DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Britsche koopvaarders tot zinken gebracht. Z. en Z. O. Engeland aangevallen. Het overlijden van Alfonso. Aanvallen in Noord-Afrika afgeslagen. Verwoede strijd iri Somaliiand. VERDU1S1ERINGS- TIJDEN van 19.19 tot 8.25. van 19.21 tot 8.23 op 9.40 onder 23.06. op 10.04 onder 0.04 6 Maart Eerste Kwartier. IENTIE IN Naar het ldt, heeft de Arsene ïy antwoord Japansche het grens- en Fransch tenry krach acties tegen- lad schrijft in apansche re- s voor het ;n oplossing te bewerk- ant van de ad, minister tuig in Tokio rklaarde aan nnen zeggen usschen Thai- '1hina, zoolang een resultaat land zoo oopt op een afloop van imboen meldt, aroe belang- okio ontvan- ïing aan de jn taak be- der betrek- ap tusschen anoi, dat de Decoux giste- e conferentie lissing te ver is che compro- ging van de n Thailand en ie namen de de Fransch- krachten, ge lere vooraan- het bestuur te resultaat der bekend. ANKARA. D.N.B.) Ter- r van buiten gisteren zijn aan den mi- /oorzitter der en den Turk- buitenlandsche chef van den staf, Dill, zijn ilk Ts jakmak, ïger, generaal uit Cairo zal aan Athene naar Istanboel. (D.N.B.) De te Moskou, sir anochtend met naar Istanboel zeischap bevin- secretaris Rus- luchtvaartatta- illawell. Men ifford Cripps te chen minister aken Eden en eralen staf Dill OSSCHEN N TROEPEN GKING. omei). Uit Tai- dat zich in dige gevechten isschen commu- troepen van n verbitterden roode troepen dkrachten van vel van gene- in Februari is inhsie.i tot een chen 6000 eom- )ste leger van lizend commu- pend, de ande- nsi binnen te lari zijn afdee- Tsjan-Li-Sjeng, achtste oorlogs- stische troepen Sjensi op de an het departe- he zaken) en idger (van de Ïger en Brid- slschap uitslui- en welopge- ond, is het een t bijna ieder der voor over had v Mayer (Sir ggetooverd had gelegenheid te ergenoegelijkste algemeene dis- n van een lo- gastheer. Om te geven van achtengang van e vermeld wor ses voor haar :ame mevrouw ïield, zelf dit roeren. chter zoo voor ■en hun cake en gen elkaar om wijl de jongelui Ursula Plater, owlby, majoor Kahn vermeld n gesprek door- srschillende sla- ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon* en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 51. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Zaterdag 1 Maart 1941 Het Duitsche legerbericht. Berlijn, 28 Febr. (D.N.B.) Het op perbevel der weermacht maakt be kend: Een duikboot heeft 22.000 brt. vijandelijke koopvaardij tonnage tot zinken gebracht. Lange-afstandsbom- menwerpers hebben, naar reeds in een afzonderlijk bericht is medege deeld, op 26 Febr. op 500 km ten W. van Ierland van een beschermd con- vooi 9 schepen van in totaal 58.000 brt. tot zinken gebracht. Bovendien werden 3 schepen zoo zwaar bescha digd, dat hun verlies vrijwel vast staat. Vier andere schepen kregen zware bomtreffers. Bij gewapende verkenning in het zeegebied van Groot-Britannië heeft de luchtmacht op den 27en Februari ten W. van Ierland een koopvaardij schip van 10.000 brt, tot zinken ge bracht en 12 groote schepen door bomtreffers zoo zwaar beschadigd, dat een deel hiervan als verloren kan worden beschouwd. Formaties gevechtsvliegtuigen hebben gisteren overdag strategische doelen in Z.- en Z.O.