eerste BLAD. 3 AMSIERDA MSCilE BEURS amsteroamsche bane n.v. noordhollandsche burgemeesters naar duitschland. KERK EN SCHOOL LAAiSME BERICHTEN ALKMAaRSCHE operette- en orkestvereeniging. a. k. MARKTBERICHTEN SPORT bergen i—m.f.c. i 2—3. jong holland—h.S.v. 4—2. Het is Jong Holland Zaterdag middag gelukt om de Zaandammers met een 42-nederlaag huiswaarts te sturen. De Jong Hollandianen waren 'voortdurend in den aanval. De H.S.V.-achterhoede, met den kee per aan 't hoofd, wist echter voorloo- pig 't geVaar te keeren. Een doel punt kon niet uitblijven. De druk op t H.S.V.-doel was te groot. J. Tesse- laar maakte dan ook 10. Maar H.S.V. wist gelijk te maken, I1. Ontslag genomen als raadslid. De heer C. Visser heeft ontslag ge nomen als lid van den gemeenteraad opvolger is de heer J. Tromp. Openbare schooi blijft. - Aange zien de openbare school minder dan 50 leerlingen telt, had de gemeente raad besloten aan Ged. Staten te vragen, als zijnde de eenige open bare school in de gemeente, deze in stand te houden, welk raadsbesluit door Ged. Stater is goedgekeurd zoodat de school blijft. NOORDSCHARWOUDE Gymnastiekuitvoering. - Zondag heeft de gymnastiekvereniging Her cules en Hygiea alhier in de zaal van den heer J. de Bakker een uitvoering gegeven. Er was niet zooveel pu bliek als men gewend is. Er werden oefeningen aan verschillende toestel len uitgevoerd, zoowel door de dames als door de heeren, er werden vrije oefeningen gegeven en een paar balletten. Alles op verdienste lijke wijze. De heerenafdeeling was versterkt met een aantal leden van „De Halter" uit Alkmaar, die meer malen keurig werk te zien gaven. Ter afwisseling van deze oefenin gen werden door de gebr. Dekker uit Alkmaar een drietal liederen ge zongen, welke wel in den smaak van het publiek vielen. Ook het optreden van de heeren Veldstra, ten Pas en Langenberg in een potpourri oogstt- veel succes. Mej. G. de Bakker, die reeds meerdere malen op de uitvoe ringen van Hercules en Hygiea heeft gezongen, verleende ook thans haar medewerking, hetgeen zeer gewaar d-eerd werd. Met haar broer zong zij een mooi duet. De heer C. van Zoo- nen was de conferencier; hij kweet zich goed van zijn taak. Een bijzondere attractie was wel de tap-dans, welke werd uitgevoerd door de heeren W. Veldstra en Jb, Langenberg uit Alkmaar, evenals de vrije oefening, welke de heer Veld stra als extraatje uitvoerde. Aan het einde heeft de heer A. Oo-tjers nog een opwekkend woord gesproken, om toe te treden als lid van de gymnastiekvereeniging. Hij overhandigde den verschillend- medewerkers een herinnering aan deze uitvoeringen, terwijl het mu ziekgezelschap „De Vroolijke Vin ken", dat traditiegetrouw de uitvoe ring opluisterde, met een taart ver eerd werd. Jaarvergadering ziekenhuisverple ging. - De vereeniging voor zieken- huisverpleging „Draagt elkanders lasten" hield haar jaarvergadering Maandagavond in het café van den heer G. Oud. Naar aanleiding van de notulen der vorige vergadering deelde de bode mede, dat hij een gratificatie van 25 heeft gekregen, waarmee hij heel tevreden was. Hierna werd de rekening over het afgeloopen jaar behandeld. De ont vangsten beliepen 2256.50, de uit gaven 2072.51. Het eindresultaat was, dat de vereeniging haar bezit zag toenemen van 3494.01 tot f 3081.24, een vooruitgang van 587.23. De uitgaven aan zieken- 95 V, 863/s 861/4 .1141/4 OPGAVE By kantoor Alkmaar. van Dinsdag 1 April ÏS41 STAATSLEEN1NGEN. Vor k. nlm 2u 4 Nederland 1941 9ti/, 4 Nederland 1940 II 3—3H Neder 1. 