Alcmaria I E. D. O. I VRAAG EN AANBOD 36 cent per vijl regels SPORT BUITENLAND Perscommentaar op de ontruiming van Benghazi. Zottdag 2.30 uur De lichamelijke opvoeding op de scholen. RECHTSZAKEN TWEEDE BLAD. (Dinsdags en Vrijdag? inzenden.) WOENSDAGS EN ZATERDAGS Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. Te koop: een klein Melkwagentje. H. LODDER te Oterleek. Karpetten voor een beetje geld, ledi kanten, spiralen, bedstellen, dressoirs, kasten, tafels, stoelen, z.g.a.n. J. L. SOSTMAN, Verkooplokaal, Ridderstraat 10. Te koop z. g. a. n.: een 1 persoons pitch-pine ledikant met draadma tras, 2 vloerkleeden, 9 en 12 els. Te bevr. OUDEGRACHT 158. Gebruikte rijwielen en motorrij wielen te koop gevraagd. C. NIEROP, Heerenstraat 10, Tele foon 3827. Ter overname gevraagd: Baby- uitzetten, compleet of bij gedeelten voor arme a.s. moeders. Brieven par adres Mej. A. VISSER, Gedipl. kraamverzorgster, Willibrordusweg 245a, Heiloo. Invalidenwagens, in- en verkoop van gebruikte invalidenwagens, baby weegschalen. „HYGIENA", Achterstraat 45, Tele foon 2052, Alkmaar. Kinderwagen te koop, 5. HOLLEWEG G 151, Heiloo. Ter overname aangeboden: een prima Weener Tafelstoel. P. B. STOKMAN, Kennemerstraat- weg 74. Het Naaimachine Huis. Handm. als nieuw: Singer, Veritas, Winselman vanaf 32.50. Ook nog eenige van 10, 15, 17.50, 20 m. g. J H. DE BOER, Geestersingel 48. Te koop: 1 opgeknapt Damesrijwiel 22.50, als nieuw Damesrijwiel 35, 2 Philips Radio's a 35 en 50. PLEVIER, Oterleek, Tel. 210. Te koop 4 tinnen koffiekannen, een nieuwe partij stoelen en staartklok ken, w.o. een met scheepjes. Te bez. Maandag na 7 uur. NIEUWPOORTSLAAN 125. Heeft U net gedragen Kleed in g te koop? Tel. 3.2.9.0. DEN HARTOG, Koningsweg No. 72. Te koop: prima Piano, geluid gelijk vleugel, billijke prijs. Tevens een mooie Studiepiano voor zeer lagen prijs. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop een z.g.an. Gazelle heeren rijwiel, een z.g.a.n. Burgers rijwiel, 'ten selectief Philips radio-toestel. AKERSLAAN 35. Te koop gevraagd: Huisraad en Inboedels, Gramofoonplaten, Naai machines, Brandkast, Invalide wagentje, eniz. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop stofzuiger, 220 volt, in prima staat, 15. Kamergramophoon met 25 mooie platen (prijs billijk). LIJTWEG 21, Bergen. LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Een paar belangrijke ont- DE KASSIER VERGIST ZICH. City-Theater. Heinz Rühmann is kassier in een modepaleisje en draagt daar den naam August Pepijn. Hij is een man van de klok en als het twaalf uur slaat doet hij het loketje van zijn kantoor dicht en stapt naar huis, waar zijn vrouwtje het eten al op tafel heeft staan. In het flatgebouw waar hij ver blijf houdt, woont ook een gevier de jonge acteur en Pepijn is er niet heelemaal zeker van of ook zijn vrouwtje niet onder den. in vloed van diens charme is geko men. Als hij daarover nadenkt op zijn kantoor, vergist hij zich bij het tellen en betaalt een jonge dame 300 mark te veel uit. Zijn kas klopt 's avonds niet en hij blijft urenlang zoeken zonder het geld te vinden. Bevreesd voor de kascontrole stapt hij daarna naar een voorschotbank die ergens op een vijfde verdieping is gevestigd. De bank is gesloten en zonderling genoeg laat hij zich aan een haak naar beneden glijden, achtervolgd door een nieuwsgierigen journalist en een politieman. Hij schijnt zich ook om de 300 mark nog te willen verdrinken, maar bedenkt zich op den rand van het water, waar hij even later gearresteerd wordt. Intusschen smeekt in een ander deel van de stad een knappe actrice een hoofdredacteur haar portret als reclame in de courant te zetten