DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De toestand in Joegoslavië nog onzeker. Engelsche aanval op Fransch convooi, VERDLIISTERINGS- TIJDEN van 20.10 tot 7.16 Perscommentaren over den toestand in Zuid-Slavië. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10 franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, pr^tgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 76. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Maandag 31 Maart 1941 Wat zullen de Kroaten doen Duitschland wacht af. Het straatbeeld van Belgrado nog onrustig. Belgrado, 29 Maart (D.N.B.) Het straatbeeld van Belgrado vertoont nog aanzienlijke onrust. Op alle groote kruisingen van straten staan pantserwagens opgesteld. Deson danks blijft de politie de betoogers slechts met moeite cle baas. Op ver scheidene plekken in de stad zijn botsingen ontstaan tusschen aan hangers en tegenstanders van de nieuwe regeering. De auto van den Duitschen gezant is eveneens het voorwerp eener demonstratie gewor den. Toen de gezant door de menig te herkend werd, uitte een aantal betoogers dreigkreten, anderen ant woordden met handgeklap, waaruit tenslotte een vechtartij ontstond. Het Duitsche gezantschap heeft tegen de gebrekkige bescherming der auto van den gezant een protest inge diend. Reisbureaus in Belgrado vernield. Rome, 29 Maart (D.N.B.) Stefani meldt uit Belgrado, dat de vijandige demonstraties tegen Italiaansche en Duitsche ondernemingen zich ook Vrijdag herhaald hebben. Groepen betoogers gingen vooral tekeer te gen Duitsche en Italiaansche reisbu- reaux, aan welker verwoesting zelfs soldaten in uniform deelnamen. Zij sloegen de ruiten in en vernielden den inboedel met hun bajonetten. Van het Duitsche reisbureau werd de hakenkruisvlag afgerukt. De houding der regeering tegenover de incidenten. Stockholm, 29 Maart (D.N.B.) De nieuwe Joegoslavische regeering, zoo meldt Nya Dagligt Allehanda uit Belgrado, schijnt niets te doen om een herhaling van de betoogingen, die zich in het geheele land hebben afgespeeld, te verhinderen. Slechts tegen een enkele demonstratie werd opgetreden. Deze betoogers werden door de politie uiteengejaagd, omdat zij tegen de nieuwe regeering ge richte pamfletten probeerden te ver spreiden. Nieuw protest van Duitscben gezant. Berlijn, 29 Maart (A.N.P.) Van welingelichte zijde wordt gemeld: De Duitsche gezant te Belgrado, von Heeren, heeft opnieuw den Joe- goslavischen minister van buiten- landsche zaken, Nintsjitsj, ontmoet om bij hem te protesteeren. Op de vraag, of bij deze gelegen heid ook politieke kwesties bespro ken zijn, antwoordde men in de Wil- helmstrasse, dat de politieke toe stand voor Duitschland geen aanlei ding geeft op het oogenblik politieke vraagstukken te behandelen. Wan neer de Joegoslavische regeering van meening is, zoo verklaarde men van Duitsche zijde verder, dat er een wijziging in haar houding is ge komen, dan is het haar taak, hiervan de Duitsche regeering mededeeling te doen. Officieele Berlijnsche kringen blijven gereserveerd. Berlijn, 29 Maart (A.N.P.) Van welingelichte zijde wordt gemeld: In officieele zoowel als in officieu ze kringen te Berlijn volgt men met bijzondere belangstelling den toene- menden invloed van anti-Duitsche groepen en krachten in Joegoslavië. In officieele Berlijnsche kringen blijft men tegenover de onopgehel derde toestanden in Belgrado de uiterste terughoudendheid in acht nemen. In de Wilhelmstrasse zeide men evenwel, dat de toestanden op een chaos schijnen te lijken. Niet woorden, doch alleen daden, zouden opheldering kunnen brengen. Zooals de toestand er op het oogenblik uitziet, valt te constatee- ren, dat de anti-Duitsche tendens van de onder leiding van