STAD EN OMGEVING AGENDA EEN GRASDROGERIJ TE BERGEN. Als het tij verloopt verzet men de bakens. 800 tot 1000 ton droog gras per seizoen. DISTRIBUTIENIEUWS. LAATSTE BERICHTEN VERDLISTERINGS- TIJDEN van 20.27 tot 6.55 op 17.27 onder 5.48 POLITIERECHTER AMSTERDAMSCHE BEURS EERSTE BLAD Alkmaar, Woensdag. DIEFSTALLEN TE SCHAGEN. Door de rijkspolitie te Schagen werden een tweetal aldaar wonen de jongemannen gearresteerd, verdacht van een aantal diefstal len. Zij zullen ter beschikking van de Justitie worden gesteld. In aansluiting op bovenstaande ontleenen wij nog een en ander van de Sch. Crt.: Het zondenregister van de jongens is van een eerbiedwaardige lengte In de eerste plaats is komen vast. te staan, dat twee van hen, zekere S. S. en E. B., zich hebben .schuldig gemaakt aan inbraak en diefstal van verschillende levensmiddelen bij de familie Dorbeck—Timmer mans aan de Hoogzijde. In samen werking met de twee anderen, P. K. en H. M. de laatste een 15- jarige knaap, afkomstig uit de Zij- pe hebben zij een groote partij zeep, spiritualiën en kruidenierswa ren ontvreemd bij de fa. J. G. van Barneveld aan het Rensgars te Schagen. Het feit dat P. K. daar als bediende werkzaam was, verge makkelijkte hun taak. De bende bewoog zich ook op an der terrein, want S. S., E. B. en P. K. hebben ook lood van het dak der r. k. school gesto len en aarx den man weten te brengen. Het adres waar het lood verkocht is, is bekend. Bij de fa. Deutekom, grossier aan het Noord, werden door S. S. bussen koffie ge stolen en in samenwerking met den groentenhandelaar C. J. een kwan tum benzine op den kop getikt. De groentenhandelaar C. J. be schuldigt S. S. ook benzine van hem gestolen te hebben. Aan S. S., die wel het meest op zijn kerfstok blijkt te hebben, wordt verder nog ten laste gelegd, diefstal van een rijwiel aan het station te Noordscharwoude. Bij dezen diefstal is nog een ander, ouder persoon betrokken, van wien vermoed wordt, dat hij al of niet ln samenwerking met bovengenoemde club van vier, nog wel meer ge daan zal hebben. Tegenover de „klanten" die zoo wel te Schagen als in Den Helder gevestigd waren, dischten de kna pen, althans volgens de getuigenis van de clientèle, schoone verhalen op. In Schagen heette het dat men de waar kocht van Heldersche win keliers, die door de Britsche bom bardementen genoodzaakt waren hun voorraad te ruimen, in Den Helder werd verteld, dat men de artikelen betrok van kleine dorps winkeliers, die door den nood der tijden geldgebrek hadden. De han del ging steeds contant en de „winst" werd terstond in drank, si garetten en bioscoopjes omgezet. De jongsten van het viertal, S. en M., zijn voorloopig na verhoor aan de ouders teruggegeven. Zij zijn jongens uit keurige gezinnen. De oudsten, B. en K., worden in arrest gehouden. Bij verschillende ingezetenen is huiszoeking verricht en reeds zijn groote partijen der vermiste goe deren opgespoord. De rijkspolitie, die voor al deze zaken sinds Vrijdag practisch d3g tn nacht jn touw is geweest en te rechter tijd heeft ingegrepen zet liet onderzoek voort. VOOR DE RESTAURATIE VAN DE GROOTE KERK. Hedenmorgen lag aan de Kanaal kade een lichter met afbraakmate riaal van de Delftsche Poort in Rot terdam, die, zooals bekend, niet meer herbouwd zal worden. Het waren groote steenmoppen, waaronder veel zandsteen. Naar wij vernamen zal ook dit materiaal ge bruikt worden voor de restauratie van onze Groote kerk. HET HUIS KINHEIM TE BERGEN CAFE-RESTAURANT. Voor-een vijftal jaren spraken wij er onze voldoening over uit, dat het huis „Kinheim" aan de