1938 3 Ned-lndië 1937 BANK-1NSTELL1NGEN Amsterd Bank Handp' Mij. Cert. v. „ƒ,250135-/, Koloniale Bank 190 Ned. Ind Handelsbank 134 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 1181/? Caïvé Delit Cert. 6s'/s Nederl. Ford335 Lever Bros1203/4 Phil. Gloeit Gem. Bezit 2üo3/, IND. OND BU1TENL. Am. Smelting 42% Anaconda 27 Bethleh Steel 78 Cities Service 51/, General Motors 481 /1P Kennecott CopperJ4%6 North American Rayon. 201/, Republic Steel 221/. Standard Brands 57 Steel comm 61 CULTUUR MAATSCH. N v- A 447i/s Java Cultuur. >25i Ned. Ind Suiker Unie 2fit Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. •123 Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Tide Water rubbers. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 118% Java—China Japan lijn 154 Kon Ned Stoomboox 16' Scheepvaart Unie ,1197 tabakken. Deli Batavia Oude Deli .Senemhah AMER SPOORWEGEN Atrhison lopeka 25% Illinois Central '4 Southern Pai ific 107', Southern Railw. 14 Union Pacilic 87 Dan. Pac. 4% •2517, 433/, 11% 93/4 .283 .229 •1407, •1 0 ■1 'V, 4% .196 .266 208 957, t>7 86% 11 V, 138 142 1-6 144% 70 3.5 12s 215 42% 2*% 80 5% 4y 35 20% 23 5% 61% 457 2f,0 265 1.6 264 31% 11% 9'/s 293 232 141 163 13 '1% 121 156 164 1=57, 202 273 211 253/, 9% 10% 14 8? 4% huiskosten waren in 194Q#/ 1175.10 geweest, aan vervoerkosten 100.85. Het reservefonds bedraagt thans 1142.73. Naar aanleiding van deze rekening heeft de heer P. Bergen Azn. het bodeloon nog eens ter sprake ge bracht. Hij vond dit wel wat laag. als men in aanmerking neemt, het bedrag, waar de bode over gaat. Hij stelde voor, het loon te verhoogen tot 10 pet. Hierover volgde eenig, discussie met als resultaat, dat het bestuur een en ander nog eens on der oogen zal zien. Aan het jaarverslag van den se cretaris ontleenen wij, dat het le dental per 1 Jan. 1177 bedroeg, waarvan 994 betalende en 183 niet betalende. Er werden 43 personen voor rekening der vereeniging opge nomen met een totaal van 447 zie kendagen. Het aftredende bestuurslid, de heer Zijp, werd herkozen. Men besloot de benoeming van een afgevaardigde naar de Federa tievergadering aan het bestuur over te laten. De voorzitter deelde mede, dat in dit nieuwe reglement de bepaling wordt opgenomen, dat personen bo ven 65 jaar njet als lid der vereeni ging kunnen toetreden. Het bestuur wilde deze menschen nu nog drie maanden de gelegenheid geven Werd goedgevonden. Thans worden vergoed: 15 dagen bij observatie en 42 dagen bij opera tiegevailen. De Handelskade. - Over de Han delskade is al veel te doen geweest. Het is een weg, die eigendom is van de bewoners en in een zeer slechten staat verkeert. Er is al eens ge poogd, deze straat in eigendom en onderhoud over te-dragen aan de gemeente, doch het gemeentebe stuur gevoelde er niet veel voor, de straat zóó over te nemen. Thans is men bezig, het wegdek in orde te brengen. behandeld, waar vooral door spr. den nadruk gelegd werd op het feit dat onze industrie in deze een goede plaats inneemt. Na