DISTRIBUTIE NIEUWS AGENDA LAATSTE BERICHTEN Handel in Amerikaansche certificaten verboden. EEN GOEDEBUUR... KERK EN SCHOOL. PUBLICATIES AMSTERDAMSCüE BEURS EERSTE BEAD mp -r Alkmaar, Zaterdag. 50 JAAR SECRETARIS. De heer Jb. Halff herdenkt Dins dag het feit dat hij voor 50 jaar het secretariaat van de kolfclub „Recht Door" alhier, op zich nam. Het zal dezen trouwen dienaar van deze bij uitstek zoo vaderlandsche spo> t zeker niet aan belangstelling ontbreken. GEKNIPT. Het is den gemeenteveldwach ter van Oterleek in samenwerking met de Alkmaarsche recherche ge lukt de dieven van de 18 kazen ten nadeele van den zelfkazenden boer C. J. Hoedjes op te sporen. Het zijn S. H. K, te Alkmaar en H. A„ een zwerver, .thans wonende hier ter stede. Beiden zijn naar het huis van bewaring overge bracht ter bgschikking van den heer officier van justitie. DE SCHAPENMARKT. Ter markt werden een 150 over- houders aangeboden. De handel was stug, doch de prijzen, 57, waren hooger dan de vorige week. Het eindelijk mooier wordende weer en het feit dat de regeering den prijs voor de slachtschapen met 4 pet. heeft verhoogd, zal op den prijs wel niet zonder invloed blijven. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 6 April is de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgen den morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags ge opend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waar genomen. Deze nachtdienst gaat in op Zaterdagavond 8 uur. TOELATING VAN LEERLINGEN TOT DE OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Wij vestigen de aandacht van be langhebbenden op de in dit nummer voorkomende publicatie, vermelden de de gelegenheid tot het doen van aangifte tot toelating van leerlingen tot de eerste klasse van de openbare lagere scholen alhier. FRIESCH TOONEELSPEL. Zooals uit een in. dit nummer ge plaatste advetentie blijkt wordt a.s. Dinsdag door het Selskip „Friso" de primeur gegeven van het too- neelstuk „De Kruswei", geschreven door een lid der vereeniging. WAARSCHUWING. De Commissaris van Rijkspolitie, belast met de waarneming van het Commissariaat van Politie te Hil versum, waarschuwt tegen de praktijken van de Hollandsche Commissiebank voor Staatsobli gaties, gevestigd te Hilversum, van Hoornstraat no. 43, waarvan eige naar en directeur is G. Karse- meijer. Vorenbedoelde bank tracht on der misleidende voorspiegelingen door middel van vertegenwoordi gers het publiek te bewegen tot aankoop van 3 procent obligaties, nominaal 100, zoowel tegen contante betaling als op afbetaling, van de in 1925 door de gemeente Amsterdam uitgegeven premie- leeing, de z.g. Olympiadeleening. ALCMARIA-GIDSEN. Reeds verscheen in de courant van 2 April een artikel over opleiding van gidsen voor vreemdelingenver keer, waarbij in de advertentie werd vermeld, dat nadere inlichtingen waren te verkrijgen aan het bureau van V. V. V. 's morgens tusschen 10 en 12 uur. Voor het goede begrip laten wij hier thans een nadere uit eenzetting over de inrichting, den duur, enz. van deze cursussen volgen. Alkmaar is rijkelijk voorzien van historische gebouwen, waarvan de beteekenis en het doel voor weini gen bekend is. Zooals steeds in normale tijden het geval was, komen 's zomers vele toe risten, zoowel binnenlandsche als buitenlandsche naar Alkmaar in hoofdzaak voor de kaasmarkt. De op de markt aanwezig zijnde men- schen weten hun meestal iets te ver tellen van de