Breelaan te Bergen, nadat het een paar jaar had leeggestaan, door notaris M. C. J. de Lange was aangekocht, omdat dit mooie gebouw daardoor voor zijn oorspronkelijke bestemming als fa milie home behouden was gebleven. Het huis Kinheim behoort n.l. tot een van de mooiste gebouwen in Bergen en kan wat de inwendige af werking betreft wel het mooiste huis in den kop van Noordholland wor den genoemd. Dit huis werd in 1908 door den architect Mauve, zoon van den beroemden schilder uit de Haagsche school Mauve, voor reke ning van den heer J. Sterken als zo merhuis gebouwd en later voor per manente bewoning vergroot. Hierbij werden geen kosten gespaard en de eikenhouten betimmering van de groote zaal is wel tot iets zeer bij zonders geworden. Tot zijn dood bleef de heer Ster ken dit huis bewonen, dat daarna nog eenige jaren door zijn schoon zoon, den heer B. Gorter, bewoond werd. Na diens overlijden stond het enkele jaren leeg, waarna het in openbare veiling, voor een, naar verhouding van den kostprijs, luttel bedrag, werd verkocht. Thans zal dit gebouw een zeker niet door den stichter gedachte be stemming krijgen. Naar wij verne men zal het in de maand Mei als café-restaurant geëxploiteerd wor den door deii heer J. Rosier die reeds vele jaren succesvol het bekende hotel „Bakhuis" te Bergen aan Zee exploiteert. Ongetwijfeld zal dit een unieke exclusieve gelegenheid wor den. De heer Rosier zal het n.l. als nevenbedrijf exploiteeren en blijft des zomers ook exploitant van het hotel Bakhuis te Bergen aan Zee. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Kora Terry (variété-film); hoofdrollen Marika Rökk, Joseph Sieber, Will Quadvlieg en Will Dohm. Toegang boven 18 jaar. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer De mannen de baas (amus. film); hoofdrollen Heli Finkenzeller, Erika von Thellmann en Theodor Danegger. Toegang boven 18 jaar. Donderdagavond geen voorstel ling. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer In 't witte paard (operette-film); hoofdrollen Hermann Thimig, Christl Mardayn en Theo Lingt-n. Toegang voor eiken leef ij d. City-theater, 7 15 uur, hoofdnum mer De kassier vergist zich (klucht); hoofdrol Heinz Rühmann. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 9 April. 8 uur, evangelisatie te Stompeto- ren, de heer Heeresma over „De zeven hoorn en zeven oogen in den troon". Donderdag 10 April. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, voor de Vereen, van huisvr., lezing met licht beelden over groenten en andere voedingsgewassen. 7.30 uur; Harmonie, prop.-avond Nazorg. KIND VERDRONKEN TE DEEMSTER. Te Beemster is nabij de ouder lijke woning de 2-jarige Pieter Koppes spelenderwijs te water ge raakt en verdronken, MET EEN HAND IN EEN MACHINE GERAAKT. Maandag geraakte het 15-jarig dochtertje van den heer de Boer te Heerhugowaard, in de bakkerij van den heer S. Dekkers met 2 vingers der rechterhand tusscher. de brood- snijmachine. Spoedig aanwezige geneeskundige hulp oordeelde behandeling in een ziekenhuis te Alkmaar noodzake lijk is. Naar men ons mededeelde bleken de twee toppen afgesneden. ZIJPE. Burgemeester herbenoemd. - Mr. D. Breebaart is met ingang van 1 Mei opnieuw benoemd tot burge meester dezer gemeente. PROVINCIALE STATEN. Buitengewone zitting op 13 Mei. Bij besluit van den secretaris generaal van het departement van 'oinnenlandsche zaken is machtiging verleend aan den commissaris in de provincie Noordholland tot het bij eenroepen van de Staten dier pro vincie in buitengewone zitting op Dinsdag 13 Mei 1941, teneinde aan de orde