r STAD EN OMGEVING PUBLICATIES KIJKEN is K09PEN bu CLOECfi POLITIERECHTER DE NIEUWE GEEST. BURGERLIJKE STAND STILLE NO. 9 t 45 AMSTERDA BEUI EERSTE BLAD. EERSTE I Alkmaar, Dinsdag. DOODELIJKE AANRIJDING. Gistervoormiddag ongeveer half 12 is een 5-jarig zoontje van den heer J. Koopal op den hoek Brouwerstraat-Heilooërdij k dicht bij de ouderlijke woning door een groote zeswielige vrachtauto overreden en gedood. De chauffeur van den met hout ge laden wagen moest die vracht afle veren in de Palingstraat, maar hier ter stede niet voldoende bekend zijn de vroeg hij op den Kennemerstraat- weg naar de bedoelde straat. Men zei hem, de Brouwerstraat in te rijden, waarna hij via de Rippingstraa't naar de Palingstraat zou kunnen rijden. De man volgde de aanwijzing, maar reed over de Rippingstraat naar het tweede deel van de Brou werstraat. Dicht bij den Heilooërdijk stopte hij nogmaals, om weer naar den weg te vragen, waarop men hem aanried den Heilooërdijk op te rijden en dan linksom de van Houtenkade te volgen. De chauffeur bracht den wagen weer op gang en reed zéér kalm den hoek om Hier was het, dat zich op dat mo ment de 5-j. Koos Koopal bevond. Men neemt aan, dat het kind met zijn autoped nog tusschen den wagen en den trottoirrand heeft willen door rijden, maar dat bleek niet mogelijk ais gevolg van de groote lengte var. den wagen, die daardoor met de ach terwielen dicht langs het trottoir ging. De kleine werd daardoor zóó ernstig geraakt, dat de dood spoedig volgde nadat men het kind naar huis had gedragen. 55-JARIG HUWELIJKSFEEST. Een 55-jarig huwelijksfeest behoort zeker tot de zeldzaamheden en is meestal het voorrecht van hen die jong in het huwelijk zijn getreden. Deze heugelijke gebeurtenis beleefde heden het echtpaar G. Kooy en A. Kooy-Greeuw. Het feest werd heden op beschei den wijze in hun kleine bovenwoning aan de Breedstraat in familiekring gevierd. Ook de buren hadden blij ken van belangstelling gegeven, zoo dat er een gezellige sfeer heerschte, die nog verhoogd werd door de noo- dige bloemstukken. Beide oude menschen, de man is 75, de vrouw is 78 jaar, genieten nog een goede gezondheid. De man was juist voor e'enige dagen na een ver blijf van zeven weken, wegens ziek te, uit het ziekenhuis teruggekeerd, doch thans weer volkomen in orde. De heer Kooy werd in Heerhugo- waard, zijn vrouw in Ursem geboren. 47 jaar wonen zij reeds in Alkmaar. Tot zijn 40ste jaar was hij werkzaam op de Alkmaarsche IJzer- en Metaal gieterij. Door een ongeval kon hij het werk daar niet meer doen en werd hij voor verschillende firma's loopknecht en exploiteerde hij een kleinen kruidenierswinkel aan de Breedstraat. Voor acht jaar werd de winkel, thans rijwielzaak, aan kant gedaan en sindsdien bewonen de ech telieden, tot hun tevredenheid, het kleine bovenhuis, in de hoop ook hun diamanten huwelijksfeest daar te be reiken, waarop alle kans bestaat. UITSPRAKEN RECHTBANK VAN HEDEN. Alkmaarsche caféhouder tot 10 maanden veroordeeld. De Alkmaarsche caféhouder Th. v. G., die goederen zonder bon had ge kocht van den Helderschen filiaal houder J. S. en zich daarbij had voor gedaan als Duitsch ambtenaar, werd tot 10 maanden gevangenisstraf ver oordeeld (overeenkomstig den eisch), met bevel tot onmiddellijke gevan genneming. De genoemde filiaalhouder, die verklaarde te hebben gehandeld on der pressie van Th. v. G., werd v r ij- gesproken. De eisch tegen hem was 3 maanden gevangenisstraf ge weest. Ontrouw postambtenaar. De 19-jarige J. J. S. uit Schagen, die als hulpbesteller bij de posterijen aldaar een bedrag van 274.50 had verduisterd en tegen wien deswege een gevangenisstraf van 5 maanden was geëischt, werd heden veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf. KINDERKLEEDING. De vergadering van de vereeniging Kinderkleeding, die