chauvinis- ische Serven staande politieke rich ting te Belgrado toeneemt. De ge beurtenissen van gisteren en ook de nieuwe voorvallen hebben aange toond, dat deze tendens het er ook op gericht heeft, de verhouding tus schen Duitschland en Joegoslavië te bemoeilijken. Op welke wijze het hier gecontro leerde of ongecontroleerde acties be treft, zoo werd in de Wilhelmstrass; opgemerkt, ontgaat aan de Duitsche beoordeeling. Er kan geen twijfel meer over bestaan, dat thans te Bel grado krachten aan het werk zijn, die ernaar streven, de betrekkingen tot Duitschland en Italië, ondanks de toetreding van Joegoslavië tot het driemogendhedenpact, te verstoren. In politieke kringen verklaart men dat het de vraag is of het te Belgra do gaat om tijdelijke uitingen van het gepeupel, of om de uitdrukking van een politiek richtsnoer. Duitschland laat zich zijn poli tiek niet door het gepeupel van de straat voorschrijven. Ter gele genheid van de toetreding van Joegoslavië tot het driemogend hedenpact heeft Duitschland zijn sympathieën voor dezen staat tot uiting gebracht en de, toetreding als factor der stabilisatie van Z.O.- Europa beschouwd. Wanneer thans bepaalde krachten in Joegoslavië gelooven, zich tegen een dergelij ke ontwikkeling te moeten verzet ten dan moeten zij uitsluitend de verantwoording daarvoor dragen. Wanneer deze krachten gelooven met de grootmoedigheid en kracht van het Duitsche rijk een spelletje te kunnen spelen, dan hebben zij zich vergist. Duitschland is niet voornemens, zoo besloot men in de Wilhelmstrasse de uiteenzettingen, zich door betaalde agenten te la ten uitdagen en beschimpen. De meening in Roemeensche kringen. Boekarest, 30 Maart. (D.N.B.) In Roemeensche politieke kringen ver klaart men, dat de door de nieuwe regeering genomen maatregelen steeds sterker het aan de spil vijan dige karakter van het nieuwe regime toonen. Een terugkeer tot de. door Zuidslavië in Weenen onderteekende politieke lijn is de regeering-Si- mowitsj nauwelijks nog mogelijk. De vlucht van volksduitsche boeren uit het Zuidslavische naar het Roemeen sche banaat gemaakt wordt opgevat als een nieuw bewijs, dat de kringen, die den staatsgreep van 27 Maart geënsceneerd hebben, reeds lang de gevangenen geworden zijn van de door hen ontketende krachten. De Kroatische böeren zoo verklaart de omroep van Boekarest gaan niet accoord met de tegen de spil ge richte betoogingen in Belgrado. In tegenstelling tot den in Belgrado aangeslagen toon staat de reserve, die de Kroatische natie jegens de daden der regeering van Belgrado in acht neemt. Duitsch en Italiaansche corrspondenten verlaten Belgrado. Belgrado, 30 Maart. (Stefani). Correspondenten van Italiaansche en Duitsche bladen, behalve de ver tegenwoordigers van de officieuze nieuwsagentschappen, hebben bevel gekregen Joegoslavië te verlaten; talrijke Italianen hebben reeds een aanvang gemaakt met hun vertrek, vele groepen Duitschers verlaten heden het land langs den rivierweg. Amerika heeft in Joegoslavië gestookt. New York, 30 Maart. (D.N.B.) De New Yorksche pers acht het boven allen twijfel verheven, dat president Roosevelt volledigen moreelen steun aan den „nieuwen koers" te Belgrado zal geven. Regeeringskringen te Washington erkennen zonder aarze ling, dat de Amerikaansche inmen ging in de politiek van Joegoslavië de revolutionnaire kringen der Ser ven tot hun optreden heeft aange moedigd. Pamfletten met beleedigenden inhoud voor Duitschland. Boedapest, 29 Maart (D.N.B.) Naar uit Belgrado gemeld wordt, zijn Vrijdagavond, zonder dat de politie ertegen optrad, door jeugdige elementen pamfletten van Engelsche herkomst verspreid, waarin Duitsch land beschimpt wordt. Joodsche za ken hebben