STILLE thuis. Om 9 uur Uitslaande brand op de Laat. E. J. Voute, de nieuwe Burgemeester van Amsterdam. 18 personen ter dood veroordeeld. MARKTBERICHTEN AMSTERDAMSCHE BEURS DASH HAMM 46 PUBLICA Alkmaar, Woensdag. Wij hebben op 3 Maart per telex een bericht ontvangen afkomstig van den Befehlshaber im Luftgau Hol land der höhere S.S. und Polizei- iührer, Befehlsstelle Amsterdam, ge publiceerd door den S.S. Standarten- führer und Regimentskommandeur Klingemann. In dit bericht werd medegedeeld, dat de bevelhebber van de Luftgau met onmiddellijke in werking tre ding het sluitingsuur van café's enz. heeft vastgesteld op des avonds half negen en den tijd waarin het ver boden is zich op straat te bevinden op 9 uur des avonds tot 4 uur des morgens. Publiceering van dit bericht gaf eenige moeilijkheden daar het werd afgezonden in Amsterdam en het ons niet heelemaal duidelijk was of het alleen voor de hoofdstad dan wel voor de geheele provincie gold. Informaties bij het A.N.P. bleven zonder resultaat daar men ook daar niet over nadere gegevens beschikte. Uit het feit, dat het bericht niet werd ingetrokken of gewijzigd meen de men evenwel te mogen opmaken, dat het voor de geheele provincie van toepassing was, temeer zooals men ons hedenmorgen verzekerde omdat ook Haarlem zich thans aan 't tijdstip van negen uur houdt. Waar het voor onze burgerij en daarbij ook voor de caféhouders van groot telang is zekerheid te krijgen, heb ben wij ons hedenmorgen telefonisch om nadere informaties tot den Orts- kommandant gewend, die ons heeft laten weten, dat het uitgaansverbod thans inderdaad op negtn uur is ge steld en ons machtigde hiervan m;- dedeeling te doen. Garagegebouw in de vlammen opgegaan. Gisteravond omstreeks 8 uur ont dekte een broer van den heer D. J. Vermeulen, grossier in motormate- riaal op de Laat tegenover de R.K. kerk alhier een sterke rookontwik keling in de door hem bewoonde bovenkamer van het perceel. Hij was alleen thuis en trachtte nog eenige boeken te redden, maar de brand waarschijnlijk veroor zaakt door bij de kachel te drogen hangende kleedingstukken greep zoo fel om zich heen, dat hij zich ijlings naar buiten moest begeven. Op den zolder achter deze woon kamer was veel brandbaar materiaal ■geborgen, waarin het vuur gretig voedsel vond, zoodat weldra een zware vonkenregen de plaats van het brandende perceel kenbaar maakte. De inmiddels gewaarschuwde brandweer rukte onder leiding van commandant Ringers, met veel materiaal uit. De magyrusladder werd in werking gesteld en met spuiten vóór en achter de woning werd het vuur krachtig aangetast. Een oogenblik scheen het of ook de belendende perceelen van de heeren Van Os en Untied gevaar liepen door den vonkenregen te worden aangetast, maar de brand weer wist ook dat gevaar te keeren en binnen afzienbaren tijd was het vuur in het 10 Meter diepe gebouw van den heer Vermeulen be dwongen. De bovenwoning was echter geheel uitgebrand en ook de garage, waarin vele motorrijwielen gestald waren, had aanzienlijke schade opgeloopen. Naar wij vernemen, waren huis en inboedel op beurspolis verzekerd en had de heer Vermeulen eveneens een bedrijfsverzekering. De burgemeester, de Ortskomman- dant en de subst. officier van Justitie waren o.a. op het terrein van den brand aanwezig. Duitsche militairen verleenden bij het blusschingswerk vrijwillig hun medewerking. De waarnemend commissaris van Politie, de heer P. Maarleveld, had voor een goede afzetting zorg ge dragen. Begrijpelijkerwijze was na het tijd stip van het uitgaansverbod het in grooten getale verzamelde belang stellende publiek van de straten ver dwenen. Blijkens een officieele mededeeling heeft de Regeeringscommissaris voor het bezette gebied in