-Engeland aan gevallen, op 6 vliegvelden talrijke vliegtuigen vernield en zware bom treffers geplaatst op hangars en ge bouwen. Verscheidene voltreffers van bommen veroorzaakten een he vige ontploffing in een vliegtuig fabriek. De vijand heeft gisteren overdag en in den afgeloopen nacht noch bo ven Duitsch rijksgebied noch boven de bezette gebieden gevlogen. De bemanning van een gevechts vliegtuig, eerste luitenant Baumbach, Feldwebel Erkens en Unteroffizier Sjjt.ahl, heeft tot en met 27 Februari in totaal 24.000 ton vijandelijke koopvaardijtonnage tot zinken ge bracht. Het Duitsch-Engelsche treffen in Lybië. Berlijn, 28 Febr. (D.N.B.) Zooals het weermachtsbericht van 25 Febr. meldde, zijn den dag tevoren aan de kust van Libye een Duitsche en een Engelsche gemotoriseerde ver- kennings-afdeeling met elkaar in contact gekomen. Terwijl aan Engel sche zijde een aantal voertuigen, waaronder verscheidene pantserwa gens, vernietigd en eenige ge vangenen, onder wie officieren, ge maakt werden, werden er aan President Roosevelt heeft een ver ordening onderteekend waarbij op zee z.g. defensie-gebieden en in het luchtruim verboden zones worden ingesteld waar schepen en vliegtui gen zonder vergunning van den mi nister van marine geen toegang heb ben. Deze maatregel geldt voornamelijk voor de Stille Zuid- en Caraïbische zee waar voorposten van de marine zijn gelegen. De zwarte lijn op het kaartje geeft de afbakening van de zone der Caraï bische zee weer, waar de voorposten der marine gelegen zijn, n.L op Porto- Rica en op de nieuw verworven eilanden die Engeland aan de Ver. Staten heeft verpacht. De witte lijn is de neutraliteits- zöne die di.ehcnderd mijl lang is; deze zóne werd vasgesteld op 4 Oct. 1939 door alle Amerikaansche Sta ten, zij sluii geheel Noord- en Zuid- Amerika in behalve Canada. Duitsche zijde geen verliezen gele den. Van welingelichte zijde wordt verklaard dat de Engelsche voor stelling, als zouden de Duitsche eenheden aan de kust van Libye verdreven zijn, van eiken grond ontbloot is. Het staat vast, dat de Engelschen, met achterlating van gevangenen en materiaal, verdreven zijn. Engelsche vliegtuigen boven Duitsche bocht. Berlijn, 1 Maart (D.N.B.) In den afgeloopen nacht zijn, naar het D.N.B. verneemt, sterke afdeelingen Brit sche vliegtuigen boven de Duitsche bocht verschenen. Zij trachtten in de riviermonden mijnen te werpen. Voorts lieten ze een klein aantal bommen boven land vallen. Eenige schade is tot dusver niet gemeld. De aanvallen op Engeland. Berlijn, 1 Maart (D.N.B.) Het Britsche ministerie van luchtvaart deelde gisteravond mede, dat Vrij dagmiddag bommen op Dover zijn geworpen. Des avonds heeft een al- Jeenvliegend Duitsch vliegtuig in duikvlucht bommen op een stad in het zuidoosten laten vallen. Aanvaardt Frankrijk de Japansche voorstellen? Tokio, 1 Maart (D.N.B.) De Jomi- ceri Sjimboen meldt uit Hanoi, dat frankrijk zeer waarschijnlijk het japansche bemiddelende voorstel ten aanzien van de grensgeschillen tus schen Thailand en Indo-China zal aanvaarden. Dit bericht is echter nog niet officieel bevestigd. DE DUITSCHE. TROEPEN IN LIBYE. Tripolis, 28 Febr. (Stefani). De op perbevelhebber der strijdkrachten in Noord-Afrika heeft tot de in Libye opereerende Duitsche troepen de volgende boodschap gericht: Aan de dappere soldaten van het roemrijke Duitsche leger, die op Afrikaanschen grond aangekomen zijn. De kameraden der strijdkrach ten in Italiaansch Noord-Afrika hee- ten u hartelijk welkom en wenschen u nieuwen roem toe, voor de ge meenschappelijke overwinning. De opperbevelhebber heeft het Duitsche troependetachement in te genwoordigheid van Italiaansc'he en Duitsche burgerlijke en militaire autoriteiten en een groote menschen- menigte geïnspecteerd. De comman dant van het Duitsche korps in Afri ka heeft warme welkomstwoorden tot de Duitsche soldaten gericht en verklaard, overtuigd te zijn van de overwinning op den gemeenschappe- lijken vijand. Hij besloot met de woorden: Bij het