De vleeschvoorziening. 18 doodvonnissen voltrokken. Rheumatische pijnen LAATSTE BERICHTEN Alkmaar, Vrijdag. Het marktbeeld van Maandag een zeer geringe aanvoer van runderen wij telden slechts 35 stuks, gaf reeds aanleiding tot het vermoeden, dat het deze week met de vleescrvoorziening niet gunstig zou verloopen. Na aftrek van het benoodigde voor de ziekenhuizen en de Weermacht, blijft er slechts een zeer gering gedeelte over voor de bevolking. Aangezien het rayon Alkmaar zich uitstrekt over de omgeving met inbegrip van Bever wijk en omstreken, en het beschik bare dus over meer dan 100.0 00 roenschen verdeeld moet worden, volgt hieruit, dat er practisch zeer weinig rundvleesch kan worden verstrekt. De vorige week was het ook all krap en waren vele slagers reeds des Vrijdags uitverkocht; deze week is het echter beduidend minder. De nuchtere kalveren, hoe wel in vrij grooten getale aanwezig, kunnen het tekort niet goed maken, zoodat er deze week geen of althans zeer -weinig vleesch in de meeste huisgezinnen zal zijn. De toestand komt dus hierop neer, dat men, zoo als een tijd terug het geval was, meer bonnen heeft, dan dat er vleesch voorradig is. Men zal zijn geheele portie niet meei krijgen, maar men zal heel blij mogen zijn, al? men maar iets krijgt. Van de slagers mag worden verwacht, dat zij het weinige zoo goed mogelijk verdeelen, al zou het ons niet ver wonderen, dat er velen teleurge steld zullen worden. Wij raden de tieleurgestelden evenwel aan, hun bonnen niet weg te doen. Bon 7 is de geheele volgen de week nog geldig. Er is n.l. een toezegging, dat het groote tekort van deze week zal worden aange vuld met bevroren vleesch. Wan neer dit een beetje vroegtijdig aan komt, doch in het allergunstigste geval is dit niet vóór begin volgen de week, dan hopen de slagers a.s. Woensdag weer vleesch in hunne winkels te hebben. VALSCHE GOUDEN TIENTJES VERHANDELD. Blijkens een in dit nummer ge publiceerd bericht heeft de politie in Leiden een koopmannetje uit Alkmaar aangehouden, dat in Lei den, Purmerend en Alkmaar ver gulde halve guldens als gouden tientjes had verhandeld voor 27 en 30 per stuk. De nog jonge man, die zich voor kort in Alkmaar vestigde, polste in verschillende café's naar gegadig den. Zoo wist hij alhier een kan toorbediende voor de affaire te begeesteren. Deze had echter zelf geen geld, maar wist een kennis, een kok die over wat spaarduitjes beschikte, te bewegen tot den koop te besluiten. In het kosthuis van het koopmannetje werden 20 z.g. gouden tientjes voor 600 gekocht. De handel vond op geheimzinnige wijze plaats, zoodat den koopers geen tijd werd gelaten om zich te overtuigen of ze wel echte gouden tientjes hadden gekocht. Buiten gekomen stond hun de kleur niet aan en bij-nader onder zoek bleek hun het bedrog. Aange zien de handel in goudstukken verboden is, vreesden zij zich eveneens aan een strafbaar feit te hebben schuldig gemaakt, hetgeen niet het geval was, aangezien zij geen goudstukken hadden gekocht. Zij durfden echter de politie niet met het geval in kennis te stellen en besloten het koopmannetje, on der bedreiging, te bewegen het geld terug te geven. Zij konden echter niet meer dan 200 terug krijgen. Wederom buiten gekomen, werd door hen opnieuw krijgsraad ge houden en besloten een paar ste vige jongens in den arm te nemen, die voor het kosthuis dermate ka baal maakten, dat de kostjuffrouw hen binnen