agenda Dankbare geëvacueerden. het sprookje in dezen tijd. amsterda beul EERSTE BLAD. 2 EERSTE BI KLACHTEN OVER LAGEN GASDRUK. De laatste paar dagen bereikten ons tal van klachten over lagen gas druk, waardoor vooral huismoeders groot geduld moesten oefenen bij het koken. Wij hebben deze klach ten aan den heer Hofman, directeur der licht.bedrijven, voorgelegd en hij was zoo welwillend ons uitvoerig in te lichten over het winnen van gas, het mengen ervan om het ge schikt te maken voor kookgas, enz. enz. Wij behoeven dit natuurlijk niet alles hier uiteen te zetten. Waar het op aankomt is dit: over een paar dagen zal alle leed ge leden zijn. De kwestie is, dat er geen olie meer aan de gasfabriek aanwezig is en dat ook geen nieuwe aanvoer te wachten is van deze voor de fabri cage onmisbare vloeistof onmis baar althans op het oogenblik nog. Daarom heeft men de kwaliteit van het gas en den druk moeten vermin deren. Maar, zooals gezegd, de uitkomst is nabij. Immers door gebruik te ma ken van het nieuwe systeem van ovens zal men geen olie meer be hoeven te gebruiken. En nu heeft men Dinsdag den eersten van het tweetal nieuwe ovens in gebruik genomen, terwijl men met den twee den bezig is. Over een vijftal dagen zal men daarmee gereed zijn. De ge bruikers van gas zullen dus tot zoo lang nog genoegen moeten nemen met slechter en minder gas. SLUIT NIET TE VROEG. Nu de aanvulling van diverse win kelvoorraden en niet het minst de vrije verkoop daarvan aan allerlei distributiebepalingen is gebonden en wy daardoor eigenlijk in een tijd perk zijn gekonaen, waarin de klant vaak afhankelijk van de welwil lendheid van den winkelier is en deze laatste geen concurrentie heeft te vreezen, wordt in diverse win kels duidelijk gedemonstreerd, dat men op vergrooting van cliëntèle nu juist niet zoo bijzonder gesteld is. Een der duidelijkste gevolgen daarvan is, dat men al heel vroeg zijn winkel sluit en al moge dit door de verduisteringsvoorschriften vaak noodzakelijk zijn geweest, nu de avonden langer worden is er geen enkele reden meer waarom sommige zaken reeds om zes uur of half zeven hun deuren zouden sluiten. Dat is voor de consumenten, waar van er velen door drukke bezig heden overdag, vaak op het koopen in de avonduren zijn aangewezen, een groot ongemak en in het bij zonder op den Zaterdag wanneer de vrouwen der arbeiders eerst in den middag het werkloon van hun man nen ontvangen en niet eerder dan 's avonds in de gelegenheid zijn op boodschappen uit te gaan. Langs wettelijken weg zijn tegen dit te vroeg sluiten op het oogenblik nog geen maatregelen te nemen. Verbetering van den bestaanden toe stand kan alleen door medewerking van de winkeliers worden verkregen en wij voldoen gaarne aan het vanuit Den Haag tot ons gerichte verzoek daarop ook de aandacht van den middenstand in Akmaar te vestigen. Al gaat de weg van den winkelier tegenwoordig ook niet over rozen en al is de klant dan ook vaak meer een lastpost dan een begunstiger, er moet toch nog altijd om het belang van den toch al gekortwiekten con sument gedacht worden, speciaal van de arbeidersbevolking, dat in dezen onevenwichtigen tijd toch reeds de zwaarste lasten heeft te dragen. VOLKSZANG. De aangekondigde zangavond heeft Dinsdag plaats gehad. De voorzitter, de heer van Burken, opende met een woord van welkom aan de talrijke aanwezigen (de Unie zaal was geheel bezet, hetgeen mede te danken was aan den leider, die de leden der onder zijn leiding staande koren tot deelname aan den avond had opgewekt). Speciaal werd de nieuwe leider, de heer C. Jonker, te