STAD EN OMGEVING AGENDA VERDUISTERINGS- TIJDEN van 20.13 tot 7.14 REVEILLE EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Dinsdag. AFSCHEID VAN DEN LEERAAR DER AMBACHTSSCHOOL, JOHAN OVERTOOM. Waardeering voor 33 jaar arbeid. In een feestelijk aangekleed werk lokaal van dp Ambachtsschool werd gistermiddag, in tegenwoordigheid van de leeraren en de oud-leeraren met htm dames, afscheid genomen van den heer Johan Overtoom, lee- raar in het metselen en in het vak- teekenen voor metselaars aan de Ambachtsschool en de gemeentelijke school voor lager n\j verheids-onder- wijs. De heer Overtoom, die reeds 33 jaar in deze functies werkzaam is geweest, verlaat n.l. zijn taak wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd. Om vier uur verscheen de voor zitter van het bestuur van de Am bachtschool, baron van Tuyl van Serooskerken, in gezelschap van zijn medebestuursleden en den burge meester van van Alkmaar, jhr. mr. van Kinschot, waarna de heer Over toom en zijn familieleden werden binnengeleid. Toespraak van baron van Tuyl van Serooskerken. In zijn toespraak wees de voor zitter erop, dat voor een ieder geldt, aat er een tijd is van komen en een tijd van gaan. Van groote beteekenis is evenwel, hoe men, als de tijd van gaan gekomen is, zijn taak heeft vervuld. Toen u, mijnheer Overtoom, uw taak aanvaardde, was de Ambachts school nog niet gevestigd in dit groote gebouw, maar moest gij uw functie uitoefenen onder abnormale omstandigheden. U deed dat desniet temin tenvolle. Dank zij de groote mceite, die u zich hebt gegeven, kwam de afdeeling metselen tot grooten bloei. Voor de school en de leerlingen is het een geluk geweest, dat u daaraan werd verbonden. Ons past, voor hetgeen u hebt bereikt, een woord van dank en waardee ring. Het bizondere van u is niet alleeen uw uitnemende vakbe kwaamheid, maar wel uw groote toe wijding, waardoor u het personeel en de leerlingen tot steun bent ge weest. Daardoor hebt u de harten van uw leerlingen veroverd en daar van getuigen nog steeds uw oud leerlingen. Nu gij, door het bereiken van den pensioengerechtigden leef tijd, uw werk moet neerleggen, kan het u tot troost zijn, dat u met vol doening kunt terugzien op hetgeen u hebt gewrocht. Het bestuur is u daarvoor buiten gewoon erkentelijk. Als blijk daar van bood spr. een fraaie bloemen mand aan. (Applaus.) De burgemeester spreekt. De burgemeester noemde het van groot belang voor de gemeente, toen de heer Overtoom, naast zijn dagtaak, ook nog de taak bij de ge meentelijke avondschool op zich nam, welke taak hij, met den hem eigenen frisschen geest, heeft ver vuld. Het gemeentebestuur betreurt het daarom, dat de heer Overtoom thans die taak moet neerleggen, maar het is overtuigd, dat de heer Overtoom met voldoening kan terugzien op hetgeen thans achter hem ligt. Een reeks van jongelui hebben van hem iets mee gekregen, dat hen in hun verder leven van groote waarde is. Spr. was overtuigd, dat zij daarvoor steeds dankbaar zullen zijn. Met den wensch, dat de heer Overtoom in een goede gezondheid nog vele jaren van zijn rust zal mo gen genieten, dankte spr. den heer Overtoom tenslotte namens het ge meentebestuur hartelijk voor het geen hij voor de gemeente avond school heeft gedaan. (Applaus.) Een woord van den directeur. De directeur, de heer Arnoldus, noemde toewijding één van de voor naamste eigenschappen voor een leeraar. Door uw toewijding, mijn heer Overtoom, hebt gij bereikt, dat de leerlingen van u zijn gaan hou den, niet alleen om uw kennis, maar cok om uw eigenschappen als mensch. Slechts drie personen in den lande veroverden de bekwaamheid van Meester in de bouwkunde; gij behoorde tot hen, de