STAD EN OMGEVING AGENDA 2 Alkmaar, Vrijdag. DE VLEESCHPOSITIE VAN DEZE WEEK. De vleeschpositie is deze week gunstiger dan algemeen verwacht werd. Aan de hoeveelheid slacht- vleesch is een vrij groote hoeveel heid bevroren vleesch toegevoegd, zoodat men op bon 10 een behoor lijke portie zij het dan ook niet het -volle pond zal kunnen krij gen. Het bevroren vleesch is van uit stekende kwaliteit en nog afkomstig van slachtrijpe dieren. DE KAASMARKT. De aanvoer, 18000 kg., was heden grooter dan verwacht werd. De handel die voor 14 daagsche perioden "toewijzingen krijgt kon heden dezen aanvoer nog öpnemen, doch was genoodzaakt daarvoor reeds een deel van de toewijzingen voor de volgende week te bestem men, zoodat, wanneer dt aanvoer de volgende week even groot is, en het kwantum voor dc handelaren niet wordt verhoogd, er de volgende week kaas op de markt verschijnt die niet verkocht kan worden. Hier aan zal een mouw gepast moeten worden, aangezien de behoefte aan kaas zeer groot is, hetgeen duidelijk wordt, als men weet, dat in dezelfde week van het vorig jaar 67000 en in die van 1939 820-00 kg werd aan gevoerd. De aanvoer bestond voor 95 nog uit 40 plus kaas, slechts 5 20 plus kaas was aangevoerd waar voor de maximumprijs 22 per 50 kg is, die voor de 40 kaas be draagt 35.25, Zooals bekend verkreeg de voed- selcommissaris de bevoegdheid om producenten te verplichten aan be paalde fabrieken te leveren. Het is den voedselcommissaris ernst om een einde te maken aan het kris en kras ophalen der melk, waardoor veel arbeid en brandstof verloren gaat, terwijl het product er daar door niet beter op wordt. De com missaris overlegd met een commis sie van vier personen uit de corpora tieve fabrieken en drie vertegen woordigers van de speculatieve fa brieken om rayons in te stellen voor de fabrieken. Reeds is de kaart van Noordholland daarvoor verdeeld. Het gevolg, hiervan zal zijn, dat enkele fabrieken minder melk en andere meer melk zullen ontvan gen, doch daarvoor zal men niet terugdeinzen, nlu het 't vorig jaar niet mogelijk bleek een vrijwillige rayonverdeeling, waarvoor het Kaascontrólestation Noordholland en de Bond van op Coöperatieve grondslag werkende zuivelfabrieken veel werk radden verricht, tot stand te brengen. DE WERKZAAMHEDEN IN DEN TUINBOUW ZIJN LAAT. Men schrijft ons uit Koedijk: Door het ongunstige weer is met de werkzaamheden in het tuinbc- drijf nog nauwelijks een begin ge maakt, want behalve van enkele landbouwproducten is er door het natte en koude weer nog vrijwel geen pootgoed aan de aarde toever trouwd. Het poten van de vroege aardap pelen moet niet alleen nog aanvan gen, maar ook is het daarvoor be- noodigde land nog maar voor een klein deel in orde gebracht, daar ploegen noch werken met de spit- machine onder deze omstandigheden mogelijk is. Bij verbetering van het weer zullen het gebrek aan de be- noodigde paarden, alsmede de moei lijkheden met brandstof een handi cap zijn om vlug klaar te komen, wat toch zeker wel noodig zal zijn om een behoorlijken oogst te ver krijgen. BRAND TE SCHERMERHORN. Te Schermerhorn is gisteravond ruim 9 uur de garage achter het woonhuis van den heer D. Modder geheel afgebrand. De zich in de ga rage bevindende auto van den vrachtrijder Kramer werd een prooi der vlammen, benevens twee platte wagens met rubberbanden, geladen met groenten voor de veiling te Pur- merend. Tevens gingen verschillen de voorwerpen van den heer Mod der verloren. De brandweer was spoedig ter plaatse en werd bijgestaan door Duitsche militairen. Gelukkig was de wind Zuid, zoodat de huizen in de Dorpsstraat gespaard bleven. Vermoedelijk is de brand ont staan door vuur uit een gasgenera tor. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. OMZET NOORDERMARKTBOND. De omzet van den „Noorder- marktbond" te Noordscharwoude bedroeg over de maand Maart 452.699.26 tegen 396.634.99 van dezelfde in 1940. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Wij wijzen er ook in deze rubriek op, dat de Openbare Leeszaal en Bibliotheek op Goeden Vrijdag en des Zaterdags vóór Paschen geslo ten zal zijn. DE VOLGENDE WEEK WEER COKES. In aansluiting op ons bericht van deze week deelt de directeur der lichtbedrijven ons mede, dat het in zijn bedoeling ligt om a.s. Dinsdag of Woensdag in beperkte mate weer cokes beschikbaar te stellen. PROPAGANDA-AVOND NAZORG Men verzoekt ons te willen mede- deelen, dat de propaganda-avond van de Nazorg, die 27 Februari niet kon doorgaan, zal worden gehouden op 10 April z s. Men zie verder de ad-j vertentie in dit blad. VOLKSZANG. Onder verwijzing naar de in dit blad voorkomende advertentie deelt het bestuur van de afd. Alkmaar van de Ned. Ver. v. d. Volkszang mee. dat a.s. Maandag de gelegenheid be staat tot het gemeenschappelijk zin gen van het Nederlandsche lied. Er is een uitgezocht programma samen gesteld, hetwelk aan de leden is ver zonden, terwijl de bezoekers-niet- leden aan 't begin van den avond de gedrukte liederen ontvangen. De heer Jonker, de leider, waarborgt een fijnen avond. Er mag dan ook verwacht worden dat de belangstelling, evenals den vorigen keer, groot zal zijn. WIJZIGING GEMEENTEBEGROOTING 1940. In bijlage 26 bieden B. en W. den raad ter vaststelling aan een cntwerp-besluit tot wijziging van de gemeentebegrooting voor den dienst 1940. Hieruit blijkt o.m. dat de evacuatie 70550 heeft gekost, waarvoor de gemeente van het Rijk een voorschot heeft ontvangen van 68000. NAMEN VAN BRUGGEN. B. en W. stellen in bijlage 22 den raad voor den Steenenbrug over den Molentocht tusschen de N. G. Pier- sonstraat en het Dr. Schaepman- plein den naam van Piersonbrug te geven. KINDERTOESLAGREGELING VOOR BURGEMEESTER, SECRETARIS EN ONTVANGER. In bijlage 23 stellen B. en W. den raad voor aan Ged. Staten te berich ten, dat de door Ged. Staten voorge nomen kindertoelagerekening voor den burgemeester, den secretaris den ontvanger de instemming van den raad heeft. VERGADERING VAN PAARDENHANDELAREN. De Algemeene Bond van Paarden- hand'elaren hield Dinsdag een ver gadering voor de leden van deze provinciën, om te geraken tot op richting van een afdeeling van den Bond. Ter vergadering werd mede gedeeld, dat die nog steeds groeiende is en thans 800 leden telt. Met groote voldoening werd gewag gemaakt van de medewerking van de autoriteiten, zoodat de verwachting mocht worden uitgesproken, dat de Bond bij de komende ordening zal worden ingeschakeld. Met betrekking tot de te houden paardenmarkten konden nog geen definitieve toezeggingen worden gedaan, doch wel, dat deze kwestie de volle aandacht van de regeering heeft. Na ampele besprekingen werd be sloten een afdeeling van deze pro vincie op te richten en werden de navolgende personen in het bestuur gekozen. P. Bakker te Purmerend, voorzitter; C. Blokmaker te Amster dam, secretaris; P. van Reeuwijk te Hoofddorp. Besloten werd binnen kort een vergadering te beleggen in Alkmaar voor uitbreiding van dit bestuur en andere huishoudelijke aangelegenheden. De afdeeling Noordholland telt bij de oprichting 130 leden. WIJZIGING GEMEENTE BEGROOTING, DIENST 1941. In bijlage 27 bieden B. en W. den raad een besluit aan tot wijziging van de begrooting 1941, waaruit o.m. blijkt, dat het nadeelig slot 446790 bedraagt, dat, in afwach ting van de van rijkswege te tref fen maatregelen, ongedekt moet worden gelaten. NIEUWE ZAAK GEOPEND. In het perceel Langestraat 59, het welk het vorige jaar zóó grondig is verbouwd dat het niet