de pauze werd de afwerking der stoffen behandeld, alsmede het kleuren, wat beide een groote factor uitmaakt voor een langeren levensduur van vele stoffen. Vervolgens weidde spreekster uit over het inkoopen en de wijze van beoordeeling van de stoffen, waarbij ook veibrandingsproeven te p-as komen. Aan het slot werden nog eenige vragen gesteld vooral over behan deling van de wasch, waar spreek ster uitvoerig op inging. De voorzitster dankte de spreek ster hartelijk voor haar leerzame causerie, die vooral nu -van groot belang is voor velen. EGMOND AAN ZEE. 170 man aan 't werk. - De in specteur voor de werkverruiming- heeft bepaald, dat uit onze gemeente in het 2de kwartaal 1941 geplaatst mogen worden bij de gemeentelijke werkverruiming 50 werkloozen en oij de centrale werkverruimingsob jecten 120 werkloozen. SINT-PANCRAS. Kampioenen D. O. S. - De dam vereniging D. O. S. heeft haar com petitie geëindigd. Kampioenen wer den de heeren D. Kloosterboer Cz. Ie klas, K. Bakker Tz. 2e klas en C. Groen Pz. 3e klas. OUDE-NIEDORP. Boerenleenbank..- In het café Pepping had de jaarlijksche alge- meene vergadering plaats van de coöperatieve boerenleenbank. Uit het jaarverslag bleek, dat de bank thans 340 leden heeft. Dit is twee mgér dan het vorige jaar. Door 621 spaarders werd 152000 ingebracht, terwijl 146000 werd terugbetaald Aan voorschotten werd verstrekt 24000, terugbetaald is 36000. Overtollige gelden werden elders gedeponeerd, waarvan 15000 in de staatsleening 1940. De nog te ont vangen rente aan voorschotten be draagt 544. Het reservefonds be draagt bijna 3600. Het aftredend bestuurslid, de heer A. Dekker, en net lid van der. raad van toezicht de heer W. J Keesom werden herkozen. De gemaakte winst ad 1527.71 werd aan het reservefonds toege voegd. Winterhulp. - Voor uitdeeling aan behoeitigen in deze gemeente 250 aan waardbons ontvangen KOEDIJK Boerinnenbond, aid. Koedijk - Vrijdagmiddag hield de afd. Koe dijk van den Ned. Bond van boerin nen en andere plattelandsvrouwen haar jaarvergadering. Door familie omstandigheden was de voorzitster, mevr. Kramer, afwezig en berustte de leiding bij mevr. den Hartog— Goldberg. Bij de médedeelingen werd be kend gemaakt dat de afd. voorloo- pig huisverzorging zou laten rusten, maar dat de prov bond in samen werking met het Witte Kruis dit nader zal uitwerken, vooral ook om hiervoor gediplomeerde krachten beschikbaar te krijgen. Voor het verkrijgen van brand stof voor de huizen die niet aan gas- of electrisch net zijn aangeslo ten, zal met lijsten gewerkt worden Het jaarverslag gaf op rijm alle gebeurtenissen in de afdeeling over het afgeloopen jaar weer en ver wierf een dankbaar applaus. Hierna hield mej. v. d. Weijdt. directrice Van de landbouwhuis houdschool te Alkmaar, een cause rie over stoffenkennis en de moge lijkheid tot vervanging van het tot nu toe gebruikte. Vooral katoen geeft veel moeilijkheden. Zij ging het heele wordingsproces na, van plant tot consument, waarbij zij aan schouwelijk onderricht gaf en ook wees op de voorkomende bijpro ducten, die voor veevoeder en vet- ndustrie hooge waarde bebben Zoo werden vervolgens linner. -vol en zijde besproken waarbij ook len nadruk gelegd werd op de werking op het lichaam van ieder dezer