deze pamfletten bij wijze van aanplakbiljet voor hun winkel ruiten opgehangen. Het incident met den Zweedschen gezant. Stockholm, 34 Maart. (D.N.B.) De Zuidslavische regeering heeft, naar de Zweedsehe bladen van het Zweedsche ministerie van buiten- landsche zaken vernemen, den Zweedschen gezant Malmar haar spijt betuigd voor het incident van Donderdag j.l. Zooals bekend is, werd de Zweedsche gezant in Bel grado, toen hij een militaire afze* *ng wilde passeeren, door de bevel king handtastelijk aangevallen. Communistische studenten tegen nieuwe regeering. Belgrado, 29 Maart. (A.N.P.) De communistische studenten zijn reeds Donderdagavond begonnen met uiting te geven aan hun tegenzin tegen de nieuwe regeering. Zij kon digen nieuwe betoogingen aan en willen een delegatie naar den mi- nister-presdent sturen. De commu nisten schrijven in htm pamfletten, dat Joegoslavië voor de keuze staat van oorlog of vrede. Het volk wei gert echter een oorlog met Duitsch land, daar het weet, dat Engeland geen hulp zal en kan bieden. De nieuwe regeering en het driemogenhedenpact. Boekarest, 29 Maart (D.ft.B.) In politieke kringen alhier krijgt men steeds meer den indruk, dat de nieuwe regering te Bel grado geen duidelijk standpunt ten aanzien van het driemogend hedenpact zal innemen, doch veeleer wil probeeren tot een politiek van laveeren over te gaan, onder het motto van de neutraliteit. Kroatische boeren tegen anti- Duitsche betoogingen. Fünfkirchen, 29 Maart. (D.N.B.) Volgens hier uit Sissek ontvangen berichten, houden de Kroatische boeren zich verre van pro-En- gelsche betoogingen en verwach ten dat dr. Matsjek, als vertrouwens man der Kroatische boerenpartij, de hem in het nieuwe kabinet toege kende plaats van viceministerpre- sident slechts dan zal aanvaarden, wanneer de waarborg gegeven is voor de erkenning der toetreding van Joegoslavië tot het driemogend hedenpact door de nieuwe regeering. De banoes van Kroatië naar Agram terug. Belgrado, 29 Maart (D.N.B.) De Banoes van Kroatië, dr. Sjoebasjitsj is Vrijdagavond na langdurige be sprekingen, die hij hier gevoerd heeft als lasthebber van den Kroa- tenleider dr. Matsjek, naar Agram teruggekeerd. Tevoren had hij nog een langdurig onderhoud met den nieuwen minister van binnenland- sche zaken en chef van de zelfstan dige democratische partij, dr. Boedi- sawljewitsj. Zooals men weet, is de zelfstandige democratische partij reeds lang met de Kroatische boeren partij in een speciale partij coalitie verbonden. Te Deum m Agram. Agram, 30 Maart. (D.N.B.) Gis terochtend is in de dom te Agram ter gelegenheid van de troonsbestij ging van koning Peter II een te Deum gehouden, dat door den Kroa- tischen metropoliet en aartsbisschop van Agram, Stepinats, wered gecele breerd; aanwezig waren ook de banoes van Kroatië en de vice- banoes, de leden der regeering van het banaat, de burgemeester van Agram, de generaliteit en het corps consulaire. Besprekingen te Agram voort gezet. Agram, 30 Maart. (D.N.B.) De voorzitter van de Kroatische boe renpartij, dr. Matsjek, zet vanmor gen de besprekingen met banoes, dr. Sjoebatsitsj en de leidende figuren uit de partij voort. De openbare meening in Kroatië ziet de besluiten van de leiding met de grootste span- ping, doch in volkomenr rust tege moet. Het staatsblad van het banaat Kroatië, publiceert eerst in het nummer van Zaterdag de proclama tie van koning Peter de tweede. Echter zijn tot dusver noch de offi cieel gepubliceerde lijst van mi nisters, die den Kroaten-leider, dr. Matsjek, eersten plaatsvervangen- den premier noemt, ofschoon de ze zijn toestemming in het geheel nog niet heeft gegeven en ook den ambtseed nog niet afgelegd heeft, noch de verklaring van den