meer is te her kennen; is gister een nieuwe zaak geopend door de firma C. H Hof stede, een zaak zooals zij die in meerdere plaatsen des lands heeft. In de groote winkelruimte, waar tal van bloemstukken getuigen van be langstelling voor deze nieuwe onder neming, vindt men een en ander ge- exposeerd uit de veelheid van arti kelen, we]ke hier te koop of te huur worden aangeboden (dit laatste geldt b.v. voor hoogtezon-installaties enz.) Het zijn in hoofdzaak medische in strumenten, die we hier aantreffen, vandaar dan ook de reeds gebleken belangstelling van de zijde van dok toren, en dan brillen, buikbanden, gezondheidscorsetten, elastische kousen, verbandmiddelen enz. Aan de zaak is teveps verbonden een :ijperij voor messen, scharen e.d. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Kora Terry (variété-film); hoofdrollen Marika Rökk, Joseph Sieber, Will Quadvlieg en Will Dohm. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De mannen de baas (amus. film); hoofdrollen Heli Finkenzeller, Erika von Thellmann en Theodor Danegger. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Morgen (Zaterdag) avond en Don derdagavond geen voorstelling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer In't witte paard (operette-film); hoofdrollen Hermann Thimig, Christl Mardayn en Theo Lingen. Toegang voor eiken leefijd. Zondagmiddag om 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7 15 uur, hoofdnum mer De kassier vergist zich (klucht): hoofdrol Heinz Riihmann. Toegang voor eiken eefti'd. Zondagmiddag om 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee Zaterdag 5 April. 6.45 uur, Harmonie, 5e lustrumvie ring handelsschoolver. Pacivolo. Dansen in De Rustende Jager te Bergen. Zondag 6 April. 3 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Tropenadel door De Maskers. Dansen in De Rustende Jager te Bergen. UITVOERING CHR. G. V. „ADVENDO". Voor een stampvolle Harmoniezaal heeft de Alkm. Chr. Gymn. Ver. „Advendo" gisteravond haar jaar- Ujksche uitvoering gegeven, welke uitvoering in haar geheel een groot succes is geweest. Precies op tijd opende de voor zitter, de heer K. ter Burg, den avond op ,de gebruikelijke wijze, verzocht de aanwezigen te zingen Ps. 89 1 en ging daarna voor in gebed. Verder wees spr. in zijn openings woord op het groote nut der lichame lijke opvoeding en richtte hij tot de ouders een krachtig propaganda- woord, een woord dat zeker velen zal doen besluiten hun kinderen bij Advendo te laten turnen. Het programma werd daarna onder leiding van den directeur, den heer F. G. Nol op zeer vlotte wijze afgewerkt. Het kleuterwerk (halter oefeningen van de jongenkslasse I en evenwichtsoefeningen van de eerste meisjesklasse) Was alleraardigst om te zien en de toeschouwers hadden er veel plezier in. De 2e meisjesklasse gaf goed werk aan de ringen en telde diverse pittige turnsters. Ook de vrije- en brugoefeningen van de 1 B meisjesklasse en van een gemengde groep werden met veel animo uitgevoerd en verwierven een hartelijk applaus. Toen volgde een leuk geestig boerendansje van de jongste meisjes in aardige costuump- jes. In een nummer vrije oefeningen deden de Advendo-dames zich van haar beste zijde kennen. Keurig en correot werden de oefeningen uitge voerd. Een ringnummer van de heeren zeer goed werk en de oudere leden bleken het turnen nog niet verleerd sloot het programma voor de pauze af. In het tweede gedeelte van den avond leverde de heeren goede pres taties aan het hoogrek, zag men met genoegen de stok- en knotsoefenin gen van jongens en meisjes en deden de dames goed werk aan de brug. Een gecombineerde vrije oefening van dames en heeren voldeed heel goed. Het tooneel had zeker nog wat grooter/kunnen zijn. Zeer in