hedenmiddag zou worden gehouden, kon niet door gaan in verband met het verbod van ergaderingen. SCHOOLZWEMMEN. Het schoolzwemmen is thans opge nomen in het leerplan voor de 5e en óe klassen der lagere scholen en een maal in de 14 dagen wordt door elke klas een uur doorgebracht in de „Overdekte". De kinderen stellen dit uurtje zeer op prijs. Zij, die al zwem men kunnen worden door een in structeur verder geoefend en zij, die het zwemmen nog moeten leeren, „krijgen les" en zullen spoedig de kunst meester zijn. De instructeurs zijn in het bezit van een diploma als zwemonderwijzer, dat eerst na dege lijke studie behaald kan worden. De kinderen raken in de Overdekte vol komen met het water vertrouwd en het gevolg is dat een groot aantal kinderen ook buiten het verplichte uur, de zweminrichting komt bezoe ken. Het zou daarom mooi zijn als het bezoek wat meer over de week ver deeld werd. De directie der Over dekte heeft daarom het goedkoop? tarief voor schoolzwemmen gehand haafd op 0.16 voor de eerste 5 da gen der week. Op Zaterdag is het 0.20 per bad voor scholieren. DIERENBESCHERMING. Zwervend is aangetroffen een mid delmatig groot hondje. SignalémerP: wit met donkere groote vlekken, korte staart, teef, halsbandje om. Dc eigenaar wordt dringend verzocht het diertje zoo spoedig mogelijk af te halen bij den Inspecteur, den heer Verwer, Baanstraat. BADHUIS VAN „HET WITTE KRUIS". In het badhuis van het Witte Kruis aan het Kweerenpad werden in de maand Februari 1941 de navolgende baden genoihen: 197 kuipbaden, 211 douche le kl„ 717 douche 2e kl. en 739 douche, totaal 1864. HINDERWET. KINDERKOREN OPGERICHT. Onze stadgenoot, de musicus G. Pranger heeft in Alkmaar en Stompetoren een kinderkoor opge richt. Thans is hij ook in Dirkshom geslaagd, waar Maandag met 60 kinderen de eerste repetitie plaats vond. Bij deze kinderkoren zal in studie worden genomen de kinder- operette „Droome Loes" op tekst van J. Schuitemaker, muziek van G. Pranger. Naast den zang wordt bij deze kinderkoren ook de rhyt- mische gymnastiek beoefend en kunnen de kinderen de dansen in de operette zelf uitvoeren. Wij twij felen niet aan het succes, dat de heer Pranger na ernstige studie zal weten te behalen. NATIONALE TEEKENWEDSTRIJD. De groote belangstelling, die de tentoonstelling van ingekomen werk stukken voor den nationalen teeken wedstrijd, gehouden te Amsterdam, heeft ondervonden, heeft het bestuur van de Ned. Vereen, voor teeken- onderwijs doen besluiten ook nog in enkele andere plaatsen van het land het voornaamste werk te exposeeren. In verband hiermede is het thans nog niet mogelijk het ingezonden werk aan de inzenders terug te zenden. In rubriek a2 middelste klassen lagere school werd een tweede prijs toegekend o.a. aan Nelly Houtman te Beemster, eerv. vermeldingen aan Hendrik Tol te Midden-Beemster en Jansje Schermer te Beemster, Wim Zonnenberg te Amsterdam. In de rubriek a3 hoogste klassen lagere school kreeg eerste prijs Martha Koopman te Wervershoof, een tweede prijs viel ten deel aan Toos Neefjes aldaar; eerv. vermel dingen toegekend o.a. aan Marie Bakker te Wervershoof, Geer Wage naar te Hoogkarspel, Jenny Kopuit te Amsterdam, Pauline Hegeman te Amsterdam. Aan Martha Groot te Wervershoof werd voor een natuur- teekening een eerv. vermelding toe gekend. In klasse b ulo, m.o., v.h.o., kweek school kreeg D. Romeyn te Hoorn een tweeden prijs en J. de Jong al daar een eerv. vermelding, beiden voor een illustratieve opgave. Voor bloemen en planten kreeg dezelfde een tweeden prijs. DOOR ZIJN MOEDER GERED. In Broek op Langendijk is gis termiddag een 4-jarig kind van de fam. Wiering in de Ringvaart bij de Prins Hendrikkade gevallen. De moeder yan,den kleine sprong den drenkeling achterna en slaagde er na veel moeite in het kind op het droge te brengen. Heden is op de gemeente secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer J. WOLZAK, alhier, om vergunning tot het oprichten van een smederij eri constructie-werkplaats, waarin zullen worden gebezigd 4 electro- motoren resp. van 1, l'A, l'A en 2 P.K., in het perceel LAAT nr. 26. Bezwaren tegen deze oplichting kunnen worden ingediend ten stad- huize, mondeling op DINSDAG C MAART a.s., voormiddags te ELF UUR en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór ge- melden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 4 Maart 1941. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter openbare kennis, dat A. de Centrale Stierenkeuring zal worden gehouden te Alkmaar op VRIJDAG 18 APRIL 1941, des voorm. 9 uur in den B-er- gerhout; B. de vóórkeuringen ten behoeve van de Centrale Stierenkeurin- gen in combinatie met de keu ringen voor het Stierenregle ment Noordholland 1938 (ver plichte keuring van stieren voor den publieken dekdienst) voor deze gemeente zullen wor den gehouden op DINSDAG 1 APRIL 1941, voorm. 8.45 uur bij het café Noordholland, F -iescheweg nr. 1. Aangifte van de stieren voor de keuring ingevolge genoemd reglement moet geschieden uiterlijk op den tienden dag tevoren, bij den secretaris van de Provinciale Commissie tot bevordering van de rundvee fokkerij in Noordholland, Landbouwhuis te Alkmaar, onder vermelding van de plaats waar de stier ter keuring zal worden aangeboden; naam, voornamen en woon plaats van len stierhouder; leftijd, kleur, bijzondere ken- teekenen van den stier en de plaats waar hij gestald is; de productiegegevens, der moe der en verdere vrouwelijke voorouders van den stier, voor zoover deze gegevens kunnen blijken uit een afstammingsbe wijs, afgegeven door een door de commissie erkende fokkerij- organisatie. Behoudens gegronde redenen, ter beooxdeeling van den secretaris of den vertegenwoordiger der com missie, worden nadien geene aangif ten meer aangenomen. Alkmaar, 4 Maart 1941. De Burgemeester voornoemd. F. H. VAN KINSCHOT. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat ge durende het tijdvak van Woensdag 5 Maart tot en met Dinsdag 11 Maart 1941 de volgende kleuren bonnen geldig zijn: Margarinebonnen oranje kleur; Vetbonnen blauwe kleur. Alkmaar, 3 Maart 1941. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. APOTHEKERSASSISTENTE EXAMEN. Geslaagd voor het apothekers assistentexamen mej. M. J. J. Kloosterman te Den Helder. BURGERBRUG. Begin van brand. - Zondagmid dag brak een schoorsteenbrand uit in de boerderij van den heer S. P. Schilder. De brandspuit van Scha- gerbrug was spoedig ter plaatse, doch inmiddels waren de bewoners, geholpen door buren, er in geslaagd door middel van zand en emmers water het brandje te blusschen. Hoewel dus door doortastend op treden erger werd voorkomen, was de waterschade omvangrijk. GROOTSCHERMER. Winterhulp. - De Vrijdag en Zaterdag gehouden collecte ten bate van Winterhulp heeft in de ge meente Zuid- en Noord-Schermer 60.08 opgebracht. WIERINGERWAARD. Voordracht secretaris polder. - Door het dagelijksch bestuur van den polder' Wieringerwaard werd voor de betrekking van secretaris een voordracht opgemaakt met als nr. 1 S. W. Schellinger Jr.; nr. 2 C. Bakker Cz. en nr. 3 K. Schenk Kz. Jr. Er waren 9 sollicitanten. Winterhulp. - De 4e collecte voor Winterhulp heeft in deze ge meente 74.45 opgebracht. EGMOND AAN ZEE. Fazanten geen wild in Egmond. - Bij besluit van den secretaris generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij zijn fazan ten, met ingang van 1 Maart 1941, aangewezen als behoorende tot het wild in het geheele Rijk, behalve in Egmo'nd aan Zee, Egmondbin- nen en Castricum. LANGENDIJK. Winterhulp. - De opbrengst van de Winterhulp-collecte in de Lan- gendijker dorpen was als volgt: Broek