tweede is leeraar in Zwolle en de derde wordt hier uw opvolger. Spr. schetste meer uitvoerig de waardeering, die de heer Overtoom steeds voor het werk van anderen, ook van de leerlingen en ook, als er fouten aankleefden, had getoond. Ook spr. uitte den wensch, dat de heer Overtoom nog lang van zijn welverdiende rust zal kunnen geme ten. (Applaus.) Een woord namens de leeraren. Namens de leeraren werd hierna het woord gevoerd door den heer Kohnert, die den heer Overtoom schetste als een warmvoelend mensch, die zijn collega's herhaalde lijk met raad en daad terzijde stond. Uit den grond van zijn hart hielp hi; ook steeds op dezelfde wijze zijn leerlingen. Het zal ons daarom, al dus spr., moeite kosten om ons de Ambachtsschool voor te stellen zon der den heer Overtoom. Ook in het schoolgebouw hebt u, zoo vervolgde spr., veel tot stand gebracht, door gewenschte veranderingen aan te brengen. Bijna dertig jaar hebt u voorts als penningmeester van de afd. Alk maar van Leeraren bij het gemeen telijk nijverheidsonderwijs, prima werk geleverd. Als blijk van waardeering, ken nende uw werklust, bieden wij u daarom een werkbank met een kist met gereedschap aan. (Applaus.) De heer Hard er, voorzitter van de afd. Alkmaar van de Vereen, van Leeraren bij het gemeentelijk nij verheidsonderwijs huldigde hierop den heer Overtoom namens he", hoofdbestuur van deze organisatie en deelde mede, dat de penning meester van het hoofdbestuur hem had verzekerd, dat er onder de af- deelingspenningmeesters maar één Overtoom is. Spr. uitte den wensch, dat de heer Overtoom althans deze functie nog lang zal blijven vervul len. (Applaus.) De heer Overtoom dankt. In een geestig dankwoord beant- wordde de heer Overtoom de ver schillende sprekers. Toen ik op 13- jarigen leeftijd van de lagere school kwam, aldus spr., ging ik reeds als oudste uit een gezin van elf kinde- re, met vader mee naar het werk, van 's morgens 5 tot 's avonds 8 uur. Ik heb daar geen spijt van, want een harde jeugd staalt den moed om door het leven te gaan. Op 17 a 18- jarigen leeftijd werd mij reeds de uitvoering van verschillende werken toevertrouwd. Mijn vader hield niet van praatjes en zei altijd: „Laat je werk maar spreken". Toen ik 32 jaar was en reeds ver schillende groote werken had uitge voerd, las ik een advertentie in de krant, waarin voor de Ambachts school een leeraar in het metselen werd gevraagd, op een salaris van 900, met een werktijd van acht tot vijf uur. Op verzoek van den secre taris van de Vereeniging van am bachten, solliciteerde ik, toen ik ver nam, dat het bestuur het liefst een gediplomeerde wilde benoemen. Na het maken van een werkstuk werd ik benoemd. Ik dacht een heele klas jongens voor me te krijgen, maar toen ik kwam, waren het er maar twee. Van acht tot tien uur had ik him al alles verteld, wat ik te ver tellen had. (Gelach.) Den jongens begon het ook te vervelen en ze de den een beetje haasje over. Ik dacht: ,,'k Weet niet, of dat wel zal lukken". Maar er kwamen twee jongens bij en ik kwam op gang. Toen kreeg ik een maand vacantie. Dat was mij te veel en ik ging die maand in praktijk. Het tweede jaar vroeg ik met de vacantie niet meer om werk, want toen had ook ik ervaren, dat een leeraar bij het nijverheidsonderwijs z'n vacantie wel zeer noodig heeft. Nimmer heb ik spijt van mijn keu ze gehad. Altijd heb ik met plezier gewerkt. Tenslotte bracht spr. de verschil lende sprekers een woord van dank, waarbij hij verzekerde, dat de werk bank en de kist met gereedschappen hem zeer welkom waren, omdat voor hem werken, leven was. (Ap plaus.) Hierna bleef men, onder 't ge bruik van ververschingen, nog ge zellig bijeen. Des