Mej. A. C, M. VAN BEEK, prima iepen kachelblokken, Laat APPEL NAZORG ARBEiDSINRICHTING MSCHE ts RADIOPROGRAMMA 8* SPORT GEMEENTERADEN RECHTSZAKEN ARRONDISSEMENTS RECHTBANK Interessante broodkwestie te Schoorl. BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN AdvectenUëu Boeren-Dienstbode, Vertegenwoordiger. passende betrekking, oogarts, Goeden Vrijdag en Pa as ch-Zaterdag GEEN SPREEKUUR. GELDBELEGGING HEERENHUIS eiken KAST Brandhout, h.A. LAND, Gesloten tot 17 April Goeden Vrijdag en Zaterdag voor Paschen is de Openbare Leeszaal en Bibliotheek GESLOTËN. H.V. alkmaarsche Overdekte Bad- en Zweminrichting - HEDEN: AB. DOE1S Jr. Ouderwetsche bakkersbeschuit. Boerenroggebrood. Pakjes gesn. roggebrood. Blanke Ontbijtkoek'. Krenten- en Rozijnenbrood, uw bakker zijn. St. Annastraat 37. Tel. 2318. 2 EERSTE BLAD 3 LAMPEN l? en de bezittten Om de en, electro- te keuren, laboratorium um voor de hnisch Ma- ordt kort- aangeduid. van Prof. aangewezen !MA worden ,teld voor aal. Iedere - stofzui- strijkbouten, an ook, aan het KEMA- vast of aan oldaan. impen zijn op veilig- rmogen, op ide helder- het recht te lips JBi-Ar* eischen vol* lita" lampen, vindt, onder van het Aj,an. per.-fabrieken, 30 uur, ds. atha, 6.30 Alkmaar. Bloemhoff )E, 8 uur, dienst, ïr (bevesti- uur (H. 5rk, av. 8 re. dienst. ;een dienst, av. 7 uur, 10 uur, ds. Si UKKEN >Aj X. een am woord de volgende ïartelijk dank. termen voor nu mijn in woon doorbe- ende? Onder leze vraag, ogachting, Fw abonné BAKKER. enen in loon- geringe ver loonbelasting Is de wel in de lagenen, 1/3 aanslag van 40/'41. Red.) BANK W.V. kmaar. April 1941 Vor k. plm 2u 07V« 963/g f'Vs 88 118 .138 200 136 1241/4 71 295 128% 237 351/, 37/8 41' I, - 30% l'Vs 61/s 493/, .467 280 280 129% 263 32 lO'/s 8 281 i/s 22v .149'/, 172 133 31/4 1133/4 in 1^31/, 1571/s .183 ,206 .284 .228 23 7Vi« 7'/. 103/, 71 3V, 9/1/g 9t% 87% 88% 118 138-40 198 137 125 .5 2=5 126 226 35 211/id 05 3% 41 101/4 1/3/4 161/4 4% 47 460 278 2/2 124 2351/3 31'/, 91%e 3 277 230 150 168 130 3i/iö 118 151 157 184 2031/3 2837s 2231/, 22 6% 8'/. 11 75 3% VRIJDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. (Nederi. progr.) 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtend gymnastiek. 8.Schriftlezing en Meditatie (vtorbereiddoor de Christ. Radio-Stichting). 8.10 Gewijde mu ziek (opn.) 8.30 ANPber. 8.45 Gr.pl. 10.Amst. Salonorkest. (10.2010.40 Deel.) 11.15 Gr.pl. 11.30 Zang met pianobegeleiding. 12.Gr.pl. 12.42 Almanak. 12 45 ANP: Nieuws- en eeon. ber. 1.Orgelspel. 1.35 Salon orkest. (2.152.30 Voor de vrouw). 3.Gr.pl. 3.30 Ensemble Tonny Ro- xini. 4.Korte Wrdingsdienst (voor bereid door het Vrijz.-Prot. Kerk- comité). 4.30 „Passiemuziek", cause rie met gr.pi. 5.Gr.pl. 5.15 ANP: Nieuws-, econ en b ;i rsber. 5.30 Om roeporkest. 6.15 „Het Saksisch land" causerie. 6.30 „De groote idealen van de boeren in het licht van de Zuid- Afrikaansche poëzie", lezing met muzikale omlijsting. 7.ANP: Econ. vragen van den dag. 8.30 Ber. (Eng.) 8.45 De 7 kruisv oorden. 9.40 Avond wijding (voorbereid door het Vrijz.- Prot. Kerkcomité). 9.45 ANP: Eng. ber. 10.ANP-ber., hierna sluiting. HILVERSUM H, 301,5 M. (Nederi. progr.) 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgym nastiek. 7.Gr.pl. 7.45 Ochtendgym nastiek. 8.Gr.pl. 8.30 ANP-ber. 8 45 Gewijde muziek (gr.pl.) 9.15 Gr.pl. 10.Liturgische Wijdings- dienst (voorbvreid door de Christ. Radio-Stichting). Hierna Orgelcon- cer. 12,Ber. 12.15 Omroeporkest. 