DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De gebeurtenissen in Joegoslavië. Samengaan van Serviërs en Kroaten. VERDLIS1ERINGS- riJDEJU van 20.18 tot 7.07 het land, In len en voedt ten. ur, wanneer et op jacht, it hem door :kt. Met één :ide achter- Zijn maag idat beende- lost. telt een on- ig had op nogen jagen, an een rots- :n plotseling roote varaan poot, nader wat anders vadsige dier chtig monu- ïonische kop i>p. Glanzend te gespleten Hoog opge bikt het dier spiedend, in :ere oorplek, decoratieve ij dikke ach- zichtbaar". ing op het iet dier, dat ;n aanvalt, kodil. Men- De regee- jetroffen, op- niet schaar- terven. Zoo dige „voor- hdië behou- i'atuurleven". ot Natuurbe- (Maart). v. A. Rus- ieike Dokter tha Honing, ïuys, te Alk- retha Vegter. je Sloot, oud rik Groen. j., wednr. Gorter, wo- Folkert ïr. van Griet- wednr. van ut. Arie iiuwd (over- Willem In. v. Arend- Jean Baptist iehuwd. enziektenkun- ingen en door lezen Dienst and- en tuin- ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10 franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer f 0 25, groote contracten rabat Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, p' tgiro 37060 Telef 3320, redactie 3330. i43e Jaargong No. 80. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. AJULMA. Twee bladen. Vrijdag 4 April 1941 Militaire voorbereidingen. Temeschburg, 3 April. (D.N.B.) De vrijwillige Servische Tsjetnikbonden zijn, naar bij de Joegoslavische grens vernomen is, overal met wapens en munitie voorzien. Alleen in de ge meente Bottsjar zijn vierhonderd ge weren en verscheidene duizenden patronen aan de Tsjetnik verstrekt. De Duitsche leden van de plaat selijke politie zijn echter ontwapend. Agram en Ljoebljana open steden. Belgrado, 4 April. (D.N.B.) Vol gens een bericht, verspreid door het telegraafagentschap Avala, heeft de Zuidslavische regeering besloten naast Belgrado ook Agram en Ljoebljana tot open en niet-verde- digde steden te verklaren. Luchtbeschermingsoefening te Belgrado. Belgrado, 3 April. (D.N.B.) Radio Belgrado heeft vandaag bekend ge maakt, dat morgennacht een lucht beschermingsoefening op vrij groote schaal wordt gehouden. Daarop maakte de omroeper bekend, dat Belgrado tot open stad verklaard was. Nieuwe hoofd-inspecteur van Joegoslavische leger. Belgrado, 3 April. (DN.B.) Woj- voda Bojowitsj is in plaats van prins Paul tot hoofdinspecteur van het ge heele Joegoslavische leger benoemd. Ladingen ontplofbare stoffen aan den Donau. Graz, 3 April. (D.N.B.) Volksduit- schers, die over de Duitsche grens gevlucht zijn, melden, dat de dam in den Donau bij Apat op verscheidene plekken met ladingen ontplofbare stoffen is voorzien. Daar de Donau op het oogenblik een hoogen stand heeft, is het blijkbaar de bedoeling van de Joegoslaven, de Duitsche dorpen van de zuidwestelijke Batsjka onder water te zetten. Bewoners van Zara verlaten hun stad. Zara, 3 April. (Stefani). De bur gerbevolking heeft een aanvang ge maakt met de ontruiming van de stad. De eerste groep van 3000 grijs aards, vrouwen en kinderen is naar Ancona vertrekken Vanavond ver trekken er nog 2000. De Kroaten in het Joegoslavische parlement. Agram, 3 April. (D.N.B.) De be- spreking> welke dr. Matsjek heden ochtend in het paleis Van den banus met den banus dr. Sjoeba- titsj, den vice-voorzitter der Kroa tische Boerenpartij Kosjoetitsj en den algemeen secretaris der partij, dr. Krnjevitsj gevoerd heeft, heeft geduurd tot half twee. Naar ver luidt, heeft dr. Matsjek besloten, de hem aangeboden functie van vice-president in de regeering van generaal Simowitsj te