6 AGENDA VERDLlSlERltoGS- TIJDEN van 20.29 tot 6.53 op 18.47 onder 6.18 KERK m SCHOOL INGEZONDEN SI UKKEN AMSTERDAMSCHE BEURS 8* 8* EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Donderdag. MET PASCHEN VLEESCH OP TAFEL. De iets grootere aanvoer op de Maandagsche raijonmarkt, deed reeds het vermoeden post vatten, dat het met de vleesch-positie deze week gunstiger zou zijn dan in de vorige weken het geval was. Dit is inderdaad het geval. De aanvulling met bevroren vleescn uit de groote koelhuizen afkom stig, is van dien aard dat de slagers deze week over groote voorraden beschikken, zoodat er vleesch voor alle bonnen aanwe zig is. Het is in weken niet ge beurd dat de slagers zoo ruim voorzien zijn. Er is dus geen enkele reden vooj het publiek om in de vroege mor genuren reeds naar de winkels te gaan en daar eenige uren in de rij te staan. Men kan thans indien men wil gerust tot Zaterdag wachten, zonder te worden teleur gesteld. EERVOL ONTSLAG VERLEEND. Bij beschikking van den secretaris generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuur bescherming is met ingang van 1 Mei 1941 aan den heer dr. H. B. F. Wes- terouen van Meeteren op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als in specteur van het lager onderwijs in de inspectie Hoorn. BENOEMD. Mej. Tr. Bakker van Nieuwe Niedorp, thans werkzaam aan de Eliza van Calcarschool alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de Kleuterschool van Volksonderwijs te Zuidscharwoude. LIEDERENAVOND JO VINCENT. De liederenavonden van Jo Vincent hebben gedurende de laat ste jaren alom in den lande groote belangstelling getrokken. Na gerui- men tijd reeds als oratoriumzange res, speciaal door haar Bach-ver- tolkingen niet ten onrechte als Neerlands grootste zangeres te zijn aangemerkt heeft de groote kun stenares haar talent ook in dienst gesteld van 't lied en daarbij thans algemeene erkenning gevonden. Naar aanleiding van een optreden te Amsterdam in Januari jl. schreef De Telegraaf: Een prachtig concert, waarin de ontroering om de schoon heid der kunst-zelve gewedijverd heeft met de verrassing om de prestaties der kunstenares. Want Jo Vincent, groote-zaal-zangeres par excellence, heeft zich hier ont popt als brillant vertolkster van het lied; zij heeft hier werken van een Bach en een Hugo Wolf gecreëerd zooals het slechts de allereersten van het genre vermogen. Zij scheen een andere, een nieuwe persoon lijkheid, èn een zeer sterke èn een volledig overtuigende. ABONNEMENTSVOORSTELLING IN T GULDEN VLIES. „Intimiteiten". Het Ned. Tooneel gaf Zaterdag in Amsterdam de première in dit sei zoen van „Intimiteiten", een suk, dat reeds eerder op het programma heeft gestaan. Opnieuw heeft het pu bliek zich uitstekend geamuseerd en gul en hartelijk gelachen. De ge schiedenis van Amanda en Elyot, die met elkaar getrouwd zijn geweest en elkaar weer ontmoeten als zij elk met een ander op de huwelijksreis zijn, geeft aanleiding tot tal van verrassende situaties. De twee echt paren, die tegenover elkaar komen te staan, worden vertolkt door Annie v. d. Lugt Melsertvan Ees, Ludzer Eringa, Aline Markus en Jan van Ees. In deze bezetting zal dit stuk a.s. Dinsdag in 't Gulden Vlies worden opgevoerd als derde abonnements voorstelling. Het alleraardigste gees tige stuk zal ook zeker hier, vooral ook omdat het zoo bijzonder goed wordt gespeeld, aller belangstelling hebben, mede omdat men thans de gelegenheid heeft Annie van Ees in één van haar meest karakteristieke rollen te zien. In dit genre is zij nog steeds onovertroffen. TEXTIELKAARTEN OPGEKOCHT. Tegen