12.45 ANP: Nieuws- en econ. ber. 1.— Omroeporkest. 1.30 Gr.pl. 2.De Kamermuziekspelers en gr.pl. 3. Esmeralda. 3.30 Voor de vrouwen. 3.45 Orgelconcert en zang. 4.30 Voor de kinderen. 5.Gr.pl. 5.15 ANP: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Ce lesta-ensemble. 6.DecL (voorbe reid door de Christ. Radio-Stich ting). 6.15 Rococo-octet. 6 45 Toeris tische raadgevingen. 7.ANP: Econ. vragen van den dag. 7.15 Gr.pl. (7.30 7.45 De toekomst Van het Neder- landsch tooneel", causerie). 8. ANP-ber. 8.15 Spiegel van den dag of gr.pl. 8.30 Gr.pl. 8.45 Hadiotooneel. 9.10 Orgelspel, 9.30 Gr.pL 10.ANP- ber., sluiting. De ruggegiaat van elk reclame-plan: DAGHI AH I- - 1 AMF SCfciOOLWEDSTRIJDEN. De gisteren gespeelde wedstrijden gaven de volgende uitslagen: Voetbal. Ulo Alkmaar IIUlo Bergen I 23 (na verl.); Ulo Bergen II Handelssch. III 0—1; H.B.S. VII— Ulo Bergen III 131. Korfbal. Bergen IH.B.S. I 02; Bergen II—H.B.S. II 0—1. Hockey. H.B.S. ILyceum I 00; H.B.S. II—Lyceum III 3—1; H.B.S. III- Lyceum II 12; Lyceum I—Han delsschool I 21. Meisjes: H.B.S. IHandelssch. I 6—0. Ingelast Hockey: Afd. IIGymn. II; Afd. III Handelssch. I. Vrijdag 25 April: Gymnasium I Handelsschool I, 4 uur. Programma voer de afdeeling lager onderwijs, op het gemeente- sportpark. Afd. F, Dinsdag 15 April: a. 1112: Julianaschool IWil- helminaschool I; b 23: Centr. 7e ieerj. IllHeiloo I; c. 34: St. Pancras ICentr. 7e ieerj. II. Woensdag 16 April: d. 10.3011.30 winnaar awin naar b; e 3—4: winnaar cKoe dijk I, Donderdag 17 Mei: f. 1.302.40 winn. dwinnaar e. Afd. C I, Dinsdag 15 April: a. 1011: Lindensch. ITessel- sehadesehool I; c. 1112 uur: Von delschool IRochdaleschool I; b. 45: Stompet. INic. Beetsseh. I. Woensdag 16 April: d. 23: winnaar awinnaarb. e. 23: winnaar cingel. verl. 17 Mei: f. 23.10 winn. dwinnaar e. Afd. C II, Dinsdag 15 April: b. 1011: Wilhelminasch. II Julianasch. II; c. 23: Vondelsch. IIStompet. II: a. 34: Rochdale school IILindensohool III. Woensdag 16 .-vpril: d. 10.3011.30 winnaar awin naar b; e. 34: winnaar cLinden- schooi II. 10 Mei: f. 3.454.50: winn. dwinn. e. Z- LN N.-SCHERMER. De raad kwam gisteren, onder voorzitterschap van burgemeester Koib, voltallig bijeen. Na een openingswoord van den voorzitter, volgde onmiddellijk een bespreking over den brandstoffen- nood. De voorzitter deelde mede. dat de gemeente in hoogen nood verkeerenden nog wel helpt met wat takkebosschen-, waarvan de voorraad echter niet groot is. Voor het denkbeeld om de boomen nog meer van takken te ontdoen, werd niet gevoeld, nadat de heer Heinis had opgemerkt, dat daarvoor te weinig hout in de boomen zat. De voorzitter deed hierop mede- deeling, dat van Ged. Staten de goedkeuring op verschillende raads besluiten was ingekomen. Besloten werd, overeenkomstig het voorstel van B. en V."., aan den heer Zwart, aan wien ontslag was verleend, een pensioen van ƒ3. per week toe te kennen, opdat deze in inkomen niet achteruitgaat. Van den commissaris der provin cie was bericht ingekomen, dat aan den veldwachter Eits met ingang van 1 Maart, ontslag was verleend. Op diens verzoek werd aan den agent van de arbeidsbemiddeling, den heer Vos, ontslag verleend we gens diens benoeming bij de hoog ovens. In zijn plaats werd, behou dens goedkeuring van den directeur van de Districtsarbeidsbeurs, de' heer van Riesen.