te stellen de verkiezing van een lid van het college van Ged. Staten dier provincie, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer mr. J. Bj Bomans. In zijn te Hoorn in Nov. 1939 voor de Vereeniging tot Ontwikke ling van den Landbouw in Hol lands Noorderkwartier te Hoorn gehouden lezing, voorspelde dr. ir. H. J. Frankena reeds, dat kunstma tig gedroogd gras in onze veehou derijbedrijven een normaal ver schijnsel zou worden. Nu door den oorlogstoestand geen krachtvoer meer wordt ingevoerd, de pluimveestapel sterk is inge krompen, ook de varkens- en rundveeteelt aan beperkingen on derhevig is, en Nederland voor de voedselvoorziening op zich zelf is aangewezen, is het begrijpe lijk, dat de landbouwvoorlichtings- dienst zeer mobiel is in den strijd tegen de verliezen bij conserveering van groenvoeder. In zijn hierboven aangehaalde le zing becijferde dr. ir. Frankena, dat zelfs bij normale krachtvoederprjj- zen het grasdrogen loonend was te maken. De voedingswaarde van 10.000 kg. gedroogd gras is gelijk aan 7300 kg. krachtvoer. Van groot belang voor de voedselvoorziening is, dat het drogen van groenvoer in vergelijking met andere bestaan de methodes van serveering de geringste verliezen geeft, zoodat men daardoor de hoogste voedings waarde behoudt. De voedselvoorziening vordert dan ook thans, dat bij de consu meering van groenvoer die methode gevolgd wordt. De directie van de N.V. Pluim veevoeder Mij. Bergen, een in 1932 gestichte coöperatie met de voor- deelen van de N.V., die, door het gemis aan grondstoffen de produc tie in de fabriek tot 25 pet. zag in krimpen en zich reeds met het ma len van gedroogd gras tot meel had bezig gehouden, begreep, dat naar een nevenbedrijf moest worden omgezien en besloot tot het stich ten van een grasdrogerij in hgar te Oostdorp staande bedrijf, welke grasdrogerij reeds half Mei in wer king zal worden gesteld. Een onderhoud met den directeur. Aangezien er. in ons land nog weinig grasdrogerijen bestaan en die te Bergen de eenige wordt in Noordholland boven het Noordzee kanaal (de Wieringermeer uitge zonderd) hebben wij ons naar dit bedrijf begeven om daarover een onderhoud met den directeur, den heer F. A. Lindenhovens te hebben. In het stevige fabrieksgebouw te Oostdorp, waar men normaal een 300 ton voederstoffen kan bergen, was nu nog geen tiende deel aan wezig. Reeds 6 weken, zoo vertelde de directeur ons, zijn wij bezig met het malen van gedroogd gras tot grasmeel. Volgens de menginstruc- ties van het Rijksbureau voor Voedselvoorziening in oorlogstijd moet 5 pet. kunstmatig gedroogd gras in het ochtendvoer voor een den en kippen verwerkt worden en in 't rundveevoer is. 10 voor rund vee en schapen 92 kunstmatig gedreogd grasmeel of kunstmatig gedroogd lucernemeel, met bijvoe ging vn pet. melasse. Proefnemingen bewezen ons dat onze graanmolen, die door een 1'A P.K. motor wordt gedreven, uitste kend geschikt is voor het grasma ten. Reeds een week of zes zijn wij daarmede bezig. Het gedroogde gras betrokken wij van elders. U zult begrijpen, dat wij ons de vraag stelden hoe aan gedroogd gras te komen. Ons oog viel op het vliegveld, dat regelmatig gemaaid moet worden en het ge lukte ons met de betreffende auto riteiten tot overeenstemming te ko men, waardoor dit gras voor onze drogerij beschikbaar wordt gesteld. Dit wordt de stimulans voor ons nieuw nevenbedrijf en dat dit een belangrijk kwantum is valt hieruit af te leiden, dat volgens schattingen van landbouwdeskundigen dit veld ongeveer 800 tot 1000 ton gedroogd gras kan opleveren. Wij hebben