kaasmarkt, maar in vele gevallen zijn hun uiteenzettin gen niet geheel juist. Vraagt de vreemdeling hen dan iets over de Waag of over de Ruiter tjes, dan moeten zij in de meeste ge vallen het antwoord schuldig blijven. Zoo zijn er nog vele voorbeelden aan te halen. Hoeveel Alkmaarders heb ben b.v. nog nooit het stedelijk museum bezocht? Hun aantal is over weldigend. De V.V.V. heeft zich nu voorge steld belangstellenden voor gids op te leidén. Zij houdt daarbij niet alleen het oog op de jongeren, maar zou het ook zeer op prijs stellen in dien zich ouderen voor deze cursus sen aanmelden. De cursus omvat de volgende on derwerpen: E Kennis van monumentale ge bouwen en historische gebouwen. 2. Het marktwezen en de historie daarvan. 3. De kaasbereiding. Het eerste onderwerp spreekt voor zichzelf. Bij het tweede ge noemde wordt o.a. behandeld: het ontstaan van de markt, de indee ling van de kaasdragers in gilden gebruiken in deze gilden,, enz. en in het derde onderwerp wordt in korte trekken de kaasbereiding toegelicht, waarbij ook enkele prac- tische lessen aan de fabriek „Neer- landia" te Stompetoren worden ge geven. Cursusgelden of inleggelden be hoeven niet te worden voldaan. De V. V. V. zorgt voör de benoodigde studiebescheiden, enz. De cursus omvat 3 maal 5 lessen elk van één uur. De cursus is dus op zeer be scheiden leest geschoeid, zoodat het volgen daarvan voor niemand een bezwaar mag zijn. Alkmaarders, die belangstelling hebben voor de schatten van hun stad, werkt daadwerkelijk mede aan het mooie V V. V.-werk. Geeft U nog heden op als cursist aan het bureau van de V. V. V., Waagge bouw, de geheele week geopend. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Kora Terry (variété-film); hoofdrollen Marika Rökk, Joseph Sieber, Will Quadvlieg en Will Dohm. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De mannen de baas (amue. film); hoofdrollen Heli Finkenzeller, Erika von Thellmann en Theodor Danegger. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Heden (Zaterdag) avond en Don derdagavond geen voorstelling. Roxy-theater, 7.18 uur, hoofdnum mer In't witte paard (operette-film); hoofdrollen Hermann Thirrtig, Christl Mardayn en Theo Lingen. Toegang voor eiken leef ij d. Zondagmiddag om 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7 15 uur, hoofdnum mer De kassier vergist zich (klucht) hoofdrol Heinz Rühmann. Toegang voor eiken eeftfd. Zondagmiddag om 2 en 4.15 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 5 April. 6.45 uur, Harmonie, 5e lustrumvie ring handelsschoolver. Pacivolo. Dansen in De Rustende Jager te Bergen. Zondag 6 April. 3 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Tropenadel door De Maskers. 3 uur, de Unie, worstelwedstrijd S.S.S. AlkmaarD.O.K. Beverwijk. Dansen in De Rustende Jager te Bergen. 7 uur, bal bij Renses te Stompe toren. Maandag 7 April. 7.30 uur, de Unie, Volkszang. 8.30 uur, gebouw leeszaal, leden vergadering O.L.B. 8.30 uur, consistorie doopsgez. kerk, vergadering leden en begun stigers afd. Alkmaar Ned. Bijbel genootschap. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR KOOKDOELEINDEN. De Leider van den Distributie- dienst Kring ALKMAAR brengt met betrekking tot de distributie van vaste brandstoffen voor huisbrand ter kennis van belanghebbenden, dat zij, die aangewezen zijn op het ver bruik van vaste brandstoffen voor kook-doeleinden, voor het gebruik in de maand April alsnog één eenheid vaste brandstoffen kunnen ver krijgen. Hiertoe dienen zij een ondertee- kende verklaring, waarvan exem plaren gratis verkrijgbaar zijn bij den Distributiedienst Oudegracht 168, ingang Ridderstraat, in te leveren. Uitsluitend zij, wier distributie stamkaart met HOOFD is gewaar merkt, komen voor deze verstrekking in aanmerking. Schippers, die zich vaste brand stoffen voor kookdoeleinden wen- schen te verschaffen, moeten zich wenden tot de Bevrachtingscom missie. De geldigheidsduur van de bonnen 15 t/m 17 van de bonkaart „Haarden en Kachels" en de bonnen 35 t/m 41 van de bonkaart „Centrale Verwar ming", benevens die van de bonnen één eenheid brandstoffen en „cokes" van de vijfde periode, wordt ver lengd tot en met 30 April a.s. Daar de mogelijkheid bestaat, dat de nog niet aangewezen bonnen van de bonkaarten „Haarden en Kachels" en „Centrale Verwarming" alsnog zullen worden benut, dient mèn deze bonnen zorgvuldig te bewaren. ALKMAAR, 4 April 1941. De Leider voornoemd, H. BAKKER. OTERLEEK. Gymnastiekvereeniging. - Zon dag gaf de gymnastiekvereeniging Turnlust haar laatste uitvoering in dit seizoer onder leiding van den heer G.de Rie. De belangstelling was bijzonder goed. De heer D. Kaij verwelkomde de aanwezigen, waar na werd geopend met een keurigen opmarsch. Er werden door de leden zoowel als door de adspiranten keurige staaltjes van kunnen op de diverse toestellen gegeven, terwijl wij tusschen de diverse turnummers werden vergast op eenige mooie voordrachten. Aan het slot dankte de voorzitter het publiek voor de betoonde aandacht; hij sprak een woord van dank tot den directeur voor de leiding eri tot den heer Plevier voor de verzorging van het muzikale gedeelte. BENOEMING LID STATEN NOORDHOLLAND. Tot lid van de staten van Noord holland, in de vacature-BomanS, is benoemd verklaard de heer A. J. M. Angenent te Haarlem. VAKONDERWIJS IN WEST FRIESLAND. Voor het eindexamen van de teekenschool der vereeniging ter bevordering van het vakonderwijs in Westfriesland zijn o. a. ge slaagd: G. de Jong te De Rijp, M. C. Steenhorst en H. Schuit te Noordscharwoude, H. C. Bakhuis D. Nas en J. van Leeuwen te Oud karspel, C. van Doormen te Broek op Langendijk, C. Bakker te Ur- sem, J. Woldhuis te Zuidschar- woude, A. Kunst'te Avenhorn en P. Rol te Beemster. INGEZONDEN STUKKEN. PASFOTO-MISERE. Verzoeke beleefd, onderstaande in uw blad te willen opnemen. Bij voorbaat mijn dank. Velen zullen tot hun teleurstelling merken, dat hun pasfoto wordt afge keurd. In de meeste gevallen zal dit zijn, omdat het hoofd te klein is. Nu wil men over het algemeen hiervoor de fotografen verantwoor delijk stellen. Dit is zeer onjuist. Toen ik het vorige jaar de bepa lingen ontving, waaraan de foto's moesten voldoen, heb ik daaraan voldaan, wat mijn collega's over het algemeen ook hebben gedaan. De bedoeling was, dat de men- schen deze foto's nu weer zouden kunnen gebruiken. Dit zou ook zoo geweest zijn, want de bepalingen zijn niet gewijzigd, maar tot onze verwondering, wordt het hoofd niet over de hoogte maar over de breedte gemeten, waarom ik hier laat vol gen, wat het blad van den bond van fotografen, „Het Fotografengilde" hierover schrijft. De foto's vóór persoons bewijzen. Van verschillende zijden wordt ons gemeld, dat over de maat van deze foto's veel aanmerkingen wor den gemaakt, ja, zelfs hier en daar wordt afgekeurd. Wij hebben opge geven, zooals ook uit Den Haag aan ons werd