DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DUITSCHE TROEPEN IN BULGARIJE. De positie van den Balkan. Havenwerken van Tobroek aangevallen. VERDUISTER1NGS- TIJDEN van 19.24 tot 8.18. DISTRIBUTIE-NIEUWS ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTÏEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, pr-tgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 53. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Dinsdag 4 Maart 1941 Londen en Britsche kanaalhavens gebombardeerd. Het Duitsche legerbericht. Berlijn, 3 Maart (D.N.B.) Het op perbevel der weermacht maakt be kend: Zooals reeds in een afzonderlijk bericht bekend is gemaakt, marchee- ren als beveiliging tegen de bekend geworden Britsche maatregelen in Z.O.-Europa, na verkregen toestem ming van de koninklijke Bulgaarsche regeering, sedert 2 Maart formaties van de Duitsche weermacht Bulga rije binnen. De binnentrekkende troepen worden door het Bulgaar sche volk levendig begroet. Een duikboot meldt het in den grond boren van een vijandelijk tankschip van 9000 brt. Het luchtwapen heeft ondanks den ongunstigen weerstoestand verken ningen ondernomen tot aan de Shet- landeilanden en boven zee. Het bracht op 2 Maart voor het St. Geor- gekanaal een koopvaarder van 2000 brt. tot zinken en beschadigde een vrij groot koopvaardijschip zwaar. Op de barakken van een troepen kamp werden voltreffers geplaatst. Lange afstands-bommenwerpers brachten ten westen van de Hebrider, een koopvaardijschip tot zinken van 10.000 ton en troffen een tweede groot schip zwaar. Afzonderlijk vliegende gevechts toestellen bestookten den afgeloopen nacht voor den oorlog belangrijke doelen in Londen en de installaties van twee Britsche kanaalhavens doeltreffend met bommen. In Noord-Afrika werden succes volle aanvallen gericht door Duitsche gevechtsvliegtuigen op de havenwer ken van Tobroek en op troepencon centraties, autocolonnes en veldkam- pementen bij Agedabia. Bij een luchtgevecht boven Malta verloor de vijand een jachttoestel. Vijandelijke luchtaanvallen op Duitsche koopvaarders op de Noord zee mislukten door het afweervuur der convoyeerende strijdkrachten. Een vliegtuig werd hierbij door de marine neergeschoten. De oorlog in de lucht. Berlijn, 3 Maart (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt, hebben in den afge loopen nacht met het oog op het slechte weer slechts allcenvliegende Duitsche vliegtuigen aanvallen op Engeland gedaan, waarbij op twee plaatsen aan de Zuidkust havenwer ken gebombardeerd zijn. De Engel- schen hebben in de afgeloopen 24 uur vier vliegtuigen verloren. Zooals reeds gemeld is, werden aan de Ka- naalkust twee Engelsche gevechts vliegtuigen door Duitsch afweerge schut neergehaald. Twee Britsche ja gers werden in luchtgevechten ver nield, waarvan een, een Hurricane, toven Malta. De Hurricanes werden boven het vliegveld Halfar op gerin ge hoogte buitengewoon heftig door de Messerschmitts aangevallen, zoo dat reeds na eenige minuten een En- gelsch toestel neerstortte, terwijl een tweede waarschijnlijk vernield is. De andere Engelsche toestellen kregen talrijke treffers. Aanvallen van Engelsche vlieg tuigen verijdeld. Berlijn, 3 Maart (D.N.B.) Engel sche vliegtuigen hebben, naar het D.N.B. verneemt, zonder succes aan vallen gedaan op Duitsche koopvaar dijschepen in de Noordzee. Het af weervuur van de voor bescherming gebruikte Duitsche strijdkrachten begon zoo goed op tijd en was zoo trefzeker, dat de vijandelijke vlieg tuigen genoopt werden snel om te draaien. Een Engelsch toestel werd neergeschoten. Een deel der beman ning werd gevangen genomen. 