de Nederlanden tot burgemeester en regeeringscom missaris voor Amsterdam benoemd de heer E. J. Voute te Bergen. De heer Voute werd in Amsterdam geboren 17 Sept. 1887. In 1910 werd de heer Voute adel borst le klasse en in 1912 luitenant ter zee 2e klasse, in welke functie hij in 1915 werd gepensionneerd. Toen werd hij inspecteur bij de Kon. Holl. Lloyd en in 1923 procuratiehouder van de Pakhuismeesteren van de Thee. De heer Voute is thans eerelid en secretaris van het Ned. Aardrijks kundig Genootschap. In deze laatste hoedanigheid ging hij in 1928 als rè- geerings-afgevaardigde naar het in ternationaal geografisch congres te Cambridge, in 1931 naar Parijs en in 1934 naar Warschau. Verder maakt hij als secretaris deel uit van het col lege van commissarissen van het Ma- trozeninstituut der Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging. In 1928 vestigde de heer Voute zich met zijn gezin in Bergen en reisde hij vandaar dagelijks als forens naar Amsterdam. Voor het politieke partijenstelsel heeft de heer Voüte, vooral ten aan zien van het besturen van de ge meente weinig gevoeld. In 1931 werd hij als vertegenwoordiger van het Middenblok tot raadslid gekozen en tot op heden heeft hij als zoodanig zitting in den raad, waar hij een man was van weinig woorden, maar steeds blijk heeft gegeven het gemeentebe lang te willen dienen. In hoofdzaak toonde hij zich tegenstander van een te groote uitbreiding van het ge- meentepersoneel en streefde hij er naar de tering naar de nering te zetten. Ook de cumulatie van func ties vond in den heer Voüte een be strijder. Wij hadden een onderhoud met den benoemde, die ons zeide ook thans tot geen enkele politieke par tij te behooren. De heer Voüte deelde ons mede, dat zijn taak een strikt zakelijke zal zijn en er in de eerste plaats op gericht zal zijn de menschen weer aan het werk te krij gen. Zijn functie had hij aanvaard om daardoor naar zijn beste weten ons volk te dienen. Reeds vandaag is de heer Voüte in zijn nieuwe functie getreden. Hij vertelde ons voorts, dat hij zich in Amsterdam gaat vestigen. In Bergen was hij beschermheer van de voetbalvereeniging B.S.V. en bestuurslid van den Berger Kunstkring. In den Bergenschen raad zal hij worden opgevolgd door den heer A. M. de Lange. 25-JARIG JUBILEUM. Mejuffrouw Dina Hazes, de in ge heel Alkmaar en in het allergrootste deel van Noordholland bekende por tierster van 't St. Elisabethzieken- huis in de Van Everdingenstraat te Alkmaar, zal Donderdag 6 Maart a.s. den dag herdenken, waarop zij 25 jaar geleden als portierster van het ziekenhuis in dienst trad. Ieder die met juffrouw Hazes in deze functie kennis heeft gemaakt en dat zijn er duizenden uit ons ge west, bewaren aan haar dankbare herinneringen. Steeds stond zij menschelijk en medelijdend tegenover patiënten en bezoekers en haar bemoedigend woord is velen tot troost geweest. De jubilaresse zal Donderdag den geheelen dag tot 5 uur zich ophou den in het St. Elisabethziekenhuis. Het is te voorzien, dat degene, die op dien dag het portiersambt in de plaats van de jubilaresse zal waar nemen, dit niet alleen zal af kun nen, maar assistentie noodig heeft, want de bel zal niet stil staan. SLUITINGSTIJD APOTHEKEN. Sinds 1 Maart zijn de Alkmaarsche apotheken weer geopend van 's morgens 8 uur tot 's avonds 8 uur. HISTORISCH GENOOTSCHAP. Tot lid van het Historisch Genoot schap te Amsterdam is n a. bene de heer It. Kroeskop leraar aan kweekschool alhier. VERTROUWEN. Een onzer lezers, de heer A. van Stuivenberg, schrijft ons: De maan, die haar zilveren stralen doet glijden over de duinen en het witte zandpad, dat zich als een smal lint slingert tusschen de dennenbosschen. Soms opwaarts, dan weer dalend, vindt