a STAD EN OMGEVING Yff Ètm AGENDA LAATSTE BERICHTEN LAND- EN TUINBOUW GEMEENTERADEN 2 Alkmaar, Vrijdag. DE VLEESCHPOSITIE VAN DEZE WEEK. Scheen het in het begin van de week, dat door den beperkten marktaanvoer van slachtvee de vleeschpositie deze week zeer slecht zou zijn, over het algemeen schijnt het nog al mee te vallen. Er was de vorige week zoo veel vleesch, dat er een belangrijke hoe veelheid is overgebleven. Daarbij is thans een partij bevroren schapen- vleesch gekomen, terwijl er voor morgen nog een extra-aanvulling verwacht wordt. De burgerij heeft de vorige week met het oog op de goede vleesch positie voor dé Paaschdagen en in de verwachting, dat het deze week heel wat slechter zou zijn vrijwel alle bonnen verbruikt. Zij, die dit niet deden zullen heden en morgen nog wel het een en ander kunnen koopen. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 22,000 kg (vorige week 27.000 kg). Ongeveer 75 pet. van den aanvoer bestond uit 20 plus kaas, hetgeen be- teekent, dat de kaas die thans ver strekt wordt 20 pet. minder vet in houdt. Met de vetvoorziening wordt het er dus niet beter op, gezien het feit, dat de volgende week ook min der boter verstrekt wordt, terwijl de melk gerantsoeneerd wordt. Voor de voedselvoorziening is het dus wel van het hoogste belang, dat ons weide- en akkerbouwbedrijf een goede zomer tegemoet gaat, waarbij het beschikbaar hebben van paar den en mechanischen kracht nog een "foote rol speelt. ARBEIDERSTOONEELVER- EENIGING „ONTWAAKT". De arbeiderstooneelvereeniging geeft a.s. Zaterdag haar laatste uit- voering van dit seizoen. Opgevoerd zal worden het bekende blijspel Pantoffelpijn", een vroolijk stuk, c'.at ongetwijfeld een lachsucces zal worden. Alles is er op gezet om deze voorstelling te doen slagen. De voorstelling begint om 7 uur. VEREENIGING TIMOTHEUS. De chr. knapen- en jongel. vereeni ging Timotheus houdt hedenavond om half 8 een familie-avond. MEDE-ARBEIDER BESTOLEN. Door de rijkspolitie is een schil der uit Haarlem gearresteerd, werk zaam bij de werkverschaffing in de duinen te Bakkum. Hij werd betrapt op diefstal van een loonzakje, inhou dende ruim 27, ten nadeele van een der mede-arbeiders. De ver dachte is naar het huis van bewaring te Alkmaar overgebracht. VERBODEN BRANDSTOFFEN GEBRUIKT. Wegens het voor de voortbewe ging van hun vaartuig verbruiken van gasolie nadat de tijd gedurende welke de verkregen vergunning strekte, was verstreken, is tegen een tweetal schippers, varende op het Noordhollandsch Kanaal onder de gemeente Akersloot, proces-verbaal opgemaakt. De schippers zijn afkomstig uit Alkmaar en Anna Paulowna. Wegens het verbruiken van 500 L. petroleum zonder dat daartoe toe stemming was verkregen werd tegen een landbouwer te Winkel proces verbaal opgemaakt. FRAUDULEUS SLACHTEN. Wegens het frauduleus slachten van 2 kalveren werden door ambte naren van den Centrale Crisiscon troledienst bij een veehouder te War der twee frauduleus geslachte kalve ren in beslag genomen. Eén ervan bleek voor de consumptie onge schikt. Het vleesch werd derhalve vernietigd. Voorts werd beslag ge legd op een vijftal varkens. Proces-verbaal is opgemaakt. LACHEN ZONDER BON IN 'T GULDEN VLIES. Non-stop Cabaret-revue. Zondagavond zal het bekende ge zelschap „Het Lach-Cabaret" een voorstelling geven van de non-stop cabaret-revue: Lachen zonder bon (niet te verwarren met de gelijk namige. dilettanten-revue). In tal van plaatsen is dit gezelschap met groot succes opgetreden. Het heeft de speciale bedoeling de toeschou wers een echt vroolijken avond