hëtgëhe DOODELIJKE STAD EN OMGEVING AGENDA DE CHAUFFEUR ALS VOERMAN. De Langedijker Groenién- Centrale. Voorstellen. AMSTERDAM BEURS staatsleeningen. cultuur maatsch. tabakken. amer. "spoorwegen. Atchison lopeka 217/s Illinois Central 65/e Southern Pacific 7'/, Southern Railw. 10 llnion Pacific 751/s feuilleton VAN HET EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag. MELK- EN CACAOKAARTEN. DIENSTBODE STAL LEVENSMIDDELEN. Een 17-jarige dienstbode te Bergen, die zich aan, diefstal van een hoeveelheid levensmiddelen heeft schuldig gemaakt, is ter be schikking van de justitie gesteld, teneinde in een gesticht te worden geplaatst. PRIJSOPDRIJVING. Wegens het verkoopen van kaas zonder bon en ook tegen te h'oogen prijs werd tegen een kaas handelaar alhier procesverbaal opgemaakt. Bij een winkelier te Enkhuizen werden door de politie 106 heeren overhemden in beslag genomen wegens prijsopdrijving. DE KOEIEN IN DE WEI. Hoewel we de laatste dagen nog steeds met nachtvorsten te kampen hadden, waardoor de groei sterk werd belemmerd en men met het uitloopen van de heesters zelfs bij het vorig jaar op achter is, hebben de twee laatste zonnedagen op het grasgewas een goeden invloed ge had. Vooral op de luw gedegen weilan den komt kleur. Te Bergen aan den Groeneweg joeg een veehouder, wiens plaats de vorige herfst ver brandde en die daardoor met een nijpend hooigebrek kampte, heden morgen zijn vee het land in. De dieren toonden door dartele sprongen in het met zon overgoten weideland, deze vrijheid zeer op prijs te stellen. Blijft het weer, zooals het nu is dan zal men wellicht nog voor 1 Mei overal hét vee in de weide zien grazen. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. Op het eerste concert van de tweede serie symphonie-concerten clat Zaterdagmiddag a.s. in de ..Harmonie" zal worden uitgevoerd, wordt als eerste nummer van het programma gespeeld ouverture „Der Freischutz" van C. M. von Weber. Hierna wordt met orkestbege leiding het viool-concert in b. kl. terts van C. Saint Saëns, door den oud concertmeester van het Con certgebouworkest, Louis Zimmer- mann, gespeeld. Na de pauze volgt de uitvoering van de symphonie no. 5 in kl. terst van Peter Tschaikowsky. NON-STOP AVOND IN 'T HOF VAN SONOY. Door het gezelschap „Domuak" werd gister den bewoners een vroolijke avond aangeboden, welke goed geslaagd is. Het gezelschap, bestaande uit de heeren Dobber, de Munk, J. Akkerman en Burger gaf voordrachten, imitatie, één- acters enz. De heeren Dobber en de Munk verstaan deze kunst zeer goed. Zij weten hun publiek te boeien en ontvingen luid applaus. De heer J. Akkerman is een onvermoeid pianist, die door zijn potpourri's en ouderwetsche lied jes de oudjes aan het zingen wist te krijgen, terwijl de heer Burger de stille kracht achter de coulissen was. Alles te noemen, wat gegeven is, zou te vervoeren, wij volstaan er dus mede, dat er zeer is genoten. De heer Roderwijn was aller tolk, toen hij het gezelschap dank zegde voor het gebodene en hen voor het volgend seizoen een tot weerziens toeriep. DE WANDELTOCHT LANGS DE SCHERMEER OP 11 MEI. Bij „Aurora" te Stompetoren is bericht ingekomen, dat de voorge nomen 40 km wandeltocht langs den Schermer Omringdijk 1 Mei gehouden kan worden. Verwacht mag worden, dat de Schermer dan in zijn voorjaars pracht prijkt. De tocht levert verschillende verrassingen. De Schermer is n.l. in 8 gemeenten verdeeld en dank zij de medewerking van die ge meentebesturen, krijgt ieder deel nemer, bij het passeeren van het grensgebied, een officiéél stempel op een op oud-HolIandsch papier gedrukte kopergravue van