liet. Het koopmannetje beweerde aanvankelijk de slacht offers niet te kennen, waardoor de beschermers zich voor een puzzle zagen geplaatst. Toen het koopmannetje daarna echter beweerde, dat het slacht offer bij hem was geweest om 500 te leenen, constateerden de beschermers, dat de bedrieger zich had vastgepraat en was er voor dezen, wilde hij een zware afdro ging voorkomen, geen anderen weg dan ook het ontbrekende deel van het geld terug te geven, waartoe hij dan ook maar besloot. Op het vervaardigen en uitgeven van valsch geld staat ten hoogste een gevangenisstraf van 9 jaar, terwijl men, als men het geld onbewust heeft uitgegeven, ten hoogste drie maanden kan krijgen. Aangezien het koopmannetje, na het Alkmaarsche conflict, de val- sche gouden tientjes ook in Pur merend heeft verhandeld, zal hij een zware straf niet ontloopen. Vermoed wordt, dat hij ook in Alkmaar nog meerdere slachtoffers heeft gemaakt, die tot nog toe, uit ongegronde vrees, nog geen aan gifte hebben gedaan. De oorzaken van dit tekort wijt men voor een gedeelte aan het uit stellen van den leveringsplicht. Bij de vaststelling van dezen leverings plicht is men uitgegaan van de registratie van vee van 24 Novem ber. De veehouders moesten in een tijdsbestek van drie maanden 220.090 stuks leveren, wat neer kwam pp 70 a 75000 stuks per maand. In de praktijk is dit aantal niet bereikt en men heeft daarom uitstel gegeven tot 1 Juli, onder voorwaarde, dat over een tijdsver loop van 7 maanden 360.000 stuks vee geleverd dienen te worden of gemiddeld per maand 50.000 stuks. De veehouders hebben dus nog even den tijd, maar ondertusschen heeft dit uitstel aanleiding gegeven tot onvoldoende aanvoeren op de rayon-markten. Dientengevolge hok't de vleeschvoorziening en drei gen de voedsel-commissarissen met vordering van vee. Van veehouders-zijde is men te leurgesteld, dat de vrijwillige leve ring van vóór 24 November niet meetelt. Hierdoor, zoo zegt men, zijn juist die veehouders gedu peerd, die loyaal aan den oproep tot vrijwillige levering hebben medegewerkt. Dit is inderdaad het geval, maar zulks is moeilijk te achterhalen omdat een groot deel van dit vee via den handelaar is geleverd, zoodat het zeer moeilijk is den oorspronkelijken eigenaar op te sporen. Bovendien vraagt de veehouder zich af wat er na 1 Juli zal gebeu ren. Zal de leveringsplicht blijvend zijn? Voor hen, voor wie het rund vee de eenige basis van rendabili teit vormt, de zuivere weide-be- drijven dus, zal men bij de ver plichte levering toch tot een zekere grens moeten gaan, wil men deze bedrijven althans in stand houden. Zoo ziet men, dat er tal van moeilijkheden zijn op te lossen, die verre van eenvoudig zijn. Het gevolg van het vleeschtekort v/as -natuurlijk allereerst dat vroeg in den morgen al weer tal van klanten zich voor de slagerswinkels verdrongen. ER WORDT WEER QUEUE GEMAAKT. De geringe veeaanvoer op de vee vordering van Maandag heeft, zoo als wij Maandag reeds voorspelden, tengevolge gehad, dat de slagers voor de consumenten heel weinig vleesch beschikbaar hebben. Het ge volg was, dat hedenmorgen de klanten reeds vroeg voor de slagers winkels in de rij stonden. Gelukkig regende het niet en had het zonnetje een goeden invloed op het humeur van de wachtenden. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden slechts een 3200 K.G. Aangevoerd waren 5 fabrieksstapels en 2 stapels boeren kaas. De prijs voor de fabriekskaas was 35,25 per 50 K.G., die voor de boerenkaas 34. De aanvoer was wel zeer gering, doch wij zijn hiermede door het dieptepunt heen. Verschillende kaas- fabrieken, die voor de consumptie- melklevering waren ingeschakeld, zijn thans weer met het kaasmaken begonnen, zoodat de volgende week een verhoogde aanvoer verwacht san worden. NED. VER. VAN SPIRITISTEN. Na een periode van rust heeft thans de Nederlandsche vereeniging van spiritisten, afd. Alkmaar, weder om een van hare propagandabijeen- komsten georganiseerd, en mevr Akkeringa, de bekende psychome- triste, voor Zaterdagmiddag uitge- noodigd haar gaven te demonstree- ren. Een elk die zich voor deze oc culte wetenschap interesseert, ver wijzen wij naar de advertentie in dit blad. SOLUS NEMO SATIS SAPIT. Tot besluit van de serie lezingen in dit seizoen zal Maandag a.s. voor het natuur- en letterkundig genoot schap Solus Nemo Satis Sapit (op gericht in 1782) spreken de heer J. Tideman uit Bloemendaal over Ne- derlandschen opbouw, in Ned.-Indiö (met lichtbeelden). De leden zullen geen aansporing behoeven deze lezing bij te wonen Immers wie zou thans geen belang stelling hebben voor hetgeen door Nederlanders in Ned.-Indië is ver richt en nog dagelijks wordt verricht en dit te hooren vertellen door een zoo bij uitstek deskundige als de heer Tideman. Voor deze lezing is een beperkt aantal introducties beschikbaar, schriftelijk aan te vragen bij den secretaris van het Genootschap, Wil- helminalaan 25. Wij verwijzen daarvoor naar de advertentie in dit nummer. CONDUCTRICES BIJ DE H.A.B.O. Donderdag zijn op het traject Wieringermeer-Alkmaar op de auto bussen van de H.A.B.O. twee con ductrices aangesteld. Naar wij vernemen, is het plan om op alle drukke diensten conductrices aan te stellen. KETTINGHANDEL. De inspectie voor de bijzondere diensten had er hedenmorgen de lucht van gekregen, dat bij een schipper aan den Voordam op on geoorloofde wijze een partij zeep en zeeppoeder, groot ongeveer 1800 pond, tér verzending was aange boden. De schipper, die beweerde, niet te weten, wie de afzender en ge adresseerde was, werd voor een nader verhoor aan het politiebureau ontboden. Inmiddels werd de partij onder toezicht van de recherche ge steld. NEDERL. VEREENIGING VAN DEN VOLKSZANG. De afdeeling Alkmaar van den Ned. Ver. van den Volkszang deed langen tijd niets van zich hooren. Nu er geen belemmerende om standigheden meer zijn, zullen evenwel de gewone zangavonden worden hervat en wel op Dinsdag 18 Maart, des avonds te half acht in „de Unie". Het bestuur wekt gaarne leden en belangstellenden op, van deze gelegenheid, het goede Nederland sche lied te zingen, gebruik te maken. „DE LEVENDE POPPENKAST". „De levende poppenkast", die Za terdag a.s. in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar komt, geeft zijn opvoe ringen in den vorm van een pop penkast van vier meter breedte, waarin levende spelers optreden, als poppen. Het zijn menschen in poppengedaanten, gekleed als pop pen, even houterig energiek als poppen en met gelaatsuitdrukkin gen, die even steriotiep zijn. Hier geen nauw donker kastje met min of meer onooglijke houten poppen, maar een royale poppen kast van tooneelbreedte, met echte décors. Het is oeroud en universeel tooneel, omdat het in de eerste plaats menschelijk is en zóó men- schelijk, dat èn kinderen, èn groote menschen er van genieten. De Te legraaf schreef ervan: De levende poppenkast is een prachtige vondst. De vertooningen zijn loffelijk en ook voor ouderen volgeneugten. Men ga er eens heen en worde den kinderen gelijk. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ, LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten 1941 lijst 17. Sociale wetenschappen. 323V54 Verzameling brochures betreff. binnenlandse politiek). 327P86 Price. Ik ken deze dic tators. 331.8H32 Harttorjf. Jeugd zonder werk. 331.8V23 40 jaren Nederlandse landarbeidersbond. (g). 331.8V34 Verberne. De Neder landsche arbeidersbeweging in de negentiende eeuw. 350F45 Franssen en van Zwijn- dregt. Beknopt leerboek der staats inrichting van Nederland; 7e dr (G). 355Z23 Zegers. De luchtmachtor ganisaties en de oorlogsvliegtuigen der belligerenten in West-Europa. 360W29 Waters, van. Botsende jeugd. (g). Toegepaste wetenschappen. 621K886 Kramer. Gasgeneratoren. 621.3P74 Post. Het overwikkelen van kleine electromotoren. 622B40 Bekman. Uit het land van het zwarte goud. 625V54 (Verzameling brochures betr. wegen en spoorwegen). 640H64 Hillis. We leven! (Ook zonder caviaar). 641B401e Bekker. Lekker koken voor weinig geld. 641W73 WilzenBruins. Eet lek ker van de bonen! 653L47 Leven en werken van A W. Groote. (g). 655E16 Eeuw, Een, journalistiek; 18281928; jubilieumnummer van bet Algemeen Handelsblad, (g). 655F47 Friedlaender. Typrogra- phisch ABC. 658C18sv Casson. De succesvolle vertegenwoordiger. 658C18t Casson. Twaalf tips voor handelsreizigers. 658V54s (Verzameling brochures uitgeg. door N.V. maandblad Suc ces). 659B79 Bovene, van Ons dage- lijksch brood. 659S97 SuccesUw; een persoon lijke boodschap aan Succes-vrien den. (g). 660A29 Altem Czn. Van. Hand boek voor den kruidener. 2 dln. 680V54 (Verzameling brochures betr. ambachten, bedrijven en huisindustrieën). 682W17 Wal, van der. Handboek voor smeden; 3e dr. 691.7K34 Kersten. IJzerconstruc- tie. 698Vlls Vahrenkamp en Ver- hoejf. De schilderspatroon, (g). g is geschenk. GROOT-SCHERMER— DRIEHUIZEN. Vakfotograaf in eigen plaats. - Zooals elders in dit blad wordt bekend gemaakt, worden de inwo ners van Groot-SchermerDrie huizen in de gelegenheid gesteld in eigen plaats door een bekend vak fotograaf te worden gefotografeerd voor de foto's voor het verplichte persoonsbewijs. BERGEN. Resultaat tuinbouw door werk- loozeri. - In de afgeloopen maan den zijn uit de opbrengst van den tuin aan de Zuidlaan, waarop on der leiding van den heer H. Meijer door jeugdige werkloozen in het vorige jaar tuinbouwproducten zijn geteeld, onder de werkloozen en ondersteunden uit deze ge meente in totaal ca. 1850 kg groen ten verdeeld, terwijl door bemid deling van het burgerlijk armbe stuur bovendien nog ca. 5600 leg aardappelen, van den tuin af komstig, zijn uitgedeeld. Brandweer. - Door het gemeen tebestuur is aan de heeren G. Blan- kendaal en M. Ravenhorst over eenkomstig hun verzoek eervol ontslag verleend als lid van het brandweercorps onder dankzeg ging voor hun aan de gemeente bewezen dienst. Voorts zijn als brandweerman benoemd de heeren E. van Roekei, Jn. Stroomer en N. J. Volkers, laatstgenoemde in een reeds eerder ontstane vacature. CASTRICUM Jaarvergadering De Laatste Eer. - Woensdagavond heeft de begrafe- nisvereeniging „De Laatste Eer" haar jaarvergadering gehouden in hotel Bakker. De secretaris, de heer Beintema, 3 stakingsleiders dood geschoten. 