den smaak getuige het luide applaus, viel het rhytmische werk der meisjesklasse II in ge,- kleurde jurken, uitgevoerd met lichteffecten. In zijn slotwoord kon de voorzitter met groote voldoening over het ver loop en het succes van dezen Advendo-avond spreken. Er is veel propaganda van uitgegaan. CURSUSSEN IN E. H. B. O. In bijlage 24 stellen B. en W. den raad voor om voor het onderwijend personeel van openbare en bijzon dere onderwijsinrichtingen een cursus in E. H. B. O. in het leven te roepen, zulks om bij onverhoopte luchtaanvallen hulp te kunnen ver- leenen. Deze cursus, te geven door een arts duurt 26 weken met 2 lesuren per week. Ongeveer 83 personen gaven zich voor de cursus op. De kosten worden op 450 ge raamd. COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM. In de vacature-M. J. Lutterot, ont staan door zijn periodiek aftreden als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, bieden B. en W. den Raad de volgende voordracht aan: 1. de heer M. J. Lutterot, hoofd der Vondelschool; 2. de heer K. Bos, hoofd der school oor Centraal fo «n 8* leerjaar. DE PRECARIORECHTEN. In bijlage 25 wijzen B. en W. den raad èr op,'dat „de Verordening op de heffingen invordering van rech- en voor' het gebruik van openbare gemeentegrond of water", geen be paling bevat, krachtens welke, op gronden van billijkheid in bijzon dere gevallen ontheffing of vrij stelling van deze belasting kan worden verleend. Nu door de bijzondere tijdsom standigheden van sommige objec ten waarvoor precariorechten ver schuldigd zijn geen gebruik kan worden gemaakt, stellen B. en W. voor zoo'n bepaling in de verorde ning op te nemen. Aangezien de Hooge Raad de bepaling in de verordening, dat woonwagenbewoners een kwitantie moeten toonen, waaruit blijkt dat zij de belasting hebben voldaan ongeldig heeft verklaard, stellen B. en W. voijr deze bepaling te schrappen. Om te voorkomen dat schuttingien en materialen langer dan noodig is aan den openbaren weg blijven staan, stellen B. en W. den raad voor het hiervoor geldende jaar- of weektarief, door een weektarief te vervangen. De betrokkenen heb ben er dan belang bij deze hinder nissen zoo spoedig mogelijk op te ruimen. UITWISSELING VAN KINDEREN VAN HET PLATTELAND MET DE STAD. Teneinde te bevorderen, dat de stedelijke bevolking en de platte,- lands bevolking meer tot elkaar ge bracht worden, is in het bestuur van „Alcmaria" V.V.V. de vraag, hoe daartoe te kon.en, besproken. Als voorbeeld van een dergelijke poging is toen aangehaald de wijze waarop in Groningen groepen kin deren van de stad op 't platteland en omgekeerd de kinderen van het platteland in 1940 in de stad gelegen heid hadden om eikaars levenswijze te leeren kennen en waardeeren. Be sloten werd toen ook hier daartoe pogingen in het werk te stellen. Het bestuur heeft zich toen onder auspi ciën van den" burgemeester van Alk maar gewend tot de Afd. Alkmaar vafi de Huisvrouwenvereeniging en tot de Afd. Noordholland van den Bond van Boerinnen en Plattelands vrouwen, om te vernemen in hoe verre men voor het idee voelde en of deze er toe wilden medewerken om tot een soortgelijke uitwisseling te komen. Van beide zijden is zeer veel enthousiasme en medewerking on dervonden. Na ampel onderzoek is men thans zoover, dat er practisch resutaat is te bereiken. Het is de bedoeling, dat platte^mdskinderen tusschen 12 en 16 jaar ongeveer begin Augustus voor 10 dagen naar de stad komen, de fiets meebrengen om de stad en omstreken te leeren kennen, terwijl wederkeerig de uitzendende platte lands-gezinnen ook weer stadskinde ren van gelijken leeftijd, gedurende een 10-tal dagen einde Augustus zul len ontvangen, zonder dat daarvoor eenige vergoeding gegeven wordt. Er heeft zich