de Schermer uit 1633, die aan eiken deelnemer verstrekt wordt. Naast deze waardevolle herinnering, ontvangt ieder deelnemer boven dien een fraaie plaquette van een Schermer molen. Na het volbrengen van den tocht gezellig samenzijn in het „Scher mer wapen" te Stompetoren. Het belooft een onvèrgetelijken dag te worden'. Aangifte voor deel name te richten tot den burge meester van Oterleek, den heer Jb. Posch. Uw drukwerk, groot of klein is bij ons in handen van goede vaklieden. N V. D* MttS. COSTER ZOON A ói VARK'-HE COURANT, De Leider van den Distributie- dienst kring ALKMAAR, maakt be kend, dat aan kinderen, die geboren zijn in Februari en Maart 1927, als nog één melkkaart en één cacaokaart zullen worden uitgereikt. Aan kinderen, die geboren zijn in Februari en Maart 1937, zullen als nog twee melkkaarten worden ver strekt. De uitreiking zal geschieden op Vrijdag 18 April 1941 op vertoon van de distributiestamkaart aan hel Distributiekantoor Breedstraat 40, ALKMAAR, tusschen 912 en 14 uur. ALKMAAR, 16 April 1941. De Leider voornoemd, H BAKKER. PAUL KlèS SPRAK VOOR DE T.B.N. Gisteravond heeft in 't Gulder, Vlies de heer Paul Kiès voor de Trcelstra-beweging in Nederland ge sproken over de verhoudingen op politiek gebied, zoowel in de geheele wereld als in ons land. Na een korte inleiding van den heer H. J. M, Verschuur, wees de heer Kiès er op, dat in dezen tijd veel is ineengestort en veel ook rots vast staande is gebleven. Op duizen- de vergaderingen had spreker bij de ontvouwing van zijn program er op gewezen, dat wij leefden tusschen een stervend en een geboren wor dend wereldstelsel, al meende de oude S.D.A.P. leiding dan ook, dat men met een voorbijgaande crisis te maken had. Spreker had voorspeld, dat ons land onverdedigbaar- was en dat is uitgekomen. Spreker voor voelde reeds lang een revolutie met een nieuwe toekomst voor Europa en wist, dat Rusland niet de leiding in Europa zou krijgen. Polen, Noorwegen, Nederland en België vielen. De Maginot-linie werd doorbroken en Frankrijk ver pletterd. Men staat voor de beantwoording van de vraag waar Duitschland de kracht vanuaan haalt. Het antwoord is: de ideeën van Adolf Hitler. Het lot van Europa staat vast. De Bal kan-oorlog geeft een tweede Duin kerken te zien en de oorlog is reeds beslist. Zullen de Duitschers den sprong wagen of een langdurigen kolonialen oorlog voortzetten? Het is thans al gemeen bekend, dat Duitschland de hegemonie heeft verkregen op het vasteland en tallooze Hollanders wachten tevergeefs op het bevrijden de wonder. Gezien de militaire macht van Duitschland is een lan ding en inval uitgesloten, wil niet Europa geheel ten onder gaan. Spre ker wees op de door Duitschland en Japan met Rusland gesloten verdra- Bioscopen. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Een Amerikaanrche ontknoo ping (sens.-kom.); hoofdrollen Paul Kemp en Magda Schneider. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Op een avond in Mei (Holl. film); hoofdrollen Johan Elsensohn, Cissy van Bennekom, Adolphe En- gers e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer D III 88 (vliegeniersfilm); hoofdrollen Otto Wansche, Christian Kayssler, Heinz Wenzel en Hermann Braun. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 17 April. 7.30 uur Harmonie, opvoering van „Rebecca" door de tooneelgroep Het Masker, voor Covoto. 7.30 uur, Heul 3, prop.-avond Ver. van slechthoorenden. Vrijdag 18 April. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, uitvoe ring operette o.l.v. Joh. Kuiper. Zaterdag 19 April. 