medegedeeld, dat de groot te van den kop 2 cm moet zijn. Uit drukkelijk vermelden wij hierbij, dat bij deze opgave van maat, verder niets werd gemeld. Het spreekt toch van zelf, dat waar dit niet vermeld was, aangenomen moest worden, dat dit gemeten werd zooals dit als regel gebruikelijk is en overal geleerd wordt. Elke portretschilder of teeke naar, leeraren van academie's of der gelijke, zullen u oogenblikkelijk ver tellen, dat hierover niet de minst twijfel bestaat, maar dat bij een op gave van maat van een kop, deze in verticale richting moet worden ge meten en wel van onderzijde kin tot voorhoofd bij het begin der haar groei. Nooit wordt bij een dergelijke opgave de maat horizontaal geme ten en uit een bijgaand oordeel van twee zeer bekende Nederlandsche portretschilders blijkt ten overvloe de duidelijk, waarom dit niet kan. Nu reeds duizenden van deze foto's gemaakt zijn en vele daarvan als te klein werden afgekeurd, zal dit zeker tot moeilijkheden aanleiding geven Wij zullen alsnog probceren deze kwestie in der minne te schikken en hebben onzen rechtskundigen advi seur hiertoe opdracht gegeven Mochten deze pogingen niet slagen dan zullen wij niet terugschrikken de uiterste consequenties te aanvaar den. Uitdrukkelijk stellen wij vast, dat het natuurlijk niet in onze be doeling ligt de bepalingen te ontdui ken of iets dergelijks. Integendeel adviseeren wij onze leden de foto's welke nog gemaakt moeten worden iets grooter te maken, om moeilijk heden te voorkomen. Wat wij ech ter niet kunnen accepteeren is, dat onze leden het slachtoffer worden van onvolledige voorschriften of on juiste opvattingen. De heer Jan Sluijters, portretschil der te Amsterdam, schrijft het vol gende: Volgens mij is de grootte van het hoofd,, die van het geheele hoofd dus van de kin tot bovenkant sche del. Dat de grootte van het hoofd zou zijn de afmeting van oor tot oor, (d.w.z. inplanting Van het oor) daar van heb ik nooit gehoord en dat is m.i. daarom reeds onjuist, omdat de afmeting van oor tot oor, (de ooren zelf niet meegerekend) niet de grootste breedte is. De heer Bart Peizel, voorzitter van „Sint Lucas" geeft zijn oordeel als volgt: (Ongecorrigeerd.), DE GEBEURTENISSEN IN ZUIDSLA VIE. Boedapest, 5 April. (D.N.B.) Vol gens berichten in. de bladen uit Fuenfkirchen is in den grenssector tusschen de Donau en de Drave, ten zuidoosten van Fuenfkirchen, een zware Zuidslavische pantserdivisie opgemarcheerd. Langs de Hon- gaarsch—Zuidslavische grens zijn aan den Zuidslavischen kant, naar verder gemeld wordt, alle wegen en bruggen ondermijnd. In de nabij heid van de mijnen bevinden zich overal voor optreden gereed staande pionniertroepen. Amsterdam, 4 April. De Vereeni ging voor den Effectenhandel maakt het volgende bekend: 1. In opdracht van de Duitsche autoriteiten deelt het departe ment van financiën mede, dat met ingang van 1 Mei 1941 de certificaten van aandeelen, wel ke in de prijscourant van de Vereeniging voor den Effecten handel onder het hoofd: Ameri ka, zijn genoteerd, zullen wor den aangemerkt als buitenland sche fondsen in den zin van het deviezenbesluit 1941. Derhalve komen zij vanaf dien datum te vallen onder het verbod van beurshandel in buitenlandsche fondsen, bekendgemaakt in de Staatscourant van 11 Juli 1940 no. 133. Zij vervallen dan nit de dagelijksehe noteering en zullen met ingang van 1 Mei 1941 slechts met een vergunning van het deviezeninstituut kunnen worden verhandeld. 