te bezorgen, een avond, die hun voor eenige uren de zorgen doet vergeten. Medewerkenden zijn de bekende radio-humorist Bartoes, de revue komiek Jan Ganzebord, de clown Fantasio, de caricaturist en sneltee- kenaar Roland Wagner, de char mante Kalinka Kuster, die liedjes aan den vleugel zingt en de scène speler Bob Blyenberg. Er wordt een programma vol afwisesling geboden, waarbij men zich in alle opzichhten zal amuseeren. SCHAAP IN DE WEIDE GESLACHT. Toen de veehouder H. te Eg- mondbinnen dezer dagen zijn scha pen in de weide in den Sammers- p older inspecteerde, kwam hij tot de minder aangename ontdekking d-at er één op het appel ontbrak. Bij nader onderzoek bleek, dat het schaap in de weide geslacht moet zijtn en daarna vervoerd is. Van de daders ontbreekt tot nu toe ieder spoor. MOND- EN KLAUWZEER TE UITGEEST. Onder het vee van de wed. P. Buur te Groot Dorre-geest te Uit geest heeft zich een geval van de besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer voorgedaan. BENOEMD. Bij beschikking van den secretaris generaal van justitie is met ingang van den dag van indiensttreding be noemd tot militair lid van de recht bank te Den Haag o.a. de heer J. C. d'Engelbronner, luitenant ter zee le klasse te Heiloo. VERBODEN VERVOER VAN ERWTEN EN BOONEN. Een aantal werkloozen uit Am sterdam heeft zich bezig gehouden met het vervoeren van belangrijke hoeveelheden boonen en erwten van Noordscharwoude naar Amsterdam. Naar wij vernemen is tegen hen proces-verbaal opgeiriaakt. CORRESPONDENTIE. L. D. B. alhier. Wij zullen Uw schrijven doorzenden' naar onzen Scandinavischen correspondent. Red. Alkip. Crt. HISTORISCH GENOOTSCHAP „OUD WEST-FRIESLAND". Het bestuur van dit genootschap kwam dezer dagen te Hoorn bijeen onder voorzitterschap van den heer G. Nobel. Medegedeeld wordt o.a. dat het jaarboek nagenoeg uitver kocht is. De heer Kerkmeyer vertelde een en ander over de mooie, oude kaar senkronen uit de herv. kerk te Schellinkhout, die helaas zijn ver dwenen en niet meer achterhaald konden worden. Dankbaar werd gememoreerd een van de gemeente Medemblik ont vangen subsidie. Van den kant van het genoot schap werd besloten iets bij te dra gen in de restauratiekosten van het pand Breedstraat 32 te Enkhuizen, eigendom van de vereeniging „Hen- drick de Keyser". Met genoegen werd vernomen, dat het ledental stijgende is. Medegedeeld kon voorts worden, dat het genootschap thans beschikt over een speciale medaille, die men bij zeer bijzondere gelegenheden zal kunnen uitreiken. s Inzake de tooneelprijsvraag deelde de heer Galis mede, dat reeds eenig werk is binnengekomen. Zooals men weet sluit de inzendtermijn 1 Mei a.s. Besproken werd onder meer nog de vraag of het gewenscht is, dat het genootschap zelf enquêtes instelt op het gebied van volksgebruiken. Nog wordt besloten om den West- Friezendag dezen zomer, indien eenigszins mogelijk, te houden in de Rijp. EGMOND AAN ZEE. Geslaagd. - De heer J. Broek alhier is te Utrecht geslaagd voor het middenstandsdiploma (vakbe kwaamheid schilders). NOORDSCHARWOUDE. Ontslag gevraagd. - Naar wij vernemen heeft de heer B. J. Wil mink ontslag aangevraagd als hoofd van den luchtbeschermings dienst. WARMENHUIZEN. Boerenleenbank. - Woensdag avond had in zaal Slikker de jaar vergadering plaats van de coöpera tieve boerenleenbank. De waarnemende voorzitter, de heer P. Mink, betreurde de geringe opkomst. Medegedeeld werd, dat het be stuur gemeend heeft, den kassier een salarisverhooging te moeten geven van 100, in verband met toegenomen werkzaamheden. In verband met