DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De gebeurtenissen in Joegoslavië. STAND Berlijn blijft vertrouwen stellen in de Kroaten. iri De Britten trekken in Noord-Afrika terug. Havenwerken van Bristol gebombardeerd. Een strategische fout van Generaal Wavell. Britsche luchtaanval op Tripolis. De toestand op den Balkan. VERDIJ 1ST ERIN GS- TIJDEN van 20.19 tot 7.04 van 20.21 tot 7.02. op 12,40 onder 3,30, op 13.43 onder 4,11, 11 April Volle Maan. De beslaglegging op Italiaansche schepen in de V.S. Matsoeoka weer in Berlijn. De pre- isjimi is De afge- en komt kste op- .938 werd het kabi- als zoo kabinet staatsman abinet ge- van de lat hij de nger zou :lk geval uden. On- van de herhaald, van zijn zaken te Beiroet, Volgens de yrië zijn te incidenten, srd wordt, nieuwe on- oodvoorzie- Libanon. :n vorm- tieve op- imen met werden it wordt patrouilles ZOEK ROME. De offi- chrijft, dat ogingen tij- len Japan- itenlandsche en diepen ichap tus- en Japan bevestigd, sschen Ro- xnt slechts ontwikke- verdedi- n is opge- vijand in id. gemeen- iben hun de moge- en Japan en te ver en hebben ander hage len een zou 'an den an- emogendhe- verplich- bolwerk, pogingen _eeft Italic ini). De Ja- itenlandsche ravond met er aangeko- nam de e den gast Matsoeoka ie commis- reis door zeilen. 5CHE .N.B.) Het ongeveer wapen ings- taan, is gis- senaat aan- bevat een de Ameri- producten mag koo- Ver. Staten voldoende denzelfden eze clausule betrekking esch in Ar- TAKÏNGEN. D.N.B.) De Huis, Early, n van de velt voor- waarne- tegenover wapen ings- taten. Early in antwoord lt een op- gsvraagstul: rr vertrok- 6 koopvaar- gistermid- okken. Het i Gibraltar he duikboo- rilers. Griekschen oning heeft an buiten den chef sir John ie ontvan- m 2 April.) v. Evert dertje Fen der Beeld- arina Lijs- iterdam. Anthonij erleden te ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN DAG, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10 franco door het geheele Rijk 2.63, Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE AD VERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel veer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, pctgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. 143e Jaargang No. 81. Directeurs C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Twee bladen. Zaterdag 5 April 1941 De paniekstemming neemt toe. Boedapest, 4 April (D.N.B.) Naar hier uit Belgrado bekend wordt, is de paniekstemming in de Joegosla vische hoofdstad opnieuw toegeno men door het massaal opvragen van banksaldi en omvangrijke vor deringen. De neiging bestaat alles naar het zuiden van Joegoslavië over te brengen. Alle pogingen van de regeering om de stemming te kalmeeren, hebben geen resultaat gehad. De opvattingen in Berlijn. Berlijn, 4 April (A.N.P.) Om trent den toestand in Zuidslavië is vandaag in de Wilhelmstrasse de opvatting uitgesproken, dat geener lei wijziging is ingetreden in de tot dusver vastgestelde omstandighe den. Overigens gedroeg men zich vandaag in officieele evenals offo- cieuze kringen te Berlijn buitenge woon gereserveerd bij de beoordee ling van de Zuidslavische gebeurte nissen. Op desbetreffende vragen wees men er van Duitsche zijde slechts op, dat, met uitzondering van het technisch noodzakelijk per soneel, alle leden van de Duitsche legatie uit Belgrado zijn vertrok ken. Voorts beantwoordde men een vraag betreffende den termijn voor den terugkeer van den Duitschen gezant, von Heeren, naar Belgrado aldus, dat van een dergelijken ter mijn in Berlijn niets bekend is. Met vrij groote stelligheid kon men ook zeggen, aldus werd hier van Duitsche zijde toegevoegd, dat de Zuidslavische gezant, Amdritsj, niet in contact is getreden met den rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop. Ook het be richt