een machine gekocht die in één seizoen van zes maanden 600 ton kan produceeren, welk kwantum in een continubedrijf van 's Maandags 6 tot Zaterdags 6 uur 's avonds, met een drie ploegenstel- sel van drie man, verdubbeld kan worden. Wij zullen dan ook in staat ijn tegen een bepaald tarief ook yooï boeren» die dit svenschen, gras te drogen. Voor het aanschaffen van een machine hebben wij ons in verbin ding gesteld met de commissie belast met de regeling van de verstrekking van grasdrogerijen, ingesteld door het departement van Landbouw en Visscherij. De mogelijkheid bestond wel om voor een grasdrooginstallatie financieele steun van de regeering te krijgen. Toen wij ons daartoe tot de commissie hadden gewend bleek ons, dat het aantal aanvragen reeds tot het maximum was gestegen, zoo dat het niet mogelijk was 'ons steun te verleenen. Dit was voor ons een teleurstelling, doch wij besloten desondanks tot aanschaffing op eigen risico over te gaan. Gekocht werd een Houvis Saver grasdroger van de firma Enszak te Hilversum, omdat deze machine vol gens het oordeel van deskundigen en ook naar ons eigen inzicht het meest aan het doel beantwoordt. Op onze vraag of er meerdere typen grasdrogers in ons land wor den gemaakt deelde de heer Linden hovens ons mede, dat dit inderdaad het geval is en wel de Pehrson Stork - droger en de Hubert- Kalovils. Buiten de fabriek wordt de stook- oven gebouwd. Het materiaal daar voor is reeds aangekomen. In de fabriek wordt het gras langs den loopenden band in de droogafdee- ling gevoerd en na een gang daar door verlaat het drcog de machine. Van brandstof verzekerd. „Voor dit bedrijf zult II nogal wat brandstof noodig hebben. Is dit thans niet het zwakke punt voor de onder neming?", vroegen wij. „Inderdaad zullen wij heel wat brandstof verwerken", was het ant woord. Niet minder dan 400 ton Breehcokes zullen wij per jaar noo dig hebben. Wij worden daardoor beschouwd als een grootbedrijf en wij kregen dit kwantum reeds door het Rijkskolendistributiebureau toe gewezen. Het malen geschiedt electrisch, doch daarvoor gebruiken wij slechts een motor van 1% P.K.. zoodat wij niet veel electrischen stroom gebrui ken. Uit dit onderhoud blijkt wel, dat bergen door de stichting van een grasdrogerij door de „N.V Pluimvee voeder Mij. Bergen" een voor de voedselvoorziening van ons volk in orlogstijd belangrijk bedrijf rijkei is geworden. TOEWIJZING VOOR PLUIMVEEHOUDERS. De Leider van den Distributie- dienst Kring ALKMAAR vestigt er de aandacht op dat Pluimveehou ders, die in het bezit wenschen te komen van een voedertoewijzing, af ie geven door af namens den Prov. Voedselcommissaris, alle bonnen No. 81100 van de bonkaart alge meen van zichzelf, hun gezin en inwonend personeel dienen in te leveren bij het Distributiekantoor, Breedstraat 40, ALKMAAR. Deze inlevering moet geschieden in de week van 7 t/m 12 April 1941, zoodat ook op Zaterdag 12 April tus- schen 912 uur gelegenheid tot in levering bestaat. Op Goeden Vrijdag is he'. Distributiekantoor gesloten. In hun eigen belang worden be trokkenen erop gewezen dat zij, wanneer zij aan het vorenstaande geen gevolg geven, na 28 April 1941 niet meer voor voedertoewijzingen in aanmerking komen. ALKMAAR, 9 April 1941. De Leider voornoemd, H. BAKKER. ZUIDSCHARWOUDE. Onvoorzichtig met benzine. - Een der P.T.T.