het zijn weg zeewaarts. Het is stil hier buiten. Alleen het zachte ruischen van den wind in de toppen der boomen is hoorbaar. Hoe goed is het hier heel. alleen te loopen, waar dit stukje wereld mooi is en nog niet aangetast door de rauwe werkelijkheid; waar nog geen vliegtuig z'n vernietigend werk heeft verricht Je zou willen zitten aan den voet van een dennenboom en nergens aan denken, je laten meeslepen op het rythme van den suizelenden wind en dit alles heel diep onder gaan. De wereld laten vervagen en je dompelen in het geluk van dit oogenblik: de maan, die haar stralen rijkelijk uitgiet en de ster ren, die nog kunnen flonkeren en pinkelen of'niets is veranderd. Dan vliegen alle haatgedachten weg en dwingt de natuur je te ge- looven in het mooie, dat is en zal blijven! Je moegedacht hoofd wordt lichter als je de zee ziet en je zult stil worden door de grootsche wijdheid van het watervlak. Het klotsend geluid van de golven zal je doen glimlachen en je zult een moeilijke toekomst aandurven, Je staat daar, boven op een duin de wind, die je haren doet los- waaieneen vogel, die op vliegt de vrijheid tegemoet. De machtige drang van de stilte overweldigt alle kwaad. Hou vast dit mooie! Bewaar het diep in je als een schat, die nooit kan worden weggenomen! Ga dan terug in de wereld en leef! LEVERINGEN VOOR DE DUITSCHE WEERMACHT. Elders in dit nummer komt een publicatie voor van den burge meester dezer gemeente inzake be taling voor leveringen en verrioh- mgen ten behoeve Vah de Duitsche r""nacht. Belanghebbenden wordt a nvt het daarbij mede- '""n belang reke- WINTERHULP. De vierde collecte voor Winter hulp Nederland, in de afgeloopen week gehouden, heeft 408 opge bracht. MELK EN EIEREN VERLOREN. Hedenmorgen is een melkbakfiets i/an de firma Oud uit de Lindenlaan in de Houttil door een van de Lange- ;traat komende auto aangereden. Een wiel van de fiets werd ver bogen, een paar melkbussen vielen op straat, waaruit een deel van den inhoud verloren ging en een aantal eieren werd verbrijzeld. De autobestuurder meende tus schen de bakfiets en een aan de overzijde van de straat geparkeerd voertuig te kunnen doorrijden, doch dit mislukte, met het bovengenoemde resultaat. WERKTIJD IN WERK VERSCHAFFING. Met ingang van a.s. Maandag heeft de rijksinspecteur voor de werkverschaffing den werktijd in de werkverschaffing bepaald op 8 tot 17.30 uur, met schaftijd van 13 tot 1.3.30 uur en 's morgens en 's mid dags een kwartier rust. Op Zater dag zal gewerkt worden van 8 tot 13.45 uur, met een kwartier rust, zoodat totaal 48 uur gewerkt wordt. DE TWENTSCHE BANK N/V. Aan het verslag over het jaai 1940 wordt het volgende ontleend: De resultaten onzer instelling over het afgeloopen jaar stemmen tot tevredenheid. De invloed, welken de verander de economische omstandigheden hebben, gehad op het bankbedrijf, komt op onze balans tot uitdruk king in een belangrijke wijziging in enkele posten. De geldruimte, ont staan door den voorradenuitver koop op groote schaal, deed de sal di van handelsdebiteuwn dalen, doch die van deposito's en credi teuren in nog belangrijker mate toenemen, met een overeenkomsti ge sterke stijging van ons bezit aan schatkistpapier. De rentewinst werd door een en ander gunstig beinvloed en toont een vermeerdering aan ten opzich te van het jaar 1939 met ruim 2.000.000, waarmede het vroegere niveau weer is bereikt. De winsten uit vreemde wissels en arbitrage bleven ruim 700.000 achter bij die van het vorige jaar. De provisiewinst liep in vergelij king met het voorafgaande jaar eenigszins terug. De baten uit het effectenbedrijf brachten ondanks een stagnatie van ruim twee maan den in den beurshandel ten opzich te van 1939. eenig herstel. Ook thans