PAM BIJ DE HAANAPEN. HET GEHEIM De ge DOODELIJKE GIF. f GEMEENTERADEN RADIOPROGRAMMA KANTONGERECHT TIJDSCHRIFTEN VRAAG EN AANBOD 36 cent per vijf regels JieuiUetan VAM HET te De houding der nog onzeker. f TWEEDE ELAD. LIMMEN. De raad kwam Vrijdagavond voltallig bijeen. Van de ingekomen stukken ver melden we: de goedkeuring van de begrooting 1941 is verdaagd; de openbare lagere school kan blijven bestaan, mits het aantal leerlingen 41 is; de goedkeuring van het uit breidingsplan is met 6 maanden ver lengd. Ingetrokken werd het raadsbe sluit tot het heffen van opcenten ge meentefondsbelasting, idem tot het aangaan van een kasgeldleening 1941 en idem ot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst. De voorzitter deelde mede, dat een geldleening in anderen vorm kan worden gesloten met de Amster- damsche Bank. Deze zal de goed keuring van Ged. Staten krijgen. De raad gaf hieraan zijn goedkeuring. Onder instemming van den raad deelde de voorzitter mede, dat de bewoners benoorden de spoorlijn electrischen stroom kunnen krijgen van het G.E.B. Op het verzoek van de slagers om hun zaken des Maandags te mogen sluiten tot 's middags 3 uur, werd goedgunstig beschikt. Goedgekeurd werd het voorstellen tot het verleenen van een tijdelijke toelage aan het lager bezoldigde ge huwde gemeentepersoneel; idem tot wijziging en aanvulling van veld wachtersverordening (gevat over het opgeheven caputilantenstelsel). Hier na werd de nieuwe verordenmg (de thans geldende loopt tot 1 Augus tus 1941) goedgekeurd. Goedgekeurd het voorstel van Ged. Staten inzake den kindertoe slag voor burgemeesters, secretaris sen en ontvangers. De voorzitter deelde mede, dat dit voor Limmen thans geen geld kost. De heer J. Krom kreeg een vaste aanstelling als gemeenteaanplakker. Medegedeeld werd, dat de gemeen ten, die overheidssteun genieten,, nieuwe bronnen moeten aanboren om uit anderen hoofde inkomsten te krijgen. De voorzitter noemde een weg- en straatbelasting. Voor steunverleening aan kleine boeren en tuinders werd 144,26 be schikbaar gesteld. Door de opheffing van het capitu- lantenstelsel werd de wedde van de gemeenteveldwachter op een maxi mum van 1700 vastgesteld. Hierna werden definitief vastge steld de uit te keeren vergoedingen aan de bijzondere scholen over 1936, 1937, 1938. Ook werd vastgesteld het voorschot op de vergoeding voor bij zondere scholen over 1941, en wel voor de jongensschool 301,50 en de meisjesschool 344,25. Verbouw oude schoolgebouw tot consultatiegebouw voor zuigelingen, douchebadinrich ting en bloembollenmuseum. Uit de toelichting van den voor zitter bleek, dat men over een en ander reeds twee jaar mee bezig is, de school gaat in waarde achteruit en in het bloembollenmuseum is alles ingepakt. Het consultatiebureau, dat nu in Castricum is, zal aan een be hoefte voldoen. Het ontwerp van Bouw- en Woningtoezicht te Alk maar biedt veel mogelijkheden. De uitvoering kost een 1000 méér dan 2 jaar geleden. De goedkeuring werd z.h.st. verleend. Verbouw gemeentehuis. Door Bouw- en Woningtoezicht te Alkmaar is ook hiervoor een ontwerp gemaakt. Het bestaande gebouw zal moeten worden verzwaard, er komt een ver dieping op en daarop de bestaande kap, deelde de heer Commandeur mede. Hij was geen bewonderaar van het plan en vreesde, „dat het niet zal staan". Ook de heeren Kuijs, Bult en Nuijens hadden geen bewondering voor den voorgestelden bouw. Weth. Valkering (blijkbaar de minderheid in het college) uitte ook bezwaren. Het staat niet vast, dat we een zelfstandige gemeente blijven en als we gaan verbouwen, is de kans om iets moois te krijgen, verkeken. De heer Commandeur had liever een nieuw raadhuis, nu zou het prutswerk worden. De voorzitter zeide, dat een nieuw raadhuis uitgesloten is. Maar laten we er