Schoorl, welkom geheeten. Met het inzetten van „Het lied van Volkszang" was meteen de goede stemming er weer, die steeds deze avonden kenmerkt. De bijna zonder uitzondering vroolijke liederen wer den uitstekend gezongen, zoowel door allen gezamenlijk als door de solisten, t.w. de dames Rus en Wijn en den heer Dalenberg. De wijze, waarop de heer Jonker zich van zijn taak heeft gekweten, verdient allen lof. Ook mej. Brugman, pianiste, heeft aan het welslagen van den avond veel bijgedragen. SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN. Per 1 Mei verschillende samenvoegingen een feit? Naar aan den Langendijk ver luidt, zou officieus bekend zijn, dat de samenvoeging van verschillende gemeenten per 1 Mei a.s. een feit zal zijn. Als op dien datum te com bineeren gemeenten worden ge noemd de vier Langendijker ge meenten, Schocrl en Bergen, de beide Egmonden (dus zonder Hei- loo) en Koedijk en Sint Pancras. Officieele bevestiging van dit officieuze bericht is niet te krijgen. Alkmaar, Donderdag. FILMAVOND DER VOETBAL- VEREENIGING AL CM ARIA VICTRIX. De zaal van het Gulden Vlies was gisteravond geheel gevuld met een enthousiaste schare Alcmarianen en vrienden en supporters der voetbal vereniging Alcmaria Victrix. Al was het houden van een feestavond in den ouden vorm niet mogelijk, toch is de genoeglijke bijeenkomst van gisteren een feestavond gewor den. Om ruim zeven uur werd de avond geopend door den heer T. Bonsema, voorzitter van A. V. Hij heette allen hartelijk welkom en lichtte het be sluit aangaande dezen avond nader toe. Het bestuurslid, de heer Jacq. Amoureus, had n.l. de gelukkige ge dachte gehad een smalfilm te maken van het werken van A. V. Deze film was gereed gekomen en zou thans vertoond worden. Deze vertooning zou aangevuld worden met het op treden van André Carrell, waarna er nog tijd voor een dansje zou over blijven. Spr. wenschte allen een echt prettigen avond, na eerst nog den wekelijkschen clubavond bij leden en vrienden te hebben aanbe volen en dank te hebben gebracht aan den heer B. v. Doorn. André Carrell en zijn begeleider traden daarna het eerst op. Hij zong eenige cabaretliedjes, die zeer in den smaak vielen en speelde een mooie melodie op zijn éénsnarig strijkinstrument. Later gaf hij tus- schen de filmdeelen eenige imitaties en een voordracht: De geschiedenis les van mr. Pennewip, waarvoor hij een dankbaar applaus kreeg. De heer Amoureus leidde de ver tooning van zijn film zelf in. Hij vertelde hoe deze tot stand was ge komen en bracht dank aan de hee- ren J. Helderman en J. Metz, die hem onvermoeid hadden geholpen met de teksten en de caricatuurtee- keningen. Ook dankte hij den heer Vlaanderen van de firma v. d. Horst, die zijn zaalprojector ter beschikkine had gesteld om de vertooning voor de leden mogelijk te maken. Daarna werd de uit drie deelen bestaande film vertoond en wij kun nen niet anders zeggen, dan dat de heer Amoureus en zijn medewerkers iets bijzonders voor Alcmaria Victrix tot stand hebben gebracht. Wij zagen opnamen van het terrein, het hijschen der clubvlag, het eerste elftal, vele speelfnomenten uit wed strijden tegen Zeeburgia en W.F.C.. grappige opnamen van dames- en heeren supporters, oude bekenden, kleedkamermomenten enz. Daarna passeerden de overige elf taliën de revue tot aan de adspiran- ten A en B toe. Telkens klonk een luid applaus van de aanwezigen bij bijzonder geslaagde en aardige tafreeltjes en ook na 't zangnummer van den heer S. Hamstra. Talrijke opnamen volgden nog van de indoor- training, van de bestuurs- en com missievergaderingen