behoefde uit de be drijfswinst niet te worden afge schreven op debiteuren. Voor zoo verre wij in enkele gevallen een voorziening wenschelijk achtten, kon deze door vrijgekomen reserves van vorige jaren geschieden. Uit dezelfde bron'voegden wij een be drag van 250.000 toe aan de reserve zonder bepaald omschre ven bestemming. Over het verslagjaar werd de ge bruikelijke afschrijving op gebou wen toegepast. Het balanscijfer lie ten wij onveranderd op 4.000.000. Op 31 December j.l. waren in totaal 19544 safeloketten verhuurd. De winst- en verliesrekening wijst een saldo winst aan van 3.719.258.81. Wij stellen U in overleg met commissarissen voor, hiervan 81.428.58 extra aan het statuaire reservefonds toe te voegen en 1.080.687.39 op nieuwe rekening over te brengen. Bij verdeeling volgens de bepa lingen der statuten komt ter dis positie van aandeelh. 2.200.000 waaruit een dividend kan worden uitgekeerd van 5 )4 pet. en aan het statuaire reservefonds een bedrag van 168.571.42. Het reservefonds zal dan in to taal bedragen 10.750.000 tegen 10.500.000 op 31 December 1939. Het dividend 1940 zal betaalbaar zijn op dividendbewijs no. 30. EXAMEN STENOGRAFIE EN MACHINIESCHEIJVEN. Bij de examens voor stenografie en machineschrijven, gehouden op 4 Maart, te Amsterdam, onder leiding van den ontwerper, den heer A. W. Groote, slaagden: Voor kantoorstenografie 130 letter grepen per minuut, de dames B. Frie- link, W. Janssen en L. van Kleef en de heer D. van Amstel, allen te Alk maar, alsmede de dames T. Vrije en' P. Elders te Bergen; voor machine- schrijven: de dames J. Bulthuis met een snelheid van 256 aanslagen per minuut, mej. J. Henke met 245, R. Kalb met 215, D. Oostrom met 240, Nimrat met 223, A. van Haaien met 204, R. de Klerk met 234, J. Kuiper met 192, A. Wielart met 237, B. v. Tilburg met 240, E. Mölder met 180 en A. Poeze met 250, te Alkmaar; LANGENDIJKER GROENTEN- CENTRALE. Aanvoer en opbrengst over Februari. De aanvoer en opbrengst aan de veiling te Broek op Langendijk bedroegen in de afgeloopen maand Roode k. 891.425 kg. (1.141.500 kg.) Gele k. 1.609.525 kg. (1.938.555 kg) D. witte 2.193.850 kg. (2.193.400 kg.) Savoye kool 1.700 kg. Uien 202.325 kg. (397.865 kg.) Bieten 27.800 kg. (19.275 kg.) Breekpeen 23.700 kg. (73.125 kg.) late aardappelen (14.335 kg.) De tusschen haakjes geplaatste getallen geven den aanvoer aan in de maand Febr. 1940. De totale omzet was 263.850.65 tegen 250.140.54 in dezelfde maan van het vorige jaar. voorts mej. A. Beke te Heiloo met 230, mej. L. Seignette met 214 te Lim- men; verder de heeren C. J. Luiten met 231, D. Bakker met 245, P. Boorsma met 235, J. L. J. Blok met 206, A. B. E. Voüte met 233, allen te Bergen, F. J. Itis met 201, P. Nicolaï met 211, J. Niesthoven met 203, C. L. Koster met 22C, H. C. Bos met 240 en C. Goemans, allen te Alkmaar,, met 247 aanslagen per minuut. STOMPETOREN. Uitvoering Crescendo. - Zondag middag geeft de zangver. Crescendo haar jaarlijksche uitvoering in café Kamsteeg, onder leiding van haar directeur, den heer W. J. Zaal te Bergen. Vele mooie liederen staan op het programma, het Alkm. Salon orkest, dat ook de avonden van „De Bonte Spelers" opluisterde, verleent ook hier zijn medewerking. Cres cendo heeft een goeden naam. Het doet weldadig aan, dat men in dezen tijd niet bij de pakken gaat neer zitten en het volk met het brengen van kunstgenot wil dienen. Het plan bestaat tot half vijf te concerteeren en tot sluitingstijd gelegenheid tot dansen te geven. Het belooft een mooie Zondagmiddag te worden. OUDE-NTEDORP. Benoemd. - In de vacature van den heer J. Ligthart als heemraad bij den W.O.L.