aanvaarden. Dr. Matsjek zal hedenavond naar Belgrado vertrekken. Met hem reizen de banus en de partij-secr. Kosjoetitsj naar Agram- Agram, 3 April (D.N.B.) De last hebber van dr. Matsjek, ir. Kosjoe titsj, die gisteren in Belgrado heeft geconfereerd met de bevoegde in stanties arriveert vandaag in Agram. In de opschriften van eenige te Agram uitkomende bladen wordt tot uitdrukking gebracht, dat de bespre kingen te Belgrado succesvol zijn geweest. De Jutarnji List meldt: „Concrete, gunstige besluiten". Dr. Hrvatski Dnevnik als het meest toonaangevende blad, is gereserveer der en bepaalt zich slechts tot de constateering, dat Kosjoetitsj des avonds naar Agram zou vertrekken. Nader wordt gehield: De vice-pre sident van de Kroatische boerenpar tij, ir. Kosjoetitsj, is vanochtend om 9 uur 20 in Agram aangekomen. Ten aanzien van de optimistische be richten der te Agram verschijnende bladen, vooral van den Jurtanii List, over het resultaat der besprekingen in Belgrado, verklaarde Kosjoetitsj laconiek: „Overdrijvingen zooals al tijd". Spoedig na zijn aankomst begaf Kosjoetitsj zich naar dr. Matsjek om he apport uit te brengen. Later zal in 't Banoespaleis een conferen tie gehouden worden, waaraan, be halve dr. Matsjek en Kosjoetitsj, zal worden deelgenomen door den Banoes en eenige leidende persoon lijkheden der Kroatische boeren partij. Verontrusting. Temeschburg, 3 April. (D.N.B.) In het geheele Roemeensche banaat heeft de benoeming van den vroege- ren staatssecretaris van het Joego slavische ministerie van binnenland- sche zaken, dr. Milora Wlasjkalin, tot nieuwen banoes van het Joego- slavisch Donaubanaat verontrusting teweeggebracht. Wlasjkalin staat be kend als Servisch chauvinist. Hij moest destijds wegens deze houding en wegens zijn lidmaatschap van de vrijmetselarij het minjsterie van binnenlandsche zaken veriaten. De Joegoslavische kwestie in het Lagerhuis. Stockholm, 3 April. (D.N.B.) Bij het huldebetoon aan de nieuwe re- geering te Belgrado in het Engelsche Lagerhuis, heeft de onderstaats secretaris Butler ten aanzien yan de actie van den Britschen gezant in Joegoslavië o.a. gezegd: „Gaarne zou ik hem willen gelukwenscben met de Wijze, waarop hij in Joegoslavië op 26 Maart gewerkt heeft". Vluchtelingen en hun verhalen. Timisoera, 3 April (D.N.B.) Van gisteravond tot vanmiddag zijn nog ongeveer tweehonderd vluchtende minderheids-Duitschers uit Joego slavië door de Duitsche instantie in het Roemeensche banaat opge vangen. Bovendien zijn te Gimisoa- ra vluchtelingen aangekomen, die via zuidelijker grensgedeelten- ge vlucht waren, waar geen Duitsche dorpen aan de grens liggen. Zij verklaarden, dat in Roemeensche dorpen in het zuiden van het ba naat nog talrijke vluchtelingen za ten. Uit de mededeelingen van de hier aangekomen vluchtelingen blijkt, dat de Servische terreur onvermin derd voortduurt met betoogingen voor de huizen van leiders der Duitsche minderheid, ingeworpen ruiten, ophitsende toespraken en steeds wilder bedreigingen. Duitschers uit de gemeente Mo- dosj melden en bewezen hun ver haal met foto's, dat de Serven mu ren en deuren van Duitsche huizen besmeuren met opschriften, die b.v. luiden als volgt: „Als Engeland overwint worden alle Zwaben op gehangen". In verscheiden plaatsen zijn niet alleen de Servische militieforma ties versterkt, maar is ook de Ser vische burgerbevolking van wape nen voorzien. De leden van de pa- ra-militaire organisatie Tsjotnik verklaren op steeds luider toon, dat zij met de Duitschers nog for- scher zullen omspringen als de Po len gedaan hebben. Vluchtelingen uit het dorp Ste- fansfeld