Verbetering veestapel. Rheumatische pijnen Oost en West-avond. TWEEDE BLAD. 2 Practische ruiling van vee in de inundatie- gebieden. Aan het vraagstuk van de produc tievermeerdering van onzen bodem zitten uiteraard verschillende kan ten. Sommige zijn eenvoudig, maar er zijn ook gevallen, waarbij de vraag gesteld moet worden: hoe komt de productie het best tot haar recht? Dit vraagstuk van de minder zichtbare intensivieering doet zich vooral voor bij de weidebedrijven, want het maakt een groot verschil uit ten aanzien van de melkop 'orengst welke koe het gras van een bepaalden boer opeet. Eenige voor aanstaande personen op voedings- en landbouwgebied zijn thans begonnen met het ten uitvoer leggen van een denkbeeld, dat beoogt de productie in dezen zin te vermeerderen. Dit denkbeeld berust hierop, dat in de gebieden, die het vorige jaar geïnundeerd zijn geweest, veel on economisch vee aanwezig is, vee dus met een melkproductie, welke voor den boer niet genoeg oplevert en aan onze volksvoeding te weinig ten goede komt. Men maakt thans do georganiseerde vee-levering dienst baar aan een belangrijke verbetering van den economischen toestand in de vroeger geïnundeerde gebieden. Ir. het kort komt deze regeling hierop neer, dat men het vee uit de hoog waardige veestreken, dat soms vijf tien liter melk per dag levert, ruili tegen het weinig productieve vee uit de inundatiegebieden, dat dan voor de slacht bestemd is. Immers het zou zonde zijn het productieve vee te slachten, terwijl dikwijls het onpro ductieve vee nog bijzonder voor de slacht geschikt is. De veehouder uü de fokgebieden is dan voor het aan tal dieren, dat hij voor ruiling be schikbaar heeft gesteld, vrij van den leveringsplicht en de boer in de vroegere inundatiegebieden krijgt op deze wijze hoogwaardig vee ter be schikking, dat hem een behoorlijk bestaan verzekert en waarmede hij op den duur een goeden veestapel kan vormen. Wij hebben dezer dagen een be zoek gebracht aan zulk een ruiling, welke te Purmerend werd gehouden. Het bleek wel, hoe buitengewoon ge lukkig de gedachte van de initiatief nemers is geweest, want men kon er in tweeërlei opzicht gelukkige boe- ren zien, n.l. boeren uit de inunda tiegebieden, die zich thans eigenaars zagen van eenige stuks hoogwaardig fokvee in ruil voor hun reeds lang oneconomische dieren, en aan den anderen kant boeren uit de fokstre ken, die nu in plaats van slacht waarde gebruiks- en zelfs fokwaarde voor hun dieren kregen, weliswaar verminderd met de waarde van het afleveringsbewijs, dat de fokker daartegenover in zijn bezit krijgt, maar toch altijd met een flink ver schil ten opzichte van den slacht- prijs. Bij de uitvoering van deze onge twijfeld uitnemende gedachte doet zich nog een belangrijke sociale fac tor voor. De economisch niet sterk staande boeren uit de inundatiege bieden zijn natuurlijk niet in staat om een soms belangrijke méérwaar de van het stamboekvee zelf te be talen. De initiatiefnemers hebben zich daarom met de Centrale Boeren leenbank ,te Utrecht in verbinding gesteld en zijn met haar overeenge komen, dat bij de financiering van deze toch zoo uiterst nuttige trans acties zooveel mogelijk faciliteiten •lullen worden verleend. Ook de stichting Winterhulp Nederland heeft voor dit doel een belangrijk bedrag beschikbaar gesteld. Degene, die op het denkbeeld van deze veeruiling kwam, was de voed- selcommissaris voor Noordholland ir. Dekker, die het besprak met een der vooraanstaande boeren uit de Noordhollandsche landbouwkringen