-polder, die wegens ouderdom als zoodanig heeft be dankt, werd gekozen de heer A. Prink. Ongecorrigeerd. Het A.N.P. meldt: 's-Gravenhage, 5 Maart. Het op 24 Februari voor een Duitsch krjjgsgerecht in den Haag be gonnen proces tegen leden van een terreur-, sabotage- en spi- onnageorganisatie is op Dinsdag 4 Maart met het uitspreken van de vonnissen geëindigd. Acht tien beklaagden zijn ter dood veroordeeld, zes! zijn vrijge sproken, de anderen kregen tuchthuis- en gevangenisstraf fen. FRAUDEERENDE KOLEN - SJOUWERS. De Utrechtsche recherche is op het spoor gekomen van een wijd vertakt complot van fraude bij de bezorging van brandstoffen bij een bekend groothandelaar in brand stoffen daar ter stede. In dienst van dezen handelaar waren o. m. vijf kolensjouwers, die niet alleen anthraciet, cokes en andere brand stoffen moesten bezorgen bij kleine klanten van den handelaar, doch ook brandstoffen moesten brengen bij groote firma's en zaken. Bij de bezorging van brandstoffen bij deze groote afnemers werd dan in vele gevallen niet het juiste aantal mudden gebracht. De sjouwers hielden dan n.l. telkenmale groo- tere en kleinere hoeveelheden 'ach ter. Met deze achtergehouden brandstoffen nu is, naar 't schijnt, op groote schaal fraude gepleegd. Deze onrechtmatige handelingen werden reeds van Augustus van het vorige jaar af gepleegd, zonder dat daarvan iets werd bemerkt en bovendien kwamen er naar mate „het werkje" van de sjouwers flo reerde, meer afnemers, die bereid waren zonder bon kolen van hen te betrekken, zich daarbij ook nog schuldig makend aan heling. Een ontslagkwestie bij den groot handelaar bracht deze fraude aan het licht, doch ook waren bij de kolenfirma in den loop van den la at sten tijd klachten binnen ge komen van groote zaken, welker directies het sterke vermoeden had den, dat zij bij de bezorging van de door haar bestelde hoeveelheden brandstoffen ernstig waren te kort gedaan. De Utrechtsche recherche heeft de vijf sjouwers gearresteerd, van wie het meerendeel reeds een ge deeltelijke bekentenis heeft afge legd. Daar zeer veel anderen bij dit complot zijn betrokken, is het niet mogelijk, hangende het onderzoek, verdere bijzonderheden mede te deelen. HET AANVULLINGSPROBLEEM VOOR DE BRITSCHE SCHEEPVAART. Berlijn, 4 Maart (V.P.B.) In ver band met de toenemende verliezen der handelsscheepvaart wordt van Duitsche zijde de vraag gesteld, in hoeverre Engeland nog in staat is om de hierdoor ontstane leemten aan te vullen. In militaire kringen is men de meewing toegedaan, dat het prestatievermogen der Engel- sche scheepstimmerwerven thans belangrijk minder is dan tijdens den wereldoorlog. Haar hoogste presta tievermogen hebben zij in 1914 be reikt met 1.68 m illioen brt. Tijdens den wereldoorlog daalde de produc tie in 1915 tot 650.090, in 1916 tot 600.000 brt. om in 1917 (het voor de Engelsche scheepvaart nadeeligste jaar) weer tot 1.160.000 en in 1918 had brieven ontvangen, waarin werkgevers op grond van de pers berichten uiting gaven aan de vrees, dat het wapeningsproces ineen zou storten. Op de vraag, welke de regeering dacht te nieuwe stakingen te antwoordde Roosevelt Hij zeide slechts, dat voorstellen bestudeerd vraagstuk, wat er met de Deensche Amerikaansche havens, noemde hij een zeer moejjijk probleem. Op de zelfde wijze sprak Roosevelt over de bewering, dat de regeering voorne mens zou zijn, het Duitsche en Ita- liaansche tegoed in de Vereenigde Staten te blokkeeren. Het bericht, dat hem een beschikking betreffen de blokkeering van dit tegoed ter onderteekening was voorgelegd, noemde hij een gissing, die geenszins in overeenstemming met de waar heid is. zelfs tot 1.340.000 brt. te stijgen. Maar ondanks deze inspanning kon het productiecijfer van 1914 niet meer worden behaald. Naar Duit sche meening brengt dit probleem in