.Gevaarlijke Mist! STILLE NO. 9 STAD EN OMGEVING Noordermarktbond. Algemeene vergadering. AGENDA DE MOEILIJKE KEUS. Ne PUBLICATIES SPORT okbohbbvek dook DASHIELL HAMMETT 42 LAATSTE BE Distributie rijw AMSTERD/ BEUI tabakken. EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag DE VLEESCHVOORZIENING. De vleeschvoorziening baart deze week nog geen zorg. Men kan dus voor zijn bonnen nog een voldoenden voorraad vleesch bekomen. DE KAASMARKT. Hoewel door verschillende om standigheden de aanvoer heden slechts een 500Ó kg bedroeg, die den vastgestelden maximumprijs op bracht, waren er toch aanwijzingen, dat de productie weer langzamer hand omhoog gaat. Voor onze kaas voorziening is dit zeker een hoopvol verschijnsel aangezien dit er op wijst, dat minder industriemelk als consumptiemelk wordt gevorderd. Bvoendien naderen wij den tijd van de grootere melkgift. DANSAVOND MAUD KOOL UITGESTELD. De dansavond van Maud Kool voor hedenavond, is tot nader aan- kondiding uitgesteld. BIOSCOOPVOORSTELLINGEN. In het Victoria-theter wordt he denavond één voorstelling gegeven van half zes tot acht uur. Het City- en Roxy-theater geven een voorstelling van 6 tot 8 uur. In het Harmonie-theater vindt heden ook de voorstelling van 6 tot 8 uur plaats. CORN. JONKER'S KOOR KLASSEN. De eerste uitvoering van de koor klassen, onder leiding van de heeren Jonker en Akkerman, wordt Zondag a.s. om 3 uur in het Gulden Vlies gegeven. Voor deze uitvoering wordt plaatsbespreken dringend aangeraden. Hiertoe is Zaterdag gelegenheid van 24 uur aan de zaal, doch alleen op vertoon van kaarten. VEERDIENST ENKHUIZEN— STAVOREN GESTAAKT. Met ingang van vandaag wordt de veerdienst EnkhuizenStavoren volledig gestaakt. Woensdagmiddag hield het be stuur van de veilingsvereeniging ..Noordermarktbond" een vergade ring onder leiding van den heer J. Kliffen, die in zijn openingsrede de medewerking van allen inriep om in deze moeilijke dagen de zaken zoo goed mogelijk te doen verloopen. Spr. hoopte, dat allen zonder uit zondering de belangen, die hun toe vertrouwd zijn, zullen behartigen. Naar aanleiding van de notulen werd medegedeeld, dat de heffing van 1 administratiekosten van de kooplieden is uitgesteld tot 1 Maart Daarna zal het ongetwijfeld goedge keurd worden. De voorzitter deelde mede, dat de pogingen om verandering in de paardenvordering te verkrijgen geen resultaat hebben gegeven. Hem is echter meegedeeld, dat boeren, die maar één paard bezaten, later door een navordering weer over een paard de beschikking zullen krij gen, Het is echter gewenscht, dat de gegadigden dit persoonlijk aanvra gen bij den voedselcommissaris. De heer Jb. Kostelijk heeft den voorzitter vcor diens bemoeienis met deze aangelegenheid hartelijk dank betuigd. De Prov. Commissie uit de Veilin gen in Noordholland berichtte, dat in het wittekoolpotje nog een bedrag van 10153,99 aanwezig was. De voorzitter zeide, dat de Prov. Com missie een nader onderzoek instelt, aangezien men de verwachting had, dat er méér in dit potje aanwezig zou moeten zijn. De voorzitter deed eenige mede- deelingen over de uitbreiding der teeltvergunningen met 1000 ha. Bij den Noordermarktbond aangesloten tuinders hebben totaal 697.94 ha. aangevraagd. Over de geheele pro vincie is ongeveer twee maal zoo veel aangevraagd dan beschikbaar is. Spr. hoopte, dat de menschen, die de vergunningen het meest noo- dig hebben, ze zullen krijgen. Het is bij de L.C.O. ook van groot be lang, of een aanvrager om teeltver gunning in het bezit is van een tuin- bouwdiploma. De aanvoerregeling. Een breedvoerige gedachtenwisse- ling werd gevoerd over de aanvoer regeling aan de veiling. In tegenstel ling met de voorafgaande weken was de aanvoer deze week zoo over stelpend er werden alleen Maan dag 100 wagons kool aangeboden, terwijl het gemiddelde per dag 26 a 27 moet zijn dat het bestuur meent, dat maatregelen moeten worden getroffen. Om te beginnen mocht gedurende drie dagen niet meer geveild worden, om te voor komen, dat er een groote achterstand in de aflevering komt, doordat