4 Luchtaanval op Wales. Berlijn, 3 Maart (D.N.B.) Vroeg in den avond zijn zware Duitsche ge vechtsvliegtuigen opgestegen voor een aanval op strategische doelen en voor de ravitailleering belangrijke inrichtingen in een stad in Wales. Luchtaanvallen. Berlijn, 3 Maart (D.N.B.) Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben, naar het DJST.B. verneemt, behalve de reeds gemelde doelen in Wales, strategische doelen aan de N.-Engelsche oostkust aangevallen. Bijzonderheden omtrent het resul taat dear aanvallen ontbreken nog. Duitsch succes in Libye. Berlijn, 3 Maart (D.N.B.) Een Duitsche verkenningspatrouille is, naar het D.N.B. verneemt, in het Li- oysche kustgebied op Engelsche strijdkrachten gestuit. Daarbij wer den opnieuw gevangenen binnenge bracht, terwijl een Britsche pantser- verkenningswagen werd buitge maakt. Cardiff en Newcastle aangevallen. Berlijn, 4 Maart (D.N.B.) Naar het D.N.B. verneemt, hebben sterke afdeelingen Duitsche gevechtsvlieg tuigen in den nacht van 3 op 4 Maart voor den oorlog belangrijke doelen en ravitailleeringscentra te Cardiff en Newcastle met succes aangevallen. Doordat het weer gun stig was, konden de bestuurders de doelen goed onderscheiden, zoodat reeds de eerste toestellen hun bom men juist konden richten. Men heeft ontploffingen en een groot aantal branden waargenomen. Verder heeft een gevechtsvlieg tuig in den afgeloopen nacht een koopvaarder van 3000 ton door rechtstreeksche treffers tot zinken gebracht. Op een vliegveld in Zuid- Engeland werden door bommen branden in hangars en onderko mens teweerggebracht. Britsche vliegtuigen boven Duitschland. Berlijn, 4 Maart (D.N.B.) Gister avond laat verscheen, naar het D.N.B. verneemt, een aantal Brit sche vliegtuigen boven West- Duitschland. De toestellen lieten slechts enkele brisantbommen val len. De schade is gering en blijft beperkt tot burgerlijken eigéndom Er zijn drie slachtoffers te betreu ren. Twee vijandelijke vliegtuigen zijn door luchtdoelgeschut neerge haald. De as verhindert het maken van een oorlogsfront. Rome, 3 Maart. (Stefani). Bulgarije, aldus schrijft Stefani, heeft zijn grenzen geopend voor de strijd krachten der revolutie opdat zij haar taak kunnen vervullen. Bulgarije blijft toeschouwer bij de militaire ge beurtenissen zonder iemand te be dreigen. Terwijl Londen wanhopig zoekt naar legers, die voor de En- gelschen kunnen vechten, tracht de as, geleid door een hoog verantwoor delijkheidsgevoel, de moraal en de Europeesche solidariteit, anderen na ties de verwoestingen en de smart van den oorlog te besparen. De re volutie verwezenlijkt haar militaire aangelegenheden met haar eigen legers en verlangt van de bevriende naties slechts een bijdrage van haar moreele solidariteit. De as geeft aan de Angelsaksers ook een les in stijl. De gebeurtenissen der komende da gen zullen veel stof doen opwaaien. Intusschen wijzen de gebeurtenissen op het volgende: 1. Het mitiatief in de militaire en politieke operaties is practisch in handen van de as. 2. Het is thans duidelijk, dat er een proces aan den gang is van gees telijke aaneensluiting van het ge heele Europeesche continent om de grondslagen te leggen voor de nieu we politieke en economische orde, tegen Engeland, dat de vertegen woordiger is van de oude wereld van tradities, van vooroordeelen en monopolies die reeds door de ge schiedenis achterhaald en door de menschheid veroordeeld zijn. 3. De as beschermt de Balkanlan- den, die buiten het conflict willen blijven. De revisionnistische aspiraties in zuidoost-Europa zullen op billijke wijze worden geregeld in het alge- meene kader van het nieuwe Europa zonder bloedvergieten en zonder het verwekken van andere bronnen van haat tussehen de volken, welker geo grafische ligging het noodig maakt, dat zij als goede buren leven. 