en van de ge zellige tooneeltjes tijdens de club avonden en van het succesvol bezoek van het eerste elftal aan Sneek. waar alle eerste prijzen werden ge wonnen. Deze film is voor de vereeniging Alcmaria Victrix een kostbaar en merkwaardig document geworden. Het hartelijke applaus aan het slot bewees wel, hoezeer deze film op prijs werd gesteld en de heer Bon sema sprak dan ook een hartelijk woord van dank tot den heer Amou reus. Voor het werk van de heeren Helderman en Metz niets dan lof. Er bleef toen gelukkig nog een flink tijdje over voor een genoeglijke danspartij, waarbij de band voor beste muziek zorgde en de leden en vrienden en vriendinnen van Alcm. Victrix zich op den dansvloer al even goed thuis toonden te gevoelen als op het groene veld. Men bleef tot het sluitingsuur gezellig bijéén en de avond zal er zeker toe hebben bijgedragen den vriendschapsband tusschen de Alcmarianen te verster ken. BAKKERSCURSUS. Voor deelname aan den cursus ter verkrijging van het broodbak kersdiploma ingevolge de vesti gingswet bestaat nog gelegenheid tot aanstaanden Dinsdag. Men zie het adres in de elders in dit blad geplaatste aankondiging. BRAND TE BEVERWIJK. In een partij generatorhout. Maandagavond tegen midder nacht ontdekten omwonenden en voorbijgangers een brandlucht in den omtrek van het Meerenstein- plein te Beverwijk. Bij onderzoek bleek het hout in de droogkamer van de zagerij van generatorhout in brand te zijn geraakt. In de garage, waarin dit zagen geschiedt, stond ook een aantal vrachtauto's en met vereende krachten wist men die naar buiten te brengen, even als een aantal vaten ruwe olie. De brandweer tastte het vuur met drie slagen aan en wist uit breiding van den brand te voor komen. De droogkamer met het daarin aanwezige hemt werd echter een prooi der vlammen. Men neemt aan, dat de brand moet zijn ontstaan door kortslui ting. Bioscopen. Harmonie-theater, 7 uur, hoofd nummer De Postmeester (rom.- dram.); hoofdrollen Heinrieh George en Hilda Krahl. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Twee van den Zuid-Express (sens.), hoofdrollen Trude Berliner en Otto Wernicke. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7 uur, hoofdnummer Singende Jugend (film van de Wie ner Sëngerknaben). Toegang vooi Iken leeftijd. Victoria-theater, 7 uur, hoofd nummer Rosen in Tirol (rom.), hoofdrollen Martha Harell, Johan Heesters, Hans Moser, Theo Lingen en Leo Slezak. Toegang boven 18 jaar. Vrijdag 21 Maart. 7.30 uur, De rustende Jager te Bergen, alg. ledenvergadering V.V.V. Zaterdag 22 Maart. 2 uur, 't Gulden Vlies, alg. verg. N.V. Alkm. Exportveiling. 7 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Om 10.000 dollar" door Ulva- dero. 15.30 uur, in „De oude Prins" te Bergen, ledenvergadering afd. Ber genSchoorl Ned. Roode Kruis. VEE-VERZEKERINGSFONDS. Woensdagmiddag werd in „Cen tral" te Alkmaar de 34ste jaarver gadering gehouden van het vee- verzekeringsfonds. Na opening der zeer matig bezochte vergadering door den voorzitter, den heer S. Smit, en de vaststelling der notulen, werd door de financieele commissie over het beheer van den penningmeester een gunstig rapport uitgebracht. Waar deering werd door de commissie ook uitgesproken over het werk in het algemeen van secretaris en pen ningmeester. Uit het jaarverslag van den se cretaris, den heer J. Swaag, bleek dat het jaar 1940, waarin het fonds maar negen maanden had gewerkt, door bijzondere omstandigheden heeft het zijn werk voorloopig moe ten staken, niet ongunstig was. Het ledental bleef ongeveer gelijk. Het fonds telt nu 