KIJKEN ls KOOPEN bu CLOECK AGENDA LAATSTE BERICHTES Nieuwe Nederlandsche post zegels weldra verkrijgbaar. AMSTERDAMSCHE BEURS JPORT EERSTE BI.AD. EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. EEN 95-JARIGE. Mevrouw BrouwerVerweel al hier vierde gisteren, onder groote belangstelling, ten huize van den heer Meijer, Geesterweg, alhier, haar 95sten verjaardag. Veertig jaar woonde zij in Nieuwe Niedorp, waar haar man onderwijzer was. Haar beide zoons, de één was dokter in Friesland, de ander bakker te IJmuiden, zijn reeds overleden Sinds acht jaar woonde zij thans ten huize van haar schoondochter aan den Westerweg. Aangezien de schoondochter niet op uiterlijkheden gesteld was, werd het feest ten huize van den heer Meijer gevierd. Wij hebben deze krasse, oude dame, die ons kernachtig mededeel de, dat zij niet veel meer doen kon dan eten, drinken en slapen, onze ge- lukwenschen aangeboden. Naar de familie ons mededeelde, werkt ze nog regelmatig aan een sprei en stelt ze nog volop belang in het nieuws, dat haar dagelijks wordt voorgelezen. Naar het zich laat aanzien, wordt mevrouw Brouwer de Alkmaarsche 100-jarige. POSTVERZENDING. De directeur van het post- en tele graafkantoor maakt bekend, dat de postverzendingen thans als volgt zijn geregeld: Richting Amsterdam: 6,15 u., 9,15 u., 11,15 u., 14.15 u., 18.15 u. en 20,15 u. Richting Den Helder, Winkel en Oudkarspel: 7 u., 11 u., 12,55 u., 16,55 u. en 18,15 u- Richting Hoorn: 6,15 u. en 16,20 u. Richting Bergen: 7,05 u., 13,15 u. en 17,05 u. Richting Egmond aan Zee: 7.05 u. en 17,05 u. Richting Schermerhorn: 7,05 u. en 18,15 u. Richting Warmenhuizen: 8,15 u. en 17,05 u. De laatste buslichtingen aan het postkantoor (zijde Bagijnenstraat), geschieden een half uur vóór de bovenvermelde tijdstippen van ver trek. De laatste lichting van de bus aan het postkantoor voor de avond verzendingen geschiedt derhalve ten 19,45 u. De stadsbrievenbussen worden ge licht tusschen 77,30 u„ 9,3010 u., 12,30—13 u., 17,30—18 u., 19,30—20,15 u De brievenbus in de Gasthuisstraat wordt gelicht 45 minuten vóór elke verzending. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de correspondentie, welke tus schen 19,30 en 20,15 u. uit de stads brievenbussen wordt gelicht, niet meer met de laatste avondgelegen heid kan worden verzonden. WINTERHULP. De lijstencollecte voor de Winter hulp Nederland heeft hier ter stede 1 1483 opgebracht. De beide meest gevulde bussen kwamen met resp. 140 en 106 binnen. De betreffende collectanten hebben hiervoor door een onbekenden gever een prijs ontvangen. HET VERVOER TE WATER WORDT INGEKROMPEN. Van de Nederlandsche Groen ten en Fruitcentrale was een circu laire bij de veilingen ontvangen, waarin medegedeeld wordt, dat bin nenkort het vervoer te water in sterke mate zal moeten worden inge krompen in verband met den zeer beperkten olievoorraad in ons land. Het is derhalve noodig, na te gaan, op welke wijze het gebrek aan olie gecompenseerd zou kunnen worden door op bepaalde schepen van de binnenvaart gasgeneratoren aan te brengen. Bij eventueele toewijzingen van gasgeneratoren zal uiteraard rekening worden gehouden met de vraag, of het betrokken bedrijf van inderdaad vitaal belang is voor de voedselvoorziening van Nederland. In verband hiermede worden inlich tingen gevraagd ten aanzien van de bedrijven (vrachtvaarders), welke het