die zich ook reeds geruimen tijd met de gedachte van een dergelijken maatregel had bezig gehouden. Rij zen er moeilijkheden, dan wendt men zich tot burgemeester Drost van Kwadijk, Middelie en Warder, die altijd klaar staat, wanneer er iets te organiseeren is van opbouwende strekking en die ook altijd een op lessing weet. Het bovenaangehaalde geval is dus een eerste practisch voorbeeld van werkelijke vermeerdering der bo demproductie, zelfs in dubbelen zin Op de reeds gehouden ruildagen zijn al een paar honderd stuks vee tot groote voldoening aan beide zijden van eigenaar verwisseld. Het groote succes, in de Noorde hjke gebieden van Noordholland be baald, was voor den voedselcommis saris in het Zuidelijke gedeelte van die provincie, d.w.z. beneden het Noordzeekanaal en het gebied van de Vechtstreek, aanleiding om dezer dagen een conferentie te beleggen met de initiatiefnemers om ook toi uitvoering van het bovenvermelde denkbeeld voor dit laatstgenoemde gebied te komen. Wanneer deze ge dachte verder in ons land ingang vindt, zal dit zijn tot heil niet alleen van onze voedselvoorziening, maar ook van den economischen toestand in verschillende landbouwgebieden. Overal op de wereld waar aan geleden werd, heeft Kruschen rijn wel dadige werking bewezen. Neem toch óók Bij apoth en dtoii. 1 47. 0.76, 0,41. DE UPriEEiANG VAN HET TOTALISATORVERBOD. In verband met de opheffing van het totalisatorverbod had het A.N.P. gisternamiddag een kort onderhoud met de heeren H. N. de Jager, secre taris, en G. J. van den Elshout, pen ningmeester van de Nederlandsche Harddraverij- en renvereeniging. Uiteraard heerscht er in onze krin gen, aldus genqemde heeren, groote voldoening, nu de totalisator wede: mag worden georganiseerd. Sedert dertig jaren toch was de „Toto" in Nederland verboden, terwijl hij vrij wel overal eldérs ter wereld was toegestaan. Dit verbod mag gerust als funest voor de paardenfokkerij, althans voor de fokkerij van dravers en volbloeds, worden aangemerkt. De draverij en rensport toch hebben groote beteekenis om de prestaties van de paarden te meten en als zoo danig zijn zij voor de fokkerij van belang. De wederinvoering van den totalisator zal het mogelijk maken groote prijzen bij de draverijen en rennen beschikbaar te stellen voor de beste prestaties en als gevolg daarvan zal zeer zeker de fokkerij dezer paarden in sterke mate wor den aangemoedigd. Een feit is het dat niet alleen de fokkerij doch ook de paardensport sinds 1911, toen het totalisatorverbod werd ingesteld ernstig is teruggeloopen. Ook andere belangen zijn hierbij betrokken. Wij herinneren aan het rapport-Krayen» hoff over het vreemdelingenverkeer, in welk ongeveer 5 jaar geleden verschenen rapport op de wederin veering van den totalisator werd aangedrongen met het oog op de verhooging van aantrekkelijkheid van ons land voor vreemdelingen Ook moge worden herinnerd aan de vele pogingen welke de harddrave rij- en renvereeniging in den loop van de laatste 30 jaren dat is on geveer de helft van haar bestaan bij achtereenvolgende regeeringen tevergeefs heeft aangewend om den „Toto" terug te krijgen, doch h<ii waren steeds politieke overwegingen die deze pogingen schipbreuk deden lijden. Alles is thans gereed gemaakt om voor de courses op Tweeden Paasch dag te Duindigt de gelegenheid tot weddenschappen te bieden. Het schijnt in de bedoeling te lig gen, uitsluitend aan de N.H. en R.V. STADSNIEUWS. De band tusschen de deelen van het Nederlandsche Rijk moet versterkt worden. In de