omtrent het toetreden van Matsjek tot de regeering te Bel grado heeft geen wijziging ge bracht in de meening van de poli tieke kringen der rijkshofdstad. De achtergronden van het toetre den van Matsjek tot de regeering, zoo verklaarde men hier vandaag, zijn in Berlijn in bijzonderheden niet bekend, evenmin als de voor waarden en de prijs voor zijn toe treding. In dit verband kan men van Duitsche zijde slechts opnieuw uitdrukking geven aan de bekende opvatting van Duitschland, dat de binnenlandsche politieke problemen van den Zuidslavischen staat voor Duitschland geen voorwerp van aanmerkingen kunnen vormen. Men kan in Berlijn slechts opnieuw vaststellen, dat het Kroatische volk nog steeds zijn sympathie voor de spil niet verheelt. Aan de antipa thie der Kroaten tegen de excessen op de straat in Belgrado en tegen de kuiperijen der kliek in Belgra do schijnt niets veranderd te zijn. Besprekingen van Matsjek. Agram, 4 April (D.N.B.) Na de eedsaflegging heeft dr. Matsjek een vrij uitvoerige bespreking gehou den met den premier, Simowitsj. Vervolgens begaf hij zich naar den minister van buitenlandsche zaken, dr. Nintsjitsj, met wien hij even eens een uitvoerig onderhoud had. In den loop van den dag heeft Matsjek tevens de ministers Groll en Trifoenowitsj ontmoet. Voorts heeft hij nog besprekingen gevoerd met de Kroatische ministers en met den Banoes van Kroatië, dr. Sjoebasjitsj. Den eed afgelegd. Belgrado, 4 April (Stefani). Mats jek is vanochtend bij zijn aan komst in Belgrado door verschei dene ministers ontvangen. Hij heeft den eed afgelegd. Er is een ministerraad gehouden, waarvan men voor den vrede gunstige re sultaten verwacht. Zo'oals gemeld zijn Belgrado en Lloebliana tot open steden ver klaard. De troepen en pantserwa gens, die in de straten en Belgrado gestationneerd waren, hebben zich teruggetrokken op de omringende heuvels. Den geheelen nacht is de mobilisatie voortgezet. Het spoor wegverkeer is onderbroken De Zuidslavische pers acht het een gunstig teeken, dat de Italiaansche dagbladen een toespeling hebben gemaakt op de mogelijkheden van overleg tusschen Italië en Zuidsla vië in den geest van het pact van Belgrado. Vluchtelingen en hun verhalen. Boekarest, 4 April (D.N.B.) Ook vandaag zijn weer Roemeensche vluchtelingen uit het Joegoslavische banaat over de grens gekomen. De vluchtelingen deelen eenstemmig mede, dat de houding van de Ser- ven tegenover hen dreigender wordt. Daar de Roemenen weige ren deel te nemen aan de uitspat tingen der Serven tegen de Duit- schers, hebben de Serven thans ook tegen de Roemenen een vijandige houding aangenomen. Herhaaldelijk is het tot ernstige botsingen geko men. Vele vluchtelingen droegen duidelijke sporen van de ondergane mishandelingen. Dit feit heeft bij de Roemeensche openbare meening groote opwinding verooraakt en wordt druk besproken. Temesvar, 4 April (D.N.B.) Hier aangekomen vluchtelingen uit het Zuidslavische banaat melden, dat in Janotsjowo, Karageorgewo en an dere plaatsen wapens in alle huizen zijn uitgereikt. Dit feit heeft onder de Duitsche kolonisten groote on gerustheid gewekt. De vluchtbewe ging onder de volksduitschers wordt steeds algemeener, ofschoon zij door de Serven steeds sterker wordt onderdrukt. Zuiver Duitsche plaatsen zijn door- afdeelingen mi litie omsingeld. Bij Tsjerne liggen verscheidene duizenden Tsjetniks met machinegeweren en springstof materiaal, welker houding steeds dreigender wordt. Een uit de stad Neusatz aangekomen Hongaarsche reiziger verhaalt, dat hij er oogge tuige van is geweest, hoe drie Duitschers op straat ruggelings door 'n Serviër werden overvallen waar bij twee met messteken werden ge wond. Den derden was de hals door gesneden. De Servische geestelijke van Mokrin heeft Zondag in zijn preek de Serven opgeroepen