en als even later bekend wordt, dat een verslaggever een levens moeden man ontmoet heeft, weet een rijke bewonderaar van de actrice te bewerken, dat Pepijn voor 500 Mark de rol van een afgewezen minnaar der actrice op zich neemt. De courant staat er vol van en vele vrouwen bestor men het modepaleis om het kas- siertje te kunnen ontmoeten. Ter- wille van de actrice moet hij 's avonds tijdens de voorstelling in een loge zitten, maar zijn vrouw heeft kennis van zijn avonturen gekregen, zoekt aansluiting bij den jongen acteur en zit dienzelf den avond in denzelfden schouw burg ook in een loge. Welke komische avonturen Heinz Rühmann daar beleeft, hoe hij zijn vrouw terugvindt, en hoe hij ten slotte inplaats van den ver- allerdwaaste geschiedenis harte kan doen lachen. Vooraf: een intere; seriand. IN HET WITTE PAARD. Roxy-theater. nog best gedaan. Het is dan ook een vTOolijke en amusante geschiedenis met mooie natuuropnamen, zang en dans en uitstekend spel. Witte Paard afspeelt. De ober Leo pold, die zoo verliefd is op zijn pa trones, de levenslustige waardin uit het bekende hotel. Hij is echter jaloersch op den advocaat Siedler, die op zijn beurt weer verliefd is op Ottilie, de dochter van den fabrikant Gieseke, die na het conflict met zijn grooten concurrent Fürst, aan het Wolfgangmeer rust is gaan zoeken. Alle personen ontmoeten elkaar ten slotte in het Witte Paard, waar Fürst voor een echte vorst wordt gehouden bij het groote jaarfeest, Josepha, (ie waardin, moet ten slotte den ober, die zij heeft ontslagen weer in dienst nemen, en volgaarne accepteert zij hem ten slotte als echtgenoot. Ottilie en de advocaat krijgen papa's toestemming en de groote concurrenten op badpak-gebied Gie seke en Fürst sluiten een overeen komst. En een schitterend feest aan net Wolfgangmeer besluit dit alles na veel vergissingen en verrassingen. Christl Mardayn was een char mante waardin uit het bekende hotel en Hermann Thimig speelde weer uitstekend als de ober Leopold. Theo Lingen als Fürst, Willy Schaeffers als Gieseke dienen eveneens genoemd, terwijl de kleinere rollen ^oo werden vertolkt, dat het geheel uitstekend voldeed. De vele aardige tafreelen deden het best. Het voorprogramma bracht een uitgebreid Ufa-journaal, een aardige interessante dierenfilm en een Tobis Nieuws, uitgebracht door Polygoon, Berlijn, 4 April. (D. N. B.) De Berlijnsche avondbladen houden zich in hun hoofdartikelen bezig met de ontruiming van Benghazi. De be- teekenis van Benghazi als vooruit geschoven steunpunt voor den Mid- dellandschen Zee-oorlog ter zee en in de lucnt, zoo scnrijft de Deutsche Allgemeine Zeitung, konden de En- gelschen enkele weken geleden niet duidelijk genoeg verkondigen. Thans verklaren zij, dat zij Benghazi als haven in het geheel niet gebruikt hebben. Het blad herinnert aan het feit, dat niet lang geleden de Lon- densche regeering nog getracht heeft onder het parool „boter of Benghazi" de Britsche bevolking over de toe nemende moeilijkheden in de vet- voorziening te troosten. Het blad besluit met de woorden: „Het einde is, boter noch Benghazi". Het nationaal-socialistische Duitsch- land maakt van de ontruiming van Benghazi geen ophef, zoo schrijft de Nachtausgabe. Het constateert nuch ter, dat de Engelschen enkele weken geleden nog de inneming van deze Lybische havenstad „een schitterend hoofdstuk in de Britsche historie" hebben genoemd, terwijl zij thans van de ontruiming van Benghazi opnieuw een van hun bekende „zegevierende terugtochten" pro- beeren te maken. De Berliner Börsenzeitung haalt de verkalring van het Britsche hoofd kwartier aan, volgens welke de ont ruiming van Benghazi een