PAM BIJ DE MAANAPEN. tweede blad. iSTILLENO 9 geschreven door DASHIELL HAMMETT teeeeningen van ALEXANDER RAYMOND 73 De komende lijstencollecte voor de üeen versch brood vóór 10 uur. Winterhulp. OMZETBELASTING aardappelen, peulvruch ten en eieren. Uitgebreide kettinghandel in melkpoeder. Hoofdpijn- Migraine Perscommentaar ontruiming v Benghazi. TWEEDE BLA Zcoals gemeld en ook zal blij ken uit de nieuwe affiches, welke dringend tot offeren zul len uitnoodigen, zal van 15 tot en met 19 April a.s. in ons land weder een lijstencollecte voor Winterhulp Nederland worden gehouden. Daarna volgt ten slot te op 2 en 3 Mei nog een straat collecte en daarmede wordt dan het werk van Winterhulp Neder land voor den winter 1940-19.41 afgesloten. Nu het pinde wan deze werkperiode zoozeer in het zicht is, heeft een verslaggever van het A.N.P. nog eens een kort onderhoud gehad met een der naaste medewerkers van den directeur-generaal, teneinde eenigs indrukken te krijgen over tot dusver behaalde resultaten. In de eerste plaats kan worden ge constateerd, dat de stemming van het publiek, welke in het begin der werkzaamheden nogal eens van tegenzin blijk gaf, zich geleidelijk ten goede heeft gewijzigd. Vooral de laatste huiscollecte heeft reden ge geven deze gunstige kentering vast te stellen. Want thans kan reeds woTden aangenomen, dat de op brengst van deze midden Maart ge houden collecte niet onbevredigend zal zijn, al is het uiteindelijk bedrag nog niet met juistheid te zeggen, omdat van tal van gemeenten de op gaven nog moeten binnenkomen. Merkwaardig is het voorts te kun nen «vaststellen, dat van arbeiders zijde zeer goed wordt gegeven, en dat de ontvangst van de collectanten in het algemeen bij de gevers zeer hartelijk is. Daartegenover staat echter het bedroevende feit, dat in de wij ken der beter gesitueerden niets of weinig wordt gegeven, in hoofdzaak niets. Ook hier zal ten bate van de hulpbehoeven den een kentering ten goede moeten komen. Verheugend is het verder, dat de tegenpropaganda is geminderd, al is deze helaas in zekere mate nog blij ven bestaan. Werkte men vroegei veel met de bewering, dat de inge zamelde gelden voor het grootste deel voor Duitschland bestemd zou den zijn, thans, nu de praktijk deze stelling onhoudbaar heeft doen blij ken, heeft „men" weer een ander praatje, en wel dat er geld uit Duitschland komt om de resultaten der collectes zoo gunstig mogelijk te kunnen voorstellen. Van het eene uiterste komt men naar het andere, maar dat bewijst tevens wel zeer duidelijk, welk een waarde aan een dergelijke kwaad willige actie moet worden toegekend. Wat nu de resultaten van de ge houden collectes betreft, is reeas medegedeeld, dat de opbrengst over de eerste drie maanden der werk periode bijna 3 millioen gulden heeft bedragen, welk bedrag ook reeds werd uitgekeerd. Over hei tweede tijdvak van drie maanden wordt eenzelfde resultaat verwacht en op grond hiervan is tot Mei dan ook in totaal een bedrag van onge veer 5 millioen gulden toegewe zen, welke toewijzing bij eenzelfden gang van zaken als tot dusver als redelijk gedekt kan worden be schouwd. Tot nu toe zijn de op brengsten geheel in overeenstem ming met die verwachting, en het is dan ook te hopen, dat met de twee nog restende collectes dezelfde lijn kan worden doorgetrokken. Als sluit steen van de actie is daarom- de Mei collecte over en weer een zaak van groot vertrouwen, opdat de mede daarop gebaseerde toewijzingen ook ten volle zullen kunnen worden uit gekeerd. De ervaring, welke Winterhulp Nederland in de afgeloopen maan den heeft opgedaan, heeft bewezen, dat de nood, welke door gezamen lilke inspanning moet worden ge lenigd, enorm groot is, ên tegen het einde der Werkperiode zullen ru:m 1 millioen personen gedeeltelijk een maal, gedeeltelijk meermalen zijn ondersteund en wel met een gemid delde bijdrage van vier gulden pei hoofd. Daarnaast komen nog allerlei