in ge val van oorlog allereerst alle Duit schers af te slachten. De vluchte lingen melden verder, dat de Ser vische bevolking intusschen tot den leeftijd van 60 jaar is gemobili seerd. Joegoslayen verlaten Roemehië. Boekarest, 4 April (D.N.B.) De Joegoslavische kolonie in Roemenië heeft van haar gezantschap op dracht gekregen, terstond naar Joe - goslavië terug te keeren. Italiaansch consul-generaal uit Agram vertrokken. Agram, 4 April (D.N.B.) De Ita liaansche consul-generaal is van daag met zijn geheele personeel uit Agram naar Italië vertrokken. De Duitsche consuls te Serajewo en Split zijn met hun personeel naar Duitschland vertrokken. De toestand wordt steeds ernstiger. Praag, 4 April (D.N.B.) De Ceske Slovo schrijft naar aanleiding van cie gebeurtenissen in Joegoslavië ö.a.: De noodlottige weg, dien- Bel grado een week geleden heeft be treden, toont thans reeds een ver derfelijk resultaat. De toestand in Belgrado wordt van dag tot dag slechter. De Servische generaals zijn van een grootheidswaan ver vuld. Zij droomen reeds van groo te overwinningen en nieuwe gren zen. De Poolsche generaals spraken indertijd op dezelfde wijze. Het Duitsche legerbericht. Berlijn, 4 April. (D.N.B.) Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Duikbooten hebben in het noor delijke deel van den Atlantischen Oceaan 88.616 b.r.t. vijandelijke koopvaardijscheepsruimte tot zinken gebracht. Daarvan werden alleen van een voor Engeland bestemd krachtig beschermd convooi tien schepen met 58.000 b.r.t. beschoten en tot zinken gebracht. Bovendien werd een schip van ongeveer 12.000 b.r.t. zwaar beschadigd. Zooals reeds in een extrabericht is gemeld, is de achtervolging der in Noord-Afrika bij Marsa el Brega door Duitsche en Italiaansche formaties bestookte Engelschen op den 2en April voortgezet. Agedabia is inge nomen en Zuetina bereikt. De vijand bevindt zich op haastigen aftocht naar het Noorden. Het aantal gevan genen alsmede de buit aan gepant serde en ongepantserde voertuigen zijn aanzienlijk. De eigen verliezen zijn buitengewoon gering. Op 3 April hebben de DuitschItaliaansche troepen bij het verdere oprukken Ghemines bereikt. Tijdens zijn terug trekkende bewegingen heeft de vijand, volgens zijn eigen bericht, ook Benghazi ontruimd. Aanvallen van het luchtwapen op scheepsdoelen in het zeegebied om Engeland en in het gebied van de Middellandsche Zee hadden ook gis teren goed succes. Voor de Schotsche Oostkust brachten gevechtsvliegtui gen twee koopvaardijschepen met tezamen 10.000 b.r.t. tot zinken en beschadigden twee andere groote schepen op ernstige wijze. Ten westen van Kreta werd een door kruisers en torpedojagers krachtig beschermd convooi aangevallen. Een groot trans portschip geraakte na twee bomvol- treffers in brand. Het moet als waar schijnlijk verloren beschouwd wor den. Binnen het bestek der gewapende verkenning werden vliegvelden van het Britsche eiland doeltreffend met bommen bestookt. Sterke formaties gevechtsvliegtuigen bombardeerden in den nacht van 3 op 4 April op nieuw de havenwerken van Bristol. Een reeks groote branden kon wor den waargenomen. Andere doeltref fende aanvallen waren gericht op be langrijke militaire installaties aan de zuid- en oostkust van het eiland. Stelselmatig werd voortgegaan met het leggen van. mijnen voor Engel- sche havens. De vijand vloog ook gisteren noch overdag noch des nachts naar het gebied van het Duitsche rijk. Engelsche aanvalspoging op Brest. Berlijn, 4 April. (D.N.B.) In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben zwakke strijdkrachten van de R.A.F. eer aanval op de Kanaal haven Brest ondernomen. De sterke Duitsche luchtafweer dwong de En gelsche machines tot een spoedigen terugkeer. Daarbij wierp de vijand eenige niet gerichte brisantbommen uit, die