bovenzaal van De Unie werd gisteravond onder de auspiciën van de afd. Alkmaar van de vereeniging Oost en West een bijeenkomst gehou den, waarvoor speciaal het on derwijzend personeel uit Alk maar was uitgenoodigd en waar op een tweetal deskundigen, die jaren lang in Indië ge woond hebben, ieder op zijn wijze betoogde van welk een groot belang het is voor ons land en volk, als Nederland zijn groote gebiedsdeel in de tropen beter leert kennen. Het bezoek liet eigenlijk wel wat te wenschen over, maar de eerste spreker vond dat heelemaal niet erg. Op den, duur zal de belang stelling wel grooter worden. We zagen onder de aanwezigen o.a. den heeren mevrouw van Kinschot en den heer Dun, inspecteur van het 1. o. De heer Postma,' voorzitter der afd. Alkmaar van Oost en West, sprak bij de opening zijn teleur stelling uit over het geringe bezoek en heette voorts de aanwezigen welkom, speciaal den eere-voorzit- ter der afd. Alkmaar, en de spre kers van den avond. De heer Van P e s k, waarne mend voorzitter van het hoofdbe stuur, sprak hierop van het doe! van Oost en West: de kennis van lndië in Nederland en daarmee de eenheid tusschen de beide deelen van het Rijk te bevorderen. Daar aan heeft in de eerste plaat? het onderwijzend personeel mee te werken. De belangstelling voor Oost en West, welke vereeniging reeds 42 jaar bestaat, is stijgende. In dit verband gewaagde spr. dank baar van den grooten bloei van de nog zoo jonge afd. Alkmaar. De propagandistische kracht van de heeren van de Ven en van der Veer voor het bereiken van het doel van Oost en West werd door spr. ge schetst. In Alkmaar een Indisch Jeugd centrum? De heer van der V en uit Hil versum sprak hierop speciaal over toestemming te verleenen tot het ot ganiseeren van een totalisator. Dus niet alleen op Duindigt, maar ook op de andere in ons land te houden draverijen, die onder de N.H. en R.V. plaatsvinden. Bookmakers zullen op de courses niet worden toegelaten. het Indisch Jeugd-Centrum, in 1938 te Hilversum opgericht onder aus piciën van de daar bestaande afd. van Oost en West. Spr. vertelde in dit verband van het onderwijs in Indië in het algemeen en hoe het is ingericht, waarbij het onderwijs in het Nederlandsch toeneemt naarma te de kinderen in hoogere klassen lèeren. Daardoor wordt het moge lijk, dat het Indische kind zich een voorstelling kan maken van Neder land. Om nu omgekeerd mogelijk te maken, dat het Nederlandsche kind iets leert omtrent Indië en de Indische sfeer, is het Indis.ch Jeugd centrum (I. J. C.) opgericht, waar voor speciaal de heer van der Veer zich veel moeite geeft en daarvoor leeds tallooze lezingen voor onder wijzend personeel heeft gehouden. Uitvoerig schetste spr. de geschie denis van het Hilversumsche I.J.C.. heel klein begonnen met leerlingen van de lagere scholen en thans reeds zóó groot, dat uitbreiding tot het M. O. mogelijk is, want er zijn al een paar honderd deelnemers Meerdere afdeelir.gen van Oost en West hebben reeds belangstelling aan den dag gelegd, zoodat te ver wachten is, dat over korter of langen tijd het Hilversumsche voor beeld in verschillende andere ste den zal worden gevolgd. Spr. ver wachtte wel dat Alkmaar daar ook bij zal komen te behooren. De geestelijke en economische ontwikkeling van Indië. Volgende spreker was de heer VanderVeeruit Amsterdam, die mededeelde op welke wijze h;j bij de onderwijzers belangstelling voor Indië tracht te wekken en de sfeer om de kracht te voelen van den band tusschen Nederland er Indië. Spr. wees er hierbij