producten. Voorts werd nog de kunstzijde Woensdag zijn een aantal burge meesters en andere medewerkers aan de Winterhulp-actie op initia tief van den gevolmachtigde van eten rijkscommissaris voor de pro vincie Noordholland, Oberdienst- .eiter Seidel, naar Duitschland ver trokken voor een studiereis. Gister zijn zij teruggekeerd en is hun door den heer Seidel in restaurant Brink- mann te Haarlem een maaltijd aan geboden, waaraan ook de commis saris der provincie, mr. A. J. Backer, en de burgemeester van Haarlem, alsmede de heer Gerisch, leider van de Ortsgruppe Haarlem Les Arbeits-bereichs der N.S.D.A.P. mee aanzaten. De heer Avenarius, provinciaal directeur van W. H. N. gaf een kort overzicht van hetgeen op dezen tocht is gezien. De deelnemers heb ben zich er van kunnen overtuigen, dat de huizen en de fabrieken in het Roergebied overeind staan en dat het leven er gewoon zijn gang gaat. Van de veronderstelde ellende en hongersnood is geen sprake. In de stad Witten heeft men zich op de hoogte kunnen stellen van de wer king en de inrichting van hét b«- stuur eener Duitsche stad en was men in staat de mentaliteit en het lichamelijk welzijn der Duitsche jeugd waar te nemen. In een glas fabriek heeft men kunnen zien, hoe de Duitsche arbeider leeft en ver zorgd wordt. Hierna sprak mr. A. J. Backer, commissaris der provincie Noord- holland, die er van overtuigd was, dat blijvende indrukken zijn op gedaan. Hij verklaarde, dat één der burgemeesters zich reeds tot hem had gewend, teneinde de mo gelijkheid te bespreken een wijzi ging in het eigen bestuursapparaat te brengen. De deelnemers aan de reis hebben zich kunnen overtuigen van het nut van bepaalde dingen. Hierna werden de deelnemers aan de reis in de gelegenheid gesteld, iets van hun indrukken weer te geven. Mr. D. Breebaart, burge meester van Zijpe, verklaarde ge troffen te zijn door de gemoede lijkheid, waarmee in Witten het bestuursapparaat wordt gehanteerd. Mr. Kolb, burgemeester van Noord- en Zuid-Schermer, besprak de inrichting van een glasfabriek met ruime eet- en recreatiezalen voor dë arbeiders. De band tusschen directie en arbeiders is zeer hecht en de salarissen zijn er zeer hoog. Voor de arbeidersvrouwen zijn er oadhuizen, waar zij de wasch kun nen doen met moderne apparaten. De heer Jumelet (Egmond aan Zee) deelde vervolgens een en an der mede over de Duitsche jeugd en -.chetste op grond van hetgeen hij in een school in Duitschland had gezien, de eendrachtige kracht welke er ginds van de jeugd uitgaat. Ten slotte richtte de gastheer het woord tot de aanwezigen. Er wordt veel gesproken over samenwreking Liisschen Nederland en Duitschland. Zij, die daar afwijzend tegenover- Haan, zijn voornamelijk degenen, die het nieuwe Duitscnland niet kennen. Het zelf zien is de beste zrvaring. De Winterhulp in Duitschland is net veel opoffering en moeite tot stand gekomen. Maar thans loopt de organisatie uitstekend. Veel moeite zal het ook in Nederland kosten, om d-e winterhulp te doen gedijen, naar ik ben er van overtuigd dat 'ij tot bloei zal worden gebracht. Gij hebt o.a. kunnen waarnemen, dat het Duitsche volk den Neder- and-er niet vijandig gezind is. Gij noet thans helpen, om ook het om- t-sk-eerde te bewrkstelligen. Maar ooral