een arbeider uit Wer- vershoof, die aan verschillende wo ningen te Urk textielkaarten op kocht, is proces-verbaal opgemaakt. Een 35-tal textielkaarten werden op hem in beslag genomen. Tegen een 21-jarigen tuinder te Wijdenes werd procesverbaal op gemaakt wegens vernieling van een weekblad, dat in het dorp werd verspreid. Naar hij mededeelde, kon hij zich met de strekking van dit blad niet vereenigen. DE EXTRA TEELT VERGUNNINGEN. Meer aangevraagd dan beschikbaar. De extra teeltvergunningen, welke eenigen tijd geleden konden worden aangevraagd, zijn thans ge deeltelijk in het bezit van de aan vragers. Men heeft zich tevreden moeten stellen met minder dan was aangevraagd, aangezieri er meer was aangevraagd dan beschikbaar. BRAND TE HEERHUGOWAARD. Een korte doch hevige brand leg de hedenmorgen de bouwmans woning, ^taande aan den Kruisweg nabij den Middenweg te Heerhugo- waard en bewoond door Corn. Mul Jr., in de asch. De motorspuit, hoewel spoedig aanwezig, kon wei nig meer uitrichten. Vermoedelijk ontstond de brand doordat kinderen die zich in den hooiberg vermaak ten, met lucifers hebben gespeeld. Een motor-dorschmachine ging mede in vlammen op. Naar men onê mededeelt, is een en ander ver zekerd, evenwel niet hoog. CABARET-AVOND IN 'T GULDEN VLIES. De directie van 't Gulden Vlies heeft gezorgd voor een prettige ont spanning op den avond van den tweeden Paaschdag. Dan toch komt de cabaret-revue onder leiding van Frans Nienhuys met medewerking van diverse artiston als Sylvain Poons, Rita Ross, Miloïtz e.a. Dit ensemble zal voor een zeer geva- rieerdeft vroolijken avond zorgen, met tooneel, muziek, zang en dans. Het prog-amma biedt voor eiken liefhebber iets goeds en zal dar. ook zeker velen aantrekken. HET WIT GELE KRUIS. In de maand Maart werden dooi de wijkverpleegster 48 patiënten bezocht en 839 bezoeken afgelegd, waarvan 588 bij leden van het A A. Z. A., 210 bij leden van het Wit Gele Kruis, 39 bij stadspatiënten en 2 bij particulieren. De wijkkraamverpleegster legde 202 bezoeken af bij 15 patiënten en verleende 2 maal assistentie bij den dokter. COVOTO. Donderdag 17 April geeft het Comité voor Tooneeluitvoeringen in de Harmonie als vierde en laatste voorstelling in dit seizoen Rebecca, naar den bekenden roman van Daphne du Maurier, door de schrijf ster zelf tot drama bewerkt. Het stuk wordt opgevoerd door de Too- neelgroep Het Masker, onder regie van Ko Arnoldi en met décors ont worpen door Lucas Wensing. Eenige persuittreksels volgen: Handelsblad: De ongewone sfeer, waarin de boeiende gebeurtenissen zich afspelen, was ook op het tooneel steeds duidelijk voelbaar. Het is een prachtige tooneelavond geworden, waaraan de herinnering levendig zal worden gehouden door de boeiende sfeer van de geheele opvoering: Nw. Rotterd. Crt.: Ook hier te lande is Rebecca een best-seller geworden en ze zal dat in haar nieuwe ge daante ook zeker blijven. Een bui tengewoon boeiende voorstelling. De Telegraaf: Arnoldi is er volko men in geslaagd de sfeer van dit ver laten landhuis, waarover de scha duwen van een geheimzinnig nood lot vallen, te wekken. Men zit als het ware ademloos op de ontknoo- ping te wachten. He Volk: Het Masker heeft van de tooneelbewerking een voorstelling gegeven, die van begin tot einde geestdriftig stemde. Prachtig spel van het geheele ensemble. RIJKSLANDBOUWWINTER- SCHOOL TE SCHAGEN. Bij dt op 8 April j.l. gehouden openbare eindles werd het diploma uitgereikt o.a. aan: A. Bakker en D. Marees te Barsingerhorn, D. Boekei, N. D. Kaan en P. Kooy te Wieringerwaard, H. J. Bos te Bergen, J. A. Bos te