op, dat dit eerste voorwaarde is om te be seffen welke plichten ons land heeft tegenover de vele volken in Indië, levende onder Nederlandsche vlag. Een cursus, zooa's spr. reeds in meerdere plaatseh gaf over de geestelijke en economische ontwik keling van Indië, omvattende een tiental lessen, hoopte spr. ook in Alkmaar te kunnen geven. Hij deelde mede, dat daartoe reeds plannen bestaan, waaraan men hoopt tegen Sept. a.s. een begin van uitvoering te kunnen geven. Als eerste les van zoo'n cursus ver telde spr. va: wat Nederland in den loop der eeuwen heeft gedaan tot verheffing van Indië uit armoe en verdrukking. Spr. stelde o.a. in het licht, dat alleen specerijen aanvanke lijk het doel waren van de tochten der Nederlanóc-rs naar Indië, want koffie, thee, cacao en nog meerdere producten waren er nog onbekend. Het was Nederland, dat de koffie aan Indië gaf en aan de heele we reld, waarmee ons land zeker wel een historisch recht heeft op een lakje koffie, voegde spr. hieraan toe. Toen de koffie minder goed ging op den duur, begonnen de Nederlan ders met het aanplanten van thee in Indië (in 1826). Spr schetste de moeilijkheden, welke zich daarbij voordeden en die aanhielden tot 1860, toen de regserirjg concludeerde dat de theecultuur op Java niet ging. Het was een particulier die er zich daar na op toelegde en met zaad van tro pische thee (geen C'iineesche dus) in vier jaar tijds enorme successen be haalde. Deze hit ld-n aan en thans levert Indië 11 pet van de wereld productie van theo. De cacao werd eveneens door Ne derlanders in Indië gebracht, al heeft de teelt daarvan niet zulk een groo ten omvang genomen. De kina was al evenmin in Indië onbekend vóór zij er door Neder landers werd gebracht uit Zuid- Amerika. Spr. gaf verschillende his torische bijzonderheden hierover, waarbij hij vaststelde dat het nog nergens anders is gelukt aan ande ren dan Nederlanders om goede kina te telen. Nog een andere succesrijke cul ture. door dt Nederlanders in Indië gebracht, is die van rubber. Al die cultures en nog meerdere die spr nog niet had genoemd, be slaan duizenden hectaren land, welke vóór dien woest lagen, "aarrree Ne derland dus wel een grootsch werk deed, zooals ook het één-maken van het groote aantal staatjes in Indië een zeer fcehmgriik werk was, En dit alles geschiedde eigenlijk pas na 1870 en darraan werkten alle Neder'finders mee. van hoog tot laag. Spr. ■■telde hierbij vast, dat geen enkel ander land zooiets heeft gewrocht, zelfs Engeland niet, dat toch zcevele kolomen heeft. Dat land toch heeft slechts met hulp van Ne derlandsche emcloyé's kunnen be reiken wat het thans heeft tot stand gebracht. En wat vong.» geslachten tezamen hebben tot stand gebracht, kunnen de Nederlanders minnen zoowel als vrouwen, ook thans nog, zooals spr. met een vorbeeld diïidelük maakte. Aan de hand van een aantal lan taarnplaatjes van o.a. de verschillen de Indische cultures, waarbij hij nog gelegenheid had om tal van bijzon derheden over het gewas, land en volk mee te deelen, maakte snr. zijn gezellige causerie nog duidelijker. De heer Postma bracht bij het sluiten der vergadering de verschil lende sprekers een woord van dank en sprak de hoop uit, dat de aanwe zigen het medegedeelde zullen uit dragen en zoodoende zullen mee werken tot versterking van den band tusschen Nederland en zijn gebied over zee. MIDDENSTANDS- BORGSTELLINGSFONDS „HOLLANDS NOORDER KWARTIER". Voor hulpverleening komen in den regel slechts in aanmerking personen, die op het moment van