begin van de Duitsch-Italiaansche samenwerking op Afrikaanschen grond zweren wij\ alles te zullen geven voor de ge meenschappelijke overwinning van Groot-Duitschland en Groot-Italië. Leve Groot-Italië! Leve Groot- Duitschland! HET JAPANSCHE BEMIDDELINGSVOORSTEL. Tokio, 28 Febr. (D.N.B.) De woord voerder van het voorlichtingsbureau der regeering heeft ten aanzien van het Japansche compromisvoorstel verklaard, dat dit een definitief voor stel is, waaromtrent vandaag een be slissing moet worden genomen. Het gerucht, dat Vichy het reeds van de hand zou hebben gewezen, kon de woordvoerder niet bevestigen. Hij geloofde, dat nog een officieel ant woord van de Fransche regeering verwacht werd. Overigens wees hij erop, dat thans nog niet kan worden gezegd, welke conclusies uit een eventueele mislukking der «vredes conferentie moesten worden getrok ken. NIEUWE JAPANSCHE AMBASSADEUR BIJ HITLER. Berlijn, 28 Febr. (D.N.B.) Op den Berghof heeft de Führer vanmid dag den nieuwen Japanschen ambas sadeur Osjima, die zijn geloofsbrie ven kwam overhandigen, ontvangen. De minister van buitenlandsche za ken, von Ribbentrop, was daarbij aanwezig. De Führer verwelkomde Osjima hartelijk en gaf uiting aan zijn voldoening over het feit, dat de ambassadeur was teruggekeerd op de plaats, waar hij met zooveel succes gewerkt heeft. Als banneling gestorven. Als koning geboren. Rome, 28 Febr. (Stefani). Op het cogenblik, waarop ex-koning Al fonso den laatsten adem uitblies, be vonden zich de koningin, de prins van Asturië, de hertog van Segovia en de prinses van Tornonia aan het ziekbed. Kort na het overlijden kwam ook de prins van Piemontin het Grandhotel aan, vergezeld door de hertogen van Bergamo en Pistoja. Het leven van koning Alfonso. Als koning geboren, als banneling gestorven, dit is, in den meest be- knopten vorm, de levensloop van Alfonso XIII van Spanje, die den leeftijd bereikt heeft van slechts 54 jaar. Bijna dertig jaar hiervan heeft hij op den Spaanschen troon gezeteld om daarna, gedurende het laatste tiental jaren van zijn lever nadat te Madrid de monarchie had moeten plaats maken voor de repu bliek, als banneling te vertoeven buiten zijn vaderland, meerendeels in Italië, in welks hoofdstad hij thans den laatsten adem heeft uitgeblazen. Een vlotte, sportieve figuur. Als zoodanig genoot Alfonso, als koning van Spanje, een zekere populariteit in Europa, temeer daar hij, bewege lijk en impulsief van aard, vaak het Madrileensche hof ontvluchtte om, veelal zelf aan het stuur van zijn reisauto, zich buitenlands te begeven, naar Frankrijk, Duitschland, Oosten rijk, Engeland. Eens heeft hij ook ten bezoek gebracht aan Nederland, doch dat was in Augustus 1931, dus reeds als ex-vorst. Hij bezichtigde toen o.a. het Vredespaleis in Den Haag; Zooals gezegd, werd Alfonso Xin op 17 Mei 1886 reeds als koning van Spanje geboren, aangezien zijn vader, Alfonso XII, toen juist was overleden. Zijn moeder, Maria Chris tina, nam het regentschap waar, tot dat Alfonso, in 1902, dus op 16-jari- gen leeftijd, meerderjarig verklaard werd en zelf het bestuur in handen nam. Zijn regeeringsperiode is een aaneenschakeling geweest van woe lige feiten en gebeurtenissen in de veelbewogen politieke geschiedenis van het warmbloedige Spaansche volk. Op politiek gebied hebben vooral het Marokko-vraagstuk en de eischen van Catalonië den koning veel moeilijkheden bezorgd, welke tezamen met binnenlandsche on- eenigheid van velerlei aard het land weinig rust verleenden. In 1906 was Alfonso in het huwe lijk getreden met Victoria, Eugenia, Christina, prinses van Battenberg, uit welke echtverbintenis vier