met uw hart. Hierna bleef men nog eenigen tijd n gezellig samenzijn bijeen. school voor het gebied van den Lan gendijk, daar er bij de jongens be langstelling bestond voor deze richting. Hierna sprak de consulent nog een ernstig en opwekkend woord tot de leerlingen en reikte dan de diploma's uit, vergezeld van een lijstje der behaalde cijfers. Vervolgens werd het woord ge voerd door burgemeester Schelhaas, die er op wees, dat ieder verplicht is de talenten, die hem werden ge schonken, te ontwikkelen, ook ten behoeve van den medemensch Tevens getuigde hij, dat het het ge meentebestuur groote belangstelling heeft voor de tuinbouwschool en zich verheugt in de toenemende interesse voor de school. De heer K. Slot, voorzitter van de Afd. van den C.B.T.B., bracht na mens bestuur en commissie van toe zicht aan het hoofd, den heer Witte veen, dank voor de zorg, ook weet aan deze klas besteed. Nadat het hoofd uit handen van den leerling K. Timmerman een bewijs van erkentelijkheid had ont vangen van de scheidende klasse sprak hij een kort slotwoord. Hij stond hierbij stil bij enkele bijzon derheden uit het verloop der 4 jaar, welke hij met deze jongens gewerkt had, wekte hen op nu verder aan hun ontwikkeling te blijven werken en dankte ten slotte alle aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en in het bijzonder de sprekers voor de goede woorden. Het einddiploma werd uitgereikt aan: H. Dekker Jac.zn. en J. Dekker Corn.zn., beid-en te Warmenhuizen L. de Graaf Pzn. en P. de Graaf Dzn., beiden te Zuid-scharwoude; L Nederveen te Bergen, S. Glas te St..-Pancras, D. Leyen te Stroet (St. Maarten), K. Timmerman Czn. W. Slot Kzn., J. Glas Gzn., J. Slot Azn., A. J. Heneweer, A Blom Jzn D. Ven Gzn. en C. v. d Molen Jaczn, allen te Broek op Langendijk. Bij de in den loop der week ge houden overgangslessen werden bevorderd tot de tweede klasse 26, tot de derde klasse 21 en tot de vierde klasse 13 leerlingen. Eén leerling werd niet bevorderd. Voor de nieuwe eerste klasse, die op April aanvangt, werden 21 leerlin gen ingeschreven. CHRISTELIJKE LAGERE TUINBOUWSCHOOL TE BROEK OP LANGENDIJK. Bij de eindles, gehouden voor de 4e klasse der school, waren, behalve het bestuur en de commissie van toezicht, de rijkstuinbouwconsulent ir. Rietsema en burgemeester Schel haas aanwezig. Ook hadden de meeste vaders der betrokken leer lingen aan de uitnoodiging om bij deze eindles tegenwoordig te zijn. 'jevolg gegeven. De leerlingen werden eenigen tijd in de verschillende vakken onder vraagd, hetgeen tot volle tevreden heid verliep. Op verzoek van hel noofd der school deelde daarna de consulent eenige bijzonderheden me de omtrent de op te richten cultuur- BEROEP AANGENOMEN. Ds. H. J. de Wilde te Wieringen heeft het beroep naar de doopsge zinde gemeente AssenStadska naal aangenomen. MET EMERITAAT. Met ingang van 1 Juli a.s. heeft ds. J. L. Brinkeririk, herv. predi kant te Eist (Dr.),o m gezondheids redenen emeritaat aangevraagd. Ds. Brinkerink is in deze omge ving een zeer bekende figuur ge weest, aangezien hij in 1915 predi kant werd te Graft en daarna ts Knollendam, waar hij in 1920 eer vol ontslag verkreeg. In dat jaar werd hij weer predikant te Sparkeren (Gelder land), vanwaar hij in 1926 naar Indië