nieuwen premier, generaal Sinowitsj, gepu bliceerd. Ook betoogingen te Agram. Agram, 30 Maart. (D.NJ3.) Gister avond is het ook hier tot demon straties van betrekkelijk geringen omvang gekomen. Daarop is de universiteit gesloten. De Kroatische politie heeft alle maatregelen ge troffen, om incidenten en excessen, als in Belgrado voorgevallen zijn, te voorkomen. De politie te Agram zou ook d^ situatie volkomen mees ter zijn. De politie patrouilleert, tezamen met de strijdorganisaties van de Kroatische boerenpartij, door de stad. Vóór Dinsdag geen beslissingen. Agram, 30 Maart. (D.N.B.) De binnen- en buitenlanrsche poli tieke toestand is vandaag door den voorzitter van de Kroatische boe renpartij, dr. Matsjek, en zijn in tiemste medewerkers verder be studeerd. De Kroatische ministers dr. Andres, dr. Torbar en dr. Schul- tej worden Dinsdag in Agram ver wacht. Voor dien dag zoo wordt' verklaard zijn nauwelijks beslis singen te verwachten, voorzoover geen gebeurtenissen ontstaan, die oogenblikkelijke besluiten noodig maken. Het Kroatische publiek blijft met de grootste rust afwach ten. Communiqué van den politie- president te Belgrado. Belgrado, 29 Maart (D.N.B.) De politiepresident van Belgrado heeft, naar de bladen melden, een com muniqué van den volgenden inhoud uitgegeven: „De eerste dagen heb ben, als bij iedere wijziging van een regime, ook enkelen gemeend hun persoonlijke gevoelens op bij zondere wijze te moeten aanpassen bij den nieuwen toestand. De mi nister-president heeft tot onze bur gerij den oproep gericht geen be toogingen te houden. Intusschen hebben naar aanleiding van de plechtige godsdienstoefening in de hoofdstad onder het publiek weder om soortgelijke betoogingen plaats gevonden, welke geenszins in over eenstemming zijn met de waardig heid en de vredelievende houding van ons land. Voorzoover deze be toogingen de uitdrukking waren van onverantwoordelijke elementen, moeten zij ten allerscherpste ver oordeeld worden. De autoriteiten hebben van haar kant alle maat regelen genomen om een herhaling van dergelijke excessen te verhin deren, welke alleen de regeering de uitvoering van haar taak tot het welzijn van land en natie bemoei lijken." Afgezant van dr, Matsjek naar Belgrado. Agram, 30 Maart ((D.N.B.) De vice-voorzitter van de Kroatische boerenpartij, ingenieur Kosjatisj, z.-»l vanavond als afgezant van dr. Matsjek naar Belgrado vertrekken om met alle toonaangevende krin gen in Belgrado contact te krijgen. De Kroatische bevolking. Graz, 30 Maart ((D.N.B.) In Es- segg (Kroatië) heeft de Kroatische bevolking in betoogingen uiting ge geven aan haar sympathie voor de spilmogendheden. De Servische po litie trad met de blanke wapens tegen de Kroaten op. Verscheidene personen werden hierbij zwaar ge wond. De rijksduitschers in Kroatië. Agram, 30 Maart. (D.N.B.) De in Kroatië wonende rijksduitschers hebben bevel gekregen het land te verlaten. De Kroatische autoritei ten hebben hierover hun grooten spijt betuigd en helpen de Duitsche instanties bij de organisatie van het vervoer zooveel mogelijk. De regee ring van het banaat heeft zich in verbinding gesteld met het bestuur van het banaat in Laibach en van deze toezegging gekregen, dat de speciale treinen aan de grens zoo snel mogelijk behandeld zullen worden. De eerste speciale trein is vandaag om 20.00 uur met ongeveer 800 rijksduitschers vertrokken. De tweede vertrekt om 1.00 uur. Duitsche kolonie in Belgrado naar Duitschland. Belgrado, 30 Maart (D.N.B.) De kolonie rijksduitschers te Belgrado ten getale van 1.100 personen, is vanavond om 21.00 plaatselijken tijd met het schip „Uranus" via den Donau naar Duitschland vertrok ken. Vertrek van de Italianen uit