- benoemd. Voor kennisgeving werden aan genomen een procesverbaal van kasopname bij den gemeente-ont vanger, alsmede het verslag van de Oudef commissie. Na eenige bespreking werd be sloten, niet toe te treden tot de nieuwe vereeniging voor molestver- zekering. Van de goedgekeurde raadsbe sluiten vermelden wij, die, op het besluit om de school te Driehuizen te handhaven. Uit de rekening van het B. A. bleek, dat de inkomsten 1666.62 en de uitgaven 1350.69 hadden bedragen. Van het Departement van Finan ciën was bericht ingekomen, dat de gemeente inzake de financiëele ver houding tusschen het Rijk en de gemeente, een uitkeering krijgt van 15825. Het verslag over de kindervoe ding, waaruit bleek, dat voor het verstrekken van melk op school, 60 was uitgegeven, werd conform vastgesteld. Bepaald werd, dat de vaste kern voor de luchtbescherming niet valt onder de gemeenteregeling, omdat die in de rijksregeling is opgenomen. Overeenkomstig de wenschen van den secretaris-generaal, werd de veldwachtersverordening zoodanig gewijzigd, dat de burgemeester aan den veldwachter slechts extra peri odieke verhoogingen kan toekennen tot het maximum salaris. Een door den secr.-gen. van het Dep. van Binnenlandsche zaken ge- wenschte wijziging van de politie verordening ten aanzien van het sneeuwopruimen, werd conform vastgesteld. De leden van de commissie tot wering van schoolverzuim weiden herbenoemd. Tot intrekking van de verorde ning op de heffing van opcenten op ae gemeentefondsbelasting werd besloten. Eveneens werd besloten om de B-steunverleening voor 1941 en de steun aan kleine boeren weer in te -.tellen. Voor den steun aan kleine boeren zal de gemeente 250 be schikbaar stellen, het Rijk betaalt daarvan 50 en neemt dan boven dien den steun van de C-boeren voor haar rekening, waardoor het mogelijk wordt, voor 1941 weer een twaalftal kleine boertjes te kunnen helpen. De heer Bart verzocht, in het besluit niet te vermelden, dat de toestand voor de boeren gunstiger was geworden. Uit de hierop volgende bespre kingen bleek, dat dit in October en November wel het geval was, doch dat sindsdien de toestand weer even slecht was. De voorzitter zegde hierop toe. den toestand als niet veel gunstiger te schetsen. Op voorstel van B. en W. werd tot de heffing van een straatbelas- tmg besloten, die 4 zal bedragen van de belastbare opbrengst van het gebouwd en het ongebouwd eigen dom en ongeveer 2500 zal op brengen. De vermakelijkheidsbelasting werd van 10 op 20 gebracht, terwijl de heffing naar het opper vlak verdubbeld werd. Van den Secretaris-generaal van bet Dep. van Binnenl. zaken was een schrijven ingekomen over een regeling der gem-eentefinanciën over 1941. In verband daarmede was het noodig, in de begrooting eenige veranderingen aan te brengen De i/tkoms'en zijn zoodanig, dat ad ministrate 'f de inkomsten en uitga ven niet veel verschillen. De ge meente krijgt in een anderen vorm een bijdrage, die ongeveer gelijk is aan die van het vorige jaar. Overeenkomstig het voorstel werd besloten. Besloten werd, Gedep. Staten gun- tig te adviseeren over de kindertoe- sjagregeling voor burgemeesters, secretarissen en ontvangers, hoe wel de heer Bart hét betreurde, dat de ontvanger, die er warmpjes in zit, hiervan zal profiteeren. De nieuwe kinderbijslagregeling voor het gemeentepersoneel, als mede de tijdelijke duurtebijslag voor dat personeel en den veld wachter werd mede vastgesteld. Voorts werd in de veldwachters verordening de capitulantenbepa- ling geschrapt. Bij de rondvraag bracht de heer 1 Schot de