de toevloeiing van gelden heeft het bestuur met ingang van 1 Jan. j.l. den rente voet voor spaargelden en credit- saldi verlaagd: voor leden tot 5000 op 2 pet. en boven 5000 op 2 pet.; voor niet-leden tot 2000 op 2)4 pet., van 20005000 op 2 pet. en boven 5000 op 1 )4 pet. De rente van voorschotten en debetsaldi in loopende rekening blijven 4 pet. per jaar. Jaarverslag. De secretaris, de heer Jb. Swan, gaf een goed samengesteld verslag over het afgeloopen jaar. Drie voorschotaanvragen werden be handeld, waarvan één is toegestaan. Totaal zijn 948 dagboekposten ingeschreven. Twee nieuwe leden zijn ingeschreven, er zijn thans 104 leden. Verschillende malen is controle gehouden. De rekening van den penning- neester gaf een ontvangst aan Bioscopen. Roxy-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Het geheim van dr. Felgentreu (sens.); hoofdrollen Albrecht Schön- hals, Hans Söhnker en Gerda Mau- rus. Toegang boven 14 jaar. Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Alles voor de firma (hum. Holl. film); hoofdrollen Johan Heesters, Johan Kaart, Adolf Bouwmeester en Cissy van Bennekom. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Jeugd (rom.-dram.); hoofd rollen Kristina Söderbaum, Herman Braun en Eugen Klöpfer. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, 7.30 uur, hoofd nummer Zentrale Rio (avonturen); hoofdrollen Leny Marenbach, Ca- milla Horn, Ita Rina, Ivan Petro- vich, e.a. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagrrido'ag geen matinee. Donderdagavond geen voor stelling. Vrijdag 18 April. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, uitvoe ring operette o.l.v. Joh. Kuiper. Zaterdag 19 April. 3 uur, Harmonie, concert H.O.V. 7 uur, 't Gulden Vlies, opvoe ring van Pant >ffe!pijn door de arb.- tooneelvereen. Ontwaakt. Zond'g 20 April. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, optreden van het Lach-caburet. 3 uur, Concordia te Noordschar woude, derde opvoering van operette Florimont de zweiver.de zanger. spaargelden van 53933.58, terug betaalde spaargelden 46243.33, gegeven voorschotten 380, terug ontvangen voorschotten 4045.48, ontvangsten in loopende rekening 243792.41, uitgaven in loopende rekening 256109.82. De balans sloot in ontvangst en uitgaaf op 146800.53 met een winstsaldo van 311.56. De winst werd aan de reserve toegevoegd. De heer Jb. Swan werd herko zen als bestuurslid en de heer P. Barsingerhorn als lid van den raad van toezicht. Als plaatsvervangende bestuurs leden werden herkozen de heeren P. Dissel en P. Pie. SCHERMERHORN. Tuinbouwvergadering. - Onder voorzitterschap van den heer A. Kluft hield de tuinbouwvereeniging „Schermerhorn en Omstreken" een algemeene ledenvergadering. Medegedeeld werd, dat de aard- appelkisten bij den penningmeester moeten worden betaald en dat voor de ontvangen kunstmest de leden, die niet direct wenschen te betalen, een cessie moeten teekenen ten ge noegen van de boerenleenbank. Van den plantenziektenkundigen dienst te Wageningen was ingekomen een missive over de bestrijding van draaihartigheid van de kool met zeep, vermengd met pyridine. De behandeling van den beschrij vingsbrief voor de vergadering van de L. G. C. leverde geen stof voor besprekingen; alleen werd betreurd, dat in het jaarverslag de inundatie van de tuinbouwgebieden te Scher merhorn en de Rijp niet is vermeld. De heer P. van Langen, controleur bij de N. A. C., hield een beschouwing over den knolvoet bij de kool en zal ter bestrijding daarvan proefvelden aanleggen bij de heeren A. Kluft en A. de Vries, terwijl