271 leden. De ontvangsten bedroegen in to taal 14.490.34 en de uitgaven in totaal 10.240.64. Het saldo was 4.250.70. De winst bedroeg slechts 173.96, omdat op het effectenbe zit 210 moest worden afgeschre ven. Voor acht koeien werd 1756.10 aan verzekeringsgeld uit gekeerd. Voor gedeeltelijke afkeu ringen werd 2288.65 betaald en voor afgekeurde levers het groote bedrag van f 3940.50. Het jaarverslag werd goedge keurd. Op voorstel van het bestuur werd de premie weer bepaald op 2 voor leden, op 3 voor niet-le- den, op 4 voor Amsterdam en op 3 voor Zaandam. Tot leden van het bestuur wer den herkozen, de heeren J. Bruijn en G. de Jongh. De rondvraag leverde niets op en de voorzitter sloot daarop de ver gadering met den wensch, dat het fonds zijn werkzaamheden weer spodeig zal kunnen hervatten, in een tijd, die beter is dan de huidige. DE SLUISBOUW TE BROEK OP LANGENDIJK. De werkzaamheden aan de nieuwe sluis met het bijbehoorende toevoerkanaal worden onvermoeid voortgezet. De sluis begint al aar dig op een sluis te gelijken en het kanaal, dat vanaf de sluis tot ach ter de herv. kerk wordt gegraven, is voor het grootste gedeelte ge reed. Er is heel wat arbeid voor noo- dig geweest, om dit kanaal te gra ven. Het werk werd in een viertal putten onderverdeeld, welke een voor een zijn afgewerkt, voorname lijk door werkloozen uit Zaandam. Hierbij dient in aanmerking te worden genomen, dat al het graaf werk zooveel mogelijk met hand kracht wordt uitgevoerd. Het is dan ook een heel karwei om een kanaal van 30 meter breed en 2.70 meter diep te graven, al den afge graven grond in schuiten te laden en elders weer te lossen. Er wor den per week tusschen 800 en 900 M3. grond op deze manier twee maal verwerkt. Een gedeelte is gebruikt in den oprit voor den nieuwen weg van Broek op Langendijk naar Heer- hugowaard, een ander deel is op een stuk land gebracht om het te bewaren totdat de oude sluis er mee kan worden- gedempt. Er was uiteraard een aanzienlijke hoeveelheid bagger, die tegen een kleine vergoeding aan verschillen de tuinbouwers is afgeleverd, waar door deze hun akkers hebben kun nen verbeteren. Voorts zijn een paar nieuwe akkertjes gemaakt, welke inmiddels al weer verhuurd zijn, terwijl het veen, dat in vrij groote hoevéelheden aanwezig was is gebruikt voor het versterken van de stortdammen bij de laadplaats. De oplevering van de sluis zal nog wel eenigen tijd op zich laten 'wachten. Het zal wel zomer wor den, eer het werk klaar is. Leusden's burgerij biedt aan Limmen en Uitgeest gedenkplaten aan. Dc plechtigheid te Limmen. Woensdagmorgen kwam jhr. de Baufort, burgemeester van Leus den, vergezeld van den secretaris dier gemeente, ten raadhuize te Limmen tot het aanbieden van een gedenkplaat. Ter begroeting waren aanwezig het voltallig college van B. en W. en de voltallige raad, be nevens de commissie uit de bur gerij, die de geëvacueerden in Mei -940 heeft ontvangen. De heer de Baufort zeide zich te kwijten van een buitengewcÉm aan gename taak om een klein blijk van dank te brengen voor wat de bevol king van Limmen in Mei 1940 voor de 1500 geëvacueerden uit zijn ge meente had gedaan. Spreker ver tolkte hier de gevoelens van den raad en de geheele burgerij ,die deze menschen in die droeve dagen heeft ontvangen op een wijze, die boven allen lof is verheven. Onder spontaan applaus der aanwezigen bood spr. daarop de plaat aan met •ie inscriptie „In dankbare herin nering voor de gastvrijheid, ge noten tijdens de evacuatie, aange boden door de burgerij van de ge meente Leusden". Limmen's burgemeester, de heer