vertrok. Hij diende hier de kerken te Batavia, Soerabaja, Ma- gelang, Bandjermasin, Pontianak en Semarang. In 1915 keerde hy mei ziekteverlof naar Nederland terug en werd in 1936 eervol ontslagen Hij werd beroepen te Nes op Ame land en stond daarna nog te Grootschermer en sedert 23 Juni 1940 in zijn tegenwoordige ge meente. Ongecorrigeerd ENUELSCHE VEiEGXUKLEN BOVEN NOORD-ÜUITSCHLAND. Berlijn, 1 April. (D. N. B.) In den afgeloopen nacht zijn zwakke af- deelingen Britsche vliegtuigen ooven Nóord-Duitschland verschenen, waar zij op verschillende plaatsen brisant"- en brandbommen lieten vallen. Ner gens werd schade van militairen of economischen aard aangericht. In een stad van middelbare grootte in het Noordwesten ontstonden eenige oranden, die nog in den loop van den nacht gebl'uscht konden worden. In een groote West-Duitsche stad werd een ziekenhuis door een Britsche brisantbom getroffen. Er zijn dooden en gewonden. BETALING VAN OMZET BELASTING. Begin April zullen velen een aan giftebiljet voor de omzetbelastm?, ontvangen, dat door hen moet wor den ingeleverd met betaling der be lasting. Anderen worden door den inspec leur der invoerrechten en accijnzen aangeslagen. Aan hen wordt een aanslag biljet gezonden, waarop moet worden betaalu. Betaling kan geschieden bij deri entvanger der accijnzen per giro oi in contanten, of op de postkantoren Wanneer de noodige gegevens ont- creken, kunnen onjuiste boekingen ontstaan, üie later onaangenaam heden geven. Om deze te voorkomen is het dringend noodzakelijk bij be taling per giro steeds, het aan slag nummer op te geven, indien reeds een aanslagbiljet werd toege zonden. Bij betaling op aangiftebiljet geve ,r.en het stam nummer op. Voor girobetalingen op aangiften biljetten wordt een geel ontvang-1 bewijs toegezonden dat aan hei aan giftebiljet moet worden gehecht. Daarna dient inzending aan den inspecteur plaats te hebben. ONGELUK IN DE MIJN MAURITS. Vanochtend is in de mijn Maurits de 55-jarige meester-houwer Ode kerken uit Lindenheuvel tusschen een treklier en den zijwand geraakt. Het slachtoffer was vrijwel onmid dellijk dood. Hij laat een vrouw en dertien kinderen achter. KUNST EN WETENSCHAP In zijn openingswoord deelde de penningmeester Zondagmiddag mede Jat men voor deze opvoering van Paul Abraham's operette „Ball im Savoy" (de vierde) moeilijkheden had te overwinnen. De voorzitter en tevens één der hoofdvertolkers moest door ziekte vervangen worden en in net orkest werden ledige plaatsen aangevuld. In den heer J. Schats had men «en plaatsvervanger gevonden, die, ondanks den korten tijd van voorbereiding, zijn taak voortreffelijk vervulde, en eenige dames en heeren waren zoo bereidwillig geweest het orkest bij te staan. De opvoering kon dus doorgaan en ze is wederom een succes geworden, waarvan het ap plaus vele malen getuigde. Zoowel mevr. Molenaarv. Vliet als Gré nesse leverden naast Jan Schats en A. de Munk uitstekende prestaties De zaal van het Gulden Vlies was vol, dus ook dit was een succes. Onder leiding van den heer Ger ritsen verliep de opvoering naar wensch, dank zij spel en zang van de bekende personen, die een hoofd rol vervulden, alsook van hen die minder op den voorgrond traden, en van het koor. Een groote aantrekkelijkheid