de levensmid delenvoorziening der bezette gebie den zegt Backe: Duitschland kan er niet aan denken zijn eigen behoeften in gevaar te brengen door. leveringen aan landen, die door eigen schuld voor Engeland zijn gaan vechten. Maar, voegt hij hieraan toe, het schaarsch worden van de levensmid delen in deze landen overdrijft men. Van 19161920 heeft men in Duitschland zich tevreden moeten stellen met rantsoenen, die de helft en nog kleiner waren dan de klein ste rantsoenen thans zijn in de be zette gebieden en moest toen nog twee en een half jaar oorlog voeren. En tenslotte, aldus Backe, behoeven deze landen, dcor de blokkade van levensmiddelentoevoeren, niet te verhongeren als het produceeren van levensmiddelen op goede wijze bevorderd, georganiseerd en geleid wordt. Daartoe is een principieele verandering in de methoden van het verleden en een gedwongen veran dering van de structuur noodig. Naar mate het aantal volken, dat zich op deze houding instelt, grooter is, bestaat voor den landbouw in Europa de mogelijkheid om weder terug te winnen wat in de verloopen tientallen jaren van liberale-econo- mische ontwikkeling verloren is. Backe becijfert dan dat een vol doende broodgraanproductie bij een kleine vermeerdering in Europa mo gelijk is. Volgens Staatssekretar Backe kan Flankrijk, waar 5 a 6mil- lioen H.A. land braak ligt, zeker voor de aanvulling van de tarwe zorgen. Voor haver en gerst bestaat evenmin zorg Er is behoefte aan 23 millioen ton mais en er wordt 19 millioen ton voortgebracht. Wat den voedergraan- balans betreft liggen de getallen aldus: Er is behoefte aan 63 millioen ton tegen een productie van 56 mil- iioen ton. Hier ligt een probleem, waarbij dan nog de behoefte aan toevoer van veekoek uit oliehouden de zaden komt. De Erzeugungsschlacht in Duitsch land heeft intusschen wel bewezen, dat het geen onmogelijk probleem is om het gat, dat nog bij de voeder middelen voorziening bestaat, op te vullen. Ook de voorziening van het vaste land van Europa met suiker en aard appelen is geen noemenswaard pro bleem. Op het gebied van het vetvraag- stuk moet echter ernstig aangepakt worden, zal de voorziening van de volken van Europa met vet zoodanig kunnen zijn als deze volken tot nu toe verbruikten. Het vetprobleem, dit heeft de Erzeugungsschlacht wel ge leerd, is in hoofdzaam een voeder probleem. Er moet dus gestreefd worden naar een vermeerdering van cte productie van voedermiddeleri. De conclusie is, dat het technisch mogelijk moet zijn een groot deel van de gaten, die in de Europeesche voedingsmiddelenvoorziening tot nu toe door invoer gevuld werden, door vermeerdering van de productie te vullen. In Nederland moet volgens Backe een verandering in de struc tuur plaats vinden. Door uitbreiding van den verbouw van hakvruchten moet de afhankelijkheid van voeder- invoer uit het buitenland belangrijk verminderd worden. De hooge trap, waarop de intensieve cultuur in deze landen staat en de gunstige natuur lijke voorwaarden zullen het gemak kelijk maken de verandering in het bedrijf hier te voltrekken, vooral omdat de afsnijding van de wereld markt in deze richting dwingt en bovendien de hoeveelheid vee het beschikbare voedsel te boven gaat. Het karakter van veredelingsland moet behouden blijven. Alles zal in het werk moeten worden gesteld, om de productie te verhoogen en daardoor het vetvraagstuk nader tot een oplossing te brengen. DE KELLNER BETAALT MAAR AL TE VAAK DE OMZET BELASTING. Beroep op publiek. Naar de persdienst van bet N.V.V. mededeelt, zijn bij den bij het ver bond aangesloten „Nederlandschen bond van hotel-, café- en restau- rantpersoneel" verschillende feiten bekend geworden, waaruit kan blijken, dat de heffing van de om zetbelasting in vele gevallen een on-gunstigen invloed uitoefent op de door 't publiek gegeven fooien, die, naar bekend, in wezen het loon van den kellner uitmaken. Het N.V.V. doet daarom een dringend beroep op de welwillend heid en medewerking van het publiek om de fooiberekening dus danig te stellen, dat het bestaan van den kellner niet wordt ver slechterd. HOE DïSTRIBUTIELUISTERAARS