-arbeiders, die werkzaam was bij den aanleg van een tele foon, zou een benzinelamp aanste ken. Door een onachtzaamheid kreeg hij een brandende straal benzine in het gelaat, waardoor hij vrij ernstig verbrandde. Gelukkig werden dc oogen niet geraakt. Dr. Wilmink verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna de man naar huis werd gezonden. HEERHUGOWAARD Witte en Wit-Gele Kruis. - De besprekingen tusschen de dagelij k sche besturen der vereeniging van Kruisverpleging (tegen 1 Mei a.s. zal de nieuw opgerichte afdeeling van het Wit-Gele Kruis in werking tre den) heeft nog niet tot een defini tiefresultaat geleid. Beide besturen zullen hun wenschen en verlangen nader schriftelijk formuleeren, om zoo tot een grondslag van nadere be sprekingen te kunnen geraken. In deze mogen we nog memoreeren, dat de burgemeester der gemeente, de heer Sutman Meijer, secretaris is der Noordhollandsche vereeniging „Het Wit-Gele Kruis". Een slechte weg. - Een kort, voor den oningewijde nietszeggend, voor den ingewijde daarentegen boekdeelen sprekend berichtje, zou kunnen luiden: „Gisteravond is de heer X uit onze gemeente per fiets de Kabel overgekomen. Hij heeft het er levend afgebracht! De toe stand van het pad is inderdaad er barmelijk HOORN. Valsche aangifte. - Op de Zater- dagsche zaadbeurs welke te Hoorn in de zalen van het Park wordt gehouden, deed een der bezoekers, afkomstig uit de gemeente Berkhout, aangifte, dat hem een portemonnaie inhoudende 80 a 90 gulden, was ontrold. De politie sloot de deuren en fouil leerde de plm. 150 aanwezigen, echter zonder resultaat. Nadien de den zich gezichtspunten voor, wel ke er op wezen, dat de diefstal wel eens gefingeerd zou kunnen zijn. Na een streng verhoor heeft de man gisteren bekend, dat dit in derdaad het geval is geweest. Fi nancieele moeilijkheden hadden hem hiertoe gebracht. Prijsopdrijving van meer dan 100 procent. - Wederom is door de gem. politie te Hoorn een ernstig geval van prijsopdrijving achterhaald Een winkelier in gordijnstoffen, kleeden, enz had zijn prijzen in en kele gevallen op meer dan 100 pet. boven het wettelijk toegestane ma ximum gebracht. Tegen den man is proces-verbaal opgemaakt, ter wijl een groot gedeelte van den winkelvoorraad in beslag is geno men. NOORDSCHARWOUDE. Fusie Nut en Vermaak en Volhar ding. - In Concordia te Noord scharwoude vergaderde Maandag avond de ijsclub Nut en Vermaak. Er was een zeer belangrijk onder werp te bespreken: de opheffing van de vereeniging, in dezen vórm, omdat van de zijde van het bestuur een voorstel werd gedaan, te beslui ten tot fusie met de ijsclub Volhar ding te Oudkarspel. Door de leden werd zeer weinig belangstelling ge toond. De voorzitter, de heer J. Heidsma. heeft in zijn openingswoord er op gewezen, dat Nut en Vermaak reeds 40 jaren bestaat. Het is niet uit ge brek aan levenslust, dat nu een voorstel wordt gedaan tot fusie met Volharding. Het zijn de omstandig heden, die hiertoe hebben geleid. In den afgeloopen winter heeft men een uitstekende samenwerking ge had, waarbij van beide zijden de wensch naar voren is gekomen, dat de vereenigingen bij elkaar zouden komen. Men komt dus als gelijk waardige partijen tegenover elkaar te staan. De financieele positie der ver eenigingen besprekende, zeide de oorzitter, dat de kaspositie van Nut en Vermaak iets beter is dan die van Volharding, maar laatstgenoem la vereeniging bezit meer ma- teriaal. Ten aanzien van de zwem- (Ongecorrigeerd.). PADVINDERSORGANISATIES ONTBONDEN. Krachtens verordening van den rijkscommissaris werden door de veiligheidspolitie de gezamenlijke padvindersorganisaties in het bezette Nederlandsche gebied ontbonden en verboden. De Nederlandsche padvinders, die een deel waren van de Inter nationale Boy-Scouts-beweging en centraal vanuit het Interna