kin deren twee zoons en twee dochters gesproten zijn. Menigmaal heeft het leven van den koning gevaar ge- ioopen, doch steeds weer is hij aan de aanslagen ongedeerd ontkomen. In het begin van zijn regeerings periode ontsnapte hij ternauwernood aan een bomaanslag, toen hij met den president der Fransche republiek door Parijs reed. En op zijn huwe lijksdag werd een bom geworpen naar het rijtuig van het bruidspaar, zonder dat de vorstelijke personen gedeerd werden. Ook het dictatoriale bewind van generaal Primo de Rivera slaagde er niet in de vele binnenlandsche moei lijkheden te overwinng en ordelijke toestanden in het land teweeg te brengen. Als Primo zich in 1930 heeft teruggetrokken, moet de koning zwichten voor den eisch naar vrije verkiezingen voor een volksverte genwoordiging. De republikeinen behalen de overwinning, te Madrid wordt in 1931 de republiek uitge roepen en Alfonso moet het land ver- Italiaansch legerbericht. Rome, 28 Febr. (Stefani). Het 266e weermachtsbericht luidt: Aan het Grieksche front geen gebeurtenissen van bijzonder belang. Een formatie vijandelijke bommenwerpers, die een onzer vliegtuigbases trachtte aan te vallen, is onderschept door onzo jagers, die een vliegtuig van het type Spitfire neerschoten. Een tweede toe stel werd door het afweergeschut der marine neergehaald. Bij den in het weermachtsbericht van gisteren vermelden aanval op vliegvelden op Malta zijn, naar men heeft kunnen vaststellen, behalve de opgegeven vliegtuigen nog 5 andere toestellen op den grond vernield. In Noord-Afrika hebben onze vliegtuigen en vliegtuigen van het Duitsche vliegerkorps gepantserde strijdkrachten van den vijand doel treffend met bommen en mitrailleur- vuur bestookt. Te Koefra en te Dzja- raboeb hebben onze troepen ver scheidene vijandelijke aanvallen af geslagen. In Oost-Afrika in den sector van Keren levendige bedrijvigheid van onze artillerie. In Somaliiand wordt verwoed ver der gestreden. Onze troepen, die Mo gadiscio ontruimd hebben, bieden fel tegenstand in stellingen ten noorden der stad. laten, na een verklaring te hebben gepubliceerd inhoudende, dat hij van geen zijner rechten afstand doet, maar Spanje verlaat om bloedvergieten te voorkomen. Sindsdien hebben de ex-vorst en zijn gezin geleefd buiten zijn land, meerendeels in Italië. Toen generaal Franco de leiding veroverd had, meende men aanvankelijk nog, dat Alfonso weer naar Spanje zou terug- keeren, doch zoover is het nooit ge komen. Als banneling is Alfonso, om ringd door gemalin en kinderen na een veelbewogen leven in de Itali- aansche hoofdstad ontslapen. Belangstelling na het overlijden. Rome, 28 Febr. (Stefani). Talrijke Italiaansche en Spaansche persoon- jijkheden hebben haar handteekening geplaatst in het bezoekersregister van het Grand Hotel, waar Alfonso XIII is overleden. Pater Lopez heeft het stoffelijk overschot gezegend. Omtrent de laatste oogenblikken van den ex-koning wordt nog ver nomen, dat hij, na een rustigen nacht te hebben doorgebracht, 's morgens om half elf een aanval kreeg. De aan het ziekbed ontboden professor Fru- goni gaf twee adrenaline-injecties, doch de toestand werd desondanks erger. Waarop men pater Lopez ont bood, die den zieke de sacramenten der stervenden toediende. De ex- koning wiens geheele familie zich aan het ziekbed bevond, is tot het .aatste cogenblik bij bewustzijn ge bleven en zacht ontslapen. Onmiddellijk na het overlijden van ex-koning Alfonso hebben talrijke vooraanstaande personen een condo- ieantiebezoek in het Grand Hotel ge bracht. Eén der eerste bezoekers was de Italiaansche kroonprins. Kort daarop verschenen de