door hem met nieuwe aardappelvariëteiten proef velden zijn, aangelegd bij den heer J. Th. v. Saase. OTERLEEK. Vergadering Land- en Tuin bouw. - Dinsdagavond kwamen de leden van de land- en tuin bouwvereeniging „Ons begin" in het café van dhr. O. de Vries bij een. De voorzitter, de heer S. Hoogvorst, betreurde de geringe opkomst. De heer J. van der Gragt bracht als secretaris het jaarverslag uit, waarvan wij aanstippen, dat de omzet der vereeniging had bedra gen ruim 18 duizend gulden. Ver nietiging van tuinbouwproducten kwam niet meer voor. Het salaris van den bode werd verhoogd met 2,50. De secretaris wees voor zichzelf een verhooging af. Bij de rondvraag vroeg de heer Sloothoofd of het bestuur al iets bekend was ten aanzien van de toewijzing van teeltvergunningen voor kool. Het bestuur bleek hiervan niets bekend te zijn, hetgeen den heer Bloothoofd bevreemdde, daar op een door hem ontvangen formulier stond vermeld, dat deze toewijzing plaats had in overleg met het be stuur van de tuinbouwvereeniging. Eenige personen uit de vergade ring deelden mede, dat er reeds toew'jzingen warenverstrekt aan personen en volgens hun oordeel werd hiermede niet billijk gehan deld. Er waren gevallen bekend, dat 1 a 2 ha waren toegewezen aan personen, die geën land meer be schikbaar hebben, terwijl anderen niets toegewezen kregen. Er schijnt zelfs een levendige handel te wor den gedreven in bedoelde teeltver gunningen. Besloten werd hiernaar een grondig onderzoek in te stellen (Ongecorrigeerd.), GEEN PLEIZIERSCHEPEN OP HET IJSELMEER. Tot nader order verboden. De inspecteur-generaal voor de Scheepvaart heeft, op order van den betrokken Duitschen marine-com mandant te Amsterdam, ter kennis gebracht, dat tot nader bericht het Devaren van het IJselmeer met plei- ziervaartuigen (motorbooten, jach ten enz.) verboden is. De Nederlandsche en Duitsche autoriteiten zullen er op letten, dat dit verbod gehandhaafd wordt. Een gevolg er van zal zijn, dat indien het verbod lang duurt, verschillende zeilwedstrijden op het IJselmeer niet kunnen doorgaan, o.m. de openings- tocht van de „Roei- en Zeilvereeni- ging" op 3 Mei. DE STRIJD OP DEN BALKAN. Boekarest, 18 April (D.N.B.) Het opperbevel van de Grieksche strijd krachten heeft bekend gemaakt, dat aan het Albaneesche front door de Grieksche troepen eenige terug trekkende bewegingen ten uitvoer zijn gelegd. Bij deze bewegingen zijn Klissoera en Erseke geëvacu eerd. DE OORLOGSSCHADE IN DUINKERKEN. Brussel, 18 April (A.N.P.) De oorlogsschade, die Duinkerken tij dens 'de vijandelijkheden van het vorige jaar heeft opgeloopen, is thans door het stadsbestuur in een statistiek gepubliceerd. Uit deze statistiek blijkt, dat van de 152 straten en pleinen er slechts 55 tij dens de oorlogsgebeurtenissen geen groote beschadgingen hebben gele den, hoewel de meeste gebouwen beschadigd zijn door beschieting en de vensterruiten vernield wer den. 97 straten zijn door bommen of granaten of door branden zwaar beschadgd, terwijl 21 straten geheel in puin werden gelegd. 