's-Gravenhage, 14 Maart. Door het bureau van den bevelhebber der Duitsche weermacht in Ne derland wordt bekend gemaakt: Op 13 Maart zijn van de acht tien Nederlanders, die, zooals bekend is gemaakt, in het Haag- sche proces tegen een terreur-, sabotage- en spionnageorganisa- tie ter dood waren veroordeeld, vijftien door den kogel terecht gesteld. Een gratieverleening kwam niet in aanmerking, daar bedoelde organisatie behalve ernstige sabotagehandelingen te gen militaire inrichtingen op de laagste wijze en met de ge meenste middelen, zooals an ders slechts bij onbeschaafde volken bekend zijn, b.v. allerlei gifmoorden en aanvallen op Duitsche militairen, beraamd en in een aantal gevallen ook ten uitvoer heeft gebracht. Slechts drie der veroordeelden heeft de bevelhebber der weermacht tot een levenslange tuchthuisstraf begenadigd, omdat zij bij het plegen der daad nog geen twin tig jaar oud waren. De weer machtbevelhebber wenscht hier mede een laatste beroep te doen op het verstand en het inzicht van de Nederlandsche jeugd. Tegelijk zijn drie te Amster dam veroordeelde ophitsers, die tot de stakingen in de provincie Noord-Holland hadden aangezet, doodgeschoten. Tot levenslange tuchthuisstraf begenadigd werden voorts 2 Ne derlanders, die in een ander proces door een Duitsch krijgs- gerecht wegens een ernstige sabotagehandeling ter dood wa ren veroordeeld. Ook in dit ge val is de gratie voor de laatste maal verleend, daar de veroor deelden ten tijde van de daad nog geen twintig jaar oud wa ren. BOMMEN OP ONS LAND. Het A. N. P. meldt: Donderdagavond was het Engel- iche luchtwapen boven ons land bij zonder actief. Een groot aantal vlieg; tuigen verscheen boven Nederlandsch grondgebied en wierp vele bommeri, welke meerendeels buiten de be bouwde kommen neervielen. In een aantal plaatsen echter ontstond schade van niet zeer ernstigen aard aan woonhuizen, aan een sleepboot, aan boerderijen en aan veel venster ruiten. Een burger is gedood en zes! zwaar gewond. Een vrouw werd licht gewond. GROOTE BRAND TE URMOND. Gisterenavond is te Urmond (L.) door onbekende oorzaak brand uit gebroken in de schuren van de boer derijen, toebehoorende aan de Gebrs. Bergers, Th. Bous en Vroomen. Aan gewakkerd door den wind greep het vuur zeer snel om zich heen. De schuren met inhoud, waaronder ma chinerieën, gingen verloren, ter wij. bij den heer Tb. Bours een éénjarig rund in de vlammen omkwam. Ds waterschade op de boerderijen is zeer aanzienlijk. Overat ep de wereld waar aan geleden werd, heeft Kruschen zijn wel dadige werking bewezen. Neem toch óók Bij apoth. en drog. 1.62,1.47,0.76, 0.41. bracht zijn jaarverslag uit, hetwelk onder dank werd goedgekeurd. Ver volgens gaf hij een overzicht van den financieelen toestand der ver eeniging. Hieruit bleek o.a., dat de vereeniging verschillende materialen heeft aangekocht. De tarievenberekening voor be grafenissen voor leden werden vast gesteld op: 3e klasse 34,50; 2e klasse f 60 en le klasse f 83; voor niet-leden in alle klassen f 10 méér, terwijl voor de leden een vergoe ding van 34.50 wordt uitbetaald. De groei der vereeniging houdt nog steeds aan en de financiën gaan eveneens in opgaande lijn. De rekening over 1940 sloot op een totaal van 3.295,44 aan ontvangsten en 2.664,13 aan uitgaven, zoodat het jaar 1941 ingaat met een batig saldo van f 631,31 500.000 VOOR WINTERHULP TE AMSTERDAM. Het A. N. P. meldt: De