dan liever nog eens met Bouw- en Woningtoezicht over spre ken, zei hij. Hiertoe werd besloten. Rondvraag. Bij de rondvraag merkte de heer Kuijs op, dat er door gebrek aan petroleum velen aansluiten op gas, doch de nieuwe materialen koster, veel meer dan vroeger. Spreker ver zocht den voorzitter om dit eens met het bedrijf te Beverwijk te bespre ken. Deze was hiertoe bereid. De heer Bult vroeg naar het radio- bedrijf. De voorzitter antwoordde: Overgenomen is het nog niet, doch dat zal gebeuren. Het personeel is ook overgegaan. Hierna ging de raad in comité. WOENSDAG. HILVERSUM II, 301,5 M. (Nederl. progr.) 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtend gymnastiek. 8.Gr.pl. 8.10 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 ANP-ber. 8.45 Gr.pl. 10.Amst. Salonorkest. (10.20 10.40 Voordracht). 11.15 Zang en pianovoordracht. 12.Gr.pl. 12.25 Eerst raet dan baet. 12.42 Alma nak. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.Musiquette en soliste. 1.50 Orgelspel. 2.15 Voordracht. 2.30 Es meralda en solisten. 3.Gr.pl. 4. Bijbellezing (uitz. voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 4.20 Voor de kinderen. 5.Gr.pl. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 Luchtvaartkundig praatje. 5.45 Rococo-octet. 6.15 Voor de binnen schippers. 6.30 De Ramblers. 7. Econ. vragen van den dag ANP. 7.15 Schrammelkwartet en soliste. 7.30 Gr.pl. 7.45 Schrammelkwartet en soliste. 8.ANP-ber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 Residentie-orkest en soliste (opn.) 9.40 Dagsluiting (uitz. voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 9.45 Eng. ber. ANP. 10.ANP-ber., slui ting. HILVERSUM n, 301,5 M. (Nederl. progr.) 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgym nastiek. 8.Gr.pl. 8.30 ANP-ber. Zitting van Vrijdag 28 Maart. Schriftelijke uitspraken. J. K. te Alkmaar, overtreding van de motor- en rjjwielwet, vrijspraak. J. C. K. te Zijpe, idem, 8 boete of 4 dagen hechtenis. Mondelinge uitspraken. Overtredingen van de verduisteringsverorde ning (woning): S. L. te Alk maar, 4 boete of 2 dagen hechte nis. J. P. B. te Alkmaar, 5 boete of 3 dagen hechtenis. J. M. Th. W. F. A. te Alkmaar, 6 boete of 3 da gen hechtenis. G. W. en J. W. H. H. te Alkmaar, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. C. v. d. L. te Schoorl, A. K. te Alkmaar, ieder 10 boete of 6 dagen hechtenis. C. A. v. d. O. te Schoorl, Ch. H. B. te Alk maar, ieder 12 boete of 8 dagen hechtenis. A. J. G. K. de R. te Groet, 15 boete of 10 dagen hech tenis. Overtredingen van de verduisteringsverorde ning (r ij wie 1 enz.): R. D. te Be verwijk, S. R. te Oudorp, A. P. B. te Heemskerk, G. T. te Purmerend, J. v. D. en C. G. E. te Alkmaar, G. E. N. te Broek op Langendijk, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. N. H. O. te Alkmaar, 2 boete of 2 dagen hechtenis. L. G. te Alkmaar, 2 plus 1 boete of 2 maal 1 week tuchtschool. Th. B. te Schagen, 2 maal 1 boete of 2 maal 1 dag hech tenis. M. P. te Leeuwarden, f 3 boete of 2 dagen hechtenis. N. T. te Harenkarspel, N. J. W. te Scha gen, E. D. te Sint Maarten, ieder f 3 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hech tenis. C. B. te Oudorp, C. Th. D. te Heerhugowaard, G. J. B. te Oude Niedorp, 4 boete of 2 dagen hech tenis. D. M. te Schoorl, 4 plus 2 boete of 2 plus 1 dag hechtenis. Overtredingen van de verordening op verkeers- beperking (te laat op s t r a a t)C. K. te Alkmaar, 1 boete of 1 dag hechtenis. S. C. te Harenkarspel, M. G. en G. A. M. G. te Akersloot, ieder f 6 boete of 4 dagen hechtenis. C. B. te Alk maar, E. W. te Zunderdorp, ieder 10 boete of 6 dagep hechtenis. 8.45 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.15 Gr.pl. 10.Morgenwijding (uitz. voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.20 Gr.pl. 11.Voor dracht. 