morgens was de leeraar door de leerlingen gehuldigd. VERVOER VAN WERKLOOZEN. Ingevolge beschikking van het hoofd der inspectie voor de werk verruiming in Noordholland, zullen de werkloozen, die dagelijks naar de werkverruimingsobjecten buiten hun gemeente gaan en minder dan 2 maal 10 km per dag afleggen, geen vergoeding ontvangen. Bedraagt de af te leggen afstand dagelijks 2 maal 10 tot 15 km, dan wordt 50 cent extra-vergoeding ge geven per week; is de afstand 2 maal 15 tot 20 km, dan wordt 1 per week vergoed. Indien dè dagelijksche afstand 2 maal 20 tot 25 km is, dan wordt ge legenheid gegeven den afstand bo ven 20 km in werktijd af te leggen, waarvoor per dag 2 maal een half uur vergoed wordt, berekend naar het basis-uurloon. Bij dagelijks af te leggen afstan den van meer dan 2 maal 20 km heef zoo mogelijk vervoer per trein, tram of autobus plaats. Deze regeling geldt van 1 April tot 2 November 1941. ROOKVERBOD IN DE DUINEN. Ingevolge verordening van B. en W. van Egmond aan Zee zal het in het tijdvak van 1 April tot 1 Octo ber verboden zijn zich in de duinen of op de wegen langs de duinen te bevinden met een brandende pijp, sigaar of sigaret. RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE HOORN. Bij beschikking van den secreta ris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming is met ingang van den datum, waarop hij zijn betrek king zal aanvaarden benoemd tot leeraar aan de rijkstuinbouwwinter- school te Hoorn, de heer H, Bos te Beverwijk. Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Meisjespensionaat (rom.); hoofdrollen Angela Salloker, Attila Hörbiger en Hilde Krahl. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7 uur, hoofdnum mer Gescheiden op stap (rom.-hum.); hoofdrollen Victor de Kowa en Heli Finkenzeller. Toegang boven 18 jaar Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Douanepost no. Ill (rom.- sens.)hoofdrollen Gustav Fröhlich, Jutta Freybe, Kirsten Heiberg, Wal ter Franck. Toegang boven 14 jaar Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagavond geen voorstel ling. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Watt en Halff Watt als Pension gasten (klucht). Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 1 April. 8 uur, De rustende Jager te Ber gen, vertooning le Javaansche ge luidsfilm Tanah Sabrang. Woensdag 2 April. 7.30 uur, dancing Harmonie, lezing met lichtbeelden door Gerard Pilger. 2.30 en 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, vertooning le Javaansche ge luidsfilm Tanah Sabrang. Donderdag 3 April. 7 uur, Harmonie, uitvoering chr. gymn.-vereen. Advendo. 7 uur, café Klop te Akersloot, alg. ledenvergadering Coöp. Boerenleen bank. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 1 April op 9.32 onder 0.59. Eerste kwartier 4 April. TERAARDEBESTELLING NIC. DE WAARD. Gistermiddag is op de Algemeene Begraafplaats alhier, het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer Nic. de Waard, een bekende figuur in de kringen der drankbe strijders in Alkmaar en omgeving. De overledene, die 56 jaar oud werd, was gedurende vijfentwintig jaar voorzitter van de afdeeling Alkmaar van den Alg. Ned. Geheelonthouders Bond en het feit, dat hij onder de jongere generatie algemeen bekend was onder den naam „Oome Niek" is een bewijs voor de populariteit, die de overledene ook bij hen heeft mogen genieten. Behalve de familieleden waren, vele belangstellenden en vrienden van den overledene op het kerkhof aanwezig. Nadat de baar in de groeve was neergelaten en een lid van den A. N. G O. B. het vaandel der af deeling driemaal ten groet had doen nijgen, nam als eerste het woord de neer J. W. Flint uit