uitkeeringen in contanten aan stil it armen, instellingen, oorlogswedu wen enz. Dat deze hulp bij lange na niet voldoende is, om alle nood te leni gen behoeft wel geen betoog en daarom moge op het publiek een dringend beroep worden gedaan, orn nog meer algemeen dit mooie sociale werk te steunen, waarbij voor de gevers een aansporing moge zijn te weten, dat de dank van hen, die steun ontvangen, in het algemeen zeer groot is, doch dat helaas met het oog op de beschikbare fondsen m vele gevallen teleurstellingen niet konden worden voorkomen. Offert daarom gul voor uw behoef tige landgenooten. Oude bepaling weer van kracht. Bij beschikking van den waar nemend secretaris-generaal van het departement van sociale zaken van 7 December 1940 is voor het winterseizoen met het oog op de verduisteringsvoorschriften een al gemeene -vergunning verleend om op Zaterdag vroeger met den bakkersarbeid te beginnen en om versch brood te vervoeren en te verkoopen op een vroeger uur dan wettelijk als norm is toegestaan. Aangezien het nog meermalen voorkomt, dat op Zaterdag voor 10 uur voorm. versch brood wordt verkocht, en sommige bakkers blijkbaar over het hoofd zien, dat de bovenbedoelde vergunning op 15 Maart j.l. is afgeloopen, wordt de aandacht van belanghebbenden er op gevestigd, dat sinds 15 Maart j.l. de gewone bepalingen betref fende het aanvangsuur van den bakkersarbeid en het verbod om vóór 10 uur v.m. versch brood te verkoopen weer gelden. SMOKKELAFFAIRE ONTDEKT TE DEVENTER. Te Deventer zijn twee personen aangehouden verdacht van het smokkelen van niet minder dan 1100 kg. koffie. Beiden behooren tot een wijd vertakt complot en verschillende andere personen zijn reeds, aangehouden. CLANDESTIENE HANDEL IN JENEVER EN VLEESCH. De politie en ambtenaren van den iandbouwcrisiscontroledienst te Olst hebben een auto. aange houden en daardoor beslag kunnen leggen op een vat jenever, dat on gedekt vervoerd werd. Een en ander was aanleiding voor een huiszoe king bij den eigenaar van den drank. Men vond daar 60 kg. vleesch en vet, afkomstig van een frauduleus geslacht rund. De slach terk on worden opgespoord en men kon bij twee andere personen 100 kg. vleesch in beslag nemen. Pro ces-verbaal is opgemaakt. Men schrijft van bevoegde zijde: Tengevolge van de bestaande maatregelen op het gebied van de voedselvoorziening mogen peul vruchten, aardappelen en eieren uit sluitend door tusschenkomst van bepaalde lichamen of personen wor den afgeleverd. Ten aanzien van de heffing van omzetbelasting van deze producten is een vereenvoudiging verkregen door de belastingheffing naar die lichamen of personen te verplaatsen. Hiermede is bereikt, dat de producenten ten aanzien van deze producten buiten de heffing van de omzetbelasting blijven. Peulvruchten. Peulvruchten moeten door tus schenkomst van een provinciale in koopcentrale en akkerbouwproduc ten (P. I. c. A.) worden geleverd aan de Nederlandsche inkoopcentrale van akkerbouwproducten (N. I. C. A.) Aan deze laatste wordt een vergunning ingevolgjj artikel 14, tweede lid, van het besluit verleend. De levering van peulvruchten door den producent aan de P. i. c. A. en door de P. i. c. A. aan de N. I. c. A. kan met vrijstelling van omzetbelas ting geschieden zonder dat de oyer- legging van een bestelorder behoeft te worden gevorderd. Aardappelen. Aardappelen moeten door den producent worden geleverd aan de vereeniging ter behartiging van den Nederlandschen aardappelhandel (V. B. N. A.) Aan de V. B. N. A. wordt een vergunning ingevolge artikel 14, tweede lid, van het besluit verleend. De levering van aard appelen door den producent aan de V. B. N. A. welke levering als regel door bemiddeling van z.g. landkooplieden en commissionnairs plaats vindt kan met vrijstelling van omzetbelasting geschieden zon der dat de overlegging van een be- 'stelorder behoeft te worden ge vorderd. Eieren. Eieren mogen ingevolge het