Joegoslavië. Rome, 30 Maart. (D.N.B.) Vol gens de laatste berichten beginnen de Italiaansche staatsburgers en de Italiaansche journalisten Joegosla vië te verlaten. De toestand in Belgrado. Belgrado, 30 Maart. (D.N.B.) In Belgrado werd gisteren stelselmatig het gerucht verspreid, dat er in Italië een revolutie was uitgebro ken en dat de Duce vermoord was. Men betoogde hiermede duidelijk het doel, om de volksmassa's op nieuw tegen Duitschland op té hit sen en tot onbezonnen daden tegen de spilmogendheden te verleiden Deze geruchten waren afkomstig va den Griekschen gezant Bibica Vichy, 30 Maart. (D. N. B.) Engel sche zeestrijdkrachten hebben, naar van officieele Fransche zijde is mede gedeeld, vanochtend in de Fransche territoriale wateren niet ver van de kust tusschen Nemours en Oran een Fransch convooi, bestaande uit vier vrachtschepen, dat vergezeld van een torpedobootjager van Casablanca naar Oran op weg was, aangevallen. Het convooi kon op het oogenblik van den aanval zich in de haven van Nemours in veiligheid stellen. De batterijen van de kustverdediging en van het luchtwapen hebben het vuren van de aanvallende Engelsche oorlogsschepen beantwoord en deze schepen teruggedreven. De Engel sche oorlogsschepen bestonden uit een kruiser en vijf torpedojagers. Van Fransche zijde zijn totdusver geen verliezen gemeld. Nader wordt uit Vichy gemeld: Vichy, 30 Maart. (D. N. B.) Naar aanleiding van den nieuwen Engel- schen aanval op Fransche schepen wordt van bevoegde Fransche zijde verklaard, dat het aangevallen Fransche convooi onder een symbo lisch escorte, n.l. onder bescherming van een torpedojager voer, zooals dit reeds sinds vele maanden het geval is. Aan den anderen kant wijst men er in Vichy op, dat deze Engelsche aanval niet alleen in Fransche ter ritoriale wateren werd gepleegd, doch zelfs in de onmiddellijke nabijheid der kust. Het convooi bevond zich op weg naar Algiers, d.w.z. van het eene punt van het Fransche imperium naar het andere. Het is dus onmoge lijk en hierop legt men in be voegde Fransche kringen den nadruk de Engelsche operatie te recht vaardigen als een noodzakelijk ge volg van de blokkade, te meer daar dit transport bestemd was voor de voedselvoorziening van het Fran sche imperium. De Fransche schepen hadden rijst, suiker en gerst voor de inboorlingen van Algerije aan boord. Het Fransche oorlogsschip, dat het voor de Noord-Afrikaansche kust aangevallen convooi escorteerde, was de 1500 ton groote torpedojager „Simoun". Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 29 Maart op 9.01 onder 0.01. Eerste kwartier 4 April. EEN REDE VAN ROOSEVELT. De president hekelt de bevreesden. New-York, 30 Maart. (D. N. 6.) Ter gelegenheid van het zgn. Jack- son-diner heeft president Roosevelt aan boord van het jacht „Potomac" een radiorede gehouden, waarin hij het Amerikaansche volk opnieuw tot eenheid aanspoorde. Uit het bondgenootschap van de „dictato- renlanden" ontstaat voor Amerrika, zijn eenheid, zijn democratie en zijn grondbeginselen een bedreiging, zoo beweerde hij, die steeds naderbij komt. Roosevelt waarschuwde ver volgens tegen „propagandisten, de- faitisten, en misleiding", die nog steeds het onheilige evangelie van de vrees prediken. In dit verband viel hij ook de communisten aan, van wie hij zeide, dat hun daden bewezen, dat hij zich au fond geenszins om de werkelijke rechfen van de vrije arbeiders be kommerden. 