vervoer te water van de telers naar de veiling en van de veiling naar het consumptiegebied verzor gen. Ook over het vervoer van pro ducten door de telers zelf worden inlichtingen gevraagd. Deze opgaven zullen spoedig moeten worden inge diend. MOLENAAR VERDRONKEN TE HOORN. Zondagavond is in de Spoorsingei te Hoorn de 66-jarige molenaar D. C., afkomstig uit de gemeente Wognum, die na een bezoek aan diverse café's huiswaarts zou keeren, te water ge raakt en verdronken. DIE STOUTE POES. In deze dagen van vleesch- schaarschte is het wel erg ont moedigend, als men een stukje vleesch heeft weten machtig te worden en de poes er dan mee vandoor gaat. Dit overkwam 'mevr. K. te Sint Pancras. Zij had een stukje vleesch gekookt en het ter afkoeling op de aanrecht neerge zet. De poes van buurvrouw, bin nengekomen door de openstaande deur, verdween even later met het '•leesch. GESLAAGD. De dames J. A. van der Meren- donk te Heiloo en H. I. Wijters te Bergen zijn geslaagd voor het examen van apothekers-assistent. DOODELIJK ONGEVAL TE HENSBROEK. Gistermiddag geraakte een z.g driewielige kar, waarop een egge met paard op hol. Toen de wagen begon te slingeren sloeg met de egge een 4-jarig zoontje van den heer Loos daar af. Het gevolg was vreeselijk, een pen van de egge drong het kind in het hoofd. Spoedig was de kleine bezweken. DIERENBESCHERMING. Zwervend is aangetroffen op den Kennmersingel een bruin hondje, teef, penning 1941 no 185. Wanneer het diertje spoedig een tehuis vindt kan het behouden blijven. Ter beschikking is een bastaard spaniel, klein van stuk, reu, ratten vanger, zeer geschikt voor boer derij. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen bij den heer C. Verwer, inspecteur dierenbescher ming, Baanstraat, Alkmaar. BURGEMEESTERS HERBENOEMD. De burgemeesters van Bergen en van St. Pancras, resp. de heeren mr. H. D. A. van Reenen en J. Kroonen- burg, zijn in hun ambt herbenoemd. NED. REISVEREENIGING. Gisteravond werd in het Gulden Vlies, de vierde bridge-avond ge houden (7 April is de laatste avond) van de Ned. Reisvereeniging. Er werd weer gespeeld aan 9 tafels. Bij de spelenden waren eenige reserves voor leden die verhinderd waren. De spanning in den strijd om het beste resultaat over de vijf wedstrijden is sterk gestegen. Wel staat het paar VisserSlotboom nog bovenaan (met 32 p.), maar doordat dit paar gisteren vierde was en Sluizerv. Stock tweede, liep dit laatste paar 2 p. in en staat nu op de tweede plaats met 31 p. In de oneven-lijn werd gisteravond een zeer mooi resultaat behaald door het paar Mevr. Fels en de heer Jans sen. Dit paar werd n.l. nummer 1 met 16 p. aan 9 tafels (3x1, 5x2 en 1x3). Een record, dat niet gauw verbeterd zal worden. In de even lijn werd de eerste plaats behaald met 35 p. Na eenige uren van zeer vriend schappelijk en geanimeerd spel kan zeer vlug de uitslag bekend worden gemaakt: Even lijn: 9 p.aren. 1. Mevr. Sluizermej. Elzas 35 p.; 2. heeren L. SluizerC. v. Stock 40 p.; 3. mevr. v. GulikJ. v. d. Tooren 42 p.; 4. heeren A. Visser-^-H, C. Slotboom 42 y, p. Oneven lijn: 9 paren. 