gaf tevens de dans van de zes dames, en de solodans van mevr. Pieters Schut, met den heer Peter Demaat. Een vierde opvoering, wel een be wijs dat men met deze operette een bizonder goede keuze gedaan heeft, Voor het bal, dat op deze middag uitvoering volgde, bestond een bui tengewone belangstelling. Hoe vol liet was zullen wij niet beschrijven, maar er heerschte een zeer vroolijke stemming. De dansmuziek klonk bijna zonder ophouden en de dans- lustigen lieten zich niet onbetuigd, Wij twijfelen niet of het is gisteren voor de A. O. en O. V. een zeer goede aag geweest. ALKMAAR, 31 Maart 1941. (N.V. Alkm. Exportveiling). Bieten 3.40, Gele kool 6.80, Prei f 8.50, Roode kool 5.8008, Uien 6 en Worte len 4.20 per 100 kg; Rabarber 16 21 per 100 bos; Spinazie per bak (8 pond) 1.08; Spruiten 7.20- 18.50 en Witlof le s. f 810, 2e s. 5.507.50 per 100 pond. PURMEREND, 1 April 1941. Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 12 partyen, wegende 15450 kg. Hoogste prijs 25.25. Handel vlug. Kaasmarkt. 2 stapels Kleine boe renkaas, wegende 276 kg, 33.50 per 50 kg. 127 Geldekoeien f 300—380, 220 Melkkoeien 340500 handel matig; 170 Graskalveren 110300, handel goed; 1063 Nuchtere kalveren, w.o. voor de fok 4570; 4 Magere var kens 25—42, 310 Biggen 18—32, 1136 Schapen 40—54, uandel stug: 62 Bokken 1328 handel matig; Kipeieren 1.07. per kg; 1200 Oude kippen en hanen (wit, rood en blauw) 13 per stuk; Konijnen 2—8; 200 Eenwen f 11.70. Voor de levering: 232 Vette koeien, 8 Stieren en Nuchtere kalveren (slacht). NOORDSCHARWOUDE, 1 April. (Noordermarktbond). 37800 kg Roo de kool 8; 8800 kg Gele kool 6.80; 28500 kg D. witte kool 5.90; 6700 kg Uien, grove uien en drieling uien stek uien 2.900; 6900 kg Peen: B en C 4.50 A 2—2.90; 900 kg Bieten 2.30-^2.90. BROEK OP LANGENDIJK, 1 April. (Lang. Groenten veiling). 21100 kg Roode kool 8; 16200 kg Gele kool 6.800; 54700 kg D. witte kool 5.70; 3900 kg Uien, grove uien en drielin gen 6; jOo kg Bieten 3.70; 600 kg Witlof 14.70—16.30. WARMENHUIZEN, 31 Maart 1941- 70200 kg Roode kool 8; 9100 kg Gele kool f 6.80; 53400 kg D. witte kool 5.90. TEXEL, 31 Maart '41. Veemarkt: Rammen 40—65; 2 Lammeren (overhouders) f 25—30; 27 Kalveren 15—37; 13 Biggen f 25—38. o e t b a 1 WEDSTRIJDEN VOOR A.S. ZONDAG. Volgens de Sportkroniek zijn in de 2e klasse A voor a.s. Zondag voor de Alkm. tweede-klassers geen wedstrijden vastgesteld. Gespeeld wordt: A.F.C.W.F.C., ;.F.C.—West-Frisia, Zeeburgia— O.S.V. en D.W.V.—V.V.Z. In 2 B ontvangt H.V.C. de club Watergraafsmeer. E.D.O. speelt niet. In 3 A o.m.: q.s.c.—Z.V.V. STANDEN 2B, 3A EN 4A. Wij laten hier de standen deze afdeelingen volgen na j.l. Zon dag: 2 B: E.D.O. 16 11 4 1 47-11 26 H.V.C. 16 12 2 2 39-21 26 H.B.C. 16 9 3 4 32-29 21 Velox 16 7 4 5 40-36 18 Hilversum 15 6 3 6 35-37 IS Hercules 15 6 2 7 37-28 14 W'gr.meer 13 5 2 6 25-25 12 De Spartaan 14 4 4 6 20-32 12 R.C.H. 15 3 5 7 16-28 11 Kennemers 15 4 2 9 29-46 10 Volendam 15 3 3 9 23-41 9 H.F.C. 14 2 2 10 13-20 6 3 A: Z.V.V. 11 9 2 0 28-7 20 Q.S.C. 10 8 1 1 39-13 17 Zaandijk 11 8 1 2 20-7 17 G.V.O. 11 4 .1 6 26-32 9 Purmersteijn 11 4 1 6 16-29 9 K.V.V. 11 2 4 5 18-17 8 Hollandia 11 3 1 7 21-33 7 Forward 11 2 1 8 20-26 5 St. George 9 1 2 6 10-34 4 4 A: D.T.S. 12 10 1 1 40-9 21 B.K.C. 11 8 2 1 39-9 18 Succes 11 6 3 2 32-19 15 Schagen 10 6 2 2 34-21 14 Oudesluis 12 0 5 7 23-30 10 Bergen 14 4 2 8 26-29 10 M.F.C. 11 4 1 6 21-29 9 N.