J. J. Nieuwenhuijsen, uitte zijn dankbaarheid namens den raad en de bevolking van Limmen. Gaarne aanvaardde hij het geschenk en na de verbouwing van het raadhuis zal het een plaats in de vestibule krijgen, om in lengte van dagen de herinnering levendig te houden aan het feit dat in die dagen toen de geëvacueerden in den nacht aan kwamen, de bevolking, die zich van den ernst bewust was, haar liefderijk heeft ontvangen en ge huisvest. Er zijn in die dagen ban den van vriendschap en genegen heid gesmeed, zei spr., die langdu rig zullen nawerken. Spr. verzocht zijn ambtgenoot om aan de bevol king en den raad van Leusden hartelijk dank te betuigen voor het geschenk, dat Limmen gaarne aanvaardt. Een hartelijk applaus volgde op deze woorden. Nadat verversohingen waren aangeboden en een groepsfoto was gemaakt, werd de plechtigheid be ëindigd. Te Uitgeest Eenzelfde plechtigheid heeft gister plaats gehad te Uitgeest, waartoe het gemeentebestuur den raad had uitgenoodigd, evenals hen, die zich in verband met de evacuatie destijds zeer verdienste lijk hebben gemaakt, zoodat onge veer 25 persoien aanwezig waren. Ook hier geschiedde de aanbieding van een gedkenplaats door den burgemeester en den gemeente secretaris van Leusden namens de bevolking dier gemeente. De burgemeester van Uitgeest, de heer P. van de Ven, sprak een kort woord ter begroeting, waarna de burgemeester van Leusden zei, dat hij en de geheele bevolking van Leusden het op prijs stelde een ge denkplaat te mogen aanbieden. Toen men in de droeve dagen van Mei 1940 de woonstee moest verlaten met achterlating van alles, was men zeer terneergeslagen, om dat men niet wist wat het aange wezen vluchtoord zou brengen. Dankbaar waren allen, toen zij zoc hartelijk werden ontvangen en met alle zorgen waren omringd. Dit heeft hun lijden verzacht en een blijvenden indruk op hen gemaakt. Nadat allen weer in Leusden wa ren teruggekeerd, werd in een spoedig daarop gehouden raadsver gadering spontaan het besluit ge nomen aan Uitgeest een gedenk plaat aan te bieden. De opdracht tot vervaardiging werd dra gege ven, doch allerlei omstandigheden hebben er aan medegewerkt dat zij thans eerst gereed is gekomen. Het deed hem groot genoegen namens de geheele bevolking de gedenk plaat te kunnen anbieden. De plaat is vervaardigd van brons en draagt in letters van geel koper het opschrift ,,In dankbare herinnering aan de gastvrijheid, genoten tijdens de evacauatie in Mei 1940. Aangeboden door de be volking der gemeente Leusden." De burgemeester van Uitgeest verklaarde deze gedenkplaat na mens de bevolking zijner gemeente gaarne in ontvangst te nemen. Hierna haalde burgemeester eenige herinneringen op aan de diverse omstandigheden, waaronder de evacuatie destijds plaats had. In den beginne was Uitgeest niet voor evacuatie van burgerbevolking aangewezen, doch voor vee, dat uit de omgeving van Harderwijk moest komen. Nog op het laatst werd dit veranderd en toen moest in één dag alles voor een goede verzorging der geëvacueerden worden georgani seerd, hetgeen inderdaad gelukte. Ondanks het te laat aankomen van den trein, had de onderbrenging der vluchtelingen een vlot verloop. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer de Ridder Sr., als hoofd van den dienst der evacuatie die dank bracht voor de hulde aan de daarvoor ingestelde commissie en vastlegde, dat zij alles gedaan heeft om zooveel mo gelijk het leed voor de getroffenen „Vader, vertel uw kind eiken dag een sprookje: er zal dan een innige band ontstaan tusschen u en uw kind; gij maakt uw beider leven er mooier en rijker door". De opvoed kundige redacteur van den scheur kalender gaf mij dezen raad op den achterkant van 11 Maart cadeau bij een mop over het origineele onder werp schoonmoeder. Omdat het zoo'n beetje bij het vaderschap thuis hoort om het le ven van het kind rijker en mooier te maken, slaat men zoo'n raad nie in den wind. Vooral niet als men er zelf ook nog wat van kan meene men. Ik ben dus terstond begonnen met mij te kwijten van mijn vader lijke taak van dien dag. „Nee Jan, ga nu nog niet voet ballen maar luister naar mij, dan zal ik je een mooi sprookje vertel len". „Weer'wat nieuws. Zeker zoo'n verschrikkelijk ouderwetsch verhaal van Sneeuwwitje of De Zeven Geitjes". „Nee, heel nieuw; zelf verzonnen; luister. Er was eens een mooi prin sesje. Het had een lief gezichtje en droeg een gouden japonnetje". „Een gouden japonnetje: is dat ook op de textielkaart, vader?" „Nee, honderd punten van de goudkaar, maar luister nu. Ze woonde met haar ouders in een prachtig paleis met feestzalen waarin 's avonds duizenden lampjes brandden en „Hoe werd dat verduisterd: gor dijntjes van binnen of planken van buiten?" „Ze hadden honderd metselaars om eiken avond alle ramen dicht te metselen en ze 's morgens weer open te breken. Maar luister nu naar het verhaaltje. In die zalen werden dan feestmaaltijden gegeven waarop alle menschen uit de buurt uitgenoodigd werden. Op een avond toen er weer feest was „Wacht es effe met dat gefeest: koe ging dat met de bonnen?" ,flie hadden ze niet noodig, want bij dat paleis hadden ze stallen vol vee en van alles in voorraad. Op dien avond dus „Ja maar dat gaat zóó maar niet: de centrale crisiscontrole is er ook nog!" „Jan, als je me telkens in de re nen valt, kan ik niet vertellen. Dien avond dus waren weer een paar honderd menschen naar het paleis gkomen en „Wat een lol om al die menschen door het donker te laten scharrelen: waarom hielden ze dat feest niet op een vrijen Zaterdagmiddag?" „Dat kon niet, want het prinsesje zou zich op dat feest verloven en dat doet men nu eenmaal alleen 's avonds. Waar ben ik nu gebleven met mijn sprookje: je brengt me telkens in de war. O ja: onder die menschen was een arme jongen met een versleten pakje aan en schoenen waar de teenen door staken. Die jongen „Die jongen had met zijn schoe nen naar het distributiekantoor moeten gaan, dan had hij een bon voor nieuwe gekregen. Enfin, ga maar verder!" „Met dien jongen trouwde de prinses. En nu is het uit. En jij bent een vervelende kwajongen: hoepel maar gauw op". Was dat de innige band tusschen vader en kind, die de paedagoog bedoeld had? De man kan het eigenlijk ook niet helpen: de kalen der werd waarschijnlijk een jaar geleden gedrukt. LORD LISTER LEGENDE IN HET GULDEN VLIES. Zondagavond komt het gezelschap „De Jonge Spelers" onder leiding van Ben Groeneveld in het Gulden Vlies met het successtuk van De- fresne: Lord Lister Legende, tal van malen door het Ned. Tooneel opge voerd. De figuren van Lord Lister en zijn-vriend Charley zijn algemeen bekend geworden. Om dezen gentle- man-dief, wiens misdaden steeds weldaden zijn en die de armen en verdrukten helpt, heeft Defresne een uitstekend en zeer spannend stuk ge schreven, dat ten zeerste de belang steling waard is en een avond van goed tooneel waarborgt. De hoofd rollen worden thans vervuld door Wim Grelinger, Nelly Ernst, Anton Burgdorffer e.a. INGEKOMEN PERSONEN. H. J. de Kimpe, N:H„ bouwkundig opzichter, Luttik Oudorp 8a, van Wieringermeer. S. P. Haakenhout, geen, z.b., en echtg., (N.H.), Zes- wielenstraat 11, van Utrecht. C. van