onderdeel zou zijn van de beproefde taktiek van de Engelsche legerleiding om zelf de keus van het slagveld te hebben. Het Engelsche volk mag zich het hoofd pijnigen met de voor de hand liggende vraag, waarom de „belangrijkste haven Benghazi plot seling slechts door „dichte dekkings- Iroepen" bezet geweest is". En wat de keus van het slagveld betreft, zoo meent de Berliner Börsenzeitung, de Engelschen zullen in dezen oorlog nog dikwijls gelegenheid hebben, het volgende slagveld in achterwaartsche richting te zoeken. Levensmiddelen vernietigd. Berlijn, 4 April. (D. N. B.) In een communiqué van Reuter over de ontruiming van Benghazi wordt medegedeeld, dat voor den aanvang van den terugtocht al wat aan le vensmiddelen in de stad voorradig was, vernietigd werd. De te Benghazi achtergebleven ourgerbevolking is derhalve aan den honger overge leverd. Of de zorg voor haar voor ziening wordt aan den vijand over gelaten. Van Duitsche zijde wordt hier over opgemerkt: juist zoo zijn de Engelschen in Nederland, België en Noord-Frankrijk opgetreden. De moeilijkheden, die zich bij de voed selvoorziening van de bezette ge bieden in West-Europa voordeden, werden den Duitschers in de schoenen geschoven De indruk in Engeland. Stockholm, 4 April (D.N.B.) Uni ted Press meldt uit Londen over den terugtocht van de Britsche troepen in Lybië nog het volgende. De ontruiming van Benghazi heeft in Londen groote verbittering en mismoediging gewekt. Ook de Londensche correspondent van het Stockholmsche blad „Af- tonbladet" bevestigt, dat de ont ruiming van Benghazi voor het pu bliek in Engeland een ijskoude douche is geweest, want het Engel sche volk hfeeft generaal Wavell, den opperbevelhebber van de Britsche strijdkrachten in Afrika, als een afgod vereert. De indruk in Amerika. New York, 4 April (D.N.B.) Het verlies van. Benghazi en de terug tocht van de Engelsche troepen heeft bij de Amerikaansche open bare meening groot opzien gewekt. De New York Herald Tribune schrijft hierover, dat men niet kan aannemen, dat de Engelschen Beng hazi vrijwillig hebben opgegeven. Diegenen, die twee maanden gele den de inneming van Benghazi door Wavell hebben bejubeld, kunnen thans nauwelijks iets anders zeg gen, dan dat Benghazi een tegen slag voor de Engelschen is. FRANKRIJK EN DE GAULLE. Vichy, 4 April (D.N.B.) Onder het motto „De waarheid over de Gaulle en zijn beweging" voert de Fransche regeering dezer dagen in het geheeie land een voorlichtingsveldtocht. In dit kader spreekt maarschalk Pétain morgen voor de Fransche radio. Bo vendien zal deze radio morgen in een bijzondere uitzending den En gelschen overval op Dakar aan den schandpaal nagelen. REPATRIEERENDE JAPANNERS. Tokio, 4 April (D.N.B.) Aan boord van het Japansche s.s. Bue nos Aires, dat op 24 April van Los Angeles naar Japan vertrekt, zul len, naar hier verluidt rond 800 Japanners uit Panama naar Japan terugkeeren. De terugkeer wordt gemotiveerd met de moeilijkheden, die den Ja panners, niet in de laatste plaats ook van officieele zijde in den weg worden gelegd. AARDBEVINGEN. Madrid, 5 April. (D.N.B.) Het Kart- huizer observatorium in Granada heeft in Maart 18 aardbevingen ge registreerd. "Vier daarvan deden zich voor op het zuidelijk halfrond. De verstafgelegen, geregistreerde aard beving deed zich voor in een stad op 10.000 k.m. De dichtst bijzijnde op slechts 2- k.m. van Granada. Deze laatste beving was echter slechts zwak en werd door de bevolking nauwelijks gemerkt. Voetbal DE WEDSTRIJDEN VAN MORGEN. In de eerste klasse gaat de belang stelling morgen in de eerste plaats uit naar afd. I. Zullen A.D.O. en D.H.C. beide winnen en alzoo gelijk eindigen? Of zal morgen reeds de kampioen bekend zijn? Men begrijpt dat in het Haagsche zoowel als in he' Delftsche kamp een nerveuze stem ming heerscht. De wedstrijd K.F.C.