-Niedorp 13 2 3 8 19-52 7 W.-waard 12 2 2 8 17-32 6 Watervogels 8 2 0 6 11-15 4 Res. 3e kl. A: Alcm. V. II 10 7 2 1 37-16 16 W.-Frisia II 9 6 2 1 35-9 14 Alk. Boys II 10 5 0 5 27-27 10 W.F.C. III 9 3 2 4 24-26 8 Hollandia II 8 3 1 4 17-27 K.V.V. II 10 3 1 6 19-21 7 Z.F.C. III 8 1 0 7 7-40 2 Het heeft Bergen niet meegeze ten in dezen wedstrijd, waarin M.F. C. meer kreeg, dan haar toekwam. Met een gelijk spel had Medemblik tevreden kunnen zijn. Het begin was verkennen aan weerszijden. De aapvallen van Ber gen waren gevaarlijker en na een kwartier spelen gaf Visser den bal mooi naar Plomp, wiens schot buiten het bereik van den keeper doel trof (10). De gasten werkten zich toen wat los en bij een der aanvallen, maakte de Bergensche doelman de fout, zonder noodzaak den bal te trappen in plaats van zijn handen te gebruiken. Hij schoot juist tegen den midvoor van M.F.C. en het was gelijk (1—1). Niet lang daarna, toen Koster in goede positie den bal kreeg toege speeld, schoot deze hard op het doel der tegenpartij; wel raakte de kee per den bal nog aan, maar de stand werd 21. In de tweede helft gingen de par tijen gelijk op. De gastheeren on dernamen verschillende goede aan vallen, doch zij hadden geen geluk, waardoor verscheidene mooie kan sen verloren gingen. M.F.C. oefende korten tijd hevige druk uit op het Bergensche doel, maar de achter hoede met Arie Urbanus wist in deze periode elk gevaar te bezwe ren. Juist toen Bergen in den aanval was, werd de bal door de gasten meegenomen en kwam onverwacht de gelijkmaker (22). Bergen deed haar uiterste best om den wedstrijd uit het vuur te sleepen, maar M.F.C. die haar achterhoede had versterkt, wist van geen wijken, ondernam zelfs enkele gevaarlijke aanvallen, waarvan één het winnende doelpunt bracht (23). In de laatste minuten kwam Ber gen nog flink opzetten, doch het mocht haar niet gelukken den stand gelijk te maken. Voor de rust werd er niet meer gedoelpunt. De tweede helft begon met een serie aanvallen van Jong Holland. Het was O. Hartog, die J.H. de leiding gaf, 21. Enthousiast speelde oJng Holland verder en hun spel werd steeds beter. H.S.V. tracht te 't spel te verplaatsen, maar. ver der dan een paar snelle uitvallen kwam men niet. Toch bracht één van die uitvallen den gelijkmaker, ■2. Eenigszins ontmoedigd speel den onze plaatsgenooten verder. Maar toer. J. Tesselaar weer succes had met een schuiver en daarmee ,H. de leiding hergaf (32), waren onze plaatsgenooten niet meer te houden. En dat in die periode maar eenmaal gedoelpunt werd, dankte H.S.V. aan z'n doelman, die zijn ploeg voor een groote nederlaag be hoedde. P. Kuiper maakte het vierde doelpunt, na eerst de geheele Zaan- sche achterhoede gepasseerd te heb ben. Waterpolo DE HAM I—D.A.W, I 3—0. Het is D.A.W. niet gelukt haar laatsten uitwedstrijd tegen „De Ham" te winnen. D.A.W. kwam met twee invallers voor Meiman en Ooyevaar, waarvoor Quast en v. d. °ol medespeelden. Reeds kort na het begin - ist de Ham-middenvoor uit vrije positie te doelpunten, en dezelfde

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3