kuilen in de straten ter sprake, terwijl de heer Kieft op dit euvel in Grootschermer wees. De voorzitter zal hierover met het polderbestuur spreken. Op een vraag van den heer Schot, deelde de voorzitter mede, dat zeer binnenkort een regeling voor de veldwachtersvacature te verwach ter. is. De heer Heinis vroeg of de ge meente nog zal profiteeren van de verlaging van de leerlingenschaal. De voorzitter zeide, dat dit, wan neer deze wordt ingevoerd, het ge val zal zijn, doch dat men nog moest afwachten. Voorts deelde de voorzitter nog op een vraag van den heer Heinis mede, dat ondanks het niet-branden der lantaarns op den electrischen stroom "weinig was bezuinigd, aan gezien de gemeente het vastrecht aan de provincie verschuldigd blijft. De heer Kieft vond het niet juist, dat de gemeente bij den toegang naar het sportterrein puntdraad heeft aangebracht, terwijl iets der gelijks aan de burgers is verboden. Da voorzitter merkte op, dat in de verordening staat, dat de ver bodsbepalingen niet gelden voor de overheid en dat men dit aan de schooljeugd had te danken. Voorts deelde hij mede, dat de Paehtcommissie had bepaald, dat tijdens den lammerentijd de jeugd niet op het sportterrein mag spelen. De raad was van oordeel, dat hierdoor de zaken op zijn kop gezet werden. De pachter had het land juist goedkoop in huur gekregen omdat het sportterrein is. Het sport terrein moet dus op den voorgrond blijven staan. De voorzitter was het hiermee eens en zegde toe, met den pachter althans een termijn te zullen over eenkomen en bij onwil in verzet te zullen gaan tegen het besluit van ie Paehtcommissie. H'erna sluiting. BOEKBINDER BELEEDIGDE HITLER. Een 35-jarige boekbinder te Leiden had zich einde Januari in beleedi- genden zin uitgelaten over den Führer van het Duitsche rijk. Hij had n.l. allerlei schampere opmerkingen gemaakt bij de aanschouwing van een in de uitstalkast van een winkel aldaar neergelegde plaat, waarop de afbeelding van Hitier voorkwam. Voor het landgerecht beweerde verdachte, dat deze opmerkingen een plaat golden waarop Mussolini was afgebeeld. De winkelier, als getuige gehoord, verklaarde echter, dat geen plaat met de afbeelding van Mussolini in zijn étalage aanwezig was geweest, wel een warop de Führer en maar schalk Göring waren afgebeeld. De patroon van den verdachte schetste dezen als een stil, ingetogen werker, die reeds 15 jaren bij hem in dienst was en nimmer aan politiek had gedaan. Verdachte werd, nadat de General- staatsanwalt een jaar gevangenisstraf had geëischt, door den rechter tot acht maanden met aftrek van pre ventief veroordeeld. Mag een bakker eigenmachtig den broodprijs verhoogen? Twee bakkers te Schoorl moesten Dinsdag voor de Alkmaarsche rechtbank terecht staan, omdat ze wittebrooden van 800 gram voor 20 cent hadden verkocht, terwijl de prijs volgens de dagvaarding, offi cieel op 18 cent was gesteld voor deze gemeente. De eente bakker, J. J. N., meende niet in overtreding te zijn geweest. Toen de bepaling was afgekomen, dat voortaan geen melkbrood meer mocht worden gebakken, had hij met succes geprobeerd een goed soort waterbrood te bakken, door toevoeging van tencoline en weite- meel. Daardoor werd de kostprijs van het brood verhoogd met twee cent, maar de smaak ei. de voed zaamheid waren de moeite en kosten waard. Om zijn beweringen kracht bij te zetten, had de bakker twee brooden meegenomen. Een gewoon water brood, bereid volgens de thans al gemeen