1. Mevr. Fels—Hr. Janssen 16 p.; 2. heeren Mijers en Langereis 34 p.; 3. Hr. en Mevr. Dik 38 p.; 4. Mevr. JanssenMevr. de Ruiter 42 p. HENSBROEK OuHeravond. - De ouderavond in de openbare school werd gepresi deerd door het hoofd der school, den heer Koppenol, wegens ziekte van den voorzitter, den heer G. den Das. De opkomst was buitengewooo groot. Ruim vijftig ouders waren aanwezig. Mede waren er de burgemeester en de Commissie van toezicht op het lager onderwijs. Het deed spr. ge noegen hen allen in het nieuwe der de lokaal te kunnen ontvangen. Daar de heer Jb. v. Vuure, aftre dend bestuurslid, geen leerplichtige kinderen meer op de school heeft, werd in zijn plaats benoemd mevr. Cohen. Dr. Cohen vertoonde een drietal films, die door de aanwezigen met aandacht werden gevolgd. Bij de rondvraag informeerde de heer H. Overman, waarom geen melk meer wordt verstrekt aan de kinderen, die daarvoor in aanmer king komen. De burgemeester deelde mede, dat de subsidie, daarvoor gegeven door het Rijk, is ingetrokken. Aan het eind van de vergadering werd gelegenheid gegeven tot be zichtiging van schriftelijk werk enz. van de leerlingen en handwerken van de meisjes. BROEK OP LANGENDIJK. Schuttevaer. - De vereeniging Schuttevaer vergaderde Zaterdag avond in café Vijzelaar onder leiding van den heer J. Hoogland. De voorzitter heeft in zijn ope ningswoord den huidigen toestand besproken, waarna hij de nagedach tenis van wijten den heer H. Kamp, die vete jaren bestuurslid van de afdeeling was en veel voor de ver eeniging gedaan heeft, met eenige waardeerende woorden heeft ge- eerd. Het jaarverslag van den secreta ris, den heer J. Kramer, vermeldde, dat de oorlogsgebeurtenissen voor eenige leden zeer nadeelig waren. Een hunner verloor zijn schip, doordat het tot zinken werd ge bracht in het IJselmeer, een paar anderen doordat ze tot oorlogsbuit werden verklaard. Bioscopen. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnummer De onbekende gast (klucht); hoofd rollen Kurt Vesperman en Lucie Englisch. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, h«.lf 3, matinee. City-theater, 7.15 uur, hoofdnummer Marionetten (amus.); hoofdrollen Benjamino Gigli, Theo Lingen en Paul Kemp. Toegang voor eiken leef tijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Haar eerste avontuur en zijn laatste (rom.); hoofdrollen Ilse Wer ner en Johannes Riemann. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De Postmeester (rom.- dram.); hoofdrollen Heinrich George en Hilda KrahL Toegang boven 18 jaar. (Geprolongeerd). Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagavond geen voorstel ling. Donderdag 27 Maart. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, dona teursconcert Soli Deo Gloria. De rekening van den penning meester, den heer Jb. Droog, ver meldde aan ontvangsten 221.81, aan uitgaven 178.30, batig saldo 43.51. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer H. Kamp, gekozen diens zoon, de heer A. Kamp. De heer J. Kramer werd met bijna alg. stemmen herkozen. Naar aanleiding van gerezen vragen werd medegedeeld, dat het jaarabonnement voor het haven geld van de gemeente Alkmaar, steeds stilzwijgend wordt verlengd. Wanneer men er af wil, zal men het moeten opzeggen. De heer J. Oud drong aan op verbetering bij de Zoutkeetgracht; de havenmeester schijnt echter reeds een toezegging te hebben ge daan voor deze verbetering. De heer C. van Schoorl wilde beter remmingswerk vragen bij de bruggen in het nieuwe kanaal. Er behooren minstens een paar stoelen te komen. Dit zal gebeuren. Tot afgevaardigde naar de al'ge- meene vergadering werd de heer H v. d. Heerik