- 't Gooi is uitgesteld. In afd. II zal de wedstrijd R.F.C.- C.V.V. beslissen of C.V.V. beslist op de laatste plaats komt. Verder D.O.S.—V.S.V., Ajax—H.B.S. en XerxesHaarlem. In het Oosten is HeraclesN.E.C. al even belangrijk als de twee ont moetingen in afd. I. J.l. Zondag n.i. heeft N.E.C. een fraaie kans ver speeld. Zij zou nu nog met Heracles gelijk kunnen komen als zij morgen in Almelo won. Hoe groot de span ning zal zijn, kan ieder begrijpen. Verder QuickWageningen, Go AheadEnschedé, TubantiaHenge lo en Ensch. BoysA.G.O.V.V. In afd. IV kan P.S.V. zich morgen avond vermoedelijk reeds kampioen noemen. Zij zal vermoedelijk wel zorgen in Tilburg van Willem II te winnen en daarmede de twee benoo- digde punten binnen te halen. Ver der N.A.C.N.O.A.D., Roermond— M.V.V., LimburgiaHelmond en EindhovenLonga. In afd. V heef Be Quick een moei lijken wedstrijd in Heerenveen. G.V. A.V. ontvangt Sneek en Velocitas krijgt het zwaar in Leeuwarden te gen de club van dien naam. 2e klasse A: A.F.C., Z.F.C. en D.W.V., de drie concurrenten van Alcmaria spelen morgen alle drie thuis, resp. tegen W.F.C., West-Frisia en V.V.Z. Ver der ZeeburgiaO.S.V. Alcmaria Victrix en E.D.O. willen gaarne in training blijven en zullen morgen alhier een vriendschappelij ke wedstrijd spelen. Men zal het sterke E.D.O. gaarne eens in actie zien. Naar wij vernemen komen E.D.O. en Alcmaria zeer sterk uit en wel met de volgende elftallen: E.D.O.: Wille (d.); Zandstra en v. d. Sluis (a.)Schildwacht, Schijve- naar en Oomen (m.); Spek, Schild wacht, de Jong, Hellingman, v. d. Staay (V.) Alcmaria: Brouwer (d.); Maassen en Venema (a.)Helderman, de Grand en Rootring (m.); Sanders, v. Meene, v. Wieringen, Schaaper en Hamstra (v.) (Nr. 1 aid. B 2e kl.) Vliegtuigongeluk in Australië. (D.N.B.) - Twee vliegtuigen van het Australische luchtwapen zijn Vrij dag, naar Reuter uit Sydney meldt, boven de residentie van den gouver neur-generaal met elkander in bot sing gekomen en neergestort. Een piloot werd gedood. De overige leden der bemanningen konden met hün valscherm neerdalen. 81 Joodsche ambtenaren in Frankrijk ontslagen. (D.N.B.) - Op grond van de wet van 3 October 1940, volgens welke Joden geen amb tenaren meer mogen zijn, zijn 81 Joodsche ambtenaren van het mi- isterie van financiën en economische zaken ontslagen. moetingen. Alkmaar ontvangt Alcmaria IV en Vrone moet naar Petten. .Nu het kampioenschap in de eer ste klasse C gevallen is, is de span ning voor zoover er tenminste van spanning nog sprake was ten aanzien van de bovenste plaats ge heel weggevallen; zooveel anders is het echter gesteld in de onderste re gionen. Hier kan en zal vermoede lijk nog heel wat gebeuren. Alcma ria IV, .Vrone, Koedijk, ja, zelfs Pet ten komen allen nog in aanmerking voor de onderste plaatsbezetting. Voor morgen gaat Alcmaria IV een bezoek brengen aan de kampioe nen en zal nog heel wat van zijn krachten moeten inspannen, om de belangrijke winst binnen te halen. Weliswaar is het resultaat voor de groen-witte kaasmenscheh niet van zoo heel veel belang, maar een kampioen waardig, dienen ze te win nen. Niettemin zien we in dit treffen eenige winst voor de withemden. Van zeer veel belang is de ontmoe ting PettenVrone en we zijn dan ook benieuwd naar het eindresul taat. Het gaat met de zeekanters den laatsten tijd niet bepaald goed, in te genstelling met de mannen uit St. Pancras. Indien de groen-zwarten er dan ook geducht opzitten, halen ze stellig eenige winst binnen. De tweede klasse