3 uur, Harmonie, concert H.O.V. gen, waardoor Duitschland in den rug gedekt werd. Duitschland was geroepen de leiding van Europa over te nemen. De leiding van de T.B.N. ziet het zoo, dat Europa een periode doormaakt als Nederland destijds met zijn afzonderlijke gewesten. Europa moet zich aaneensluiten onder Duitsche leiding, zoo niet dar. gaat Europa verloren zooals eens met de Grieksche en Romeinsche heerschappij gebeurde. Ook de vroe gere leiders der S.D.A.P., vooral na het overlijden van Troelstra, hebben zich verkeken. Het Duitsch nat. soc. is datgene waarover wij altijd heb ben gepraat, maar uit Duitschland kwam de daad. Spreker ging uitvoerig in op het feit, dat het kapitalisme door een nieuw stelsel op weg naar het socia lisme wordt verdrongen. Na de pauze behandelde spreker den binnenlandschen politieken toe stand en de verhouding T.B.N. N.S.B. Spreker beschouwde den parle mentairen strijd onder Troelstra en de hem opvolgende S.D.A.P.-leiders en hekelde fel de politiek der laatste jaren onder leiding der R.K. Staats partij, de A.R. en de C.H.U. Men trachtte door middel van E.D.D. een muur om deze burcht te vormen. Men sprak over democratie en had nimmer geld voor sociale doelein den. Na den oorlog werd er een an der geluid gehoord, ook in de pers der politieke bladen. Daarnaast wees spr. er op, dat Duitschland hier aan meerdere politieke partijen ge legenheid gaf zich te ontplooien en niet de macht aan de N.S.B. gaf. Spr. voelde meer voor het systeem van Hitier dan voor dat van Colijn of Chamberlain en bepleitte het in zicht van de T.B.N., dat een socia listische eenheid wenscht, Europa onder leiding van Adolf Hitler met één militaire macht en dezelfde eco nomische orde, al zal Nederland dan ook zelfbestuur moeten hebben. Er 'zal onder leiding van Hitier een groote Germaansche statenbond ge vormd moefen worden. De T.B.N. draagt als symbool het eeuwig wentelende wiel, het haken kruis en de Friesche vlag met naast het portret van Hitier, dat van Troelstra. De T.B.N. brengt den Hit lergroet. In twee dagen tijds zijn er in Den Haag 54 leden ingeschreven. Waar discussie over het standpunt der beweging was uitgesloten ein digde spr. zijn rede met de woorden „Heil Hitier!" EGMOND AAN ZEE. Uitkeering fin. verhouding. - De secretaris-generaal van het departe ment van financiën heeft de uitkee ring uit het gemeentefonds, krach tens artikel 3 sub c, voor 1939/40 vastgesteld op 24.740. Daar de voor- loopige uitkeering bepaald was op 14.255, heeft de gemeente dus nog 10.485 te vorderen! EGMOND-BINNEN. Vergadering L. T. B. - 6 De afd. veehouders van de Land- en Tuin- bouwbond te Egmond-Binnen hield Dinsdagavond haar jaarvergadering in café van der Molen te Rinnegom. De voorzitter, de heer C. Roskam, heette in het bijzonder welkom den nieuwen geestelijken adviseur, pas toor Duijves. Tevens sprak hij woor den van waardeering tot pastoor Klumper, den vroegeren geestelijken adviseur. Van harte hoopte hij, dat deze weder volledig zou herstellen en zijn arbeid in vollen omvang zóu kunnen hervatten. Voorts memo reerde spr. het afreden van den heer Zuurbier als voorzitter die zijn werk aan jongere krachten wilde toever trouwen. De secretaris bracht een keurig verzorgd jaarverslag uit. Hij memoreerde hierin o.a., dat plannen in voorbereiding waren om te komen tot oprichting van een veefokvereen. De rekening en verantwoording van den penningmeester over 1940 werd goedgekeurd, sluitend met een bescheiden voordeelig saldo. De heer C. Roskam werd met alg. stemmen als voorzitter herkozen. Pater Caron gaf hierna een uiteenzetting over het gebruik van zuren, terwijl voorts het bouwen van silo's besproken