onderstaats secretaris in het ministerpresidium als vertegenwoordiger van Mussolini en kardinaal Maglione als vertegen woordiger van den paus. Voorts zag men den hertog van Bergamo, den hertog van Spoleto en den kabinets chef in het minister van buitenland sche zaken. De uitvaart voor ex-koning Alfonso. Rome, 28 Febr. (D.N.B.) De plech tige uitvaartdienst voor ex-koning Aufonso zal gehouden worden Maan dagmorgen a.s. in de kerk van Santa Maria Degli Angeii. In aansluiting daarop zal het stoffelijk overschot van Alfonso XIII voorloopig in de kerk van Montserrat te Rome worden bijgezet. Dag van nationale rouw in Spanje. Madrid, 28 Febr. (D.N.B.) Op bevel van generaal Franco is als gevolg van het overlijden van ex-koning Alfonso XIII Maandag tot dag van nationalen rouw verklaard. Verder worden alle vlaggen van de open bare gebouwen gedurende drie dagen, dus tot Maandag, halfstok geheschen. Op 3 Maart zal een plechtige rouwdienst voor den ex- koning in de kerk van den Heiligen Franciscus worden opgedragen, waarbij, naar verluidt, generaal Franco met de voornaamste leden der regeering tegenwoordig zullen zijn. MIJNENVELDEN VOOR SINGAPORE UITGEBREID. Tokio, 28 Febr. (D.N.B.) Domei meldt uit Singapore, dat volgens een officieele bekendmaking de mijnenvelden aan den Oostelijken uitgang van de haven zijn uitge breid, zoodat ale waterwegen van de haven versperd en slechts voor kleine vaartuigen bevaarbaar zijn. DE BELGISCHE ZEEVISSCHERU. Brussel, 28 Febr. (D.N.B.) In het belang van de levensmiddelenvoor ziening van België hebben de Duit sche militaire autoriteiten thans voor de visscherij aan de Belgische kust, die enkele weken geleden onder be scherming van Duitsche bewakings vaartuigen in beperkte mate kon worden hervat, nog meer faciliteiten verleend. Voortaan zullen de Belgi sche visschers verder in zee mogen visschen, wanneer zij door personeel van den Belgischen zeedienst wor den begeleid. Om den sluikhandel tegen te gaan, worden de vischprij- zen door de Duitsche autoriteiten vastgesteld. AANKLACHT TEGEN VROEGERE POLITIEPREFECT VAN BOEKAREST. Boekarest, 28 Febr. (D.N.B.) De politieprefect generaal Radu heeft tegen den vroegeren legionnairen politieprefect van Boekarest, kolo nel Zavoianu, een aanklacht inge diend wegens verduistering van ambtsgelden, daar hij uit het hem ter beschikking staande geheime fonds 2.3 millioen lei niet kon ver antwoorden. Kolonel Zavoinanu be vindt zich wegens de gebeurtenis sen van Januari in hechtenis. DE FRANSCHE GRAAN VOORRADEN. Vichy, 28 Febr. (D.N.B.) Het broodrantsoen wordt in het onbe zette Frankrijk met ingang van 15 Maart verminderd met 20 pet. Bo vendien is van dit tijdstip af de ver koop van alle soorten koeken, gebak en meel verboden. De staatssecre taris van voedselvoorziening, Achard, heeft tegenover de pers verklaard, dat men tot dezen maatregel ge dwongen is om met de graanvoorra den den nieuwen oogst te halen. DAGORDER VAN GOERING. Hoofdkwartier der luchtmacht, 28 Febr. (D.N.B.) De opperbevelhebber van de Duitsche luchtmacht, rijks maarschalk Goering, heeft ter gele genheid van den zesden verjaardag van de wederoprichting van het luchtwapen tot de soldaten van de luchtmacht een dagorder gericht, waarin hij hun zijn dank betuigt voor hetgeen zij m het afgeloopen jaar tot stand hebben gebracht. Voorts he denkt hij de gevallen ka meraden, „wier offer voor ons een aansporing is, en ons de verplichting oplegt, te vechten voor de uiteinde lijke overwinning". HET JEUGDCONGRES TE GARMIS CH—PARTENKIRCHEN. Garmisch-Partenkirchen, 28 Febr. (D.N.B.) De plaatsvervanger van den Führer, rijksminister Rudolf Hess, heeft