grootendeels op een open terrein terechtkwamen. Er ontstond geen militaire schade en ook de schade aan woonhuizen was onbe- teekenend Een Engelsche bommen werper is neergeschoten. De aanval op Bristol. Stockholm, 4 April. (D.N.B.) United Press meldt uit Bristol, dat een armada van verscheidene honder den Duitsche vliegtuigen, bij een poging om deze belangrijke haven aan eenzelfde verwoesting te onder werpen als Plymouth, duizenden bommen vannacht en Vrijdagochtend heeft laten vallen. Slechts één van de groote vloot vijandelijke machi nes, die massa's brand- en brisant bommen in een aanval van vier uren ■uitwierpen, is neergeschoten. Nieuwe luchtaanvallen op Bristol. Berlijn, 5 April (D.N.B.) Duitsche formaties gevechtsvliegers hebben in den loop van dezen nacht, naar het D.N.B. verneemt, de havenin stallaties van Bristol in een actie van verscheidene uren, doeltreffend met bommen aangevallen. Door groote branden ontstonden jp de ha veninstallaties zware verwoestingen. Bovendien bestookte een deel der formaties een havenstad aan de O.- kust doeltreffend met bommen. Beschadiging van de Britsche vloot. Stockholm, 4 April (D.N.B.) Het Britsche vliegtuigmoederschip Argus en een Britsche torpedojager zijn zwaar beschadigd de haven van Gi braltar binnengeloopen, naar Goete- börgs Morgenposten uit La Linea v erneemt. Italiaansch legerbericht. Ergens in Italië, 4 April. (Stefani). In zijn weermachhtsbericht no. 301 maakt, het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Grieksche front: Activiteit van de artillerie. Een onzer formaties jacht vliegtuigen viel op marsch zijnde troepen aan langs den weg van Ko- ritza naar Pogradec. Den vijand wer den gevoelige verliezen toegebracht en verscheidene gemechaniseerde strijdmiddelen werden in brand ge schoten. Een onzer verkenningsvlieg tuigen haalde een vijandelijk jacht vliegtuig neer ten Westen van Sardinië. Noord-Afrika: De operatiés der ge mechaniseerde ItaliaanschDuitsche afdeelingen in Cyrenaica duren voort. Onze luchtmacht is zeer be drijvig. Een vijandelijk vliegtuig werd brandend bij Benghazi neerge haald. Britsche vliegtuigen deden een aanval op Tripolis. Er vielen circa 15 slachtoffers in de Joden wijk. Andere Engelsche vliegtuigen beschoten onze op marsch zijnde co lonnes met mitrailleurs, waarbij lichte verliezen ontstonden. Oost-Afrika: Zoowel in Erytrea als in het gebied van Harrar wordt ver der verzet geboden. DuitschItaliaansche troepen bereikten Ghemines. Berlijn, 4 April. (D.N.B.) In Noord-Afrika hebben de Duitsche en Italiaansche troepen, welke Age dabia hadden ingenomen, gisteren Chemines in zuidelijk Benghazie be reikt. Ansaldo over strategische fout van generaal Wavell. Rome, 4 April. (D.N.B.) Den stil stand in het Engelsche offensief na de verovering van Cyrenaica noemt Ansaldo in het blad Telegrafo een ernstige fout van den opperbevel hebber der Britsche strijdkrachten in Noord-Afrika, generaal Wavell. Al leen door een snellen opmarsch tot Tripolis, aldus Ansaldo, had het den Engelschen kunnen gelukken, de as- mogendheden van het Afrikaansche continent te verdrijven. Den stil stand in het Britsche offensief bij Agheila verklaart Ansaldo ten eerste door een zekere uitputting van het leger van generaal Wavell, niet in de laatste plaats door het heldhaftige verzet van de Italianen, en ten tweede door de versnippering der krachten van het empire op andere fronten van het Italiaansche rijk en Griekenland, na de besprekingen van Eden. De Engelsche aftocht in Cyrenaica. Berlijn, 4 ApriL (D.N.B.) Er kan geen sprake van zijn, dat de Engel sche leiding bij den overhaasten aftocht via Benghazi de vrijheid van besluit bezeten heeft zich „haar eigen slagveld te kiezen", betoogt men met nadruk in Berlijnsche mili taire kringen. In tegenstelling tot de bewering