4. De as is gekant tegen het Brit sche plan in den Balkan een groot oorlogsfront te scheppen. De legers van de as zullen iedere Britsche po ging van dien aard verijdelen. Het garnizoen van Korfoe overweldigd. Italiaansch legerbericht. Ergens in Italië, 3 Maart (Stefani). Het 269ste communiqué van het Ita- liaansche hoofdkwartier luidt: „Aan het Grieksche front hebben onze vliegtuigen vijandelijke bases, verdedigingswerken en troepencon centraties aangevallen. Jachtvliegtui gen van het Duitsche vliegercorps hebben bij luchtgevechten boven Malta een toestel van het type Hur ricane neergeschoten. In Noord-Afrika hebben Duitsche vliegtuigen met succes de havenwer ken van Tobroek en troepenconcen traties, gemechaniseerde colonnes en kampementen bij Agedabia aange vallen. Vijandelijke pantserwagens, die Dzjaraböeb trachtten te naderen, werden door onze troepen op de vlucht gedreven. Ons kleine garni zoen te Koefra, dat sedert bijna een maand door den vijand belegerd werd, is na hernieuwde aanvallen van overwegende strijdkrachten door den vijand overweldigd. Een deel der troepen slaagde er in de omsingeling te breken en naar onze linies terug te keeren. Bij de operaties, die eindigden met de herovering van Castelrosso, ont spon zich een hevig vuurgevecht tus sehen onze torpedobooten en vijan delijke oorlogsschepen. In weerwil van den heftigen afweer hebben een motortorpedoboot en een torpedo- bootjager twee vijandelijke schepen aangevallen en met torpedo's getrof fen. Een ander vijandelijk schip werd door een bom van middelbaar kaliber uit onze vliegtuigen getrof fen, terwijl de vijand op het eiland landde. Al onze eenheden zijn onbe schadigd op haar bases teruggekeerd. De bemanningen tellen eenige ge wonden. In Oost-Afrika bedrijvigheid van patrouilles en artillerie aan weerszij den. In de Middellandsche zee hebben onze torpedobooten met zekerheid twee vijandelijke duikbooten tot zin ken gebracht. Op den Atlantischen oceaan heeft een onzer duikbooten onder bevel van korvettenkapitem Adalberto Giovannini drie vijande lijke stoomschepen met een gezamen- lijken inhoud van 20.000 ton tot zin ken gebracht". Telegrammen en bezoeken in verband met de Bulgaarsche kwestie. Telegrammen aan Hitier. Berlijn, 3 Maart (D.N.PKoning Boris van Bulgarije hee een tele gram gezonden aan a Fiihrei, waarin hij hem dankt voor zijn woor den van welkom ter gelegenheid van de toetreding van Bulgarije tot het driemogendhedenpact, dat een nieu wen band van vriendschap tussehen beide volkeren vormt. Tenslotte biedt koning Boris den Führer zijn beste wepschen aan voor zijn persoonlijk welzijn en voor de gelukkige toe komst van het groote Duitsche volk. Ook de Japansche minister-presi dent, prins Konoje, en de Bulgaar sche minister-president Filoff, heb ben telegrammen aan Hitier gezon den. Salzburg, 3 Maart (D.N.B.) De Bulgaarsche minister-president Filoff heeft vóór het verlaten van het Duit sche grondgebied een telegram aan von Ribbentrop gezonden, waarin hij dezen dankt voor de jegens hem ge toonde vriendschappelijke gevoelens. Ook Ciano heeft von Ribbentrop in een telegram voor de hartelijke ont vangst bedankt. Het bezoek van den Duitschen ambassadeur bij koning Boris. Berlijn, 3 Maart (A.N.P.) In poli tieke kringen alhier, zoo vernemen wij van welingelichte zijde, is men van meening, dat het bezoek van den Duitschen ambassadeur te Sofia aan koning Boris waarschijnlijk slechts een protocolaire kwestie was. De Engelsche gezant te Sofia. Sofia, 3 Maart (D.N.B.) De Engel sche gezant is, naar thans bekend wordt, gisteren door den koning in audiëntie ontvangen. Het