HUN BIJDRAGE MOETEN BETALEN. Over de eerste drie maanden van dit jaar dienen de aangeslotenen bij de radiodistributie hun luisterbij drage op dezelfde wijze te betalen als de andere radio-luisteraars: door het plakken van radiozegels of door storting of overschrijving op gironummer 400200. Daarna wordt echter voor de d'istributieluisteraars een nieuwe regeling van kracht. Zij behoeven voor de verdere termijnen niet meer zelf voor de betaling der luisterbij drage te zorgen, doch deze wordt door de distributiecentrale, waarbij zij zijn aangesloten, tegelijk met de kosten van het distributie-abonne ment bij vopruitbtaling bij hen ge- ind. De weekabonnee's betalen met ingang var. de week, welke met 16 Maart begint, 0.17 meer, de maandabonnee's met ingang van 1 April 0.75 meers Voor hen, die door middel van de giro reeds over een langeren ter mijn dan drie maanden hebben be taald, begint de ining der luister bijdragen natuurlijk evenredig ter. Hiervoor is echter noodig, dat de desbetreffende, onder overleg ging van de girostrook, daarvan aan de distributiecentrale, waarop hij is aangesloten, kennis geeft. DISPENSATIEVERBOD TOT VERBRUIKEN VAN VERF. De directeur van de sectie verf en verfgrondstoffen van het rijks bureau voor chemische producten maakt bekend, dat bij beschikking van 26 Februari 1941 van den secre taris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheep vaart de verf- en verfgrondstoffen- beschikking 1940 no 1 in dien zin is gewijzigd, dat hetthans aan een ieder, dus zoowel aan schilders, aan industrieele ondernemingen als aan particuliere personen, verboden is zonder vergunning van genoemden directeur verf te gebruiken, te ver bruiken, te bewerken of te verwer ken. Onder verf wordt in dit verband verstaan alle gereede verfproduc ten in den ruimsten zin van het woord, zooals b.valle soorten aan gemaakte verven, verf dik in olie, lakverven, lakken, vernissen, stop verf, plamuur, bevens drukinkt. Van het bovengenoemde verbod wordt echter tot wederopzegging toe algemeene dispensatie verleend. 1. Aan een ieder, die drukinkt ge bruikt, verbruikt, bewerkt of ver werkt; 2. Aan een ieder, die verft, uit gezonderd drukinkt, ^gebruikt, ver bruikt, bewerkt, of verwerkt, on der voorwaarde, da hij bij het ge bruik en verbruik dezer producten het door genoemden directeur daarvoor vastgestelde voorschrift in acht neemt. Dit voorschrif (voorschrif no. 1 voor de uitvoering van schilder werken) is op aanvraag kosteloos bij de sectie verf en verfgrondstof fen van het rijksbureau voor che mische producten, Koningskade 15, 's-Gravenhage, te verkrijgen. DE ONREGELMATIGHEDEN TE ABCOUDE. Voeder voor veestapel die niet bestond. Inzake de fraude bij de coöpe ratie „Abcoude" vernemen wij nog het volgende: Eenigen tijd geleden kreeg een veehouder in den Haarlemmer meerpolder bezoek van eenige amb tenaren van den centralen crisis- contröledienst. Deze ontdekte, dat een partij sojaboonen, ver boven den officieel vastgestelden prijs was ingekocht en dat dit veevoeder bui ten de distributie geleverd was door de coöperatie „Abcoude". Bij een onderzoek op het bureau van den provincialen voedselcom- missaris in de provincie Utrecht, kwam aan het licht, dat het r.k. kerkbestuur te Abcoude indertijd een beschrijvingsbiljet had inge diend, onderteekend door den heer B., den gearresteerden directeur van de coöperatie. Het r.k. kerkbestuur te Abcoude bleek echter nimmer over vee te hebben beschikt, zoodat B. niet alleen het beschrijvingsbil jet doch ook de registratiekaart vervalschte. Toen B. in December vernam, dat een verplichte vee- leverantie ten behoeve van de voed selvoorziening in het leven werd geroepen, voorzag hij dat alles zou vast loopen. Dezelfde stal zou dan een dubbel aantal runderen verplicht moeten leveren. Eind November stelde hij den voedsel- commissaris er van in kennis, dat hij ontdekt had dat hij zijn veesta pel in Noordholland had behooren op te geven. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. Door trein gegrepen. - Gisteren is de vrachtrijder Tijssen, die met een ledige auto den onbewaakten over weg te Heerde passeerde, door een goederentrein gegrepen. Deman'was op slag dood. De auto werd geheel vernield. Chauffeur verdronken - De 53- jarige chauffeur J. Vermeulen uit Vreeland is gisteravond met zijn fiets in een langs den weg loopende sloot onder Loosdrecht te water ge reden en verdronken. DE TOESTAND VAN EX-KONING ALFONS. Rome, 27 Februari (D.N.B.) De voortdurende achteruitgang in den toestand van den vroegeren Spaan- schen koning Alfons XIII in de laat ste 24 uur en de herhaalde hart aanvallen hebben, naar vernomen wordt, geleid tot een toestand van diepe uitputting van den patient. Gisteren mocht de ex-koning geen bezoek meer ontvangen. AMERIKAANSCHE LEVENS MIDDELEN VOOR SPANJE. Madrid, 27 Febr. (Stefani). De Noord-Amerikaansche commissie, die belast is met de verdeeling in Spanje van de door het Amerikaan- sche Roode Kruis aangeboden levensmiddelen is te Cadix aangeko men met de eerste lading, die onder de steden Cadix, Sevilla en Barcelo na verdeeld zal worden. Onder deze- zending bevinden zich ook 40.000 ampullen voor inenting tegen diph- terie. In Maart zullen nog twee schepen met levensmiddelen aankomen, be stemd voor Almeria en Malaga. „DER SIEG IM WESTEN" TE ANKARA. Ankara, 26 Febr. (A.N.P.) De Duitsche ambassadeur te Ankara, von Papen, heeft een maaltijd aange boden ter eere van den Turkscher. minister-president, Saydam, den mi nister van buitenlandsche zaken, Sa- radjogloe, en een aantal andere mi nisters en vooraanstaande personen. Daarbij werd het documentaire ge deelte van de film „Der Sieg im Westen" vertoond. De film maakte een diepen indruk op de Turksche heerén. HET NIEUWE FRANSCHE KABINET. Parijs, 26 Febr. (D.N.B.) Het blad „Les Nouveaux Temps" schrijft over de reorganisatie der Fransche regeering, dat het nieuwe kabinet een eigenaardige structuur bezit. Deze structuur brengt mede, dat de sociale politiek van nu af aan af hangt van den minister van finan ciën en economische zaken en dat de staatssecretaris voor jeugd en op voeding ressorteert ondër den mi nister van oorlog. In de nieuwe re geering vindt men de vertegenwoor digers der groote banken en in dustrieën. Er is slechts een gebied, dat aan de heerschappij van de trusts is ontgaan, nl. het departe ment, dat admiraal Darlan onder zijn hoede heeft genomen. Zijn drie voornaamste medewerkers zijn mannen van groote waarde en on betwistbare intelligentie. De Paris Soir constateert, dat het de negende maal is sedert het on derteekenen van den wapenstil stand, dat de regeering Pétain van samenstelling verandert. Parijs niet voldaan over nieuwe regeering te Vichy. Parijs, 26 Februari (D.N.B.) In de kringen der nationale vc-lksbeweging weigert men, het nieuwe kabinet te Vichy te zien als kabinet van samenwerking en van de lijn van Montoire. De stemming der beweging blijkt o.a. uit een artikel in de Oeuvre waarin gezegd wordt, dat het nieu we kabinet te Vichy slechts eeri compromis beteekent. Het blad valt vooral den minister van economische zaken en financiën Bouthillier aan en schrijft, dat de gewezen kabinetschef van Reynaud de laatste is, die in aanmerking komt om een poLitiek van Montoire te voeren. Voorts worden ook de minister vrn landbouw Caziot, de staats secretaris van arbeid Belin er. de stc atssecretaris voor het gezin en de volksgezondheid Chevalier als ver werpelijke oompromisc.plossingen bestempeld. HET BEZOEK VAN EDEN AAN TURKIJE. Istanboel, 26 Februari. (D.N.B.) De bladen bevatten bijzonderheden over het bezoek van Eden en Dill aan Ankara, dat in Turkije vol komen bij verrassing is gekomen en pas op het laatste oogenblik van Engelsche zijde is aangekondigd. Het gezelschap bestaat uit zeven personen. De aankomst van den extra-trein geschiedde hedenoch tend te Ankara om 11 uur. In den loop van den dag zullen bezoeken gebracht worden aan den minister president en den minister van bui tenlandsche zaken, alsmede aan vooraanstaande Turksche militaire personen. DE BESTRIJDING VAN DEN SMOKKELHANDEL IN BELGIE. Brussel, 26 Febr. (D.N.B.) Het centrale bureau voor het toezicht op de levensmiddelen deelt thans mede, dat bij de groote