werd. De vereeniging komt de leden hierbij tegemoet door een deel der kosten te dragen. Tenslotte werden de plan nen besproken tot viering van het 25-jarig jubileum der afdeeling. Land- en Tuinbouwdiploma. - Na afloop van een 2-jarigen land- en tuinbouwcursus, werd aan de vol gende cursisten te Egmondbinnen het einddiploma uitgereikt: G. Abbo, J. Abbo, J, Apeldoorn, J. Bommer, C. Bommer, A. Baart, J. Groot, G. Groot, P. Groot, K. Kabel, A. Hui- tema, G. Liefting, P. van Loon, G- Noord, J. Swart, Joh. Swart, M. Tromp, W. Twisk, C. Valkering, J. de Wit en A. Zentveld. Burgemeester Bos, pastoor Duijves en de heer Er reed een paard met een kar door de straat. Op de kar zat een voerman: zoo'n nieuwbakken voer man met een chauffeurspet op en een luchtje van benzine bij zich; zoo iemand die in zijn vrachtauto op den weg in zijn element op een kar achter een paard een zielig somber manneke is. Edoch, een voerman wil vrachtjes vervoeren en als men hem daartoe zijn auto heeft ontno men, kan men het hem niet kwalijk nemen dat hij zijn toevlucht neemt tot het paard en de -kar. Het paard zou reden kunnen hebben om be zwaren te maken, maar zoo'n dier is te nobel en te zwijgzaam om zijn gevoelens tegenover den nieuwen baas naar voren te brengen. En daaraan is het alleen te danken, dat een chauffeur als voerman zijn kostje kan verdienen. Hij kan> dat zoolang weer en wind hem dienen, maar deze voer man reed met zijn kar en zijn paard over het wegdek toen dit eenigs- zins glad was. Dat wil zeggen: de man zat op de kar en het paard probeerde te loopen, wat echter niet te best lukte zoodat het dier spoedig tegen de vlakte lag. De voerman riep vanaf zijn wagen „hut paard" en voegde hieraan nog een paar kernachtig uitdrukkingen toe. Het paard begreep Wat er van hem verlangd werd en sloeg vuur uit de hoeven om overeind te krab belen. Dit gelukte inderdaad, zoo dat de rit voortgezet kon worden. Maar tien meter verder lag het paard weer; de voerman zei weer „hut" plus een paar leelijke woor den, maar het paard bleef ditmaal liggen. Was het paard een auto geweest dan zou de man onmiddellijk de kap van den motor opgeklapt heb ben of onder zijn voertuig gekro pen zijn om te restaureeren. Aan gezien hier echter geen schroeven- sleutel bij te pas kwam, bleef de man maar op de kar zitten om „hut" te zeggen en te vloeken. Hierdoor aangespoord wist het beest zich weer op zijn beenen te werken, maar het weigerde aan de verdere wenschen van zijn baas te voldoen ofschoon deze wenschen toch zéér nadrukkelijk werden naar voren gebracht. Het paard bleef staan. Toen kwam een met groenten be laden kar voorbij met natuurlijk een paard er voor en een voer man er op. Dit was zoo'n voerman, de niet vloekt maar zijn dier over den kop aait en „brave kerel" zegt; die met zijn beest onder één dak (om niet te zeggen onder één de ken) slaapt en 's morgens naar den sial gaat om het goedendag te zeg gen; die zijn laatste broodkorst aan zijn viervoeter zou geven, omdat dit de ploeg trekt door zijn land, omdat het zijn groenten naar de veiling brengt en vooral omdat het zijn vriend is. Deze voerman zag de situatie en zei: „uitspannen". Zijn collega met de chauffeurspet vloekte niet meer maar kwam van de kar om uit te spannen. ,£n nu direct dichtdekken en naar den stal er mee: zie je dan niet dat het beest van streek is!" De chauffeur-voerman zag niets en had ook geen dek, maar de boer- voerman wel en dus werd het paard weldra ingepakt. Toen zei de man van den schroe- vensleutel voor de zooveelste maal „hut paard", maar het dier verroer de géén been. „Geen wonder", zei de helper „kom hier: zoo moet dat, hoofd om hoog houden en afleiden". Toen voelde het paard de hand, van zijn redder onder zijn kin; het voelde zich hartelijk op den hals kloppen; het hoorde bijzijn oor zeggen: „kom maar, arme kerel" en het stapte mee: richting stal. Roskam spraken de cursisten toe. De heer M. Tromp bood namens de cur sisten den leeraren een stoffelijk aandenken aan dezen cursus aan. HEILOO. Enorme belangstelling voor het boomen rooien. - Aan den ouden Rijksstraatweg, nu ongeveer bij het postkantoor worden de zware boomen die in 1750 zijn geplant gerooid. Voor dezen moeilijken, zwaren en verantwoordelijken arbeid is groote belangstelling. Dagelijks blijven tientallen fietsers en wandelaars staan om te zien wat Nico Bakker, de rechterhand van den heer Oud- hoff, in de hooge boomen uitvoert. Want het getuigt van durf om zich doodkalm van boom tot boom te laten brengen, zittend of hangend aan een dik touw. De meterslange stukken tophout worden zóó ge schoord en gezaagd dat ze recht naar Jaarvergadering te Zuid- scharwoude. In de zaal van dein heer P. Kra mer te Zuidscharwoude werd Woensdagmiddag de 25e algemeene vergadering van de Langendijker Groenten Centrale gehouden. De zaal was feestelijk versierd en op het tooneel prijkte een keurige uit stalling van de producten welke nog aan de veiling aan den Langen dijker Groenten Centrale worden verhandeld, met een tableau van deze producten waarin het opschrift aangebracht: 25 L.G.C.; 1916-1941. Aanwezig waren o.m. de burge meesters van de gemeenten, waar afdeelingen van de L. G. C. geves tigd zijn, het voltallige gemeente bestuur van Broek op Langendijk, vertegenwoordigers van zustervei- lingen, van de prov. commissie, ir. Rietsema, rijkstuinbouwconsulent voor Noordholland, vertegenwoor digers van De Koophandel, de transportarbeiders, controledien sten, het personnel der veiling, kortom de zaal was tot de laatste plaats bezet, toen de voorzitter, de heer S. de Boer Kz., de vergadering opende. De opening. Na een welkomstwoord ging hij in op de gebeurtenissen van het af- geloopen jaar, waarbij hij hulde bracht aan degenen, die direct na den oorlog den export van tuin bouwproducten weer op gang heb ben kunnen brengen. Toen is ook gebleken, dat de tuinbouworgani satie hecht en sterk is en dat de rechte mannen op de rechte plaats zijn gekozen. De voorzitter besprak de moei lijkheden tijdens de vroege aardap pelcampagne en de vrees, welke men koesterde, dat deze niet weg zouden komen. Het is echter goed afgeloopen. De kringerigheid was een kuilgebrek, maar als een vol gend jaar dit gebrek weer voor komt, is er groote kans, dat de Ned. Groenten en Fruitcentrale ze niet uitbetaalt. Het prijsverloop was bevredigend. De wintercampagne besprekende, zeide spr. dat de prijzen van de oroducten zeer serieus zijn berekend ioor de Prov. Commissie en de standsroganisaties. Deze prijzen zijn bijna geheel zonder verandering Oor de N.G.F.C. overgenomen, al- 1 leen de gele kool werd iets-verlaagd in verband met de tweede teelt. De commissie was het daarmee niet eens. Het werd niet direct verbe terd, maar eenigen tijd later is het door een extra verhooging hersteld. De moeilijkheden met den afzet van net product, de verdeeling aan de veiling, werden vervolgens behan deld. Spr. wekte de tuinders op, on danks dp vastgestelde vaste prijzen, aie voor goed© en minder goede kwa lateiten gelijk zijn, steeds te blijven streven naar een zoo goed mogelijke kwaliteit en sorteering. De voorzitter deed eenige mededeelingen over de beschik baarstelling van een' praeparaat voor de bestrijding van de draai- hartigheid