onderhoud duurde anderhalf uur. Naar verluidt vormde de politieke toestand onder werp van bespreking. In de omge ving van den Engelschen gezant heeft men vernomen, dat hij na de audiëntie „zeer terneergeslagen" was. GIBRALTAR THANS EEN EILAND. La Linea, 3 Maart (D.N.B.) Het Kanaal, dat Gibraltar scheidt van het vasteland en tot een eiland maakt, is gereed gekomen. Het begint bij La Laguna en strekt zich tot de kust van de Middellandsche Zee uit. De diepte bedraagt 6)4 m. Een schip brug onderhoudt het verkeer van het Engelsche naar het Spaansche ge bied. Het Kanaal kan door een sluis- inrichting te allen tijde terstond met water worden gevuld. DE VOLKSSTEMMING IN ROEMENIE. Boekarest, 3 Maart. (D.N.B.) In een officieel communiqué betreffen de de volksstemming wordt meege deeld, dat op 2 Maart 1.163.095 ja- stemmen en 1.513 neen-stemmen zijn uitgebracht. Het percentage der ja- stemmen bedraagt derhalve ongeveer 99,9. De stemming wordt tot Woens dagavond in het geheele land voort gezet. DE VREDESCONFERENTIE VAN TOKIO. Bangkok, 3 Maart (Domei). De Thailandsche regeering en bevolking handhaven een kalme houding ten aanzien van de conferentie te Tokio, aangezien men gelooft, dat de confe rentie tot een minnelijk besluit zal komen dank zij de Japansche bemid deling. Welingelichte kringen verkla ren,. dat de ontwikkeling der eerst volgende dagen zal toonen of de con ferentie succes zal hebben of niet. Z- wijden nauwlettende aandacht aan de Fransche bewegingen. In dezelfde kringen wordt er op gewezen, dat een crisis in de conferentie vermeden is door een Fransche concessie, maar het voorbarig is de conclusie te trek ken, dat een volledige overeenstem ming zal worden bereikt tussehen Thailand en Fransch Indo-China. vooral daar, naar men gelooft, de laatste instructies uit Vichy nog niet door de Fransche delegatie te Tokio zijn ontvangen. Thailand, dat Japan carte blanche geeft voor bemiddeling in zijn grensconflict met Fransch In do-China, stelt klaarblijkelijk een impliciet vertrouwen in Japan, waar van het vertrouwt, dat het alles zal doen, wat in zijn vermogeh ligt om een duurzamen vrede in Oost-Azië te vestigen, zoo voegen genoemde krin gen hieraan toe. Frankrijk stelt eenige eischen. Tokio, 3 Maart (D.N.B.) In welin gelichte leringen is men volgens Do mei van meening, dat m een paar dagen het lot der conferentie van Tokio beslist zal zijn. Daarbij wordt er op gewezen, dat het onderhoud van gisteren tussehen den minister van buitenlandsche zaken, Matsoeo- ka-, en den Franschen ambassadeur Arsene Henry, volledige opheldering heeft gebracht omtrent de houding van Frankrijk en Thailand ten aan zien van de Japansche compromis- formule. Thailands vertrouwen in Ja pan is onbeperkt, men gelooft echter in dezelfde kringen', dat Frankrijk er op bedacht is „zijn gezicht te redden" en dat het, ofschoon het uitdrukking gegeven heeft aan- zijn bereidwillig heid om de Japansche bemiddelings voorstellen aan te nemen, toch eem ge privileges voor Fransche onderda nen in een deel van Cambodja heef' geëischt, o.m. ook in Sisophon, dat volgens het Japansche voorstel aar Thailand moet worden teruggegeven In genoemde kringen verklaart men echter, dat de minister van buiten landsche zaken, Matsoeoka, als be middelaar naar het schijnt besloten heeft Frankrijk te verzoeken de Ja pansche voorstellen in hun geheel aan te nemen. Ingeval Frankrijk dit Japansche advies zou opvolgen en zijn houding zou herzien, zal de con ferentie van Tokio, naar men gelooft, snel verloopen. DE BULGAARSCHE GRENS IS GESLOTEN. Sofia, 3 Maart (D.N.B.) De Bul gaarsche regeering heeft tot nader order een sluiting der grenzen ge- gelast. Vertrek