hef indienen der aanvrage reeds gedu rende minstens drie jaren hun zaak dreven, mits de aanvrager, mede op grond van zijn antecedenten, in staat geacht kan worden zijn bedrijf in de toekomst naar behooren te leiden en hij ook overigens aan de te stellen "oorwaarden voldoet. Het verleenen van adviseerende, saneerende en/of bemiddelende hulp is niet gebonden aan bovengestelder termijn. Voor het geval geldelijke hulp wordt gevraagd door een persoon die een zaak heeft overgenomen bin nen het hierboven bedoelde tijd vak van minstens- drie jaren, kan deze hulp worden verleend, mits de zaak op het moment van overname levensvatbaar was en de nieuwe eigenaar, uit hoofde van zijn antece denten, in staat kan -worden geacht het overgenomen bedrijf naar be hooren te leiden. Met ingang van 1 Januari 1941 werd als lid van het algemeen be stuur de heer Hellinga te Castricun. opgevolgd door den heer A. J. Wijn- veldt, burgemeester van Oudkarspel en als lid en tevens penningmeester de heer G. van Slingerland door den neer V Keijsper te Alkmaar. Aangesloten zijn 29 gemeenten met 114780 inwoners. Nog niet aangeslo ten zijn 10 gemeenten in dit district met 63439 inwoners. Het fonds wordt financieel gesteund door de midden standsvereenigingen te Anna-Pau lowna en Schagen, de afdealingen Alkmaar en Limmen van de Hanze en door de Kamer van Koophandel en de Provincie, terwijl van regee- ringswege een tegemoetkoming in de kosten werd ontvangen. Het aantal ingekomen aanvragen om steun per ultimo December 1940 bedroeg 390, waarvan 80 in 1940. In 65 gevallen werd alleen met sanee ring en/of bemiddeling geholpen, zonder dat een crediet achteraf noo- dig bleek te zijn. Verleend werden in 1937, 1938. 1939 en 1940 resp. 19, 25, 27, 28 cre- dieten tot bedragen van resp. 6225, f 6325, 8800 en 8760. De achterstand in rente en aflos sing per ultimo December 1940 be droeg slechts 5 Alkmaar neemt hierdoor de 5e plaats in onder de 35 borgstellingsfondsen in Nederland De boekhouding van de 99 aan vragers, wien een crediet werd ver leend, was bij 27 aanvragers goed, bij 35 eenvoudig en bij 36 ontbrai; zij geheel. De werkzaamheden van de fond sen werden belangrijk uitgebreid, daar zij o.a. werden ingeschakeld: le. bij de hulpverleening aan de door den oorlog getroffen midden standers, door middel van de z.g. molestcredietgeving. De credieten kunnen door het fonds uitsluitend gegeven worden aan personen, die gevestigd zijn in een bij een fonds aangesloten gemeente. 2e. als vertrouwensinstantie bij de uitvoering der ontslagverordening, voor zooverre het kleine midden- standsbedrijven betreft. JAARVERSLAG VAN DE NUTSSPAARBANK OVER 1940. Dat het uitbr. :n van den oorlog op 10 Mei en de uaarop volgende be zetting van ons land een ongunsti gen invloed heeft uitgeoefend op d< ontwikkeling van het spaarbankwe zen en ook op den groei van de aan onze zorgen toevertrouwde instel ling, zal niemand verwonderen. Niettemin verheugt het ons te kun nen vermelden, dat, ondanks da schokkende gebeurtenissen in het af- gelqopen jaar, de terugloop van het spaarderstegoed, geen ernstigen om- zang heeft aangenomen. Terwijl in het door herhaalde spanningen op internationaal terrein zoo bewogen voorafgaande jaar 1939 de terugloop van het spaarderstegoed 10 be droeg, beliep deze teruggang in het zoo rampzalige jaar 1940 14 Dit percentage blijft beneden den ge middelden terugloop van het spaar derstegoed van de gezamenlijke bondsspaarbanken, deze bedroeg n.l. 18 Van het totaal aantal inleggers woondener