razzia, die eenige dagen geleden te Brussel is gehouden, meer dan 400.006 eieren, 30.000 kg vleesch, 10.000 kg koffie en verscheidene duizenden liters spijsolie in beslag zijn genomen. Op de meest verschillende manieren waren de kettinghandelaren er tot dusverre in geslaagd groote hoe veelheden gerantsoeneerde artike len van het platteland naar Brussel te smokkelen. Het onderzoek der boeken van de restaurants, die door de smokkelaars bediend, werden, heeft geleid tot de ontdekking van een reusachtige organisatie, waarbij verscheidene duizenden lieden over het geheele land betrokken waren. Ue ruggegiaat van elk reclame-plan: DAGBLAD KI'CI.AME' PROCESSEN WEGENS LAND VERRAAD IN FRANKRIJK. Vichy, 26 Febr. (D.N.B.) De krijgs raad in Gannat heeft vonnis gewe zen tegen vier vroegere leden van het Fransche leger, die van landver raad werden beschuldigd. Twee eerste luitenants werden tot 20 jaar dwangarbeid elk veroordeeld, een onderofficier der marine en een tele grafist kregen 10 jaar dwangarbeid elk. Het vermogen der veroordeel den is ten gunste van den staat ge confisqueerd. 151. Op een teken van een van hen beginnen ze nu uit alle macht de stukken steen naar beneden te werpen. Het hagelt gewoon stenen. Die arme wezentjes op de bodem der kloof moeten heel wat te verduren krijgen. 152. Eindelijk is de voorraad op en trekken de apen zich terug. „Gelukkig", zucht Pam. Die arme maan- mensjes beneden hebben nu wat rust gekregen. Maar wat gaan de apen nu doen?" DOOR DENIS MACKAIL. 46) „O, die tuin kan voor mijn part naar den duivel loopen!" „Mijnheer Lloyd!" Wat een uitdrukking lag er toch in Mary's stem. Zelfs Jim, die steeds meer last begon te krijgen van zijn ongemakkelijke houding, en die zich niet durfde verroeren uit vrees, zijn aanwezigheid kenbaar te ma ken, beefde bij het hooren van die uiting van temperament in haar stem. Aldus kon een in haar gevoe lens gekrenkte vrouw zich verwe ren tegen een ruwe, zich in zijn uit drukkingen niet ontziende man. De eenige omstandigheid, die het ef fect voor den luisteraar vermin derde, was de wetenschap, dat zij onder gewone omstandigheden er niets in zou zien, zelf deze uitdruk king te bezigen. Dus die vent was Harry, hè? Dat had hij al gedacht. Wel, wat zou Harry Lloyd nu doen? „Neemt u mij niet kwalijk, juf frouw Steele: zoo meende ik het niet", zei nij Maar vóó wij terug gaan, moet u toch eerst naar mij luisteren. U zult toch wel geweten hebben, toen u hier kwam, dat ik heel erg op u gesteld ben. Dat ben ik altijd geweest en ik dacht, toen u mijn uitnoodiging aannam „Wat dacht u?", vroeg Mary scherp, en Harry, begrijpend, dat hij een flater had begaan, maar te grof om in te zien waarin dié be stond, ging haastig voort, zonder een verklaring te geven van het geen hij had gedacht. „Ik vraag u hierbij ten huwelijk, juffrouw Steele Mary", zei hij „Ik heb direct ingezien, dat jij juist een geschikte vrouw voor mij zou zijn en je zult wel hebben gemerkt, dat wij een heeleboel dingen ge meen hebben". (Een vloed van woeste, zij het stille verwenschingen werd op dit' oogenblik door Jim, als door een krachtig draadloos zendstation uitgestraald). „En wij zouden een heerlijk leventje heb ben", vervolgde Harry, wiens ge heele huwelijksaanzoek beschouwd moet worden als een voorbeeld, hoe men zoo iets niet moet doen. „Je moet niet denken", ging hij snel verder, „dat alleen mijn vader geld bezit. Ik ben nu zelf al tien jaar in zaken en ik kan je verze keren, dat ik aardig verdiend heb. Wij zouden een mooi huis in de stad kunnen hebben en nog een paar andere, waar je maar wilt, en alle kleeren en juweelen die je ver langt. Ik.mag gerust zeggen, dat ik weet waar ik het best voor dames- kleeren terecht kan en ik ben erg gemakkelijk om mee op te schieten, al ben ik geen salonheld. Nu, je hoeft alleen maar „Ja" te zeggen, dan gaan wij meteen naar binnen en vertellen het aan iedereen en ik kan je wel zeggen, dat er onder de meisjes, die vandaag gekomen zijn, er eenige zullen zijn die bij het hooren van het nieuws, groen zul len zien van nijd. Nou, je hoeft hier niét verlegen te zijn. Vraag maar v/at