tionale padvindersbureau te Londen geleid werden, waren een actief instrument der Brit sche cultureele en politieke pro paganda. Ook na de bezetting werd deze tegen de belangen van het Duit- sche rijk gerichte werkzaamheid voortgezet. Daar de Nederland sche padvinders, wier leiding eenzijdig op Engeland was inge steld, ondanks uitdrukkelijk verbod talrijke tochten en voor bereidend-militaire oefeningen hielden, zijn de van het stand punt der bezettende macht niet duidbare padvindersorganisaties ontbonden. BONNEN VOOR DE VOLGENDE WEEK REEDS OP ZATERDAG GELDIG. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij deelt mede, dat reeds op Zaterdag 12 dezer voor het inkoopen van distributiegoede ren gebruik zal mogen worden gemaakt van de bonnen, welke voor de daarop volgende week zullen worden aangewezen. De nummers van de aan te wijzen bonnen zullen worden bekend gemaakt in de bladen van Vrij dagavond c.q. Zaterdagochtend. Voor zoover de detaillisten op Zaterdagmorgen niet tijdig op de hoogte mochten zijn van de aangewezen bonnummers, kun nen zij zich voor inlichtingen wenden tot de plaatselijke distri butiekantoren. PLAATSGEBREK. Door plaatsgebrek in dit nummer moesten eenige berichten en versla gen tot morgen bewaard worden. INGEZONDEN STUKKEN HET VOEDSEL VAN DE CENTRALE KEUKEN. Geachte Redactie. Gaarne zou ik een stukje in Uw veel gelezen blad schrijven. Ik heb Dinsdagmiddag eten van de Centrale keuken gehaald en moest naar het Verdronkenoord. De aard appelen waren niet eens geschild. Toen had ik al genoeg. Als je dan varkensvoer krijgt dan is het toch geen eten meer. Ik heb het terug ge bracht, het was aardappelen met savoie kool. Die meneer, die de kaartjes knipt aan het Verdronken oord, zei tegen mij: „Ik zie het. Dat is geen eten, daar zal ik werk van maken. Laat je emmer maar staan". Ik heb het aan de buren ook laten zien en die zeiden: „laten ze het. zelf maar eten". Kan daar nu geen verandering in komen? Ik dacht dat er zoo goed toezicht over het eten was, maar het schijnt wel van niet, want dit is geen menscher.eten. Met dank vooi de opname, J. B. VOGELPOEL Schelphoek 1. Wij hebben ons met deze klacht tot de toezichthouders over de Centrale Keuken gewend, die er met even groote verwondering van hebben kennis genomen als wij dat hebben gedaan. Hoewel wij in den tijd leven, dat alle deskundigen op voedingsge bied propaganda maken voor het niet schillen der aardappelen en terwijl ook het Bureau voor Voed selvoorziening in Den Haag met het oog op het behoud van een zoo groot mogelijk vitamine-gehalte aan de Centrale Keuken heeft voor geschreven de aardappelen niet te schillen heeft men in Alkmaar, uitfluitend ter wille van de afne- mrichting aan het Waardje werd medegedeeld, dat deze buiten de fusie wordt gehouden. Daar zal de nieuwe vereeniging geen verant woordelijkheid voor hebben. De heer K. van Nienes deed zich kennen als tegenstander van de samenvoeging. Een jaar geleden heeft men besloten de verbindingen met Volharding te verbreken, als niet eenige verbetering werd aange bracht aan de baan op 't Waardje. Daar is niets aan gedaan en nu komt men met het voorstel, om een fusie aan te gaan. Dat is wel wat onge rijmd. De voorzitter meende, dat de gang van zaken in den afgeloopen winter de samenvoeging als de beste oplos sing heeft aangewezen. De heer Zeeman merkte op, dat er nog pogingen gaande zijn om het .Vaardje te verbeteren. Nadat nog eenige besprekingen van minder belang waren gehouden werd het bestuursvoorstel zonder stemming aangenomen, zoodat Nut en Vermaak en