Duijne, N.H., bouwkundige, Spoorstraat 73, van Amersfoort. H. J. van der Gaast, Ger.K., typo graaf, Bisschop Bottemannestraat 26, van Lemsterland. M. W. J. B. Mantev. d. Meer, OBisCl., kapster, Koorstraat 33, van Heiloo. E. H. G Lina, R.K., dienstbode, Oudorper- dijkje 24, van Haarlem. H. S. N. A. van der Kaaij R.K., kantoor bediende, Rozenstraat 35, van Heiloo. L. M. Weerenbeck, R.K., weduwe van J. M. Mathieu, zonder beroep, en dochter, van Baanstraat 16a, naar Den Helder. IJ. Kree- kelv. d. Wal, N.H., z.b., 2e Land- dwarsstraat 4, van Groningen. P. J. van Driel, geen, rijksaccountant Corfstraaï 45, van Oost en West Sou burg. P. Groot. R.K., z.b., Nassau- plein 11, van Heerhugowaard. G. J. Leegwater, N.H., huishoudster, Koningstraat 5a. van St. Pancras. C. M. Prinse, R K., dienstbode, L~n- gestraat 95, van Hilversum. J. Jong, R.K., kapper, Oudegracht 155. van Nieuwer Amstel. W. F. van der Sman, R.K., opz. teekenaar, Gees tersingel 20a, can Groningen. M. C. Kaal, N.H., verpleegster, Wilhei- minalaan 11, van Huizen'. C. A. A. van der Lee, R.K., zonder beroep, Toussaintstraat 16, van Lim men. K. O. M. Wiessner, geen, referendaris P. T. T„ Jan van Seorel- nade 52, van Dordrecht. W. H. Schipper, N.H., zonder beroep, Wes- terweg 103, van Utrecht. J. Knijn, R.K., controleur C. C. D„ Stations weg 144, van Akersloot. T. Nestra, N.H., reiziger, en gezin, Emmastraat 73, van Heiloo. E, Glas, R.K., dienstbode, Oudorperdijkje 2, van Egmond aan Zee. M. J. Botman, R.K., zonder beroep, .Fnidsen 109, van Tegelen. C. Schouten, R.K., dienstbode, van Everdingenstraat 9, van Heiloo. W. van Os, geen, z.b,, Corfstraat 12, van Elsene Be Boul. VERTROKKEN PERSONEN. K. Bakker, N.H., zonder beroep, van Prinses Julianalaan 14, naar Heiloo. H. Kostelijk, D.G., zon der beroep, van Heemraadsraat 5. naar Graft. G. C. Bouwman Ploeger, geen, zonder beroep, van Houttil 34, naar Amsterdam. H A. Spaans, R.K., beambte Ned. Sp., te verzachten, enkel uit liefde voor den medemensch. Hierna bleef men nog geruimer :rd gezellig bijeen ondei het genot van ververschingen, waarbij na tuurlijk de dagen van Mei 1940 nog eens werden opgehaald, van Houtmanstraat 2, naar Haar- ZIJ, DIE ZICH MET INGANG VAN 1 APRIL, VOOR MIN STENS DRIE MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMERS GRATIS EN FRANCO. DE DIRECTIE. lem. Wed. K. Peetoomde Beurs N.H., huishoudster, van Spoorstraat 47, naar Zwaag. N. Sneek, R.K., boerenknecht, van Bergerweg 38, naar Heiloo. O. A. Bouwman, geen, zonder beroep, van Houttil 34, naar Gendringen. S. Plinsin- ga, N.H., kellner, van Langestraat 70, naar Groningen. M. de WaardJonker, geen, zonder be roep, van Oudegracht 104d, naar Amsterdam. A. Altenburg, R.K., dienstbode, van Macl. Pontstraat 2, naar Heiloo. A. Kaptein, N.H., verpleegster, van Wilhelminalaan 11, naar Den Helder. Wed. C. Bakker, R.K., zonder beroep, en dochter, van Geesterweg 15, naar Bergen. J. P. Schipper, N.H., magazijnbediende, van Omval 58 I, naar Amsterdam. J. J. Ooster- wijk. geen, griffie-ambtenaar en echtgenoote en dochter, van Ree kerstraat 11, naar Hoorn. H. F. Rabeling, geen, zonder beroep, van Grensstraat 6, naar Cadier en Keer. C. C. Burm, R.K., buffetjuf frouw, van Langestraat 70, naar Eindhoven. H. J. Bakker, geen, machine-bankwerker, en echtge noote en dochter, van Rozenstraat 9, 'naar Amsterdam. K. Groen, OBisCl. dienstbode, van Emma straat 81, naar Heiloo. J. C. W. Mooij, R.K., bakker, van Omval 11, naar Haarlemmerliede. J. G. P. Floris, R.K., zonder beroep, van Boomkampstraat 18, naar Bussum. J. Stins, D.G., dienstbode, van