2. Van heden tot en met Dins dag 8 April 1941 zullen geen no teeringen in deze fondsen plaats vinden. 3. In afwachting van nader vast te stellen bepalingen om trent geldleeningen, waarvan het onderpand geheel of gedeel telijk uit dergelijke certificaten bestaat, wordt bepaald, dat zoo danige geldleeningen niet op zegbaar zijn. Reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag vermeld. Drukwerk is meestal haastwerk. Wij zijn daarvoor speciaal ingericht. N. V. HERMS. COSTER ZOON ALKMAARSCHE COURANT. Geachte buurtbewoners, Over eenige weken zullen onze sympathieke buurtbewoners Jetje Janssen en Jan van Dalen het hu welijksbootje beklimmen. En wat nog meer zegt: zij zullen onze buurt trouw blijven, w'ant hun hu" vyelijksbootje zal koers zetten naar het bovenhuis, Vioolstraat 27, waar Jetje met haar Jan het anker zullen uitgooien. Er is dus wel reden voor onze buurt om dien dag niet ongemerkt voorbij te laten gaan en om het jonge paar te toonen dat wij zooals steeds meeleven met alle vreugde en verdriet in deze buurt. Boven- dien zult u zich nog wel herinneren hoe Jetje zich verdienstelijk heeft gemaakt met het inschenken van chocolade bij het uitstapje van onze kinderen en hoe Jan van zijn kant nooit geschroomd heeft om de overall aan te trekken en op de ladder te klimmen als er wat te versieren was in deze buurt. Het heeft bij ons bestuur dan ook een ernstig punt van bespreking uitgemaakt, wat dit jonge paar na mens de buurt te schenken: een vraagstuk dat des te moeilijker is daar er na de huldiging van Toon Verheyen geen cent meer in onze vereenigingskas is en wij nu met de collectebus kunnen, noch willen rondkomen. Wy hebben toen de stoute schoenen aangetrokken en zijn Jetje's moeder en Jan's vader hieromtrent gaan polsen. Na weder- zijdsche besprekingen en nadat ons bestuur dit probleem nog eens in studie had genomen, zijn we thans in staat onze leden-buurtbewoners een voorstel te doen dat naar we In antwoord op uw vraag, deel ik u mede, dat ik altijd het hoofd in verticale richting meet, wanneer de maat in centimeters moet worden uitgedrukt. Naar mijn meening han delen mijn collega's evenzoo. De redenen hiervan zijn, dat bij draaiing van het hoofd de maten af hankelijk zouden zijn van den graad der draaiing, wat aanleiding tot ver warring zou geven. Door mij worden respectievelijk, al naar dienstelijk is, de volgende maten opgegeven: on derzijde kin bovenkant wenk brauwen, onderzijde kin haarin- planting, onderzijde kin boven kant schedel of haargroei. Ook voor fotografen komt mij deze wijze van handelen voor, als de meest logi sche. De collega's zien dus: wij bevin den ons in goed gezelschap en onze opvatting wordt hier als volkomen juist weergegeven. Tot zoover „Het Fotografengilde". Nu nog iets voor personen, die een pasfoto willen hebben, die voldoet aan de eischen en tevens mooi is. Dit gaat ten eenenmale niet. Punt 6 zegt: de beeldtrekken moeten scherp en niet geretoucheerd zijn (geen kunst foto's). Retoucheeren is een kunst werk dat wij toepassen op mooie fo to's; al het hinderlijke wordt dan weggewerkt en het resultaat is, dat er een meesterwerk van de foto is gemaakt, waarop wij dan ook zoo trotsch zijn. Dit alles kunnen wij op de pas foto niet toepassen, de houding die voorgeschreven is, is ook voor velen onvoordeelig en door de 2 cm over dwars is de kop erg groot. Dus al met al is de foto een leelijk product Dus weest