Oterleek, P. Donker te Twisk, M. C. Francis én P. Gootjes te Dirkshorn, M. Glas en W. J. de Leeuw te 't Zand, M. de Jong te Spanbroek, P. Kelder te Oost-Knollendam, W. Kooijman te Haringbuizen, S. W. Meurs en C. Zijdewind te Schagen, C. Stapel en C. G. Stapel te Sijbecarspel, Afge wezen werd één candidaat. Van de eerste naar de tweede klasse werden o.a. bevorderd: C. Bood te Schagerbrug, K. Brak te Barsingerhorn, J P. Bos te Oudorp, ■J. G. Bruin en A. Kramer te Bur- gerbrug, G. Dam te Dirkshorn, S. G. Frankfort, J. de Jager, W. Pijper en A. Torenvlied te Alkmaar, G. Geertsema te Kolhorn, W. de Geus te Stompetoren, K. Gootjes te Scha gen, J. Groot te Oude-Niedorp, P. S. J. Groot en C. W. Kistemaker te Den Helder, C. Kieft te Schermer, D. Otjes te Grosthuizen, J. P. E. Ott te Hoorn, K. M. Spaan te Heerhu- gowaard, N. F. Spaan te St. Pancras en C. Spaans te Wieringerwaard. Herexamen twee, niet bevorderd vier leerlingen. INSCHRIJVINGEN IN HET HANDELSREGISTER VAN 1 TOT 8 A PRIIL 1941. Bestuurswijzigingen: De Rijp: Coöp. spaar- en voor schotbank „De Rijp" G.A., Oosteinde 110. Andere wijzigingen: Alkmaar: H. G. van Praag, Emma- straat 49, makelaar enz.; gekomen van Velsen. fa. Th. Kraakman en Zoon, Ver- Ironkenoord 104; handel in wijnei Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Kora Terry (variété-film); hoofdrollen Marika Rökk, Joseph Sieber, Will Quadvlieg en Will Dohm. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.15 uur, hoofdnum mer In't witte paard (operette-film); hoofdrollen Hermann Thimig, Christl Mardayn en Theo Lingen. Toegang voor eiken leef ij d. City-theater, 7 15 uur, hoofdnum mer De kassier vergist zich (klucht); hoofdrol Heinz Rühmann. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 10 April. 7.30 uur. Harmonie, prop.-avond Nazorg. enz. overgegaan aan een vennoot schap onder firma. Den Helder: „Maison Maas", Ko ningstraat 22, handel in damesmodes enz.; overgegaan aan W. J. D. Maas. J. A. de Does, Keizersgracht 3, tim merbedrijf enz.; overgegaan aan een vennootschap onder firma. Noordscharwoude: C. Kardinaal, Dorpsstraat B 89, timmermanswerk plaats enz.; overgegaan aan N. P. K--rdinaal. Oude Niedorp; Blokkers metsel bedrijf, Verlaat 131, metselbedrijf, verplaatst naar Lutjewinkel. Wieringermeer: Coöp. boerenleen bank te Wieringermeer W. ABrug straat 42; benoeming hulpkassier Alkmaar: P. Nol. Nieuwpoortslaan 85, kruidenierswaren, brandstoffen enz.; overgegaan aan mevr. de wed. P. Nol—Burgering. NED. ROODE KRUIS. Algemeene ledenvergadering. Dinsdag 8 April heeft de afd. Alk maar van het Ned. Roode Kruis haar algemeene ledenvergadering gehouden. De voorzitter, dr. F. J. Frederikse, herdacht bij de opening het overlij den van den heer M. Jimmink, ploegcommandant. der transportco lonne, die in 1940 door een noodlot tig ongeval om het leven kwam en bracht hem dank voor het vele werk dat hij voor het Roode Kruis gedu rende 25 jaar heeft gedaan. Deze woorden werden door de aanwezi gen staande aangehoord. Jaarverslag. De secretaris bracht het jaarver slag uit, dat na dankzegging onder aplaus werd vastgesteld. Wij ontleenen aan dit verslag het volgende: Gedurende den oorlog en daarna werd ten dienste van de geëvacueer- den zeer veel werk verricht. Voor dit doel was op het station een flin ke ploeg helpers en helpsters aan wezig. Zij hebben dag en nacht on der zeer moeilijke omstandigheden hun werk verricht. Het enthousias me was zelfs zoo groot dat na 20 uren moeizamen arbeid het nog noodig was hen een bevel te geven om naar huis te gaan om wat te gaan slapen. Zij hadden de beschik king over 3 gesloten vracht-auto's, welke waren ingericht voor het ver voer van zieken en gewonden, voorts over drie ziekenauto's en eenige luxe auto's, welke belangeloos door de Alkmaarsche burgerij werden beschikbaar gesteld. De helpers heb ben in combinatie met de beschik bare E.H.B.O.