D laat de big- match zien: Ursero-Egmondia. .De leiders zullen het bij him bezoek zeer zwaar krijgen, en waar ze het op eigen terrein niet verder wisten te brengen dan een gelijk spel, vree zen we thans het ergste. Alkm. Boys III zal bij D.T.S. II ook geducht op moeten passen, om er zonder kleerscheuren af te ko men, want de Oudkarspelieren de den vaak goed werk. Bergen II kan zich in eigen huis tegen Alkmaar II van de jongste ne derlaag herstellen, terwijl de vierde elftallers van de Boys, bij Graftdijk dat de laatste weken goed op dreef blijkt te zijn, aan het kortste eind zullen trekken. In de derde klasse D wint het lei dende Akersloot zeker van het be zoekende Schoorl II. Ook in de beide overige ontmoe tingen: Koedijk IIAlkmaar III en Grootschermer IOudorp II, hebben de thuisclubs de beste papieren. De vierde klasse D laat in den broederstrijd Alkm. Boys VAlkm. Boys VI een overwinning voor de vijfde elftallers zien. Alcmaria V krijgt het bij D.T.S III heel wat zwaarder en het zou ons niets verbazen, indien de Oudkar spelieren meester in eigen huis ble ven. Egmondia II kan van het bezoe kende Bergen III winnen. Hockey DE ALKMAARSCHE HOCKEY CLUB IN ACTIE. Drie van de vijf Alkmaarsche elf tallen spelen morgen thuis, n.l. de eerste drie heerenteams. Het jeugdi ge vierde elftal speelt in Bloemen- daal en de dames hebben vrij van competitie. De groote strijd tusschen Alkmaar I en Laren I wordt morgen om 1 uur gestreden. Laren wil kampioen worden, en mag daarom geen punt meer verliezen, terwijl Alkmaar met inspanning van alle krachten wil overwinnen om de competitie in de bovenste helft van de ranglijst te be ëindigen. Alkmaar heeft natuurlijk het terreinvoordeel, maar Laren's voorhoede is van eerste-klasse kwa liteit. Doordat de Alkmaarsche ach terhoede zeer sterk is, bestaat de kans dat er weinig goals van Laren komen. Speelt de Alkmaarsche De heer R. Ijzer, hoofd inspecteur over het uit gebreide programma. Naar aanleiding van de instelling van de rijksinspectie voor de licha melijke opvoeding heeft het A.N.P. een onderhoud gehad met den hoofdinspecteur van dezen dienst tak, den heer R. IJzer te Heemste de. Daarbij bleek, dat deze nieuwe functionnaris, die in het Rijkscollege voor de Lichamelijke Opvoeding al jarenlang voor een betere lichame lijke. opvoeding heeft gepleit, oog heeft voor de vele op te lossen moei lijkheden. „Onze taak is", aldus deelde de heer IJzer mede, „ongetwijfeld zwaar; met een krachtigen steun van de drie inspecteurs hoop ik echter veel te kunnen bereiken; mits allen, die voor een functie in deze dingeh worden geroepen, met enthousias me, opgewekten moed en vooral ab soluut vertrouwen aan deze taak me dewerken. Bijzonder erkentelijk ben ik voor het feit, dat onderwij s-auto- riteiten, die ik jaren geleden als lid van het rijkscollege heb leeren ken nen, nu na deze benoeming blijk geven mij in mijn arbeid ter zijde te willen staan. Het eerst zal de lichamelijke op voeding op de lagere scholen, ook die voor buitengewoon lager onder wijs, aan de orde zijn. De rijks-in spectie voor de lichamelijke opvoe ding heeft echter tevens zorg te dra gen voor de lichamelijke opvoeding bij de andere takken van ons onder wijs. Het plan voor de lagere scho len komt in groote trekken hierop neer: in elk van de 49 inspecties komt een consulent, die instruee rend, inspecteerend, stimuleerend werkt. Is de inspectie te uitgebreid, dan worden er verscheidene consu lenten benoemd. De consulent is de speciale deskundige voor de licha melijke opvoeding, en staat den in specteur met raad en daad terzijde. Hij geeft lessen aan het onderwij zend personeel, aan de schoolkinde