Krommenie, die als voorzitter van de Noordholland- sche propagandacommissie van den A N. G. O. B. enkele woorden ten afscheid sprak. Hij wees op de groote verdiensten van den over ledene voor den strijd tegen het drankmisbruik en de drink gewoonten. Vervolgens werd het woord ge voerd door den heer W. Hoek, die sprak namens het Alkmaarsch Drankweer Comité en de zangver- eeniging „Door onthouding ver- eenigd". Voor de afdeeling Alkmaar der Int. Orde van Goede Tempelieren sprak de heer D. Kemp en voor de afdeeling Alkmaar van den A. N. G. O. B. werd ten slotte nog gespro ken door den heer Kommer. Allen hebben getuigd van hun be wondering voor de energie van den overledene in diens strijd ter ver wezenlijking van het blauwe ideaal en van hun dankbaarheid voor wat hij voor de drankbestrijding heeft gedaan. VOORSTELLING LEVEND POPPENSPEL UITGESTELD. De voorstelling van Jan Klaassen geneest den zieken koning, die Woensdagmiddag in het Gulden Vlies zou plaats hebben, gaat niet door, omdat de jeugd Woensdagmid dag nog school heeft. PRIJZEN BIETEN EN PEEN. Met ingang van 1 April zullen de veilingprijzen voor bieten en peen met 0.30 per 100 kg verhoogd worden. Bieten gelden dan f 3.70 en peen 4.50 per 100 kg. BEVORDERD. Bij gemeenschappelijke beschik king van de secretarissen-generaal van de departementen van water- ttaat en van financiën is, te rekenen van 1 Januari 1941, de inspecteur bij het openbaar lichaam, de ,,Wie- ringermeer" ir. C. L. van Steen al hier bevorderd" tot hoofdinspecteur. UITKEERING UIT HET GEMEENTEFONDS. Blijkens een in de Nederlandsche Staatscourant van heden opgenomen staat betreffende de uitkeeringen uit het Gemeentefonds over het uitkee- ringstijdvak 1939/1940 krijgt de ge meente Alkmaar een uitkeering van 335.290,37. Het jaar daarvoor be droeg deze uitkeering 217.430,75 Voor het loopende jaar is dit bedrag geraamd op f 273.750, zoodat het thans te ontvangen bedrag een mee valler kan worden genoemd. WANDELTOCHT RONDOM DEN POLDER „DE SCHERMEER". Onder voorzitterschap van den heer J. Posch heeft zich uit de leden van Aurora en de gymnastiekver- eeniging te Stompetoren een comi té gevormd tot het organiseeren van een wandeltocht rondom de Schermeer. Zoowel van het wa terschap „De Schermeer" als van de burgemeesters der omliggende gemeenten wordt de volle mede werking aan dezen hoogst interes santen tocht verleend. De start zal plaats vinden te Stompetoren, waar aan de deelnemers (sers) een speciale kaart wordt uitgereikt, welke in acht gemeenten zal worden afgestempeld. De Schermeer is niet zooals de Beemster en Heerhugowaard één ge meente, doch is ingedeeld in acht gemeenten, n.l. Alkmaar, Akersloot. Graft, Zuid- en Noordschermer, Sehermerhcrn, Ursem, Oterleek en Oudorp. Door bemiddeling van het waterschap heeft men de beschikking gekregen over het origineele cliché van de Polderkaart van omstreeks 1630; door de firma Coster te Alk maar is hiervan op Oudhollandsch papier een afdruk gemaakt, welke aan iederen deelnemer (ster), die den tocht volbrengt, wordt uitgereikt Het is de bedoeling, dat deze kaart versierd wordt met de stempels van de genoemde gemeenten. Passeert men een gemeente, dan wordt door een ambtenaar de kaart afgestem peld. Uit historisch oogpunt vormt deze kaart dan ook een waardevol bezit. Daarnaast wordt aan ieder eer. plaquette uitgereikt, voorstellende een afbeelding van een Schermer molen. Ook deze trophée zal iedere wandelaar gaarne veroveren; tevens worden groepsprijzen verleend. Doordat de Schermerdijk onge veer 5 meter boven de inpoldering ligt, heeft men een bijzonder mooi gezicht op de steeds wisselende om geving. Langs den korenmolen „De Ottter" bij