den huidigen oorlog voor Enge land nog veel meer moeilijkheden met zich mede, dan in den wereld oorlog. In de jaren, welke op den wereldoorlog volgden, is het aantal bestellingen bij de Engelsche scheepswerven sterk achteruitge gaan. In 1931 werden er slechts 500.000 brt. afgeleverd, in 1932 zelfs maar 180.000. In 1933 werd het laagste productiecijfer geno teerd, nl. 133.000 brt. Ir de beide hierop volgende jaren steeg de pro ductie weer tot 460.000 en 500.000 brt. en in de daarop volgende jaren tot aan het uitbreken van den hui digen oorlog liepen er jaarlijkse!) in doorsnee circa 900.000 brt. van stapel. Deze gang van zaken, bracht het mede, dat vele vakarbeiders naar andere bedrijven overgingen. Voor de scheepstimmerwerven was iit op den duur een groot nadeel, want men kan de productiecapaciteit slechts verhoogen, zoolang men over voldoende vakarbeiders be schikt. Dat deze leemte zich duide lijk merkbaar heeft gemaakt valt af te leiden uit een oproep van den Engel'schen minister van scheep vaart, Cross, die alle arbeiders, dus ook hen, die slechts een jaar of nog korter op een scheepstimmerwerf werkzaam waren, opwekt om zich opnieuw aan te melden. De Brit- sche werven kunnen op het oogen blik 20.000 brt. per week afleveren. Van Duitsche zijde constateert men dat er een voortdurend tekort aan vakarbeiders bestaat, dat de scheepstimmerwerven met herstel werk overladen zijn, dat zij boven dien voor een groot deel door Duit sche luchtaanvallen zijn vernield en dat de productie onder het herhaal de luchtalarm sterk te lijden heeft. Men komt zoodoende tot de conclu sie, dat de Engelsche scheepvaartin dustrie onder deze omstandigheden niet in staat is, haar capaciteit be langrijk te verhoogen, zoodat slechts een deel der opdrachten kan worden uitgevoerd. IR. MUSSERT BRACHT BEZOEK AAN BERLIJN. Het A.N.P. meldt: De leider der N.S.B. heeft Maandag j.l. in Berlijn een bezoek gebracht aan den rijksmaarschalk Göring Dit onderhoud, dat ongeveer ander half uur duurde, vond plaats in de appartementen van den rijksmaar schalk in het luchtvaartministerie in tegenwoordigheid van den rijks commissaris voor 't bezette Neder landsche gebied rijksminister Seyss- Inquart. ROOSEVELT OVER DE HULP AAN ENGELAND. Washington, 5 Maart. (D.N.B.) President Roosevelt, die na een lichte verkoudheid van vier dagen zijn werkzaamheden hervat heeft, wilde in de persconferentie van gisteren zich niet uiten over den parlemen tairen toestand ten aanzien van het ontwerp tot hulpverleening aan En geland. Hij ontkende, dat zijn pers chef reeds zou hebben uiteengezet wat de regeering na het van kracht worden van de wet zou -doen. De perschef, aldus Roosevelt, heeft veel eer gezegd, wat de regeering niet zou doen, hetgeen een verschil is. waarop de pers acht moet slaan. De president verzocht de Amerikaan sche pers, over de stakingen in de wapenindustrie geen berichten te publiceeren, die misleidende indruk ken zouden kunnen veroorzaken. Hij maatregelen nemen om voorkomen, ontwijkend, verschillende worden. Het moet gebeuren schepen in de SOLLICITATIES BIJ P.T.T.- RADIODIENSTEN DOELLOOS. In verband met het groot aantal bij de P.T.T.-radiodiensten binnenge komen sollicitaties (reeds meer dan 1500) wordt de aandacht er op ge vestigd, dat voor het typewerk ten. behoeve van de administratie en het uitreiken der luistervergunningen voldoende vrouwelijke krachten (ge oefende typistes) aanwezig zijn. Voor de overige administratieve en controlewerkzaamheden zal zoo veel mogelijk gebruik worden ge maakt van personeel, dat tengevolge van de instelling der rijksradiodistri- butie bij de vroegere distributiebe drijven overcompleet is geworden. Op eventueel nog overblijvende plaatsen hebben bij voorkeur de in geschrevenen bij de afdeeling over heidspersoneel voorziening van het departement van binnenlandsche zaken recht, zoodat op plaatsing van buitenstaanders geen uitzicht bestaat en verdere sollicitaties beter achter wege kunnen blijven. NOORDSCHAF.WOUDE, 5 Maart. (Noordermarktbond). 