op Langendijk f 59.69 Noord- scharwoude 66.26 en Oudkarspel 40.96. De opbrengst te Zuldschar- woude was niet 77.50, zooals giste ren werd opgegeven, maar 65.38. Van de fiets gevallen. - Mej. B. uit Oudkarspel is ter hoogte van de slagerij van den heer K. te Noord- scharwoude van de fiets gevallen en daarbij zoo ongelukkig terecht geko men dat zij een hersenschudding op liep. Dr. de Wit uit Oudkarspel ver leende de eerste geneeskundige hulp. Mej. B. werd naar de woning van haar ouders vervoerd. EGMOND-BINNEN. Fiets gestolen. - Toen mej. Z. te Egmond-Binnen Zondagmorgen op de fiets naar de kerk wilde gaan, kwam zij tot de minder aan gename ontdekking, dat haar fiets uit de schuur was verdwenen. BERGEN Winterhulp. - De verleden week hier gehouden collecte ten bate van Winterhulp Nederland heeft opge bracht 248.15. ZIJPE. Benzine in beslag genomen - Wij vernamen, dat tegen den heer C. J. een inwoner van 't Zand in de gemeente Zijpe. proces-verbaal is opgemaakt wagens het ongeoor loofd in voorraad hebben van ben zine. De benzine is in beslag geno men. BERGEN. Gevonden en verloren. - In de maand Februari werden als gevon den en verloren aangegeven: Gevonden: 2 vulpennen, 1 zaklan taarn, 1 paar glacé handschoenen, richtingaanwijzer, broodbonnen, dreveltje, pakje tabak, rijwielbelas- tingmerk. Aan komen loopen een hond. Verloren: 1 autoband, 1 vulpen, eenige wanten, 1 bankbiljet, diverse portemonnaies, eenige handschoenen, 1 huissleutel, een leesboek, ontstop per met slang. HEER-HUGOWAARD. School weer geopend. - De openbare school, die gedurende een week wegens griep gesloten is geweest, is Maandag weder ge opend. Zitting van Maandag 3 Maart. Margarine voor boter geleverd. De Hoornsche boter- en kaashan delaar G. T. moest zich voor den politierechter verantwoorden wegens het feit, dat hij aan Corn. H. te Oudendijk twintig pakjes margarine cp distributiebescheiden voor boter had geleverd. Verdachte bekende zonder er verder doekjes om te winden en de politierechter vond dat een ruiterlijke houding. Eisch 40 of 30 dagen, hetgeen niet hoog is voor distributieaangelegen- ■Op het kruispunt reden vracht auto's op en af. Ze waren beladen met steenen, kiezel, hout en andere grondstoffen voor het bouwcomplex even buiten de stad. Er waren ook auto's bij die puin transporteerden: van die zware brokken baksteen met cement of kalk; grillig gevorm de overblijfselen van muren. Wm een van deze vrachtauto's waren bij het nemen van de bocht drie van zulke zware brokken af gegleden. Die lagen toen op het drukke verkeerspunt danig in den weg. De chauffeurs probeerden de ze obstakels op hun weg te ontwij ken, waarbij de auto's herhaaldelijk bedenkelijke zwenkingen maakten. Het was een angstig gezicht. Maar geen der vele passeerende autobesturders kwam uit zijn wagen om den weg even vrij te maken. De voetgangers op de trottoirs bleven even staan kijken naar dezen onge- wonen en ongewenschten toestand, ■maar niemad stak een hand uit. Na dit vooraf gezegd te hebben, valt de bekentenis niet moeilijk dat ik er ook geen lust toe gevoelde om voor de evennaasten in de daverende vrachtauto's hpt pad te effenen. Het parool van den nieuwen tijd „één voor allen en allen voor één" is mij niet vreemd, maar ik beschouwde dit gev'al toch liever als de uitzon dering die dezen regel moet beves tigen. Toen waagden twee stevige jongens zich tusschen het rollend verkeer om met vereende krachten de brokstukken een voor een beet te pakken en op het trottoir te leggen. Met respect volgde ik de activiteit van deze wee kaerels die uit eigen initiatief en geheel belangeloos het werkje verrichtten. Het was voor mij een bewijs er van, dat de jeugd den nieuwen tijd begrepen heeft en staat te trappelen van ongeduld om de gemeenschap te dienen: zooiets begint immers met