cri- sis-eierenbesluit 1940 niet door de producten rechtstreeks aan den consumenten worden afgeleverd, doch moeten worden afgeleverd door tusschenkomst van in voren- vermeld besluit aaneduide tusschen handelaren, die als georganiseer- den moeten zijn aangesloten bij de stichting Nederlandsche centrale voor eieren en pluimvee. De eieren moeten door de producenten aan „verzamelaars" en door de „verza melaars" aan „handelaren" wor den afgeleverd. De „handelaren" moeten alle eieren, behalve die, welke worden uitgevoerd, afleveren aan „grossiers". Alleen de „gros siers" mogen de eieren in het bin nenland aan kleinhandelaren en aan bakkerijen en andere eierver- werkende bedrijven afleveren. In verband met het bepaalde in de artikelen 14, tweede liS, en 23 van het besluit is ten aanzien van de belastingheffing van eieren het volgende bepaald. De levering van eieren door de producten aan de „verzamelaars", door de laatsten aan de „handelaren" en door de „handelaren" aan de „grossiers" kan met vrijstelling van omzetbe lasting geschieden, zonder dat de overlegging van een bestelorder behoeft te worden gevorderd. In verband met de omstandigheid dat, 'tengevolge van deze regeling, van de producenten „verzamelaars" en „handelaars" geen omzetbelas ting wordt geheven, zijn de „gros siers" bij aflevering van eieren aan kleinhandelaren en aan de eier- verwerkende bedrijven" anders dan op bestelorder omzetbelas ting verschuldigd naar het tarief van een zeven tiende (1.7) procent. Een vergunning ingevolge artikel 14, tweede lid, van het besluit aan eiken „verzamelaar" en „handelaar" afzonderlijk behoeft niet te worden verleend. Wel worden zoodanige vergunningen uitdrukkelijk ver leend aan de „grossiers". In gevallen, dat vorenbedoelde centrale aan producenten onthef fing heeft verleend van het verbod ALGEMEEN SOCIAAL FONDS VOOR DE GRAFISCHE BEDRIJVEN. De persdienst van het N. V. V. meldt: Het is te begrijpen, dat de huidi ge omstandigheden ook haar in vloed hebben doen gelden op het grafische bedrijf. De eerste dagen na den tienden Mei was het mogelijk door middel van de werkloozenkassen van de werknemersorganisaties het hoofd te bieden aan de moeilijkheden. De georganiseerde werkgevers kregen toestemming 17 uur per week te laten werken, waarbij het loon uil de werkloozenkas aangevuld werd tot een weekloon, berekend op plus minus 37 werkuren. Door dezen maatregel werd gedurende de zo mermaanden van 1940 een bedrag van ruim 1 millioen gulden ont trokken aan de werkloozenkassen en het was onmogelijk op dezelfde manier door te gaan. Daarom werd doof- de werkgevers en werknemersvakbonden door middel van het Centraal Bestuur voor de grafische bedrijven overgegaan tot het instellen van een wachtgeldregeling, waarbij het wachtgeld ongeveer 70 pet. be droeg. De kosten hiervan werden grootendeels gedragen door de Overheid en verder door de werk gevers. Hoewel deze maatregel als cvrgangsmaatregel zeer acceptabel was, schuilden er toch vele leem ten in. Zoo droegen de werkgevers, die 48 uur per week konden laten werken, niets bij aan de improduc tiviteit, terwijl zij, die gedwongen waren korter te laten werken bo vendien moesten bijdragen in de kosten van de wachtgeldregeling. Een alleszins bevredigende op lossing werd gevonden door de stichting van een Algemeen Sociaal Fonds, waarbij het vooral de ver dienste is, van de Nederlandsche arbeidersbeweging, dat in haar om rechtstreeks aan consumenten af te leveren is de producent uiter aard op de gewone wijze omzetbe lasting verschuldigd. De heffing van omzetbelasting van peulvruchten aardappelen en eieren volgens vorenstaande rege ling wordt geacht te zijn in wer king getreden op 1 Jan. 1941. kringen de grondslag is gelegd voor de geboorte van dit zoo uiterst belangrijke fonds. Het doel van het Fonds is tege moet te komen aan de nooden van korter werkende arbeiders in de grafische bedrijven. Aan gehuwde werknemers