55200 kg Roo de kool 7; 22900 kg Gele kool 6; 116300 kg D. witte kool 5.10; 20200 kg Uien, grove uien en drieling uien 6; 1100 kg Peen A 1.80, B 4.20 en C 4.2C. WARMENHUIZEN, 4 Maart 1941. 3350 kg Uien 6; 76500 kg Roode kool i 7; 23800 kg Gele kool; 69700 kg D. witte kool 5.10. OPGAVE I AMSTERDAMSCHE BASK W.V. Bijkantoor Alkmaar.j van Woensdag 5 Maart 1941 Vor.k..plm 2 i 9t>18A6 94% 84% 83% .107% STAATSLEENINGEN, Nederland 1941 Nederland 1940 11 3—3)4 NederL 1436 3 Ned-lndië 1937. BANK-INSTELLINGEN Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 2501081/, Koloniale Bank. .161 Ned. Ind. Handelsbank 1111/, IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 89% Calvé Delft Cert. 60'/, NederL Ford. .314 Lever Bros 95 Phil. GloeU. Gem. Bezit 185 IND. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. 40i/« 25»/, 75% 5% 47'/i6 32'/, 216/ie 21% 511/16 57% .383 230 225 ïuo Kon. Phr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi lnterc, Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn 132'/, Kon. Ned. Stoomboot 1311/, Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deti Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac. ■204 31% 11% 9% .234 .180 125 143 •UI ,46/i, 981/, '.151 .162 .200 171 22% 8% 10 13 77 4u/ic 94'/, 95 83% 108 109 162 114 93 61 314 98% 190 40 25% 77 5% 47% 33% 71% 22% 5'/, 59 394 228 223 103% 212 32 1'%S 9u/>6 239 183 124 145 112 4% 101 134 135 155 164 205 176 23 9 10% 13% 77 41V]6 VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK, 5 MAART. Schrift, en tel. transacties. Valuta's: New-York 1.88 3/16—1.88 9/16; Ber lijn 75.28—75.43; Brussel 30.11—30.17; Helsinki 3.81—3.82; Stockholm 44.81 tot 44.90; Zurich 43.63—43.71. Bankpepier: Berlijn 75.19—75.34; New-York 1.86)41.901/4; Brussel 30.0830.20; Stockholm 44.76—44.94; Zürich 43.59 tot 43.75. G E S 0 H 8 E TEEKEHUi ALEXAP RAYMi PHOTO'S PERSOON! De Burgemeester maakt het volgende b Binnenkort zal e worden gemaakt met van de Persoonsbewij: zetenen ontvangen iec betische volgorde, ee om op een bepaalden stadhuis te komen 1 ontvangst nemen v a soonsbewijs. Zij zuller het bezit moeten zijn heel gelijke photo's. Uitdrukkelijk wordt zen, dat uitreiking v soonsbewijs op een i dan waarop men opge: administratieve redenc lijk is. Wie dus, wege van photo's, niet gehol' den, loopt het risico d vastgestelden datum bezit is van dat bewij, Dringend wordt da£ raden deze photo's ree doen vervaardigen, zekerheid bestaat dat i den oproepingsdag in heeft. Nogmaals wordt er op gevestigd, dat de onderstaande eischen doen, en dat geen enki wordt toegestaan: (1) afmetingen nau- cm breed, bij 4)4 (2) de photo mag ui hoofd en eventue* deel van de borst gebeelden persooi (3) de photo moet d« den persoon zon dekking weergevi (4) de afbeelding va: moet 2 cm in d grooter zijn; (5) de photo moet d den persoon half half „en profil" driekwart) naar i zoodanig, dat het li lijk en geheel zie (6) de beeldtrekke scherp en niet g zijn (geen wazij kunstphoto's) (7) de photo moet der persoon duideli weergeven; (6) gelijkmatige (z kleur; witte, all achtergrond; (9) de photo mag gi beeldingen bevatt dere personen, gei landschap, geen enz.); (10) de photo mag ge< afdruk of deel va pelafdruk bevatte (11) de achterzijde dei zijn van wit of (chamois), geh papier, zonder st< opdruk of anders: Alkmaar, 5 Maart 1941 De Burgemeester F. H. VAN Ki

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2