Oterleek zal men reeds dadelijk langs de groote buitendijk- sche rietvelden trekken met hun mooie en zeldzame moerasflora; men passeert de nog in bedrijf zijnde strijkmolens bij Oudorp, welke het water malen van Raaksmaatboezem in Schermerboezem en krijgt dan hei volle gezicht op het oude dorpje Oudorp. Na een flinke wandeling met aan de ééne zijde het Noordhol- landsch Kanaal en aan den anderen kant onafzienbaar weideland, nadert men Akersloot met het Alkmaardei Meer. Verder gaat het langs West Graftdijk, waarbij op den weg naar Driehuizen het 17 eeuwsche Zuider polderhuis wordt gepasseerd. Langs de ringvaart van Driehuizen naai Giootschermer is een pracht wande ling, die langs den fraaien Menning weersmolen en de boerderij „De No fcelshoek" voert. Hier heeft men eer schitterend gezicht op de uitgestrek te lage veenlanden voor Grootscher mer: de z.g. Koogen, met zijn inte ressant vogelleven, waar o.a. de roerdomp nog broedt. Via Groot schermer doemt dan Schermerhorr. met zijn forsche kerk op. Hier vindt men een mooie groep van de Scher mer molens en passeert men het oudhollandsche Noorderpolderhuis met zijn groote timmerwerf. Vervol gens langs Ursem naar het reeds in den Spaanschen tijd genoemde dorpje Rustenburg, waar de nog in bedrijf zijnde molens, de z.g. strij kers, aandacht verdienen. Ten slotte komt Oterleek weer in het zicht. Het geheel is een tocht vol afwisse ling, welke op een Zondag in Mei. als de weide in bruidstooi is, wordt gehouden. Boom en plant zijn dan in het mooiste kleed gestoken. De tocht is totaal 40 kilometer. Daarnaast zal een kleinere wandeling worden ge houden van 2Q, kilometer. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Maart 1941. In den loop der maand Maart werd op de spaarbankboekjes ingelegd 128.937.69 en terugbetaald 110.862.22. Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans ƒ3.287.000.41. Het aantal in den loop van Maart nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 160. Ingetrokken werden 56 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 14028. Van dit aantal behooren 9107 aan personen of insteüingen te Alkmaar gevestigd, 2981 aan personen elders woonachtig m 1940 aan schnolspaar- ders. Onder de in Maart uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 9 boekjes bestemd voor jonggeborenen (Op deze boekjes plaatst de spaar bank een eersten inleg van ƒ1). De lediging in den loop der maand Maart van 158 spaarbusjes leverde een bedrag van 1968.88 aan kleine besparingen op. Tegenwoordig starten de beide Nederlandsche radio-zenders 's mor gens al om kwart vóór zeven. Dat is een prachtige verbetering, want tot voor kort zat men tot 's mor gens acht uur toch maar zonder muziek. En een huis zonder muziek is ook niet alles. Zonder leven is het leven geen leven, zoo heb ik eens ergens gele zen en dat is my uit het hart gegre penWant in een gezin met kleine kinderen gaat het zéér levendig toe: dat valt op den neus, dat wordt handtastelijk, dat kraait van pret als het melkkannetje omge gooid wordt, dat schreeuwt zijn verdriet uit als de poes zich niet by den staart laat trekken: dat is een symphonie in blijde en droeve klan ken van 's morgens acht tot 's avonds acht. Gedurende al deze uren zou de radio zijn uitzending kunnen onder breken zonder ons daarmee de noo- dige ontspanning te onthouden. De avonden en de nachten: wat zal men daar tegenwoordig van zeggen ook deze vergaan niet steeds ge luidloos. De stilte-periode was in- derdaad die tusschen kwart voor zeven en acht uur 's morgens: dat waven de uren zonder leven, waar in wij dan ook niet leefden, maar sliepen. Maar, zooals gezegd, de le- venlooze periode is