van het Engelsche opper bevel, dat de beteekenis van de Brit sche nederlaag wil verzwakken, werd het slagveld door de Duitsch Italiaansche leiding bepaald. Zij heeft den vijand den trijd daar op gedrongen, waar zij hem wilde uit vechten. De wet van handelen werd, zoo wordt nadrukkelijk vastgesteld, door de leiding der verbonden mo gendheden aan de Engelschen voor geschreven. Het D.N.B. verneemt over de oor logshandelingen in Cyrenaica nog de volgende bijzonderheden: De aftocht der Engelsche via Agedabia voorbij Benghazi geschiedde zoo snel, dat de vijand geen tijd vond, zich te weer te stellen. In tegenstelling tot het bijzonder geringe aantal slachtoffers onder de bondgenooten, waren de Engelsche verliezen aan gesneuvel den, gewonden, gevangenen en ma teriaal bij de felle achtervolging aanzienlijk. De mededeeling van het opperbevel van het Britsche Nijl- leger, dat de Engelsche troepen bij hun aftocht den troepen van de as- mogendheden groote verliezen aan manschappen en strijdwagens heb ben toegebracht, is pure fantasie. Operatiezone, 4 April (Stefani). Een speciale verslaggever van Ste fani seint, dat vanmorgen verken ningsvliegtuigen in de haven van Korfoe twee schepen van groote ton nage, die daar voor anker lagen, hebben verrast. Onmiddellijk start ten escadrilles Picchiatelli en deden een aanval op deze doelen. Het luchtafweergeschut trad onmiddel lijk in werking, maar de snelle vast beradenheid van den aanval lieten geen manoeuvres toe. Een schip kreeg een voltreffer en zonk. De haven liep ontzaglijke schade op. De Picchiatelli keerden allen onverlet op hun bases terug. De schade, dit de vijandelijke basis opgeloopen heeft moet bijzonder ernstig geacht worden. Engelands reactie op Benghazi. New-York, 4 April (D.N.B.) De correspondent van de New-York Sun te Londen meldt, dat het bericht over den val van Benghazi ontzag lijke ontsteltenis onder de Britsche bevolking heeft teweeg gebracht. Aangezien de Britsche troepen "des tijds geen partij hebben getrokken van de verworven voordeelen, zul len zij wellicht, zoodra koeler weer komt, gedwongen zijn op „voorbe reide stellingen" terug te trekken en misschien wel geheel Cyrenaica te ontruimen. Volgens Associated Press hebben militaire kringen te Londen, de ont ruiming van Benghazi gekwalifi ceerd als een betreurenswaardige tegenslag. Eden en Dill opnieuw naar Ankara. Stockholm, 4 April. (D.N.B.) Naar de Daily Telegraph uit ïstan- boel meldt, worden de minister van buitenlandsche zaken Eden en de chef van den generalen staf, Dill, na den afloop van hun be sprekingen op den Balkan opnieuw in Ankara verwacht. Generaal Wavell in Ankara. New-York, 4 April. (D.N.B.) Associated Press meldt volgens den Britschen nieuwsdienst, dat generaal Wavell in Ankara is aangekomen voor het voeren van generale staf-besprekingen met Turksche officieren. Tezamen met hem zijn aangekomen lt. generaal Marshall Cornwall, viceluchtmaar- schalk Elmhurst en admiraal Kelly. De Duitsch-Turksche be trekkingen zjjn normaal. Berlijn, 4 April. (A.N.P.) Van welingelichte zijde wordt ver nomen: Engelsche vliegtuigen werpen eenige hommen. Berlijn, 5 April (D.N.B.) Eenige Engelsche vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht, naar aan het D.N.B. wordt medegedeeld, in West- Duitschland enkele bommen, weini ge in getal, neergeworpen. Zij rijjjtte» geen sptiade aan. De DuitschTurksche betrek kingen zijn normaal. Met deze verklaring is vandaag in de Wil helmstrasse geantwoord op een desbetreffende vraag van buiten landsche zijde. AMERIKA EN DE ZUID SLAVISCHE SALDI. New-York, 4 April (D.N.B.) Vol gens de New-York Times heeft de minister van financiën, Morgen- theau, in zijn persconferentie ver klaard, dat hij hoopt Spoedig ruim 50 millioen dollar aan bevroren Zuidslavische saldi te kunnen