per 31 December j.t. J0851 te Alkmaar (v. j. 10834), ter wijl er 3107 (v. j. 2773) elders (vooi namelijk in de dorpen in de omge ving gevestigd waren). Het aandeel in het totale inleg gerskapitaal bedroeg voor de Alk- maarsche ingezetenen 2.340.049,38 (v. j. 2.768.382,49) en voor de inge zetenen der buitengemeenten 1.082, 467,22 (v. j. 1.118.683,36). Onder dit laatste bedrag komen de' inleggers te Heiloo voor met 305.568,10 (v. j. 334.133,52) en die te Bergen met 225.837,16 (v. j. 222.358,43). Ingelegd werd in 1940 1.670.525,80 (v. j. 1.737.501,54). Terugbetaald werd in 1940 2.206.270,15 (v. j. 2.149.564,31). In 1940 werd alzoo 535.744,35 minder ingelegd dan terugbetaald (v. j. 412.062,77). Da in 1940 ingelegde en terugbe taalde bedragen beliepen tezamen f 3.876.795,95 (v. j. f 3.887.065.85) Op de inleggersrekeningen is in 1940 in het geheel' 82.361,58 aar, rente bijgeschreven (v. j. f 92.241,21; It. den loop van het jaar werd daar van reeds uitbetaald 2.320,13. Na bijschrijving der per 31 Decem ber 1940 verschuldigde rente be droeg het aan de inleggers verschul digde kapitaal (op 1 Januari 1943 f 3.878.223,33) 3.422.516,60. In 1940 werden 1450 nieuwe boek jes (waaronder 446 aan op school sparende kinderen) uitgereikt (v. j. 999), daarentegen 1099 boekjes (waaronder 396 van schoolspaarders) ingetrokken (v. j. 977). Het aantal in omloop zijnde spaarbankboekjes (bij den aanvang van het jaar 13607) klom dientengevolge met 351 (v. j. 22) tot 13958, waaronder 1892 (v. j. 1842) van op school sparende Kinderen. Uit de balans en verlies- en winst rekening blijkt dat over 1940 de be drijfswinst f 38.726,76 bedroeg (v. i. f 38.961,64). Deze winst is naar de reserve overgebracht. De effecten rekening vertoonde per 31 December 1940 een voordeelig koersverschil van f 70.916,78, welk bedrag mede aan de reserve werd toegevoegd. Tenslotte werd op de reserve nog overgeboekt een bedrag van 197,19 wegens verjaring van een .tiental spaarrekeningen. Door deze bijvoe gingen steeg de reserve van f 162.248,46 tot 272.089,19. Ver hoogd met de bestaande reserve voor hypothecaire belangen ad 20.00C bedragen de beide reserves thans ge zamenlijk 292.089,19, zijnde 8,53 van het aan inleggers verschuldigde kapitaal. Ten aanzien van de hypothecaire vorderingen vermelden wij, dat bij een in 1940 in totaal aan rente te ontvangen bedrag van f 51.194,28 slechts in één geval eenige achter stand'bestond, tot een bedrag van f 106,08. In een t antal gevallen werd uitstel van de verplichte halfjaar- :ijksche aflossing verleend. Aan het einde van het verslag jaar was volgens rooster aan de beurt van aftreding onze mede-com missaris, de heer W. Holsmuller, die gedurende ruim twaalf jaren, waar van meerdere als voorzitter, deel uit maakte van ons bestuur. Helaas ohtbrak hij, tengevolge van een ernstige ziekte, reeds geruimen tijd op onze zittingen en in onze vergaderingen. Een woord van: har- telijken dank voor het vele, dat hij in het belang der spaarbank heeft gedaan, is hier zeker op zijn plaats. Benoemd werd tot bestuurslid de heer D. de Wolff Peereboom. Het schoolsparen met behulp van schoolspaardoozen kon tot Juli 1940 geen voortgang vinden, tengevolge van de bezetting der schoolgebouwen door militairen. By den aanvang van den nieuwen cursus in Augustus werd echter het meerendeel der 3cholen weer vrij gegeven. Tot ons' groot genoegen bleken vrijwel alle schoolhoofden daarop terstond be reid het schoolsparen wedeTom voort te zetten. Begonnen met een aanvangssaldo op de