in de kool. De heer van Her wijnen, ambtenaar van den plantenziekten- kundigen Dienst aan wien de opga ven voor Mei moeten worden ge daan, gaf een nadere toelichting. Men moét rekenen 50 liter per ha noodig te hebben voor vijfmaal sproeien. De secretaris las hierna nog eenige schriftelijke felicitaties voor, o.a. van het Centraal Bureau, het U.C.B., den heer Jb. Zwetsman, me deoprichter, ir. Hazeloop, oud- rijkstuinbouwconsulent. Verslagen. Het jaarverslag werd hierna vast gesteld. De rekening van den penningmees ter gaf aan, dat de exploitatie rekening der groenteveiling sloot met een eindcijfer van 41958.02. Het voordeelig saldo was 7449.15. De balans sloot op een totaal van 199.845,48. De balans van de bollenveiling sloot op een totaal van 16622,43. De exploitatierekening van de bol lenveiling sloot op een eindcijfer van 5254,77. Afgeschreven werd op oude schuld 1562,58. De begrooting. Bij de begrooting 1941, welke is opgezet op een omzet van 2.000.000, verzocht de heer Butter, Koedijk, het salaris van den secretaris te wil len herzien. De voorzitter zegde zulks toe. De begrooting werd vastgesteld op een totaal bedrag van 31800, met een post voor onvoorzien van 1000. De ophaaldienst. „De Tuinbouw" te St. Pancras '-telde voor den ophaaldiens' .op te heffen, omdat die een mis lukking is. Het bestuur deelde mede, dat deze dienst eigenlijk al opgeheven is ten gevolge van de tijdsomstandigheden. De heer de Vries, St. Pancras, lichtte het voorstel toe. Nadat de heer W i t, Broek op Langendijk, nog had opgemerkt, dat, wanneer aan de veiling te veel per soneel was zooals men had opge maakt uit het voorstel het over tollige personeel ontslagen zou moeten worden, werd het prae- advies aangenomen. De rentelooze voorschotten. „De West' te Koedijk stelde voor, aan te dringen op annuleering van de door het rijk ver strekte rentelooze voor schotten, teneinde de betrokken bedrijven in staat te stellen, op ge zonde basis voort te bestaan. Er wordt op gewezen, dat deze credieten later door steun vervangen zijn. Nu de producten tegen vaste, op nor male kostprijzen gebaseerde prijzen berekend worden, zou aflossing ten koste gaan van het levensonderhoud of de bedrijven. Het bestuur meende, dat dit in handen dient te worden gegeven van de Prov. Commissie. Deze credieten zullen persoonlijk moeten worden behandeld. De heer Butter, Koedijk, zou een verzoek willen richten tot de Prov. Commissie om samen met de standsorganisaties op annuleering te willen aandringen. De voorzitter deelde mede, dat in deze richting reeds gewerkt wordt. De heer Jb. de Vries, Sint- Pancras, zou willen voortborduren op het „a fonds perdu" dat indertijd de geest van de Tweede Kamer was t. a. v. deze zaak. Spr. wilde de 50 Westfriesche gemeenten ook inscha kelen. De credieten zijn alleen aan deze gemeenten verleend. De voorzitter wilde wel pro- beeren, te verkrijgen, dat een com missie uit deze gemeenten met de Prov. Commissie zich tot de regee ring zal wenden. Het prae-advies werd aange nomen. Lossen in het centrum, „De West" stelde verder voor, het verplicht te stellen, dat alle pro ducten in het centrum van de veiling worden gelost omdat de verleden jaar gestelde regeling niet heeft voldaan. Het bestuur was vóór dit voorstel. Het is gewenscht, producten voor fabriekmatige verwerking, als witte- kool voor zuurkool en andijvie hier van uit te sluiten. De heer Stennenberg, Koophandel, bracht de financieele belangen van verscheidene kooplie den naar voien. Er zijn heel wat kooplieden die een eigen laadplaats hebben en er een strop aan zullen hebben, als men naar het