en kostwinners, die met toestemming van het Centraal Bestuur korter dan 42 uur per week werken, wordt uit dit fonds een toeslag ver strekt tot 42 uur loon per week. Aan ongehuwden, niet-kostwin- ners wordt een toeslag verleend tot 'n gegarandeerd inkomen van 36 uur loon. Er wordt dus een be langrijke tegemoetkoming aan de korter werkenden verstrekt. Op dézen vorm van wachtgeld wordt door de Overheid 40 pet. subsidie verleend, terwijl de werk gevers een bijdrage van 5 pet. van cie wekelijksche totale loonsom en de werknemers een bedrag van 10 cent per wéék hebben te betalen. Deze 5 pet. storting door de werkgevers zou zonder meer een belangrijk offer beteekenen. In verband hiermede is de medewer king van den Gemachtigde voor de prijzen ingeroepen. Door het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart is toestemming verleend degrafische producten met eenige onbelangrijke percen tages te verhoogen. Het jaarlijk- sche inkomen van het fonds zal mitsdoen ongeveer een millioen gulden per jaar bedragen. Van groot belang is, dat het fonds voor alle grafische werken georganiseerd of niet van bindende kracht is. Door de stichting van het Alge meen Fonds is wederom het uit drukkelijke belang van de arbei dersorganisatie naar voren geko men. De politie te Woerden is in samenwerking met de rijksveld wachter te Nieuwersluis op het spoor gekomen van een wijd- vertakten handel in melkpoeder. In den loop van den tijd werd een partij van tienduizenden ki logram melkpoeder clandestien aan den man gebracht. De frauduleuze handel kwam aan het licht toen een juffrouw uit Woerden zich bij de plaatselijke po litie kwam beklagen, dat binnen 24 uur de prijs van een pakje melkpoe der met een dubbeltje was opgesla gen. De winkelier, bij wien de politie naar aanleiding van deze klacht een onderzoek instelde, vertelde het melkpoeder te hebben ontvangen van een koopman te Leidschendam. De koopman werd aan den tand ge-> voeld en deze zeide zijn voorraad melkpoeder te hebben gekocht van iemand te Koudekerke aan den Rijn Deze persoon wees op zijn beurt een relatie te Bodegraven aan. Spoedig werd duidelijk, dat de kettinghan del zich uitstrekte over de geheele Rijnstreek en dat in vrijwel elke plaats langs de rivier winkeliers of afnemers van een groot-leveranciar te Alphen aan den Rijn zaten, die duizenden kilo's melkpoeder ver kocht. Na verloop van tijd kon de politie er achter komen, hoeveel kilo pre cies er clandestien was geleverd. Bij de verschillende winkeliers werden de voorraden geteld en tenslotte bleek er nog 200 kilo te ontbreken. Bij den koopman te Leidschendam werd opnieuw een onderzoek inge steld. Daarbij kwam vast te staan, dat hij de politie had voorgelogen en dat hij den winkelier te Woerden meer had geleverd dan de man der. eersten keer aan de politie had op gegeven. Het spoor leidde toen naar Waddinxveen en aldaar werd 400 kilo melkpoeder in beslag genomen: de politie had nu 200 kilo te veel Het vermoeden rees, dat de Leid- schendammer de politie een rad voor fle oogen draaide. Het einde van het onderzoek wees ook wel uit, dat deze man alles behalve betrouw baar is. Tegen alle handelaren en leveranciers is proces-verbaal opge maakt. De prijs van het melkpoeder was opgeloopen van 54 cent per kilo tot 90 cent voor den handelaar, die melkpoeder aan de klanten verkoch. voor 1.20 en meer. Thans zijn duizenden kilo's melk poeder in beslag genomen en te Woerden opgeslagen. Het rijksbu- eau voor voedselvoorziening in o„.- ogs IJ -1 z 1 nu het m-" oeder ondei de ingezetenen van Woerden ver oopen t:jen dei normalen prijs van 30% cent per kilo. 215. Want even daarna doen deze twee apen hetzelfde bij de andere apen en weldra staan allen hun snoeten tegen elkaar te wrijven én met hun poten op allerlei manieren te tikken. Het is een grappig gezicht. 