schoolspaarrekeningen van 13,180,96 werd in 1940 daarop terugbetaald 5237,03. Aan rente werd vergoed 222,38, zoodat einde 1940 het gezamenlijk tegoed der schoolspaarders 9485,71 bedroeg. Dit jaar is voor het eerst en wel op de Openbare Lagere school te Heiloo (hoofd: de heer P. Köhne) een proef genomen met een nieuw spaarsysteem. Daarbij worden op aan de leerlingen uitgereikte spaarkaar ten door middel van een kniptang, voorzien van een telapparaat, stem pelafdrukken aangebracht, waarvan het aantal aangeeft hoeveel maal een bedrag van vijf cent aan den on derwijzer als spaargeld is ter hand gesteld. Voor den spaarautomaat, welke sedert Mei 938 in de Ambachtsschool in gebruik is gesteld, was de belang stelling in 1940 verminderd. Onze instelling is lid van den Ne- derlandschen Spaarbankbond geves tigd te Amersfoort. De verlies- en winstrekening ver meldt een saldo-bedrijfswinst toe te voegen aan de reserve van f 38.726,76. De balans geeft in actief en pas sief een bedrag van f 292.089,19 aan. INGEKOMEN PERSONEN. B. J. Bakker, N.H., dienstbode, Korte Landstraat 5, van Broek op Langendijk. J. F. Engel, R.K., dienstbode, Oudegracht 283, van Gendringen. G. Roesink, N.H., echtgenocte van J. de Haas, zonder oeroep, Zeswielenstraat 24, van Ren- kum. J. M. Fernée, N.H., ver koopster. De Ruijterstraat 1, van Den Helder T. M. Hoogeboom, geen, 1 immerman, Bisschop Bottemanne- straat 18, van Amsterdam. J. M. Visscher, geen, zonder beroep, Baan- singel 46a, van Koog aan de Zaan. A. M. Lutz, R.K., religieuse, Emma- straat 12, van Soest. J. H. van Alder- wegen, N.H., wed. van A. Bruijn, Oudegracht 253, van Bergen. J. M. Chr. Smeenk, N.H., dienstbode, Oudegracht 253, van Bergen. A. M. Verschuur, N.H., dienstbode, V'er- dronkenoord 65a, van Bergen. A. J. Sandborg, R.K., zonder beroep, en uchtgenoote, Emmastraat 12, van Zwaag. - G. Troost, geen, arbeider choc, fabr., Trompstraat 8, van Oudorp. C. Roos, G.K., naaister, le Tuindwarsstraat 15, van Opper does. P. A. Sariemijn, R.K., kan toorbediende L. C. O., Vogelenzang 16, van Amsterdam. W. C. Olthoff, geen, hotelhouder, en echtg., N.H., Prinses Julianalaan 1, van Epe. A. Langereis, geen, dienstbode, Magda- lenenstraat 17, van Zijpe. D van Vliet, geen. huisknecht, St. Anna- straat 23, van Hilversum. A. Jongkind, R.K., dienstbode, Spoor straat 18, van Purmerend. G. Quelle, G.K., kantoorbediende, Ree- kerstraai 4, van Amsterdam. J. S. van den Berg, N.H., leerling-instru mentmaker P. T. T., Parkstraat 14, van Rijswijk. P. Smit, N.H., assis tent-accountant, Kennemerstraat- weg 28, van Hoorn. G. Groen, R.K., wed. van C. Chr. van de Velde, zonder beroep, Kinheimstraat 4, van Voorschoten. M. M. Verhagen, R.K., zonder beroep, Compagnie straat 10, van Tilburg. W. Prins, N.I1., zonder beroep, Keetgracht 8a, van Purmerend. H. Glotze, geen, arbeider N. S., en echtgenoote en schoonvader, Bergerweg 54, van Den Helder. A. M. Vegter, geen, echtg. van W. P. Velthuys, Brouwerstraat 14, van Egmond aan Zee. F. J. Kooistra, geen, sjciograaf, Kenne- merstraatweg 147, van 's-Graven- hage. A. Westerhof, G.K., boter- maker, en gezin, N.H., Nieuwlander- smgel 18, van Wognum. J. Zeven, N.H., controleerend geneesh. R.V.B., en gezin, Spoorstraat 13, van Eind hoven. M. E. lansen, R.K., zonder beroep, echtg. van J. Werkhoven. Westerweg 110a, van Maastricht. L. M. Franke^ geen, echtg. van B. J. van Keulen, zonder beroep, Stations- weg 173, van Amsterdam. S. Wijk- stra, geen, kruideniersbediende, Emanuel de Wittestraat 12, van Hoorn. A. Wanders, geen, matroos