11.20 Omroeporkest, 12. Ber. 12.15 De melodisten. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.En semble Frans Wouters en gr.pl. 2. Clavecimbel, piano en zang. 2.45 Gr. pl. 3.45 Eugen Wolff en zijn en semble en soliste (opn.) 4.15 Amus. in Amsterdam. 5.Cyclus „Het gees telijk karakter van ons volk" (uitz. voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 Omroeporkest. 6.Gr.pl. 6.15 Omroeporkest. 6.45 Rep. 7.Brabantsch praatje ANP. 7.15 Residentie-orkest (opn.) 8. ANP-ber. 8.15 Spiegel van den dag of gr.pl. 8.30 Omroeporkest en soliste. 9.30 Filmbespr. 9.45 Gr.pl. 10.ANP- ber., sluiting. Overtredingen van de i d e n t i t e i t s w e t: A. C. v. S. en A. B. te Bergen, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. J. S. te Alk maar, 2 boete of 1 week tucht school. W. P. F. te Bergen, H. H. te Beemster, J. K. te Uitgeest, M. N. de W. en R. J. S. te Alkmaar, K. V. te Schagen, ieder 3 boete of 2 da gen hechtenis. W. B. te Schagen, J. v. S. en S. N. de G. te Alkmaar, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de motor- en r ij w i e 1 w e t: E. H'. te Graft, G. T., W. v. d. P. en W. A. v. H. te Alkmaar, C. B. te Castricum, H. B. €e Bergen, ieder 2 boete of 1 dag hecjitenis. M. L. te Gouda, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. S. te Alkmaar, 3 boete of 1 week tuchtschool. H. B. te den Helder, G. v. V. te Bilthoven, J. S. te Haar lem, J. J. V. te Alkmaar, M. S. te Beemster, S. B. te Hilversum, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. P. W. N. te Uitgeest, J. v. D. te Alk maar, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. P. de R. te Amsterdam, 5 boete of 3 dagen hechtenis. J. J. K. te Alkmaar, 6 boete of 4 da gen hechtenis. H. v. L. te Amster dam, 7.50 boete of 5 dagen hechte nis. Overtredingen van de politieverordeningen: J. K. en J. L. K. te Alkmaar, C. J. J. K. te Broek op Langendijk, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. C. H. S. te Hoorn, 3 boete of 2 dagen hechte nis. P. W. B. te Bergen, J. B. te Velsen, H. P. en J. A. N. te Alkmaar, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. V. V. K. te Schoorl, 5 boete of 1 week tuchtschool. M. T. te Alk maar, 6 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de jachtwet: C. H., J. du G. en L. J. K. te Uitgeest, ieder 2 boete of 1 week tuchtschool. Overtredingen van arti kel 461 van het Wetboek van Strafrecht (loopen over verboden grond): J. H. te Egmond aan Zee, 5 boete of 3 dagen hech tenis. Overtredingen van arti kel 453 van het Wetboek van Strafrecht (openb. dron kenschap): R. v. D. te Alkmaar, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van het r ij t ij d e n b e s 1 u i t: J. P. en F. v. d. W. te Leeuwarden, A. V.' te 't Zand, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van het aardappelbeslu.it: J. H. te Andijk, 5 boete of 3 dagen hechte- *nis met bevel tot teruggave van de opbrengst van de in beslag genomen aardappelen. Overtredingen van het mengvoederbesluit; T. S. te Castricum, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de hinderwet: W. v. d. B. te Alk maar, 4 boete of 2 dagen hechte nis. Overtredingen van de arbeidswet: J. de G. te Haar lem, A. M. de B. te Uitgeest, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van het varkensbesluit: G. F. H. ter S. te Oudendijk, 1 boete of 1 dag hechtenis. Het Maart-nummer van „De Wandelaar". Bij den uitgever A. G. Schoonder- beek te Laren N.H. verscheen het Maart-nummer van „De Wandelaar", geïllustreerd maandblad, gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore, buiten leven en toerisme onder leiding van A. V. Fey. D. van Sijn kampeerde een weekend op de Scheelhoek, het geen hem uitermate beviel, zoodat hij eenige jaren'later dit experiment