-ers een ontstellend aantal zieken en gebrekkigen van het station naar de diverse zieken huizen en particuliere woningen vervoerd. Zelfs naar omliggende plaatsen zijn ernstige zieken ver voerd. Het aantal zieken en gebrek kigen was enorm te noemen. De helpsters hebben zich buiten gewoon verdienstelijk gemaakt bij het verzorgen van hen, die moesten wachten vóór zij vervoerd konden worden. Doch ook bij transporten hebben zij dapper meegeholpen. Niet alleen op het station waren leden der T.C., maar ook in de mili taire cantine, welke ingericht was als doorvoerstation voor de geëva- cueerden, waren zij aanwezig. Ver der werd assistentie verleend in de kerken en alle mogelijke andere ge bouwen waar geëvacueerden voor- loopig werden ondergebracht. Over al waar maar hulp te verleenen was, waren zij aanwezig. Bij de revacuatie hebben zij zorg gedragen dat alle zieken en gebrek kigen weer op het station werden afgeleverd. Ze hebben niet geaarzeld met twee ziekentreinen mee te gaan om hun patiënten persoonlijk naar Amersfoort te brengen. Buiten dit werk voor de evacuatie werden in opdracht van den militai ren geneeskundigen dienst te Alk maar op 20, 21, 22 en 24 Mei gewon de militairen vervoerd naar Bakkum en herstellende militairen werden teruggevoerd naar Alkmaar. Op Zondag 12 Mei kwam een ver zoek binnen van den militairen ge neeskundigen dienst uit 't Zand, om gewonde militairen te halen en over te brengen naar Alkmaar. Hiertoe werd met twee Roode Kruis-auto's en een ziekenauto, bemand met vier helpers en vier helpsters, een tocht ondernomen. Bij aankomst in 't Zand bleken de gewonden echter reeds vertrokken te zijn. Op verzoek van den chef-arts van de aldaar gelegen hospitaal-schepen, bleven vier help sters ter assistentie op deze schepen in 't Zand. Deze dames hebben tot Woensdag 15 Mei naar voll» tevredenheid van de dienstdoende artsen hun taak vervuld. Dezen hadden zeer gaarne nog lan ger van hun diensten willen ge bruik maken en ook de helpsters waren nog liever langer gebleven De heer Stoutjesdijk durfde echter de verantwoording niet langer op zich te nemen in verband met de ca pitulatie van het Nederlandsche le ger. Na een vergeefschen tocht naar 't Zand en den Helder heeft hij de dames in Amsterdam gevonden, waar zij met de hospitaalschepen te recht waren gekomen. Met behulp van den secretaris heeft hij hen we ten te bewegen direct naar Alkmaar mee terug te gaan, waar zij door de diverse ouders met vreugde werden ontvangen. De namen van deze helpsters zijn mej. Smit, mej. Uyie- mans en de zusters Oostcrwijk. Bijzondere vermelding verdient verder mej. v. d. Hilst, die dag en nacht in de cantine dienst deed, spe ciaal voor verzorging van baby's en moeders. (Zij is n.l. kraamverpleeg ster). Ook mej. Smit is zeer flink opgetreden. Zij had ook de leiding op de hospitaalschepen. Verder hebben zeer veel ijver be toond en hun werk buitengewoon gedaan de heeren Bulens (als hel per chauffeur), van Daalen (als hel per en geleider ziekentrein), Muy- laert (als helper en ordonnans), Na- rold (als helper) en Witsiers (als helper alleen de eerste vier dagen). Dit zijn echter slechts eenige na men uit velen. Zonder onderscheid hebben allen het uiterste van hun kunnen en krachten gegeven. Het liep dan ook op .olletjes dank zij de leiding vr/i den waarnemenden com mandant der transportcolonne, den heer Stoutjesdijk. De voorzitter bracht nog eens on der de aandacht het vele werk door de transportcolonne en de helpsters verricht in de moeilijke dagen in 1940 en zegde hen allen dank voor hun betoonden ijver. (Applaus.) Vervolgens bracht de penning meester, de heer mr. Josephus Jitta, het financieele verslag uit. Het batig saldo bedroeg op 1 Jan. 775,24 en op 31 Dec. 1.1. 