uit Bulgarije is slechts veroorloofd met uitdrukkelij ke goedkeuring van het ministerie van oorlog. Het toetreden van Bulgarije tot het driemogend hedenpact. Commentaren in diverse landen. In Engeland. Stockholm, 3 Maart (D.N.B.) Vol gens de laatste berichten uit Londen heeft het toetreden van Bulgarije tot het driemogendhedenpact geen ver rassing meer gewekt in Engeland, aangezien men reeds dagen voorbe reid was op dit politieke succes van de spilmogendheden in Sofia. Zeer verontrust is men echter m Londen over het bericht van den bliksemsnellen opmarsch der Duit sche weermacht in Bulgarije en .Ie levendige verwelkoming der Duit sche troepen door de Bulgaarsche be volking. De missie van den minister van buitenlandsche zaken, Eden, in Ankara treedt tegenover de Duitsche militaire actie op den Balkan volko men op den achtergrond. Men ver wacht in Londen, dat de Duitsche opmarsch in Bulgarije slechts de in leiding vormt op verdere groote mili tair-politieke acties van Duitschland, die in verband met de systematische verscherping van den Duitschen duikbootoorlog, Engeland thans in de beslissende oorlogsphase brengen. In conservatieve Engelsche kringen neemt de vrees snel toe, dat zonder den zeer spoedigen afstand van Ame- rikaansche torpedobootjagers en de levering van vliegbooten en lan :e- afstandsbommenwerpers uit de Ver, Staten Engeland geen weerstand kan bieden aan den Duitschen aanval. De stemming in Londen is op het oogenblik uiterst nerveus, vooral daar men zich in de verantwoorde lijke kringen van Engeland er van bewust is, dat de bedreiging van Groot-Britannië door de combinatie van het duikboot- en het luchtwapen reeds thans een veel ernstiger uit werking heeft dan men gevreesd had. In Duitschland. Berlijn, 3 Maart (D.N.B.) Dat het binnenrukken van Duitsche troepen in het bevriende verbonden Bulga rije door de bevolking met vreugde en opluchting is begroet, is begrijpe lijk, zoo schrijft de Deutsche Diplo- matisch-Politische Korrespondenz. want tot de laatste uren voor het toetreden van Bulgarije tot het drie mogendhedenpact hoopten zich de symptomen op, dat Engeland zijn verderfelijk spel met de Balkan vol ken geenszins opgegeven had. Sinds weken had de Engelsche pers, vooral in verband met bepaalde tactische successen in Afrika, niet verheeld, dat eventueel hierdoor vrij gekomen Britsche troepen „elders" gebruikt konden worden. De berich ten over dergelijke plannen concre tiseerden zich vooral naar aanleiding van het bezoek van Eden en Dill aan den Orient. Evenwijdig met bedoelde persver klaringen, zoo betoogt het officieuze orgaan, loopen officieele verklarin gen van Britsche staatslieden. De be dreigingen van Churchill aan het adres van Bulgarije zijn de wereld rondgegaan en derhalve ook in Bul garije niet onopgemerkt gebleven. Het binnenrukken der Duitschers .n Bulgarije maakt met één slag een einde aan alle plannen, die meenen het geweld van kras egoïsme te mo gen plaatsen boven de gezonde be langen van een geheel continent. En geland kan thans niet meer verhinde ren, dat ook Bulgarije een onneem bare stelling van de nieuwe wereld orde in het vroeger zoo zeer omstre den Z.O.