216, Eensklaps komen er weer verscheidene apen op Pam toe. Die denkt, dat ze hem kwaad willen doen. Hij richt zich op -en besluit, om zich zoo krachtig mogelijk te verdedigen, doch het schijnt, dat ze alleen de wacht willen versterken. O V 6 Tïiijnliwidtfeó helpen veilig en vlug Doos 70 en 50ct. FILMMEUWS KORA TERRY. Victoria-theater. Als Marika Rökk nog geen naam had gemaakt als filmspeelster,, zou zij het in „Kora Terry" zeer zekei doen. Nu heeft zij er haar roem voor goed mee gevestigd. Alleen een groot talent kan spelen zooals zij dat doe; in deze film, waarin zij de beiot zusters Kora en Mara Terry uit beeldt, Kora met haar lichtzinnig heid en andere afkeurenswaardigs, eigenschappen en Mara, een edeie figuur, met veel diepere talenten als danseres dan haar zuster, eveneens danseres, op wie zij alleen uiterlijk gelijkt. Het is ongelooflijk,zooals Marika Rökk deze twee geheel ver schillende karakters speelt en na Kora's dood nog boet voor de zonder, van deze. En dan het andere merkwaardige, dat de film te aanschouwen geeft, deze beide zusters, gespeeld door één persoon, tegelijk op het witte doek dat is een wonder van filmtech niek. Trouwens, fotografisch zijn er in deze film nog veel méér attracties, b.v. de schitterende montage van de ,'ariéténummers en de massaregie Voeg daarbij de muziek, welke ge componeerd werd door Peter Kreu- der en de met veel talent ook van de overige acteurs en actrices ge speelde scènes en men weet, dat in de film Kora Terry alle voor waarden vervuld zijn om haar tot een der aantrekkelijkste te maken, die in dit seizoen hier ter stede zijn vertoond. Niemand verzuime dan ook deze filmweek zijn schreden te richten naar het Victoria-theater. Vooraf gaat een interessant bij programma met uitgebreide jour naals en vele foto's over dolfijnen vangst. >fc ruggeg.aat van elk reclame-plan: DAGBLAD A1WF' Steunfraude. - Te Steen wijk is een ernstig geval van steunfraude aan het licht gekomen. Een werk looze, die, naar men meende, in be hoeftige omstandigheden verkeerde, trok geruimen tijd steun. Dezer da gen kreeg men echter argwaan en bjj een huiszoeking bleek, dat de man een bedrag van 1800 en een huis bezat. Er is een vervolging tegen hem ingesteld. Tuinzaden. - Nu het tuinzaad- besluit 1941 tot stand is gekomen, heeft de secretaris-generaal van het departement van landbouw en vis- scherij voor de ingestelde groepen (tuinzaadtelers, -handelaren en -ex porteurs) vereischten vastgesteïc. waaraan moet worden voldaan om a inspraak te kunnen maken op toe sting tot de onderscheidene groe pen. „DE MANNEN DE BAAS". Harmonie. „De mannen de baas? Dat gaat nooit goed. Maar als de vrouwen de lakens uitdeelen is het heelemaal" niets gedaan! En daarom is d e op lossing: een gemengde herschappij". Aldus ongeveer een wijsgeerige opmerking, die in deze film gedaan wordt; een opmerking, die precies weergeeft tot welke conclusie deze historie komt. In het begin zijn het op de „Zacherlbrau", die in een aardig bergdorpje te vinden is, de man nen, die het heft in handen heb ben. Ze kunnen het met de eenige 'vrouw in huis, de bekoorlijke erf gename van de brouwerij, best hebben, al ontbreken de wrijvingen ten gevolge van den „strijd om de macht" niet geheel en al. Maar wanneer dan een heerszuchtige tante haar intrede doet, die den gang van zaken voortaan wenscht te dicteeren, ontmoet ze spontaan lijdelijk verzet bij de heele man nelijke afdeeling. Tegen vrouwen list blijkt dit evenwel niet bestand .en de tante speelt het klaar de mannen eruit te werken. Enkele meisjes nemen hun plaatsen in. De mannen doen natuurlijk hun best om hun oude rechten te veroveren en ten slotte gelukt hun dit ook ze weten n.l. na korten tijd de di verse meisjesharten te veroveren en zoodoende hun onmisbaarheid aan te toonen. Bovendien dwingen ze met vereende krachten de tan te tot den aftocht, daar gebleken was, dat ze net via een broer-ad- spirant huwelijkscandidaat op de brouwerij had voorzien. De tante en haar lomp stuk fa milie trekken af