benoemd. Bij de rondvraag werden ver schillende zaken besproken. Het vaarwater langs den Oosterdijk zal, volgens den heer Droog, door het bannebestuur van Noordschar- woude in orde worden gemaakt. Bij de gasfabriek zal worden ge klaagd over de te laag liggende gas buis langs de brug naar de fabriek. Ook werd er op gewezen, dat de ligplaats bij de sluis te Broek op Langendijk zeer onvoldoende is. De bruggen over de Langendijker slooten zakken steeds. Men besloot, aan alle bannebesturen een brief te zenden en hierop de aandacht te vestigen. NOORDSCHARWOUDE. Florimont, de zwervende zanger. - De tweede première", zooals de eere-voorzitter van „Caecilia" de Zondag gegeven opvoering van de operette „Flonvnt, de zwerven de zanger" noemde, is uitstekend geslaagd. Er was nog meer publiek dan den eersten keer en de uitvoe ring kwam naar onze meening nog meer tot haar recht dan toen. De hoofdpersonen hadden weer meer malen open doekjes in ontvangst te nemen en toen het doek voor de laatste maal dicht ging, klonk een overweldigend applaus, dat tot een ovatie aangroeide, toen de dirigent en componist, de heer Zaal, het podium betrad. De heer Blaauw uit Heerhugo- waard heeft hem namens de beide zangvereenigingen te Heerhugo- waard en tompetoren, waarvan de heer Zaal ook dirigent is, een digd en hartelijk gefeliciteerd deze beidé vereenigingen trotsch zijn. De heer Zaal heeft hierna een dankwoord gericht tot alten, die hebben meegewerkt, om deze uit voering mogelijk te maken. Een stille hulde bracht spreker aan den geen, die hem tot dit werk geïn spireerd had, den grooten mensch Aart v. d. Leeuw. Vervolgens hul digde spr. den heer Uipkes, die zoo veel heeft gedaan om hiervan een ucces te maken. Onder daverend applaus zeide spr. in plaats van biomen Uipkes de muziek op te dragen van het lied „De Roode Roos" uit deze operette. Mej. Marie Kliffen, wien spr. huldigde voor do wijze waarop zij haar rol vervuld 1-eeft, werd even eens een lied opgedragen, een harer glansnummers uit de operette. Het publiek bracht mej. Kliffen hierbij een ovatie. Michel Gobets, die in zoo korten tijd zijn rol heeft moeten leeren en daarbij een groote prestatie gele verd heeft, werd verblijd met de opdracht van de muziek van „Mijn Hart." Aan mevr. Zaal en den heer Rein Snapper werden eveneens stukken muziek opgedragen, aan mevr. Zaal de muziek van den door haar zelf uitgevoerden dans. Nadat ook de heer Molenaar en de orkestleden waren toegesproken en de heer Zaal den schrijver van den tekst der operette, Jan van Alfen, hartelijk had bedankt voor de wijze waarop hij deze tekst had verzorgd, "roeide het applaus weer aan tot ■en ovatie. Daarna werden r.og hartelijke woorden gesproken tot tal van per sonen, die zich op eenigerlei gebied verdierstelijk hebben gen aakt. Men bleef nog angen tijd gezel- 'ig bijeen tijdens het bal. Feest op school. - Zaterdag middag is in de openbare school alhier een schoolfeestje gehouden, waaraan medewerking werd ver leend door Erlie Connel, die de kinderen eenigen tijd met goochel toeren zeer goed wist te vermaken. Er werden eenige films vertoond door de fa. Hart uit Oudkarspel. Vanzelfsprekend ontbraken de tractaties niet. HEERHUGOWAARD. Sluiting landbouwwintercursus. - Zaterdagavond had in de zaal van den heer K. Rus de sluiting plaats van den algemeenen landbouwwin- tercursus, uitgaande van de plaatse