-Europa is geworden. De Bulgaarsche pers. Sofia, 3 Maart (D.N.B.) De Bul gaarsche pers heeft het bericht van de onderteekening van het driemo gendhedenpact goed gepubliceerd. De schrijvers der artikelen leggen er den nadruk op, dat deze onderteeke ning overeenstemt met de natuurlij ke belangen van het land en voegen hieraan toe, dat Bulgarije steeds goede betrekkingen met zijn buur landen, vooral met de Sovjet-Urijie, zal onderhouden. Een Turksche persstem. Ankara, 3 Maart (A.N.P.) Het eer ste Turksche commentaar op het toe treden van Bulgarije tot het drie mogendhedenpact is thans gepubli ceerd en wel door het officieuze blad Oeloes, waarin klaarblijkelijk de houding van de Turksche regeering wordt weergegeven. Het blad schrijft: Door toe te treden tot hel driemogendhedenpact heeft Bulgarije Men is verplicht'te verduis teren tussehen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 4 Maart op 10,59 onder 1.31 6 Maart Eerste Kwartier. HONDEN- EN KATTENBROOD. Het rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd deelt mede, dat van 1 tot en met 31 Maart 1941 op bon no. 9 van de voederkaart voor honden beschikbaar wordt ge steld voor: honden van groep 1 10 kg hondenbrood groep 2 10 kg hondenbrood groep 3 8 kg hondenbrood groep 4 5 kg hondenbrood groep 5 4 kg hondenbrood groep 6 3 kg hondenbrood Op bon no. 9 van de voederkaart voor katten wordt voor dezelfde peiiode 1^ kg kattenbrood beschik baar gesteld. Na 31 Maart 1941 is bon no. 9 van genoemde kaarten ongeldig en mag deze niet meer worden ama r n. de nieuwe orde in Europa erkend en stelt het tevens al zijn machtsmidde len ter beschikking aan de spil voor het geval, dat een tot nu toe nog niet oorlogvoerende staat aan den oorlog gaat deelnemen. Het toetreden van Bulgarije tot het driemogendheden pact is uitsluitend een zaak van Bul garije zelf. Ons, Turken, interessee ren slechts de gevolgen van deze toe treding met betrekking tot den Bal kan en men dient het ons te verge ven, wanneer wij in dit opzicht gee nerlei bezorgdheid koesteren. Bulga rije is en was geroepen een aanzien lijken rol op den Balkan te spelen. Tenslotte wijst het blad nog eens od de beteekenis van het Turksch-Bul- gaarsche niet-aanvalsverdrag en schrijft, dat de waarde hiervan blijkt. DE PLECHTIGE UITVAART VOOR EX-KONING ALFONSO. Rome, 3 Maart (Stefani). Heden ochtend om 11 uur is de plechtige uitvaartdienst gehouden voor ex-ko ning Alfonso van Spanje in de kerk van Santa Maria Degli Angeli. Voor in de kerk hadden plaats genomen de koning-keizer en' koningin-keize rin van Italië, de Italiaansche kroon prins en kroonprinses en de andere prinsen uit het huis Savoye, voorts de ex-koningin van Spanje met haar kinderen en de leden van de familie Bourbon, de onderstaatssecretaris in het Italiaansche minister-presidium als vertegenwoordiger van Mussolini, prins Chigi als grootmeester in de souvereine en militaire orde van Malta, de ambassadeur van Spanje bij het Vaticaan als vertegenwoordi ger van generaal Franco en andere leden van het diplomatieke corps bij het Quirinaal en bij den H. Stoel. Vervolgens zag men dicht bij het al taar de vier vertegenwoordigers der koningen van Bulgarije, Zweden, De nemarken en van den prins-regent van Joegoslavië. Het schip van de kerk was bezet met talrijke Italiaan sche en buitenlandsche vooraanstaan de personen. Het hoofdaltaar was met rouwdoek gedrapeerd, waarop een groot kruis was aangebracht. In de kapellen van de kerk hadden Ita liaansche en Spaansche priesters achtereenvolgens missen opgedragen tot het oogenblik, dat de bezoekers de kerk betraden. Tijdens de hoog mis werden onder leiding van Maes tro Antonelli composities van Pa- lestrina en Amerio uitgevoerd. Na den uitvaartdienst werd de lijkkist vervoerd naar de kerk van Montser- rat. Doodenmissen voor Alfonso in Spanje. Madrid, 3 Maart (D.N.B.) In ge heel Spanje zijn vandaag doodenmis sen voor wijlen koning Alfonso ge houden, waarbij de kopstukken van staat en partij aanwezig waren. Voor Spaansch-Marokko heeft het hooge commissariaat een rouwdienst sehon'Xpo in de kerk van Tetoean. Zie veraer buitenland pag. 2, 2e oiad.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1