Stuartstraat 57, naar Leeuwarden. C. Zomer, N.H., dienstbode, van Kennemerstraatweg 43, naar Scher- merhorn. F. Oushoorn, R.K., zonder beroep, van Emmastraat 23, naar IJsselstein. DE OOSTELIJKE RINGVAART OM HEERHUGOWAARD. Met het uitvoeren van de verbeté- rir.g van de Oosteijke ringvaart om polder Heerhugowaard is een be gin gemaakt en wel nabij Rusten burg. Het werk zal ongeveer twee jaar in beslag nemen weersom standigheden spelen hierbij een rol werkgelegenheid bieden aan 200 a 250 man. Het werk geschiedt in werkverruiming onder toezicht van de Ned. Heide Maatschappij. Per sonen uit Amsterdam, Zaandam en Alkmaar zullen hier te werk gesteld worden. Reeds is men met eenige tientallen manschappen aan 't baggeren, mod der kruien, gereed maken der groote baggervletten gegaan. Deze men- chen uit Zaandam en Alkmaar ko men dagelijks per trein tot Heerhu gowaard, vanwaar ze per fiets het werk bereiken. Het ligt in het voornemen ver schillende hinderlijke bochten in deze vaart te verbeteren en het water op scheepvaartpeil te brengen. Door middel van rijshout, waarvan vorige week groote partijen zijn -angevoerd, zal een schoeiïng wor- ten aangebracht; de mooie riet schoot zal hiervan geen belemme ring ondervinden. De verbetering zal zich uitstrek ken van Rustenburg tot Opmeer. HE „Helpt Elkander vergaderde de p eëniging voor Zie „Helpt Elkander" heer C. Liefhebber, schap van den heei jaarverslag bleek d ingeschreven en 32 zoodat het ledenta geloopen. Er ware pen jaar 26 patiënt der vereeniging v< waaarvan 22 in het huis te Alkmaar m 303 ligdagen en bethziekenhuis aid dagen. Financieeel heef niet slecht geboerd, verslag van den pei er een vooruitgang De aftredende heeren Jb. Zomer, Dirkmaat, werden 1 Geen avond van In een Dinsdaaj bestuursvergadering Heerhugowaard van Staatspensionnering' dit voorjaar geei avond te houden xr het vergevorderde s ze te doen plaats ber of November. BROEK OP Fiets gestolen. - knecht T. K. alhier onaangename ontdel fiets, welke hij aan had neergezet, spooi dwenen. De politie s zoek in. Algemeene vergad Morgenavond 7.30 ui „Rustende Jager" de gadering van de V. die gewoonlijk begin had, doch ditmaal wi dere tijsdomstandight werd. Met het oog waarden, vérbonden stemming voor deze lieven de leden de on als bewijs van toe) nemen. Schapenveiling. - Di de verkochte kerksch, f 57, maar 47. Benoemd. - De ht klerk op het distrib Schagerbrug, is benoe tenaar ter secretarie Sint-Maarten. OPGA V] AMSTERDAMSCHE Bijkantoor Al van Donderdag 20 STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 33Nederl 3 Ned.-lndië 1937 BANK-1NSTELLINCEN Amsterd Bank Handel Mij. Cert 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros PhiL Gloeil. Gem Bezil IND. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Serv ice i General Motors Kennecott Copper North A merican Rayon Republic Steel Standard Brands Steel coram CULTUUR MAATSCH. R V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. Kon. P.tr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Iriterc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn Java—China—Japan lijn Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN, Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN! Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can far VALUTAKOERSEN BANK, 20 MAI (Schriftelijke en tel. Valuta's: New-York 1.88 3/16-1.88 75.28-75.43, Brussel 30.1 sinki 3.81-3.82, Stockholr Ziirich 43.63-43.71. Bankpapier: Berlijn 75.19-75.34, New- 1.901/4, Brussel 30.08-3 holm 44.76-44.94, Zurich

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2