lijke afdeeling van de Holl. Maat schappij van Landbouw. Vóór de pauze werden den cursisten vragen gesteld over het geteerde door het hoofd van den cursus, den heer C, Bakker, hoofd der school te Aker sloot. Na een toespraak, waarin de leeraar gewaagde van den prettigen geest en het goede resultaat van dezen cursus, werden de einddiplo ma's uitgereikt aan 19 cursisten. De afdeelingsvoorzitter, de heer P. Blauw Jr., dankte hierna den heer Bakker en verheugde zich over het succes van dezen cursus. Tot slot dankte de oudste cursist, de heer H. Regts, den leeraar voor zijn aangename en breed opgezette lessen en overhandigde namens zijn medecursisten een fraai boekwerl en een huishoudelijk geschenk. De heeren C. de Geus te Heerhu- gowaard en G. Appelman te Hens broek kregen een einddiploma met veel vrucht; de heeren Jb. v. d. Busse, Jb. v. Slooten, H. Regts, V/. Brouwer de Koning, J. Gootjes, J. Blom, P. Blom, Jb. Pronk, D. Bu walda, M. de Ruyter, C. Kostelijk, allen te Heerhugowaard en A. Stuyt Jbzn., C. Stuyt en A. Stuyt, allen te Ursem, P. Balvers te Oudorp, KI. Kostelijk en K. Huibers te Broek op Langendijk een einddiploma met vrucht. NIEUWE NIEDORP. Muziekuitvoering. - Het fanfare corps Excelsior en Niedorps Ge mengd koor gaven Zondagmiddag een uitvoering in de uitstekend be zette zaal van den heer Kossen. Allereerst bracht het fanfarecorps onder leiding van den heer L. Oly te Bergen een viertal goed uitgevoerde nummers ten gehoore. Niedorps Ge mengd koor deed zich onder leiding van den heer Hovenier te Bergen met een paar fraaie nummertjes van zijn goede zijde kennen. De Donau-wals van Strauss, koor met fanfarecorps, genoot een uit stekende vertolking welke door het publiek zeer werd gewaar deerd. Na de pauze werd opgevoerd een tooneelstuk, getiteld „Voor de der de maal", een vroolijk detective- spel, waarmee men de aanwezigen kostelijk heeft geamuseerd. Een geanimeerd bal besloot den middag. BERGEN De burgemeester herbenoemd. - Zooals ons gister officieel uit den Haag werd bericht is tot burgemees ter onzer gemeente herbenoemd mr. H. D. A. van Reenen. Onder de huidige omstandighe den zal ongetwijfeld de bevolking met groote voldoening van deze her benoeming kennis nemen. Mr. van Reenen, die in 1923 zijr. vader opvolgde, gaat thans zijn derde ambtsperiode in. Hij hoort bij Ber gen. Niemand zal beter dan hij thans aan het hoofd der gemeente kunnen staan. In Bergen geboren, kent hij de streek op zijn duimpje, zoodat van hem verwacht kan worden, dat hij. ook wanneer straks de samenvoe ging van Bergen en Schoorl een feit zal zijn, een open oog zal heb ben voor de belangen van het nieu we gedeelte. KOEDIJK. Aurora. - De harmonievereeni- ging Aurora gaf Zondagmiddag een concert met medewerking van den humoristischen goochelaar Emil Mo- retti uit Alkmaar. Jammer genoeg was de belangstelling gering, wat zoowel voor Aurora als voor den •oochelaar te betreuren is. Bij de opening sprak de voorzit ter, de heer A. Jongsma, nog enkele woorden over het feit, dat de ver eeniging deze maand 50 jaar be- (Ongecorrigeerd.), HITLER IN WEENEN AANGEKOMEN. Weenen, 25 Maart. (A. N. P.) Van goed ingelichte zijde wordt gemeld De Führer is hedenochtend om 11 uur 15 te Weenen aangekomen. Hij werd door de bevolking met stormachtig gejuich begroet. De Führer heeft zijn intrek ge nomen in hotel Imperial. Binnen