een beetje billijk en be oordeelt u den fotograaf niet naar zijn pasfoto's. Waar ieder op letten moet: Wanneer uw foto, die u nog heeft voldoet aan de eischen, maar nog niet op de juiste maat is gesneden doet u dit dan niet zelf, cloeh laat uw fotograaf dit even. doen, want ze moeten precies aan de maat vol doen. Zorgt dat uw haar niet over uw oor hangt, probeert het thuis of u dit gelukt, want enkele weerbarsti ge haren over uw oor en uw foto wordt afgekeurd. Draagt geen oorbellen bij de op name. Wij hopen hiermede het publiek voldoende te hebben ingelicht. Met dank voor de opname. FOTO RIS. hopen en vertrouwen bij u in goe de aarde zal vallen. Wij doen geen aanslag op uw portemonnaie, maar wij Vragen iets dat u eigenlijk net zoo min kunt missen. Jetje en Jan willen natuurlijk bruiloft vieren met krentenmik en boterhammen met ham en zoo, maar dat zal niet gaan als wij niet helpen met bons. Jetje heeft een mooi keukenstel met potjes waarop geschilderd staat: thee, rijst, meel, havermout, vermicelli, boonen; ze heeft verder een kaasstolp en eier dopjes. Maar dat allemaal is nog leeg en kan niet gevuld worden als wij daartoe niet ééndrachtig samen werken. Wij zullen u daarom bin nenkort komen bezoeken om te vragen of u één of meer bons voor onze goede trouwe Jetje en Jan over hebt. Toont nu uw gemeen schapszin'. Betracht vanaf heden de uiterste zuinigheid! Dan zullen wij het bruidspaar een waardig cadeau kunnen aanbieden. Bij voorbaat onzen dank. Het bestuur van de buurt- vereeniging In Vreugde en Verdiet Eén. P.S. De aanbieding van de huwe- lijks-cadeau-bons zal plaats hebben in den vorm van een album, waarin de bons op overzichtelijke wijze ge rangschikt zullen worden aange bracht en waarin tevens alle deelnemende buurtbewoners hun handteekening gelieven te plaatsen. Als de bons verbruikt zijn, zal het bruidspaar dan toch nog een blijvende herinnering bezitten aan dit cadeau van de buurt. I. V. E. V. E. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. ZONDAG 6 APRIL 1940. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff (bevestiging nieuwe lidmaten). EGMOND AAN DEN HOEF, 2.15 uur, ds. Bloemhoff (bevestiging nieuwe lidmaten). BESTRIJDING IEPENZIEKTE. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van ALKMAAR brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het ingevolge het Koninklijk besluit van 14 September 1935, S. 572, verboden is tusschen 1 April en 1 October iepenhout te laten liggen, opgesta peld te houden of te vervoeren. Dit verbod is niet toepasselijk op: a. hout met een doorsnede, kleiner dan 7 cm.; b. geheel ontschorst hout; c. hout, dat onder water ligt; d. hout, waarvan de schors in haar geheel op de door den Secretaris- Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij te bepalen wijze is behandeld. Niet-nakoming van dit verbod wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete v an ten hoogste duizend gulden. Alkmaar, 5 April 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgem. A. KOELMA, Secretaris. TOELATING VAN LEERLINGEN TOT DE OPENBARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij, die na afloop van de a.s. zomervacantie hun kinderen een der openbare cholen voor gewoon lager onderwijs wenschen te doen bezoeken, daar van aangifte kunnen doen ter ge meente-secretarie, afdeeling Onder wijs, onder overlegging van het geboortebewijs van het kind (ol hét trouwboekje der ouders) en, voor zoover