een' kleinigheid en eindigt met groote zaken. „Bravo jongen", zei ik enthou siast", dat was goed werk: mijn complimenf. „Dat doen we zoo vaak", zeiden ze toen. „We nemen die brokken mee naar huis. Nog een paar keer en dan hebben we ons rotstuintje klaar". heden, doch bij het vonnis ging er zelfs nog de helft af,zoodat T. er met 20 of 10 dagen afkwam. Schapenvleesch te duur verkocht. De slager R. D., eveneens een in woner van de Coenstad, werd gever baliseerd toen hij schapenvleesch voor 70 ct. per pond verkocht, ter wijl dit volgens de officieele notee ring een prijs van 65 ct. niet teboven mag gaan. Verdachte gaf het feit toe, doch voerde als verontschuldiging aan, dat het vleesch hem zelf 85 ct. in koop kostte. De getogade heeren wilden dit echter niet gelooven en vroegen zich af, hoe andere slagers het dan wel maakten. Eisch 80 of 40 dagen. De man schrok geweldig van dit bedrag, maar gelukkig bleek ook de politierechter een dergelijken eisch wel wat hoog te vinden, zoodat de boete, 15 of 6 dagen, tenslotte voor den slager een heele verademing was! Hij had er geen recht meer op. Wat rest ons nog anders dan dis tributiezaken tegenwoordig? Num mer 3 was de tuinder P. V. uit Berk hout, die petroleumbonnen in zijn bezit had gehouden, ofschoon hij onderwijl een electrisch kooktoestel had aangeschaft. Ook deze verdachte deed geen po ging om zijn schuld te ontkennen, althans wat het feit zelf betreft. Zijn geringe kennis van de distributie verplichtingen klonk erg onwaar schijnlijk en de man had er dan ook niet veel succes mee. Eisch 40 of 20 dagen. Vonnis f 10 of 5 dagen, terwijl de kostbare vloei stof weer eigendom van het rijk zal worden. Op de vraag van den politierechter of hij nog in hooger beroep wilde, antwoordde V. ontkennend: „Daar zijn wij menschen toch niet be spraakt genoeg voor, Edelachtbare!" Zonderlinge humor. Ons verhaal is eentonig lezer. Dit maal een distributieovertreder ter zake 'kaas. Verdachte was de al bejaarde S. van T., kaasventer te Limmen, die bij den distributiedienst, kring Castricum, met omgekeerde cijfers beplakte vellen had inge leverd. Verdachte beweerde het uit een oogpunt van humor gedaan te heb ben, doch uit de verklaring van den distributieleider bleek wel, dat er opmerkelijk veel menschen tegen woordig gevoel voor dit soort humor hebben! De getogade heeren waren in elk geval allesbehalve vroolijk gestemd en alleen het feit, dat verdachte al zijn normale toewijzing gemist had, behoedde hem voor erger. Eisch 30 of 20 dagen. Vonnis 15 of 10 dagen. Niet zoo vreeselijk! De landbouwer, H. H. van Tr. te Grootschermer, had op 17 October van het vorig jaar luchtwacht gehad, een dienst die om zes uur 's morgens eindigde. Inplaats van om zes uur, had hij nu echter al om kwart vóór zes zijn post verlaten, hetgeen natuurlijk niet toelaatbaar was. Verdachte voerde intusschen ter verdediging aan, dat hij geen horloge bij zich had en nu maar op het ge luid van de melkwagens was af gegaan. De politierechter vond, dat ver dachte dan maar een horloge moest meenemen, een aanmaning, die ech ter ook wel voor de inrichting van den wachtpost mag gelden. Eisch 8 of 5 dagen. Vonnis 5 of 2 dagen. Een schaap gekeeld. De slager H. Joh. D. te Graft had op 10 Dec. van het vorig jaar aan zijn knecht opdracht gegeven om een schaap te slachten, ofschoon daarvoor de vereischte vergunning niet aan wezig was. Verdachte ontkende niet en voerde als verdediging aan, dat het schaap een beetje mal in het hoofd was, zoodat z.i. een noodslachting gerechtvaardigd was. Uit de stukken bleek evenwel, dat D. na gesnord te zijn, dienzelfden avond nog naar den veearts was gegaan om diens bemiddeling in te roepen, zoodat de politierechter con cludeerde, dat hij dezen tocht dus ook wel vóór de slachting had kun nen maken. Eisch 80 