43 openbare gebouwen én gedenkteekens wer den totaal vernield. LADING BANKBILJETTEN TE WATER. Boekarest, 18 April (D.N.B.) De Turksche centrale bank heeft door den omroep van Ankara het vol-' gende bekend gemaakt: „Het schip dat de nieuwe bank biljetten van honderd pond en vijf tig piaster naar de haven yan den Piraeus had gebracht, is daar ver ongelukt en de bankbiljetten zijn verstrooid De biljetten van honderd pond onderscheiden zich van de thans in omloop zijnde doordat zij het portret dragen van den presi dent der republiek Ismet Inoenu. Aangezien de 50-piasterbiljetten niet in omloop zijn, behoeven zij verder niet te worden beschreven. Het publik wordt aanbevolen deze biljetten van 100 pond en 50 piaster niet aan te nemen. EEN PRAATJE OVER DE GIER. Het behoeft geen verbazing te wekken dat die boeren welke een gierkelder op him bedrijf hebben zich daar nu wel verheugd over toonen. En men zou zoo zeggen, dat dit ook terecht het geval is. Gaat men in de tot nu toe gepu bliceerde gegevens na hoe het staat met het gehalte aan plantenvoeden- öe stoffen in goed bewaarde gier, dan komt men tot de conclusie, dal de gierkelder een soort spaarpot moet zijn. Nu is het wel algemeen bekend, dat de samenstelling van den mest onder andere verband houdt met de voederihg van de dieren. Indien men de gier in een prima gemaakten kelder kan bewaren en een snelle afvoer van de gier naar den kelder verzekerd is, moet de analyse van de keldergier toch geen grooter verlies toonen dan, bij voor beeld, 20 van het stikstofgehalte, vooral niet indien practisch geen regenwater of boenwater in den kelder kan komen. Door omstandigheden heb ik de beschikking gekregen over een aan tal analysen van goed bewaarde keldergier en daarbij moet men tot de conclusie komen, dat de huidige omstandigheden zich zelfs sterk doen gevoelen in de hoeveelheid en de samenstelling van gier. Niet alleen wijzen de gevonden waarden op een veel mindere kwali teit van de gier, maar ook blijkt de hoeveelheid geproduceerde gier ge durende de afgeloopen stalperiode nogal wat kleiner geweest te zijn dan anders het geval was. Gaarne ontvang ik nadere berich ten van belangstellenden in deze kwestie, om in de gelegenheid te zijn .djn gevolgtrekking te kunnen toet sen aan de waarnemingen welke men elders heeft gedaan. Over de hoedanigheid van de gier zal men niet zoo gemakkelijk een conclusie kunnen trekken, tenzij men een monster gier op stikstof- en kaligehalte laat onderzoeken aan het Rijkslandbouwproefstation te Maas tricht. Conclusies over de hoeveel heid geproduceerde mest kan men gemakkelijk krijgen door eigen waarneming. Om eenige richting te geven deel ik nog mede, dat bij een veertiental monsters van zeer goede kelders het stikstofgehalte van de gier slechts bedroeg 0,16 tot 0,59 De lage gehalten van 0,16 tot 0,33 cverheerschten in aantal. Tot voor enkele jaren was een gehalte van 0.6 pet. stikstof in kel dergier als juist voldoende te be schouwen. Wat de hoeveelheid gier {jetreft nog het volgende. In een staltijd van 6 maanden pro duceerde een gewone melkkoe on geveer 2 tot 2.5 M3. gier. De mij nu ter beschikking staande cijfers wijzen op een gierprductie van nau welijks 1.5 M3. per staltijd. Alvorens meer cijfers te publi- ceeren ontvang ik gaarne eenige mededeelingen van gierkelderbe- zitters. Wel kan worden aangenomen dat de gier dit jaar in ieder geval min der stikstof zal bezitten. Het is dus zaak om bij het gebruik er eenigszins rekening mede te hou den, vooral indien men een per ceel wat extra wil bemesten om het op tijd te kunnen kuilen. Mocht uit de antwoorden op mijn verzoek blijken dat men niet van meening is dat er minder gier is geproduceerd, dan blijft nog in ieder geval het vraagstuk van de kwaliteit bestaan. Wie niet over analyse-cijfers beschikt, kan toch straks wel constateeren of de gier even goed of minder effect heeft gehad dan vroeger. Hierbij speelt natuurlijk het weer een groote rol, maar het gaat op het oogenblik nog slechts om vermoedens, geba seerd op een aantal analysen van gier uit kelders welke, stuk voor stuk den naam hebben van aan hooge eischen te kunnen voldoen. De kwestie is belangrijk genoeg om ze onder de algemeene aan dacht te brengen. Hoe het resultaat van de ver moedens ook zal uitvallen, de bouw van gierkelders kan er in geen enkel opzicht door worden ge schaad, immers hoe schaarscher de stikstof wordt, des te meer moeite kan men zich getroosten om het aanwezige zoo goed mogelijk te behouden. Gaarne zie ik een stroom mede deelingen tegemoet. - De Rijkslandb.cons. voor N.