rijkscommissaris heeft zich op voordracht van de gevolmachtigde van den rijkscommissaris voor de stad Amsterdam d. Boehmker be reid verklaard uit de hem ter be schiking staande gelden de som van een half- millioen gulden aan het Nederlandsche Winterhulpwerk ter beschikking te stellen en wel met de aanwijzing, dat deze som te Am sterdam moet worden besteed. In een naar aanleiding hiervan aan dr. Böhmker gericht schrijven heeft de rijkscommissaris er den nadruk op gelegd, dat hij bij deze gift uitgaat van het feit, dat juist aat gedeelte van de Amsterdamsche bevolking, dat aanleiding en plicht heeft bij een dergelijke hulpactie zijn sociale verantwoordelijkheids gevoel te bewijzen, daarin voor een groot deel gefaald heeft. Bij de verdeeling van het bedrag moet er daarom naar gestreefd wor den, dat met de laatste gebeurtenis sen te Amsterdam rekening wordt gehouden. WIJZIGINGEN IN HET PACHT- PRIJSOPDRIJVINGSBESLUIT. Bij beschikking van de secretaris sen-generaal van het departement van landbouw en visscherij en van justitie zijn nadere regelen getroffen betrêffende gras- en hooiverkoopin- gen, het inscharen van vee en het pachtprijsopdrijvingsbesluit 1940. Verkoopingen van gras (al of niet op stam), hooi (onders dan per ge wicht), hooilandverpachtingen en ir- scharing van vee, worden voor de toepassing van dit. besluit als ver pachtingen beschouwd. Het is voortaan verboden een pachtovereenkomst of een overeen komst tot wijziging of aanvulling van een pachtovereenkomst te slui ten, indien de bedongen pachtprijs hooger is dan die, welke voor het verpachte gold in het jaar 1939 vóór of op 1 September. Voorts is het verboden zonder goedkeuring van het bevoegde pachtbureau: a. vee in een weide ter inscharing aan te nemen of gras of hooi, als be doeld in de tweede alinea te ver- koopen of ten verkoop aan te bieden: b. een inscharingsovereenkomst aan te gaan; c. eenige vergoeding terzake van inscharen aan te nemen; d. aan een overeenkomst, als be doeld onder a en b, welke gesloten is vóór de inwerkingtreding van deze beschikking, uitvoering te ge ven. DIEFSTAL VAN GROOTE PARTIJ IJZER. Aangehouden zijn de 46-jarige J. K. en <je 43-jarige J. R., beide te Groningen, die 13 ton ijzer haddeu weggehaald van een scheepswerf aan het Hoo'rnschediep te Groningen. Een groot gedeelte van de partij werd in beslag genomen. De aangehoudenen zijn ter beschikking van de justitie gesteld. TOEWIJZING VAN THEE. Naar het A.N.P. van het secreta riaat der vereeniging van thee-im porteurs verneemt, zal het aanbod in de toewijzing van thee aan den groothandel, die definitief is be paald op Donderdag 20 Maart a.s.. Destaan uit 11.549 heele, 1480 halve en 90 kwart kisten Javathee en 3835 heele en 408 halve kisten Sumatra- thee. DOOR HOLLEND PAARD DOODELIJK GEWOND. Aan het einde van de vorige week is de 83-jarige Th. Groot te Mijdrecht door een holland paard omvergeloopen en zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Gisteren is de man aan de opge- loopen verwondingen overleden. DIEFSTALLEN BIJ DEN OPBOUWDIENST. Te Groningen is aangehouden de 22-jarige soldaat van den opbouw- dienst C. S. P. G., die in vereeniging met twee kooplui, den 37-jarigen H. R. en diens broer, den 29-jarigen M. R., aller, wonende te Groinngen, op heeterdaad werd betrapt, toen zij twee kookpotten, die rijkseigendom waren, uit het gebouw van den op- bouwdienst versleepten naar het pak huis van de kooplieden. Een groote partij militaire sokken en militaire dekens werd gevonden, die ook door den soldaat G. gestolen was. De dieven zijn ter beschikking van de justitie gesteld. 