voorbij, de stille uren zijn gevuld. In dit opzicht hebben we het voorrecht te beschikken over een buurman, die zijn muziek van de radio-centrale betrekt. Zonder de zen vorm van distributie te willen ophemelen, moet ik zeggen dat ze daar erg royaal zijn. Die buurman laat 's avonds den stekker van den luidspreker in het muzikale con tact staan mee het gevolg dat hij 's morgens om kwart voor zeven vanuit Hilversum met een daveren de openingsmarsch gewekt wordt. Die man is bovendien geen egoist, want hij laat ons van zijn muzi kalen wekker ongevraagd en zon der eenige verplichting mee ge nieten. We openen dan de oogen met muziek; de kinderen willen uit bed met muziek; de nieuwe dag is ge- born met muziek: „Mit Musik durch's Leben, kann's was schöne- res geben". 25 JAAR KOSTER. De heer J. F. de Haas herdenkt heden het feit, dat hij voor 25 jaar als koster van de Groote Kerk werd aangesteld. Daarvoor was hij 17 jaar (de heer de Haas is thans 70) als voorzanger aan deze kerk ver bonden. Zijn liefde voor de kerk is overbe kend. Persoonlijk heeft hq twee jaar gewerkt om de houten geschuurde banken te bijtsen, waarvoor de heer Nierop gratis de ingrediënten ver schafte. Welk een werk dit is ge weest, zal men zich kunnen voorstel len, wanneer men weet, dat daar mede 100 kg wasbijts gemoeid ging. Ook vervaardigde de heer de Haas op een schaal van 1200 een mooie bouwplaat van de fraaie middel- eeuwsche kathedraal, terwijl hij als gids tal van vreemdelingen met de historie van het gebouw op de hoogte bracht. Hoewel de heer de Haas 14 Fe bruari j.I. zijn vrouw verloor en hij thans door zenuwrheumatiek ge plaagd wordt, zoodat er een druk op den feestdag rust, heeft men toch in breeden gemeend dezen dag op ge paste wijze te moeten herdenken. Gisteravond werd de heer de Haas op ontroerende wijze verrast door een zanghulde van het „Ned. Herv Kerkkoor" en de zangvereeniging „De Lofstem", die hem zegebeden toezongen. Van den kerkeraad, die. hem met een bezoek vereerde, ontving hij een mooi bloemstuk, waarmede hq zeer ingenomen was en dat, op zijn ver zoek, op het graf van zijn echtge- noote geplaatst wordt. Het kerkbe stuur, dat hem eveneens persoonlijk bezocht, vereerde hem met een en veloppe met inhoud. Ook verschillende predikanten toonden hun persoonlijke belangstel- ling^ welke belangstelling hem voorts den geheelen dag uit breeden kring gewerd. STIERENKEURING TE HEERHUGOWAARD. De uitslag van deze Maandag ge houden keuring was als volgt: 3-jarige, goedgekeurd voor N.R.S. en naar Centrale Keuring: Tarzao van gebr. Kuiper. 2-jarige, goedgekeurd voor N.R.S. Adolf 7 van KI. Oudeman en Jan- nie's Lindberg van L. P. v. Graft goedgekeurd voor N.H.: Albert van P. Konijn Sijtje's Roosevelt van S Borst, Bertus v/d Waard van A. Oudhuis, Egbert B 10 van R. van Langen, Clara's Atlas van P. v. Lan gen Jac.z., Rotgans Lord van P. Beers Pz. en.Pietje's Frans van J. Kroon; goedgekeurd voor Provinciaal Reglement: Leopold 2 van P. Blauw Jz., Baldur van A. Appel en Excel lent van P. van Dam. 1-jarige, goedgekeurd voor N.R.S.: Frans W 38 van N. J. Blauw; goedgekeurd voor N.H.: Sara's Tar- zan van J. L. Reijne, William van N J. Blauw, Tijmen van P. Blauw Jz Tarzan KI van M. Spaan en Rotgans Lord van A. Lont; goedgekeurd voor Provinciaal Reglement: Kees van J. Ursem Cz., Gerard van P. J. Wijnker, Frans 2 van P. Brost, Bruin's Prins van P. Beers Pz., Tar zan C 2 van T. v. Langen, Frans 5 van P. van Langen Jac.z., Mina's Frans van Wed. C. Zuurbier en Hugo 6 van Jac. de Lange. Afgekeurd werden 8 stieren. De keuringscommissie bestond uit de heeren E. Koster Dz., ir. de Jong, Jac. J. Bakker en K. Zuurbier. Door de Provinciale Commissie tot bevordering van de rundveefokkerij in Noordholland werd heden op het Waagplein een keuring van dek stieren gehouden. Ruim een honderd stieren werden ter keuring aangebo den. De uitslag daarvan vermelden wii morgen. "w drukwerk i$ uw visitekaartie' ".sdc-i w'i u He'nen dat zoo keuri" mogelijk te -naken. N. V. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het Bureau van Politie te Alkmaar, op alle Woens- en Zaterdagen van des voormiddags U uur tot des namiddags 1 uur, de volgende voor werpen als gevonden gedeponeerd in het tijdvak van 2228 Maart 1941: Bruin damesmutsje; zwarte hee ren parapluie; étui inh. zakkam en spiegel; stopmes en borstel; lips huissleutel; ring met twee sleutels; gym-schoen; wollen handschoen zonder vingers; zilverbon van 1. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende personen, de volgende voorwerpen, als gevonden aangege ven in hetzelfde tijdvak: Verm. zilveren broche, Kager Hoeverweg 9; vulpen, Sneek Ber- gerwe^ 38; bruine mantelceintuur, Witsen Vondelstraat 2a; portemon- naie met inh., Klerks Westerweg 288; zakdoek, mevr. Moolhuizen Geesterweg 11; R.K. kerkboek, Schoenmaker Schoutenstraat 4; blauwe alpino muts, Zwartman le Tuindw. stsraat 25; vulpen, Wester Kal verdijk Harenkarspel; bruine glacé handschoen, Tollenaar Boe zemsingel 51; drie pakejs, inh. boe ken, Euwen Midengeestewg 17 Ber gen; zilveren rozenkransje, Caarls Scharloo 7; rozenkrans, Baas Hout weg 16; oude deken, Wed. Helder Spoorstraat 16; zwart damestaschje met inh., Dirks Varnebroek 23; huissleutel, Harder Augustijnsteeg 2a; rieten aardappelman, Kuhne Verdronkenoord 113; bruine acte- tasch inh. fruit, Tjeertjes Bleekers- kade 85; lichte mantel, De Vet As terstraat 5. Indien men wederom in het be zit is van een verloren voorwerp, dient men hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie, Kerk plein te Alkmaar. KOEDIJK. Distributie melk en cacao. - De afgifte van melk- en cacaokaarten vindt plaats voor den Kanaaldijk, Huiswaard, Daalmeer en Kleimeer, ten gemeentehuize op Woensdag 2 April n.m. tusschen 1.30 en 5 uur. Voor Sint-Pancras en Zeswielen, in café Ottink op Donderdag 3 April, n.m. tusschen 2 en 5 uur. De stamkaarten van alle gezins leden dienen te worden medege bracht. SCHERMERHORN. Boerenleenbank. - De coöp. boe renleenbank vergaderde onder voor zitterschap van den heer J. Los. De rekening over 1940 was groot in entvangsten en uitgaven 788.181,48. De ontvangsten van de Spaarbank oedroegen 191.013,30; de terugbeta lingen 161.321,78. De balans was groot in bezittingen en schulden f 528.072,72 met een winst van 999,16, welke aan de reserve werd toegevoegd. De balans van de spaar bank gaf aan 389.150,78. Uit het jaarverslag stippen wij aan, dat het afgeloopen jaar niet ongunstig is geweest; door betaling van hoogere rente is de winst klei ner; de omzet is vooruitgegaan. Be handeld werden 3358 posten tegen 2900 het vorige jaar. Uitgereikt wer den 29 spaarbankboekjes, ingetrok ken 21. De crisisuitbetalingen stegen tot 118.000; drie nieuwe leden werden ingeschreven, 8 wegens ver trek afgeschreven. De bank telt thans 198 leden. De heer J. Los werd als bestuurs lid herkozen; in de plaats van den heer C. de Goede, die om gezond heidsredenen had bedankt, werd ge kozen de heer J. Govers. De heeren H. Zeeman en A. de Vries werden herkozen als leden van den raad van toezicht; in de paats van den heer J. Govers werd gexozen de heer W. de Boorder. De voorzitter sprak bij het sluiten Ier vergadering den wensch uit, dat de omstandigheden zullen toelaten het volgende jaar het 40-jarig be staan feestelijk te gedenken.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2