vertellen, dat Tsjotniks de ze zuiver Duitsche plaats volledig omsingeld hadden en er niemand uitlieten. De Duitsche bewoners kregen voortdurend de verzekering, dat ze allemaal neergemaaid zou den worden. De Roemeensche gezant te Bel grado, Epla, die gisteravond op doorreis naar Boekarest, waarheen hij zich begaf om verslag uit te brengen, te Timisoara aankwam, verklaarde tegenover vrienden, dat het Servische leger de meeste strijdkrachten bij Nisj concen treert. Hij had onderweg geconsta teerd, dat reeds vele bruggen op geblazen werden en in sommige plaatsen branden woedden. Roemeensche vluchtelingen. Timisoara, 3 April (D.N.B.) De Roemeensche autoriteiten hebben berichten ontvangen, dat sinds twee dagén ook Roemeensche vluch telingen uit Joegoslavië over de grens naar Roemenië komert. De Serven nemen tegenover de Roe menen uit het Joegoslavische ba naat een dreigende houding aan, omdat de Roemenen niet meedoen aan den haat van de Serven jegens de Duitschers. Om deze reden zijn in de gemeente Wlikowets in het Joegoslavische banaat ernstige bot singen tusschen Serven en Roeme nen voorgevallen. Bovendien melden de Roemeen sche autoriteiten, dat de Joegosla vischeautoriteiten vierhonderd Roemeensche spoorwagons in Joe goslavië achterhouden met de mo tiveering, dat Roemenië sinds en kele dagen geen petroleum meer levert aan Joegoslavië. Van de heden in de grensge meente Morawits aangekomen min derheids-Duitschers uit Joegoslavië waren er talrijke tot bloedens toe geslagen. Een had een ernstige, diepe hoofdwonde, die zijn over brenging naar een ziekenhuis nood zakelijk maakte. Boekarst, 3 April (D.N.B.) Veer tig Duitsche boeren, die over de Roemeensche grens gevlucht zijn, hebben medegedeeld, dat zij door de Joegoslaven van al hun levens middelen waren beroofd. Voor het geval zij zouden vluchten, werden zij met den dood bedreigd. In Ma cedonië zijn concentratiekampen opgericht voor Duitschers. Ten noorden van den Donau was men bezig met het opwerpen van hin dernissen voor pantserwagens. Rijksduitschers uit Joegoslavië te Weenen aangekomen. Weenen, 3 April (D.N.B.) Woens dagmiddag zijn de „Uranus" en de „Schönbrunn" van de Donau stoom bootmaatschappij met 110 Rijksduit schers uit Joegoslavië te Weenen aangekomen. Duizenden 'menschen stonden aan de kade om de vluchte lingen te verwelkomen. Geen tegenspraak van Belgrado zal deze feiten uit de wereld helpen en kan, wat er gebeurd is, ongedaan maken. Juist acht dagen geleden, op 26 Maart, zoo vertelden de Rijksduit schers, toen de inkt der Joegoslavi sche onderteekening der toetreding tot het driemogendhedenpact in Bel védère nog nauwelijks gedroogd was, vormden zich te Belgrado de eerste samenscholingen. Joden en Engelsche agenten hitsten en stook ten, wierpen geld onder de menigte, kochten alcohol en schonken hiervan aan de Serven. Reeds des nachts weerklonk de kreet: „Leve Enge land, weg met Duitschland". Den volgenden ochtend raasde de Servi sche haat tegen Duitschland door de straten. Een enkel Duitsch woord bracht dengeen die het uitsprak in het grootste gevaar. Studenten, leeraren, Joden, vrijmetselaars, offi cieren en soldaten, gingen zich te buiten aan scheldwoorden tegen Duitschland, zijn volk en zijn Führer. Duitsche inrichtingen wer den bestormd. Het Duitsche ver keersbureau geleek weldra een puin hoop. De politie vond geen aanleiding om op te treden. In de Duitsche school te Belgrado werd de haken- kruisvlag afgerukt en door een En gelsche vlag vervangen. Duitsche kinderen werden - door Servische scholieren uitgescholden en mishan deld. De leerkrachten stonden