enkele weken zal een nieuwe serie Nederlandsche post zegels in de waarden van 5, 10, 12)4, 15, 17)4, 20, 221/», 25, 30, 40 en 50 cent het licht zien. De nieuwe postzegels zullen het zelfde uiterlijk hebben als de bestaande zegels tot en met 4 cent. De verschillende waarden zullen, evenals dit reeds bij de bestaande lagere waarden het geval is, behalve door de ingedrukte waardecijfers, door kleurverschillen worden ken baar gemaakt. De nieuwe postzegels zullen in de waarden van 5, 7)4, 17)4, 25, 30 en 50 cent met 'ingang van 1 April, in de overige waarden met ingang van 16 April a.s. verkrijgbaar worden gesteld. Tegelijk hiermede zal de verkoop van de overeenkomstige waarden met guilloche-opdruk wor den gestaakt, terwijl na 15 April ook de zegels met guilloche-opdruk in de waarden boven 50 cent niet meer verkrijgbaar zulien zijn; nieuwe zegels zullen in deze waarden niet worden aangemaakt. Voor de zegels, welke in rolvorm worden gebruikt, en welke o.m. ook in de automaten worden gebezigd, zal de vervanging door de zegels van het nieuwe type in vele gevallen eenigen tijd later plaats vinden. Hetzelfde geldt voor de formulieren met zegelopdruk van 5 cent en hooger, welke, in vele ge vallen, nog eenigen tijd in het be staande type in gebruik zullen blijven. De postzegels met guilloche-opdruk blijven voor frankeering geldig. In ruiling van deze zegels tegen nieuwe vindt niet plaats. DE ENGELSCHE NOTA AAN JOEGO-SLAVIE. Belgrado, 25 Maart (D.N.B.) Van Angelsaksische zijde wordt over de reeds gemelde Engeische stappen bij de Joegoslavische regeering vernomen, dat de Engeische ge zant, sir Ronald Campbell, door een ambtenaar een hem door het Foreign Office toegezonden nota heeft doen toekomen aan den mi nister van buitenlandsche zaken, Cincar Markowitsj, waarvan de tekst voorloopig nog geheim gehou den wordt. Amerikaansche journa listen, die nauwe verbindingen met het Britsche gezantschap onder houden, zeggen vernomen te heb ben, dat in de nota eerst herin nerd wordt aan de vriendschap tusschen Engeland en Joegoslavië, welke tijdens den wereldoorlog be- bezegeld is, om daarna uiting te geven aan de verrassing over de „drastische wending in de Joego slavische buitenlandsche poltiek", welke de Engeische regeering aan dachtig wil blijven controleeren. staat, wat echter door de tijdsom standigheden voorloopig niet op feestelijke wijze zal worden her dacht. Helaas kon ook nu weer niet op een 'goed bezoek worden gewezen. UITGEEST. N. M. Broerse. t - In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Zaandam in het ziekenhuis op den leeftijd van 40 jaar overleden de heer N. M. Broerse, alhier. Broerse was in onze gemeente een zeer geziene persoonlijkheid. Hij was lid van den raad voor de r.k. Volkspartij, terwijl hij in vele r.k.' vereenigingen en bonden een vooraanstaande functie bekleedde. De teraardebestelling zal alhier plaats hebben op de r.k. begraaf plaats op Donderdagmorgen half tien. EGMOND AAN ZEE. Postbestelling. - Nu de dagen weer zoodanig beginnen te lengen, dat de postbestelling ook 's avonds nog bij daglicht kan plaats hebben, zal de post niet meer 's middags worden beseid, maar als vanouds weer omstreeks 7 uur 's avonds vanaf het postkantoor met de be zorging worden begonnen. Tariefsverhooging. - Naar wij vernemen zullen de tarieven van de autobus binnenkort veranderd worden De tarieven zullen onge veer met 50 pet. verhoogd worden. Zoo zal een retour Egmond aan Zee—Alkmaar, dat thans 40 cent kost (en voeger met een tienritten- kaart 30 cent), nu waarschijnlijk 60 cent of 65 cent kosten. BEROEP AANGENOMEN. De heer D. van der Plas, cand. te Amserdam, heeft het beroep naai de geref. kerk H. V. te Oosterend (Texel) aangenomen. HET AMERIKAANS!'"