ren enz.; daartoe zal hij, in overleg met den inspecteur voor het lager onderwijs en zijn- betrokken inspec teur voor de lichamelijke opvoeding, de inspectie in kringen verdeelen. In deze kringen zal hij cursussen ge ven, waar de klasse-onderwijzer de leerstof kan leeren uitvoeren en doen uitvoeren. De taak van deze consulenten is dus niet eenvoudig. Het was dan ook reeds zeer bemoedigend, dat zulk een groot aantal bekwame vakmen- schen naar deze plaatsen heeft ge solliciteerd. In de Paaschvacantie zullen we allen samenkomen. In de spelbeoefening zullen wij het zoo noodige gemeenschapsgevoel kunnen ontwikkelen. De heer IJzer herinnerde voorts aan de richtlijnen, welke in 1938/ 1939 tot stand zijn gekomen door den gezamenlijken arbeid van de drie hoofdinspecteurs van het lager ónderwijs en eenige leden van het Rijkscollege. Vele inspecteurs van het lager onderwijs hebben dezen leiddraad in hun inspecties inge voerd, en vele didactici hebben nieuwe handleidingen voor het on derwijzend personeel volgens de hierin uitgestippelde lijnen geschre ven. Wat de lokaliteiten en terreinen betreft, een onderzoek in 1935/1936 heeft uitgemaakt, dat de meeste scholen een behoorlijke speelplaats hebben. Leegstaande klasselokalen, breede gangen, overdekte speel plaatsen moeten ons voorloopig her bergen. Bij de richtlijnen werd dan ook rekening gehouden met primitie ve omstandigheden. Juist de natuur lijke vormen van gaan, loopen, springen, werpen en vangen maken het mogelijk, met een minimum van materiaal te werken. Het schoolzwemmen wordt als een der belangrijke onderdeelen van de lichamelijke schoolopvoeding voor het vijfde en zesde leerjaar ver plicht gesteld. De rijksispectie heeft in overleg met den voorzitter van den Ned. Zwembond, den heer J. de Vries, deze materie in studie geno men, en daarbij inlichtingen inge wonnen van organisaties op dit ge bied. Op een vraag, of deze rijksinspec tie zich ook met de lichamelijke op voeding buiten schoolverband en met da sportbeoefening heeft te be moeien, antwoordde de heer IJzer ontkennend. Deze gebieden staan onder leiding van den regeeringsad- viseur K. J. J. Lotsy. Hierdoor is een twee-eenheid ontstaan, waarvan de deelen ten nauwste zullen samen werken; de opperleiding berust bij den secretaris-generaal van het de partement van Opvoeding enz. voorhoede als in den laatsten wed strijd tegen Baarn, die met 61 ge wonnen werd, dan is alles mogelijk. Alkmaar II ontvangt daarna T.A. H.C. II, een zwakke broeder in de derde klasse D. De reserves, hoewel niet geheel volledig, zullen hier ze ker kunnen winnen. Alkmaar III krijgt bezoek van F.A.H.C. IV; een strijd tusschen de a.s. kampioenen en de hekkesluiters. Voor ons seniores-elftal (zonder mr. Schuurman, die in Alkmaar I mee speelt), een kwestie van zooveel mo gelijk goals maken. Alkmaar IV brengt in Bloemen- daal een bezoek aan de H.B.S.-vete- ranen. Ons jongste elftal raakt aar dig op dreef den laatsten tijd en de nieuwe opstelling is een vondst. Een gelijk spel is niet onmogelijk. Worstelen S.S.S. TEGEN D.O.K.. Morgen organiseert S.S.S. worstel wedstrijden in gebouw de Unie Koorstraat; S.S.S. heeft gemeend in dezen wedstrijd voor een sterken tegen stander te moeten zorgen en noodig- de hiervoor uit het Beverwijksche D.O.K. De Beverwijksche ploeg be staat uit de volgende werkers: W. Brandjes, C. J. Groeneveld (meer- dei'e malen kampioen van Ned.), H. C. Groeneveld (kamDÏoen van Ned. 1940), J. v. d. Bosch, J. Waart, J. 5v- Balen, N. de Niet en C. Meerhof. De volgende S.S.S.