700 Britsch-Indische nationa listen gearresteerd. (D.N.B.) - Zoo genaamd wegens voorbereiding van een revolutionnaire beweging heb ben de Engelsche autoriteiten op één enkelen dag meer dan zevenhonderd leden van de Britsch-Indische natio nalistenpartij gearresteerd. In Fransche marinekringen ver klaart men, dat de Simoun, ondanks de geweldige overmacht zich prach tig geweerd heeft, zoodat, dank zij zijn bescherming, de vier vracht schepen de haven van Nemours heb ben kunnen bereiken. Hef is geen zuivere bin- nenlandsche kwestie meer, zegt de Diplo. De Deutsche diplomatisch-politi- sche Korrespondenz houdt zich bezig met den nieuwen toestand in Zuid-Slavië. Vast staat dat bij de politieke ge beurtenissen zich vooral te Bel grado anti-Duitsche excessen heb ben voorgedaan, welke niet be paald bijdragen tot het vestigen van den indruk dat het werkelijk alleen motieven van binnenlandsche politiek waren, die hebben geleid tot verwijdering der vroegere con- stitutioneele regeering. Het blad citeert de verklaring van Engelsche regeeringszijde, „dat deze revolutie is voortgesproten uit den toorn van een moedig en krijgshaf tig ras, welks land door de zwak heid zijner leiders en lage intriges der spilmogendheden verraden was. Engeland zal iedere actie ge meenschappelijk ondernemen, tot de eindoverwinning .behaald zal zijn." Verder vestigt de Korrespondenz de aandacht op de verklaring van Summer Welles, die den militairen staatsgreep zeer verheugd toe juichte en zeide, dat de Vereenigde Staten ZuidSlavië thans in het ka der van de leer.- en pachtwet steun zouden verlpcnen. Churchill heeft duidelijk genoeg te verstaan gegeven; dat naar zijn meening de gebeurtenissen geens zins uitsluitend van binnenlandsche strekking zijn. Hij meende reeds een post op zijn creditzijde te kun nen boeken: Zuid-Slavië als hulp volk aan de zijde van Engeland. In Duitschland, aldus besluit de Rossetti. Amerikaansche journalis ten hebben tezamen met bekende Engelsche agenten van Joegoslavi sche nationaliteit alles in het werk gesteld om deze valsche berichten te verspreiden. Korrespondenz, wordt het verloop der gebeurtenissen in Zuid-Slavië natuurlijk met de noodige opmerk zaamheid gevolgd Italië en Zuid-Slavië. Rome, 29 Maart. (D.N.B.) In Ro- meinsche toonaangevende kringen blijft men een gereserveerde hou ding aannemen bij de beoordeeling omdat, zooals men zegt, de toestand der gebeurtenissen in Zuid-Slavië, te Belgrado verder dient te worden opgehelderd. Men heeft den indruk, dat een nieuwe verergering in den toestand voorloopig niet te ver wachten is, men blijft het verloop der gebeurtenissen met groote op- merkzamjieid en kalmte volgen. Amerikaansche bladen over Belgrado. New-York, 29 Maart (A.N.P.) De New-Yorksche bladen van Zater dagochtend hebben na hun aanvan kelijk gejuich over de gebeurtenis sen in Joegoslavië, een veel nuch terder kijk op den toestand aldaar. De New York Daily Mirror spreekt van „Jogoslavische verwar ring" en de Ney York Daily News noemt Joegoslavië's toekomst „hoogst ondoorzichtig". Beide bla den ontdekken tevens plotseling, dat Joegoslavië geen éénheid vormt en dat de bijeengeraapte, volksdee- len onder den lruk eener crisis in een kunnen storten. Bulgaarsche belangstelling. Sofia, 30 Maart. (Stefani) De ontwikkeling van den toestand in Zuidslavië wordt in Bulgarije met aandacht gevolgd. De bladen wijzen op de onvoorzichtigheid der hou ding van onverantwoordelijke Ser vische elementen, waartegenover de kalmte van het Kroatische 'volk staat. De gewelddadigheden jegens vertegenwoordigers van de spilmo gendheden, die steeds begrip hebben getoond voor de belangen van Zuidslavië, worden te Sofia streng veroordeeld. De bladen publiceeren een bericht, waarin gezegd wordt, dat generaal Simowitsj het afleggen van verklaringen over de buiten- landsche politiek van Zuidslavië zou iritstellen om de militaire voorbe reidingen te voltooien. Zie verder Buitenland pag 3, Ie bi.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1