er naar te kijken en deden niets. In de straten demonstreerden Serven en Joden en riepen voortdurend: „Wij willen geen pact met Duitschland, v/ij willen oorlog". Ook de volgende dagen brachten niet het eind van dezen waanzin. Zoo was het in Bel grado, in Petrograd, in Neusatz, zoo v/as het overal". Wij vroegen den Rijksduitschers wie verantwoordelijk zijn voor deze ongehoorde gebeurtenissen. Zij ant woordden: „De schuldigen zijn de ophitsers, die voor geen middel te rugschrokken om een wilden veld tocht van haat tegen de Duitschers te organiseeren. De schuldigen zijn de leden der huidige Servische re geering, die niet alleen tegen dezen haat niets ondernamen, doch ook alles deden om de laatste brug weg te nemen, die tot dusver bestond. De grotste en laatste schuld echter moet gezocht worden in Londen. De Zuidslavische mobilisatie voltooid. Boekarest, 3 April (Stefani). Uit Belgrado wordt gemeld, dat de Zuid slavische mobilisatie gisteren is vol- tGoid. Volgens de nauwkeurige schikkingen van de centrale autori teiten zijn de onder de wapenen ge roepen soldaten verdeeld volgens hun ethnische afkomst. Zij, die tot het Duitsche ras behooren, zijn in een concentratiekamp gesloten. De Hongaren werden bestemd voor de tachementen arbeiders der militaire genie, die bezig zijn met het ijlings aanleggen van loopgraven of het bouwen van onderkomens langs de Eulgaarsche en Roemeensche gren Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 4 April op 11.43 onder 2.44. Eerste kwartier 4 April. zijn .Men beschikt niet over berich ten ten aanzien van de Zuidslavische burgers van Roemeensche en Bul- gaarsche herkomst, die onder de wa pens zijn geroepen. Verschil van meening tiisschen Eden en Griekschen staf. Boekarest, 3 April (D.N.B.) Naar uit Athene wordt gemeld, moet het tusschen den Britschen minister van buitenlandsche zaken, Eden, en den Griekschen generalen staf tot ver- schl van meening over de verdedi ging der „open flank", Zuidslavië, zijn gekomen. De Engelschen zouden verlangen, dat alle nog beschikbare Grieksche reserves in het Zuid-Ser vische grensgebied geworpen zouden worden. De Grieksche staf zou daar tegenover, met verwijzing naar de vroegere Engelsche toezeggingen, hebben geëischt, dat tenminste- drie Engelsche divisies aan dit nieuwe front worden opgesteld. Men meent te weten, dat het Grieksche kabinet zich rechtstreeks met Londen in ver binding heeft gesteld om het zenden van nieuwe Britsche versterkingen uit Egypte te verkrijgen. Engelands militaire actie. Washington, 3 April (D.N,B,) De goed ingelichte schrijvers, van com mentaar Alsop en Kitner deelen in de Washington Post mede, dat En gelands militaire actie in Grieken land door Eden tezamen met de ge neraals sir John Dill en sir Archi bald Wavell is vastgelegd, nadat zij van den Amerikaan Donovan de ver zekering hadden gekregen, dat Zuid slavië aan de Duitsche regeering weerstand zou bieden. Donovan heeft aan den toestand in Zuidsla vië grpotere aandacht geschonken dan aan andere landen op zijn reis door den Balkan. Hij heeft langdu rige besprekingen gevoerd met den nieuwen minister-resident Simowitsj en met Servische officieren. Zijn voorspelling, dat Zuidslavië zóu af springen en dat Engeland derhalve ir Griekenland kon optreden, is juist gebleken. Donovan beschouwt echter Engelands manoeuvre op den Balkan als buitengewoon stoutmoedig, zij het ook misschien als juist. Het risi co is echter nog zeer groot. Het zou derhalve dwaas zijn al te veel ver trouwen te hebben. Engelsche leiding. Graz, 3 April (D.N.B.) Een vrouw die op haar vlucht over de grens is