parkeer terrein moet om te laden. De voorzitter zeide dat een onderhoud met De Koophandel heeft plaats gehad. Naar aanleiding daarvan steldo hij als bemiddeling voor, om wanneer heele partijen gekocht worden van minstens 2000 kg rechtstreeks naar de vaste schip pers en fabrieken te gaan. De heer Butter (Koedijk) zou dit wel willen toestaan, maar zoodra weer misbruik voorkomt, alle voor rechten weer intrekken. Onder deze voorwaarden werd het tusschenvoorstel van het bestuur aangenomen. Vlugger lossen. Ook het voorstel van „De West" te Koedijk om de producten die met een ander vervoermiddel dan per spoor vervoerd moeten wor den en waarvoor niet direct het ver voermiddel aanwezig is, direct te doen lossen op het par keerterrein, werd van een gunstig prae-advies voorzien. Het voorstel werd. na eenige be sprekingen aangenomen. Rondvraag. Bij de rondvraag deelde de voor zitter mede, dat het aanvoeren aan de veiling vrij is. Men is niet verplicht deze week alles te veilen, al is 't gewenscht. Er zijn nog 25 wagons witte kool en 13 wagons roode kool in voorraad. De voorzitter bracht de heeren Madderom (Schermer) en Moerbeek (Oterleek), die als bestuursleden heengaan, dank voor hetgeen zij voor de L.G.C. hebben gedaan. In antwoord op een vraag van den heer Volkers te Hensbroek, deelde de voorzitter mede, dat het verzcék om steun op in Mei 1940 geveilde witlof is doorgegeven aan de bevoegde instantie. Er is nog geen antwoord. Daarna volgde sluiting van het officieele gedeelte. Na een korte pauze werd de fees telijke bijeenkomst geopend. Voor het verslag hiervan was heden geen plaats. Wij zullen dat morgen opne men. beneden komen. Men moet niet ver geten, dat de zware boomen dicht bij de huizen staan en het tophout over de huizen hangt. Met groote belang stelling en misschien wel met angst volgt men het werk, niet het minst als de zware kolossen naar heneden gaan, maar tot heden is alles vlot verloopen. De heer Oudhoff verklaarde ons, dat, als er geen kabels breken en dat is mensche- lijkerwijze uitgesloten elke boom op zijn plaats naar beneden komt en dat geldt ook' voor het zware top hout. Gelukkig dat met medewerking van B. en W. het werk aan een vak man is toevertrouwd. WARMENHUIZEN. Ambt hervat. - Na een ongesteld heid van ongeveer 2J4 maand heeft de gemeente-secretaris, de heer H. G. Rijs, gister zijn ambt hervat. OUDORP. Geslaagd. - Mej. T. Moejes alhier slaagde dezer dagen voor het examen medisch analysts, diploipa A en B, eerste gedeelte. HENSBROEK. „Ons Belang". - Dinsdagavond hield de tuinbouwvereeniging „Ons Belang" een algemeene vergade ring in café Kossen onder voorzit terschap van den heer Speets, die de nieuwe bestuursleden, de hee ren W. J. Leegwater en P. Kort en het eerelid burgemeester Kooiman verwelkomde. Spr. deelde voorts mede, dat als secretaris is benoemd de heer W. J. Leegwater. Aan den plantenziektenkundigen dienst werd evenals andere jaren 5 subsidie gegeven. Besloten werd om voor ieder lid epn boekje over de bestrijding van den colo radokever beschikbaar te stellen. Medegedeeld werd, dat voor het bespuiten van de kool voldoende zeep en peradine beschikbaar zal worden gesteld.i Het zal echter gemengd worden geleverd, daar de zeep alléén voor dit doel mag wor den gebruikt. Verder werd nog medegedeeld, dat het verzoek om steun op het witlof over 1940 doorgestuurd is naar de Provin ciale commissie en daar zal wor den behandeld. Goedgevonden werd een voorstel om het derde lid van het dag. bestuur een vergoe ding van 10 te geven. Hierna werd de beschrijvings brief voor de algemeene vergade ring der L. G. C. behandeld. Bij