33 VARKENS IN BESLAG GENOMEN. Ambtenaren van den crisisopspo ringsdienst te Dedemsvaart hebben by een combinatie van drie handela ren niet minder dan 33 varkens in beslag genomen, die voor den frau- duleuzen handel waren bestemd. BRAND IN EEN GARAGE TE HELMOND. Vannacht heeft een felle brand gewoed in de garage van de N.V. Edah, aan den Westelijken Kanaal dijk te Helmond. De brand werd om ruim elf uur door omwonenden ontdekt. De ijlings gewaarschuwde brandweer slaagde er in den brand tot een deel der garage te beperken. Toen zij om half twee de vlammen gedwongen had en de schade kon worden opgenomen, bleek, dat twee zware trucks door het vuur waren vernield. De schade, welke op on geveer 15000 gulden wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand wordt ge zocht in een brandenden gasgenera tor van een der trucks. GOUDEN TIENTJES EN SLAOLIE. Een banketbakker en een automo bielhandelaar te Den Haag waren nog in bezit van resp. 12 en 9 gou den tientjes en wilden deze tegen een goeden prijs van de hand doen. Zij vonden een melkslijter bereid om als tusschenpersoon bij den verkoop te fungeeren. Toen men tot den verkoop van de gouden tientjes tegen 37 per stuk wilde overgaan, greep de politie in. Zij was n.l. van het voornemen op de hoogte ge weest en ha'd eenige rechercheurs de gangen van het drietal laten na gaan. Proces-verbaal werd opge maakt wegens overtreding van de deviezenverordening 1940. Gelijk tijdig had de banketbakker een aanbieding geinregen van 100 fles- sehen slaolie tegen 2.80 per flesch. De verkoop was reeds tot stand ge komen, doch de partij was door den aanbieder, den 38-jarigen J. K. uit Voorburg, nog niet afgeleverd. Deze werd gearresteerd wegens overtre ding van het prijsbeheerschingsbe- sluit. Nadat proces-verbaal was opge maakt, is K. weer op vrije voeten gesteld. NIEUWE ROEMEENSCHE GEZANT TE BERLIJN. Berlijn, 14 Maart (D.N.B.) De nieuwe Roemeensche gezant te Berlijn, Raoul Bossy, is vanochtend hier aangekomen. Namens den minister van buitenis no.-.che zaken, von Ribbentrop, die uitstedig is, werd hij op het station verwelkomd door den vertegenwoordiger van den chef van het protocol, den con sul-generaal Schubert. DE VREDE OP DEN BALKAN. Belgrado, 14 Maart (D.N.B.) De Vreme meldt in grooten opmaak, dat dezer dagen de vrede op den Balkan volkomen bevestigd zal worden. Het blad doet dit bericht steunen op berichten van versehil- e-nde zijner buitenlandsche cor respondenten. Volgens den cor respondent te Sofia is men er daar in politieke kringen van overtuigd, dat zeer binnenkort ook de laatste vraagstukken, die voor den Balkan en de spilmogendheden van belang zijn, geregeld zullen worden. DE ARRESTATIES IN BRITSCH- INDIE. Kaboel, 14 Maart. (D.N.B.) Vol gens officieele inlichtingen uit kringen van het Indische Nationale Congres zijn sedert het begin der burgerlijke ongehoorzaamheids campagne 5099 personen gear resteerd. Deze menschen hebben boeten moeten betalen tot een to taal bedrag van 237.000 roepijen. Uw drukwerk is uw visitebaartje! Laten w\j u helpen dat zoo keurig mogeiyk te maken. N. V. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT. Ongecorrigeerd.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2