914,31. Het aantal leden is 249. Dit verslag werd goedgekeurd met dank aan den penningmeester voor zi.in gevoerd beheer. Bij de hierna gehouden bestuurs verkiezing werden mevrouw Conijn en den heer O. P. R. Elema herko zen, terwijl in de vacature-mevrouw Cohen Stuart werd gekozen mej. C. Binkhorst, arts, alhier. De voorzitter dankte mevrouw Cohen Stuart voor alles wat zij ge durende 26 jaar voor de afdeeling beeft gedaan. De heer Stoutjesdijk dankte mevr. Cohen Stuart namens de transport colonne en de helpsters voor de vriendelijke samenwerking geduren de al die jaren. (Applaus.) Als afgevaardigde naar de alg. vergadering werd aangewezen de heer Stoutjesdijk. Bij de rondvraag wees de heer Stoutjesdijk erop, dat de indeeling van de transportcolonne bij den gem. luchtbeschermingsdienst niet juist is. Dit is ook tegen den wil van het hoofdbestuur doorgevoerd. Spr. deel de mede, dat hij een onderhoud heeft gehad met eenige leden van het hoofdbestuur, die de/ inschakeling van de transportcolonne niet goed keurden, en zeiden, dat het hoofdbe stuur dit wel aan het afdeelingsbe- stuut kenbaar zal maken. Hierna volgde sluiting. DOOBÉLIJK ONGELUK TE BROEK OP LANGENDDIJK. Heden is te Broek op Langendijk bij het plaatsen van een overspan ning van de nieuwe brug over de ringvaart welke in de plaats komt van de K. v. d. Molenbrug, een ongeluk gebeurd met doodelijken afloop. Door het breken van een tros is de montagemeester van de Holland- sche constructiemaatschappij te Rotterdam, D. B. uit Rotterdam, zoodanig bekneld geraakt, dat hij aan de gevolgen is overleden. Dr. Verdonk verleende geneeskundige hulp. BROEK OP LANGENDIJK Jaarvergadering Bloembollencul tuur. - De afdeeling Langendijk van de Alg. Vereen, v. Bloembollen cultuur hield Dinsdagavond haar algemeene jaarvergadering in het café van den heer Vijzelaar. De rekening van den penning meester, den heer C. de Groot, gat aan, dat de ontvangsten f 143,68 hebben bedragen, de uitgaven f 40.66 het kassaldo was dus f 103,57. Het beginsaldo was f 86,20. De secretaris, de heer K. van Nie r.es, bracht het jaarverslag uit, waar in de toestand in het bollenbedrijf werd weergegeven. Deze is niet roos kleurig. De heer K. van Nienes, die niet herkiesbaar was als bestuurslid, kreeg als opvolger in het bestuur den heer Gb. Gutter te Noordschar woude. s Als afgevaardigden naar de alge meene vergadering werden de hee ren A. Dirkmaat en C. Kostelijk Jz. gekozen. In de rondvraag kwam o.m. de omzetbelasting ter sprake. De voor zitter deelde mede, dat hem door de bevoegde autoriteiten was medege deeld, dat bloembollen buiten de omzetbelasting vielen en ook poot- aardappelen en ander pootgoed. Voorts werd de verplichte ver bouw van diverse soorten zaaiboc nen en erwten door bloembollen kweekers, die meer dan 35 are tul len en hyacinthen verbouwen, be- Men is verplicht te verduis teren tusschen zónsondeiganj? en zonsopgang, dus heden avond Maans op- en ondergang 104 April 10 April Volle Maan. sproken. Dit zal wel eenige moei iikheden geven, aangezien deze be kendmaking wel laat komt. Het' is ook een bezwaar, dat de prijzen, welke hiervoor betaald