!; VLOOTPERSONEKL. Washington, 24 Maart (D.N.B.) Om het voor een twee-oceanen-vloot noodzakelijke personeel te verkrij gen heeft het Huis van Afgevaardig den vandaag een voorstel aangeno men, dat de personeelssterkte van de vloot verhoogt van 191.000 op 232.000 man. Bij een „nationalen noodtoe stand" kan de sterkte volgens dit voorstel verhoogd worden tot 300.000. Volgens de oude wet kon de vloot in zulk een geval slechts over 205.000 man beschikken. SPIONNAGE IN NOORWEGEN. Tien doodvonnissen. Oslo, 24 Maart. (D.N.B.) De bladen publiceeren heden een verordening van den rijkscommissaris, welke o.a. inhoudt: Rijkscommissaris Terboven heeft bepaald, dat in alle steden van ■Noorwegen aan het publiek een mededeeling zal worden verstrekt, waarin alle strafbepalingen en ver ordeningen over spionnagemisdrij- ven nog eens samengevat worden. By verschillende gebeurtenissen van den laatsten tijd hebben Noren zich laten verleiden om den Engelschen met raad en daad hulp te verlee- nen. Bij de gevallen van spionnage aan de westkust welke onlangs voor het gerecht geweest zijn, zijn de be staande strafbepalingen en veror deningen welbewust overtreden. Deze overtredingen waren zoo ern stig, dat de militaire rechtbank tien doodvonnissen heeft moeten uit spreken. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN KIEL. Kiel, 24 Maart. (D.N.B.) In den afgeloopen nacht zijn verscheidene vijandelijke vliegtuigen het gebied van Kiel binnengevlogen. Door het goedgerichte afweervuur werd de helft der aanvallende machines reeds vóór het bereiken van het eigenlijke stadsgebied verdreven. Boven het stadsgebied werd een ge ring aantal brisant- en brandbommen uitgeworpen, die op woonwijken of op het open land vielen. Een woon huis werd vernield. De door de brandbommen veroorzaakte branden konden snel gebluscht worden. On der de burgerbevolking zijn eenige dooden te betreuren en werden eenige personen gewond. In de naaste omgeving der stad werd even eens een aantal brisant- en brand bommen uitgeworpen, waardoor woonhuizen eenige materieele schade kregen. ZIJ, DIE ZICH MET INGANG VAN 1 APRIL, VOOR MIN STENS DRIE MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMERS GRATIS EN FRANCO. DE DIRLCTIE. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bykantoor Alkmaar. van Dinsdag 25 Maart 1941 STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II J—3)4 Nederl. 1938 3 Ned.-lndië 1937 BANKINSTELLINGEN Atnsterd Bank Handr' Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handetsbank 1147. IND. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Phil. Gloeil. Gem. Bezit 207Vs IND. OND BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper. Nortb American Rayon. 217/. Republic Steel Standard Brands Steel comm CULTUUR MAATSCH, H, V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden 2ETROLEUM. Kon. Petr Vor k, 953/c V2% 833/s 847, .1103/, ,121 191 114 693/, .344 .li9 43V4 2bi/, 803/, 57. 56Vie j5I/. 