gekomen, heeft een beeld gegeven van de demonstraties voor het christelijke vereenigingsgebouw te Friedau, waarbij ophitsende rede voeringen werden gehouden. De actie tegen de leden van den cultuurbond en de rijksduitschers wordt stelselmatig door de Engel sche club in Pettau geleid. De vroegere afgevaardigde Petovar, landeigenaar te Ivankovoen, heeft openlijk het volgende gezegd: „Wij gaan allen vrijwillig wanneer het tegen de Duitschers gaat, want wij zijn alléén voor Engeland en zuilen met Engeland tegen Duitschland vechten". Het gewone treinverkeer gestaakt. Boekarest, 3l April (DNB.) De uit Joegoslavië in het Roemeensche banaat aangekomen Duitsche vluch telingen melden eenstemmig, dat in Joegoslavië het gewone treinve--' keer volkomen gestaakt is. en dat er nog slechts militaire treinen rij den. Practisch wordt de algemeene mobilisatie ten uitvoer gelegd, ook al wordt ze niet afgekondigd. Van de Serven en Slovenen zijn alle reservisten tot en met de lichting 1893 opgeroepen. Van de Duitschers valt als laatste lichting nog de lichting 1902 onder de mobilisatie. De Duitschers worden gedeeltelijk bij Zuid-Servische regimenten in gedeeld naar verzamelplaatsen ge bracht, waar dan arbeidscorpsen zullen worden gevormd. In de Roemeensche grensgemeenten van het banaat komen voortdurend nieu we vluchtelingen aan. Bij de ge meente Loenga aan de Joegoslavi- De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt het volgende be kend. BROOD EN GEBAK. Gedurende het tijdvak van Maan dag 7 April tot en met Zondag 13 April a.s. geeft elk der met „11" genummerde bonnen van de brood kaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft elk der met „11" ge nummerde broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerijproducten telkens ten min ste het daarachter geplaatste aan tal grammen: 75 gram 90 gram 140 gram 200 gram 160 gram 300 gram Beschuit Biscuits en" wafels Speculaas ndere koekjes Koek Cake Gevuld klein korstgebak (b.v. amandelbroodjes) 400 gram G&vuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram Taart en gebakjes 600 gram Voor geheel of ten deele uit meel jf bloem gebakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn geldt, d:S een rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 13 April nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 14 April tot en met 20 April a.s., met dien ver stande, dat zij gedurende laatstge noemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e. d. BOTER EN VETTEN. Gedurende het tijdvak van Maan dag 7 April tot en met Zondag 13 April a.s. geeft de met „11" ge nummerde bon /an boterkaart recht op het koopen van 250 gram boter. De met „11" genummerde bon van de vetkaart geeft ge durende bovengenoemd tijdvak recht op het koopen van 250 gram boter of margarine, of 200 gram vet naar keuze. De met „11" genummerde bon nen, die op 13 April nog niet ge bruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot eru met Zondag 20 April a.s. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maan dag 7 April tot en met Zondag 13 April a.s. geeft de met „93"' ge nummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke op 13 April nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en met Zondag 20 April a.s., met dien verstande, dat zij ge durende de week van 14 April tot- •n met 20 April niet gebruikt mogen worden in hotels, restaurants e. d. In verband met het Paaschfeest zal in den loop van de volgende week een bon worden aangew< zen, welke recht geeft op een extra-rantsoen van één ei. KAAS. Gedurende het tijdvak van Maan dag 7 April a.s. tot en met Zondag 20 April a.s. geven de met „63" en „73" gemerkte bonnen van de „bonkaart algemeen" elk recht op het koopen van 100 gram kaas. De bonnen, welke op Zondag 20 April nog niet zijn gebruikt blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 4 Mei a.s. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR KOOKDOELEINDEN. De Leider van den Distributie- dienst Kring ALKMAAR brengt met betrekking tot de distributie van vaste brandstoffen voor huisbrand ter kennis van belanghebbenden, dat zij, die aangewezen zijn op het ver bruik van vaste brandstoffen voor kook-doeleinden, voor het gebruik in de maand April alsnog één eenheid vaste brandstoffen kunnen ver krijgen. Hiertoe dienen zij een ondertee- kende verklaring, waarvan exem plaren gratis verkrijgbaar zijn bij den Distributiedienst Oudegracht 168, ingang Ridderstraat, in te leveren. Uitsluitend zij, wier distributie stamkaart met HOOFD is gewaar merkt, komen voor deze verstrekking in aanmerking. Schippers, die zich vaste brand stoffen voor kookdoeleinden wen- schen te verschaffen, moeten zich wenden tot de Bevrachtingscom missie. De geldigheidsduur van de bonnen 15 t/m 17 van de bonkaart „Haarden en Kachels" en de bonnen 35 t/m 41 van de bonkaart „Centrale Verwar ming", benevens die van de bonnen één eenheid brandstoffen en „cokes" van de vijfde periode, wordt ver lengd tot en met 30 April a.s. Daar de mogelijkheid bestaat, dat de nog niet aangewezen bonnen van de bonkaarten „Haarden en Kachels" en „Centrale Verwarming" alsnog zullen worden benut, dient men deze bonnen zorgvuldig te bewaren. ALKMAAR, 4 April 1941. De Leider voornoemd, H. BAKKER. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VASTGESTELDÊ MAXIMUMPRIJZEN. Bericht No. 4. De volgende prijzen mogen ten hoogste aan het publiek in rekening worden gebracht: Autobenzine, per liter 0,224. Aardappelen (herhaling bericht No. 1): Kleiaardappelen Zeeuwsche bonte en blauwe 0.08 per kg Eigenheimers 0.07 'A per kg Alpha 0.07 per kg Bintje 0.07 per kg Zand- en veenaardappelen 0.06 Z per kg Voor thuisbezorging mag 1 cent extra per kg worden berekend. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS TRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. TIEN LEGIONNAIRS IN ROEMENIE GEARRESTEERD. Boekarest, 3 April (D.N.B.) Offi cieel wordt bekend gemaakt, dat tien leden van de Kgionnairsbeweging, die vlugschriften van revolutionnair karakter uitgedeeld hebben, gear resteerd zijn. Men vond ook wapenen op hen. De officieele bekendmaking vestigt er den nadruk op, dat op uitdeeling van revolutionaire pamfletten, die aansporen tot omverwerping van de huidige staatsorde en ook op het be zit van wapenen de doodstraf staat. De arrestanten zijn voor de autori teiten van den krijgsraad geleid. sche grens hebben gisteren weer Roemeensche grensposten aan een groep Duitsche vluchtelingen, die de grens overkwamen, gewapende hulp verleend. Engelsche afweergeschut op de Egyptische pyramiden. (D.N.B.) - Naar uit Caïro wordt gemeld, heb ben de Engelschen op de pyramide van Gizeh luchtafweergeschut opge steld. Op de top van de pyramide van Cheops is door het wegnemen van drie lagen steenblok-ken plaats gemaakt voor een stuk zwaar af weergeschut. Op de pyramide van Chephren is een waarnemingspost opgesteld. De regeering van SyriëLiba non. (D.N.B.) - De Fransche hooge commissaris voor Syrië en den Li banon heeft Haleb Bey Alam belast met het voorzitterschap van het nieuwe regeeringsdirectorium. De voorzitter kan zijn medewerkers zelf kiezen. Zie verder Buitenland pag. Z, Ze blad.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1