-Holland te Schagen, Ir. G. J. LIENESCH. KOEDIJK. De raad vergaderde gisteravond onder voorzitterschap van burge meester Plesman, die na een wel komstwoord de volgend© mededee lingen deed: dat is ingekomen het verslag van de commissie tot we ring van schoolverzuim en het ver slag van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs over 1940; goedgekeurd is terugontvangen het besluit tot verhuring der lande rijen, het uitbreidingsplan in onder- deelen „Hoornsche weg", het be sluit tot wijziging van de verorde ning op de tieffing en invordering van hondenbelasting en de verorde ning op de heffing van opcenten op de gemeentefonds-belasting; kasop name heeft plaats gehad bij den gemeente-ontvanger en den secre taris-penningmeester van het bur gerlijk armbestuur; machtiging is verleend tot het doen van uitgaven op de begrooting voor 1941 tot de helft der geraamde-bedragen. Voorts deed de voorzitter mededeeling dat Ged. Staten ver zochten de rekeningen van het B. A. over 1939 en de begrooting vast te stellen. Conform besloten. De voorzitter deelde mede, dat Koedijk een straatbelasting moet invoeren wil ze de subsidie ■ntvangen die ze noodig heeft. Ee^ billijke heffing is noodig. Voorge steld werd 3 van onbebouwd en bebouwd eigendom. De heeren Schuit en de Geus zagen wel in dat er niet aan viel te betreurden de noodzakelijkheid, doch zagen wel in dat er niet aan viel te ontkomen. Conform besloten. Besloten werd gunstig te advi- seeren over de voorgenomen kin dertoeslag voor burgemeesters, se cretarissen en ontvangers. Voorts werd besloten een wijzi ging aan te brengen in de kinder bijslagregeling voor ambtenaren. De voorgestelde bepalingen voor het sneeuwruimen werden in de po litieverordening opgenomen, terwijl de overeenkomst met het Borgstel lingsfonds werd verlangd. De door den commissaris der pro vincie gewilde wijzigingen in de bepalingen over de veldwachters- verordening, alsmede die ten aan zien van den kinderbijslag voor deze functionaris werden vastgesteld. Aangezien het Provinciaal Elec- tri'citeitsbedrijf voor de aanslui ting van Huiswaard, waarvoor 650 M. kabel noodig is, een bijdrage van 1400 vordert, stelden B. en W. voor daarop niet in te gaan. De voorzitter deelde nog mede, dat twee bewoners aldaar in» middels op hun huis een installatie hadden geplaatst waardoor uit den wind electriciteit wordt verkregen, welke installaties een 200 kosten en zeer voldoen. Conform het voorstel werd hier op besloten. Mede werd besloten overeenkom stig de wenschen van hel Departe ment van Financiën een wijziging in de begrooting 1941 aan'te brengen. Voorts werd besloten de gevraagde bijdragen van den extra-werkloo- zensteun en den B-steun voor tuin ders en boeren te verleenen. Hiervoor komen in aanmerking 17 arbeiders, 1 B-tboer en 1 C-tuin der. Ingetrokken werd de verordening tot heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Hierna werd besloten tot het doen van af- en overschrijvingen van de begrooting voor 1940 voor den ge wonen en den kapitaaldienst. In verband met de tijdelijke