te Alkmaar een damescomité gevormd, welk comité voor de ontvangst te Alkmaar en de uitzending uit Alkmaar zal zorgdra gen. Reeds een 15-tal kinderen van het platteland zijn aangewezen voor uitzending naar de stad. Overeengekomen is, dat dit jaar een proef zal worden genomen met een aantal van pl.m. 25 over en weer. Om dit idee ingang te doen vin den, óók voor de stadskinderen, wor den jongens en meisjes tusschen 12 en 16 jaar opgeroepen, die gaarne naar het platteland voor pl.m. 10 dagen willen uitgaan, waarbij de be paling geldt, dat de ouders daarmede instemmen en wederkeerig een jon gen of meisje van ongeveer denzelf den leeftijd van het platteland voor pl.m. 10 dagen willen ontvangen, huisvesten en voeden. Zij, die daarvoor voelen, worden verzocht zich voor of op 30 April a.s. op te geven bij mevrouw v. Sons- beekBaning, Nassaulaan 23 te Alk maar of mevr. VeendorpVeendorp, Costerstraat 3 te Alkmaar. In het vertrouwen, dat zich vele jongelui daartoe willen aanmelden verwacht het comité, dat uit deze eerste poging een blijvende band tusschen stad en platteland zal wor den verkregen. BROEK OP LANGENDIJK. Winterhulp-comité. - Dinsdag avond is ten gemeentehuize alhier een openbare vergadering gehouden van het plaatselijk Winterhulp-comi té onder voorzitterschap van den plaatselijken directeur, burgemeester H. Schelhaas. Als spreker trad op de heer J. Haveman, chef van de Afd. Propaganda in de provincie Noord holland. De bedoeling van deze bijeen komst, zei spr., is om de bezwaren, die van verschillende zijden tegen Winterhulp-Nederland naar voren zijn gebracht te bespreken. De kern dezer bezwaren bestaat hierin, dat Winterhulp zou zijn opgelegd van honger hand in dezen tijd van bezet ting. De heer Haveman wees er echter op, dat er langen tijd geleden ir. onze geschiedenis nog eens zulk eer bezettingstijd is voorgekomen, n.L de Fransche tijd. Ook in dien tijd werden groote veranderingen en, .;.aals gebleken is, groote verbete ringen aangebracht, waarvan nu in deze dagen nog wordt geprofiteerd Als Winterhulp dus deugdelijk is bestaat er geen bezwaar om er aan mede te werken. De vraag rijst nu of Winterhulp goed en in onze samenleving te gebruiken is of dat het tegengestelde het geval is. De deugdelijkheid van Winterhulp ligt opgesloten in het doel, dat zij na streeft, d.i. de meer dan 8000 ver- eenigingen, die hier te lande bestaan te doen samenwerken in het alge meen landsbelang. Niet iedere ver- eeniging moet werkzaam zijn alleen voor de eigen plaats, maar alle ver- eenigingen in Nederland, die op maatschappelijk gebied werken, be- hooren de helpende hand te bieden als één of meerdere plaatsen in ons land door den oorlog worden getroffen. Dit kan alleen op deugdelijke wijze geschieden door de stichting Winter hulp-Nederland en daarom dienen alle Nederlanders dit doel te steu nen, niet alleen door giften maar ook door hun daadwerkelijke mede werking te verleenen. Voorts deelde de heer Haveman uitdrukkelijk mede, dat de diaco nieën en het burgerlijk armbestuur in de uitoefening van hun taak ab soluut vrijgelaten worden. Na het betoog van den heer Have man werd een geanimeerde bespre king gehouden. HEILOO. Het afscheid van den heer Heijt. - Men maakt ons van bevoegde zijde een bemerking op het verslag van het afscheid van den heer Heijt, hoofd der U.L.O -school, welk ver slag Woensdag is opgenomen. Daarin is weggevallen, dat de heer Dun, inspecteur van het l.o., den schei denden hoofdonderwijzer hartelijk heeft toegesproken en hem diep ge voelden dank heeft gebracht voor het vele wat hij voor de vorming van de jeugd heeft verricht. „Tanah Sabrang". - Woensdag avond had op den derden en laatsten ontwikkelingsavond de vertóoning plaats van „Tanah Sabrang", de eerste Javaansche geluidsfilm. De zaal van De Rustende Jager was ge heel bezet; o.m. waren aanwezig vele leerlingen der o.l. schoo en .u.l.o. school, 's Middags was deze film ge draaid voor de jeugd. 