geldende maatstaven en een '01 bod volgens zijn eigen, verbeterd procédé. De brooden waren heel en omdat 'de president, mr. baron Tuijll van Serooskerke aan den buitenkant niet veel verschil zag, openbaarde zich de wenschelijkheid, dat de doorsnede van het brood zou wor den getoond. Breek de brooden doormidden, zei de verdediger, mr. Kamminga, tot den bakker. Maar de president vond dat zon de. waarop de griffier tot den recht bankbode zei: Haal een broodmes. De bode haalde een broodmes, dat veel weg had van een kromme dolk.' De bakker sneed met de zekerheid, waarmee een bakker een brood doormidden kan snijden, beide brbo- 'en in tweeën Het werd een openbaring voor de rechtbank. De president vond het verschil tusschen de twee soorten brood zeer groot. Maar aangezien niet alleen het uiterlijk van belang is, vroeg hij, of het betere brood oo.k voedzamer wag, Ja, allicht, antwoordde de bakker. Er hij voegde er aan toe: Het smaakt ook veel beter. Jammer was het, dat er geen boterhambordjes en een vloot boter aanwezig was, anders zouden de heeren in toga zeker nog aan het ontbijten zijn geslagen. De waarnemend officier, mr. Kist uit Amsterdam, was echter nog niet overtuigd door de demonstratie. Het brood mocht dan beter zijn: het was toch soortgelijk aan het andere brood en wanneer de bakker gelijk kreeg, dan zou iedereen de prij2en- verordeningen gemakkelijk kunnen overtreden. Bovendien is brood een volksvoedsel en het publiek zou op die manier gedwongen worden méér te betalen dan- anders. De of ficier vorderde 25 of 25 dagen tegen den bakker. De verdediger, mr. Kamminga, hield een zeer uitvoerig pleidooi, dat in het kort op het volgende neer kwam. De Zijper saneerings- commissie in het bakkersbedrijf had den prijs van het waterbrood vast gesteld op 19 cent per 800 gr. In Schoorl mochten de bakkers echter 18 cent berekenen, omdat ze con- curreeren moesten tegen een coöpe ratie. Op 21 October van het vorig jaar werd het bakken van melk brood verboden, waarbij bepaald werd, dat de prijs van waterbrood met-1 cent mocht worden verhoogd Dat beteekende, dat de Schoorlsche bakkers 19 cent mochten vragen volgens hun eigen maatstaf en 20 cent volgens den maatstaf van de Zijper saneeringscommissie. Op grond daarvan gingen de Schoorlsche bakkers, die hun brood voor 20 cent verkochten, feitelijk vrij uit. Maar er kwam nog dit bij. Beide betrokken bakkers verkoch ten vroeger zeer weinig waterbrood en bijna uitsluitend melkbrood. De Schoorlaars willen van waterbrood haast niets weten. De bakkers be sloten toen het waterbrood, dat ze moesten bakken, zoo goed mogelijk te maken en ze voegden aan het meel tencoline en weitemeel toe, waardoor- kwaliteit en smaak be langrijk werden verbeterd. Mede door de stijging van den bloemprijs werd de kostprijs per brood daar door twee cent hooger dan van ge woon waterbrood. De verhooging van den verkoopprijs van 18 op 20 cent was dus ook economisch vol komen verantwoord. De bakkers verdienden door de verhooging niets méér. Pleiter bestreed de op vatting van den officier, dat dit ver beterde brood soortgelijk aan ge woon waterbrood zou zijn. Hij con cludeerde tenslotte tot vrijspraak. De andere bakker, S. de J., die na zijn collega terecht stond, ver keerde in precies hetzelfde geval als zijn collega. Een getuige, klant van de J., ver klaarde, dat in Alkmaar noch Am sterdam zulk lekker brood was te krijgen als bij de Schoorlsche bak kers. De officier