Volharding binnen kort één vereeniging zullen zijn. Men is verplicht te verduis teren tusschen zonsondergang en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 9 April: 10 April Volle Maan. mers, daaraan nog geen gevolg ge geven. De aardappelen steeds van de beste soort gaan hier in een schil- machine. Zij worden niet gepit, maar ra een molen tot gehakt gemaakt, terwijl bijvoeging van groenten plaats vindt. Het vleesch wordt af zonderlijk verstrekt. Onder leiding van den heer De Rie en onder toezicht van den chef kok der firma Hoogenstraaten, den heer Robert, is het eten ook Dinsdag op de normale wijze gereedgemaakt en zijn er a 13 cent per portie een 1100 Liter-porties uitgegeven. De heeren van het bestuur hebben, zooals gewoonlijk, het eten gekeurd en voortreffelijk bevonden en, met uitzondering van bovengenoemde klacht, is er geen enkele opmerking over ontvan en. Stemt een dergelijke klicht dan ook tot groote teleurstelling, er zit desondanks tcch ook een voldoening gevende kant aan. Want als dit eten geweigerd en teruggebracht wordt, is belezen, dat hier de voed- selnood onder de bevolking in 'egenstelling met den toestand in België nog niet groot is. Wij kunnen slechts hopen, dat ook de komende ""'ntannaEnden daarin geen ernstige veranderingen zullen brengen. Red. Alkm. Crt. Zitting van 7 April. Waar de varkens bleven. Het was Maandagmiddag bij den Alkmaarschen politierechter, mr. J. Krabbe, weer een echt varkensge- doe. Weer was er een aantal perso nen, die zich bezondigd hadden aan het clandestien slachten en verhan delen van varkens, Zoc had een restauranthouder rit Den Helder ten behoeve van zijn zaak, waar door zeer velen eiken dag gegeten wordt, twee geslachte varkens ge kocht van zijn slager, welke varkens zonder vergunning om het leven waren gebracht en waarvoor de man van het gerenommeerde eet huis geen bonnen gaf. Jammer voor de klanten,die an ders hadden kunnen genieten van erwtensoep met echte kluif en van sappige carbonaden, kwam de overheid achter deze transactie en zoo verdwenen de varkens uit de keuken van het eethuis niet naar de magen der klanten maar naar bet politiebureau. OPGAVB AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Woensdag 9 April 1941 Vor.k. 97V, 961/, 87S/16 87»/, .117V, 41 253/, 76V, 5 47 331/e STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 11 3—3y, Nederi 3 Ned.-lndië 1937. BANK-1NSTELL1NCEN Amsterd. Bank Handel Mij, Cert. v. 250138 Koloniale Bank 199'/, Ned. Ind. Handelsbank l39'/e 1ND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 1241/, Calvé Delft Cert. 77 Nederi. Ford. .325 Lever Bros 13l3/4 PhiL GtoeiL Gem. Bezit 2321/, IND. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper Nortb American Rayon. 20'ÏJf Republic Steel 213/g Standard Brands 5 l/a Steel 581/, CULTUUR MAATSCH. H. V. A4771/, lava Cultuur280 Ned. Ind Suiker Unie 2841/, Verg. Vorstenlanden. 132V» PETROLEUM. Kon. P.tr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 121 JavaChina—Japan lijn 156 Kon. Ned Stoomboot 161 Scheepvaart Unie 18? TABAKKEN. Heli Batavia 209 lude Deli 288 •ienembah 234 MER SPOORWEGEN Atchison lupeka llinois Central Southern Pacific ?7s Southern Railw. 231/* Union Pacific 80 Can. Pat. 4%6 272 333/, 10'/, 9V, 2921/, .214 1493/, .172 .139 4>/« pim2 u "7V„ 9öi/, 87-1/4 8774 '171/, 138 200 136 124 '7 310 129 277-8 22 63-V, 4 42 29V, l=i/, 17-Vs 5i/„ 49-50J 467-8 275 280 130 262-51 32 '07,6 8 283 230 148 168 136 37, 1181/, 153 158 183 204 281 225V, 22 '74-7s 'V* ïoy, 75 37»

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2