heden een bezoek gebracht aan Garmisch-Partenkirchen, waar de Europeesche jeugd thans bijeen is Na de diplcmatieke vertegenwoor digers te hebben begroef sprak hij de jeugddelegaties toe. Vervolgens woonde hij met de buitenlandsche eeregasten sportdemonstraties bij. DE VERPACHTING DER STEUNPUNTEN. New-York, 28 Febr. (D.N.B) Vol gens Associated Press werd gisteren in het Engelsche Lagerhuis een be spreking over de verpachting van steunpunten aan de Ver. Staten ver langd. Churchill deed de zaak af met de woorden: „Ik moet er nadrukke lijk op wijzen, dat wij in oorlog zijn", Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Morgenavond Maans op- en ondergang 1 Maart: 2 Maart: DE DUITSCH—FRANSCHE HANDELSBETREKKINGEN. Parijs, 28 Febr. (D.N.B.) De nieuw benoemde gevolmachtigde voor de DuitschFransche econo mische betrekkingen, Bernaud, is van Vichy naar Parijs vertrokken. Over de draagwijdte van zijn vol machten verklaarde hij, dat zijn opdracht luidt het contact met de bezettende overheid tot stand te bengen. Hij zal alle kwesties van handel, industrie en landbouw in zijn hand vereenigen. DE WITRUSSISCHE ACADEMIE VAN WETENSCHAPPEN. Moskou, 28 Febr. (D.N.B.) Naar het Wit-Russische blad Sovjetskaja Belorussija meldt, is bij het instituut voor letterkunde en taalonderzoek der Wït-Russisehe academie van we tenschappen een bijzondere afdee- ling voor Jiddische taal- en letter kunde opgericht. Het instituut zal verder een nieuw Jiddisch-Russisch woordenboek uitgeven. SPAANSCHE BLADEN OVER DEN DOOD VAN ALFONSO. Madrid, 1 Maart. (D.N.B.) De bladen publiceeren bladzijdenlange artikelen over het leven en den dood van ex-koning Alfonso. De Madrid schrijft in haar hoofd artikel, dat de regeeringsperiode van Alfonso 30 jaar Spaansche politiek omvatte. In dezen tijd, een men- schenleeftijd, heeft Spanje op stoffe lijk en geestelijk gebied een princi- pieele verandering, ondergaan. Al fonso had zijn land hartstochtelijk iief en met alle kracht heeft hij zich gewijd aan de aan de bevordering van het welzijn van het Spaansche volk. Van liberale zijde heeft men hem vroeger gaarne aangevallen om zijn neiging tot autocratische regee- ringsmethoden. Wat hem verweten werd, is thans het onvermijdelijke lot van den heerscher geworden, die herhaaldelijk heeft getracht door het gewicht van zijn ambt de zwak heden van het liberalisme te com- penseeren. De liquidatie van het li beralisme heeft Spanje in den laat sten burgeroorlog zooveel bloed ge kost. Door het tegenwoordige Spanje, dat een zware vuurproef heeft door staan, wordt deze karaktertrek van den koning juist zeer gunstig beoor deeld. Ook de Alcazar wijdt haar hoofd artikel aan den gestorven vorst en constateert, dat weliswaar het ka rakter van den koning voor de ge schiedenis nog niet is vastgesteld, dat het beeld van den doode echter voor de Spanjaarden door een aureool is omgeven, omdat hij zijn land zoo lief had en zijn geheele leven in dienst van het vaderland stelde. Britsche torpedobootjager tot zinken gebracht. (D.N.B.) - De Brit sche admiraliteit heeft medegedeeld, dat Dinsdagnacht de Engelsche tor pedobootjager Exmoor door een Duitsche motortorpedoboot tot zin ken gebracht is. De naaste verwan ten der slachtoffers zijn in kennis gesteld. Koning Faroek hervat zijn ambtsbezigheden. (D.N.B.) - Naar uit Caïro gemeld wordt, heeft koning Faroek, na een ziekte van verschei dene weken, zijn ambtsbezigheden hervat. De koning ontving gister den Egyptischen minister voor de ver dediging, Hassan Sadek Pasja en andere hooge Egyptische ambtona lea. „r-.-r'a'D

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1