-ers zullen de zen ploeg partij geven, n.l. P. Kore- man, J. C. v. Zwanenburg, H. Jens- ma, N. Schats, Sam Schut (kampioen van Ned. 1941), Jan Schut, C. Bom en W. Kaandorp, zoodat interessante partijen verwacht kunnen worden. Voor dezen wedstrijd is door S.S.S. een fraaie beker uitgeloofd, die in een uit- en een thuiswedstrijd verwerkt zal worden Voor verdere bijzonderheden zie men elders in dit blad. Schaken. Gisteren speelde de schaakclub 't Hooge Huys een revanchewed strijd tegen een combinatie van de Arbeiders Schaakclub D. O. S. en wel met den volgenden uitslag: D. O. S. 't Hooge Huys. P. BlankmanR. Faber V> R. v. WezopH. Verhoeven 10 K. Brinkhof—H. v. Gooi 1—0 G. ZijdewindF. Faber l/j34 F. AppelG. v. Leeuwen 10 R. GodijnJ. Kusch J. BeurtsH. Nijdam X/P34 P. MantéP. Koning 01 M. N. PrangerA. Bruin 10 H. v. LeijenP. Nierop 01 L. GodijnL. Koomans 10 7—4 POLITIEAGENTEN WERKTEN MEE AAN KETTING- HANDEL IN THEE. Voor den Utrechtschen politie rechter is gistermiddag de ketting- handel in thee te Zuilen behandeld; waarbij twee plaatselijke agenten van politie een rol hebben gespeeld en deswege zijn geschorst. Reeds voordat de distributie van thee afkwam, hadden de 43-jarige melkhandelaar H. V. en de 36-jarige Th. van H., pluimveehandelaar, zich aan hamsteren schuldig gemaakt. Toen de distributie afkwam, waren zij in het.bezit van aanzienlijke voor raden koffie en thee. Aanvankelijk werde deze genotmiddelen met een vrij behoorlijke winst en uiter aard zonder bon, aan den man'ge bracht, doch in Februari van dit jaar kregen de handelaren twee agenten van politie op bezoek, en wel de 33- jarige H. A. H. en de 37-jarige Chr. B., die zeiden, dal; zij gaarne aan dezen clandestienen handel wensch ten mede te werken. Op dat moment was de melkhandelaar H. V. nog in het bezit van een kist inhoudende 35 kg thee en men sprak af, dat deze thee verkocht kon worden voor den prijs van 6.80 per pond. Hier en daar informeerden de agenten van politie, die met de toestanden in Zuilen nu eenmaal goed bekend zijn, welke Zuilenaren aan den ketting- handel wenschten deel te nemen en weldra hadden zij zeer vele klanten. Het werd de gewoonte, dat de po litieagenten de thee voor f 6.80 pél' pond vr> den hoofdschuldige in deze, zaak, kochten, en dat zij dan deze thee voor 8 of meer bij hun di verse relaties aan den man brach ten. Zoo dreven zij een aardig han deltje en, brachten zij hoe langer hoe meer hun overheidspositie in gevaar. Eenige weken geleden kwam de rijkspolitie achter dezen clandestie nen handel en zonder dralen werden de agenten in hun functie geschorst' en was tegen tien tot twaalf koopers proces-verbaal opgemaakt. Voor den politierechter bekenden de beide verdachten zich aan den kettinghandel te hebben schuldig gemaakt. De officier van justitie zeide in zijn requisitoir, dat wanneer men agenten van politie niet volkomen kan vertrouwen, zij niet 'geschikt zijn hun functie verder uit te oefe nen. De grootste straf- zal nog wel komen, aldus spr., omdat na deze schorsing wel ontslag zal volgen. In verband hiermede wilde spr. geen gevangenisstraf eischen. Hij vorder de een boete van 25 subs, tien da gen. Tegen den hoofdschuldige, den 43- jarigen melkhandelaar N." V., werd 300 boete of dertig dagen hechtenis geëischt. De politierechter veroor deelde hem tot 150 gulden boete subs, een maand hechtenis. De medewerker van V., de pluim veehandelaar van H„ werd veroor deeld tot 75 gulden boete of een maand hechtenis. Vijf andere ver dachten, resp. een autoslooper, een melkslijter, een expediteur, een groentenhandelaar en een bakker werden veroordeeld tot een geld boete van 10 gulden subs. 5 dagen met verbeurdverklaring van de in beslaggenomen hoeveelheden thee.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 7