's Avonds heeft de heer C. ten Bruggencate, de leider van de ont wikkelingsavonden, gezegd, dat deze avonden worden verzorgd door „Oost en West". Spreker vroeg nu reeds belangstelling voor den bijzon der interessanten avond van 26 April te Alkmaar. Hierna hield de heer Manus Fran ken een causerie over Java en de film, zooals hij 13 Maart bij de ver tooning van de film te Alkmaar heeft gedaan. Voor de vertoonde film had men algemeen bewondering. Aan het einde der vergadering heeft de heer ten Bruggencate de spreker en het Heiloosche publiek dank gebracht. LANGENDIJK. Winkeliersvcreeniging. - In de Woensdagavond gehouden vergade ring van de Langendijker Winke liers-, Nering- en Vakvereeniging werd medegedeeld, dat de leden een bedrag van f 121.50 bijeen heb ben gebracht voor de door de oor log getroffen middenstanders De kruidenierswinkels zullen in het vervolg 's avonds om 7 uur ge sloten zijn; 's Zaterdags om acht uur. Als nieuwe leden werden toe gelaten de heeren J. Komen te Zuidscharwoude en Jb. Pool te Oudkarspel. Naar aanleiding van de rekening van de incasso-commissie werd door verscheidene heeren het woord ge voerd, waarbij de wenschelijkheid werd uitgesproken, dat deze com missie haar werkterrein zal uit breiden. Besloten werd, een en an der in de a.s. bestuursvergadering nog eens onder oogen te zien. GROET. Vergadering V.V.V. y In het café van den heer G. Marees vond Woensdagavond de voorjaarsverga dering van de V.V.V. Groet, Cam perduin en Omgeving plaats onder voorzitterschap van den heer Duin Wzn. De belangstelling was geringer dan gewoonlijk. De voorzitter gaf een overzicht van de werkzaamhe den van het bestuur en de vereeni- ging in het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat het jaar 1940 ten gevolge van de bijzondere omstandigheden zeer slecht voor de pensionhouders en de verhuurders was geweest. Voor het seizoen 1941 waagde spr. zich niet gaarne aan voorspellingen. De verhuur van woningen zal trouwens in verband met aanwezigheid van vele Heldersche ingezetenen niet in belangrijke mate mogelijk blijken. Spr. deelde nog mede, dat het strand weer vrij zal zijn voor dagverblijf, zoodat het wellicht mogelijk zal zijn, dat nog velen in het rustige Schoor! hun vacantie zullen doorbrengen. Door de goede zorgen van het hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier is de weg naar het z.g. vrije strand weer in gereedheid gebracht. Van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar was bericht ingekomen, dat de subsidie tot de helft werd teruggebracht in verband met de kasmiddelen van de Kamer. De pension- en verhuurlijst van 1940 zal ook voor 1941 worden uit gegeven, aangevuld met een wijzi gingsblad. Het jaarverslag van den secretaris was in mineur gesteld, daar het sei zoen 1940 geenszins aan de verwach tingen had voldaan. Het ledental was eenigszins achteruitgeloopen. Verder gewaagde het verslag van de groote veranderingen, welke zich in het bestuur hebben voltrokken. Uit het verslag van den penning» meester bleek, -,at het jaar 1940 een batig saldo van 9 had opgeieverd, terwijl het totaal der uitgaven 1057.92 had beloopen. De verloting heeft 174 in kas peb'acht. Ten aanzien van het instellen van de onderscheidene commissies zal het bestuur handelen naar bevind van zaken, evenzoo ten aanzien van het maken van reclame voor het bezoek aan Groet enz. in 1941. EGMOND AAN ZEE. Rioieering der Voorstraat. - Reeds meermalen is ook in den gemeente raad de aandacht gevestigd op den overlast, dien de