vrij laten. Het staatsdepartement moet echter goedkeuring hechten aan het vrijlaten. De Zuidslavische regee ring verzet zich weliswaar tegen de spil, maar formeel is de toetreding van Zuidslavië tot de spil nog niet herroepen. De Zuidslavische gezant, Fotitsj, verklaarde, dat hij bij zijn onderhoud met Roosevelt den presi dent dank heeft gezegd voor zijn persoonlijke boodschap aan koning Peter. FATHER DIVINE GEARRESTEERD New-York, 4 April (D.N.B.) Het New-Yorksche gerecht heeft bevel gegeven tot arrestatie van father Divine. Zooals men zich herinneren zal is father Divine een neger, die zich laat doorgaan voor een incarna tie van God. Hij is 't hoofd van een secte, die vele- aanhangers heeft on der de negers. Zie verder Buitenland pag. 3, 2e bi. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Morgenavond Maans op- en ondergang 5 April 6 April: Norfolk (Virginia), 5 April. (D.N.B.) Vier kapiteins van de Zondag j.L in Hampton Roads in beslag genomen Italiaansche vrachtschepen zijn giste ren op bevel van den federalen com missaris Brinkley gearresteerd en naar de stedelijke gevangenis van Norfolk overgebracht, omdat zij de geëischte cautie van 20.000 dollar per hoofd niet konden storten, In het arrestatiebevel wordt de meening uitgesproken, dat de gezagvoerders de vernielingen aan hun schepen hebben doen uitvoeren met de be doeling het schip en de lading te be schadigen of in gevaar te brengen. Maandag zullen de Italiaansche ka piteins verhoord worden. Amerikaansch antwoord op Italiaansch protest, Washington, 4 Anril. (DJST.B!) ïitet ministerie van buitenlandsche zaken publiceert den tekst van de Ameri- kaansche antwoordnota op de beide Italiaansche protestnota's. Huil be toogt hierin, dat het volgens Ameri kaansch recht een misdrijf is, indien een kapitein in de territoriale wate ren van de Ver. Staten moedwillig zijn schip vernielt of de drijfkracht daarvan in het ongereede brengt. Deze Amerikaansche wet, zoo heet het verder machtigt den Amerikaan- schen staat bezit van het schip te ne men en officieren en manschappen te verwijderen. Voorts wordt ver klaard, dat de vraag van den ïta- liaanschen ambassadeur naar de be doelingen van de regeering met schepen en bemanning thans onder zocht wordt. Columbia en Uruguay nemen een andere houding aan. De Columbiaansche regeering is in tegenstelling tot andere Amerikaan sche landen, na onderzoek van den toestand, tot het besluit gekomen, allen buitenlandschen schepen elke bescherming te verleenen. In de Columbiaansche haven van Cartagena liggen op het oogenblik twee Italiaansche schepen. Montevideo, 4 April. (A.N.P.) Uruguay denkt er op het oogenblik niet aan, beslag te leggen op in Montevideo liggende schepen van de asmogendheden, zoo werd gisteren van officieuze zijde opnieuw verze kerd. Opnieuw een ondérhoud met den Führer. Berlijn, 4 April (A.N.P.) Van wel ingelichte zijde wordt medegedeeld: Naar in politieke kringen alhier wordt vernomen, zal de hedenmid dag weer in Berlijn aangekomen Japansche minister van buitenland sche zaken, Matsoeoka, ongeveer 1M dag in de rijkshoofdstad blijven. Morgenavond zal hij via Moskou naar Tokio terugkeeren. De Japan sche minister van buitenlandsche zaken zal bij zijn verblijf te Berlijn ditmaal waarschijnlijk eveneens weer besprekingen voeren. Matsoeoka bij den Führer. Berlijn, 4 April (A.N.P.) De Ja pansche minister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka, die zoo als reeds gemeld is op het oogenblik weer in Berlijn vertoeft, is, naar men van over het algemeen welin gelichte zijde verneemt, in den loop van hedenmiddag door den Führer ontvangen voor een bespreking. De bespreking werd bijgewoond door :len rijksminister van buitenland sche zaken, xpn Ribben trpp.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 1