er te weinig wagons komen. De tegen woordig geldende regeling is zeer tijdroovend voor de aanvoerders. Het dag. bestuur wilde nu voor de ver schillende vereenigingen iemand aanwijzen, die voor de leden de aan voeren opgeeft aan het kantoor en later ook de kool, welke afgeleverd kan worden, bestelt. Men wilde de vrachtvaarders buiten deze regeling houden. In deze week zal nog ge veild mogen worden 12 wagons roodekool, 6 wagons gelekool en 12 wagons wittekool. De veilingleider stelde voor, te bepalen, dat de tuinders van den nu aanwezigen voorraad 12 per week mogen aanvoeren, om te voor komen, dat de een vóór den ander gaat. Er is thans 40 van den per 27 Januari j.l. geïnventariseerde» voorraad afgeleverd. Deze regeling werd aldus aange nomen. Medegedeeld werd, dat te begin nen met Maandag, peen, uien en bie ten, vrij per schuit kunnen worden aangevoerd. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat uit de hand verkoopen zeer streng zal worden gestraft. T.a.v. den aanvoer van deze week zeide de veilingleider, dat de gele- kool alleen uit Zuid- en Noordschar- woude mag komen, omdat daar nog de meeste gelekool is opgeslagen. De kosten van de aanvoerregeling zullen door de aanvoerders worden betaald, door een kleine verhooging van het marktpercentage. Voorstellen der afdeelingen. Hierna kwamen de door de afdee lingen ingediende voorstellen voor de algemeene vergadering ter tafel. Het voorstel van „De Eendracht" om aan te dringen op het geven van een toeslag op de maximumprij zen, in verband met de verhoogde kosten van de bedrijfsbenoodigd- heden en het levensonderhoud, wil de het dag. bestuur van een afwij zend prae-advies voorzien, omdat niet kan worden aangegeven, uit welke bron dit zou moeten worden betaald. In de gevoerde besprekingen kwam naar voren, dat men ook niet heelemaal tevreden kan zijn over de vastgestelde prijzen. De stijging van de kosten Van het levensonderhoud na de vaststelling van de maximum prijzen kon daarin niet worden ver werkt. Men besloot, een afwijzend prae- advies uit te brengen. Het tweede voorstel van „De Een dracht", om erop aan te dringen, dat de provincie de rente van de in 1931 gegeven tuinderscredieten voor haar rekening zal nemen, vond een beter onthaal. Hierop zal een gunstig prae- advies worden uitgebracht. Waarland en omstreken wilde aan dringen op het wekelijks vaststellen van de prijsverhoogingen. Het be stuur meende, dat dit voor dit sei zoen nu te laat wordt. Het volgend seizoen zullen wel andere regelingen gelden, geloofde men. Het dag. bestuur stelde voor, op het voorstel van Harenkarspel-Oost. om aan te dringen bij de N.A.K., den rooidatum voor goedgekeurde poot- appelen een week later te stellen, een afwijzend prae-advies te geven, aangezien deze regeling wel degelijk in het belang van de telers is. Er zijn redenen voor, om dezen datum vast te stellen, in verband met de ziek ten in de aardappelen. Aldus beslo ten. Eveneens zal een afwijzend prae- advies worden uitgebracht op een voorstel om een fonds te vormen ter vergoeding van hagelschade en an dere natuurrampen. Men kan zich hiertegen verzekeren, hetgeen niet op den weg der veilingen ligt. Aan het voorstel van Heerhugo- waard en Nieuw Leven, om bij groo- ten sneeuwval sneeuw te ruimen en bij gladheid zand te strooien, wilde het bestuur voldoen. Voorts zal een gunstig prae-advies worden uitgebracht op het voorstel Bioscopen. City-theater, zes uur, hoofdnum mer Een engel van een man (kom. Vlaamsche film); hoofdrollen Jefke Bruininckx, Willem Benoy en Char les Janssens. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 6, hoofd nummer Jud Süss (rom.); hoofdrol len Ferdinand Marian, Heinrich George, Kristina Söderbaum, Wer ner Krauss c.a. Toegang boven 18 jaar. (Geprolongeerd). Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, zes uur, hoofd nummer Vuur in den nacht (rom.); hoofdrollen Anna Dammann, Ger- trud Meijer en Ernst v. Klipstein. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, zes uur, hoofdnum mer De verdwenen bruid (amus.); hoofdrollen Hans Holt, Rosy Barsony en Hortense Raky. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 1 Maart. 3 uur, Harmonie, vierde abonne mentsconcert H.O.V. Zondag 2 Maart. 3 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering Corn. Jonkers koorklassen. van Nieuwe-Niedorp om aan te drin gen op verbetering van de prijzen voor het volgend seizoen. Ook het voorstel van de afd. Lan- gendijk van den L.T.B. om de kleine tuinders in de komende aardappel campagne twee of driemaal per week te laten veilen als weer een regeling wordt getroffen, verkreeg een gun stig prae-advies. In het accountantsrapport van het Centr. Bureau werd medegedeeld, dat de veiling er gunstig voorstaat. Men besloot, de verzekering der eigendommen van de veiling te ver- hoogen van f 118.000 tot f 150.000. De algemeene vergadering werd bepaald op 26 Maart a.s. in De Burg te Noordscharwoude. Er werd nog medegedeeld, dat de genen, die uien willen telen, dit vóór 1 April a.s. moeten aanvragen bij de L.C.O. De N.M.B. zal bij de bevoegde in stanties aandringen op het spoedig beschikbaarstellen van kunstmest. SINT PANCRAS. Vrijwillige Brandweer. - De vrijwillige brandweer hield Woens dagavond haar jaarvergadering in het gemeentelijk vergaderlokaal on der leiding van burgemeester Kroo- nenburg, De opkomst was uitstekend. Naar aanleiding van de notulen werd medegedeeld, dat aan de aan vrage aan verzekeringsmaatschap pijen om een bijdrage voor aan te schaffen kleeding enz. Alleen ge volg was gegeven door de Oud- karspelsche Verz,, die 10 beschik baar had gesteld. Aangeschaft zijn petten voor de commandeurs en de spuitgasten gummikleeding en laar zen. Door de automatiseering van de telefoon zal het alarmsysteem ver vallen. Dit zal nu zoo worden ge regeld, dat de manschappen, die tele fonisch zijn aangesloten, met sneeuwbalsysteem elkander zullen opbellen. De brandweer maakt deel uit van de luchtbescherming en dit kan in de toekomst noodig blijken te zijn bij luchtaanvallen e.d. Het hulpzieken zaaltje is thans in de bestuurskamer der Bijz. School gevestigd. Het verslag van den penning meester gaf aan een ontvangst van 27,70 en een uitgaaf van 7,35. De vraag wordt gesteld of men, als er brand uitbreekt na twaalf uux, zich dan op straat mag begeven. Dit werd door den voorzitter bevesti gend beantwoord, als men maar is voorzien van het kenteeken. Over eenige weken z al met de oude handspuiten worden geoefend en zoodra de automatiseering der telefoon klaar is, zal zulks geschie den met al het materiaal. Na afloop werd nog een verras sing aangeboden; er werd door ver schillende heeren een voordracht ten gehoore gebracht, wat ten zeer ste in den smaak viel. DE ALKMAARSCHE COURANT is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. HEILOO. Geslaagd. - Te 's-Gravenhage is geslaagd als scheepswerktuigkundige, diploma C, de heer F. Goos alhier. Afwijzend beschikt. - Gedepu teerde Staten hebben afwijzend be schikt op het verzoek van J. Mole naar en J. Mors om de iepenboomen langs de Kapellaan, waarvan zij veel hinder ondervinden, verwijderd te krijgen. WIERINGERWAARD. Boerinnenbond. - De dames leden van de afd. Wie'ringerwaard van den Bond van Boerinnen e.a plattelandsvrouwen hebben in de zaal van den heer Th. Boersen weer een gezelligen middag gehad en dit maal nog wel met eigen krachten. Mevr. VisserBakker sprak bij de opening haar voldoening uit over de flinke opkomst. Voor dezen middag werd mede werking verleend door mej. P. Rezelman uit Anna Paulowna. Al het gebodene verwierf een har telijk en welverdiend applaus. Niet onvermeld willen we laten een ouden boerendans, uitgevoerd door eenige damesleden van de gym nastiekvereeniging onder leiding van mevr. OudendijkVel en op de piano begeleid door mej. J. C. Schel lingen Laatstgenoemde werden bloemen aangeboden. KOEDIJK. Polderverkiezing. - Bij enkele candidaatstelling werd tot voorzit ter van den polder Daalmeer geko zen de heer P. de Geus Jz., tot lid van de Kleimeer de heer J. W. Eoldewijn, tot voorzitter van de banne Koedijk de heer C. Spaan en tot. hoofdingeland van dén polder Geestmerambacht de heer C. Spaan voor de banne Koedijk. Molenaar benoemd. - Heb be stuur van den polder Kleimeer be noemde tot molenaar den heer B. v. Twuiver, die als uitgewekene uit den Helder thans alhier aan den Kanaaldijk woonplaats heeft, zoo- dat wéér iemand op dezen eenzamen post komt te wonen, die dit leven niet ten volle kent. Men Hoopt nu maar dat hij het er langer zal uit houden dan zijn voorganger. Het leven in Servië. - De Nederl. Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen, afd. Koedijk, hield een vergadering in café Nieuwland. Ondanks het ongunsti ge weer was toch een talrijk aantal leden opgekomen. Na behandeling van enkele huis houdelijke zaken, .vaaruit bleek de vele werkzaamheden van de afdee- iin.g en waaronder een uitnoodiging voor de prov. vergadering te Alk maar, kreeg mevr. de Hartog Goldberg het woord voor haar reis indrukken over het leven in Servië. In den winter van 1919-1920 werd op verzoek van de Joegosla vische regeering een hulpcolonne uitgerust om aan de oorlogsgewon den in Servië, waar 8 jaar oorlog had gewoed, hulp te verleenen. Op 1 April vertrokken 6 dokto ren, 8 verpleegsters, 2 broeders en 2 doktorsvrouwen waarbij spreek ster, zoodat zij een beeld kan geven uit eigen aanschouwing. Spreekster begon haar beschrijving op 16 Mei 1920 te Belgrado. Hierbij kwamen duidelijk naar voren de daar toen heerschende wantoestanden, waarbij elk begrip van gezondheidszorg en opvoeding ontbrak. Hierna werd over het natuur schoon in die streek, met zijn mooie rivieren, rotsen enz., een overzicht gegeven. De moeilijkheid voor de hulp colonne was vooral gelegen in de taal. Doktoren, apothekers en kwak zalvers (meest vrouwen) stonden daar op één lijn. Voor het levensonderhoud moest men op de markt koopen, waar de boeren uit den omtrek hun produc ten alsmede gevogelte en klein vee aanvoerden. Daarbij werden de dieren soms aan de ergste kwellin gen blootgesteld. Hierna werd een beschrijving ge geven van het leven der bergbe woners, in het aan natuurschoon rijke land, waarbij spreekster wees op de kleurrijke kleederdracht in die streken vooral van de vrouwen, hetgeen in de pauze door foto's en enkele kleedingstukken nader werd toegelicht. Na de pauze werd het leven in de woning der bevolking toegelicht, waarbij zeden en gewoonten ook een groote plaats innemen, alles geheel in tegenstelling met. Hol- landsche gewoonten. Zonder dat iemand het verwacht had of zelfs maar voorspeld, stond het zwart op wit in de krant en nu zitten we er mee! Dat het nog zoo ver moest komen: stijfsel op de bon! Brood en kolen, thee en zakdoeken - dat is allemaal heel gewoon, maar stijfsel dat is erger. In de praktijk komt het hierop neer dat men met bon 10 thans te recht kan voor pudding óf een stij ven boord. En pudding én een deftige kraag behoort in de toekomst tot het verleden. Ieder staat per soonlijk voor de keuze zijn maag of zijn hals te tracteeren. Aan hun kraag zullen we ze vooraan kennen de puddingsmui- Iers, de griesmeelpapeters, de sago- maniakken: dat zijn de slappeboor- delingen. Met den vinger zal men ze nawijzen de vrouwen met de stijfsel-schorten en de mannen met de gesteven overhemden: dat zijn de Ueden die pap en pudding prijs geven voor wat stijve chique. Wat een psychologische vondst is eigenlijk de nieuwe maizena-stijf- sel-bond. Wat een vernuftige geest schuilt achter die opsomming met óf aardappelenmeel óf glansstijfsel. Vroeger heette het „wie mooi wil zijn, moet pijn lijden", dat is blijk baar in verband met de tijdsom standigheden geworden tot „wie mooi wil zijn, moet honger lijden". De stijfsel-vondst zal ongetwijfeld in het distributiestelsel een heele omwenteling teweeg brengen: op bon no. 112 een tube scheerzeep óf een peperkoek; op bon no. 113 een flesch haarwater óf een ons ham; op bon no. 114 een doosje schoen smeer óf een pond erwten, enz. Doch is het wel verantwoord om iemand voor de keuze te stellen met zijn bon zijn eigen maag óf ander mans oog te streelen. In dezen tijd immers, waarin