bewoners van de Voorstraat bij het Pompplein onder vonden tengevolge van onvoldoen den afvoer van het hemelwater. Het hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, waarbij de Voor straat in onderhoud is, heeft thans een plan ontworpen ter verbetering der rioieering, waardoor een afdoen de verwerking van het overtollige water is verzekerd. Men vertrouwt dit plan, dat van rijkswege moet worden goedgekeurd, binnenkort te kunnen verwezenlijken. KOEDIJK. Bezichtiging nieuwe zaak. - Dat naast het gezicht ook de smaak een ruime plaats inneemt bij beoordee ling van bakkerijproducten, heeft de heer A. Couvert begrepen. Hij toch stelt niet alleen zijn nieuwe bakkerij ter bezichtiging, maar laat de bezoekers ook gratis het product proeven, zooals uit de in dit blad voorkomende advertentie blijkt. BERGEN. Volksonderwijs. - De afdeeling Bergen van Volksonderwijs belegde Woensdagavond in de Oude Prins een ledenvergadering, onder voor zitterschap van den heer B. T. van der Meulen. Deze deelde mede, dat, als gevolg van de moeilijkheden voor het verkrijgen van de ver- eischte toestemming tot het houden van vergaderingen, het bestuur in gevallen, waarin dit noodzakelijk werd geacht, eigenmachtig beslissin gen heeft genomen. De vergadering keurde deze han delwijze eenstemmig goed. Van de mededeelingen, welke door den voorzitter werden gedaan, stip pen wij aan, dat de teleurstelling, welke Volksonderwijs het vorig jaar ondervond door het niet toegewezen krijgen van een noodzakelijke tijde lijke toelage van dé gemeente, het bestuur geenszins heeft ontmoedigd. Andermaal is een actie ingesteld ten behoeve van de kleuterschool en dit maal mag verwacht worden, dat succes niet zal uitblijven. Voorts deelde spr. mede, dat ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Volksonderwijs op 24 en 25 Mei a.s. te Leeuwarden een groote feest en propagandavergadering zal wor den gehouden. Een voorstel van den heer ten Bruggecate om uit de kas der af deeling een bedrag van ten hoogste f 5 beschikbaar te stellen voor een cadeau aan het hoofdbestuur ten be hoeve van het Fonds tot Steun, werd verworpen. Door den sécretairs, den heer C. ten Bruggecate, werd het jaar verslag over het 6e vereenigingsjaar uitgebracht. Daarin werd gezegd, dat 1940 geen goed jaar voor de afdeeling is geweest. Vooral de kleuterschool, welke pl.m. 40 leer lingen telt, heeft aan vele omzwer vingen bloot gestaan en heeft van de kas groote offers gevraagd. Een actie, ingesteld voor ontruiming der scholen en een billijke verdeeling der beschikbare lokaliteiten, bleef zonder succes. De in April gehouden tancy-fair en verloting vermochten de kas op peil te houden. Het leden tal liep in het einde des.jaars terug van 160 tot 153. De heer Hogervorst bracht hierna het financieel jaarverslag uit. De kleuterschool bracht aan ontvangsten 1796,57, gaf uit f 1635,67 en boekte alzoo een voor- deelig saldo ad 160,90; voor de af deeling volksonderwijs waren de ontvangsten 423,78, uitgaven 154,40, voordeelig saldo 269,38. Het totaal saldo bedraagt dus f 430,28. De begrooting voor 1941 is ge raamd op een tekort van 442,58, welke kosten hij uit het saldo hoopt te kunnen bestrijden. Op verzoek van den heer Kap- tein zal het bestuur op de eerst komende algemeene vergadering een voorstei indienen tot verhooging van de afdrachtkosten der contributie inningen aan het hoofdbestuur. De heer Hogervorst bracht verslag uit van de öp 2 November 1940 te Utrecht gehouden algemeene vergadering, waar 184 afdeelingen vertegenwoordigd waren en die voor nem getuigenis had afgelegd van =roote saamhoorigheid. Bij de bestuursverkiezing werden rnej. Roos en de heer Mooij her kozen.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2