het kind de koepok inenting heeft ondergaan, van het vaccinebewijs. De aandacht wordt erop geves tigd, dat de Tesselschadeschool aan de Oudegracht in het bijzondei bestemd is voor opleiding van leerlingen, die ia het afloopen dei school v.aarschijnlijk gymnasiaal-, middelbaar-, handels- of uitgebreid lager onderwijs zullen genieten. De kinderen moeten voor toe lating op de scholen vóór 1 October a.s. den leeftijd van zes jaar hebben bereikt (derhalve geboren zijn vóór of op 30 September 1935), De gelegenheid tot het doen van aangifte is opengesteld voor hen, wier geslachtsnamen aanvangen met de letters: A t/m. H bij voorkeur op MAANDAG 7 APRIL e.k.; I t/m. R bij voorkeur op DINSDAG 8 APRIL e.k.; S t/m. Z by voorkeur op WOENSDAG 9 APRIL e.k., telkens des namiddags van 2-5 uur. De ouders of verzorgers van leer lingen uit andere gemeenten zijn verplicht de aanvrage tot toelating tc richten tot het gemeentebestuur van hun woonplaats. Alkmaar, 5 April 1941. Burgemeestei en Wet houden voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 5 Aprü 1941. Op de heden gehouden botermarkt was de aanvoer 305 stuks van y3 kg en de prijzen: groothandel 0.951 en kleinhandel 1.101.15. Handel matig. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 5 Aprü 1941. Op de heden gehouden veemarkt waren 158 Overhouders, prijs 4657, aange voerd. ALKMAAR, 4 April 1941. (Alkiru Exportveiling). Andijvie 14.50— 18, Bieten 3.400, Gele'kool 6.80, Prei 8.50, Roode kool 8, Uien 6 en Waschwortelen 9 per 100 kg; Peterselie 3.80, Rabarber 1323, Raapstelen 2.50, Selderie S 1.40 3.70 per 100 bos; Spinazie per 4 kg 6696 cent. NOORDSCHARWOUDE, 5 Aprü. (Noordermarktbond). 61600 kg Roo de kool 8; 14600 kg Gele kool 6.80 128200 kg D. witte kool f 5.90; 300 kg Uien, drieling uien 5.60 en stek uien 4.104.80; 2600 kg Peen: A, B en C f 4.50; 2000 kg Bieten f 1.90 —3.70. BROEK OP LANGENDIJK, 5 ApriL (Lang. Groenten veiling). 1400 kg Uien, grove uien en drielingen 6; 5900 kg Bieten 3.70. WARMENHUIZEN, 4 Aprü 1941. 11400 kg Roode kool 8; 10400 kg D. witte kool 5.90. OPGAVB AMSTERDAMSOHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar. van Zaterdag 5 April 1941 STAATSLEENINGEN. Vor.k. 4 Nederland 1941 97% 4 Nederland J940 11 97% 3—3y, Neder» 89 3 Ned.-lndië 1937. 89 BANK-INSTELLINGEN Amsterd. Baak .118% Handel Mij. Cert. v. 250. .140 Koloniale Bank 195 Ned. Ind Handelsbank 140 IND. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 125 Calvé Dellt Cert. 75% Nederl. Ford. .332 Lever Bros1261/, Phil GloeiL Gern. Bezit 221 IND. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon. Republic Steel Standard Brands a Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A468 Java Cultuur277 Ned Ind Suiker Unie .271 Verg. Vorstenlanden. .129 PETROLEUM. Kon. P-tr265 Phillips Oil I a Shell Union a Tide Water a a a RUBBERS. Amsterd Rubber a .283% Deli Bat Rubber .230 Hessa Rubber .151% Oostkust a .169 Serbadjadi .135 Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika liln 119% JavaChina—Japan lijn 151% Kon. Ned 'Stoomboot .159 Scheepvaart Unie *.184 TABAKKEN. Deli Batavia ..at .210 )ude Deli275'/ Senemhah 224 AMER SPOORWEGEN. Atchisun lopeka IlinuiS Central a a Southern Pacific a a Southern Railw. (Jnion Pacific Can, Pac. plm 2 u 97 88% 8S% 119 138 194 140 124 '5% 333 126 220 467 2/5 211 127 260% 284 230 147 168 132 118 151 156 182 207 279 222

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2