worden, niet bekend zijn. De voorzitter heeft aan het einde der vergadering den scheidenden secretaris dank betuigd voor alles wat hij voor de vereeniging gedaan heeft. De heer van Nienes zeide, dat de samenwerking in het bestuur steeds van zeer aangenamen aard is ge vveest. NIEUWE-NIEDORP. Floralia. - Dinsdagavond verga derde de Floralia-vereeniging bij den heer Jb. Gelder; voorzitter was de heer Wessels. Naar aanleiding van de notulen merkte de heer de Jong op, dat de bollen voor de schoolkinderen gra lis zouden worden beschikbaar ge steld, terwijl er nu een rekening is van 31.25. De voorzitter lichtte dit toe en wees erop, dat de oorzaak lag in het te laat aanvragen. Nu geeft de Tulpencentrale ook de eventueele prijzen voor de schoolkinderen. De penningmeester bracht ver slag uit. De kas was vrijwel con stant gebleven. Het vorig jaar was een saldo van 21.22, thans is er 21.86. Hierna volgde bestuursverkiezing Aftredend waren de heeren E. Brouwer en J. Keetman (laatst ge noemde was niet herkiesbaar) en daar er nog een vacature was we gens bedanken, moesten er drie nieuwe bestuursleden gekozen wor den. De uitslag der stemming was. dat gekozen werdén de heeren E. Brouwer, M. Oly en A. Fijnheer. De voorzitter bracht dank aan den heer Keetman voor het vele dat hij voor' de Floralia heeft ge daan. Besloten werd op 19 April een tentoonstelling te organiseeren van de door de schoolkinderen getrok ken bollen. In principe wordt besloten dit jaar weer een herfsttentoonstelling te organiseeren. SINT-PANCRAS. Boerenleenbank. - De boeren leenbank hield Dinsdag haar jaar vergadering in het lokaal van den neer Bouwstra, onder leiding van oen heer F. N. Spaan, die in zijn openingswoord constateerde, dat veel is gepasseerd. Wtj kunnen echter dankbaar zijn, de gebeurtenissen waren voor de bank niet zoo erg schokkend, de boerenleenbanken waren volkomen berekend voor hun taak, het vertrouwen is niet ge schokt Wel is. tijdelijk veel ver anderd door de stijging van grond prijzen, veel geld is toen binnen gekomen. Na September is dit weer in opwaartsche lijnen gegaan nieuwe posten zijn niet uitgereikt, zoodat de omzet wel even minder is dan vorig jaar. De rekening sloot met een ont vangst en uitgaaf van 384276,82. De balans was f 387534,40. Het aantal dagboekposten was in het afgeloopen jaar 2280, spaarders 450, aantal leden 198, spaarboekjes 460. De bestuursverkiezing gaf tot uit slag dat de heer P. Bakker met alge meene stemmen herkozen werd; in den raad van toezicht werd herbe noemd de heer Jb. Wagenaar Sr. De rentetarieven zullen bedragen: rèkening-courant 4V, (debet), idem credit 2</, spaargelden van ïèden 28/, van niet-leden 2,64 voor vast spaargeld van leden 3,125 voor niet-leden 3 PRE DIKne, o n i EN. GOEDEN VRIJDAG 11 APRIL 1941. ALKMAAR. Groote Kerk, av. 7 u., ds. Kleyne Kapelkerk, 7 uur, ds. Klein Wassink (H. Av.) Ev. Luth. Kerk (Oudêgracht), 7 u., ds. Brandt, v. Haarlem (H. Av.) Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds Kuiper (H. Av.) Geref. Kerk, av. 7 uur, cand. J. van Eerden. Vrije Ev Gem., in De Unie, 7.30 uur, ds. Ruys; onderwerp: „Een beste Vrijdag". UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, av. 7.30 uur, ds. van Mullem (H. Av.) BERGEN, 10 uur (bevestiging van lidmaten) en 7 uur (H. Av.) Is. van den Kiefcoom. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk. 6.15 uur, ds. von Meyenfeldt. EGMONDBINNEN, 10.30 uur, ds. Bloemhoff (H. A.). DE KEMA EN PHILIPS „BI-ARLITA"' LAMPEN Wat is de KEMA? De groote gemeenten en de provincies van Nederland bezittten eigen eleetrische netten. Om de mogelijkheid te scheppen, electro- technisch materiaal te keuren, hebben zij samen een laboratorium gesticht. Dat laboratorium voor de Keuring van Electrotechnisch Ma teriaal te Arnhem "wordt kort heidshalve met KEMA aangeduid. Het staat onder leiding van Prof. tr J. C. van Staveren. Door een daartoe aangewezen commissie van de KEMA worden voorschriften vastgesteld voor electrotechnisch materiaal. Iedere fabrikant kan zijn kabels, - stofzui gers, schakelaars, strijkbouten, gloeilampen, of wat dan ook, aan de KEMA opzenden en het KEMA- laboratorium stelt dan vast of aan deze voorschriften is voldaan. De eischen voor gloeilampen zijn vele. Zij worden gekeurd op veilig heid en lichtgevend vermogen, op stroomverbruik, blijvende helder heid en levensduur. De KEMA geeft Philips het recht te verklaren, dat de Philips „Bi-Ar lita" lampen aan alle eischen vol doen en dat de „Bi-Arlita" lampen, die U in den winkel vindt, onder voortdurende controle van het KEMA-laboratorium staan. N. V. Dhilips' Gloeilampenfabrieken, Eindhoven. Gerei, kerk, 10 en 3.30 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 6.30 uur, de heer Dun, van Alkmaar. HEILOO, 7 uur, ds. Bloemhoff (H. A.)' NOORDSCHARWOUDE, 8 uur, ds. Nell (H. Av.) OUDKARSPËL, geen dienst. SCHOORL, 10.30 uur (bevesti ging lidmaten) en 7 uur (H. SCHAGEN, geref. kerk, av. 8 uur,cand. J. v. d. Meye. VEENHUIZEN, geen dienst. WARMENHUIZEN, geen dienst. ZUIDSCHARWOUDE, av. 7 uur, de heer Korndörffer. ZUIDSCHERMER, 2.30 uur, ds. Loysen (H. Av.) DE LOON ik. 1. M. de R. Zoudt U mij s.v.p. een antwoord kunnen geven op de volgende vraag? Bij voorbaat hartelijk dank. Ik val niet in de termen voor loonbelasting. Moet ik nu mijn in komstenbelasting gewoon doorbe talen of is 2/3 voldoende? Onder vele menschen leeft deze vraag. Met hoogachting, Uw abonné Jb. BAKKER. (Belastingaangeslagenen in loon dienst, die, wegens te geringe ver dienste, niet in de loonbelasting vallen, krijgen, evenals de wel in de loonbelasting aangeslagenen, 1/3 ontheffing voor hun aanslag van het belastingiaar 1940/'41. Red.) OPGAVB AMSTEROAMSCHE BANK W.V. Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 10 April 1941 Vork. 977, g63/8 88 .118 .138 .200 STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 3—3H Nederl. 1938 3 Ned-lndië 1937 BANKINSTELLINGEN Amsterd Bank Handr' Mij. Cert. v. 250 Kolooiale Bank Ned. Ind Handelsbank 136 IND. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 124'/^ Calvé Delft Cert. 7? Nederl. Ford. .295 Lever Bros1283/, Phil. Gloeil Gem. Bezit 237 IND. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda - Bethleh Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon. Republic Steel Standard Brands Steel CULTUUR MAATSCH. H V. A lava Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg. Vorstenlanden PETROLEUM. 35'/s 37/s 41'/, 30% i<5/8 17% fVs 493/, .467 .280 280 1293/, •263 32 10V. 8 28 U/s .22* 1493/, 172 133 3'/, .1133/, Kon. Petr. Phillips Oil Shell Union Fide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc Rubber scheepvaarten. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn la3i/, Kon. Ned Stoomboot .1371/3 Scheepvaart Unie .183 tabakken. Deli Batavia 206 Oude Deli .284 Senembah 228 amer spoorwegen Atchison lopeka Ilinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac. 23 'V» IV. 103/, 71 3% plm 2u y/i/g 96% 87% 88% 118 138-40 198 137 125 15 2;5 126 226 35 05 3% 41 1/3/, 460 278 2/2 124 2351/3 31'/, 277 230 150 168 130 3'/l« 118 151 157 184 203i/3 283% 2231/1 22 6% 8'/. 11 7 5 3%

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2