en de brouwers baas is, zooals in het begin al ver wacht mocht worden, de gelukkige, die zijn Rosl in de armen mag sluiten. Heli Finkenzeller speelt de hoofdrol, de tante js Erika v. Thell- mann. Behalve de rol van Herman Erhardt als de brouwersbaas noe men we de uitstekende creatie van Beppo Brem als Seppl, de kok. Vooraf: een journaal en een in teressant filmpje over de kunst van het voeren van houtvlotten in Japan DE KASSIER VERGIS! Citj Heinz Rühmann is kass modepaleisje en draagt naam August Pepijn, man van de klok en als uur slaat doet hij het lc zijn kantoor dicht en huis, waar zijn vrouwtje al op tafel heeft staan. In het flatgebouw waai blijf houdt, woont ook de jonge acteur en Pe; niet heelemaal zeker van zijn vrouwtje niet onder vloed van diens charme men. Als hij daarover na zijn kantoor, vergist hij tellen en betaalt een j< 300 mark te veel uit. Zijn 's avonds niet en hij blijf zoeken zonder het geld Bevreesd voor de kascont hij daarna naar een voor< die ergens op een vijfde is gevestigd. De bank en zonderling genoeg zich aan een haak naar glijden, achtervolgd dc nieuwsgierigen journalist politieman. Hij schijnt zich ook mark nog te willen v maar bedenkt zich op dei het water, waar hij e gearresteerd wordt. Intusschen smeekt in deel van de stad een knap; een hoofdredacteur haar als reclame in de courant en als even later bekenc dat een verslaggever een moeden man ontmoet hee een rijke bewonderaar actrice te bewerken, da voor 500 Mark de rol afgewezen minnaar der zich neemt. De courant vol van en vele vrouwen men het modepaleis om siertje te kunnen ontmoet! wille van de actrice r 's avonds tijdens de voorst een loge zitten, maar zijn heeft kennis van zijn gekregen, zoekt aanslui den jongen acteur en zit den avond in denzelfden burg ook in een loge. Welke komische Heinz Rühmann daar be.v hij zijn vrouw terugvindt hij ten slotte inplaats van BUITENLAN Berlijn, 4 April. (D. F Berlijnsche avondbladen zich in hun hoofdartikelen de ontruiming van Benghaz teekenis van Benghazi als geschoven steunpunt voor dellandschen Zee-oorlog ter de luent, zoo senrijft de Allgemeine Zeitung, konden gelschen enkele weken gele duidelijk genoeg verkondige verklaren zij, dat zij Beng haven in het geheel niet hebben. Het blad herinnert feit, dat niet lang geleden densche regeering nog getrai onder het parool „boter of B de Britsche bevolking over nemende moeilijkheden in voorziening te troosten. H besluit met de woorden: „H is, boter noch Benghazi". Het nationaal-socialistlsche land maakt van de ontruim Benghazi geen ophef, zoo sc Nachtausgabe. Het constatee: ter, dat de Engelschen enkeli geleden nog de inneming ve Lybische havenstad „een scb hoofdstuk in de Britsche hebben genoemd, terwijl z: van de ontruiming van 1 opnieuw een van hun „zegevierende terugtochten beeren te maken. De Berliner Börsenzeitun de verkalring van het Britsch kwartier aan, volgens welke ruiming van Benghazi een oi zou zijn van de beproefde van de Engelsche legerleid zelf de keus van het slag hebben. Het Engelsche vol zich het hoofd pijnigen met de hand liggende vraag, waE „belangrijkste haven Bengha seling slechts door „dichte de troepen" bezet geweëst is", de keus van het slagveld beti meent de Berliner Börsenzeit Engelschen zullen in dezen nog dikwijls gelegenheid hebl volgende slagveld in achterwt richting te zoeken. Levensmiddelen ver Berlijn, 4 April, (D. N. B.) communiqué van Reuter oi ontruiming van Benghazi medegedeeld, dat voor den a van den terugtocht al wat a vensmiddelen in de stad vo was, vernietigd werd. De te B achtergebleven ourgerbevoll derhalve aan den honger leverd. Of de zorg voor haar ziening wordt aan den vij an< gelaten. Van Duitsche zijde wordt over opgemerkt: juist zoo 2 Engelschen in Nederland, Bel Noord-Frankrijk opgetreden moeilijkheden, die zich bij de salvoorziening van de bezet

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6