groote vaart, Bisschop Bottemanne- straat 18, van Amsterdam. M. K. J. Bokma, N.H., dienstbode, Lange- straat 41, van Beemster. C. Rusten burg, Rem., wed. van R. Ph. Worms- becher, zonder beroeps Waerdendel- straat 7, van Bloemendaal. W. J. Pedroli, R.K., administrateur brand- stoffencommissie, Prins Hendrik straat 26, van Rotterdam. J. S. van Houiveninge, Rem., verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Gouda. M. Wierda, G.K., wed. van A. C. Mooij, Veerstraat 1; van Heiloo. J A. Dekker, N.H., correspondent, en gezin, Kennemerstraatweg 81, van Bussum. W. Kamminga, HAZEA., monteur P. T. T., Heiligland 35a, van Amsterdam. M. A. Vermaas, N.H., zonder beroep, Prinses Julianalaan 14, van Bloemendaal. M. Spronk, WGem., zonder beroep, Prinses Julianalaan 14, van Bloemendaal. VERTROKKEN PERSONEN. M. C.1 Kuiper, dienstbode, R.K., van Luttik Oudorp 52 naar Bergen. A. P. G. van Meeteren, brug wachter Rijkswaterstaat, R.K., en gezin, van Nieuwesloot 4a naar Am sterdam. H. Moerman, stoffeer der, N.H., van Tienenwal 1 naar Heiloo. G. Verwer, kruidenier, N.H., van Koningsweg 60 naar Haar lem. J. de Wit, kinderjuffrouw, R.K., van Luttik Oudorp 87 naar Rotterdam. H. Agricola, h.i.d.h., R.K., van Kennemersingel 281 naar Heiloo. J. J. van Wijnen, brug- knecht Rijkswaterstaat, N.H., en echtg., van Kanaaldijk 26 naar Pur merend. J. H. M. A. de Hart, h.i. d.h., R.K., van Wilhelminalaan 9 n. Bussum. S. de Jong, koopman in autobanden, N.I., en. gezin, van Hof dijkstraat 3 naar Bloemendaal. F. Treu, banketbakker, geen, van Om val 35 naar Amsterdam. C. de Haan, timmerman, geen, van le Landdwarsstraat 34 naar Venlo.^ J. C. C. Roode-Oosterwijk, cassière, geen, van Stationsstraat 13 naar Schinnen. J. P. J. van Pelt, em ployé K.L.M., R.K., van Laat 120 n. Amsterdam. L. Indri, z.b., R.K., van Eikelenbergstraat 9 n. Utrecht. G. Hoek, melkslijter, R.K., en gezin, van Forestusstraat 31 naar Oterleek. J. G. J. Gersen, bakker, G.K., en echtg., N.H., en kinderen, geen, van Snaarmanslaan 44 n. Rhe- den. R. Jupijn, dienstbode, geen, van Wollebrandtstraat 2 naar Ber gen. A. J. Posno, handelsreiziger, N.I., van Spoorstraat 89 naar Am sterdam. A. J. Zwart-de Rooij, R.K., van Spoorstraat 88 naar Haar lem. A. 't Jong, geen, en* gezin, N.H., van Spoorstraat 58 naar Hei loo. M. A. A. Hazes, leerL verpl., R.K., van van Everdingenstraat 18 naar Voorburg. H. C. Klaver, dienstbode, R.K., van Varnebroek 11 naar Opmeer. G. Visser, z.b., geen, van Lyceumstraat 15 naar Bielitz (D.) M. C. Dekker, z.b., N.H., van Pr. Julianalaan 14 naar Schagen. DiSTR*ryn r TOEWIJZING VOOR PLUIMVEEHOUDERS. De Leider van den Distributie- dienst Kring ALKMAAR vestigt er ae aandacht op dat Pluimveehou ders, die in het bezit wenschen te komen Van een voedertoewijzing, af te geven door af namens den Prov. Voedselcommissaris, alle bonnen No. 81100 van de bonkaart alge meen van zichzelf, hun gezin en inwonend personeel dienen in te .everen bij het Distributiekantoor, Breedstraat 40, ALKMAAR. Deze inlevering moet geschieden in de week van 7 t/m 12 April 1941, zoodat ook op Zaterdag 12 April tus schen 912 uur gelegenheid tot in levering bestaat. Op Goeden Vrijdag is he. Distributiekantoor gesloten. In hun eigen belang worden be trokkenen erop gewezen dat zij, wanneer zij aan het vorenstaande geen, gevolg geven, nè 28 April 1941 met meer voor voedertoewijzingen in aanmerking komen. ALKMAAR, 9 April 1941. D» Leider voornoemd, H. BAKKER.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 6