herhaalde met het doel de flora en fauna van dit merkwaardige gebied wat beter te loeren kennen. Het vin den van een kiekendievenhorst had „heel wat voeten in aarde" en toen de eerste speurtocht ook nog de foto van een jonge waterral had opgele verd, keerde hij moe, maar meer dan voldaan naar de tent terug. Een spel; dat met de nadering van het Paaschfeest in de provincie Gro ningen jaarlijks opduikt, is het „neu- ten-schaiten". Dit volksspel wordt dan door jong en oud beoefend en hoewel W. J. Eelsema het betreurt, dat het groote spel voor menschen wel eens ontaardt in een grof winst- spel, zou het toch jammer zijn, wan neer dit, in wezen gezellige, gebruik in discrediet raakte. De bekoring van een voorjaarsdag in het land van Lemele, waarover A. Beef tink schrijft, is oneindig groot voor den echten natuurlief hebber. De lezers zullen ook de ver dienstelijke foto's, die hij bij dit ar tikel vervaardigde, met genoegen be kijken. De beginregels van het bekend? schoolliedje „Holland, ze zeggen" nam J. H. W. Sandijck als uitgangs punt voor zijn bezielende woorden over de elementen in ons landschap, die nooit zullen vergaan en daarom juist in dezen tijd een groote waarde voor ons beteekenen. Een korte bijdrage van Wabe van der Veer, getiteld: „It foarjier kaem werom", brengt ons de lente nabij. Zijn landsman H. Buwalda be schrijft den geboortegrond van den bekenden dichter. Waling Dijkstra, Het Bildt, een plek van Frieslands noorden, die rijk is aan natuurschoon en bezienswaardigheden. Over onzen voorjaarsvogel bij uit stek, de kievit, vertelt J. Boerstra allerlei aardige wetenswaardighe den. Een mooi en rijk met foto's ver lucht nummer dat de uitgevers alle eer aan doet. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handsch goederen, uitsluitend a contant. 207. Zijn ongerustheid over het lot van zijn jongen vriend neemt toe. In dit vreselijk woeste bergland is het zoeken haast ondoenlijk. Voor alle zekerheid maakt hij aantekeningen op een kaart, om de weg terug te vinden. 208. Intussen gebeurt er iets anders. Een der gevangen maanapen heeft zich door de tralies heen weten te werken. Het is den professor waarschijnlijk onbekend, dat het gebeente der dieren dun en bijzonder soepel is. Door FRANK F. BRAUN. 20) Toen hij voor de deur stond van de blauwe salon, wachtte hij en draalde met het aanvatten van den knop. Hij dacht: zulk een onzeker heid had ik anders voor de deur van den tandarts. Di gedachte vond hij in ieder geval armzalig; hij werd er niet graag aan herinnerd, dat hij laf was. Met een ruk trad hij binnen. Reeds na een heel korten tijd begreep hij, dat hij niets te vreezen had. Mevrouw Fabreani had een dag, waarop ze zich zwak voelde; ze voel de zelf neiging tot huilen en had behoefte aan troost. „Ga zitten, Peter; nee, hier, dich ter* bij me. Wat ik met je te bespre ken heb, hoeft niemand anders te hooren". Ze keek naar hem, haar blik was zacht en liefdevol. Als om haar positie tegenover dezen neef te versterken, streek zij hem over zijn haar. „Petertje... dat zei ik yroeger tegen je, als je op bezoek kwam. Je hebt nog net zulke oogen als vroeger". Ze kuchte eens. „Ik wil de iets met je bespreken. Maar zeg me eerst: hoe sta je tegen ver An gelica? Eerlijk, alsjeblieft". „Hoe bedoelt u dat, tante? Ik vind haar heel aardig". „Dat is waarschijnlijk voldoende. Ik zal je zeggen, wat ik bedoel. Je moest eens wat meer je best doen voor Angelica. Ik zou graag zien, dat jullie met elkaar trouwden". Hij keek haar verbijsterd aan. Zooveel openheid verraste hem. „Heeft Angelica laten blijken, dat zij dat ook zou willen?" „Met geen woord. Je kent haar toch. Ze is in dat opzicht iemand zonder een vaste meening. Vandaag dweept ze met Otto Horn, morgen met den Hongaar Marczali. Daar houd ik