toelage en de kinderbijslagregeling van amb tenaren werd de begrooting 1941 gewijzigd. Aangezien de heer K. J. de Geus als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim had bedankt orn aat hij geen kinderen meer op school heeft, werd in zijn plaats alsnog gekozen de heer C. Domiaans met 6 tegen 1 stem op den heer J. Lek. Hierna werd de vergadering, die slechts 20 minuten had geduurd en vermoedelijk de laatste van den raad van Koedijk zal zijn, gesloten. ZUPE. Dinsdagnamiddag j.l. vergaderde de raad van Zijpe onder leiding van burgemeester mr. D. Breebaart, De heer J. Komen werd beëedigd als raadslid. Medegedeeld werd, dat het ver huren van de volkstuintjes te Scha- gerbrug een succes is geworden. Meerdere aanvragen moesten wor den afgewezen, omdat er geen grond meer beschikbaar was. Op voorstel van B. en W. werd afwijzend beschikt ten aanzien van het toekennen van een kindertoelage voor burgemeesters, secretarissen en ontvangers. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. om voor extra hulp aan werkloozen 552,50 beschikbaar te stellen, van welk bedrag 170 ten laste der gemeente blijft. Eveneens werd aangenomen het voorstel om een aan den Burgerweg gebouwde arbeiderswoning te ver huren aan P. Otten te Burgerbrug voor 4 per week. Eervol ontslag werd op verzoek verleend aan den heer B. Elzer te 't Zand als hoofd der o.l. school al daar. Een schenking van 150 van den heer P. de Boer Sr. té Burgerbrug- voor aankoop en onderhoud van een graf op de algem. begraafplaats te St. Maartensbrug werd aanvaard. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten tot toekenning van een tijdelijke toelage van 6 der bruto- jaarwedden voor het gehuwd lager gemeente-personeel. Voorts werd besloten tot wijziging van de z.g. veldwachtersverordening. Voorstellen van B, en W. in ver band met de verplichte invoering van het onderwijs in lichamelijke oefening aan de lagere scholen wer den, na eenige discussie, aangeno men. Op voorstel van B. en W. werd be sloten aan het comité van uitvoering van den oriëntatiecursus lichame lijke oefening te Schagen voorloopig een subsidie van f 10 per leerling uit de gemeentë Zijpe te geven. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om voor 1 te koopch de onbewoonbaar verklaarde woning van wed. H. van Dijk te St. Maar tensbrug, waarna deze woning zal w orden afgebroken. Ook werd aangenomen een voor stel van B. en W. om den termijn van aansluiting bij het Midden- standsborgstellingsfonds „Hollands Noorderkwartier" met 5 jaar te ver lengen. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Woensdagmorgen had in het hotel de Ooievaar te Uitgeest de openbare verkooping bij afslag plaats van de eigendommen, toe- behoorende aan den heer Jb. Palm boom aldaar, ten overstaan van notaris H. A. A. M. van Cranen- burgh te Castricum. De uitslag was, dat voor de ver schillende perceelen in combina ties geboden werd in totaal 19773. Perc. 1, industrieterrein groot 0.46.40 ha., geboden 2175, werd op 1 gemijnd door Jb. Palmboom te Uitgeest; perc. 5, vier wonin gen met schuurtjes en erven, groot 0.03.00 ha, geboden 1700, werd op 30 gemijnd door M. Hartog te Heemstede; perc. 6, tuinland, geboden 510, werd op 2 gemijnd door denzelfden. De overige per ceelen werden niet gemijnd. Vervolgens werd te koop aange boden de boerderij staande aan den Castricummerweg, bewoond door den heer P. van Twuijver en toe- behoorende aan den heer E. van Twuijver. Hoogste bod 2300. Ge mijnd op 20 door den heer C. Berkhout te Uitgeest.

Alkmaarsche Courant | 1941 | | pagina 2