je wilt, dan zal ik je er direct op antwoorden, of als je vijf minu ten bedenktijd noodig hebt, zal ik wel even wachten". „Het spijt mij erg", zei Mary, „maar wat u mij vraagt, is onmo gelijk. Ik zal mij ook niet hoeven te bedenken, hoewel ik natuurlijk zeer gevoelig ben voor het zij aarzelde, alsof zij naar het juiste zocht en eindigde met: „compli ment. Laten wij nu maar terug- keeren". Doch haar begeleider, die haar zoo juist zijn liefde had verklaard, was met dit antwoord allerminst tevreden. Jim hoorde hem naar het midden van de brug loopen, als om haar den weg te versperren. „Er is dus een ander", zei hij met een stem, die heescher klonk dan tevoren. Mary gaf geen antwoord, doch Jim had er graag duizend pond voor over gehad om de uitdrukking op haar gezicht te zien. „Er is dus ,een ander", herhaalde Harry. „Vertel eens, is het zoo, of niet?" „Dat gaat u niet aan mijnheer Lloyd", zei Mary. „Wilt u mij als 't u blieft voorbij laten gaan". „Dat wil je dus niet zeggen, hè?" Harry schreeuwde bijna. „Nu, dan zal ik het je wel zeggen. Denk maar" niet dat ik blind ben, of dat andere menschen hun mond hou den. Het is die idioot van een Grant en hij zal je wel verteld hebben, dat hij al de millioenen van zijn oom heeft geerfd en je op die ma nier hebben ingepalmd. Nu, laat ik je dan vertellen, dat zijn oom straatarm gestorven is, en die snot neus zal moeten zien, dat hij een baantje als kantoorbediende krijgt om in zijn onderhoud te voorzien en daarbij zullen zijn medailles uit den oorlog hem geen zier helpen. Je gelooft mij misschien niet, maar ik weet wat ik zeg en je kunt het hem zelf vragen". Hij zweeg, bui ten adem. „Ik weet heel goed, wat u pro beert mij aan het verstand te brengen", antwoordde Mary. „En ik kan er wel bij zeggen, dat na de manier, waarop u gemeend heeft mij te kunnen aanspreken, ik mijn vader zal vragen, mij morgenoch tend hier vandaan te brengen. In tusschen zal het u misschien inte resseeren te weten, dat ik Jim Grant als mijn besten vriend be schouw, en ik geef u den raad hem uit den weg te blijven, als hij ooit te weten mocht komen, hoe u mij vandaag beleedigd heeft". „Beleedigd!", schreeuwde Harry. „Is het een beleediging om veer tigduizend pond per jaar aangebo den te krijgen! Je je noemt dat een beleediging? Nu, wat noem je dit dan wel?" Hij deed een stap en hierna volg de het geluid van een worsteling en vervolgens dat van smakkende dik ke lippen. Jim hoorde een onder drukte kreet van Mary en een klap als van een zweep, die er op wees, dat haar vlakke hand doel getrof fen had. „Feeks!", schreeuwde Harry met een hooge, overslaande stem en op datzelfde oogenblik greep een krachtige en nog merkwaardig vui le hand hem bij den kraag van zijn bruin sportjasje en slingerde hem met bovenmenschelijke kracht van de brug, zoodat hij in zittende hou ding in het gras terecht kwam. Mary liet zich snikkend op de bank vallen, terwijl Jim, met zijn rug naar de brug gekeerd, tegenover Lloyd ging staan, die overeind krabbelde. Het gezicht van Lloyd was wit van woede en ontsteltenis, behalve op de plaats waar Mary's hand terecht was gekomen. „Nou ellendig varken", zei Jim, tamelijk onbeleefd, in aanmerking nemende, dat zij eigenlijk nooit aan elkaar waren voorgesteld. „Ben je van plan je excuses te maken, of moet je nog een opstopper heb ben?" Het is moeilijk, Harry Lloyd's gedachten gedurende dat oogenblik precies te beschrijven. Het moet hem hebben toegeschenen, alsof het geluid van Mary's klap de een of andere menschelijke, doch schunnig uitziende dienende geest had opgeroe pen, want op geen andere wijze kon hij een verklaring vinden voor de aanwezigheid van dien smerigen en handtastelijken jongeman in hemds mouwen, midden in den tuin. Het is zeker, dat hij in die verschijning niet den persoon herkende, over wien hij drie minuten te voren ge sproken had. Maar wie hij ook was, en waar hij ook vandaan mocht zijn gekomen, Harry zou hem diensmak en de schade aan zijn wit flanel len pantalon betaald zetten. Alleen niet op dit oogenblik. (Wordt vervolgd'

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6