de rondvraag vroeg de heer D. Groot of er over de nieuwe stikstofregeling al. iets bekend is. De voorzitter antwoordde ontken nend. Op een vraag van den heer Jb. Heertjes deelde de secretaris mede, dat van het sproeimiddel voor- aardappelen al een groot kwantum is aangekocht. CURSUS VOOR MELK- CONTROLEURS TE HOORN. De j aarljj ksche cursus tot opleiding van melkcontroleurs voor rundvee- fokvereenigingen, zuivelfabrieken en melkinrichtingen, welke van half September 1940 tot begin April 1941 vanwege het rijkszuivelconsulent- schap voor Noordholland is gegeven, werd tot het einde gevolgd door 23 leerlingen. Na afgelegd eindexamen, waarbij de zuivelcommissie vertegenwoor digd was, kon op 9 April aan alle deelnemers het diploma worden uit gereikt, o.a. aan Jb. Mienis te Berk hout en C. Rozendaal te Warmen- huizen. EERSTE BLAD Uitreiking melk- en voor kinderen. - Hierbij kend gemaakt, dat de u melk- en cacaokaarten vi die geboren zijn in Maart 1927 en in Febru; 1937, zal plaats vinden 19 April 1941, van 91! Distributiebureau, Kerks tributie-stamkaarten mei Opvoering van De F Dinsdagavond werd in Jager een opvoering geg Rozenkrans, het stuk, meer dan 1400 maal t werd gebracht. Ook nu v stekende spel der uitvoer wij noemen dan speciaal de Leeuwe en Pièrre I hoofdrollen door de zeer gewaardeerd. De pi langstelling was evenwel AFLOOP VAN VERKOl De uitslag van de W< houden veiling bij opboc staan van notaris G. A van de volgende perci 1. Woonhuis en erf aar straat no. 1 op 3300; 2 3 3310; 3. idem no. 5 oj idem no. 7 op 3325; 5. i op 3380; 6. idem no. 15 De afslag blijft bepaald dag 23 April 1941 's avoi uur (aanvang 7 uur) in Vlies. De heer P. A. Mentzel te Amsterdarp, heeft be< het beroep naar de herv te van Egmond-Binnen e genomen dat naar Hoogk Mej. P. Petri te Egmo is benoemd als kweekelinj aan de bijzondere r.k. laj te Egmond-Binnen. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BA Bijkantoor Alkmar van Donderdag 17 Apr Voi 97 96 8' 88 .118 .137 199! 341 201 64S 3»/ 46 466 276 258 31 ï7/< 716; .283 .224'/, •1,411/, 16U'/. •135 3«/, 4 Nederland 1941 4 Nederland 1940 II 3—3y, Nedert. 1938 3 Ned.-lndië 1937 bank-instellingen Acnsterd Bank Hande' Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 141 ind. ond., binnenl. Alg. Kunstzijde Unie 133 Calvé Delft Cert. 7/ NederL Ford260 Lever Bros135 PhiL Gloeit Gem. Bezit 2371 ind. ond. buitenl. Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service General Motors 391 Kennecott Copper.30 North American Rayon. 17 Republic Steel ](il Standard Brands 43', Steel comm Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie 270 Verg. Vorstenlanden 19„5/ petroleum. Kon. Petr. Philips Oil Shell Union Tide Water rubbers. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber scheepvaarten. HollandAmerika lijn 12?l/s JavaChiDa—Japan lijn l65'/2 Kon. Ned Stoombooi 156 Scheepvaart Unie .187 Deli Batavia ,207 Oude Deli .298 Senembah225 r"n P"c 3V. 33) Door FRANK F. I Ze schudde haar hoofd. hier. Maar iemand moet den op zich nemen om den werk dader op een dwaalspoor te b en een veilig gevoel te gever hem, kort gezegd, daarheen 1 gen, dat hij in <j_e val loopt' „Weer je dan, wie het 1 heeft?" „Ja, ik weet het. Maar ik h geen bewijzen". Het heele tooneel had iet, werkelijks. Daar zaten twee wenschen bij elkaar en bes; pp„gen' dle betrekking hadde aJsofal°0rd Cn °P een arr€ ro„ Jan tennis spraken c rL r °Pwindende zak< stem V^°ra l3Chte zacht- wa in„ een hijzonderen toen hij zeide: ,Je hebi eens gezegd, Anj W3 IB »e werkelijk noodig

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2