niet van. Tegen Otto Horn zou ik niets hebben, maar die Hon gaar, dat is niets". Ze maakte een afwerend gebaar. „Jij zou me het liefst wezen", bekende ze openhar tig. „Hoe staat Angelica tegenover jou?" „Hartelijk, vriendschappelijk", loog hij, of overdreef hij, want hij was niet kortzichtig genoeg om het zelf te gelooven. „Dat is goed voor het begin. Je moet je best voor haar doen, Peter. Ik wil je daarbij wel helpen, zon der dat Angelica het merkt". „Tante" hij zuchtte „ik ben niets en ik heb niets. Angelica zal ervoor bedanken". Mevruw Fabreani maakte een be weging met de hand door de lucht. Ze wischte iets weg en schiep een nieuw vlak, waarop ze verder kon bouwen. „Je zult wat zijn en wat hebben". Toen hij haar verwonderd aan zag, ging zij voort: „Nu, na den dood van Joachim, is er veel an ders geworden. Jij weet dat #oo niet, maar ik zal liet je vertellen. Het testament van mijn overleden man bepaalt, dat jij in de plaats van Joachjm komt. Het is bijna, alsof hij den dood van een van zijn kinderen heeft zien aankomen. Zoo als je waarschijnlijk weet, is het kapitaal nog volledig intact. De verstandige belegging heeft het zelfs laten groeien. Ik heb mijn le ven lang recht op de rente. Na mijn dood vervalt het in twee gelijke deelen aan jou en aan Angelica. Hoe lang heb ik nog te leven? De dokter zegt, dat ik met mijn hart kwaal nog een bijbelschen leeftijd kan bereiken. Maar ik geloof, dat ook in den Bijbel wel iemand op zijn acht en veertigste jaar is ge storven". Haar glimlach was niet echt. Hij haastte zich, haar te verzeke ren, dat ze nog heel flink was en dat ze beslist nog twintig of dertig jaar voor zich had. Mevrouw Fabreani zoog'de woor den in zich op, Ze ademde sneller. „Geloof je dat werkelijk, Petertje, wil je niet alleen maar je oude tante iets vriendelijks zeggen?" Hij bezwoer haar, dat hij op haar zestigsten verjaardag nog met haar dansen zou. Ze legde hem de hand op den schouder. „Trouw met Angelica", zei ze, „dan kan ik een deel van het kapitaal aan jullie uitbetalen Er staat zulk een bepaling in het testament". „Wanneer het alleen aan mij zou liggen, tante „Hoe kun je als Ihan zoo iets zeggen! Een vrouw wil veroverd worden. Afwachten is het allerver- keerdste, wat je doen kunt. Dan komt er een of andere windbuil als die Hongaar en die pikt haar je voor den neus weg. Probeer bij haar in de gratie te komen; ze is nog een jong meisje, breng bloe men voor haar mee, bonbons of kaartjes voor den schouwburg, ga eens met haar dansen. Niemand let op je voet, je bent een groote, keurige verschijning. Zet jezelf in het juiste licht pn je zult zien, dat je haar zult krijgen. Zooals ik zei, waar ik je helpen kan, zal ik het doen". Bi'aubach glimlachte verheugd. ,U wilt natuurlijk, dat het geld in de familie blijft", scherstte hij. „Neen", zei de generaalsweduwe ernstig, „maar ik zou willen, dat Angelica met een fatsoenlijk iemand trouwde". „Daar heeft Angelica nog geen erge haast mee". „Maar ik wel". „Goed, tante; ik dank u wel. Dat onze wenschen met elkaar over eenstemmen, dat hoef ik u zeker niet te vertellen". Ze gaven elkaar de hand als twee samenzweerders. Mevrouw Fabreani bleef alleen. Ze vond zichzelf een verstandige en handi ge moeder. Ze zouden samen een lange huwelijksreis moeten maken, moesten er beiden voor langen tijd hier uit, totdat er gras over alles gegroeid was. Dat zou de oplossing zijn. Ze stelde zich dat heel eenvoudig voor. Binnen een kwart jaar zou er op 'het graf van haar stiefzoon waarschijnlijk gras groeien. Als een oplossing kon alleen maar deze gang van zaken in aanmerking komen. Toen eenigen tijd later de huis deur in het slot viel, wist ze, dat Peter Braubach was uitgegaan. Hij had nog altijd zijn vertrouwenspost bij het Palace Theater. Ze ging naar