ieder er op Uit moet zijn anderen zoo veel mogelijk van dienst te zijn, valt de keuze na tuurlijk op het uiterlijke wat dan ten koste is van het eigen innerlijke. En dat is toch in strijd met den op zet van de distributie, die juist ieder het zijne wil geven. EERSTE bl De vervoersmoeilij.kheden waren bijzonder groot. Een aardige beschrijving werd nog gegeven over het sluiten van een huwelijk in een Grieksch-kath. kerk. Op den trouwdag blijkt dat daar de bruidegom minder belang rijk is. in tegenstelling met den bruidsleider, de eerstgenoemde komt eerst 's avods in het middel punt van belangstelling bij de gasten. Ook bij begrafenis worden vele voor ons vreemde ceremoniën ver richt, waarbij de naaste familie de overledene naar de laatste rust- olaats draagt, gevolgd door een bij zonder groot aantal vrouwen. Hiermee was spreekster gekomen ot 3 J'ili en met de toezegging dat zij de beschrijving over dit krach tige natuurvolk op later datum zal voortzetten, werd nu deze reisbe schrijving gesloten. De voorzitster bracht bij de slui ting mevr. den Hartog dank, waar- bi! bloemen werden aangeboden. Wandelen. WANDELSPORTVEREENIGING DE KAASKOPPEN. Deze bekende wandelsportver- eeniging, waarvan secretaris is de heer J. H. Meyer, Bisschop Botte- mannestraat 1 heeft, om de wandel sport in Nederland in één grooten bond is ondergebracht (De Ned. Wandelsportbond) gemeend niet langer te moeten wachten met propaganda te maken voor de zoo gezonde wandelsport om ook in Alkmaar te komen tot één groote vereeniging waarin elke wandelaar zich zal thuis gevoelen. Te dien einde zal op Zonda 6 April e.k. onder auspiciën van den Nederlandschen Wandelsportbond een propaganda-wandeltocht wor den gehouden en wel of de afstan den 20 en 30 km. De organisatie van dezen wandeltocht is opgedragen aan de „Alkmaarsche Kaaskoppen", welke voor het uitzetten van een prachtig parcours zal zorgen, doch om volledig te kunnen slagen den steun en medewerking van eiken wandelaar behoeft. De leiding der eventueel te hou den oefeningen, is in handen van de bekenden 4-dagen wandelaar den heer de Vet. Tafeltennis L.U.T.O.-SUCCESSEN. In de Zaterdag j.l. gespeelde wed strijden in de N.T.T.B.-competitie, heeft de vereeniging L.U.T.O. eenige mooie resultaten geboekt, ondanks het feit, dat het eerste heerenteam met 73 het onderspit tegen hun rivalen T.O.G moesten delven. Zoo wel het tweede als het derde heeren team wisten echter de overwinning te behalen, zoodat voor beiden nog kampioenskansen blijven bestaan. Vooral het derde team, dat, en dit is een goed teeken, uit spelers bestaat, die nog betrekkelijk kort onze sport beoefenen, heeft nog een heel be hoorlijke kans op het afdeelingskam- pioenschap. Niet alleen de heeren slaan een goed figuur, doch ook de dames be wijzen, dat bij een degelijke training iets te bereiken is. Nadat op het oogenblik het grootste deel van de competitie gespeeld is, staan de L.U. T.O.-dames fier' aan den kop. Wat de tafeltennissport in het al gemeen aangaat, mogen we in Alk maar lang niet klagen. Na een moei lijk begin, is het gelukt door een re gelmatige propaganda, eenige veree nigingen in de omgeving 'op te rich ten. Het is al weer een jaar geleden, VERGOEDING VOOR VERRICH TINGEN, LEVERINGEN EN VERLEENDE INKWARTIERING TEN BEHOEVE VAN DE DUITSCHE WEERMACHT. De Burgemeestei van Alkmaar brengt ter kennis van belangheb benden, dat degenen, die gedurende de maand FEBRUARI ten behoeve van de DUITSCHE WEERMACHT verrichtingen, leveringen of in kwartieringen hebben verleend en hiervoor géén vergoeding hebben; ontvangen, zich onder overlegging van de desbetreffende vorderings- of inkwartieringsbiljetten ter ge meentesecretarie, afd. Militaire Zaken, kunnen vervoegen teneinde betaling voor deze verrichtingen te verkrijgen. Verzoeken om vergoeding voor verrichtingen of leveringen moeten uiterlijk op 15 MAART a.s. zijn ingediend. Verzoeken om vergoeding voor inkwartiering moeten vóór 5 Maart a.s zijn ingediend. Op verzoeken, welke niet binnen dezen termijn zijn ingediend, wordt geen acht geslagen. Overige inlichtingen omtrent het voorgaande kunnen worden inge wonnen aan de afdeeling Militaire Zaken ter gemeentesecretarie, al hier, dagelijks tusschen 91 uur. Alkmaar, 28 Februari 1941. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. dat de Langedijker Tafeltennisveree- niging werd opgericht, een stap, die ons een goed eind in de juiste rich ting bracht. Na het ontstaan van deze vereeniging, ontstonden achter eenvolgens in Egmond, in Heiloo en in Schagen een tafeltennisvereeni- ging, zoodat er in totaal op het oogenblik 5 vereenigingen in de om geving van Alkmaar met een groot enthousiasme aan het spelen zijn. De tijd wordt zoo langzamerhand rijp om een eigen afdeeling Alkmaar op te richten. Hiervoor is echter de steun noodig van allen die met de tafeltennissport sympathiseeren. Paarden. VERGADERING NED. BURGER RUITERSPORTVEREENIGING. De Nederlandsche burger-ruiter- sportvereeniging heeft in haar ver gadering, die gisteren in den Haag werd gehouden, een nieuw bestuur gekozen, dat als volgt is samenge steld: D. H. Pasman, den Haag, voorzitter; mr. P. H. M. Hoogenberg Rotterdam, secretaris-penningmees- ster: mr. H. Misset, Doetinehem; A. H. Niemeyer, Groningen; D. Mod derman, de Steeg en majoor J. Breunese, den Haag. Voorts is een fonds gevormd voor exploitatie van een totalisator waarin een bedrag van 16.000 is gestort. Bij de betreffende autori teiten zijn de noodige stappen ver richt om de exploitatie van een to talisator voor concours hippique en springconcoursen toegewezn te krij gen, doch de absolute toezegging, dat het totalisatorverbod zal wor den opgeheven, is nog niet verkre gen. De invoering van een totalisa tor voor springconcoursen zou voor Nederland iets geheel nieuws zijn. 1 Itbbkbbikgen van ALEXANDER RAYMOND EX-KONING AI OVERLEI Rome, 28 Febr. koning Alfons de dei leden. De secretaris-gene: departement van Hai en Scheepvaart deelt ingang van Zaterdag aanvang zal worden j distributie van rijw houdt derhalve in, di den datum af rijwiel onder alle soorten toi toerbinnenbanden, 1 banden en transpo worden verstaan, uits worden verkocht te van bonnen, welke d butiediensten worden Aangezien de vo« diging van rijwielba bare hoeveelheid ri kelijk gering is, zi waarden, waaraan voldoen om voor aanmerking te k( gesteld. Deze voorwaarden culieren en bedrijve In verband hiermede groepen twee soortei muiieren ontworpen, distributiediensten v gesteld. Als algemeene voor' een bon voor een rijw merking te komen, ge band, welke moei w gen, zoodanig is vers geheel onbruikbaar i niet meer bruikbaar Indien de aanvrager leden van het gezin, hoort, dan wel het be nog in het bezit is v< of bruikbaren losse monteerden) band, w van den te vervang worden gebruikt, zal bon worden afgegevei Banden vo< Aan particulieren de navolgende geva worden verstrekt: a. Indien het rijw wordt gebruikt, om de woning en het school te verplaatse tusschen de woning of de school moei kortsten weg meer OPOAV AMSTERD amsch1 Bijkantoor A! van Vrijdag 28 F< STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 33% Nederl. 193S 3 Ned-lndië 1937 BANK-INSTELLINGEb Amsterd Bank Hande' Mij. Cert. v. 250, Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbanl 1ND. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford. Lever Bros Phil. Gloeil. Gem. Be: IND. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayoi Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSCH H. V. A Java Cultuur. Ned. Ind Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr.i Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber 90s.tk"?t Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan I Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGE Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can Pac VALUTAKOERSE BANK, 28 J (Schriftelijke en Valuta's: New-York 1.88 3/16-1 75.28-75.43, Brussel sinki 3.81-3.82, Stock] Zürich 43.63-43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19-75.34, N I.90 1/4, Brussel 30 holm 44.76-44.94, Züi

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2