23'/s 63/,6 631/, 444 2 4b 2557, 121 Phillips Oil 247 3574 Shell Union 1 3. Tide Water{m, RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber dessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika Ijin 118 lava—China—Japan lijn 15674 Kon Ned Stoomboot 157'/. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN \tchison lopeka 243/, linois Central 'A uitthern Pat tlic UV;r Soulhern Railw. 147r Union Pacific 877? Can. Pac, 4IS/ic 287 21 3/, 142 KO 132 4IS/ic .179'/, .197 .257 204 plm 2u a5'/8 9-Vs 8474 112 132 179 133 114 0 140 116 2037, 43 487, bl 5% toy, ^3/4 -13/4 24 fJ/g 6474 441 245 252 1207, 243 351/4 3/4 107, 2;2 2c0 Hl 160 I -13 1ls/ic 116 151 157 178 1 2 258 197 47, 9»';C 119/l8 147, 87 4 Wit r- PUBLICAT BURGEMEESTER en DERS van ALKMAAR algemeene kennis, dat i meenteblad van Alkmaai 1723 zjjn opgenomen d van den Raad dier gemc Februari 1941, waarbij 2 steld een Verordening r king tot de bezol het onderwijzend aan de Handeisscl maar; een Verordening king tot de bezol het onderwijzend aan het Murmel sium te Akmaar. Deze verordeningen zij gekondigd en gedurende den ter gemeente-sea lezing gelegd. Zij zijn al in afdruk, tegen betaling verkrijgbaar. Alkmaar, 25 Maart 19' Burgemeester en voorn F. H. VAN KlNSCHC A. KOELMA, Secret; GEMEENTELIJK BURE SOCIALE ZAK! Bekendmaking De directeur van het lijk Bureau voor Sociale aan belanghebbenden me durende het tijdvak var 26 Maart tot en met Dins 1941 de volgende kleur geldig zijn: Margarinebonnen rose kl Vetbonnen oranje kleur. Alkmaar, 24 Maart 194 De directeur v< v. d. Hl De slat. van 2B, 3A en 4A hieror 2e klasse B: E.D.O. H.V.C. H.B.C. Velox Hilversum Hercules Watergr.m. R.C.H. Spartaan Volendam Kennemers H.F.C. Zaandijk QS.C. Z.V.V. G.V.O. K.V.V. Purmersteijn 10 Hollandia 11 Alw. Forw. 10 St. George 8 15 10 15 11 15 8 16 7 14 6 14 6 12 5 15 3 13' 3 14 3 14 3 13 2 3e klasse A: 10 8 1 1 8 7 4 2 3 3 3 1 9 10 11 11 4e klasse A D.T.S. B.K.C. Succes Schagen Oudesluis Bergen M.F.C. Wieringerw. N.Niedorp Watervogels 11 10 10 10 12 13 10 11 12 7 1 1 2 1 3 2 1 3 0 6 2 7 LANGS DE N.H.V.B.-5 Normale uitslagen Koedijk stelt zich teg iets meer in veilighei De competitie heeft j. een normaal verloop geh; verrassende uitslagen val spreken. V.'eliswaar blijv ploegen tegen onze v in, teleurstellen, maar zul schijnsel komt meer voc teams zijn niet zoo heel inzinking te boven. In de eerste klasse C 1 het thuisspelende Koed Schoorl een kansje gegev volle winst. De Koedijke deze gelegenheid met bei aangegrepen, al was de o- (1-0) een beetje aan den 1 kant. Enfin, de beide pu men binnen en de Koedi een wat buiten de gevaai zooals onderstaande sand Alkmaar 9 7 1 Oudorp 9 5 1 Schoorl 11 5 1 Koedijk 10 3 3 Petten 8 2 4 Vrone 8 2 1 Alcmaria IV 9 2 1 De leiders van de twe D hadden bezoek van d< reserves en ook hier hadd zege voor de thuisclub voc toch kwam de overwinnin Egmonders niet met zulkt gende cijfers als eertijds het werd nu slechts een 4—2. Ursem omzeilde de lasti Oudkarspel met goed j heeft het dan ook geduch nen. De D.T.S.-reserve slechts een kleine 21-ne slikken, ter wij] de Ursen nog sterk in de running bl Met Alkmaar II wil het niet boteren, want het fc Graftdijk kon zoowaar aan terweg, de eerste zege (1 ken. De stand is hier thans: Egmondia 10 Ursem 8 Bergen II 8 Alk. Boys IV 8 Alkmaar II 10 Alk. Boys III 5 D.T.S. II 7 Graftdijk 6

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2