vorderde ook tegen den tweeden bakker 25 of 25 dagen. De verdediger,mr. Kamminga. verwees naar zijn pleidooi in de :erste zaak. De uitspraak werd bepaald op 14 dagen later. Verstokte Amstcrdamsche inbreker gearresteerd te Hoogwoud. Terecht moest te Alkmaar staan de 53jarige Amsterdamsche ver tegenwoordiger H. G. H., die in den nacht van 13 op 14 Februari te Hoogwoud een fiets had gestolen van den heer S., h^d ingeb"oken in het. gemeentehuis, waar hij, na al lerlei kasten te hebben opengebro ken, een kistje sigaren stal, en ook had ingebroken bij den caféhouder 1) B., waar een flesch wijn en eer rol pepermunt verdwenen. De man was gesnapt door den marechaussee J. Fix, die in den vroegen morgen van 14 Februari ergens een onbeheerde fiets tegen een muur zag staan, hetgeen hij zeer ver-dacht vond. Hij stelde zich verdekt op en al spoedig kwam H. opdagen om met de fiets weg te gaan. Fix arresteerde den man en iam hem mee naar den gemeente veldwachter, waar H. gefouilleerd werd in de keuken. Een arsenaal van inbrekerswerktuigen, een rol pepermunt en een kistje sigaren werden op hem bevonden en de fiets bleek het eigendom van een Hoogwoude-r. Een onderzoek in het gemeente huis werd, op grond van eenige ver moedens, ingesteld en daar bleek de boel overhoop te zijn gehaald. Vin gerafdrukken en voetsporen bleken van H. afkomstig te zijn. Tijdens het fouilleeren in de keuken had H. nog kans gezien een bos, sleutels onder een aanrecht weg te moffelen en een pakje loopers onder een divan, die er stond. Deze voorwer pen werden later pas gevonden. Marechaussee Fix kreeg van den president een stevig complement voor zijn oplettendheid en nauw keurig onderzoek. H. verklaarde van niets te weten. Hij beweerde door relletjes in Am sterdam en door een ziekte in zijn hoofd in een soort droomtoestand er op uitgetrokken te zijn en pas in het dievenhok te Hoogwoud bij zijn verstand te zijn gekomen. De president, die daar niets van 1 geloofde de feiten bevestigden ae bewering van H. ook niet be paald hield den man voor, dat het verstandiger.was om open kaart te spelen. Ook hield hij H. voor, dat hij al op zijn 14e jaar met stelen was begonnen en sindsdien 24 jaren in de gevangenis, dank zij zeventien veroordeelingen, had doorgebracht, ongerekend de voorloopige hech- tenissen. Er waren straffen bij ge weest van vier en vijf jaar. Het baatte niet. Verdachte bleef volhouden, dat hij in een droomtoe stand had gehandeld en dat hij zich zelfs de airestatie niet meer kon herinneren, noch de fouilleering. De officier, die hulde bracht aan marechaussee Fix en den gemeen teveldwachter M. van Luist, twij felde niet aan de schuld van H., die een beroepsmisdadiger is, waarvoor helaas geen speciale straffen be staan, die heilzaam zijn voor dit soort menschen, die altijd maar verder gaan op het pad der mis daad. Ondanks het onsympathieke optreden van H. had de officier medelijden met dezen man, die eigenlijk zeer beklagenswaardig is. Het zou in het belang der gemeen schap zijn, wanneer deze man uit de samenleving kon worden ge houden, maar er was geen-andere mogelijkheid dan het opleggen van gevangenisstraf. Spr. vroeg drie en sen half jaar gevangenisstraf tegen H. Nadat de verdediger, mr. Buis kool uit Schagen, zich gerefereerd had aan het oordeel van de recht bank, werd de uitspraak bepaald op 14 dagen later. ALKMAAR. GEBOREN: Jan, van Hendrik de Vet en S A. Snijder. Siena A.. d. van Berend Filipsen en A. van der