of 40 dagen. De politie rechter wilde er rekening mee houden, dat verdachte acht weken van vleeschtoewijzing was uitge sloten geweest, zoodat hij de boete op 25 of 15 dagen bepaalde met ver beurdverklaring van het schaap. Verder was het schaap nog ge slacht zonder schietmasker ook, maar daar D. hiervoor de verantwoorde lijkheid niet op zich wilde nemen, zal de knecht, N. v. d. G. hiervoor vervolgd moeten worden. EGMOND AAN ZEE (Februari). Geboren: Albertje, d. v. Teu- nis Halff en Hanna de Haan. Margaretha Elisabeth Simone, d. v. Nicolaas de Graaff en Adriana Stam. Onder rouwd: Jan Augustus Kropf te Amsterdam en Alberta Arnolda Prins. Getrouwd: Geene. Gescheiden: Johannes Adria- nus Tamis en Kniertje Groen. Overleden: Albert Kok, oud 78 jaar, wednr. van Maartje Stam. Maria de Groot, oud 64 jaar, echt. van Pieter Zwaan. Hendrik Blok, oud 74 jaar, echtg. van Maartje Stam. Mattheus de Waard, oud 79 jaar, wednr. van Jannetje Vroombout. Jacob Zwaan, oud 67 jaar, echtg. -van Maartje Jonker. Rokus Kruijs- kamp, oud 66. jaar, ongehuwd. SINT-PANCRAS (Februari). Geboren: Klaas, z. van Gijsbert Klijn en Trijntje Zeeman. Willem, z. van Pieter Nierop en Maartje Jonker." Overleden: Klaas Madderom, 77 jaar. Getrouwd: Geen. i gbsohrbven door DASHIELL H AMMETT t rekeningen van 'ALEXANDER RAYMOND HEER-HUGOWAARD Geboren: Reinie van G. A. Klaver en J Petrus Hendrikus, Ruhland en C. Bruss Helder). Ida Mari; Moras en C. Pater. van J. Schoen en M. tronella, d. van N. Sc Leijen. Brigitta Ge A. P. Botman en B. Maria Johanna, d. van C. Bakker. Alberi H. Knol en H. Rijfkc Helder). Onder tr ouwd: Getrouwd: J S: steker. P. A. Vissei Overleden: Ari van A. Stammis, 74 ji Messchaart, wed. van Margaretha Grpot, Weel, 69 j. Christia A. van der Gragt, 78 Kwantes, echtg. van 77 jaar. Kornelis 5 van M. Langedijk, 75 j: Hogema, echtg. van 1 84 jaar. Aris van van M. Snelten, 66 j Volkers, wed. van P. jaar. Petrus Johai van H. IJdema en M. den. Michel Albei echtg. van A. W. van laar, overl. te Alkma: Diepen, echtg van i jaar. Elisabeth He I). Hoogland en E. vc overl. te Alkmaar. BOMMEN OP NE Het A. N. P. Meldt In het afgeloopen v Nederlandsche grond tig aangevallen door gers, die op vrij veej sant- en brandbomm worpen. Verscheide woonhuizen zijn op plaatsen des lands m schadigd, talrijke an en woonhuizen hebl opgeloopen. Op een groote heidebrand v< brandplaatjes, waarde zijn afgebrand. Verse plaatjes zijn teruggev band waarmede de 1 wordt herinnerd, c bandplaatjes, wannee worden, met de nooc woeten worden ingeli Bijzonder zwaar is residentie geteisterd, binnenstad in een zee zes brisantbommen daar eenige woonhui of zwaar beschadigde negen bewoners, en e een vrouw en twee k .16 personen zwaar g OPGA V •AMSTERD AMSCH1 Bijkantoor AJ van Zaterdag 1 ST A ATSLEEN1NGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 3-3V, Nedert. 1938 3 Ned-lndië 1937 BANK-INSTELL1NGEN Amsterd Bank Hande' Mij. Cert. 250 Koloniale Bank Ned. ind. Handelsbanl IND. OND. BJNNENL. Alg. Kunstzijde Unie Caïvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Phil. Gloeil. Gem. Bez IND. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethieh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper. North American Rayoi Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSCH H. V. A Java Cultuur Ned. ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn Java—China—Japan li Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGE Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can Psc VALUTAKOERSE BANK, 4 M (Schriftelijke en Valuta's: New-York 1.88 3/16-1 75.28-75.43, Brussel sinki 3.81-3.82, Stock! Ztifich 43.63-43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19-75.34, N I.90 1/4, Brussel 30.6 holm 44.76-44.94, Zül

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2