de kamer van haar dochter. Angelica lag in een donkerblau we kamerjapon op den divan. In de lucht hing de px-ikkelende geur van een Amerikaansche siga ret. Angelica had de beenen over elkaar geslagen en liet ze langs het divankleed naar beneden hangen. Mevrouw Fabreani opende den ventilator in het raam en ging dan naast haar dochter zitten. „Verveel je je soms?" vroeg ze, niet zonder speciale bedoeling. Angelica haalde haar schouders cp. „Ik heb aan mijn gedachten audiënte verleend", grappigde ze. „Wat moest ik anders doen?" Angelica beweerde van zichzelf, als iemand haar pianospel prees, dat zij niets kon. Ze schilderde aar dige pretentieuse aquarellen. Ze kon kleedjes knoopen, zooals dat in sommige streken op het platte land .gedaan wordt. Ze sprak vloei end Italiaansch, had het laatste werk van Carducci vertaald en haar werk 'was zelfs door een uit gever aangenomen en zou spoedig verschijnen. -Ze was intelligent en had een bewegelijke natuur. Ze zou veel gekund hebben, maar ze ondernam alleen nooit iets bijzon ders. Waarom ook? Ze leefde en het ging haar goed. Eens zou wel de rechte man komen en met haar trouwen. Dan zou toch alles in an dere banen komen. Ze hield niet van de vrouwenberoepen. Nood hulp of overgang, placht ze te zeggen. Wanneer je kunt" afwach ten, is het beter. Of ze gaf zichzelf een sociaal tintje en verklaarde: waarom zou ik den arbeid afnemen van hen, die op hun beroep zijn aangewezen? (Wordt vervolgd). 143e Jaargang Belgrado, 1 April bladen publiceeren gina een eerste verord nieuwen ministerpresi Simowitsj, waarin voor onrustbarende ke door buitenland verspreid worden o zaaien. De regeering litiek van vriendsch naburen en onderneei alles wat binnen de mogelijkheden valt. van de woonplaatsen is verboden. De belar en volk vereischen, huis verdedigt. Lej en vloot zijn bereid doen. De bevoegde r slechts de vastgestel waarvan de voorschr worden, toestaan. De binnenlandsche zak< noodige maatregelen alle vergaderingen, w< den toestand vereisch verbieden, evenals all lingen van burgers scheiden© plaatsen. Vroegere ministers ge Belgrado, 1 April bladen melden, dat ministerpresident, Tsv de Servische ministei Maart ter beschikking thans definitief gepen Berlijn, 1 April. (A. gëhieen anti-Duitsche Joegoslavië is sterk hoorde men in poli! alhier. Daar verluidt, slavië een mobilisatie gehad, die op het o voortduurt. De ont Joegoslavië staat in he oncontroleerbare, van cphitsers, die dorpt steken, vrouwen misha schen vermoorden e verjagen. In dezell kringen constateert i Joegoslavische regeerin tracht, berichten over die in het land gehoud te spreken. Van Joegoslavische duidelijk de poging om maatregelen te nemen, c een zekeren afstand da nemen. Welke bedoelir hiermede heeft, is voor zeer moeilijk vast te st berichten die vandaag onvangen, zijn ook de Duitsche volksgroepen Het feit, dat de wede zanten naar Berhjn, re zijn gegaan, noemt mer kringen alhier een be\ ernstigen toestand, Duitsch-Joegoslavische raakt. Verordening van Belgrado, 1 April. (D tens een verordening Peter II zijn de banus Donau-banaat en van b banaat afgezet. In een ordening van den konii senatoren van hun taais worden nieuwe verkie schreven. Militaire New-York, 1 April De correspondent te de New-York Times beweert in een uitvc uit Ritolj, dat de Gri fensief voorbereiden Ochrida-meer tot aan tische Zee. De Bri krachten komen Grie nen, terwijl Joegosla zienlijk leger heeft ken van de Grieksch aan Montenegro. Var sche zijde heeft men c bodem gemotoriseer eenheden in de n; Albanië gezien. De J strijdkrachten in dez< practisch op oorlogs tijdstip voor het off voornamelijk van Onder de jonge Joegi ficieren bestaat er over, dat men teger optrekken. Reeds b( k

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 8