Helm. GETROUWD: Ate Vonk en Geer- truida Steen. OVERLEDEN: Ouke Warnaar 62 jaar. OUDORP (Maart). Geboren: Johannes Simon, z. van Laurentius Cornells Bijl en Geertruida Johanna Jonker. Ondertrouwd: Frederik Wil lem Aekermann en Catharina Akker man, te Heerhugowaard. Theodo- rus Smit en Elisabeth Zuurbier te Heerhugowaafd. Getrouwd: Frederik Willem Aekermann en Catharina Akkerman. Overleden: Petrus Adrianus Krook te Schagen, 46 jaar. ALKMAAR, 9 April. (Alkm. Ex portveiling). Andijvie 17.5019, Prei 8.50 per 100 kg; Peterselie 3.80, Raapstelen 3.303.60, per 100 bos; Spinazie 6984 cent per 4 kg; Witlof le s. 12—13.50, 2e s. 11.50 per 100 pond. NOORDSCHARWOUDE, 10 April. (Noordermarkbond). 71700 kg Roode kool 8.50; 15900 kg Gele kool 7.20 en 271400 kg D. witte kool 6.30. BROEK OP LANGENDIJK, 10 April (Lang. Groen ten veiling). 95800 kg Roode kool 8.50; 8900 kg Gele kool 7.20; 246600 kg D. witte kool 6.30: 2600 kg Uien, grove uien en drielin gen 6: 1000 kg Bieten 3.70. WARMENHUIZEN, 9 April 1941 97200 kg Roode kool 8.50; 1150 ka Gele kool f 7.20; 54800 kg D. witte kool 6.30. Verloofd: FEMIA A. v, ROSSEM en HUIB J, DIRKSEN, Alkmaar, Jul. v. Stolberglaan 16. Beusiehem, 't Iiooghuis B 89. Receptie: 14 April van 2.304.80 Alkmaar. Heden overleed te Benne- broek „Stichting Vogelen zang", in de volle verzekerd heid dos Geloofs, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer REIJER LODDER, in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam, A. LODDER- HOEFNAGEL. Alkmaar, 9 April 1941. Koningsweg 66, De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden op de Gemeente- Begraafplaats te Alkmaar, op Zaterdag 12 April a.s. Vertrek vanaf Koningsweg 66 nam. 4 uur. FLINK MEISJE, v. d. en n., zelfst. koken en werken, in kl. gezin, per 1 Mei of eerder, fl. 85,— p. m. Alléén m. g. get. br. Mevr. V. TERTHOLEN, Merellaan 11, Aerdenhout, Gevr. v. terstond een fl. 15 il 16 j. loon f 4.gen. te melken f 5. p. w. P.G. P. BINNEN WIJZEND, Zuider vaart, Stoinpetoren. Jongeman, oud 21 jaar, wenscht opgeleid te worden tot Salaris nader overeen te komen. Brieven onder letter L 44, Bureau van dit Blad. Voor de zeer vele en hartelijke bljjken van belangstelling op 28 en 29 Maart j.l. ervaren, betuigen wij, ook namens onze kinderen, onzen oprechten dank. R. GEUS. G. GEUS—VIS. Jongeman m. voll. kantoorroutine, kennis van moderne talen, zoekt ook event, vertegenwoordiging. Brieven onder letter K 43, Bureau van dit Blad. Costerstraat 24, Alkmaar, of eigenbewoning. Te koop: bijna voltooid te Alkmaar. KEESOM, Architect, TESSELSCHADESTRAAT 8, Alkmaar, Telefoon 2025. TE KOOP AMEUBLEMENT, 2 fauteuils, 4 stoelen, 1 bank en ronde tafel, bekl. groen. Nieuwesioot 129, geen opkopers. TE KOOP een groote antieke gladde Holl. met 3 deuren. Te bevr. Vrijdag 35 uur v. Everdingenstr. 3. f 4.— per 100 K.G. thuis bezorgd. AdresPakhuis St. Jacobstraat 17, J. HOF, de Ruijterstraat 29, A. KLEIBROEK. Visscherslaan 1. Gevraagd door Jn. WAGENAAR Czti., St. Pancras, voor Eerstelingen-verbouw. HET BESTUUR Algem. Jaarvergadering van aandeelhouders der op Dinsdag 29 April '41 n.m. 8 uur in 't Gulden Vlies, Choorstr., alhier. Balans, Winst- en Verliesrekening liggen vanaf heden ter inzage voor aandeelhouders ten kantore der N.V. Levende bot 85 ct. p. pond. Mooie hakschol 40 Groote wijting 60 Ongepelde garnalen 20 ct. p. Va pd. Gepelde garnalen 26 ct. p. ons. FNIDSEN 78.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 3